PDA

View Full Version : ΘΕΜΑ ΤΥΧΗΣ



liospi
28/02/2006, 10:25
Καλημέρα και από μένα
Χθες το βράδυ γύριζα από Θησείο με κατεύθυνση προς Καλλιθέα μέσω του περιφερειακού Φιλοπάππου και σε αυτή την παράκαμψη που έχουν κάνει (και περνάει ένα car με το ζόρι) την περνάω σιγά σιγά και όταν πιάνω την ευθεία βλέπω ένα suzuki swift να μπαίνει κομμάτια στο βάθος του δρόμου και να χτυπάει στις μπαριέρες και να φεύγει από κει και να χτυπάει στο βουνό. Και σκέφτομαι αστραπιαία, εάν είχα μπει στην παράκαμψη 2 δευτερόλεπτα ποιο γρήγορα θα με έκλαιγαν οι ρέγκες τώρα και μαζί με μένα και την κοπελιά μου που καθόταν πίσω. Βέβαια σταμάτησα να δω εάν είχε πάθει κάτι αλλά ευτυχώς το παλικάρι ήταν οκ. Τελικά όλα είναι θέμα δευτερόλεπτου… απλά ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας. Και κάτι άλλο… ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ. Δεν ξέρετε από που έρχεται.

koutroulis
28/02/2006, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από liospi
Καλημέρα και από μένα
Χθες το βράδυ γύριζα από Θησείο με κατεύθυνση προς Καλλιθέα μέσω του περιφερειακού Φιλοπάππου και σε αυτή την παράκαμψη που έχουν κάνει (και περνάει ένα car με το ζόρι) την περνάω σιγά σιγά και όταν πιάνω την ευθεία βλέπω ένα suzuki swift να μπαίνει κομμάτια στο βάθος του δρόμου και να χτυπάει στις μπαριέρες και να φεύγει από κει και να χτυπάει στο βουνό. Και σκέφτομαι αστραπιαία, εάν είχα μπει στην παράκαμψη 2 δευτερόλεπτα ποιο γρήγορα θα με έκλαιγαν οι ρέγκες τώρα και μαζί με μένα και την κοπελιά μου που καθόταν πίσω. Βέβαια σταμάτησα να δω εάν είχε πάθει κάτι αλλά ευτυχώς το παλικάρι ήταν οκ. Τελικά όλα είναι θέμα δευτερόλεπτου… απλά ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας. Και κάτι άλλο… ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ. Δεν ξέρετε από που έρχεται.


τυχερός ήσουν!!!


όσα φέρνει η ώρα.....

ktm640lc4
28/02/2006, 12:03
Μηπως επρεπε μετα αφου ειδες οτι ειναι καλα, να κατσεις να τον βρισεις κιολας?

Νομιζω το χρειαζοταν. Απο κατι τετοιους.................

Τεσπα. Ακυρα ολα.

kxIII
28/02/2006, 12:16
Και να τον βρίσει φίλε μου, τί θα αλλάξει;

Αν δεν πάθεις, πώς θα μάθεις δεν λένε;

Ε, πες μου ποια είναι η διαφορά του δικού μας IQ από αυτό του κομοδίνου μας;

Είναι άσχημα τα πράγματα λέμεεεεεεε!!!!!!

ktm640lc4
28/02/2006, 12:57
Τιποτα δεν θα αλλαξει. Δεν ξερω.

Αλλα διαολε απο κατι τετοιους γινονται τα ατυχηματα.

Βεβαια οταν εισαι εξω απο τον χωρο ξερεις πολλα τραγουδια. Φτου σκορδα μακρια.

Ισως ειχε δικιο ο φιλος. Πασο.

liospi
28/02/2006, 13:39
εκείνη την στιγμή βλέπεις τι έχει παιχτεί στα 10 μέτρα μπροστά σου και δεν σου έχει πειραχτεί τρίχα, και τελικά κοιτάζεις εάν είναι καλά ο τύπος που είναι μέσα (πιτσιρίκι ήταν) γύρω στα 20. και επειδή δεν ξέρεις, μαλακία έκανε, λάστιχο έσπασε βοηθάς και την κάνεις με ελαφρά και του λες και ένα "πρόσεχε, είδες τι πήγες να πάθεις"

H.A.Balafoutre
28/02/2006, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από liospi
εκείνη την στιγμή βλέπεις τι έχει παιχτεί στα 10 μέτρα μπροστά σου και δεν σου έχει πειραχτεί τρίχα, και τελικά κοιτάζεις εάν είναι καλά ο τύπος που είναι μέσα (πιτσιρίκι ήταν) γύρω στα 20. και επειδή δεν ξέρεις, μαλακία έκανε, λάστιχο έσπασε βοηθάς και την κάνεις με ελαφρά και του λες και ένα "πρόσεχε, είδες τι πήγες να πάθεις"


Πιστεύω πως αυτή η σημπεριφορά μένει χαραγμένη στο μυαλό του άλλου, όποιος και να είναι αυτός, ώστε να σέβεται τη ζωή και να είναι πιο σοβαρός μετέπειτα.

Πολύ σωστή συμπεριφορά.

ktm640lc4
01/03/2006, 08:45
Καλημερα.

Εννοειται θα κοιταξεις αν εχει παθει τιποτα αλλα, εγω πιστευω οτι δεν του μενει τιποτα χαραγμενο.

Φευγει και μετα απο λιγο θα το ξανακανει. Ειμαι σιγουρος. Ευχομαι μονο μην παρει και κανα παλικαρι μαζι του και θα ναι κριμα.

SUPERMARIO
01/03/2006, 23:06
ths hlikias einai auta.to paidi htan 20 xp. apla kapoios prepei na tou pei kai na tou deiksei pou & pws na ta kanei me asfaleia.

-na akousw parakalw enan pou den ta ekane sthn hlikia twn 20.:D

Nightm@re
20/03/2006, 14:18
File liospi hsoun polu tuxeros...erxomouna pisw apo auton me to autokinhto mou. me perase sthn kathfora mprosta apo to theatro Dwra Stratou me kamia 80ara opote sthn kolostrofh auth den empaine me tipota. Na sai panta tuxeros file...