PDA

View Full Version : Photos Of Megara Track Day 28_08_2005



Σελίδες : 1 [2]

pestilence
29/08/2005, 15:30
Σέρρες σε σχέση με αυτά που διαβάζω για τα Μέγαρα καμία σχέση, φοβερή πίστα με φοβερό κράτημα, χωρίς χαλίκια (είδα τις φωτογραφίες...65 ευρώ για πίστα με χαλίκια στην στροφή της!!!! :hypnotize )
Άκουσα απο πολλούς οτι Μέγαρα δεν λένε τίποτα το ιδιαίτερο..κράτησα την πρώτη μου επίσκεψη στις Σέρρες και περιμένω την ημέρα που θα ξαναπάω...απο αυτά που βλέπω πάντως απο τις φωτογραφίες κρίμα που υπάρχει τέτοιος χώρος κοντά στην Αττική με την ετικέτα της πίστας...ντροπή να ζητάς 65 ευρώ για αυτά τα χάλια...

Haga
29/08/2005, 15:47
Οι φωτογραφιες ειναι φοβερες ..... αααααααα τις θελω και τις 120
να εισαι καλα...
:beer: :beer: :wave2: :wave2:

Runner Ducati
29/08/2005, 15:48
κατι ασχετο... οποιο καλο παλικαρι εχει περισσευμα κανα αδειο cd-ακι, θα παιξουν φωτο απο οτι ξερω και δεν σκεφτηκα να παρω, θα το πλερωσω ντε..............

:p :) :beer:

gixxerpap
29/08/2005, 15:50
να μαι και εγω....
για μενα ηταν η τριτη φορα μεσα στην ''πιστα'' των μεγαρων.
η κατασταση ηταν σιγουρα απαραδεκτη....35 μηχανες στο ιδιο session ειναι αδιανοητο!!!!

εχουν δικιο μερικοι που κατηγορουν οσους προσπαθουν να γραψουν χρονο κανοντας τραβηγμενα προσπερασματα, σκεφτειτε ομως οτι και αυτοι εχουν πληρωσει 65 ευρω μονο και μονο για να μπορεσουν να σκισουν επιτελους τη μηχανη τους!

εγω χθες ειχα λυσαξει να μετρησω ενα καθαρο γυρο, αλλα με τοση κινηση μεσα στην πιστα δεν τα καταφερα...οσο ομως και να ειχα την προσοχη μου να μην ενοχλησω κανενα, 2-3 μαλακιουλες τις εκανα.....

η μονη λυση ειναι να χωριστουν οι οδηγοι σε γκρουπ αναλογης δυναμικοτητας, για να μην εχει κανενας παραπονο.

θεωρω επισης επιβεβλημενη την παρουσια κριτων μεσα στην πιστα, που θα ελεγχουν τη συμπεριφορα ορισμενων ανεγκεφαλων,
(καποιοι για παραδειγμα, εβγαζαν ολη την ευθεια σουζα, με αποτελεσμα να φοβασαι να τους περασεις μη τυχον και πεσουν πανω σου) και θα ρυθμιζουν την κυκλοφορια σε περιπτωση ατυχηματος.

στην πτωση του κωστη για παραδειγμα περασαν σχεδον 5 λεπτα και δε βρεθηκε ενας απο την πιστα να ερθει να βοηθησει. μονο καποιοι πισω απο τα καγκελα σφυριζανε να φυγουμε απο το σημειο γιατι κινδυνευαμε (σωπα ρε φιλε, δεν το ξεραμε...)

παντως παρ ολες τις αντιξοοτητες, η πιστα συνεχιζει να ειναι καυλα,και σιγουρα πολυ προτιμοτερη απο οποιαδηποτε ναυπακτο, μπραλο, επιδαυρο κτλ.

τελος, ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια για τις γαματες φωτο!!!

Runner Ducati
29/08/2005, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
να μαι και εγω....
για μενα ηταν η τριτη φορα μεσα στην ''πιστα'' των μεγαρων.
η κατασταση ηταν σιγουρα απαραδεκτη....35 μηχανες στο ιδιο session ειναι αδιανοητο!!!!

εχουν δικιο μερικοι που κατηγορουν οσους προσπαθουν να γραψουν χρονο κανοντας τραβηγμενα προσπερασματα, σκεφτειτε ομως οτι και αυτοι εχουν πληρωσει 65 ευρω μονο και μονο για να μπορεσουν να σκισουν επιτελους τη μηχανη τους!

εγω χθες ειχα λυσαξει να μετρησω ενα καθαρο γυρο, αλλα με τοση κινηση μεσα στην πιστα δεν τα καταφερα...οσο ομως και να ειχα την προσοχη μου να μην ενοχλησω κανενα, 2-3 μαλακιουλες τις εκανα.....

η μονη λυση ειναι να χωριστουν οι οδηγοι σε γκρουπ αναλογης δυναμικοτητας, για να μην εχει κανενας παραπονο.

θεωρω επισης επιβεβλημενη την παρουσια κριτων μεσα στην πιστα, που θα ελεγχουν τη συμπεριφορα ορισμενων ανεγκεφαλων,
(καποιοι για παραδειγμα, εβγαζαν ολη την ευθεια σουζα, με αποτελεσμα να φοβασαι να τους περασεις μη τυχον και πεσουν πανω σου) και θα ρυθμιζουν την κυκλοφορια σε περιπτωση ατυχηματος.

στην πτωση του κωστη για παραδειγμα περασαν σχεδον 5 λεπτα και δε βρεθηκε ενας απο την πιστα να ερθει να βοηθησει. μονο καποιοι πισω απο τα καγκελα σφυριζανε να φυγουμε απο το σημειο γιατι κινδυνευαμε (σωπα ρε φιλε, δεν το ξεραμε...)

παντως παρ ολες τις αντιξοοτητες, η πιστα συνεχιζει να ειναι καυλα,και σιγουρα πολυ προτιμοτερη απο οποιαδηποτε ναυπακτο, μπραλο, επιδαυρο κτλ.

τελος, ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια για τις γαματες φωτο!!!

Συμφωνω σε ολα..................

:a013:

:beer:

gixxerpap
29/08/2005, 16:00
εσενα παντως παναγιωταρε σε παραδεχτηκα!!!!!!

και γαμω τις φυσιοθεραπειες που εκανες χθες......
:beer: :beer: :rotflmao: :beer: :beer: :lol: :beer: :beer:

Runner Ducati
29/08/2005, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
εσενα παντως παναγιωταρε σε παραδεχτηκα!!!!!!

και γαμω τις φυσιοθεραπειες που εκανες χθες......
:beer: :beer: :rotflmao: :beer: :beer: :lol: :beer: :beer:

Ναι, ειναι η λεγομενη "γονατοθεραπεια"... ειδικη φυσιοθεραπεια που βασιζεται στην ανεβασμενη θερμοκρασια στο επιμαχο σημειο μεσω της τριβης... μονο που κατι δεν πηγε καλα, η πιστα ειναι δεξιοστροφη, και θεραπευοταν το δεξι γονατο, και οχι το αριστερο που εχει το προβλημα.............
πρεπει να κανουμε ενα trackday με αναποδη φορα την πιστα, για την θεραπεια που λεμε... και για να εχει περισσοτερο ενδιαφερον...

:lol: :lol: :lol: :lol: :beer:

Xlitos
29/08/2005, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από pestilence
Σέρρες σε σχέση με αυτά που διαβάζω για τα Μέγαρα καμία σχέση, φοβερή πίστα με φοβερό κράτημα, χωρίς χαλίκια (είδα τις φωτογραφίες...65 ευρώ για πίστα με χαλίκια στην στροφή της!!!! :hypnotize )
Άκουσα απο πολλούς οτι Μέγαρα δεν λένε τίποτα το ιδιαίτερο..κράτησα την πρώτη μου επίσκεψη στις Σέρρες και περιμένω την ημέρα που θα ξαναπάω...απο αυτά που βλέπω πάντως απο τις φωτογραφίες κρίμα που υπάρχει τέτοιος χώρος κοντά στην Αττική με την ετικέτα της πίστας...ντροπή να ζητάς 65 ευρώ για αυτά τα χάλια...

Πάρε τηλέφωνο τον Ψηλό και πες του ότι έχει δουλειά. :D
- Να ανεβάσει το bikenet
- Να κανονήσει bikenet trackday

Σε 2 βδομάδες να χει τελειώσει πες του. :bigcry:

Haga
29/08/2005, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από lospsi

Πολυ καλες οι φωτο εχεις και αλλες ;;;:wave2: :wave2:

Πολυμήχανος
29/08/2005, 17:09
Κύριοι!

Διαβάζω αυτά που γράφετε οι προγραφήσαντες για την ασφάλεια του χθεσινού trackday και δυστυχώς δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ με τους πιο απαισιόδοξους...

Καταρχήν να εξηγηθώ ότι η πίστα , αυτή καθεαυτή είναι μια χαρά και σε κάθε περίπτωση πολύ καλύτερη από οποιοδήποτε δημόσιο δρόμο. Χτες δεν μου έφταιξε σε τίποτα , ούτε το κράτημα της πίστας , ούτε η χάραξη των στροφών, ούτε το στατικό της υπόθεσης.

ΟΜΩΣ

Έφτασα στην πίστα λίγο πριν τις 11:00. Μπήκα στο δωμάτιο, πλήρωσα τα 65 ευρώ, υπέγραψα την δήλωση και μου έδωσαν ένα αυτοκόλητο για το fairing και ένα βραχιόλι χάρτινο για τον καρπό.

Από εκεί και μετά μου είπαν είμαι στους ζυγούς και όποτε με ακούω να μπαίνω...

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

-Ένας άνθρωπος του οργανωτή δεν κοίταξε το μηχανάκι, τα λάστιχα, αν έχω κράνος, αν έχω στολή, ΤΙΠΟΤΑ....

-Ένας άνθρωπος του οργανωτή δεν είπε ''εσύ που έχεις 400 και θα είσαι πιο αργός , πήγαινε με το club των πιο μικρών, μέχρι και 600 κυβικά και μην μπαίνεις με το club των μεγάλων με τα 1000άρια'' Απλά ''είσαι με τους ζυγούς''.... Καμία κατηγοροποίηση, είναι δυνατόν να γυρνάει το κουρασμένο VFR400 μου δίπλα-δίπλα με τα K5;;;;; ΤΙΠΟΤΑ...

-Ένας άνθρωπος του οργανωτή δεν μου είπε 5 βασικούς κανόνες τι να κάνω και τι να μην κάνω για να μην χτυπήσω εγώ και για να μην χτυπήσω κάποιον άλλο. Κάτι του στυλ ''Δεν θα προσπερνάς στην είσοδο'' , ''Προσπεράσεις στην ευθεία αφού γίνει η έξοδος από την στροφή'', ''Αν δεις την τάδε σημαία θα κάνεις το τάδε'' κ.ο.κ. ΤΙΠΟΤΑ...


-Ένας άνθρωπος εκτός από το παληκάρι στην είσοδο της πίστας από τα pits, δεν υπήρχε να κοιτάει , να ελέγχει, κάτι να παρατηρεί στην πίστα τέλος πάντων, με ένα VHF να ειδοποιεί αν κάποιος πάει επικίνδυνα ή αν κάποιος έπεσε ή ότι... Κριτή πείτε τον, Ελεγκτή πείτε τον, τέλος πάντων και εδώ ΤΙΠΟΤΑ.

Και ερωτώ εγώ.... Δεν είναι θαύμα που δεν θρηνήσαμε χθές; Ο μόνος λόγος που δεν είχαμε θύματα ήταν ίσως που η σχετική παιδεία από πίστα των περισσότερων ήταν υψηλή από προηγούμενη εμπειρία και ήξεραν να φυλάγονται....

Φανταστείτε ΟΛΟΙ να είχαμε μπει για πρώτη φορά στην ζωή μας, αρχάριοι δλδ από πίστα, με αυτές τις συνθήκες.... Τι θα γινόταν;

Και ο οργανωτής δεν καταλαβαίνει να αυτοπροστατευτεί; Τόσο χαζός είναι; ή νομίζει ότι με ένα χαζόχαρτο που μας βάζει και υπογράφουμε , έχει απαλλαγεί των ευθυνών του; Δεν καταλαβαίνει ότι δεν τον καλύπτει νομικά αυτό και ότι αν χτυπήσει κάποιος θα βρει το μπελά του;

Μα και να μην βρει το μπελά του, και νομικά καλλυμένος να είναι, το σούσουρο που θα γίνει και η δυσφήμιση στην μοτοσυκλέτα γενικότερα, δεν σκέφεται ότι θα μας πάει πίσω και θα χάσει και ο ίδιος τελικά την ελευθερία να οργανώνει trackdays;

Τι να πω , δεν ξέρω...

Ελλάδα και μόνο ελλάδα...

Haga
29/08/2005, 17:16
ΠΑΝΤΩΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΤΗ ΜΑΥΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΠΙΣΤΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΡΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ,ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑΣ ΙΤΑΛΟΣ ,ΓΑΛΛΟΣ ΚΛΠ ΚΑΙ ΔΕΙ ΠΟΥ ΣΤΡΙΒΟΥΜΕ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚ....
ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗ ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟΣΟ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΠΡΩΤΗ.ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΠΙΣΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ.ΑΠΟΡΩ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΝΑΥΠΑΚΤΟ-ΙΤΕΑ,ΑΠΟ ΑΙ ΓΙΑΝΝΗ ΡΩΣΟ;;ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟΥΝ ΟΤΙ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ(ΓΟΝΑΤΑ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΛΑΣΤΙΧΙΕΣ Ο ΔΡΟΜΟΣ......)
ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΠΙΣΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΟΥΤΕ ΜΗΧΑΝΗ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ
ΤΟ ΚΑΤ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΑΠΟ ΤΡΟΧΑΙΑ ΑΙΤΙΑ : ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ...ΑΝ ΔΕΝ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΠΙΣΤΕΣ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ

Θάνος
29/08/2005, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πολυμήχανος
Κύριοι!

Διαβάζω αυτά που γράφετε οι προγραφήσαντες για την ασφάλεια του χθεσινού trackday και δυστυχώς δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ με τους πιο απαισιόδοξους...

Καταρχήν να εξηγηθώ ότι η πίστα , αυτή καθεαυτή είναι μια χαρά και σε κάθε περίπτωση πολύ καλύτερη από οποιοδήποτε δημόσιο δρόμο. Χτες δεν μου έφταιξε σε τίποτα , ούτε το κράτημα της πίστας , ούτε η χάραξη των στροφών, ούτε το στατικό της υπόθεσης.

ΟΜΩΣ

Έφτασα στην πίστα λίγο πριν τις 11:00. Μπήκα στο δωμάτιο, πλήρωσα τα 65 ευρώ, υπέγραψα την δήλωση και μου έδωσαν ένα αυτοκόλητο για το fairing και ένα βραχιόλι χάρτινο για τον καρπό.

Από εκεί και μετά μου είπαν είμαι στους ζυγούς και όποτε με ακούω να μπαίνω...

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

-Ένας άνθρωπος του οργανωτή δεν κοίταξε το μηχανάκι, τα λάστιχα, αν έχω κράνος, αν έχω στολή, ΤΙΠΟΤΑ....

-Ένας άνθρωπος του οργανωτή δεν είπε ''εσύ που έχεις 400 και θα είσαι πιο αργός , πήγαινε με το club των πιο μικρών, μέχρι και 600 κυβικά και μην μπαίνεις με το club των μεγάλων με τα 1000άρια'' Απλά ''είσαι με τους ζυγούς''.... Καμία κατηγοροποίηση, είναι δυνατόν να γυρνάει το κουρασμένο VFR400 μου δίπλα-δίπλα με τα K5;;;;; ΤΙΠΟΤΑ...

-Ένας άνθρωπος του οργανωτή δεν μου είπε 5 βασικούς κανόνες τι να κάνω και τι να μην κάνω για να μην χτυπήσω εγώ και για να μην χτυπήσω κάποιον άλλο. Κάτι του στυλ ''Δεν θα προσπερνάς στην είσοδο'' , ''Προσπεράσεις στην ευθεία αφού γίνει η έξοδος από την στροφή'', ''Αν δεις την τάδε σημαία θα κάνεις το τάδε'' κ.ο.κ. ΤΙΠΟΤΑ...


-Ένας άνθρωπος εκτός από το παληκάρι στην είσοδο της πίστας από τα pits, δεν υπήρχε να κοιτάει , να ελέγχει, κάτι να παρατηρεί στην πίστα τέλος πάντων, με ένα VHF να ειδοποιεί αν κάποιος πάει επικίνδυνα ή αν κάποιος έπεσε ή ότι... Κριτή πείτε τον, Ελεγκτή πείτε τον, τέλος πάντων και εδώ ΤΙΠΟΤΑ.

Και ερωτώ εγώ.... Δεν είναι θαύμα που δεν θρηνήσαμε χθές; Ο μόνος λόγος που δεν είχαμε θύματα ήταν ίσως που η σχετική παιδεία από πίστα των περισσότερων ήταν υψηλή από προηγούμενη εμπειρία και ήξεραν να φυλάγονται....

Φανταστείτε ΟΛΟΙ να είχαμε μπει για πρώτη φορά στην ζωή μας, αρχάριοι δλδ από πίστα, με αυτές τις συνθήκες.... Τι θα γινόταν;

Και ο οργανωτής δεν καταλαβαίνει να αυτοπροστατευτεί; Τόσο χαζός είναι; ή νομίζει ότι με ένα χαζόχαρτο που μας βάζει και υπογράφουμε , έχει απαλλαγεί των ευθυνών του; Δεν καταλαβαίνει ότι δεν τον καλύπτει νομικά αυτό και ότι αν χτυπήσει κάποιος θα βρει το μπελά του;

Μα και να μην βρει το μπελά του, και νομικά καλλυμένος να είναι, το σούσουρο που θα γίνει και η δυσφήμιση στην μοτοσυκλέτα γενικότερα, δεν σκέφεται ότι θα μας πάει πίσω και θα χάσει και ο ίδιος τελικά την ελευθερία να οργανώνει trackdays;

Τι να πω , δεν ξέρω...

Ελλάδα και μόνο ελλάδα...

Σωστά όλα αυτά... αλλά όχι απαισιοδοξία, δεν κάνει!

Όλα κάπως έτσι ξεκινάνε και πρέπει να παραδεχτούμε ότι το θέμα 'πίστα' στην Ελλάδα είναι στο ξεκίνημα... να μην πω ακόμα πιο πίσω.

ΟΜΩΣ

Κάποια στιγμή κάποιοι θα δούνε ότι αυτή η ιστορία έχει απήχηση. Μπορεί να μην είναι η πολιτεία, πιο πιθανόν να είναι κάποιος άλλος ιδώτης. Κάποιος επιχειρηματίας που θα πει γιατί να μην το κάνω εγώ καλύτερα και να λένε ότι τα trackdays τα δικά μου είναι άψογα;

Λίγο ο ένας, λίγο ο άλλος, λίγο κάποιος ανταγωνισμός και ίσως κάποια στιγμή πάρει μπροστά το θέμα. Πάντως τη στιγμή αυτή προτιμώ αυτά τα trackdays από το τίποτα!

Πολυμήχανος
29/08/2005, 17:31
Δεν ξέρω θα πάω και σε trackday του 0300 να δω και εκεί τι γίνεται και να έχω γνώμη...

Πάντως σε τέτοιο ανοργάνωτο trackday δεν ξαναπάω...

Δεν είναι που νοιώθω ηλίθιος να πληρώνω 65 ευρώ μηδενική υπηρεσία εκτός της καθευατού πίστας...

Δεν είναιπου ένοιωθα να κινδυνεύω κάθε φορά που κάποιο 600 ή 1000 στρίγλιζε πίσω μου στην μεγάλη ευθεία...

Και ας το διασκέδασα όσο λίγες φορές στην ζωή μου όλη...

Είναι όμως που θεωρώ τον ευατό μου στοιχειωδώς αξιοπρεπή στις κινήσεις του και θα ήθελα το ίδιο να είναι και οι άλλοι ως προς εμένα.

Α!

Προς ενημέρωση... Χτες γέμισα μια συλλογή μεγέθους 970 gb σε φωτογραφίες στα 8mpixel. Λίγο πολύ δεν πρέπει να υπάρχει κάποιος που δεν τον φωτογράφησα. Οποιος ενδιαφέρεται ας στείλει pm και θα βρούμε πως θα γίνει.

Αυτά...

gtsiros
29/08/2005, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πολυμήχανος
Προς ενημέρωση... Χτες γέμισα μια συλλογή μεγέθους 970 gb σε φωτογραφίες στα 8mpixel.

Κάτι, κάπου κάνεις λάθος... Γιατί, άντε, 1TeraByte (970GB) πες, δίνεις κάποια λεφτά και το αγοράζεις (4x250GB).

Το ένα εκατομύριο φωτογραφίες, όμως, πως τις έβγαλες;

Dr.Evil
29/08/2005, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πολυμήχανος
Δεν ξέρω θα πάω και σε trackday του 0300 να δω και εκεί τι γίνεται και να έχω γνώμη...

Πάντως σε τέτοιο ανοργάνωτο trackday δεν ξαναπάω...

Δεν είναι που νοιώθω ηλίθιος να πληρώνω 65 ευρώ μηδενική υπηρεσία εκτός της καθευατού πίστας...

Δεν είναιπου ένοιωθα να κινδυνεύω κάθε φορά που κάποιο 600 ή 1000 στρίγλιζε πίσω μου στην μεγάλη ευθεία...

Και ας το διασκέδασα όσο λίγες φορές στην ζωή μου όλη...

Είναι όμως που θεωρώ τον ευατό μου στοιχειωδώς αξιοπρεπή στις κινήσεις του και θα ήθελα το ίδιο να είναι και οι άλλοι ως προς εμένα.

Α!

Προς ενημέρωση... Χτες γέμισα μια συλλογή μεγέθους 970 gb σε φωτογραφίες στα 8mpixel. Λίγο πολύ δεν πρέπει να υπάρχει κάποιος που δεν τον φωτογράφησα. Οποιος ενδιαφέρεται ας στείλει pm και θα βρούμε πως θα γίνει.

Αυτά...

τΆ Track day τού 0 300 σίγουρα είναι πιό οργανωμένα γιατί στό προηγούμενο πού πήγα μέ τό πού εφτασα ελένχθηκε η κατάσταση τής μηχανής μου, ο εξοπλισμός μου , οπως επίσης καί κάθε φορά πού εμπαινα στήν πίστα επειδή φορούσα διαιρούμενη φόρμα μέ ελένχανε αν είχα κουμπώσει τό μπουφάν μέ τό παντελόνι μέ τό φερμουάρ.Οσο γιά τήν πίστα γυρνούσαν κοντά μας καί ελένχαν τήν κυκλοφορία.Σίγουρα πολύ πιό οργανωμένα αλλά ρέ παιδιά τά ωράρια ?? Από 15:00 καθημερινή!! ολοι η οι περισότεροι βρίσκονται στήν δουλειά εκείνη τήν ωρα.Ακόμα καί αν σχολάς τότε ,ωσπου νά πάς σπίτι νά ντυθείς , νύχτωσες!!!!!

gmakris
29/08/2005, 18:16
Εαν σκεφτεις οτι στο "Αυτοκινητοδρομιο Μεγαρων Α.Ε." εχουν περιορισει τα λειτουργικα τους εξοδα (προσωπικο) και το κοστος συντηρησης (ασφαλτοταπητας) στο ελαχιστο, τα 65 του καθε αναβατη, τα 40 του καθε αυτοκινητιστη τα 4.500 ευρω για καθε prive track day θα τους εχουν γεμισει τα ταμεια.....

Υποθετω οτι το σκεπτικο τους ειναι οτι παρα την απαραδεκτη κατασταση, εφοσον μαζευεται αρκετη "πελατεία" δεν υπαρχει λογος να ξοδεψουν χρηματα για την "πιστα".....

Μονο η αποχη θα τους εδινε να καταλαβουν αλλα ποιος αντεχει.......

pestilence
29/08/2005, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Εαν σκεφτεις οτι στο "Αυτοκινητοδρομιο Μεγαρων Α.Ε." εχουν περιορισει τα λειτουργικα τους εξοδα (προσωπικο) και το κοστος συντηρησης (ασφαλτοταπητας) στο ελαχιστο, τα 65 του καθε αναβατη, τα 40 του καθε αυτοκινητιστη τα 4.500 ευρω για καθε prive track day θα τους εχουν γεμισει τα ταμεια.....

Υποθετω οτι το σκεπτικο τους ειναι οτι παρα την απαραδεκτη κατασταση, εφοσον μαζευεται αρκετη "πελατεία" δεν υπαρχει λογος να ξοδεψουν χρηματα για την "πιστα".....

Μονο η αποχη θα τους εδινε να καταλαβουν αλλα ποιος αντεχει.......

Βάλε και το ότι κόσμος πάει...καθάρισμα και έστω μια μέτρια συντήρηση κάθε πότε κάνουν? εγώ απο τις φωτογραφίες που βλέπω εδω και κάτι χρόνια (γιατί απο κοντά δεν την έχω δει) βλέπω το ίδιο θέαμα...κρίμα πραγματικά κρίμα...

Πολυμήχανος
29/08/2005, 20:57
Προφανώς εννούσα 970MB και όχι GB αλλά όταν γράφεις από την δουλειά ενώ ταυτόχρονα συντάσεις μια οικονομική προσφορά και μιλάς και με ένα πελάτη, πάλι καλά που γράφω να λες ....

Για το 0300 το πιστεύω αυτό που λές, αφού στο 0300 riding school που συμμετείχα τον Μάρτιο, όντως γινόντουσαν όλοι αυτοί οι έλεγχοι.

Dr.Evil
29/08/2005, 23:29
Τώρα νά ρίξω καί μιά ιδέα μιάς καί μιλάμε γιά πίστες.....δέν κανονίζουμε μιά φθινοπωρινή ανεβασιά εις τάς Σέρρας οργανωμένα καί παρεϊστικα νά περάσουμε ακόμα πιό καλά...λέω εγώ τώρα, μιάς καί ακουσα αρκετούς οτι θά ανέβουν μεμονομένα γιά πάνω. Ο.κ μιά ιδέα εριξα μήν βαράτε:p !!!!!!
Πάντως πιθανόν μέσα στόν Σεπτέμβριο αν βρώ παρέα νά ανέβω αν δέν οργανωθεί τίποτα μαζικό

Runner Ducati
30/08/2005, 01:18
Desmo attack 1...


22713

Runner Ducati
30/08/2005, 01:19
Desmo attack 2...


22714

oulas
30/08/2005, 08:35
Επισης παραβρεθηκε και το cbf team, που θαυμαζε απο τις εξεδρες!


22718

hornet
30/08/2005, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Επισης παραβρεθηκε και το cbf team, που θαυμαζε απο τις εξεδρες!

ααα σας ειδα ρε σεις παρκαραμε σχεδον μαζι....ειπα να μιλησω αλλα λεω ασε μπας και δεν ειναι ..κριμα θυμαμαι ενα ξανθο (νομιζω) κοντα στο cbf χωρις πινακιδα

hornet
30/08/2005, 10:10
τα υπολοιπα στις διαμαχες

εδω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=12186)

μη σκιζουμε το ποστ με ασχετα

Stabak
30/08/2005, 10:10
Σ

vader56
30/08/2005, 10:11
http://www.webfire.gr/images/vader1.jpg

http://www.webfire.gr/images/vader2.jpg

http://www.webfire.gr/images/ecopak1.jpg

http://www.webfire.gr/images/earthdog1.jpg

oulas
30/08/2005, 10:33
ααα σας ειδα ρε σεις παρκαραμε σχεδον μαζι....ειπα να μιλησω αλλα λεω ασε μπας και δεν ειναι ..κριμα θυμαμαι ενα ξανθο (νομιζω) κοντα στο cbf χωρις πινακιδα



Hornet, Το χωρις πινακιδες ειναι το δικο μου. Μονο που ειμαι σκουρος καστανος, ενα βοδι 1.87 ,130 kg. θα ειδες μαλλον τον Alhimistis, καστανοξανθος - σγουρα μαλλια που ειχε παρκαρει εμπρος μου. Δεν μπειραζει θα μας δεις την επομενη φορα, οπου ελπιζω να σκασουμε μυτη ολα τα cbf στη σειρα:wave2:

sporky
30/08/2005, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από vader56
http://www.webfire.gr/images/vader1.jpg

http://www.webfire.gr/images/vader2.jpg

http://www.webfire.gr/images/ecopak1.jpg

http://www.webfire.gr/images/earthdog1.jpg


:)


πολύ καλό κλίμα, χαβαλές και πειράγματα!
περιμένουμε τη νέα άσφαλτο

ευχαριστώ για την παρέα όλα τα παιδιά

PS: αυτά τα περι Edwards κομμένα, γιατί είναι ιεροσυλία
s..:rotflmao:

hornet
30/08/2005, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Hornet, Το χωρις πινακιδες ειναι το δικο μου. Μονο που ειμαι σκουρος καστανος, ενα βοδι 1.87 ,130 kg. θα ειδες μαλλον τον Alhimistis, καστανοξανθος - σγουρα μαλλια που ειχε παρκαρει εμπρος μου. Δεν μπειραζει θα μας δεις την επομενη φορα, οπου ελπιζω να σκασουμε μυτη ολα τα cbf στη σειρα:wave2:


α γιαυτο στο αβαταρ εχεις βαλει μονο τα ουλα!!!!


Μαλλον επειδη μονο αυτο χωραγε!!!!!!


(χαχαχα κανω πλακα μην με παρεξηγησεις!!!)

idi
30/08/2005, 11:22
παντως στις φωτο εχει πολλή ...πρασιναδα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

2 μετρα χορτα εχει η πιστα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

νεους σκαπανικο επ ωμου αρμ
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tigas
30/08/2005, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
παντως στις φωτο εχει πολλή ...πρασιναδα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

2 μετρα χορτα εχει η πιστα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

νεους σκαπανικο επ ωμου αρμ
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

O KHΠΟΥΡΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΙΧΕ ΦΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΝΙΩΘΕ ΒΑΡΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΧΟΡΤΟΚΟΠΤΗΚΟ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ.

Α ΤΟ ΧΟΡΤΟΚΟΠΤΙΚΟ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΜΕ 2 ΑΚΡΑΠΕΣ ΚΑΙ POWERCOMMANDER :smokin: :evil:

idi
30/08/2005, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
O KHΠΟΥΡΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΙΧΕ ΦΑΕΙ ΚΑΤΙ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΝΙΩΘΕ ΒΑΡΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΧΟΡΤΟΚΟΠΤΗΚΟ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ.

Α ΤΟ ΧΟΡΤΟΚΟΠΤΙΚΟ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΜΕ 2 ΑΚΡΑΠΕΣ ΚΑΙ POWERCOMMANDER :smokin: :evil:

αυτο ειναι το πιστολι του ρεεεεεεε

χορτοκοπτικα φτιαχνει ΑΛΛΗ εταιρια!!!! :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

fazerakis
30/08/2005, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από lospsi
αυτο που λεγαμε για τους αγωνιζομενους...αν και εμενα μου φαινεται οτι ο τζωρτζοπ. παει να την φαει απο τον τυπο με το 954!Να μην σου πω και απο τον Φαζερακια:D

Αν νομιζετε οτι αυτος ηταν ο Τζωρτζόπ... την πατήσατε, η Jo ήτανε με το R6 του Τζωρτζόπ . Τσαμπα χαρήκαν καποιοι.

vader56
30/08/2005, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
Αν νομιζετε οτι αυτος ηταν ο Τζωρτζόπ... την πατήσατε, η Jo ήτανε με το R6 του Τζωρτζόπ . Τσαμπα χαρήκαν καποιοι.

μπουαχαχαχαχαα:D

sporky
30/08/2005, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
Αν νομιζετε οτι αυτος ηταν ο Τζωρτζόπ... την πατήσατε, η Jo ήτανε με το R6 του Τζωρτζόπ . Τσαμπα χαρήκαν καποιοι.


μάλλον ο τύπος που ακολουθάει στην ουρά μου είναι ο Γκιζελής (?), γυρνάγαμε για 2-3 γύρους μαζί μέχρι που με έφαγε στο traffic, όντως πολύ πιο έμπειρος από εμένα.
s..

Runner Ducati
30/08/2005, 13:46
Καποιος... ονοματα δεν λεμε, εκτος οτι οδηγα Γιαγιαχα... εχει νουμερο 46, εχει αποκτησει σε μεγαλο βαθμο και το στυλακι του Κτηνιατρου...

:lol: :lol:

:cool:

:a22: :a08: :a54: :beer: :beer:


22741

pissaman
30/08/2005, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Πολυμήχανος
Κύριοι!

Διαβάζω αυτά που γράφετε οι προγραφήσαντες για την ασφάλεια του χθεσινού trackday και δυστυχώς δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ με τους πιο απαισιόδοξους...

Καταρχήν να εξηγηθώ ότι η πίστα , αυτή καθεαυτή είναι μια χαρά και σε κάθε περίπτωση πολύ καλύτερη από οποιοδήποτε δημόσιο δρόμο. Χτες δεν μου έφταιξε σε τίποτα , ούτε το κράτημα της πίστας , ούτε η χάραξη των στροφών, ούτε το στατικό της υπόθεσης.

ΟΜΩΣ

Έφτασα στην πίστα λίγο πριν τις 11:00. Μπήκα στο δωμάτιο, πλήρωσα τα 65 ευρώ, υπέγραψα την δήλωση και μου έδωσαν ένα αυτοκόλητο για το fairing και ένα βραχιόλι χάρτινο για τον καρπό.

Από εκεί και μετά μου είπαν είμαι στους ζυγούς και όποτε με ακούω να μπαίνω...

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

-Ένας άνθρωπος του οργανωτή δεν κοίταξε το μηχανάκι, τα λάστιχα, αν έχω κράνος, αν έχω στολή, ΤΙΠΟΤΑ....

-Ένας άνθρωπος του οργανωτή δεν είπε ''εσύ που έχεις 400 και θα είσαι πιο αργός , πήγαινε με το club των πιο μικρών, μέχρι και 600 κυβικά και μην μπαίνεις με το club των μεγάλων με τα 1000άρια'' Απλά ''είσαι με τους ζυγούς''.... Καμία κατηγοροποίηση, είναι δυνατόν να γυρνάει το κουρασμένο VFR400 μου δίπλα-δίπλα με τα K5;;;;; ΤΙΠΟΤΑ...

-Ένας άνθρωπος του οργανωτή δεν μου είπε 5 βασικούς κανόνες τι να κάνω και τι να μην κάνω για να μην χτυπήσω εγώ και για να μην χτυπήσω κάποιον άλλο. Κάτι του στυλ ''Δεν θα προσπερνάς στην είσοδο'' , ''Προσπεράσεις στην ευθεία αφού γίνει η έξοδος από την στροφή'', ''Αν δεις την τάδε σημαία θα κάνεις το τάδε'' κ.ο.κ. ΤΙΠΟΤΑ...


-Ένας άνθρωπος εκτός από το παληκάρι στην είσοδο της πίστας από τα pits, δεν υπήρχε να κοιτάει , να ελέγχει, κάτι να παρατηρεί στην πίστα τέλος πάντων, με ένα VHF να ειδοποιεί αν κάποιος πάει επικίνδυνα ή αν κάποιος έπεσε ή ότι... Κριτή πείτε τον, Ελεγκτή πείτε τον, τέλος πάντων και εδώ ΤΙΠΟΤΑ.

Και ερωτώ εγώ.... Δεν είναι θαύμα που δεν θρηνήσαμε χθές; Ο μόνος λόγος που δεν είχαμε θύματα ήταν ίσως που η σχετική παιδεία από πίστα των περισσότερων ήταν υψηλή από προηγούμενη εμπειρία και ήξεραν να φυλάγονται....

Φανταστείτε ΟΛΟΙ να είχαμε μπει για πρώτη φορά στην ζωή μας, αρχάριοι δλδ από πίστα, με αυτές τις συνθήκες.... Τι θα γινόταν;

Και ο οργανωτής δεν καταλαβαίνει να αυτοπροστατευτεί; Τόσο χαζός είναι; ή νομίζει ότι με ένα χαζόχαρτο που μας βάζει και υπογράφουμε , έχει απαλλαγεί των ευθυνών του; Δεν καταλαβαίνει ότι δεν τον καλύπτει νομικά αυτό και ότι αν χτυπήσει κάποιος θα βρει το μπελά του;

Μα και να μην βρει το μπελά του, και νομικά καλλυμένος να είναι, το σούσουρο που θα γίνει και η δυσφήμιση στην μοτοσυκλέτα γενικότερα, δεν σκέφεται ότι θα μας πάει πίσω και θα χάσει και ο ίδιος τελικά την ελευθερία να οργανώνει trackdays;

Τι να πω , δεν ξέρω...

Ελλάδα και μόνο ελλάδα...

Αν θέλετε να διορθωθεί η κατάσταση στην "πίστα" των μεγάρων, μία είναι η λύση:

ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΤΕ!
αν στο επόμενο track day αντί για 80 άτομα (80*65=5200? είσπραξη), πάνε 5 (5*65=325?), τότε θα δείτε πως θα τους πονέσει.
Αν με αυτές τις συνθήκες ο τύπος συνεχίζει και κοννομάει, γιατί να ασχοληθεί?
Σκεφτήτε ότι πέρισυ ήταν 70? η είσοδος!
Πέρισυ όταν του είπαμε ότι σε μία στροφή έχει χαλίκια να πάει να τα μαζέψει, μας απάντησε κάποιος από τους υπεύθυνους ότι τα χαλίκια θα ξαναμπούν μέσα οπότε γιατί να τα καθαρίσουν?
:confused:

Εγώ Μέγαρα ΔΕΝ ξαναπάω!
Πάω στις Σέρρες και νοιώθω άνθρωπος! Σέρρες για να πέσεις, πέφτει ΜΟΝΟ από λάθος (δικό σου ή κάπου που σε πήρε μαζί του) και όχι από χαλίκια που τρέχουν και ξαναμπαίνουν μέσα στην πίστα.
Και εκτός από αυτό, στις Σέρρες έχει ΠΑΝΤΟΥ εξόδους διαφυγής, στα Μέγαρα εγώ έβλεπα κάτι χαντάκια!

stako
30/08/2005, 13:53
Αλήθεια ρε παιδιά, πόσο κοστίζει να μπεις όλη μέρα σε πίστα στην Ευρώπη? (Όχι ότι είναι συγκρίσιμες οι παροχές αλλά λέμε τώρα......)

fazerakis
30/08/2005, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
Αν θέλετε να διορθωθεί η κατάσταση στην "πίστα" των μεγάρων, μία είναι η λύση:

ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΤΕ!
αν στο επόμενο track day αντί για 80 άτομα (80*65=5200? είσπραξη), πάνε 5 (5*65=325?), τότε θα δείτε πως θα τους πονέσει.
!

Ρε Χρίστο καλές οι Σέρρες αλλά αμα στρίβουμε 3 φορές το χρόνο γα......τα. Βάλε και 3-4 ακόμα στα Μεγαρα και κάτι γίνεται.

Εδώ που τα λέμε, όλοι γκρινίαζουν για την πίστα... χάλια, ανασφαλής, επικίνδυνη, και τον διοργανωτή... μα..ας, ασυνήδητος, κτλ αλλά πάω στοίχημα ότι όλοι καλά περάσανε, κανένας δεν έκλαψε το 65αρι και οι 60 απο τους 70 θα είναι και στο επόμενο track day, οπότε αφήστε τις κλάψες και ας βρούμε κανα επενδυτή να φτιάξει άλλη μια πίστα να μοιραστούμε γιατί μας βλέπω 100 στο επόμενο track day Μεγάρων και όχι 5:look:

oulas
30/08/2005, 14:17
Εγω που ηρθα σαν θεατης για πρωτη φορα στα μεγαρα, ειδα κατι χορτα 2 μετρα γυρω γυρω, κατι κερκιδες απο ξυλο για τον πεοντα, η ασφαλτος φενοτανε απο μακρια μετρια, γενικα σαν πιστα περιμενα να δω κατι πιο ομορφο. οχι αυτο το πραγμα!

stako
30/08/2005, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Εγω που ηρθα σαν θεατης για πρωτη φορα στα μεγαρα, ειδα κατι χορτα 2 μετρα γυρω γυρω, κατι κερκιδες απο ξυλο για τον πεοντα, η ασφαλτος φενοτανε απο μακρια μετρια, γενικα σαν πιστα περιμενα να δω κατι πιο ομορφο. οχι αυτο το πραγμα!

Όλα τα αρνητικά που λέτε ισχύουν αλλά το θέμα είναι ότι εκεί μέσα δεν πρόκειται να σκάσεις αντίθετο ρεύμα με νταλίκα να έρχεται πάνω σου..................

(φτου φτου βέβαια μακριά από εμάς αλλά γεγονός αδιαμφισβήτητο)

oulas
30/08/2005, 14:29
Ναι αλλα σιγκρινουμε πιστα με πιστα, οχι πιστα με δρομο!:D

pissaman
30/08/2005, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
Ρε Χρίστο καλές οι Σέρρες αλλά αμα στρίβουμε 3 φορές το χρόνο γα......τα. Βάλε και 3-4 ακόμα στα Μεγαρα και κάτι γίνεται.

Εδώ που τα λέμε, όλοι γκρινίαζουν για την πίστα... χάλια, ανασφαλής, επικίνδυνη, και τον διοργανωτή... μα..ας, ασυνήδητος, κτλ αλλά πάω στοίχημα ότι όλοι καλά περάσανε, κανένας δεν έκλαψε το 65αρι και οι 60 απο τους 70 θα είναι και στο επόμενο track day, οπότε αφήστε τις κλάψες και ας βρούμε κανα επενδυτή να φτιάξει άλλη μια πίστα να μοιραστούμε γιατί μας βλέπω 100 στο επόμενο track day Μεγάρων και όχι 5:look:
Αν "την κάνουμε" σε δυο - τρια track days, νομίζω ότι θα ξυπνήσουν και θα την μαζέψουν.
Αλλιώς, καλύτερα λιγότερες και ασφελέστερες παρά περισσότερες και να μην τις χαιρόμαστε. Εγώ όταν μπήκα Μέγαρα με καμιά 40αριά άλλους, φρίκαρα! Σέρρες, 40 είναι οι περισσότεροι που είναι όλοι εκεί.
Νομίζω ότι πρέπει να οργανώσουμε track-viewers day. Να πηγαίνουμε όλοι μέγαρα και να μην μπαίνει κανείς.... όλοι να κοιτάμε. Να σου πω εγώ τι θα κάνει ο τυπάς, που δε θα βγάζει ούτε τα έξοδα του. Α! και καφέ από το περίπτερο και όχι από την καντίνα του!!! ;)
:wave2:

stako
30/08/2005, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Ναι αλλα σιγκρινουμε πιστα με πιστα, οχι πιστα με δρομο!:D

Ναι βρε, αλλά δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με τις Σέρρες ;)

gmakris
30/08/2005, 14:40
Σχετικα με τους προβληματισμους σας περι πιστας μπορειτε να συνεχισετε στο σχετικο topic που ανοιξε γι'αυτον τον σκοπο : http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=12187

Tigas
30/08/2005, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Όλα τα αρνητικά που λέτε ισχύουν αλλά το θέμα είναι ότι εκεί μέσα δεν πρόκειται να σκάσεις αντίθετο ρεύμα με νταλίκα να έρχεται πάνω σου..................

(φτου φτου βέβαια μακριά από εμάς αλλά γεγονός αδιαμφισβήτητο)

NA ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΧΑΛΙΚΙΑ, ΣΕ ΦΑΓΩΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΠΙΣΤΑ, ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ HIGHSIDING ΣΤΗ ΣΤΡΟΦΗ ΕΜΠΡΟΣ ΑΠΟ ΤΑ PIT ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΠΑΛΙ ΜΕ 1000 ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΑΜΕ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΛΥΣΤΡΕΙΣΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΗΝ Κ6 ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΥΘΕΙΑΣ ΑΝ ΔΕΝ ΦΡΕΝΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ, ΣΤΗΝ Κ4 ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΜΟΥΡΛΙΑ ΕΞΟΔΟ, ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΑ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΧΤΑΡΜΑ ΓΡΗΓΟΡΩΝ ΟΔΗΓΩΝ, ΟΔΗΓΩΝ ΠΟΥ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΟΔΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΓΕΝΙΚΩΣ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΟΤΙ ΤΟ TRUCK DAY ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΟΔΗΓΕΙ ΛΙΓΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΕ ΑΣΦΑΛΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

gmakris
30/08/2005, 14:53
Haga


22744

gmakris
30/08/2005, 15:01
GTZ 750


22745

Runner Ducati
30/08/2005, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Haga

Ονομα και πραμα... :D :a016:

:beer:

Runner Ducati
30/08/2005, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
GTZ 750

Φερνει λιγο σε Troy Corser??? .........

:D :a08: :beer:

gmakris
30/08/2005, 15:08
Sporky


22746

gmakris
30/08/2005, 15:13
Kinhsh


22747

gmakris
30/08/2005, 15:23
Gixxerpap


22748

gmakris
30/08/2005, 15:32
Runner.....
:a22: :a25: :a08:


22749

Runner Ducati
30/08/2005, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
Runner.....
:a22: :a25: :a08:

Μου την εφερε... με προδωσε ο ατιμος...
:a37:

αυτο το μηχανακι το ειχα κρυφο για το επομενο τρακατρακαντει......................
:a22:

:a33:


:lol: :a25: :beer:

kinhsh
30/08/2005, 16:11
Ευχαριστω Γιωργο (Gmakris) για την φωτο που εβαλες, ετσι τωρα θα εχω κατι να θυμαμαι το συγκεκριμενο truck day.
Oι δικες μου εντυπωσεις εχουν ως εξης ,με υγρα φρενων με σημειο βρασμου τους 165 βαθμους βραζανε μετα 4 ζωηρους γυρους αφηνοντας με να παω στα χωματα στο τελος της ευθειας αφου η μανετα εφτασε στο τερμα και φρεναρισμα δεν εδινε.
Ta Megara ειναι πολυ απαιτητικα στο στησιμο των αναρτησεων γιατι η ασφαλτος εχει με πολυ καλη προσφυση αλλα η πιστα εχει πολλες ομαλες ανωμαλιες που αποσταθεροποιει το συνολο αναβατη μοτοσυκλετας.
Ειναι η πιστα που θελει γκαζι μεσα στη στροφη για λογους σταθεροτητας και αποφορτισης του μπροστινου και το γκαζι του ζχ10 με 3 η ειναι ξεπνοο, ηθελε 1η και 2α,αλλα δεν ηθελα να μπριζωθω και αρπαξω καμια τουμπα.
Ειναι πολυ τεχνικη πιστα,που απαιτει σωστες γραμμες και αποτομες κλισεις γιατι ειναι ευκολο στις στροφες να σε πεταξει εξω
και στο εσακι πχ και στην αρχη της ευθειας ειναι ευκολο να πας εκει που τελειωνει η ασφαλτος.
Τα λαστιχα τα racetec σε αριστη κατασταση που ειχα δειξανε κρατημα φοβερο και κανενα γλιστρημα δεν ειχα με τον οικογενειακο ρυθμο που οδηγησα. Δεν τολμουσες ευκολα να τα πλαγιασεις περισσοτερο γιατι φοβοσουν μη φυγεις αποτομα. Και εδω ειναι η παρατηρηση μου οτι ισως οι Ελλην ικες πιστες να παραεχουν προσφυση και ετσι να μη διασκεδαζει κανεις με ασφαλεια γλιστρηματα και ντριφτ γιατι τα λαστιχα βρισκονται πολυ πλαγιασμενα. Στο Nυρμπουρινγκ εχω ακουσει τα ζχ10 ολα πανε με ντριφτ απο το ολισθηρο οδοστωμα. Εδω καποιοι απο το γκρουπ των αγωνιζομενων γλιστραγαν στην εξοδο μπροστα απο τα πιτς αλλα τους εβλεπες και τους φοβοσουν μην αρπαξουν την
πτωση,ενω πχ ο σινιωρης με πολυ σωμα εξω για να ειναι ορθια η μοτο μολις που αποτολμουσε γλιστρημα,για λογους ασφαλειας.
Ετσι ομως το προσφερομενο θεαμα ειναι λιγο ,ενω με χειροτερη ασφαλτο θα βλεπαμε μηχανες να επιταχυνουν μισοορθιες με ντριφτ.

stokos
30/08/2005, 17:00
[i]Ετσι ομως το προσφερομενο θεαμα ειναι λιγο ,ενω με χειροτερη ασφαλτο θα βλεπαμε μηχανες να επιταχυνουν μισοορθιες με ντριφτ. [/B]
Υποκλίνομαι.

Στην επόμενη φορτηγομέρα, πάρε και κανένα αυγουλάκι μαζί σου. Τσάμπα καιν΄ τα φρένα.

GTZ750
02/09/2005, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Φερνει λιγο σε Troy Corser??? .........

:D :a08: :beer:

λες???:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

ιδιος ειμαι ο ατιμος!!!!:smokin: :smokin: :rotflmao: :lol: :rotflmao:


22991

GTZ750
02/09/2005, 20:56
....


22992

Runner Ducati
02/09/2005, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
....

:) :a22: :a013: :beer: :beer: