PDA

View Full Version : ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝ-ΙΤΑΛΙΚΗ(-ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ)ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΣΤΟ Campo Imperatore



integrale
26/02/2006, 20:29
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Παρασκευή
Ωρα 14:30 Συνάντηση στην Piazza Duomo στο ιστορικό κέντρο της L’Aquila και καταγραφή όλων των συμμετεχόντων.

Ωρα 16:30 Ευλογία των μηχανών&οδηγών από ιταλό ιερέα(!!!!!!!)
Ωρα 17:30 Αναχώρηση από την Piazza Duomo και διασχίζοντας τοCorso Federico II περνάμε από την βασιλική της S.Maria di Collemaggio, διασχίζουμε Tempera, Paganica, Camarda & Assergi ξαναβρισκόμαστε στην πλατεία όπου βρίσκονται τα ξενοδοχεία της Villetta
Ωρα 18:00 Τακτοποίηση στα δωμάτια & ξεκούραση
Ωρα 20:00 Δείπνο
Ωρα 22:00 ‘Βραδιά των αστεριών’. Βραδινή επίσκεψη στο τελεφερίκ(???????)

Σαββατο
Ωρα 09:30 Αναχώρηση από Fonte Cerreto, διασχίζουμε την Valle Subequana κατευθυνόμενοι προς Scanno
Ωρα 11:30/12:00 Άφιξη στο Scanno
-υποστήριξη από την δημοτική αστυνομία
-πάρκινγκ φυλασσόμενο
-χαιρετισμός από τις τοπικές αρχές και τιμητική απονομή περγαμηνής της πόλης ,περιβαλλόμενοι από κορίτσια ντυμένα με παραδοσιακές στολές.
Ωρα 13:00 Μετάβαση στην λίμνη του Scanno
Δείπνο δίπλα στην λίμνη (κόστος 10 ευρώ κατ`άτομο)
(Για να δείτε το μέρος):
http://www.scanno.org/
http://www.scanno.org/artigianato_locale_scanno.htm
Ωρα 16:00 Αναχώρηση για Cocullo, Goriano Sicoli, Secinaro,Rocca di Mezzo, περνώντας από την οροσειρά del Sirente,και επιστροφή στην βάση.
Ωρα 21:00 Δείπνο δίπλα στο κάστρο Cinquecentesco di L’Aquila.Τη βραδιά θα ‘στολίσει’ η χορωδία της Portella!!!

Κυριακή
Ωρα 9:00 Συγκέντρωση στην πλατεία, απέναντι απ΄όπου βρίσκονται τα ξενοδοχεία της Villetta.
Ωρα 9:30 Αναχώρηση με κατεύθυνση Paganica - Barisciano - Santo stefano di Sessanio (πιθανή στάση?) - Rocca Calascio (στάση για επίσκεψη) - Castel del Monte
Ωρα 12:30 Άφιξη στο Fonte Vetica στο εστιατόριο Mucciante για το γεύμα.Στην συνέχεια θα πάμε να πιούμε καφέ στο σαλέ,όπου είναι το τελεφερίκ του Campo Imperatore αφού έχουμε διασχίσει πρώτα όλο το οροπέδιο.
Ωρα 16:00 Αποχαιρετισμός & επιστροφή

Πόσοι το σκέφτεστε σοβαρά?Εγώ πάντως κατά 90% πάω!Θα πρέπει να δηλώσουμε μέχρι τέλη Μαρτίου!:beer: :beer:

integrale
27/02/2006, 03:55
Επίσης ξέχασα να σας πω,πως το κόστος διαμονής στα παραπάνω συμβαλλόμενα ξενοδοχεία είναι, ειδικά για τους συμμετέχοντες vstrommaδες 80 ευρώ κατ`άτομο και περιλαμβάνει,το δείπνο Παρασκευή βράδυ,καθώς και τις 2 διανυκτερεύσεις Παρασκευή & Σάββατο με πρωινό!

Vezouvios
27/02/2006, 15:10
Αν μεσα στα 80 ευρω περιλαμβανετε και τα εισητηρια super fast ferries apo ηγουμενιτσα για ιταλια με καμπινα ......
Ε .... Τοτε θα το σκεφτω.......:rotflmao: :rotflmao:

Ε πλακα κανω αντε και στο καταστρωμα δεν χαλιεμαι,ενα 24ωρο ειναι ...θα περασει...

