PDA

View Full Version : Η Παρθενια Εσπασε...



transalper600
03/04/2004, 14:31
Ενα χρονο επισημα αναβατης ηρθε η ωρα να μου τύχει η μαλακία. Απο χθες κλεω ΟΛΑ τα πλαστικα του TRANSALP + Ψυγείο + FLASH + βαθουλομενο ντεποζιτο. Και ευτυχώς ένα μόνο διάστρεμα.!!!
13.000 ΚΛΜ σε 11 1/2 μήνες και ένα γαμάτο καλοκαίρι μποστά σταμάτησα σε μία ροδα ΤΡΑΚΤΕΡ σε επαρχειακό δρόμο. Εκοψα στο βάθος του δρ'ομου το τρακτερ σταματημένο στο ρέυμα μου σε ένα δρομο με μέγάλη ορατότητα. Περίμενε να περάσει ένα αθτο που ερχόταν απο την αντίθετη για να στρείψει απο αριστερα σε ένα χωματόδρομο. Νομίζοντας πως με είδε περνα το αυτοκινητο και αμέσωσ χωρίς να κόψω παω για προσπέραση. Ξαφνικά μια τεράστια ρόδα πετάγεται μπροστά μου και .....αστα...... με εμβόλησε στο ψυγείο και με 70κλμ αντίθετα απέναντι σε ένα λάκο! Ο τύπος ούτωσει άλλο δεν εφτεγαι αφου είχε ανάψει το φλάσ (αποτι είδα στα τελευταία 10 μετρα) και αφου είδε πως είμουν καλά με παράτησε και συνέχησε για τον στάβλο του.
Σκατα δεν έχω μία για να το φτιάξω!!!! και δεν ξέρω τι θα κάνω. Καθε μέρα πηγαινοερχομουν 105 κλμ για τη δουλεία μου.
αν ξέρει κάποιος ποσο θα κοστισουν άολα αυτά + η βαφή θα μου ήταν χρήσιμο!



Παιδία να προσέχετε γενικότερα.....!!!

Καντε και κανα σταυρό που και που!!!

milaber
03/04/2004, 14:39
Δεν λες και πάλι καλά που την γλύτωσες φτηνά!
:uplate: :uplate: :uplate:
Η μηχανή -που θα πάει;- θα φτιαχτεί, απλά από ότι κόβω θα χρειαστεί αρκετά...
: :( :( :(
Και συ ρε άνθρωπε χάθηκε να ήσουν λίγο πιο προσεκτικός;
:confused: :confused: :confused:
Άντε περαστικά και σε εσένα και στο μηχανάκι σου!
:wave2: :wave2: :wave2:
(καλή ευκαιρία να το παρατήσεις και να πάρεις v-strom!)
:lol:

sakoulakis
03/04/2004, 16:38
file mou kita ti epatha k ego


1368

sakoulakis
03/04/2004, 16:40
:winka: :winka: :
emis na imaste kala

winka: :winka: :winka: :winka:


1369

periklisk
03/04/2004, 20:40
Περαστικά φιλαράκο!!! Φτηνά τη γλύτωσες!!!

Το ντεπόζιτο αν έχει μόνο βαθούλωμα, ένας καλός μάστορας (φαναρτζής) το φουσκώνει και έρχεται στα ίσια του....

Το κόστος της επισκευής θα καθοριστεί από τον τρόπο που θα το φτιάξεις....
Αν επισκευάσεις πλαστικά θα σου έρθει φθηνότερα....
Αν δε φτιάχνονται τότε τα πράγματα είναι σκούρα.....

Εν πάσει περιπτώσει φτιάξτο για να κυκλοφορείς και τα πλαστικά τα βάζεις αργότερα βρε αδερφέ..... Αφού το χρειάζεσαι κάθε μέρα....

sakoulakis
03/04/2004, 20:46
wrea ta les file mu ala edo pu briskome ola pane me tin ora i tha ta paro ola kenourgia i an bro metaxirismena siga siga .

mi ksexname exo ena spasmeno xeri tora k ena mina den mporo na kano tipota etsi k alios
:confused: :confused: :confused: :confused: :cry:

periklisk
03/04/2004, 20:51
Αυτά για τις επισκευές τα λέω για τον φιλαράκο που λέει πως έχει οικονομικό πρόβλημα ή στην τελική που μπορεί να μη γουστάρει να χώσει πολλά λεφτά....

Έτσι και αλλιώς το καινούργιο ανταλλακτικό είναι πάντα καλύτερο.... είναι και καινούργια τα μηχανάκια σας........

parji
03/04/2004, 21:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από transalper600
Ενα χρονο επισημα αναβατης ηρθε η ωρα να μου τύχει η μαλακία. Απο χθες κλεω ΟΛΑ τα πλαστικα του TRANSALP + Ψυγείο + FLASH + βαθουλομενο ντεποζιτο. Και ευτυχώς ένα μόνο διάστρεμα.!!!
13.000 ΚΛΜ σε 11 1/2 μήνες και ένα γαμάτο καλοκαίρι μποστά σταμάτησα σε μία ροδα ΤΡΑΚΤΕΡ σε επαρχειακό δρόμο. Εκοψα στο βάθος του δρ'ομου το τρακτερ σταματημένο στο ρέυμα μου σε ένα δρομο με μέγάλη ορατότητα. Περίμενε να περάσει ένα αθτο που ερχόταν απο την αντίθετη για να στρείψει απο αριστερα σε ένα χωματόδρομο. Νομίζοντας πως με είδε περνα το αυτοκινητο και αμέσωσ χωρίς να κόψω παω για προσπέραση. Ξαφνικά μια τεράστια ρόδα πετάγεται μπροστά μου και .....αστα...... με εμβόλησε στο ψυγείο και με 70κλμ αντίθετα απέναντι σε ένα λάκο! Ο τύπος ούτωσει άλλο δεν εφτεγαι αφου είχε ανάψει το φλάσ (αποτι είδα στα τελευταία 10 μετρα) και αφου είδε πως είμουν καλά με παράτησε και συνέχησε για τον στάβλο του.
Σκατα δεν έχω μία για να το φτιάξω!!!! και δεν ξέρω τι θα κάνω. Καθε μέρα πηγαινοερχομουν 105 κλμ για τη δουλεία μου.
αν ξέρει κάποιος ποσο θα κοστισουν άολα αυτά + η βαφή θα μου ήταν χρήσιμο!



Παιδία να προσέχετε γενικότερα.....!!!

Καντε και κανα σταυρό που και που!!!



Οχι ρε ομόσταυλε...
Με χάλασες πολύ.
Αφού όμως δεν έπαθες εσύ τίποτα το σοβαρό, όλα τα άλλα φτιάχνουν. Με υπομονή και οικονομία...!!!
Να'σαι πάντα καλά από δω και πέρα...

transalper600
03/04/2004, 21:12
...guys ta pragmata einai skoyra giati OLA ta plastika (pente ta atima!!) dialithikaneeeeeeee komatakia! h proskroysi htan gia VIDEO!

Eyxaristo gia tis eyxes pantos perastika ston "sakoulaki"

Times den akouo omos!

sakoulakis
03/04/2004, 21:17
na ise kala k esi to idio k na prosexoume......................oli...
:cool: :cool: :cool: :cool:

milaber
04/04/2004, 01:13
Εν πάσει περιπτώσει φτιάξτο για να κυκλοφορείς και τα πλαστικά τα βάζεις αργότερα βρε αδερφέ..... Αφού το χρειάζεσαι κάθε μέρα....

Ήθελα να στο πω από την αρχή αλλά ο Περικλής με πρόλαβε!
Εφ' όσον έχουν σπάσει όλα κυκλοφόρα το σαν "γυμνό streetfighter transalp"!
Πάρε και ύφος ψαγμένου και όλα είναι εντάξει!


mi ksexname exo ena spasmeno xeri tora k ena mina den mporo na kano tipota etsi k alios

Περαστικά σου φίλε μου!
Καλό κουράγιο χωρίς μηχανή!

PSIHAKIAS
04/04/2004, 01:52
ESI NA EISAI KALA KAI AYTA FTIAXNODE