PDA

View Full Version : ΠΡΩΤΗ ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ Internet! Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ!



jinks
27/02/2006, 19:35
ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ!ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΓΓΛΙΚΟ SITE ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ CORDURA JACKET!!

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΧΡΕΩΘΟΥΜΕ!!!!!!!:confused: :sick:

the_passenger
27/02/2006, 19:39
Τί πώς από ποιό σάιτ πώς θα πληρώσεις ως τι θα ερθει τελωνειο εξοδα ασφαλεια τι τι τι; :D :D (ολο ερωτήσεις!)

Δεν το εχω κανει ακομα αλλα με τις διαφορες στις τιμες που βλεπω.. η επομενη μου αγορα απ'εξω θα ειναι..

jinks
27/02/2006, 19:44
αν ηταν ετσι καλα, εδω λεμε οτι εδωσα αριθμο καρτας λεμε>>>>>>>>γιάυτο ανησυχω!!!!

θα ερθει με UPS πακετο στο σπιτι μου σε δυο μερεσ....ή ετσι λενε,.......

σε λιρεσ αγγλιας 80.00+20.00 vat+35.00!!!!shipping cost! παλι ομως εχω κερδος.......αν ερθει!

the_passenger
27/02/2006, 20:00
Απο Αγγλία είναι, εννοείται οτι θα έρθει!
Φαντάσου να ήσουν Άγγλος και να περίμενες να σου έρθει από Ελλάδα, εκεί εντάξει θα παιζόταν.. :hypnotize :hypnotize
Πάντως έχω ακούσει οτι μια πολύ καλή μοντέρνα μέθοδος πληρωμής για να μήν ανησυχείς με κάρτες είναι η paypal αλλά δεν ξέρω τί πως πού πότε και γιατί..
Αντε καλορίζικο! πες μας μολις το πάρεις οτι ολα καλά και αν από πού ήταν (το λίνκ αν θες)

:wave2:

jinks
27/02/2006, 20:08
ειναι site για aprilians,,αλλα να στο δωσω ,τι κρυφο το εχω!

http://www.rsvr.net/

εχει ωραια πραγματακια

blueangel
27/02/2006, 20:27
Παιδιά για να μήν σαν πιάνει ψυχικό ταράκουλο κάθε φορά που δίνετε αριθμό κάρτας καντε το εξής...
Πηγαίνετε στο πιο κοντινο κατάστημα της Τράπεζας Αττικής και εκδώστε μια prepay καρτα visa που βγαίνει σε 2 μέρες με ότι ποσό γουστάρετε εσείς να της φορτώσετε αρχικα κατόπιν ξαναφορτώνετε όποτε θέλετε ΕΧΟΝΤΑΣ έτσι πάντα τον ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΛΕΓΧΟ!!!!!!!!!!

the_passenger
27/02/2006, 20:39
Γίνεται αυτό;;; καλό!
Πως είναι η διαδικασία; Η αίτηση γίνεται και ον-λάιν;;;
:confused: :D

Bil
27/02/2006, 21:14
Kαι εγώ τσίμπησα κάτι θερμαινόμενα γκρίπ, μαζί με άλλους 10 !!!, από γερμανικό site www.louis.de , για 39 Ευρώ σύνολο ο καθένας. Και ήρθαν και σε 4 ημέρες ..και είναι και γαμάτα...
Α Ψ Ο Γ Ο Ι !!!!!

Υ.Γ. Από εδώ μέσα τους έμαθα...:wave2:

Vstrommer71
27/02/2006, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από jinks
αν ηταν ετσι καλα, εδω λεμε οτι εδωσα αριθμο καρτας λεμε>>>>>>>>γιάυτο ανησυχω!!!!

θα ερθει με UPS πακετο στο σπιτι μου σε δυο μερεσ....ή ετσι λενε,.......

σε λιρεσ αγγλιας 80.00+20.00 vat+35.00!!!!shipping cost! παλι ομως εχω κερδος.......αν ερθει!
1)Άν έδωσες τον αριθμό κάρτας μέσω ασφαλούς συναλλαγής(αν δηλ. έβλεπες στην γραμμή διεύθυνσης το https://....
αντί το http://.....) τότε είναι δύσκολο να σου ψαρέψουνε τον αριθμό σου,
2)VAT είναι ο Αγγλικός ΦΠΑ,
3)Κόστος αποστολής 55 ευρώ ψιλοπολύ το
κόβω αλλά μην ανησυχείς,είναι συνηθισμένη πρακτική να φουσκώνουν τα
έξοδα αποστολής για να σου κόβουν από την κανονική τιμή και να σου φαίνεται φτηνό! :winka:

zeli
28/02/2006, 09:20
Γιώργο,

Μέχρι στιγμής έχω φέρει απο net:
1.Πλαινές βαλίτσες και κάγκελα Hepco&Becker
2.Κράνος SHOEI
3.Καλοκαιρινό μπουφάν Richa
4.Θερμαινόμενα Grips (Bil;) )
5.Μπουζί ιριδίου
6....και τώρα θα φέρω και εξατμήσεις

Οπως κατάλαβες το μόνο που έχω υποστεί είναι να έχω λίγα περισότερα λεφτά στην τσέπη μου. Οπότε don't worry;)

Konti
28/02/2006, 10:51
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΡΕΩΣΤΗΚΕΣ ΚΑΡΤΕΣ- ΠΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ KAI ΓΙΑ ΑΓΟΡΕΣ ΜΕΣΩ INTERNET? (ΚΑΡΤΕΣ ΤΥΠΟΥ SOLO Η' SWITCH)??


ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΔΕΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΗΣ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗΣ ΕΤΣΙ......

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΤΣΙΜΠΙΣΟΥΝ!!!
:sick: :sick: :sick:

zeli
28/02/2006, 11:08
Υπάρχουν.

Alpha Bank electron
Attica Gift card

Konti
28/02/2006, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
Υπάρχουν.

Alpha Bank electron
Attica Gift card


thanks mate!!!
:beer: :beer: :beer:

jinks
28/02/2006, 11:39
μια χρεωστικη που εχω(μας την δωσανε τα χριστουγεννα για δωρο) και υποτιθεται οτι την ξαναγεμιζεις κλπ. οταν πηγα στην αλφα μου ειπαν οτι δεν γινεται κλπ.αν την βγαλεις ιδιωτικα?????????

εγω παντως εβαλα την παλια παραδοσιακη visa!

bartlal
28/02/2006, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
Υπάρχουν.

Alpha Bank electron
Attica Gift card

ελεγξτε του λογου μου το αληθες, αλλα visa electron απο ελληνικες τραπεζες ΔΕΝ ειναι δεκτες για αγορες στο εξωτερικο.... :wave2:

zeli
28/02/2006, 12:21
Οι χρεωστικές κάρτες «πατάνε» σε λογαριασμό καταθέσεων και είναι σαν να έχεις μετρητά μαζί σου.Δεν ξέρω τι επαιξε με την συγκεκριμένη αν ήταν δηλ λογαριασμός οψεως που εκλεισε με την εκταμίεση των χρημάτω. Η δικιά μου πάντως μια χαρά δουλεύει 5 χρόνια τωρα.(Αρκει να έχει λεφτά;) )

Finrod
28/02/2006, 13:01
Εγω δουλευω 4 χρονια με μια χρεωστικη της AlphaBank. Βασικα η καρτα ειναι η ΑΤΜ καρτα που μου εδωσαν, η οποια ομως ειναι Visa Electron οποτε και περναει στο internet.

Επειδη εγω επαγγελματικη σχεση με το αντικειμενο, ολες οι Visa Electron περνανε στο Internet. Μαλιστα επειδη συνδεεται με λογαριασμο και δεν μπορεις να τον πιστωσεις, και να σου παρουν το νουμερο δεν θα βρουν ευρω να σηκωσουν (αν τον εχεις αδειο). Oποτε θελω να αγορασω κατι βαζω ακριβως τα λεφτα που χρειαζεται.

bartlal
28/02/2006, 13:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Finrod
Εγω δουλευω 4 χρονια με μια χρεωστικη της AlphaBank. Βασικα η καρτα ειναι η ΑΤΜ καρτα που μου εδωσαν, η οποια ομως ειναι Visa Electron οποτε και περναει στο internet.

Επειδη εγω επαγγελματικη σχεση με το αντικειμενο, ολες οι Visa Electron περνανε στο Internet. Μαλιστα επειδη συνδεεται με λογαριασμο και δεν μπορεις να τον πιστωσεις, και να σου παρουν το νουμερο δεν θα βρουν ευρω να σηκωσουν (αν τον εχεις αδειο). Oποτε θελω να αγορασω κατι βαζω ακριβως τα λεφτα που χρειαζεται.


οκ! προφανως αυτο που μου ειχαν πει ηταν λαθος...

thanks!!! :beer: :beer: :beer: :beer:


:wave2:

blueangel
28/02/2006, 13:34
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕ ΤΗΝ VISA ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!!!!!!!!
ΒΑΖΩ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΑΦΗΝΩ ΜΕΣΑ ΚΑΝΑ 20ΑΡΙΚΟ...
ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΔΩΣΕΤΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ATTICA BANK ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ...
ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΙΝΑΙ SIMPLY THE BEST ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΜΙΑΣ VISA ΜΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΑΠΟΔΟΧΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ PREPAY:winka: :rotflmao:

zanny
28/02/2006, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕ ΤΗΝ VISA ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!!!!!!!!
ΒΑΖΩ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΑΦΗΝΩ ΜΕΣΑ ΚΑΝΑ 20ΑΡΙΚΟ...
ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΔΩΣΕΤΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ATTICA BANK ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ...
ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΙΝΑΙ SIMPLY THE BEST ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ ΜΙΑΣ VISA ΜΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΑΠΟΔΟΧΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ PREPAY:winka: :rotflmao:

Ξέρεις στο περίπου τι προμήθεια κρατάει η τράπεζα??

Finrod
28/02/2006, 15:05
Για τη καρτα που εχω εγω δεν ειμαι σιγουρος. Παντως αμα κανει π.χ. 95 ευρω βαζω στο λογαριασμο 100 για να ειμαι σιγουρος. Υπολογισε γυρω στο 1-2% αναλογα την τραπεζα.

BELZEBOYLIS
28/02/2006, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bil
Kαι εγώ τσίμπησα κάτι θερμαινόμενα γκρίπ, μαζί με άλλους 10 !!!, από γερμανικό site www.louis.de , για 39 Ευρώ σύνολο ο καθένας. Και ήρθαν και σε 4 ημέρες ..και είναι και γαμάτα...
Α Ψ Ο Γ Ο Ι !!!!!

Υ.Γ. Από εδώ μέσα τους έμαθα...:wave2:



Μιλάτε και διαβάζετε γερμανικά ;;;;;;;;;;;;;; Πώς βγάλατε άκρη εδώ http://www.louis.de/ :D :wave2:

blueangel
28/02/2006, 15:35
Δεν σου κρατά καμιά προμήθεια φίλε.Λειτουργεί σαν μια ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ VISA απλά επειδή είναι προπληρωμένη την φορτώνεις και την ξεφορτώνεις όποτε γουστάρεις εσύ!!!!!!!!!
Στην Ελλάδα παρόμοια καρτα προσφέρει μόνο η ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΤΤΙΚΗΣ έχει ισχύ μόνο ένος χρόνου που σημαίνει ότι στην λήξη της χρειάζεται να την επανεκδόσεις και έχεις πραγματικά το κεφάλι σου ήσυχο!!!!!!!!!!!
Παιδιά ωράιες και καλές οι κρυπτογραφήσεις των sites αλλά γιατί να παίζουμε το κεφάλι μας κορώνα γράμματα απο την στιγμή που με μια προπληρωμένη πιστωτική κάρτα μπορείς να κάνεις παππάδες και με ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ...

Bil
01/03/2006, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Μιλάτε και διαβάζετε γερμανικά ;;;;;;;;;;;;;; Πώς βγάλατε άκρη εδώ http://www.louis.de/ :D :wave2:

Mα αφού αριστερά έχει σημείο που λέει Foreign Customers και έχει σαφέσατες οδηγίες :eyepop: :confused:
Ασε που στην παραγγελία επικοινωνείς με e-mail στα Αγγλικά...

tsoukas77
01/03/2006, 10:29
Η προπληρωμενη καρτα ειναι καλη λυση.

Παλαιοτερα,οταν δεν υπηρχαν τετοιες καρτες,εστελνα τον αριθμο της πιστωτικης με fax.