PDA

View Full Version : Eukolos tropos na sikwnei kaneis tin mixani?



Traveller
03/04/2004, 14:02
Hello sin-forumites,

epitelous o kairos anigei kai i asfaltos einai diaki mas. Meta apo poli kairo grafw epitelous. Meta tin allagi tis douleias, allaksan kai ta wraria. To prwi kostoumi to vradi alitis mixanovios...

Tes pa, prosfata kseparkarontas kai katevainontas to pezodromia na figo, glistria kai mou epese i motosikleta. Kapoios kalos anthrwpos me voithise kai tin sikwsama. Ola meli gala.

Mia fili mou, eipe oti eixe dei se ena ntokimanter gia moto, oti yparxei enas eukolos tropos gia na sikwseis tin moto otan eisai monos. I texniki vasizetai kyriws sto stripsimo(?) tou timoniou i genikotera exei ws vasei to timoni. Kserei kaneis tipota?? Tha itan xrisimo na moirastei kaneis auti tin pliroforia me emas. Kalo S/K paides, kai na pernate kala...

Aaa, oso gia to WT, mono nero kai coca cola -oi bobes peirazoun sovara...

;)

milaber
03/04/2004, 14:29
Eίναι όντως απλό (αλλά δεν χρειάστηκε να το δοκιμάσω ποτέ):
όπως σου έχει πέσει η μηχανή π.χ. με την αριστερη μερια της προς τα κάτω, εσύ γυρίζεις το τιμόνι με τη ρόδα να κοιτάει προς τέρμα δεξια και σπρώχνεις.
Το σήκωμα πλέον άπαιτεί πολύ λιγότερη δύναμη από εσένα!

:wave2:

Boxer
05/04/2004, 11:46
επειδη η μηχανη μου ζυγιζει 265 κιλα αδεια νομιζω οτι ειμαι ο πλεον αρμοδιος να σου απαντησω

γυρνας πλατη στη μηχανη και πιανεις με το δεξι χερι το αριστερο γκριπ και με το αριστερο χερι καπου που να βολευει στη σελα.
ξεκινας και σπρωχνεις προς τα πισω με βηματα και η μηχανη σηκωνεται ευκολα.

προσεχε μη σου πεσει απο την αλλη

ελπιζω να βοηθησα

ΥΓ ζυγιζω 67 κιλα

NLS
05/04/2004, 12:00
ο τρόπος είναι αυτός που είπε ο μπόξερ και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ το τιμόνι είναι τραβηγμένο προς τη μεριά που είναι πεσμένη η μηχανή (εξάλλου το κρατάς - και με το άλλο στη σέλα η προς τον κώλο)

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΧΙ όπως είπε ο milaber το τιμόνι αλλιώς θα κυνηγάς τη μηχανή ειδικά αν έχει καμιά νεκρά και δεν μπορείς να τη βγάλεις

XTMPAM
05/04/2004, 12:09
ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΠΥΡΡΟ ΔΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΣ .....ΚΑΤΣΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΡΑ!!!!
ΑΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΚΑΝΑ ΓΕΡΑΝΟ!!!:rotflmao: :rotflmao:

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΤΜ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙΣ!!!ΑΛΛΑ ΑΝΤΕ ΠΕΣ ΟΤΙ ΠΕΦΤΕΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΤΩ ΣΤΗ ΡΙΧΝΟΥΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ .....ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ???ΠΑΤΑΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΙ ΣΟΥ ΤΟ ΜΑΡΣΠΙΕ ΚΑΙ ΟΟΥΥΥΠΠΣ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ Η ΜΗΧΑΝΑΡΑ!!!ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΤΗΣ ΜΙΛΑΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΓΛΥΚΟΛΟΓΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙ ΑΥΤΟ (ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ) ΚΑΙ ΤΗ ΧΑΙΔΕΥΕΙΣ ΤΡΥΦΕΡΑ!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!:lol: :lol:

NLS
05/04/2004, 12:13
πράγματι

gmakris
05/04/2004, 12:31
Καλυτερα να παρεις κανενα λογικο μηχανακι στα 160-170kgr για να σταματησεις να ανυσυχεις......

