PDA

View Full Version : Metzeler Tourance



christos34
23/02/2006, 13:25
γεια χαρά,


1. Πόσα χιλιόμετρα σας έβγαλαν τα λάστιχα Metzeler Tourance?

2. Τί προτείνει η Metzeler?

3. Παρατηρήσατε κάποια ιδιαίτερη συμπεριφορά στην μηχανή και τα αλλάξατε ή τα αλλάξατε απλώς γιατί έπρεπε λόγω χιλιομέτρων?


(προσωπικά έχω το 1200gs αλλά φαντάζομαι πως τα ερωτήματα μου έχουν εφαρμογή και στα άλλα μοντέλα)

ευχαριστώ,
χρήστος

souniwths
23/02/2006, 14:38
Καλησπέρα

Στο 650GS πάντως κράτησαν περίπου 42.000χλμ, χωρίς να παρουσιάσουν ιδιαίτερα προβλήματα στα τελευταία τους. Χαρακτηριστικό τους είναι ότι αργούν να ζεσταθούν σχετικά, αλλά έχουν μεγάλη αντοχή.

Δε ξέρω τι προτείνει η Metzeler, έλεγξε καλύτερα το site τους, αλλά πολλοί μου έλεγαν να τα αλλάξω από τα 25.000 χλμ.

Υπόψη πάντως πως κάθε μηχανάκι και πολύ περισσότερο κάθε οδηγός είναι διαφορετικά. Ο τρόπος που οδηγείς είναι καθοριστικός για τα λάστιχα.

Γεια χαρά

lord_dimos76
23/02/2006, 19:18
ΣΤΟ 650 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΠΡΙΝ,ΤΑ ΕΙΧΑ ΓΙΑ 33.000 ΧΛΜ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΡΑΤΑΓΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ ΤΑ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ,ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΑ 40.000 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΓΛΙΣΤΡΑΝΕ ΛΙΓΟ.ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΣΤΟ 650 ΑΡΓΟΥΝ ΛΙΓΟ ΝΑ ΖΕΣΤΑΘΟΥΝ,ΣΤΟ 1200 ΕΙΝΑΙ ΙΔΑΝΙΚΟ,ΛΟΓΩ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥ ΒΑΡΟΥΣ.ΟΤΑΝ ΖΕΣΤΑΘΟΥΝ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΒΕΝΤΟΥΖΑ! :a2:

ALX GS 11½
22/03/2006, 17:47
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Τι λετε τωρα ρε παιδια?????

33000χιλ-40000χιλ τα λαστιχα?

Εγω στο πηγασο δεν ξεπερνουσα τα 20000χιλ με τιποτα

Στο 1150 βγαζω δεν βγαζω 15-17 χιλιαδες χιλ!!!

Τα λαστιχα στις μοτο δεν ειναι σαν των αυτοκινητων.ΜΗΝ τα αφηνετε τοσες χιλιαδες χιλ πανω στα μηχανακια σας κι ας εχουν ακομα τακουνι.

Δεν ειναι μονο το υψος του τακουνιου η ενδειξη για αλλαγη αλλα και η κατασταση του ελαστικου.(Ειδικα του προφιλ)

Μεσα στην Αθηνα τα ελαστικα δεν τρωγονται οπως στην επαρχια για τους λογους που μπορειτε ευκολα να φανταστειτε (ανυπαρκτη προσφυση)

Αν ομως προσεξετε απο κοντα τα προφιλ των ελαστικων μετα απο 1,5 - 2 χρονια χρησης,θα δειτε πως η γομα εχει "σκασει"
Αλλιως κραταει η φρεσκια και μαλακη κι αλλιως μια "γερασμενη" γομα!

Επισης επειδη συνηθως κινουμαστε περισσοτερο ορθιοι κι οχι πλαγιασμενοι,η φθορα του κεντρικου σημειου του πελματος του ελαστικου τρωγεται πολυ περισσοτερο απ οτι το πελμα στα πλαγια. (το φαινομενο του τετραγωνου ελαστικου)
Αυτο λοιπον το ελαστικο ειναι επικινδυνο οταν θα βγεις για μια βολτα στην επαρχια και θα συναντησεις στροφιλικι.