Α ξεχασα ενοοειτε μετα επιστροφης τα εισητηρια.....

integrale
27/02/2006, 20:07
Το ίδιο τους απάντησα και εγώ!!:a32: Πάντως σοβαρά τώρα δεν είναι υπερβολικά τα χρήματα για τα δεδομένα της Ιταλίας!!Έκανα μετάφραση για να βοηθήσω όσους ενδιαφερόμενους!!Θα ψάξω για τιμές εισιτηρίων!Αν βρει κανείς τίποτα πληροφορίες ας τις επισυνάψει!Από Μακεδονία τι λέτε θα έρθει κανείς?:beer:

juan pablo
28/02/2006, 14:26
kalispera,
exw psaxei gia ta tickets

Anaxorisi
1/6/2006 hmera Pempti kai wra 18.00 apo Patra gia Bari
Ftanei to ploio stis 8.30 to prwi tis Paraskevis
Bari - L Aquila nomizw einai gyrw sta 450 km

Epistrofi
Kyriaki 4/6/2006 apo Bari stis 12.00 to prwi kai afixi stin Patra tin Deytera 5/6/2006 stis 6.00 to prwi

Vevaia me ayta ta dromologia xanete to programma tis Kyriakis
mias kai prepei na eisai sto Bari stis 12 gia na pareis to ploio.
Alla etsi eisai Deytera prwi-prwi stin Patra kai mporeis na pas douleia ....ligo kathysterimenos ;)

Gia Patra -Ancona nomizw oti den symferei mias kai to taxidi diarkei gyrw stis 21 hours

kai ftanw stin lypiteri...
total price gia 2 atoma + bike = 270 Euro katastrwma.....
yparxei ena poso gyrw sta 65 Euro pou exoun valei sta ploia gia fuel surcharge logo twn synexwn allagwn stis times tou petrelaiou
etsi wste na kratane tis times twn tickets statheres....ntavatzilikia diladi....ta tickets kostizoun 205 Euro kai me ta ntavatzilikia ftanei sta 270Euro
ayta kai ta xanaleme
:beer:

integrale
28/02/2006, 15:05
Εσύ juan είσαι μέσα?Είχε πει και ο Argy_kap ότι ήταν μέσα,ισχύει?AAAAAAArgyyyyy???????????:beer: :beer:
ΆΙΝΤΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΓΙΑ ΑΠΟΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ!!:wave2: :wave2: :wave2: :beer:

juan pablo
28/02/2006, 15:13
egw paidia oso pernane oi meres kai to skeftomai kalitera eimai kata ena megalo pososto mesa...
na eimaste kala prwta apo ola kai nomizw oti tha akolouthisw
prospathw na psisw allo ena filo (v-strom kai aytos)....
:beer:

argy_kap
08/03/2006, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από integrale
Εσύ juan είσαι μέσα?Είχε πει και ο Argy_kap ότι ήταν μέσα,ισχύει?AAAAAAArgyyyyy???????????:beer: :beer:
ΆΙΝΤΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΓΙΑ ΑΠΟΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ!!:wave2: :wave2: :wave2: :beer:

Μόλις επέστρεψα απο Ιταλία... (έχω συνεργασία με Ιταλική εταιρία και είμαι 6-7 φορές τον χρόνο απέναντι...)

Ρώτησα για το μέρος και μου είπαν τα καλύτερα και πλεον και οι τρείς μας (εγώ, γυναίκα και μηχανή) είμαστε έτοιμοι.....

Προτείνω ανταλλαγή τηλεφωνημάτων για κλείσιμο ξενοδοχείων και καραβιού και καλύτερη συνενόηση....

Εμείς πάντως δεν θέλουμε να χάσουμε την Κυριακή....

Γιώργο, καλύτερα να τα πουμε και απο τηλέφωνο για κρατήσεις ξενοδοχείων και καράβι για να είμαστε σιγουροι.

Καμιά άλλη γυναίκα θα είναι ρωτάει η κυρία (δεν ξέρει και Ιταλικά γμτ!)

Περιμένω νέα....

:beer: :beer: :beer:

integrale
08/03/2006, 20:23
Αργύρη από Ιταλία θα είναι κάμποσες κοπέλες και μερικές είναι οι ίδιες ιδιοκτήτριες των Vstrom!Εγώ το παλεύω με την δικιά μου κοπέλα,γιατί δουλεύει και παλεύει για άδεια!Πάντως έτσι ή αλλιώς εγώ θα πάω!Θα σου στείλω email με το τηλέφωνο μου να επικοινωνήσουμε!!:beer: :beer:

juan pablo
09/03/2006, 08:52
hello kai apo mena
emeis (egw ,ayti kai to v-strom ) eimaste mesa gia to trip kata 90% meta apo marathwnies diapragmateyseis...:winka:
pistevw tha itan kali idea na allazame kana tel - email na milagame h akoma kalitera na piname kai enan kafe ,na gnwristoume kai na milisoume gia details (hotels -tickets-klp,klp)
ayta..
perimenw neotera
ciao

integrale
09/03/2006, 23:51
Στράτο είσαι από Αθήνα?Αν είναι μπορούμε να πιούμε κανά καφέ και να οργανωθούμε!Αργύρη σου έστειλα προσωπικό μήνυμα με τηλ!!Στείλε μου με email το δικό σου να τα πούμε!!

integrale
10/03/2006, 00:19
Αργύρη δες τα προσωπικά σου μηνύματα!Σου έστειλα τηλ!!

juan pablo
10/03/2006, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από integrale
Στράτο είσαι από Αθήνα?Αν είναι μπορούμε να πιούμε κανά καφέ και να οργανωθούμε!Αργύρη σου έστειλα προσωπικό μήνυμα με τηλ!!Στείλε μου με email το δικό σου να τα πούμε!!

sou esteila pm

argy_kap
10/03/2006, 19:41
εγώ μίλησα με τον Γίωργο το πρωι και το θέμα πάει καλά....εαν υπάρχουν άλλες συμμετοχές να δηλωθούν ΤΩΡΑ!!

integrale
10/03/2006, 23:07
Αργύρη μου έστειλε ο Juan το τηλ.Θα επικοινωνήσω και θα σε πάρω αύριο να σου πω νέα!

deminio11
19/03/2006, 17:42
kalispera paidia

gia pies imerominies milame ?

Distixos den eida an exei graftei pouthena allou !!!:rolleyes:

Exartatai apo tin imerominia kai isos ertho kai ego!!!

Provlima adeias den exo sti doulia eimai ego to afentiko!!:D

Loipon perimeno nea !!!

PS:rotisa kai sta superfast kai mou eipan an eimaste kabosa atoma kanoun kai eidikes times :wave2:

filika deminio

argy_kap
20/03/2006, 08:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από deminio11
kalispera paidia

gia pies imerominies milame ?

Distixos den eida an exei graftei pouthena allou !!!:rolleyes:

Exartatai apo tin imerominia kai isos ertho kai ego!!!

Provlima adeias den exo sti doulia eimai ego to afentiko!!:D

Loipon perimeno nea !!!

PS:rotisa kai sta superfast kai mou eipan an eimaste kabosa atoma kanoun kai eidikes times :wave2:

filika deminio

Εμείς θα αναχωρήσουμε την 1/6 και επιστρέφουμε 5/6 Πάτρα....Εαν νομίζεις οτι μπορείς να το κάνεις ευχαρίστως έλα μαζί μας....Είμαστε μέχρι στιγμής 3 μηχανές....έχουμε ήδη κάνει κα την κράτηση μας σε ένα απο τα ξενοδοχεία αλλά μέχρι τέλος της εβδομάδας εαν το αποφασίσεις προλαβαίνεις!:beer:

gio75
20/03/2006, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Εμείς θα αναχωρήσουμε την 1/6 και επιστρέφουμε 5/6 Πάτρα....Εαν νομίζεις οτι μπορείς να το κάνεις ευχαρίστως έλα μαζί μας....Είμαστε μέχρι στιγμής 3 μηχανές....έχουμε ήδη κάνει κα την κράτηση μας σε ένα απο τα ξενοδοχεία αλλά μέχρι τέλος της εβδομάδας εαν το αποφασίσεις προλαβαίνεις!:beer:

FILE ARGY_KAP MPORW NA SE BRW SE KAPOIO THLEFWNO GIA THN EKDROMH AYTH???

argy_kap
21/03/2006, 07:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από gio75
FILE ARGY_KAP MPORW NA SE BRW SE KAPOIO THLEFWNO GIA THN EKDROMH AYTH???

Σου έστειλα σε πμ το κινητό μου

gio75
21/03/2006, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
Σου έστειλα σε πμ το κινητό μου

Ευχαριστώ. Θα επικοινωνήσω μόλις επιστρέψω από Ρόδο!
Απίστευτα είναι εδώ!!!:cool:
Σας το προτείνω παιδιά ανεπιφύλακτα!!!!:sun:

argy_kap
21/03/2006, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gio75
Ευχαριστώ. Θα επικοινωνήσω μόλις επιστρέψω από Ρόδο!
Απίστευτα είναι εδώ!!!:cool:
Σας το προτείνω παιδιά ανεπιφύλακτα!!!!:sun:

χαχαχαχ εκεί ήμουν weekend!!! (για δουλεία ρε! μην φωνάζετε!)

gio75
21/03/2006, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
χαχαχαχ εκεί ήμουν weekend!!! (για δουλεία ρε! μην φωνάζετε!)

Με την μηχανή ήσουνα??? OFF TOPIC ξέρω!!!

argy_kap
21/03/2006, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από gio75
Με την μηχανή ήσουνα??? OFF TOPIC ξέρω!!!

Δυστηχώς οχι......

integrale
21/03/2006, 22:24
Άντε και μαζευόμαστε!!!!Χαίρομαι που θα σκάσουμε μπούγιο!Παιδιά δηλώστε σύντομα συμμετοχή γιατί οι προθεσμίες λήγουν!!Γουστάρω πορεία προς Πάτρα και όλοι καράβι!!:beer: :beer: :beer:

gio75
22/03/2006, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
χαχαχαχ εκεί ήμουν weekend!!! (για δουλεία ρε! μην φωνάζετε!)

Την επόμενη φορά να πας αν έρθεις για δουλειά Ρόδο, προτείνω ανεπιφύλακτα το εστιατόριο Red για καραβιδες και καλαμάρι με pesto!!! Απίστευτες γεύσεις...
Χθες βράδι φάγαμε το καταπέτασμα πάλι....

argy_kap
22/03/2006, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από gio75
Την επόμενη φορά να πας αν έρθεις για δουλειά Ρόδο, προτείνω ανεπιφύλακτα το εστιατόριο Red για καραβιδες και καλαμάρι με pesto!!! Απίστευτες γεύσεις...
Χθες βράδι φάγαμε το καταπέτασμα πάλι....

Λοιπόν, μάλλον ταιριάζουνε τα γούστα μας.....κανόνισε να έρθεις Ιταλία γιατί μάλλον τρώμε τα ίδια :rotflmao:

Είπα οτι όταν ξαναπάω Ρόδο σίγουρα θα φάω πάλι εκεί....

Το καλαμάρι ήταν πολύ ωραίο αλλά και το ψαρονέφρι με λαχανικά ήταν άψογο!....

(Μόνο ο Μαμαλάκης μας λείπει απο εδώ και κλείσαμε....):a33:

Δεν κάνουμε διαφήμηση αλλά εδώ άξιζε...


41849

Bil
22/05/2006, 12:01
Ψίτ !
Εσείς πουτ ετοιμάζεστε για ΠανΙταλική Βεστρομοσυγκέντρωση !!
Ψίτ !