Τα τελευταια 10 χρονια δεν χρειαστηκε ποτε να κανω κατι τετοιο....

:)

milaber
05/04/2004, 21:46
ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΠΥΡΡΟ ΔΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΣ .....ΚΑΤΣΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΡΑ!!!!
ΑΝ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΦΩΝΑΖΕΙΣ ΚΑΝΑ ΓΕΡΑΝΟ!!!

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΤΜ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙΣ!!!ΑΛΛΑ ΑΝΤΕ ΠΕΣ ΟΤΙ ΠΕΦΤΕΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΤΩ ΣΤΗ ΡΙΧΝΟΥΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ .....ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ???ΠΑΤΑΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΙ ΣΟΥ ΤΟ ΜΑΡΣΠΙΕ ΚΑΙ ΟΟΥΥΥΠΠΣ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ Η ΜΗΧΑΝΑΡΑ!!!ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΤΗΣ ΜΙΛΑΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΓΛΥΚΟΛΟΓΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΖΕΙ ΑΥΤΟ (ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ) ΚΑΙ ΤΗ ΧΑΙΔΕΥΕΙΣ ΤΡΥΦΕΡΑ!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!

Ναι ρε δεν πέφτει ποτέ...
...γιατί είναι μονίμως στο σταντ του συνεργείου η "κυρία" ΚΤΜ!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Θάνος
06/04/2004, 00:00
Άνετα!

Το ένα χέρι στο τιμόνι, το άλλο χέρι στη χειρολαβή του συνεπιβάτη, παίρνεις θέση αρσιβαρίστα πριν το αρασέ και με μία κίνηση τη σηκώνεις τεντώνοντας τα πόδια.

Βοηθάει να τη σηκώσεις αμέσως μόλις σου πέσει και πριν σου περάσουν τα νεύρα.

NLS
06/04/2004, 07:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Βοηθάει να τη σηκώσεις αμέσως μόλις σου πέσει και πριν σου περάσουν τα νεύρα.

ΠΟΛΥ σωστό!
εκείνη την ώρα είναι ΠΟΥΠΟΥΛΟ :)
(μια φορά πήγα να την πετάξω από την άλλη και όχι επειδή πέρασα το κέντρο βάρους, αλλά από την δύναμη που έσωσα στο σήκωμα)

almalibera
06/04/2004, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer

προσεχε μη σου πεσει απο την αλλη





χαχα!! Το φανταζεσαι?? Να σου εχει φύγει η μεση μεχρι να την σηκωσεις και ξαφνικα εκει που πας να την φερεις στα ισα της.....:lol: χαχαχαχα .......πωπω....το ακρον άοτων της ατυχίας....

Παιδια..εγω παντως δεν μπορω να την σηκώσω...:rolleyes: ..και οσες φορες μου εχει πεσει όλο και καποιος χριστιανος εχει βρεθει να με βοηθήσει....:rolleyes: .......

bikersonly
06/04/2004, 08:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera

Παιδια..εγω παντως δεν μπορω να την σηκώσω...:rolleyes: ..και οσες φορες μου εχει πεσει όλο και καποιος χριστιανος εχει βρεθει να με βοηθήσει....:rolleyes: .......

