PDA

View Full Version : ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΡΗΓΟΡΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ...



catmaster
24/02/2006, 09:54
ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΟΝ ΤΡΑΓΙΚΟ ΘΑΝΑΤΟ ΦΙΛΟΥ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗ ΑΠΟ ΑΛΛΟ POST:

Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
παίδες δεν πρόκειται για σύνηθες δυστύχημα

o Γρηγόρης ουσιαστικά δολοφονήθηκε. Έπεσε σε λάκκο που είχε ανοιχθεί από κάποια επιχείρηση "κοινής ωφελείας" και ΔΕΝ είχε σήμανση οπότε δεν ήταν ορατός τη νύχτα (04:30 έγινε στην Εμ. Μπενάκη)

αυτό άκουσα το πρωί στον Flash

κάποιο κάθαρμα εργολάβος τον πήρε στο λαιμό του

ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΓΥΡΙΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΕ ΤΗ ΓΡΙΑ ΤΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΦΑΓΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΛΙΟΠΟΥΣΤ@Σ ΕΡΓΟΛΑΒΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΩΛΟΑΘΗΝΑ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ ΓΑΜΩ!!
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΙΡΑ ΜΑΣ ΣΑΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ???ΕΕΕ ΡΕ?

ΕΣΑΣ ΟΛΟΥΣ ΡΕ ΡΩΤΑΩ ΧΕΡΑΔΕΣ ΟΔΗΓΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΚΟΣΜΟ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΚΑΘΙΚΙΑ ΠΟΥ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝΕ ΑΛΛΟΥΝΟΥ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΟ ΛΑΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΜΕΣΑ!!!!
ΣΕ ΣΑΣ ΡΕ ΦΩΝΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΡΙΟ Ο ΚΑΘΕ ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΑΣ ΟΔΗΓΟΣ "ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ" ΤΑΡΙΦΑΣ ΦΟΡΤΗΓΑΤΖΗΣ ΝΤΑΒΑΤΖΗΣ ΣΟΥΡΩΜΕΝΟΣ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΜΑΣ.
ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΠΟ ΜΑΣ ΟΧΙ ΑΝΩΝΥΜΟ "ΑΤΥΧΟ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗ".
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΡΕ!!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΚΑΒΑΛΑΩ ΤΟ ΑΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΑ ΠΕΡΑΤΑ ΤΗΣ ΓΗΣ!!
ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΜΕ ΦΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΑΡΤΟΓΙΑΚΑΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΓΕ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΔΕ ΚΑΙ ΘΑ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΚΑΒΑΛΑΩ!!
ΜΙΛΗΣΤΕ ΡΕ ΤΟΣΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑ ΠΙΑ!!!

ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΤΟ POST ΠΗΡΑ ΤΟ ΧΧ ΣΤΙΣ 5 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΟΥΝΙΟ.ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΤΟ ΕΙΔΕ ΤΟ ΑΔΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΒΡΟΧΗ ΠΟΥ ΕΡΙΞΕ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΜΑΥΡΙΛΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΠΛΕΝΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΝΕΡΟ ΤΗΣ ΓΗΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ.

ΜΑΥΡΙΣΕ Η ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΠΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΥΡΙΣΕ....

ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΥ ΤΟ ΧΩΜΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΣΚΕΠΑΖΕΙ


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ
ΣΤΕΛΙΟ
ΓΙΑΝΝΗ
ΜΑΡΙΑ
ΖΑΧΑΡΙΑ
ΓΡΗΓΟΡΗ
ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΩ

ΚΑΝΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΜΕ ΚΑΛΗ ΘΕΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ.

adam_tsouk
24/02/2006, 09:59
τι να πεις.......

:sad:


1000 δικια φιλε μου.... αλλα που να τα βρουμε.....:sad:

makis206
24/02/2006, 10:15
catmaster...

:a23: :a23: :a23:

Με συγκίνησες ρε και δίνω κι εγώ +1000 στα λόγια σου.. να είσαι πάντα καλά.:beer: :beer:

620
24/02/2006, 10:26
catmaster se niothw file se niothw.
Apo to prw pou mphka sto forum kai to diabasa den mporw na skeftw kati allo.
O kairos shmera antiproswpeyei 1000% thn psyxh mou.

fazerakis
24/02/2006, 10:47
Δυστυχώς Catmaster τίποτα δεν τους φαίρνει πίσω. Δακρύζω μόνο με τη σκέψη κι ας μην ήξερα προσωπικά κανέναν.

Μας λένε αλήτες μηχανόβιους αλλά τελικά οι ΑΛΗΤΕΣ είναι αυτοί που περιγράφεις.

Τι πρόστιμο να επιβάλεις, τι ποινή για τους ασυνήδητους αυτούς αλήτες...

gdevelek
24/02/2006, 10:55
Μάγκες, συγκρατημένες ταχύτητες, 101% προσοχή στο δρόμο και full εξοπλισμό προστασίας μήπως και τη βγάλουμε καθαρή...

Μαγικές λύσεις δεν υπάρχουν.

Στο Ελλαδιστάν αν δεν φροντίσεις τον εαυτό σου, δεν θα σε φροντίσει κανείς άλλος.

koutroulis
24/02/2006, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Μάγκες, συγκρατημένες ταχύτητες, 101% προσοχή στο δρόμο και full εξοπλισμό προστασίας μήπως και τη βγάλουμε καθαρή...

Μαγικές λύσεις δεν υπάρχουν.

Στο Ελλαδιστάν αν δεν φροντίσεις τον εαυτό σου, δεν θα σε φροντίσει κανείς άλλος.


παιδιά μια ζωή μέσα στονκίνδυνο θα είμαστε

οτι κανουμε μόνοι μας, οι αλλοι δεν προκειται να νιαστουν ποτέ!!!



παντα προσοχή και παντα εξοπλισμένοι!!!


να μην κλάψουν άλλοι!!!

nimbus
24/02/2006, 11:00
......................

jimmis77
24/02/2006, 19:42
.

webman
24/02/2006, 19:52
Συμπαράσταση ΑΔΕΡΦΙΑ!

Αυτό ήταν μία κραυγή, μία κραυγή αγανακτισμού που ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ ΜΑΣ κρύβουμε μέσα μας και άλλωτε την αφήνουμε να βγεί προς τα έξω όπως έκανε τώρα ο catmaster!

Δυστυχώς ....... Δυστυχώς τα πράγματα είναι έτσι! Λυπάμαι ειλικρινά για τα αδέρφια που χάθηκαν νωρίς...Πονάμε όλοι το ίδιο, είτε ξέρουμε αυτούς που χάνονται είτε όχι ΑΛΛΑ πιο πολύ πονάμε διότι ξέρουμε ότι ΔΕΝ θα αλλάξει αυτή η κατάσταση!

Τη συμπαράσταση μου........

zoropatra
24/02/2006, 22:31
.........

H.A.Balafoutre
24/02/2006, 22:45
Μάλλον εδώ πάει πιο σωστά αυτό που έγραψα στο θέμα για τον άτυχο χαμό του παλικαριού.



Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
Επιτέλους πρέπει να γίνει κάτι με τους δρόμους. Δεν μπορεί να τους χρυσοπληρώνουμε κάθε φορά και κάθε φορά να είναι κακοκατασκευασμένοι ή κατεστραμένοι. Κάτι πρέπει να γίνει σε συλλογικό επίπεδο.

Παλιότερα είχε γίνει ένα θέμα για την χρησιμότητα των μοτολεσχών. Εδώ έχουν μεγάλο έρισμα για να υποστιρίξουν το λόγο ύπαρξής τους. Όλοι μαζί όμως.

Δεν γίνεται διαφορετικά ρε παιδιά, δεν γίνεται. Όπως λένε πολλοί πρέπει να ξυπνήσουμε. Μας φτύνουν στα μούτρα μας και εμείς περιμένουμε να έρθει η σειρά του επόμενου που με την κατάσταση των δρόμων είναι μαθηματικά βέβαιο. Απλώς είναι θέμα χρόνου να συμβεί. Φτάνει πια.

zolotas
24/02/2006, 22:53
μια πρωτη σκεψη μου μετα απο τοση αγανακτηση ειναι ........κλεισιμο καποιου δρομου......
και αστους να σφυριζουν και να φωναζουν (οχι εργασιμη)και οποιος εχει διτροχο θα περνα:smilea:

δεν παει αλλο......:mad:

zolotas
24/02/2006, 23:02
απο το να καθομαι και να περιμενω ποτε θα ερθει η σειρα μου καλυτερα να βγω και να φωναζω...........τουλαχιστον αυτοι που σκοτωθηκαν αδικα θα μας κοιταξουν και θα χαμογελασουν λιγο.:smilea:

H.A.Balafoutre
24/02/2006, 23:24
Άσε και είναι γνωστή η ποδαροδιαμαρτηρία.

Αν εσείς εκεί κάτω στην Αθήνα δεν πιάσετε από το αφτί τους βουλευτάδες των 100.000+ ψήφων τότε εμείς στην επαρχία όσο και να τραβάμε κουπί.......θα μας την πέιτε ότι είμαστε και γραφικοί.

Αυτός είναι ο σωστός δρόμος. Οι μοτολέσχες-αυτοκινητολέσχες, μαζί με τα μαγαζιά πώλησης μοτοσικλετών-αυτοκινήτων (διότι τους συμφαίρει κάργα), με την τροχαία (διότι κι αυτοί τραβάνε τα ίδια με εμάς και τους πληρώνουμε κιόλας), με τα μοτοπεριοδικά-αυτοκινητοπεριοδικά να κάνουν όλοι μαζί έγγραφη διαμαρτηρία με όλες τις επισημότητες. Θα γίνει θέμα και στον Μάκη και στον Ευαγγελάτο κ.τ.λ. Και στο κάτω κάτω συνιστά και ελεγχο για το πού πάνε τα λεφτά μας για τους δρόμους. Μας έχει βγεί από την μύτη να πληρώνουμε για δρόμους και δρόμους να μην έχουμε. Δηλαδή ένα αεροδρόμιο πιο χρήσιμο ήταν και έγινε καμιά διαμαρτηρία για να χτιστεί. Εκεί τα λεφτά τα βρήκαν έτσι........ Το Εθνικό Οδικό αλλά και αστικό δίκτυο που έχει τα μαύρα του τα χάλια, ποιός θα το δεί? Μήπως με τα πανάκριβα αυτοκίνητα που κυκλοφορούν οι πολιτικοί, που τους τα πληρώνουμε κι αυτά, για να μην φαίνονται πεταμένοι, που τα οδηγούν? Σε άλλους δρόμους τα πηγαινοφέρνουν για να κάνουν περιοδίες και να μαζεύουν ψήφους. Τελικά με προσεκτικές κινήσεις και δίχως ακρότητες μπορούν να γίνουν πάρα πολλά σε πολλά επίπεδα.


Συμφαίρει τους πάντες αν το καλοσκεφτήτε και μάλιστα είναι ένα αίτημα που είναι και αυταπόδικτο αλλά και αυτονόητο. Αν ένας πολιτικός δεν μπορεί να φτιάξει έστω έναν δρόμο για το χωριό ως ελάχιστη ένδειξη σεβασμού στον τόπο του, τότε τι σκ@τ@ πολιτικός είναι για να τον εμπιστευτούμε για τα πιο σοβαρά.

Αλλιώς μόνον πίστες θα ζητάμε (ονειρευόμαστε καλύτερα) από το κράτος για να κάνονουμε και το εσωτερικό μας καλαμπουράκι.

Ίσως δεν χρειάζετε να πάει ένας ακόμη για ξεχιλήσει το ποτήρι. Όλοι οι προηγούμενοι που χάθηκαν είναι αρκετοί. Αυτά είχα να πώ.

SUPERMARIO
24/02/2006, 23:25
h fwnh sou -catmaster- einai h fwnh pollwn kai h aganakthsh sou akoma toswn.
oloi feroun euthini akoma kai emeis oi idioi.gi'auto loipon as koitaksoume prwta ''mesa mas'' prin ksanavgoume stous dromous.
-katharo mualo


-eksoplismo



-kai agios o theos

zolotas
24/02/2006, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
h fwnh sou -catmaster- einai h fwnh pollwn kai h aganakthsh sou akoma toswn.
oloi feroun euthini akoma kai emeis oi idioi.gi'auto loipon as koitaksoume prwta ''mesa mas'' prin ksanavgoume stous dromous.
-katharo mualo


-eksoplismo



-kai agios o theos

-καθαρο μυαλο εχουμε οταν οδηγαμε μηχανη......οι αλλοι κρασοπατερες ειναι καθυστερημενοι(μεγαλο ποσοστο δυστυχως) και πνιγουν τα κομπλεξ τους μεσα στην ασφαλεια(???)
των 4 τροχων..........κουτσοι ,στραβοι με ενα αυτοκινητο και οποιον παρει ο χαρος
(οταν μπαινεις στο ρημαδι αυτοκινητο τους βλεπεις ολους λες και σου σκοτωσαν τη μανα)......το εχω βιωσει αλλα τωρα ειμαι 100% αλλιως.


- τι να το κανω????σκαμε ενα καρο λεφτα συνεχεια για τα καλυτερα .......και μολις βγουμε στην στροφη να και η λακουβα

- αγιος ο θεος .......αλλα δεν ειναι νωρις να τον συναντησουμε ε??



αν ημουν πρεζακιας θα ειχα περισσοτερες πιθανοτητες να επιβιωσω ενω τωρα και καθε μερα δεν ξερω απο που θα μου ερθει

H.A.Balafoutre
25/02/2006, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
-καθαρο μυαλο εχουμε οταν οδηγαμε μηχανη......οι αλλοι κρασοπατερες ειναι καθυστερημενοι(μεγαλο ποσοστο δυστυχως) και πνιγουν τα κομπλεξ τους μεσα στην ασφαλεια(???)
των 4 τροχων..........κουτσοι ,στραβοι με ενα αυτοκινητο και οποιον παρει ο χαρος
(οταν μπαινεις στο ρημαδι αυτοκινητο τους βλεπεις ολους λες και σου σκοτωσαν τη μανα)......το εχω βιωσει αλλα τωρα ειμαι 100% αλλιως.


- τι να το κανω????σκαμε ενα καρο λεφτα συνεχεια για τα καλυτερα .......και μολις βγουμε στην στροφη να και η λακουβα

- αγιος ο θεος .......αλλα δεν ειναι νωρις να τον συναντησουμε ε??



αν ημουν πρεζακιας θα ειχα περισσοτερες πιθανοτητες να επιβιωσω ενω τωρα και καθε μερα δεν ξερω απο που θα μου ερθει

Σωστός.

zolotas
25/02/2006, 14:58
παντως εδω στην ερωτικη πολη=μπουρδελο δεν κουνιεται φυλλο.....για ολα τα προβληματα.

σπιτι εχουμε και εξοχικο ,αυτοκινητα εχουμε ,πολυκαταστηματα να περναμε την μερα μας......ολα καλα

zolotas
25/02/2006, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre


........ Το Εθνικό Οδικό αλλά και αστικό δίκτυο που έχει τα μαύρα του τα χάλια, ποιός θα το δεί?

.
κανεις δεν θα το δει.
πεσαμε στη λουμπα .......δουλεια απο το πρωι μεχρι το βραδυ .......ζουμε για να δουλευουμε δλδ και οχι το αντιθετο....
και πως να φωναξεις αφου χρωστας της παναγιας τα ματια στην τραπεζα........και λες και ευχαριστω.
ξυπνα....δουλεψε......καταναλωσε ....κοιμησου

και ονειρα γλυκα:mad:

H.A.Balafoutre
25/02/2006, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
κανεις δεν θα το δει.
πεσαμε στη λουμπα .......δουλεια απο το πρωι μεχρι το βραδυ .......ζουμε για να δουλευουμε δλδ και οχι το αντιθετο....
και πως να φωναξεις αφου χρωστας της παναγιας τα ματια στην τραπεζα........και λες και ευχαριστω.
ξυπνα....δουλεψε......καταναλωσε ....κοιμησου

και ονειρα γλυκα:mad:

Πολύ σωστό κι αυτό, γίνονται τα μυαλά μας πουρές από την καθημερινότητα αλλά όχι και να κάνουμε τουμπεκί για τα αυτονόητα. Δηλαδή τι, να δέσουμε μια πέτρα από το λαιμό και βούρ στο Σούνιο, ούτε χρέη, ούτε υποχρεόσεις και άνχη?

sotosfz6
25/02/2006, 16:33
τι να πεις??????:confused: :confused:

AFTER
25/02/2006, 16:54
:(

SUPERMARIO
25/02/2006, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
-καθαρο μυαλο εχουμε οταν οδηγαμε μηχανη......οι αλλοι κρασοπατερες ειναι καθυστερημενοι(μεγαλο ποσοστο δυστυχως) και πνιγουν τα κομπλεξ τους μεσα στην ασφαλεια(???)
των 4 τροχων..........κουτσοι ,στραβοι με ενα αυτοκινητο και οποιον παρει ο χαρος
(οταν μπαινεις στο ρημαδι αυτοκινητο τους βλεπεις ολους λες και σου σκοτωσαν τη μανα)......το εχω βιωσει αλλα τωρα ειμαι 100% αλλιως.


- τι να το κανω????σκαμε ενα καρο λεφτα συνεχεια για τα καλυτερα .......και μολις βγουμε στην στροφη να και η λακουβα

- αγιος ο θεος .......αλλα δεν ειναι νωρις να τον συναντησουμε ε??



αν ημουν πρεζακιας θα ειχα περισσοτερες πιθανοτητες να επιβιωσω ενω τωρα και καθε μερα δεν ξερω απο που θα μου ερθει





exeis apoluto dikio file mou:beer:

zephyr1
25/02/2006, 23:56
Καθημερινα ολοι μας τρωμε σκατα.
Αυτη την βδομαδα που μας περασε ειδαν τοσες :a31: τα ματια μου στο δρομο (και της ζωης), που ολο ηθελα να γραψω στο forum για της ανυσηχιες & τους φοβους μου που πηγαζουν απο ολη αυτη την γενικη ανωμαλια των ανθρωπον.
Μ' αυτα που διαβαζω καταλαβαινω οτι συμβαινει σε ολους μας να καταπινουμε καταστασης που μας κανουμε να υποφερουμε,& να πιεζουμε τους εαυτους μας.

Και.......ερχεται & αυτο με τον ΓΡΗΓΟΡΗ (δεν το ξερω το παιδι αλλα ποναω)και.......


Αναρωτιεμαι 12.963 μελη εδω μεσα δεν μπορουμε να συγκεντρωθουμε & να δειξουμε την δυσαρεσκια μας για ολα αυτα???
Απο την γαμημενη την πινακιδα της μοτοσυκλετας μεχρι τους ανευθυνους νταβατζηδες που μας αποδεκατιζουνε ψυχικα & σωματικα καθημερινα.
Μες το κεντρο της αθηνας καπου, να ακουστει ο πονος μας,το αγχος μας,η οργη μας, η αντιδρασης μας.



Αλλα μαλλον εχουμε παραδωσει τα οπλα μας.Ο καθενας βεβαια με τους λογους του και τα πεπλα του.
Και η ζωη κυλαει το πνευμα πεθαινει & μαζι του πεθαινει και η ζωη.

Νομιζω οτι αμα ειμαστε ενωμενη σε τετοιες καταστασης μπορουμε να αλλαξουμε κατι. Μπορει.........Μπορει και οχι,αλλα τουλαχιστον μπορει.
Ετσι οπως αντιδρουμε τωρα δεν μπορει με τιποτα..

billgeo
27/02/2006, 00:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Μάγκες, συγκρατημένες ταχύτητες, 101% προσοχή στο δρόμο και full εξοπλισμό προστασίας μήπως και τη βγάλουμε καθαρή...

Μαγικές λύσεις δεν υπάρχουν.

Στο Ελλαδιστάν αν δεν φροντίσεις τον εαυτό σου, δεν θα σε φροντίσει κανείς άλλος.

+1000

billgeo
27/02/2006, 00:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas

ξυπνα....δουλεψε......καταναλωσε ....κοιμησου



Ξυπνα.... Δουλεψε.... Καταναλωσε.... Ψηφησε.... Κοιμησου
:hypnotize

nassosxlvbros
27/02/2006, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Καθημερινα ολοι μας τρωμε σκατα.
Αυτη την βδομαδα που μας περασε ειδαν τοσες :a31: τα ματια μου στο δρομο (και της ζωης), που ολο ηθελα να γραψω στο forum για της ανυσηχιες & τους φοβους μου που πηγαζουν απο ολη αυτη την γενικη ανωμαλια των ανθρωπον.
Μ' αυτα που διαβαζω καταλαβαινω οτι συμβαινει σε ολους μας να καταπινουμε καταστασης που μας κανουμε να υποφερουμε,& να πιεζουμε τους εαυτους μας.

Και.......ερχεται & αυτο με τον ΓΡΗΓΟΡΗ (δεν το ξερω το παιδι αλλα ποναω)και.......


Αναρωτιεμαι 12.963 μελη εδω μεσα δεν μπορουμε να συγκεντρωθουμε & να δειξουμε την δυσαρεσκια μας για ολα αυτα???
Απο την γαμημενη την πινακιδα της μοτοσυκλετας μεχρι τους ανευθυνους νταβατζηδες που μας αποδεκατιζουνε ψυχικα & σωματικα καθημερινα.
Μες το κεντρο της αθηνας καπου, να ακουστει ο πονος μας,το αγχος μας,η οργη μας, η αντιδρασης μας.



Αλλα μαλλον εχουμε παραδωσει τα οπλα μας.Ο καθενας βεβαια με τους λογους του και τα πεπλα του.
Και η ζωη κυλαει το πνευμα πεθαινει & μαζι του πεθαινει και η ζωη.

Νομιζω οτι αμα ειμαστε ενωμενη σε τετοιες καταστασης μπορουμε να αλλαξουμε κατι. Μπορει.........Μπορει και οχι,αλλα τουλαχιστον μπορει.
Ετσι οπως αντιδρουμε τωρα δεν μπορει με τιποτα..


οτι και να γινει, οοοτι και να αλλαξει εγω εχω συνειδητοποιησει το αυτονοητο:ειμαι μελλοθανατος απο 1000+παραγοντες που καθε φορα πρεπει ΚΑΙ να σκεφτομαι ΚΑΙ να υπολογιζω ΚΑΙ να αποφευγω...συν η δικια μου μαλακια/τσιμπλα/τσαντηλα/αφηρημαδα/μπυρα που ηπια-ανθρωπος ειμαι-της στιγμης....οσοι το χωνεψουν θα ζησουν και περισσοτερο....

koutroulis
27/02/2006, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
οτι και να γινει, οοοτι και να αλλαξει εγω εχω συνειδητοποιησει το αυτονοητο:ειμαι μελλοθανατος απο 1000+παραγοντες που καθε φορα πρεπει ΚΑΙ να σκεφτομαι ΚΑΙ να υπολογιζω ΚΑΙ να αποφευγω...συν η δικια μου μαλακια/τσιμπλα/τσαντηλα/αφηρημαδα/μπυρα που ηπια-ανθρωπος ειμαι-της στιγμης....οσοι το χωνεψουν θα ζησουν και περισσοτερο....


και όμως


κάτι πρέπει να γίνει....

fazerakis
27/02/2006, 10:19
Άντε λοιπόν

Την Παρασκευή που θα έιναι η μεγάλη έξοδος στις 6:00 το απόγευμα στα διόδια στα κιούρκα. Αν μαζευτούμε 2000 μηχανάκια ούτε τα πλοία από τον Πειραιά δεν θα ξεφορτώνουν από την κίνηση. Με 50άρικα στα χέρια να δούμε αν θα έχουν για όλους ρέστα. Ας οργανώσει κάποιος τα πανό.

zephyr1
27/02/2006, 13:03
Εγω δηλωνω συμμετοχη τωρα αν υσχυει!

Αντε να δουμε.

Ας δηλωσουμε ποση θα ειμαστε απο αυτο το post.:winka:

billgeo
27/02/2006, 13:10
ΜΕΣΑ...

SUPERMARIO
27/02/2006, 13:11
oxi re magkes kai tha eimai me to autokinhto ekeinh thn mera.:lol: :lol: :lol:
pera apo thn plaka den prokeitai na luthei tipota kai tha ginoume gia allh mia fora ta kaka paidia pou talaipwroun ton kosmo.

fazerakis
27/02/2006, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO

pera apo thn plaka den prokeitai na luthei tipota kai tha ginoume gia allh mia fora ta kaka paidia pou talaipwroun ton kosmo.

Συμφωνώ μαζί σου. Αλλά κάποια στιγμή πρέπει να γίνει κάτι. Σίγουρα δεν θα ήθελα να έχω τον κάθε μπάρμπα που πάει στο χωριό του να γκρινιάζει για τα μηχανάκια αλλά και ο εργολάβος και ο μαγαζάτορας που βάζει τα κολονάκια, σε αυτή την κατηγορία ανήκει, στο μέσο καφρο"Αθηναίο" που θα πάει στο χωριό του για χαρταετό, λαγάνα και ταραμά.:yuck:

Όταν αποφασήσετε να δραστηροποιηθούμε πείτε το μου...

Μέχρι τότε πληρώστε διόδια για να σκοτωνόμαστε στα έργα που φτιάχνουν με τα λεφτά μας.

SUPERMARIO
27/02/2006, 15:01
mazi sou eimai.swsta osa les ''fazerakis'' apla ston tropo diafwnoume.eidika ekeinh thn mera tha ginotan sfagh.:beer:

zolotas
27/02/2006, 16:11
μαζι σας.........αν και χλωμο .........500κμ.......

οσο για κλεισιμο δρομου που ειχα αναφερει εννουσα να γινει μια διαμαρτυρια στο σημειο που εγινε το ατυχημα ΑΝ ειναι οντως παρανομη η εργασια του εργολαβου αλλιως.....

αν οπως λετε για τα διοδια........διαμαρτυρια ........βαλε και τις πινακιδες ,το ΦΠΑ για τον εξοπλισμο που ελεγαν ,τους αδικους σκοτωμους.........συνφωνο σε κατι οργανωμενο να γινει