Γι αυτο λοιπον μην κρατατε τα ελαστικα σας περισσοτερο απο 2 χρονια ή απο 20000χιλ κι ας εχουν ακομη "ψωμι"

Μην ξεχνατε οτι τα λαστιχα ειναι ο συνδετηριος κρικος της μοτοσυκλετας με την ασφαλτο και συνεπως με την ιδια σας την σωματικη ακεραιοτητα.

Τσιγγουνιες καντε σε οτι αλλο θελετε αλλα οχι με τα λαστιχα (και τις αναρτησεις)


Οσο για τις διαφορες να σας πω πως θα συμφωνησω με τους προλαλυσαντες για το αργο ζεσταμα στα μεσαια ον οφ και για το πολυ καλο κρατημα και γρηγορο ζεσταμα στα μεγκα ον οφ.

Το μετζελερ ενδεικνυται περισσοτερο για τα βαρια μηχανακια.

thander
22/03/2006, 18:45
ρε σεις παιδιά...
επειδή μου φαίνεται πολύ παράξενο: 15k,20k,30k ακόμα και 40k km για λάστιχα σε μηχανή;;;
είναι δυνατόν να κρατάνε έστω και στοιχειωδώς λάστιχα που έχουν κάνει πάνω από 10.000 χιλιόμετρα;;
μήπως από κάποια χιλιόμετρα και πλέον αρχίζετε να κάνετε μεγάλες παραχωρήσεις στην οδική συμπεριφορά της μοτοσυκλέτας σας και χάνετε πολλά σε ασφάλεια και απόλαυση;

ΥΓ. σαφώς εξαρτάται και από την μοτοσυκλέτα, και από το ελαστικό αλλά και από τον τρόπο οδήγησης, αλλά και πάλι...προσωπικά δεν έχω καταφέρει να κρατήσω πίσω λάστιχο πάνω από 5k χιλιόμετρα και τις περισσότερες φορές τότε θέλει αλλαγή και το μπροστινό(καλά, πάντα θέλουν αλλαγή και τα δύο μαζί, αλλά...)

ALX GS 11½
22/03/2006, 19:12
Τα ον οφ (ακομα και τα μεγαλα) μπορουν να φτασουν ανετα τα 15000χιλ.Η γομα τους ειναι ποιο σκληρη απο των στρητ ελαστικων για ευνοητους λογους (και οφ)

Γι αυτο και βγαζουν χιλιομετρα.Καποια μαλιστα (Bridgeston Trail wing και pirelli ) ειναι ακομα ποιο σκληρα απο τα Metzeler Tourance και Μichelin Anakee.

Αν εσυ εχει σπορ/στρητ μηχανακι ειναι σιγουρο πως τα 10000χιλ τα εχεις μαξιμουμ.Μαλιστα στα στρητ παει νομιζω 2 αλλαγες πισω μια μπροστα (ή και τρεις πισω μια μπροστα αν παιζεις με το γκαζακι σε παντιλικια) ;)

Τα BMW (τα μεγαλα) λογω του τελελεβερ τρωνε τα λαστιχα με τον ιδιο ρυθμο μπρος πισω,σε σχεση με οποιαδηποτε αλλη μοτοσυκλετα.

RTnick
22/03/2006, 22:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από thander
είναι δυνατόν να κρατάνε έστω και στοιχειωδώς λάστιχα που έχουν κάνει πάνω από 10.000 χιλιόμετρα;;


:a013: Συμφωνώ και ευπαξάνω

παίδες τα λάστιχα είναι Α-Ν-Α-Λ-Ω-Σ-Ι-Μ-Α .-

Ποτέ τσιγκουνιές σε θέματα ασφαλείας :nono:

rsp
23/03/2006, 08:00
Για μενα τα Μετζελερ οπως και οτι αλλο λαστιχο ειχα ειναι για μεχρι το πολυ 10χιλιαδες χιλιομετρα, μετα σε μια γρηγορη βολτα αρχιζουν τα δυσκολα...