Στο Japan μεριά θα οδήγαγες κάνα μπόμπο ή το πολύ πολύ παπί!Καθώς εκεί και πολύ καλά κάνουν σε βάζουν να σηκώσεις κάποια μοτό ανάλογα με το δίπλωμα που δίνεις.Και αν δεν........ :wave2: δίπλωμα.Και αυτό γιατί σου λέει αν πέσεις και δεν έχεις πάθει τίποτα εννοείται και δεν μπορείς να σηκώσεις την μοτό σου το πιθανότερο να δημιουργηθεί και άλλο ατύχημα.Ιδίως σε στροφή πάνω ή σε Εθνική! :winka:

NLS
06/04/2004, 08:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
χαχα!! Το φανταζεσαι?? Να σου εχει φύγει η μεση μεχρι να την σηκωσεις και ξαφνικα εκει που πας να την φερεις στα ισα της.....:lol: χαχαχαχα .......πωπω....το ακρον άοτων της ατυχίας....

Παιδια..εγω παντως δεν μπορω να την σηκώσω...:rolleyes: ..και οσες φορες μου εχει πεσει όλο και καποιος χριστιανος εχει βρεθει να με βοηθήσει....:rolleyes: .......

σοβαρά μιλάς τώρα;

να μάθεις!

βάλε μια πετσέτα σε ένα γκαράζ, ακούμπα τη κάτω και προπονήσου! άκους εκεί δεν μπορείς να τη σηκώσεις

DUKASII
06/04/2004, 08:29
KOPELITSA EINAI ....

EDO H DIKIA MOY H KOPELA..THS PEFTEI TO PAPAKI KATO...KAI TO PARATAEI OPOS EINAI...SA TO PSALTH ENA PRAMA ME TO 550!
ETSI MARESEI..KAI FEYGEI!:rotflmao: :rotflmao:

nimbus
06/04/2004, 08:31
ΟΤΑΝ ΠΕΦΤΕΙ ΤΟ DNA ΞΕΣΗΚΩΝΩ ΞΕΜΠΑΡΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΤΗΝ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ:D :sick:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ

bikersonly
06/04/2004, 08:34
Ρε συνέλθετε λίγο!!!Το παλικάρι έβαλε το ποστ μπας και του πούνε τρόπους να σηκώνεις την μοτό σου!!!Όχι να μάθει πόσοι δεν μπορούν να την σηκώσουν!!! :nono: :mad: :rotflmao:

NLS
06/04/2004, 08:40
ΔΕΝ είναι αδύνατο!

ρε παιδιά μην τρελαθούμε! δοκιμάστε την τεχνική που είπαν πιο πάνω και θα δείτε

είναι ΚΑΚΙΣΤΟ να εξαρτάσαι από άλλον, ειδικά με ένα μέσο σαν τη μηχανή που υποτίθεται δηλώνει και κάποια ανεξαρτησία

η μηχανή σηκώνεται μια χαρά όσα κιλά και να είναι

(έχω χάσει και το σάιτ μιας τύπισας που το έχει κάνει επάγγελμα να δείχνει πως το κάνουν - έχει και βίντεο... εντωμεταξύ ο ορισμός του αμερικάνικου κιτς, 60άρα, ΜΟΝΙΜΩΣ με μίνι χαχαχαχα... ναι και στο σήκωμα και στην οδήγηση κλπ. - αλλά η τεχνική τεχνική :D )

nimbus
06/04/2004, 08:43
ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΘΥΜΩΜΕΝΗ, ΤΗΝ ΣΗΚΩΝΩ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΗΝ ΝΤΙΝΑ:D

NLS
06/04/2004, 08:47
τελικά αποφάσισε

τη σηκώνεις ή όχι;

nimbus
06/04/2004, 08:50
130 ΚΙΛΑ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ? ΕΝΩ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 48? ΤΡΕΛΟΣ ΕΙΣΑΙ? ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΘΥΜΩΜΕΝΗ ΕΙΠΑ, ΒΑΖΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ. :nono:

almalibera
06/04/2004, 08:54
130 κιλα το dna??

ελα ρε......120 καπου ειναι η δικια μου και μου φαίνεται πιο βαρια (και πιο μεγαλη..)

Παντως και εγω με τα 50 μου κιλα δεν την σηκώνω και δεν εχω καμια ορεξη να το παιξω Πυρρος Δήμας να μου φυγει και η μεση..

almalibera
06/04/2004, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Ρε συνέλθετε λίγο!!!Το παλικάρι έβαλε το ποστ μπας και του πούνε τρόπους να σηκώνεις την μοτό σου!!!Όχι να μάθει πόσοι δεν μπορούν να την σηκώσουν!!! :nono: :mad: :rotflmao:

ε, μα του είπαμε.......ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΚΑΝΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟ (ΓΕΡΟΔΕΜΕΝΟ) ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!!

:)

NLS
06/04/2004, 08:59
χεχεχε τι βλακεία τα νέα μηχανάκια - 113 ήταν το ΑΧ-1 (που περνάει και την θεοδώρα σε ύψος - ωχ θα φάω ξύλο)

ρε παιδιά, αν είναι 130, οκ 130... ΝΑΙ μια χαρά μπορεί να τη σηκώσει κοπέλα! (λες και είπαμε να την κάνει αρασέ ή ζετέ! απλά θα την κουνήσει!) μην είστε απόλυτοι πριν δοκιμάσετε με μέθοδο!

almalibera
06/04/2004, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
χεχεχε τι βλακεία τα νέα μηχανάκια - 113 ήταν το ΑΧ-1 (που περνάει και την θεοδώρα σε ύψος - ωχ θα φάω ξύλο)

ρε παιδιά, αν είναι 130, οκ 130... ΝΑΙ μια χαρά μπορεί να τη σηκώσει κοπέλα! (λες και είπαμε να την κάνει αρασέ ή ζετέ! απλά θα την κουνήσει!) μην είστε απόλυτοι πριν δοκιμάσετε με μέθοδο!

ναι.....ισως και να χεις δίκιο.....Ίσως να θελει τροπο και οχι κοπο....:rolleyes:

nimbus
06/04/2004, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
ναι.....ισως και να χεις δίκιο.....Ίσως να θελει τροπο και οχι κοπο....:rolleyes:

ΝΑΙ ΣΩΣΤΑ! ΑΛΛΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ:evil:

sniper
06/04/2004, 09:51
χθές το βράδυ την έπιασα από το τιμόνι και την σήκωσα....

Αν το ξαναδοκιμάσω σήμερα μάλλον δεν θα τα καταφέρω :smokin:

SpyrosTDM
06/04/2004, 10:18
ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΡΟΠΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟΙ.
ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΤΡΑΚΑΡΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΝ ΣΗΚΩΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ MILABER ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ.
ΕΧΩ ΕΝΑ TDM 850 KAI ΖΥΓΙΖΩ 75 ΚΙΛΑ...
ΑΥΤΑ

NLS
06/04/2004, 10:18
ρε παιδιά τον τρόπο τον είπαν - διαβάστε τον και κάντε τον

XTMPAM
06/04/2004, 10:19
ΕΝΝΟΕΙΣ ΝΙΚΟ ΕΕ???

NLS
06/04/2004, 10:21
πάντα (αν μπορούσα ας έλεγα αλλιώς)

Zouzouniara
06/04/2004, 13:45
kalhmera se olous :)

paidia einai ena thema telika e...prosfatws :( distixws mou epese kai mena h mhxanh (kala o thoruvos htan apisteutos ponese!!)
eutixws de epathe kai polla (ena spasmeno flash..... )

basika de prospathisa kan na th shkwsw giati fovithika mhpws kai mou pesei apo thn allh meria!! kathoti hmoun kai se kathfora!(vrhka kai egw to meros!!)

makari na vrw tropo telika na mporw na thn shkwnw monh mou kai oxi na lew..(opws eipa) exete thn kalosynh na me boithisete!

axx ti na leme twra!

ireneepi
07/04/2004, 20:09
ΠΟυ εισαι ρε Trav....?????
Ολα καλα...??????



ασε τις σουζες....