Αν αναχωρείτε από λιμάνι Ηγουμενίτσας, ρίξτε ΠΜ να έρθω με άλλον ενα V-Strom να σας κουνήσω το μαντήλι και να πιούμε και ενα φραπεδάκι, γιατί εκεί που πάτε "Ντεν έκει φραπέ καρντιές μου :lol: :lol: "
Μόλις σαλπάρετε, την κάνουμε και εμείς για μπανάκι από Ελλάδα μεριά...:wave2:

argy_kap
22/05/2006, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bil
Ψίτ !
Εσείς πουτ ετοιμάζεστε για ΠανΙταλική Βεστρομοσυγκέντρωση !!
Ψίτ !

Αν αναχωρείτε από λιμάνι Ηγουμενίτσας, ρίξτε ΠΜ να έρθω με άλλον ενα V-Strom να σας κουνήσω το μαντήλι και να πιούμε και ενα φραπεδάκι, γιατί εκεί που πάτε "Ντεν έκει φραπέ καρντιές μου :lol: :lol: "
Μόλις σαλπάρετε, την κάνουμε και εμείς για μπανάκι από Ελλάδα μεριά...:wave2:

Από Πάτρα πάμε....:(

Tsakalaki
22/05/2006, 13:14
Θα είναι γαμάτη εκδρομή...Δυστυχως δεν διαθέτω ένα συγκεκριμένω έγγραφο και δεν το ρισκάρω να ταξιδέψω εξωτερικό. Ελλάδα είναι πιο εύκολα τα πράγματα, βρίσκεις τρόπο να γλιτώσεις.....


Καλά γούστα μάγκες...:smokin:

integrale
22/05/2006, 13:39
Δυστυχώς Bil όπως προανέφερε φεύγουμε από Πάτρα όπως προανέφερε ο φίλος,συνταξιδιώτης & συγκάτοικος στη καμπίνα Αργύρης.Καλά θα ήταν να βρισκόμασταν!Όμως και Πάτρα μπορούμε να τον πιούμε το αθάνατο ελληνικό φραπόγαλο μαζί με τους φίλους Πατρινούς strommers που εκδήλωσαν πρόσκληση για αποχαιρετιστήριο καφέ!Αργύρηηηηηη πότε φεύγουμε ρε,........δεν μπορώ,δεν μπορώ να περιμένω:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :beer:

juan pablo
22/05/2006, 14:06
egw lew na fame kai kana souvlaki mazi me mia beer!!!
:beer:
panta sta limania mou anoigi i orexi!!!
kai pinoume kai to frapogalo meta na eimaste komple....
ciao

kretegr
22/05/2006, 19:29
:) :p Α ΡΕ ΤΥΧΕΡΟΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΑΜΑΛΑΚΗ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ V-STROM HELLAS CLUB ΕΚΕΙ ΘΑ ΜΕ ΒΡΕΙΤΕ ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΧΡΕΙΑΣΤΗΤΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ...........ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ.......ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΠΟΣΟ ΠΑΝΕ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΚΑΡΑΒΙ ΚΑΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ????ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΚΛΕΙΣΑΤΕ ΡΩΤΑΩ!!!!!!!!!:beer:

juan pablo
23/05/2006, 08:55
160 euro to diklino gia 2 vradia sto http://www.fiordigigli.com
me prwino +1 dinner
ta tickets twra meta apo polly market research katalixame se anek mias kai einai sxedon misi timi apo ta superfast
emeis dwsame 287 gia 2 airseats+ vstrom
ta paidia pou piran kampina 4 -klini dwsane 380 to kathe zevgari +vstrom
na skefteis persi edwsa 290 gia 2 atoma kai vstrom gia na paw kai na erthw apo santorini me ta superfast
:beer:

Vasilis_Strom
24/05/2006, 17:44
Μην ξεχαστείτε όταν φτάσετε Πάτρα, θα πιούμε καφεδάκι πριν φύγετε οπωσδήποτε. Έτσι; :wave2: :wave2:

integrale
24/05/2006, 21:41
Βασίλη εννοείται,δες και εδώ http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=23285&perpage=15&pagenumber=2

argy_kap
02/06/2006, 11:16
Eimaste akoma zwntanoiiiiiiii!!!!!

Eimaste akoma sto karabi, se mia wra ftanoume Ancona....panw sto karabi mazi mas einai akoma kamia 200ria mhxanes pou pane na doune to Moto GP.....

Kounaei ligo.....alla eimaste ok!!!