ALX GS 11½
23/03/2006, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Για μενα τα Μετζελερ οπως και οτι αλλο λαστιχο ειχα ειναι για μεχρι το πολυ 10χιλιαδες χιλιομετρα, μετα σε μια γρηγορη βολτα αρχιζουν τα δυσκολα...

Οχι ρε φιλε και 10000χιλ!!!

Εμενα στις 10000χιλ ειναι ακομα σαν καινουρια (και απο τακουνι αλλα και απο ελαστικοτητα της γομας)
Στα 15000χιλ ΟΚ...αλλα οχι στα 10000χιλ

rsp
23/03/2006, 13:14
Μην με παρεις στραβα, αλλα ειναι και στο στυλ οδηγησης, και δεν εννοω ο πιο γρηγορος αλλα το στυλ, οσο αφορα να κανεις παντες, σουζες και λοιπα, και ποσο χωμα πας!!

christos34
23/03/2006, 14:59
Εγώ πάντως μετά από έναν χρόνο και με 25.000km έκανα αλλαγή των ελαστικών Tourance. Δεν ξέρω... Νομίζω πως η μηχανή με προειδοποιούσε. Δεν την ένοιωθα να πατάει καλά ακόμα και σε στεγνό οδόστρωμα.

Τώρα φοράω τα Anakee. Δείχνουν όντως αποτελεσματικά στην άσφαλτο αλλά από πληροφορίες που πήρα είναι ζήτημα να "βγάλουν" 20.000km.

Αλλωστε την υγεία του ελαστικού μπορεί κάποιος να την καταλάβει από τις μικρές προεξοχές σαν τρίχες που υπάρχουν σε πάμπολλα σημεία του πέλματος και του προφίλ του. Τραβόντας τες, από το πόσο μπορούν να επιμηκυνθούν πριν σπάσουν, μπορείς να καταλάβεις κατά πόσο το ελαστικό έχει γεράσει. Φυσικά είναι μία καθαρά εμπειρική μέθοδος.

BILL VUZAS
23/03/2006, 15:53
TA METΖΕΛΕΡ ΠΟΥ ΦΟΡΑΕΙ ΤΟ GS ΚΡΑΤΑΝΕ 10-12000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ.ΑΣΧΕΤΑ ΕΑΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΛΜΑ.Η"ΑΚΟΜΑ ΕΑΝ Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΗ ΣΕ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΤΥΠΑΕΙ ΗΛΙΟΣ, ΚΑΙ 4000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΘΕΛΟΥΝ ΑΛΛΑΓΗ.ΑΚΟΜΑ-ΑΚΟΜΑ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΝΕΙ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ 190-220,(ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΤΖΕΛΕΡ ΣΤΟ GS) TA ΛΑΣΤΙΧΑ ΧΑΝΟΥΝ ΤΑ "ΥΓΡΑ ΤΟΥΣ" ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΕΛΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑΓΗ ΔΙΟΤΙ ΞΕΡΑΙΝΟΝΤΑΙ.ΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΣΠΟΡ ΛΑΣΤΙΧΑ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 50 ΓΡΗΓΟΡΕΣ ΒΟΛΤΕΣ,ΤΑ ΟΝ-ΟFF ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 100.ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΛΜΑ.

ALX GS 11½
23/03/2006, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από christos34

Αλλωστε την υγεία του ελαστικού μπορεί κάποιος να την καταλάβει από τις μικρές προεξοχές σαν τρίχες που υπάρχουν σε πάμπολλα σημεία του πέλματος και του προφίλ του.

Aυτα δυστηχως δεν ειναι δειγμα ενδειξης για αλλαγη.

Μετα απο δυο τρεις γρηγορες βολτες εξαφανιζονται απο μονα τους (και απο τα πλαγια) :lol:

nassosxlvbros
23/03/2006, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από christos34
Εγώ πάντως μετά από έναν χρόνο και με 25.000km έκανα αλλαγή των ελαστικών Tourance. Δεν ξέρω... Νομίζω πως η μηχανή με προειδοποιούσε. Δεν την ένοιωθα να πατάει καλά ακόμα και σε στεγνό οδόστρωμα.

Τώρα φοράω τα Anakee. Δείχνουν όντως αποτελεσματικά στην άσφαλτο αλλά από πληροφορίες που πήρα είναι ζήτημα να "βγάλουν" 20.000km.

Αλλωστε την υγεία του ελαστικού μπορεί κάποιος να την καταλάβει από τις μικρές προεξοχές σαν τρίχες που υπάρχουν σε πάμπολλα σημεία του πέλματος και του προφίλ του. Τραβόντας τες, από το πόσο μπορούν να επιμηκυνθούν πριν σπάσουν, μπορείς να καταλάβεις κατά πόσο το ελαστικό έχει γεράσει. Φυσικά είναι μία καθαρά εμπειρική μέθοδος.

καθε χρονο αντε 15μηνο αλλαζε λαστιχα...και ας αφησουμε τις χιλιομετρικες αποδοσεις για τους ταριφες...:beer:

madtank
24/03/2006, 08:36
ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΝΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΟΔΗΓΗΣΗΣ. ΕΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΚΑΙ ΦΟΡΑΣ ΑΣΦΑΛΤΙΝΑ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ ΘΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ. ΕΑΝ ΦΟΡΑΣ ΧΩΜΑΤΙΝΑ ΚΑΙ ΠΑΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ - Ε ΟΧΙ ΚΑΙ ΜΕ 220 ΤΟ GS ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ ΤΩΡΑ - ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΣ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΛΕΣ ΤΑ ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ ΣΟΥ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΑ ΜΕΤΣΕΛΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΡΙΤΣΕΣΤΟΝ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΑΘΕΙ KAI TA ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΟΤΟ ON - OFF. ΤΑ ΠΙΡΕΛΙ , ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ, ΣΦΥΡΙΖΟΥΝ ΚΥΡΙΩΣ ΣΕ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 140 ΧΙΛ. ΕΝΩ ΣΤΟ ΧΩΜΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΛΙΤΕΡΗ. ΤΩΡΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ BMWΔΑΚΙΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΡΑΓΚΑΤΟΙ ΚΑΤΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΠΟΛΛΩΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ "ΦΟΡΑΜΕ " ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ :a5: :lol:

RTnick
24/03/2006, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
καθε χρονο αντε 15μηνο αλλαζε λαστιχα...και ας αφησουμε τις χιλιομετρικες αποδοσεις για τους ταριφες...:beer:

θα συμφωνήσω εν μέρει βέβαια.

Αν μια μηχανή "δουλεύει" καθημερινά μέσα στην κίνηση και στο άγχος, με χιλιόμετρα μικτά (commuting δηλαδή) τότε κατά τη γνώμη μου ισχύει το παραπάνω. Για την ακρίβεια εγω έχω στο μυαλό μου ότι κάθε Νοέμβριο με Δεκέμβριο κάθε χρόνο αλλάζω λάστιχα στη μηχανή ανεξαρτήτως χιλιομέτρων και έχω το κεφάλι μου :sun:

Αν τώρα κάποιος έχει την μηχανή για ταξιδάκια και καφεδάκια (που μακάρι να μπορούσα και εγώ δηλαδή :bigcry: ), χαλαρά, και χωρίς πίεση .... εεε λογικό είναι η διάρκεια ζωης των ελαστικών να είναι μεγαλύτερη ......

Αυτά

:beer: :beer:

nassosxlvbros
24/03/2006, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από RTnick
θα συμφωνήσω εν μέρει βέβαια.

Αν μια μηχανή "δουλεύει" καθημερινά μέσα στην κίνηση και στο άγχος, με χιλιόμετρα μικτά (commuting δηλαδή) τότε κατά τη γνώμη μου ισχύει το παραπάνω. Για την ακρίβεια εγω έχω στο μυαλό μου ότι κάθε Νοέμβριο με Δεκέμβριο κάθε χρόνο αλλάζω λάστιχα στη μηχανή ανεξαρτήτως χιλιομέτρων και έχω το κεφάλι μου :sun:

Αν τώρα κάποιος έχει την μηχανή για ταξιδάκια και καφεδάκια (που μακάρι να μπορούσα και εγώ δηλαδή :bigcry: ), χαλαρά, και χωρίς πίεση .... εεε λογικό είναι η διάρκεια ζωης των ελαστικών να είναι μεγαλύτερη ......

Αυτά

:beer: :beer:


ναι εμμεσως πλην σαφως εννοω το ιδιο: καθε χρονο καλο ειναι να αλλαζονται τα λαστιχα της μοτο...θα μου πεις ακριβο αλλα και η ζωη ακριβοτερη....:beer:

RTnick
24/03/2006, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
θα μου πεις ακριβο αλλα και η ζωη ακριβοτερη....:beer:

:a013:

BILL VUZAS
27/03/2006, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από madtank
ΤΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΝΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΟΔΗΓΗΣΗΣ. ΕΑΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΚΑΙ ΦΟΡΑΣ ΑΣΦΑΛΤΙΝΑ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ ΘΑ ΤΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΑ. ΕΑΝ ΦΟΡΑΣ ΧΩΜΑΤΙΝΑ ΚΑΙ ΠΑΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ - Ε ΟΧΙ ΚΑΙ ΜΕ 220 ΤΟ GS ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ ΤΩΡΑ - ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΣ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΛΕΣ ΤΑ ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ ΣΟΥ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΑ ΜΕΤΣΕΛΕΡ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΡΙΤΣΕΣΤΟΝ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΤΑΘΕΙ KAI TA ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΛΙΤΕΡΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΟΤΟ ON - OFF. ΤΑ ΠΙΡΕΛΙ , ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ, ΣΦΥΡΙΖΟΥΝ ΚΥΡΙΩΣ ΣΕ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 140 ΧΙΛ. ΕΝΩ ΣΤΟ ΧΩΜΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΛΙΤΕΡΗ. ΤΩΡΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ BMWΔΑΚΙΔΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΡΑΓΚΑΤΟΙ ΚΑΤΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΠΟΛΛΩΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ "ΦΟΡΑΜΕ " ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ :a5: :lol:
ΕΧΟΝΤΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ 2 ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ(ΧΑΓΙΑΜΠΟΥΣΑ-GSX R1000 K5) ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΤΟ GS ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΤΑ 220 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ.ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΧΑΓΙΑΜΠΟΥΣΑ.ΠΟΙΟ ΑΝΕΤΟ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΓΚΑΖΙ.ΚΑΙ ΜΕ ΦΡΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....

BMW1150
30/03/2006, 20:26
Στο GS 1150 κρατανε το πολυ 17000 km

ALX GS 11½
31/03/2006, 07:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από BMW1150
Στο GS 1150 κρατανε το πολυ 17000 km

Μην εισαι απολυτος!

Παιζει ρολο πως οδηγαει ο καθενας.

madtank
31/03/2006, 09:38
ΚΑΙ ΜΕ ΦΡΕΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.... [/B][/QUOTE]

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΦΡΕΝΑΑΑΑΑΑ.... ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΟ GS????:confused: :confused:

BILL VUZAS
31/03/2006, 10:44
Τολμω να πω οτι εχει τα καλυτερα φρενα σε οτιδηποτε μηχανοκινητο διτροχο η' τετρατροχο εχω οδηγηση.Υστερουν σε αισθηση και ακριβεια συγκριτικα με ενα σουπερ σπορτ,αλλα σταματουν την μοτοσυκλετα σε οτιδηποτε συνθηκες.ΜΠΡΑΒΟ στην BMW.

madtank
31/03/2006, 11:33
ΤΩΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ.....:wave2: ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΥΜΦΩΝΟ:a09:

RTnick
31/03/2006, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL VUZAS
Τολμω να πω οτι εχει τα καλυτερα φρενα σε οτιδηποτε μηχανοκινητο διτροχο η' τετρατροχο εχω οδηγηση.Υστερουν σε αισθηση και ακριβεια συγκριτικα με ενα σουπερ σπορτ,αλλα σταματουν την μοτοσυκλετα σε οτιδηποτε συνθηκες.ΜΠΡΑΒΟ στην BMW.

:beer: :beer: :wave2: