PDA

View Full Version : Αγορά πρώτης μηχανής



vayiokas
02/04/2004, 20:42
Έπειτα από ατελείωτες ώρες πιγμένος στο αμάξι, βλέποντας 5 φορές να ανάβει το πράσινο και να περνάνε μόνο μηχανές!!! αποφάσισα να αγοράσω μια Honda Varandero 125cc καινούργια γύρω στα 5.000 ευρώ.
Είναι καλή ή θα φάω τα μούτρα μου;
Ξέρετε κανένα μαγαζί που να δίνει και κανά δωράκι;

milaber
03/04/2004, 02:20
Αν θες τσέκαρε τη γνώμη μου στο:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=19240#post19240

THEOD
03/04/2004, 08:12
Φίλε μου κατά την γνώμη μου πρόκειται για πανάκριβο μηχανάκι σε σχέση με αυτά που προσφέρει.
Νομίζω ότι σ' αυτά τα χρήματα υπάρχουν πολλές και καλύτερες επιλογές ανάλογα πάντα με τις ανάγκες σου.

Αν όμως σ' αρέσει τόσο πολύ... τι να πώ, προχώρα και καλορίζικο.

tifozif1
03/04/2004, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από vayiokas
Έπειτα από ατελείωτες ώρες πιγμένος στο αμάξι, βλέποντας 5 φορές να ανάβει το πράσινο και να περνάνε μόνο μηχανές!!! αποφάσισα να αγοράσω μια Honda Varandero 125cc καινούργια γύρω στα 5.000 ευρώ.
Είναι καλή ή θα φάω τα μούτρα μου;
Ξέρετε κανένα μαγαζί που να δίνει και κανά δωράκι;

Ξέρω ένα μαγαζί που το δίνει σε προσφορά. Αρνόκουρος στην Πειραιώς. 210 3311581 για ρώτα...

NLS
03/04/2004, 12:59
αν είναι να δώσεις τόσα λεφτά ρε μεγάλε δεν παίρνεις τη δική μου;

και θα έχεις 650 αντί 125...

milaber
03/04/2004, 15:33
αν είναι να δώσεις τόσα λεφτά ρε μεγάλε δεν παίρνεις τη δική μου;

Μας ζάλισες με "τη δική σου"!

:lol: :lol: :lol:

afrotwin
08/04/2004, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από vayiokas
Έπειτα από ατελείωτες ώρες πιγμένος στο αμάξι, βλέποντας 5 φορές να ανάβει το πράσινο και να περνάνε μόνο μηχανές!!! αποφάσισα να αγοράσω μια Honda Varandero 125cc καινούργια γύρω στα 5.000 ευρώ.
Είναι καλή ή θα φάω τα μούτρα μου;
Ξέρετε κανένα μαγαζί που να δίνει και κανά δωράκι;

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
oreo astio file kero ixa na akouso toso kalo anekdoto
mpravo ise poli kalos
5000 evro gia 125 cc xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
giati den pernis ena ikopedo me spiti stin orini peloponiso pio ftina 8a sou er8i
lipon me 5000 pernis metaxirismena pola mixanakia ke megalou kivismou tora an fovase tis megales mixanes ke edo kanis la8os megali mixani simeni asfalia ke den se ipoxreoni kanis na trexis an den 8es
afto prepi na to katalavoume mia gia panta oloi
megali mixani den simeni me to pou tin kavalas trexi me 200 exi gkazi mporis na pigenis ke me 20 an 8es :lol: :lol: :lol:
125 cc me 5000 euro xaxaxaxaxaxaxaxa apistefto
:lol: :lol: :lol:

afrotwin
08/04/2004, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Μας ζάλισες με "τη δική σου"!

:lol: :lol: :lol:

zalistikes kartasim?
ne ala den sou xalase to stomaxi opos me to alkool....

ke tin exoume di ke ekprosopos tis an8ropotitas mmm....
mas zalises......
diladi zalise ke tous ipolipous edo mesa.....
filaraki den nomizo esi exis ma8i na zis me ageles emis edo imaste ksexoristes ontotites
opote milas gia ton eafto sou ke mias ke zalistikes se vlepis diplo
ne afto ine se vlepis diplo
lipon kita iparxi lisi 8a pernis dramamines protou mpis sto forum na min zalizese kartasim

ala apo tin ali poli efkola zalizese!! mipos ise egkios?
gia tsekariseto....
me ta ximika pou trome pote den kseris ti ginete......
:lol: :lol: :lol:

Θάνος
08/04/2004, 11:13
Να πω κάτι άσχετο...

9 στους 10 Ι.Χ.δες που αποφασίζουν να το γυρίσουν στη μηχανή, παίρνουν varadero! Μήπως νομίζουν ότι η μηχανή πρέπει να είναι τόσο μεγάλη όσο και το αυτοκίνητο τους;

Βέβαια συνήθως παίρνουν το 1000 που εσένα μάλλον σου φαίνεται μεγάλο αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να πας στο 125. Δηλαδή varadero να'ναι κι ό,τι να'ναι;

Ψάξτο λίγο.

Με 5000 ευρώ υπάρχουν ποοολύ καλύτερα μηχανάκια...

periklisk
08/04/2004, 11:36
Για πρώτο μηχανάκι αν θες οπωσδήποτε 125 πάρε το CBR.
Είναι μια μικρή μοτοσυκλέτα και έχει γύρω στα 2800 καινούργιο!!!

σου μένουν και τα υπόλοιπα για να πάρεις κρανάκι, μπουφανάκι κτλ......

Julius
08/04/2004, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από vayiokas
Έπειτα από ατελείωτες ώρες πιγμένος στο αμάξι, βλέποντας 5 φορές να ανάβει το πράσινο και να περνάνε μόνο μηχανές!!! αποφάσισα να αγοράσω μια Honda Varandero 125cc καινούργια γύρω στα 5.000 ευρώ.
Είναι καλή ή θα φάω τα μούτρα μου;
Ξέρετε κανένα μαγαζί που να δίνει και κανά δωράκι;

oraio motosykletaki eksoterika alla aniparkto kat'alla

Paaaaara poly akrivo (eksofrenika poly) kai para poly argo (kai edo eksofrenika argo).


Mhn to pareis, mporei na to goustareis alla tha to metanioseis poly grigora kai meta den tha mporeis na to poyliseis h' tha xaseis para polla gia na katafereis na to doseis.

protimise otidipote allo kai mhn xaramiseis 5000 gia to varaderaki

idi
08/04/2004, 12:30
OYTE NA TO SKEFTESE FILE

giati den koitas kana cbf apo ta kenouria 250 h 500. se sxesi me to mini var-K-antero einai MHXANES

milaber
08/04/2004, 20:00
Ρε συ afrotwin...
...τις σκέφτεσαι πολύ πριν τις αφήσεις ελεύθερες τις εξυπνάδες σου;

nimbus
09/04/2004, 02:08
ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΘΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ...ΑΝΑΜΥΓΝΙΟΝΤΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΥΚΛΩΠΕΙΑ ΑΝΥΠΟΜΩΝΗΣΙΑ! ΟΛΑ ΚΑΛΛΑ ΚΑΜΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΡΧΗΓΟΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΓΥΡΟΦΕΡΝΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΕΠΙΘΥΜΙΑ:sun: ΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΞΕΔΙΠΛΩΝΕΤΑΙ ΕΜΠΡΟΣ ΜΑΣ ΕΝΑΣ ΔΡΟΜΟΣ ΓΕΜΑΤΟΣ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ, ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΑΛΗΘΕΙΕΣ, ΨΕΜΑΤΑ, ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ ΜΙΑΣ ΟΛΑΚΕΡΗΣ ΚΟΙΤΙΔΑΣ:sun:

SeNNinhA
09/04/2004, 13:14
Με 5000 Ευρώπουλα παίρνεις πάρα πολύ καλό μεταχειρισμένο On-Off, μεταχειρισμένο Fazer600 (το προηγούμενο), καινούργιο ΧΤ (με λίγα παραπάνω), και πολλά άλλα πολύ πολύ μα πολύ καλύτερα μηχανάκια από αυτό που προτείνεις.

Ειδικά για το συγκεκριμένο δεν θα το πρότεινα. Το αγόρασε ο αδελφός μιας φίλης μου και το έχει σκυλομετανιώσει. ΨΟΦΙΜΙ είναι.

afrotwin
10/04/2004, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Ρε συ afrotwin...
...τις σκέφτεσαι πολύ πριν τις αφήσεις ελεύθερες τις εξυπνάδες σου;

:eek: :rotflmao:

milaber
11/04/2004, 02:45
:evil: :evil: :evil:

:smokin: :smokin::smokin:

:evil: :evil: :evil: