PDA

View Full Version : Ξαναπηγαμε στα μεγαρα (track day)..ερε γλεντια!!



hornet
23/05/2005, 12:40
Συννενοηση με θανο και νικο (sniper) και λεμε δεν παμε στο τrack day σαββατο καλυτερα γιατι κυριακη θα εχει κοσμο!Και ετσι και εγινε με το που φτασαμε κατα τις 9:30 μιλαμε ειμαστε σχεδον μονοι μας ...η πρωτη γυρα ηταν αν και αναγνωριστικη και τα λαστιχα κρυα πολυ καλη σαν να εχεις τη πιστα για παρτυ σου ασε που μασταν σιγουρα 40 λεπτα μεσα...αυτοι που γυριζαν μαζι μας ηταν μια χαρα παιδια που παιρναγαν στα σωστα σημεια και ειμασταν ενα χαρουμενο "λουνα παρκ" ....βασικα μαθαιναμε διαφορα αλλα λεμε τωρα καταρχην πρεπει να μαθω να μαζευω λιγο καλυτερα τα ποδαρακια μου γιατι αν και πανω απο τους λεβιεδες παλι εβρισκαν κατω!!!
Μετα την πρωτη γυρα βγηκαμε και τραλαλα και καφεδακι και ομπρελιστες ...ναι εσκασαν μυτη ομπρελιτσες καρεκλιτσες τραπεζακι...μια χαρα ειμασταν..!!
Μετα οι γρηγοροι μετα εμεις ( η δευτερη η καλυτερη γυρα!!)και μετα πλακωσε λιγο κοσμος και ενα ΖΧ που γυρναγε μαζι μας απο το πρωι εφαγε low siding στη στροφη των pits!
Ενω ενα mille που την ειχε δει ο υπεργρηγορος και περναγε απο μεσα σε απιστευτα σημεια..με περασε στη κορυφη της στροφης πριν τη μεγαλη ευθεια την ωρα που εκλεινα παλι καλα που σηκωσα τη μηχανη γιατι θα γινομασταν κουβαρια μετα απο δυο στροφες ειχε καρφωθει πανω σε εναν αλλον και οι δυο κατω το αποτελεσμα.
Μετα παλι εξω και κατα τη πεμπτη φορα αρχιζουμε να κουραζοματσε (ααχ ατιμη γυμναστικη και κακουργα μπριζολακια!!!) ετσι σταματησαμε μετα απο 5 session κατα τις 2 το μεσημερι,,δυστυχως ο θανος εφυγε πολυ νωρις για επειγουσα προσωπικη του υποθεση.Παρεα μας εκανε ο idi και ενα παιδι ακομα που δυστυχως δεν θυμαμαι τωρα (σορρυυυ!!!)
Στο 5ο session ηρθε και ο νικηφορος με φωτογραφικη μηχανη και με τεχνικη panning (ΑΚΟΥΣ AFTER!!!) μας αποθανατισε....απολαυστε λοιπον τη πασαρελα μας με τη καλοκαιρινη κολεξιον 2005!!!
Τα γιαουρτια στο τελος ρεεεεε!!!

hornet
23/05/2005, 12:44
μεσα απο τα χορτα η vefa ανδυεται με ενα παρεο του οικου guzzi σε συνδυασμο με εσαρπα romperto kavalli


14779

hornet
23/05/2005, 12:46
το γνωστο μοντελο ναουμ sniper φοραει ενα αποκαλυπτικο συνολακι του οικου versace ..καυτη παρουσια !!


14780

Tigas
23/05/2005, 12:48
ΤΙΓΚΕΣ ΟΙ BROTHERS:beer:

hornet
23/05/2005, 12:52
εδω ενα μονοκινι του οικου artisti gargalianoi για να τραβατε τη προσοχη στη παραλια!!


14781

hornet
23/05/2005, 12:55
εδω παλι το πασιγνωστο μοντελο που λεει πως αγαπα την ελλαδα και θελει να ερθει καποια στιγμη ..με βραδυνη τουαλετα roberto kavalli και svarofsky πετρες (ερε ελενα!!)


14783

hornet
23/05/2005, 12:56
και τωρα παλι η ναουμ!!!σε διαδοχικες φωτογραφιες


14784

hornet
23/05/2005, 12:57
2


14786

hornet
23/05/2005, 12:58
χαχχαα αυτα τα ολιγα και τωρα στα σοβαρα καποια παιδια που ηταν εκει το σαββατο


14787

hornet
23/05/2005, 13:02
2


14789

hornet
23/05/2005, 13:02
3


14791

hornet
23/05/2005, 13:03
4


14792

hornet
23/05/2005, 13:04
5


14793

hornet
23/05/2005, 13:05
6


14794

hornet
23/05/2005, 13:06
7


14795

Julius
23/05/2005, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
4


koukla to Speed Triple leme


:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

warm up
23/05/2005, 13:44
Γιά πες περισσότερα...
Το Triple τι εκανε ?
πως σας φάνηκε?
είναι τόσο καλό όσο δείχνει?
για λέγε...γι'α λεγε....


14815

hornet
23/05/2005, 13:48
Μια χαρα πηγαινε μεσα !Κομματια θα ελεγα...τωρα μεσα στη πιστα δεν ειναι και ευκολο να παρακολουθεις καποιον!
Και το παλικαρι που οδηγαγε δεν τον ηξερα απλα τον φωτογραφισαν και εβαλα τη φωτο

warm up
23/05/2005, 14:17
ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.....και την φωτο.

Ε ΝΑΙ .....εγώ είμουν (Αντώνης)
πρώτη βόλτα στα μέγαρα (την Παρασκευή το πήρα) ......και τι καλύτερο γιά πρώτες εντυπώσεις!

Α Π Α Ι Χ ΤΟ ........στην αίσθηση (κά@λα)
Α Π Α Ι Χ ΤΟ ........στα φρένα
Α Π Α Ι Χ ΤΟ ........στις στροφές
Α Π Α Ι Χ ΤΟ ........στις ροπές

Την επόμενη φορά θα το κυνηγήσω και λίγο να δούμε τα όρια του γιατί τώρα πήγαινε από μόνο του.

dirty moto πες αλεύρι......ενα TRIPLE ΣΕ ΓΥΡΕΎΕΙ :bigcry:

ΚΑΙ ΠΙΝΩ :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: ΚΕΡΝΆΩ ΚΙΟΛΑΣ


14819

Μήτσος1
23/05/2005, 14:31
Μπραβο παίδες, και πάντα τέτοια. Κι'εμείς που νομίζαμε οτι απο τους... μουσώνες του Σαββάτου δε θα πήγαινε κανείς στη πίστα... Δεν πειράζει.
Next time...

free rider
23/05/2005, 14:41
Στάθη,
απ οτι βλέπω οργανωνομαστε γερά...

αντε να χαιρόμαστε ...

στο επόμενο..ολοι μέσα..

hornet
23/05/2005, 15:07
εμ που να το ξεραμε να γνωριστουμε απο κοντα τεσπα και ειμασταν καποιες στιγμες στα πιτς διπλα διπλα το πρωι!!
παρε και αλλες δυο φωτο


14825

hornet
23/05/2005, 15:07
2


14827

SF
23/05/2005, 15:26
...να ακούσουμε και κανένα γυρολόγιο??? :cool:

hornet
23/05/2005, 15:27
5 λεπτα καλα δεν ειναι;;;;;:eyepop:

Tigas
23/05/2005, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
5 λεπτα καλα δεν ειναι;;;;;:eyepop:

ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑ HONDA NA ΕΚΑΝΕ 5 ΛΕΠΤΑ.
ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΒΑΣΑΚΙ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΣΠΡΩΧΝΑΝ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.:lol:

hornet
23/05/2005, 15:44
ναι ρε συ σταυρε εννοειται πλακα κανω...δεν εχω αποψη χρονων διοτι δεν μας μετραγε κανεις ...οποτε...δεν ξερω

Tigas
23/05/2005, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
ναι ρε συ σταυρε εννοειται πλακα κανω...δεν εχω αποψη χρονων διοτι δεν μας μετραγε κανεις ...οποτε...δεν ξερω

Ι ΚΝΟW MY FRIEND.
ΑΝ ΕΙΔΕΣ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΑΡΜΠΕΚΙΟΥ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΚΑΝΕΝΑ
KAWASAKI G (ΑΠΟ ΤΟ ΓΚΡΙΛ) ΘΑ ΗΤΑΝ.
Η ΧΡΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ Η ΓΙΑ ΣΟΜΠΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΨΗΣΤΑΡΙΕΣ.
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΠΥΡΠΟΛΟΥΝΤΑΙ ΛΕΜΕ.

Ζ-rules ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ ΑΛΟΓΑ :lol: :lol: :lol: :lol:

ΑΥΤΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΤΗΣ ΟΛΑ ΠΑΛΙΟΚΑΒΑΣΑΚΙΔΕΣ:wave2: :wave2:

Θάνος
23/05/2005, 16:01
Το 1o session ήταν αναγνωριστικό... Εγώ και η μηχανή μου 1η φορά στην πίστα μαζί...

45 λεπτά πέρασαν χωρίς να το καταλάβω μέχρι που βγήκε η σημαία και είδα κατεβαίνοντας ότι περπατάω με τα πόδια ανοιχτά!

Ο πρώτος καφές έπαιξε το ρόλο του ηρεμιστικού... να χαλαρώσω, να εντοπίσω τα στραβά και τα προβλήματα, να βάλω τους στόχους του επόμενου session και να ανασυνταχθώ!

2ο session λοιπόν, το καλύτερο εδώ και πάααααρα πολύ καιρό! Από το ατύχημα και μετά, η πρώτη φορά που επιτέλους ευχαριστήθηκα οδήγηση και αισθάνθηκα να βρίσκω τον εαυτό μου και με το gsxr να μου αναδεικνύει τις αρετές του με κέφι τρελό!

Γύρο με το γύρο ερχόταν η βελτίωση σε όλα τα σημεία και γουστάριζα πολύ! Πιο βαθειά στα φρένα, πιο νωρίς στο γκάζι, πλάγιασμα με μία κίνηση και το μηχανάκι μου έκανε τα κέφια και μου έλεγε "έχω κι άλλο, έχω κι άλλο, δώσε!"...

Και εκεί που όλα είναι τέλεια και ανεβαίνω και ανεβαίνω, αισθάνομαι το τηλέφωνο να χτυπάει σαν δαιμονισμένο... ξανά και ξανά και ξανά... Δεν μπορεί λέω... κάτι θα συμβαίνει και βγαίνω στα pits...

Οι λεπτομέρειες δεν είναι προς συζήτηση... δεν θέλω ούτε να θυμάμαι πώς έφυγα από τα Μέγαρα...

Εύχομαι όλα να πάνε καλά για τον πατέρα μου που περνάει δύσκολες ώρες στο νοσοκομείο...

afrotwin
23/05/2005, 16:09
pantos 8eli gera nevra gia na katsis na kitas tous arxarious na trexoun stin pista me iligkiodi vraditita ke plagiasmata tipou on-off
ego tin proigoumeni fora mou ir8e na stoukaro se kana tixo me 300 me to plintirio mpas ke nioso kapia sigkinisi.....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke i kori mou pio grigora 8a pigene
:rotflmao: :rotflmao:

ke na pis oti kanane ke ligo 8orivo na ftiaxtis...

se pista mou trexane me politikes eksatmisis
:yuck: :yuck: :yuck:

o alos pou etrexe me tin tripleta:rotflmao: :rotflmao:

pao na figo arketa.....:lol: :lol: :lol:

afrotwin
23/05/2005, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από warm up
Γιά πες περισσότερα...
Το Triple τι εκανε ?
πως σας φάνηκε?
είναι τόσο καλό όσο δείχνει?
για λέγε...γι'α λεγε....

pedia prosopiki apopsi se afto to mixanaki eprepe na valoun fanaria pou kene keri...
ne keri kala diavasate pos ixane pali se kati tenies i amakses tou 17 eona na ine pio retro...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ma poso m@l@kes ine afti i agkloi valane fanaria apo sacks (den 8imame ke pos grafete) ke dio kiolas se mixani tou 2005 ke nikel?
diladi ine pola ta narkotika eki stin agklia
:rotflmao: :rotflmao:

milame fovero mixanima apexto me mia geliotita gia fanari

ti skeftontousan i ili8ioi otan ta vazane?
:rotflmao: :rotflmao:

warm up
23/05/2005, 16:35
''milame fovero mixanima apexto me mia geliotita gia fanari''

Ισως δεν έδωσαν μεγάλη προσοχή στην μούρη :eyepop:
(!) επειδή όλοι θα το βλέπουν από πίσω στην πίστα !!!!
:rotflmao: :eyepop:
ούτως ή άλλως εκεί έχουν ειδικότητα
Ο κώλος πάντα είναι πιο γλυκός και αυτοί ξέρουν καλύτερα)
:beer: :rotflmao: :beer: :rotflmao:


14835

warm up
23/05/2005, 16:48
hornet...ευχαριστώ για τις φωτό...

για μένα είναι Ιστορικές..


την επόμενη φορά θα τα πούμε και στα πίτς
κρίμα που δεν γνωριζόμαστε και φάτσικλι:eyepop:



:wave2:

afrotwin
23/05/2005, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από warm up
''milame fovero mixanima apexto me mia geliotita gia fanari''

Ισως δεν έδωσαν μεγάλη προσοχή στην μούρη :eyepop:
(!) επειδή όλοι θα το βλέπουν από πίσω στην πίστα !!!!
:rotflmao: :eyepop:
ούτως ή άλλως εκεί έχουν ειδικότητα
Ο κώλος πάντα είναι πιο γλυκός και αυτοί ξέρουν καλύτερα)


ase file ama ine na to kitame apo doriforo gia na fenete oreo
ke na to kanoume tou tipou ala koustoumia o sakatis.... den leei:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

perna na sou doso ena losto na ta peripioi8is katalila
ke psakse na vris kana fering after markes na sou teriazi me kana kalo fanari

episis ke osoi exoun tuono as perasoun gia losto....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

hornet
23/05/2005, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από warm up
hornet...ευχαριστώ για τις φωτό...

για μένα είναι Ιστορικές..


την επόμενη φορά θα τα πούμε και στα πίτς
κρίμα που δεν γνωριζόμαστε και φάτσικλι:eyepop:



:wave2:

Οντως κριμα δεν πειραζει `till next time!!

warm up
23/05/2005, 17:11
ρε παιδιά ....ενας με ένα RD-500 βαμένο μπλέ-ασπρο ψιλο-χοντρο-racing....που εμοιαζε με RG.....ποιός ήταν? τον ξέρει κανείς?
Τσπ. ας είναι καλά που μου έδωσε λίγο ρυθμό και κάποιες γραμμές.

Μικρή Λουλού
23/05/2005, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από warm up
ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.....και την φωτο.

Ε ΝΑΙ .....εγώ είμουν (Αντώνης)


dirty moto πες αλεύρι......ενα TRIPLE ΣΕ ΓΥΡΕΎΕΙ :bigcry:

ΚΑΙ ΠΙΝΩ :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: ΚΕΡΝΆΩ ΚΙΟΛΑΣ


α,χααα..

για λεγε,για λεγε...
λεπτομερειες θελω..
ποτε περναω να το παρω,
ποσους μηνες θα το κρατησω,
για λεγε,για λεγε...:D :D :D

sniper
23/05/2005, 17:49
Σάββατο πρωί και έξω έχει συννεφιά... Αναρωτιέμαι τι θα γίνει τελικά.. Χτυπάει το τηλ και ο Θάνος με ρωτάει αν έχω ξεκινήσει....

Περίπτερο στον Ασπρόπυργο, βενζίνη και ελλάτωση πίεσης στα λάστιχα.... Μέγαρα, πίστα....

Πρώτη φορά σε πίστα και όλα είναι άγνωστα.... ο δρόμος, η μηχανή, τα λάστιχα, οι υπόλοιποι εκεί μέσα.....

1ο session και μετά από 45 λεπτά βγαίνω έξω σαν χαζός..... Χαμογελάω σαν 2ο, 3ο, 4ο, 5ο.... δεν μπορώ σχεδόν να περπατήσω από την κούραση... από τις 9:30 έχει πάει 2:30....

Να πω ότι πρώτη φορά είδα το CBR να κάνει ότι έκανε εκεί μέσα.... στην αρχή μαθαίνεις τα πατήματα και μετά σιγά σιγά και προσεχτικά ανοίγεις όλο και περισσότερο.... Η πρόσφυση εκεί μέσα σε προδιαθέτει να ξαπλώσεις όλη τη μηχανή.... πάει το προστατευτικό της δεξιάς μπότας.... πάει και η μπίλια του δεξιού μαρσπιέ..... Μία αριστερή στροφή και την έχω πάρει από την αρχή με στραβό μάτι και δεν μπορώ να στρίψω με τίποτα (την επόμενη φορά όμως :winka: )

Στους ιδιώτες ξεχώρισαν ένα R1, ένα cbr600f '01 που πήγαινε αεροπορία, o Warm Up ( :wave2: ), ένα RD500 πορτοκαλί.....


Πότε θα ξαναπάμε είπαμε; :D

Runner Ducati
23/05/2005, 19:28
Καλα περασετε ρε μπαγασικα.......... :cry:
ετσι μπραβο............. σας χαιρομαι..........

:) :beer: :beer:

kostom
23/05/2005, 19:48
Ρε Παναήηηηηηηηη....
που είμασταν εμείς ρέεεεεεεεεεεεεε??????
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:


14844

bonepeeler
23/05/2005, 20:13
Η ΧΡΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ Η ΓΙΑ ΣΟΜΠΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΨΗΣΤΑΡΙΕΣ.


:( :( :( :mad: :mad: :mad: :evil: :evil: :evil:

Honda :yuck: :yuck: :yuck:



Z rules :smokin:




:beer:

Runner Ducati
23/05/2005, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostom
Ρε Παναήηηηηηηηη....
που είμασταν εμείς ρέεεεεεεεεεεεεε??????
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

Ελα ντε... φτιαχτηκα τωρα... :confused: :cry: :confused: :smokin: :D :beer: :beer:


14845

life_dab
23/05/2005, 23:24
Χαρηκα πολυ που σας αρεσαν οι φωτογραφιες μου...Πρεπει να ομολογησω οτι ηταν η πρωτη μου αποπειρα σε αυτο το θεμα και υποσχομαι να βελτιωθω.φιλακια!

Runner Ducati
24/05/2005, 03:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από life_dab
Χαρηκα πολυ που σας αρεσαν οι φωτογραφιες μου...Πρεπει να ομολογησω οτι ηταν η πρωτη μου αποπειρα σε αυτο το θεμα και υποσχομαι να βελτιωθω.φιλακια!

Ειδικα οι 2 με τα πρασσινακια (καφασακια κλπ) ειναι απιθανες, τωρα μενει να βρισκεις εφοσον αυτο ειναι δυνατο, καλυτερα σημεια στην πιστα για πιο θεματικες και εντυπωσιακες ληψεις με τα μηχανακια να ερχονται οι να φευγουν απο τον φακο μεσα στην στροφη.......................

ωραιος...............
:beer: :beer:


14855

gixxerpap
24/05/2005, 19:15
ρε να μην το ξερω και εγω να παμε ολοι παρεα.....
πηγα βεβαια την κυριακη και ηταν απιθανα!
(πρωτη φορα στην πιστα και οπως καταλαβαινετε μου φανηκανε ολα τελεια!!)

ουτε υπερβολικο κοσμο, ολα μια χαρα!!!
μονο που δεν ειχαμε φωτογραφιες και τωρα ΖΗΛΕΥΩ!!!

ελπιζω να ισχυει το ραντεβου σε δυο εβδομαδες απο τωρα να βρεθουμε ολοι μαζι

Υ.Γ. αν και πρωτη φορα, οι ξυστρες μου ταλαιπωρηθηκαν αρκετα!!! λεω να τις κρατησω και να τις κανω δωρο στον afro!
τι λετε?