PDA

View Full Version : yamaha fazer 2006?



Jo.Da.
28/02/2006, 18:33
paides xairetw.eimai neoupas sto forum kai exw kapoies apories.auth th stigmh eimai katoxos enos astrea supra 100cc kai skopeuw na anabathmistw motosikletistika agorazontas to fazer 600 tou 2006.ayto to kobo na ginetai mesa ston aprilio.exw kanei mia mikrh ereuna agoras kai exw vrei kapoia magazia pou sumferoun.wstoso den gnwrizw an einai epishmoi antiprosopoi ths yamaha h aploi emporoi pou poulane kai yamaha.pws mporw na to mathw ayto?
thanks ek twn protairwn gia tiw apanthseis sas.

Daemon
28/02/2006, 18:54
Απλουστατα παιρνεις ενα τηλεφωνο στα κεντρικα και ρωτας, 210-6293400 και 801-11-926242 :wave2:

Jo.Da.
01/03/2006, 14:49
thanks man gia ta fwta sou.

blueangel
01/03/2006, 20:31
Aν πάλι είσαι σε μαγαζί που αμφιβάλεις αν έχει μηχανές αντιπροσωπείας και είναι παραεισαγωγής...κάτω απο την σέλλα του Fazer υπάρχει ένας κωδικός χρώματος απομνημονεύοντας τον και δίνοντας τον στην Αντιπροσωπεία κάνεις απλά την διαπίστωση:beer:

Daemon
01/03/2006, 20:44
Καλα, καλυτερα με τα τελευταια 6 νουμερα του πλαισιου αλλα το ιδιο πραγμα δεν ειναι? Παλι τηλεφωνο πρεπει να παρει.. :wave2:

Τα νουμερα κατω απ'την σελλα ειναι απλος για παραγγελια αντ/κων. Δεν σου λενε ποιος εκανε την εισαγωγη και αλλες λεπτομεριες. Λενε απλος το μοντελο, χρωμα και χωρα.

H.A.Balafoutre
01/03/2006, 20:49
Κοίτα από έξω από το μαγαζί αν έχει κάποια αυτοκόλλητα παραλληλόγραμμο για το 2006 που να γράφουν κάτι σαν "ΕΞΟΥΣΙΩΔΟΤΗΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ YAMAHA", ή κάτι παρόμοιο.

Αν όντως είναι θα το έχει σε θέση να βγάζει μάτι. Τιμή τους άλλωστε.

Jo.Da.
02/03/2006, 16:58
παίδες ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.

απλά κοιτώντας προσφορές καταστημάτων (δώρα κλπ) μου δημιουργήθηκε η απορία, γιάτι διάβασα ότι αν ο έμπορος δεν είναι και επίσημος αντιπρόσωπος ενδεχομένως να υπάρξουν προβλήματα με την εγγύηση (βλέπε TPS, μακριά από μας).

angels_gr
03/03/2006, 10:35
Δες επίσης το επίσημο δίκτυο συνεργατών της Yamaha

Click here (http://www.yamaha-motor.gr/dealerlocator/search.jsp)

Jo.Da.
04/03/2006, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Δες επίσης το επίσημο δίκτυο συνεργατών της Yamaha

Click here (http://www.yamaha-motor.gr/dealerlocator/search.jsp)

ξενέρωσα το μαγαζί με την καλύτερη (για μένα) προσφορά δεν είναι μ΄σα στο επίσημο δίκτυο...!:bigcry:
πάντως thanks angels_gr.:beer:

mirrorofsorrow
05/03/2006, 04:17
Να ξέρεις οτι όλα τα εξουσιοδοτημένα καταστήματα της Yamaha το έχουν 7.500 ευρώ. Όπου το βλέπεις λιγότερο, πολύ απλά είναι εισαγωγής.

Επειδή όμως στο Fazer η διαφορά είναι πολύ μικρή, προτείνω να θυσιάσεις αυτά τα 200 με 300 ευρώ που θα γλύτωνες, και να εξασφαλίσεις την εγγύηση της επίσημης αντιπροσωπίας. Άλλωστε η Yamaha έχει μία απο τις καλύτερες αντιπροσωπίες.

Τώρα σε κάτι άλλες περιπτώσεις οπού η διαφορά αντιπροσωπίας και εισαγωγέα αγγίζει ακόμα και τα 1.700 ευρώ (βλέπε Κ5), η επιλογή είναι προφανής.

lampros_fazer
06/03/2006, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mirrorofsorrow
Να ξέρεις οτι όλα τα εξουσιοδοτημένα καταστήματα της Yamaha το έχουν 7.500 ευρώ.

7.500?To κατεβάσανε? 7.820 είχε..
Μήπως εννοείς το γυμνό?
Στη σελίδα της Μοτοδυναμικής βλέπω έχουν τιμή μόνο για το μοντέλο με ABS (8.330)

mirrorofsorrow
06/03/2006, 21:44
Ναι έχουν αλλάξει οτι τιμές τους (προς τα κάτω ευτυχώς).

Παραθέτω:

FZ6 Fazer 7.490
FZ6 Naked 7.390
FZ6 ABS 8.330
FZ1 Fazer 11.700
FZ1 Naked 11.300

Του χρόνου λογικά θα προστεθεί και το FZ1 Fazer ABS για να ολοκληρωθεί η γκάμα. Και αν σκεφτείτε οτι υπάρχει και η έκδοση FZ1 full fering, μπορούμε να πούμε με σιγουριά οτι η Yamaha κάνει το παν για να μην μείνουμ επαραπονεμένοι!! :lol: ;) :p

lampros_fazer
06/03/2006, 22:00
Ναι είδα και εγώ αυτές τις τιμές στο mototriti.gr..
Aλλά μου κάνει εντύπωση ότι στο motototri.gr δίνουν το FZ6 Naked 7.390 ευρώ ενώ στη Μοτοδυναμική (http://www.yamaha-motor.gr/products/motorcycles/street/fz6.jsp) 7.460...Μικρή η διαφορά αλλά γιατί?:confused:

mirrorofsorrow
06/03/2006, 22:56
Μάλλον τα 70 ευρώ πάνε στην τσέπη τους. :lol:

Jo.Da.
07/03/2006, 00:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από mirrorofsorrow
Να ξέρεις οτι όλα τα εξουσιοδοτημένα καταστήματα της Yamaha το έχουν 7.500 ευρώ. Όπου το βλέπεις λιγότερο, πολύ απλά είναι εισαγωγής.

Επειδή όμως στο Fazer η διαφορά είναι πολύ μικρή, προτείνω να θυσιάσεις αυτά τα 200 με 300 ευρώ που θα γλύτωνες, και να εξασφαλίσεις την εγγύηση της επίσημης αντιπροσωπίας. Άλλωστε η Yamaha έχει μία απο τις καλύτερες αντιπροσωπίες.

Τώρα σε κάτι άλλες περιπτώσεις οπού η διαφορά αντιπροσωπίας και εισαγωγέα αγγίζει ακόμα και τα 1.700 ευρώ (βλέπε Κ5), η επιλογή είναι προφανής.

ναι καταλαβαίνω αυτό που λες mirrorofsorrow,αλλά έχω δει διαφήμιση στο moto που κάποιο κατάστημα δίνει το fz6 fazer μόνο για το Μάρτιο με 6.600.Σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω από εκεί γιατί για να φτάσω τα 7.500 πρέπει να περιμένω ακόμα 2 μήνες και κάτι για να τα βγάλω από το 11888 που δουλεύω.Ενώ τα 6.600 θα τα έχω στις 15 του μάρτη και δεν κρατιέμαι.Τρελό δίλημα γ@μώ την καταδίκη μου!!!

Α και κάτι άλλο, η φράση ΜΟΝΤΕΛΟ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ τι σημαίνει?
:confused:

Daemon
07/03/2006, 01:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.

Α και κάτι άλλο, η φράση ΜΟΝΤΕΛΟ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ τι σημαίνει?
:confused:

Σημαινει οτι το μοντελο δεν ειναι εισαγωγη της επισημης αντιπροσωπειας. Υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα να μην εχεις εγγυηση εκτος απο μια προφορικη που θα σου δωσει ο εμπορας και αν μιλαμε για εισαγωγη απο Γιαπωνια μπορει να εχεις και προβλημα ανταλλακτικων. Αυτα με λιγα λογια.. :)

Jo.Da.
07/03/2006, 16:06
κατάλαβα...ζόρικα δηλαδή τα πράγματα!:sick:
μάλλον πρέπει να βάλω πολλά πράγματα (πιο πολλά από όσα υπολόγιζα) στη ζυγαριά πριν κάνω οποιαδήποτε κίνηση.

ρε παίδες sorry για το πρήξιμο,αλλά μου έρχονται ένα-ένα!αν αγοράσω τη μηχανή από κάποιο έμπορο (όχι επίσημο αντιπρόσωπο yamaha) συνεπάγεται ότι το μηχανάκι θα είναι παραεισαγωγής?αν όχι υπάρχει τρόπος να το διαπιστώσω?
:a4:

Jo.Da.
07/03/2006, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.
κατάλαβα...ζόρικα δηλαδή τα πράγματα!:sick:
μάλλον πρέπει να βάλω πολλά πράγματα (πιο πολλά από όσα υπολόγιζα) στη ζυγαριά πριν κάνω οποιαδήποτε κίνηση.

ρε παίδες sorry για το πρήξιμο,αλλά μου έρχονται ένα-ένα!αν αγοράσω τη μηχανή από κάποιο έμπορο (όχι επίσημο αντιπρόσωπο yamaha) συνεπάγεται ότι το μηχανάκι θα είναι παραεισαγωγής?αν όχι υπάρχει τρόπος να το διαπιστώσω?
:a4:

Στο 2ο ερώτημα νομίζω πως η απάντηση είναι τα 6 τελευταία νούμερα του αριθμού πλασίου,έτσι?

Daemon
07/03/2006, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.

ρε παίδες sorry για το πρήξιμο,αλλά μου έρχονται ένα-ένα!αν αγοράσω τη μηχανή από κάποιο έμπορο (όχι επίσημο αντιπρόσωπο yamaha) συνεπάγεται ότι το μηχανάκι θα είναι παραεισαγωγής?αν όχι υπάρχει τρόπος να το διαπιστώσω?
:a4:

Οχι στο πρωτο σκελος, ναι στο δευτερο. Υπαρχει το δικτυο της Yamaha αλλα υπαρχει και το υποδικτυο που αγοραζει απ'το δικτυο (ακουγεται λιγο μπερδεμενα ισως). Με λιγα λογια αν δεν εισαι σιγουρος, με τα 6 τελευταια νουμερα μπορεις να το τσεκαρεις στα κεντρικα της Yamaha η σε καποιο Yamaha Center :wave2:

lampros_fazer
07/03/2006, 17:28
Jo.Da. από Πάτρα δεν είσαι?Για μηχανή που κοιτάς Αθήνα?

dimitris74
07/03/2006, 17:35
to 6600 μου φαίνεται φτηνό, τσέκαρε αν είναι μοντέλλο 05 και όχι 06 γιαυτο και είναι η φτηνότερη τιμή.
επίσης μιας και το παιρνεις τώρα σαν πρώτη μεγάλη μηχανη δες και την έκδοση με ABS ασχετα που είναι ακριβότερη. θα τα πάρεις πίσω αν το πουλήσεις αργότερα και θα σε βγάλει απο δύσκολες καταστάσεις στις ελληνικές πίστες*








*πιστες πατινάζ εννοώ
:beer:

Jo.Da.
07/03/2006, 18:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Jo.Da. από Πάτρα δεν είσαι?Για μηχανή που κοιτάς Αθήνα?
είμαι φοιτητής στην Πάτρα!Απλά αθήνα έχει καλύτερες προσφορές.Στην Πάτρα (αν δεν κάνω λάθος) υπάρχουν 3 επίσημοι αντιπρόσωπο yamaha.εννοείται πως θα τους τσεκάρω και αυτούς.

Jo.Da.
07/03/2006, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris74
to 6600 μου φαίνεται φτηνό, τσέκαρε αν είναι μοντέλλο 05 και όχι 06 γιαυτο και είναι η φτηνότερη τιμή.
επίσης μιας και το παιρνεις τώρα σαν πρώτη μεγάλη μηχανη δες και την έκδοση με ABS ασχετα που είναι ακριβότερη. θα τα πάρεις πίσω αν το πουλήσεις αργότερα και θα σε βγάλει απο δύσκολες καταστάσεις στις ελληνικές πίστες*
.








*πιστες πατινάζ εννοώ
:beer:





ναι αυτό το σκέφτηκα κι εγώ,είναι κάτι που δε διευκρινίζεται στη διαφήμιση.

lampros_fazer
07/03/2006, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.
είμαι φοιτητής στην Πάτρα!Απλά αθήνα έχει καλύτερες προσφορές.

Εννοείται οτι Αθήνα θα βρεις καλύτερες προσφορές...



Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.
Στην Πάτρα (αν δεν κάνω λάθος) υπάρχουν 3 επίσημοι αντιπρόσωπο yamaha.εννοείται πως θα τους τσεκάρω και αυτούς.

3??Εκτός από το Ζαπάντη ποιούς άλλους εννοείς?:confused:

Jo.Da.
07/03/2006, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Εννοείται οτι Αθήνα θα βρεις καλύτερες προσφορές...




3??Εκτός από το Ζαπάντη ποιούς άλλους εννοείς?:confused:
γύρνα στην προηγούμενη σελίδα.κάποιος φίλος έχει βάλει link με τους αντιπροσώπους.βάλε πελοπόνησος και δες.υπάρχει και κάποιος μαργαρής-κουρής.δύο πρέπει να είναι.
και εγώ μόνο το ζαπάντη ήξερα.:wacko:

lampros_fazer
07/03/2006, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.
γύρνα στην προηγούμενη σελίδα.κάποιος φίλος έχει βάλει link με τους αντιπροσώπους.βάλε πελοπόνησος και δες.υπάρχει και κάποιος μαργαρής-κουρής.δύο πρέπει να είναι.
και εγώ μόνο το ζαπάντη ήξερα.:wacko:

Mόνο ο Ζαπάντης είναι.Στην Πάτρα μόνο αυτόν βγάζει,και εγώ δεν ξέρω κανένα άλλο.Το "Μάργαρης-Κουρής" είναι το εξουσιοδοτημένο συνεργείο Yamaha (εκεί πάω το δικό μου),δεν πουλάει μηχανάκια...:wave2:

Jo.Da.
09/03/2006, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Mόνο ο Ζαπάντης είναι.Στην Πάτρα μόνο αυτόν βγάζει,και εγώ δεν ξέρω κανένα άλλο.Το "Μάργαρης-Κουρής" είναι το εξουσιοδοτημένο συνεργείο Yamaha (εκεί πάω το δικό μου),δεν πουλάει μηχανάκια...:wave2:

ναι ρε συ το πήρα χαμπάρι,αλλά είχα ήδη γράψει το μηνυματάκι.
thanks.

Jo.Da.
09/03/2006, 20:30
παίδες πήρα τηλ. στο μαγαζί που το δίνει 6600 ευρώπουλα.
έμαθα τα εξής:
1) στην τιμή περιλαμβάνεται το fazer S (χωρίς ABS) μαζί με το ΦΠΑ.
2) έξοδα πινακίδας & τέλη κυκλοφορίας 85 ευρώ.
3) μοντέλο 2006 (έτσι είπε,αλλά μετά πέταξε ότι το 2005 με το 2006 είναι ίδια).
4) το μηχανάκι είναι ελεύθερης εισαγωγής :confused: (όταν τον ρώτησα αν αυτό σημαίνει παραεισαγωγής είπε πως τέτοιο πράγμα δεν υπάρχει).
5) ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ εγγύηση για 2 χρόνια.
6) παράδοση (αν σκάσω τα λεφτά μπαμ) εκείνη την ώρα (για την ακρίβεια ''το παίρνεις & φεύγεις'').παράδοση πινακίδας την επόμενη μέρα.
Αυτά,οι απόψεις σας μου είναι χρήσιμες.Ακούω...

:hypnotize :eyepop: :hypnotize :eyepop: :hypnotize :eyepop:

THEOD
09/03/2006, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.
παίδες πήρα τηλ. στο μαγαζί που το δίνει 6600 ευρώπουλα.
έμαθα τα εξής:
1) στην τιμή περιλαμβάνεται το fazer S (χωρίς ABS) μαζί με το ΦΠΑ.
2) έξοδα πινακίδας & τέλη κυκλοφορίας 85 ευρώ.
3) μοντέλο 2006 (έτσι είπε,αλλά μετά πέταξε ότι το 2005 με το 2006 είναι ίδια).
4) το μηχανάκι είναι ελεύθερης εισαγωγής :confused: (όταν τον ρώτησα αν αυτό σημαίνει παραεισαγωγής είπε πως τέτοιο πράγμα δεν υπάρχει).
5) ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΗ εγγύηση για 2 χρόνια.
6) παράδοση (αν σκάσω τα λεφτά μπαμ) εκείνη την ώρα (για την ακρίβεια ''το παίρνεις & φεύγεις'').παράδοση πινακίδας την επόμενη μέρα.
Αυτά,οι απόψεις σας μου είναι χρήσιμες.Ακούω...

:hypnotize :eyepop: :hypnotize :eyepop: :hypnotize :eyepop:

Καινούργιος είσαι για να μην τα γνωρίζεις ήδη αυτά....

Τέσπα...
Λοιπόν είτε το ονομάζεις ελέυθερη εισαγωγή είτε παραεισαγωγή είτε όπως αλλιώς θέλεις, το γεγονός είναι ένα....Το μηχανάκι δεν το έχει εισάγει στην Ελλάδα η Μοτοδυναμική.
Τυπικά και μόνο καλύπτεται από την πανευρωπαική εγγύηση της Yamaha, αλλά εδώ είναι Ελλάδα όχι παίξε-γέλασε...Στην πράξη επαφίεσαι στον επαγγελματισμό του εμπόρου αν τυχόν συμβεί κάτι (που συνήθως κάνει τον Κινέζο και σε παραπέμπει στην Μοτοδυναμική ή στην Ευρώπη...).
Για να σε καλύψει η Μοτοδυναμική σε οτιδήποτε (ακόμα και απλό) θα πρέπει να φωνάξεις, να γκαρίξεις, να απειλήσεις και ακόμα και αν στο τέλος σε καλύψει, θα σου βγάλει την ψυχή στην καθυστέρηση....

Τώρα το αν είναι μοντέλο 2005 ή 2006 θα το ξεχωρίσεις από τα χρώματα ή αν έχεις πρόσβαση από τον αριθμό πλαισίου. Όντως τα 2 μοντέλα δεν έχουν αλλαγές από ότι ξέρω αλλά όταν θα το ξαναπουλήσεις θα μετρήσει καλύτερα να είναι το 06...

Όσο αφορά την άμεση παράδοση αυτό δεν είναι θέμα εισαγωγέα...Αν το μαγαζί το έχει ετοιμοπαράδοτο θα στο δώσει την επόμενη ή μεθεπόμενη άσχετα αν είναι παραεισαγωγής ή όχι...

Γνώμη μου ...αν χρηματικά η διαφορά είναι μικρή (της τάξης των 300-400 ευρώ) πάρε επίσημο μηχανάκι. Έχε υπ' όψιν σου ότι τις τελευταίες μέρες η τιμή του Φέιζερ έπεσε και δεν αποκλείεται παζαρεύοντας να βρείς και επίσημο μηχανάκι κοντά στα 7100 ευρώ...Αν η διαφορά είναι μεγαλύτερη, ζύγισε το θέμα ανάλογα τα οικονομικά σου και αποφάσισε....

:wave2:

Jo.Da.
09/03/2006, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Καινούργιος είσαι για να μην τα γνωρίζεις ήδη αυτά....

Τέσπα...
Λοιπόν είτε το ονομάζεις ελέυθερη εισαγωγή είτε παραεισαγωγή είτε όπως αλλιώς θέλεις, το γεγονός είναι ένα....Το μηχανάκι δεν το έχει εισάγει στην Ελλάδα η Μοτοδυναμική.
Τυπικά και μόνο καλύπτεται από την πανευρωπαική εγγύηση της Yamaha, αλλά εδώ είναι Ελλάδα όχι παίξε-γέλασε...Στην πράξη επαφίεσαι στον επαγγελματισμό του εμπόρου αν τυχόν συμβεί κάτι (που συνήθως κάνει τον Κινέζο και σε παραπέμπει στην Μοτοδυναμική ή στην Ευρώπη...).
Για να σε καλύψει η Μοτοδυναμική σε οτιδήποτε (ακόμα και απλό) θα πρέπει να φωνάξεις, να γκαρίξεις, να απειλήσεις και ακόμα και αν στο τέλος σε καλύψει, θα σου βγάλει την ψυχή στην καθυστέρηση....

Τώρα το αν είναι μοντέλο 2005 ή 2006 θα το ξεχωρίσεις από τα χρώματα ή αν έχεις πρόσβαση από τον αριθμό πλαισίου. Όντως τα 2 μοντέλα δεν έχουν αλλαγές από ότι ξέρω αλλά όταν θα το ξαναπουλήσεις θα μετρήσει καλύτερα να είναι το 06...

Όσο αφορά την άμεση παράδοση αυτό δεν είναι θέμα εισαγωγέα...Αν το μαγαζί το έχει ετοιμοπαράδοτο θα στο δώσει την επόμενη ή μεθεπόμενη άσχετα αν είναι παραεισαγωγής ή όχι...

Γνώμη μου ...αν χρηματικά η διαφορά είναι μικρή (της τάξης των 300-400 ευρώ) πάρε επίσημο μηχανάκι. Έχε υπ' όψιν σου ότι τις τελευταίες μέρες η τιμή του Φέιζερ έπεσε και δεν αποκλείεται παζαρεύοντας να βρείς και επίσημο μηχανάκι κοντά στα 7100 ευρώ...Αν η διαφορά είναι μεγαλύτερη, ζύγισε το θέμα ανάλογα τα οικονομικά σου και αποφάσισε....

:wave2:



theod αυτό που είπες ότι ο έμπορος συνήθως κάνει τον κινέζο & σε παραπέμπει σε μοτοδυναμική & ευρώπη δε μου άρεσε καθόλου!!Κι αυτό γιατί ο τυπάς στο τηλέφωνο μου είπε : ''αν πάθει κάτι το μηχανάκι & είσαι μες στην εγγύηση η ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ δεν μπορεί να σου πει τπτ αν το πας νομικά το θέμα.Ασε που όλες οι αντιπροσωπείες στην ΕΥΡΩΠΗ θα σε εξυπηρετούσαν...''
:mad:


thanks man!!!:wave2: :beer:

THEOD
09/03/2006, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.
theod αυτό που είπες ότι ο έμπορος συνήθως κάνει τον κινέζο & σε παραπέμπει σε μοτοδυναμική & ευρώπη δε μου άρεσε καθόλου!!Κι αυτό γιατί ο τυπάς στο τηλέφωνο μου είπε : ''αν πάθει κάτι το μηχανάκι & είσαι μες στην εγγύηση η ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ δεν μπορεί να σου πει τπτ αν το πας νομικά το θέμα.Ασε που όλες οι αντιπροσωπείες στην ΕΥΡΩΠΗ θα σε εξυπηρετούσαν...''
:mad:


thanks man!!!:wave2: :beer:

Να στο πώ διαφορετικά....
Έστω ότι σου βγάζει πρόβλημα στο TPS (συνηθισμένο στα FZ6 1ης γενιάς που έχει λυθεί από τα β εξάμηνο 2005 και μετά...)
Πας στον έμπορο και ζητάς ανταλλακτικό-επισκευή στην εγγύηση.
Εκείνος κάνει τον Κινέζο και σε παραπέμπει στην Μοτοδυναμική διαβεβαιώνοντάς σε ότι είναι υποχρεωμένη να σε καλύψει.
Η μοτοδυναμική μόλις εξακριβώσει ότι το μηχανάκι δεν είναι δικό της τότε αρνείται....
Εσύ μετά από αμέτρητα τηλέφωνα βάζεις τις φωνές, γράφεις οργισμένα μέιλ και απειλείς...
Το θέμα παραπέμπεται σε επίπεδο Διευθυντή και αρχίζουν τα θα δούμε, θα προσπαθήσουμε, λείπει σε ταξίδι, είναι σε μήτινγκ κλπ.
Οι μέρες περνάνε και αφού έχει τραβήξει το μαρτύριο της αρκούδας και έχεις χαλάσει μισό μηνιάτικο στο κινητό (σε βάζουν στην αναμονή ΕΠΙΤΗΔΕΣ... :lol: ) ΜΠΟΡΕΙ να αποφασίσουν να σε καλύψουν....
Ως εκ μυστηρίου το ανταλλακτικό (μόνο για την δική σου περίπτωση...) δεν υπάρχει.
Γίνεται παραγγελία και πάλι μυστηριωδώς καθυστερεί ανεξήγητα γιατί "υπάρχει έλλειψη στα κέντρα διανομής"...
Σε καναδυό μήνες θα έχεις καλυφθεί από την "εργοστασιακή" εγγύηση που σαυ αναφέρει ο έμπορος....

Κατάλαβες τώρα ???:wave2: :wave2: :wave2:

Jo.Da.
09/03/2006, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Να στο πώ διαφορετικά....
Έστω ότι σου βγάζει πρόβλημα στο TPS (συνηθισμένο στα FZ6 1ης γενιάς που έχει λυθεί από τα β εξάμηνο 2005 και μετά...)
Πας στον έμπορο και ζητάς ανταλλακτικό-επισκευή στην εγγύηση.
Εκείνος κάνει τον Κινέζο και σε παραπέμπει στην Μοτοδυναμική διαβεβαιώνοντάς σε ότι είναι υποχρεωμένη να σε καλύψει.
Η μοτοδυναμική μόλις εξακριβώσει ότι το μηχανάκι δεν είναι δικό της τότε αρνείται....
Εσύ μετά από αμέτρητα τηλέφωνα βάζεις τις φωνές, γράφεις οργισμένα μέιλ και απειλείς...
Το θέμα παραπέμπεται σε επίπεδο Διευθυντή και αρχίζουν τα θα δούμε, θα προσπαθήσουμε, λείπει σε ταξίδι, είναι σε μήτινγκ κλπ.
Οι μέρες περνάνε και αφού έχει τραβήξει το μαρτύριο της αρκούδας και έχεις χαλάσει μισό μηνιάτικο στο κινητό (σε βάζουν στην αναμονή ΕΠΙΤΗΔΕΣ... :lol: ) ΜΠΟΡΕΙ να αποφασίσουν να σε καλύψουν....
Ως εκ μυστηρίου το ανταλλακτικό (μόνο για την δική σου περίπτωση...) δεν υπάρχει.
Γίνεται παραγγελία και πάλι μυστηριωδώς καθυστερεί ανεξήγητα γιατί "υπάρχει έλλειψη στα κέντρα διανομής"...
Σε καναδυό μήνες θα έχεις καλυφθεί από την "εργοστασιακή" εγγύηση που σαυ αναφέρει ο έμπορος....

Κατάλαβες τώρα ???:wave2: :wave2: :wave2:


ναι φίλε μου.μπήκα στο νόημα....:a37:
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

fundurakias.gr
12/04/2006, 00:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris74
to 6600 μου φαίνεται φτηνό, τσέκαρε αν είναι μοντέλλο 05 και όχι 06 γιαυτο και είναι η φτηνότερη τιμή.
επίσης μιας και το παιρνεις τώρα σαν πρώτη μεγάλη μηχανη δες και την έκδοση με ABS ασχετα που είναι ακριβότερη. θα τα πάρεις πίσω αν το πουλήσεις αργότερα και θα σε βγάλει απο δύσκολες καταστάσεις στις ελληνικές πίστες*


ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΜΕ ΑΒΣ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ?
ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΤΟ ΑΒΣ





*πιστες πατινάζ εννοώ
:beer:

Jo.Da.
30/04/2006, 01:22
παίδες αποκτήθηκε.yamaha fz6-S μαύρο μοντέλο 2006 χωρίς ABS από επίσημο αντιπρόσωπο.
σας ευχαριστώ όλους για τις χρήσιμες πληροφορίες, με βοηθήσατε πολύ στην τελική μου απόφαση.
δεν έχω pc αυτή την περίοδο,μόλις το φτιάξω θα βάλω και φωτό στο post για την καταμέτρηση.


:a25: :a25: :a25: :a25: :beer:

fundurakias.gr
30/04/2006, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.
παίδες αποκτήθηκε.yamaha fz6-S μαύρο μοντέλο 2006 χωρίς ABS από επίσημο αντιπρόσωπο.
σας ευχαριστώ όλους για τις χρήσιμες πληροφορίες, με βοηθήσατε πολύ στην τελική μου απόφαση.
δεν έχω pc αυτή την περίοδο,μόλις το φτιάξω θα βάλω και φωτό στο post για την καταμέτρηση.


:a25: :a25: :a25: :a25: :beer:
ΑΝΤΕ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ..ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΒΣ.ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΠΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ?ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ?ΓΙΑΤΙ ΑΠ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΤΟ 06 ΜΟΝΤΕΛΟ ΔΕΝ ΤΟ ΦΕΡΝΕΙ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΣΕ ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ

lopi
30/04/2006, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Να στο πώ διαφορετικά....
Έστω ότι σου βγάζει πρόβλημα στο TPS (συνηθισμένο στα FZ6 1ης γενιάς που έχει λυθεί από τα β εξάμηνο 2005 και μετά...)
Πας στον έμπορο και ζητάς ανταλλακτικό-επισκευή στην εγγύηση.
Εκείνος κάνει τον Κινέζο και σε παραπέμπει στην Μοτοδυναμική διαβεβαιώνοντάς σε ότι είναι υποχρεωμένη να σε καλύψει.
Η μοτοδυναμική μόλις εξακριβώσει ότι το μηχανάκι δεν είναι δικό της τότε αρνείται....
Εσύ μετά από αμέτρητα τηλέφωνα βάζεις τις φωνές, γράφεις οργισμένα μέιλ και απειλείς...
Το θέμα παραπέμπεται σε επίπεδο Διευθυντή και αρχίζουν τα θα δούμε, θα προσπαθήσουμε, λείπει σε ταξίδι, είναι σε μήτινγκ κλπ.
Οι μέρες περνάνε και αφού έχει τραβήξει το μαρτύριο της αρκούδας και έχεις χαλάσει μισό μηνιάτικο στο κινητό (σε βάζουν στην αναμονή ΕΠΙΤΗΔΕΣ... :lol: ) ΜΠΟΡΕΙ να αποφασίσουν να σε καλύψουν....
Ως εκ μυστηρίου το ανταλλακτικό (μόνο για την δική σου περίπτωση...) δεν υπάρχει.
Γίνεται παραγγελία και πάλι μυστηριωδώς καθυστερεί ανεξήγητα γιατί "υπάρχει έλλειψη στα κέντρα διανομής"...
Σε καναδυό μήνες θα έχεις καλυφθεί από την "εργοστασιακή" εγγύηση που σαυ αναφέρει ο έμπορος....

Κατάλαβες τώρα ???:wave2: :wave2: :wave2:


Kala re pote prolaves kai pires to 1000????
Eida ena ston dromo kai itan teleio....poli gazi e??

Jo.Da.
02/05/2006, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από fundurakias.gr
ΑΝΤΕ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ..ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΟ ΑΒΣ.ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΠΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ?ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ?ΓΙΑΤΙ ΑΠ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΤΟ 06 ΜΟΝΤΕΛΟ ΔΕΝ ΤΟ ΦΕΡΝΕΙ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΣΕ ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ

thanks man.το πήρα από το επίσημο δίκτυο συνεργατών της μοτοδυναμικής,να μην πω τώρα όνομα για να μη θεωρηθεί διαφήμιση.τώρα για το μαύρο χρώμα και το μοντέλο 06 που λές δεν ξέρω ,πάντως η ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ μου έστειλε φάκελο με την εγγύηση,το service book,κατάλογο με τιμές γνήσιων ανταλλακτικών,ερωτηματολόγιο κτλ.
υπομονή μέχρι να το πάρεις και καλά χιλιόμετρα...
:wave2: :D

R-1nas
02/05/2006, 23:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.
πάντως η ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ μου έστειλε φάκελο με την εγγύηση,το service book,κατάλογο με τιμές γνήσιων ανταλλακτικών,ερωτηματολόγιο κτλ.
:wave2: :D

Kaloriziko, kalotaksido file mou kai polla kala orthia xiliometra. Enstasi ! Perimeno 1 mina ta xartia tou R1 mou alla tipota ! ! ! esy pos ginete toso grigora ? Help paidia :P

Jo.Da.
04/05/2006, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
Kaloriziko, kalotaksido file mou kai polla kala orthia xiliometra. Enstasi ! Perimeno 1 mina ta xartia tou R1 mou alla tipota ! ! ! esy pos ginete toso grigora ? Help paidia :P

thanks R-1nas να'σαι καλά, καλοτάξιδο και το δικό σου.το μηχανάκι το πήρα μεγάλη δευτέρα και έφυγα για επαρχία χωρίς χαρτιά.από μεγάλη τετάρτη απόγευμα το μαγαζί είχε τα χαρτιά μου (άδεια κυκλοφορίας,χαρτί που λέει ότι προσωρινά δεν έχω πινακίδα λόγω έλλειψης υλικού και το σηματάκι 06).βέβαια είχα μια μικρή εμπλοκή με τον αντιπρόσωπο γιατί νόμιζε ότι του χρωστούσα 67 ευρώ (για ταξινόμηση-πινακίδες),ενώ εγώ του τα είχα
δώσει αυτά τα λεφτά.έτσι καθυστερούσε να μου στείλει τα χαρτιά και εγώ τα πήρα στα χέρια μου (με courier) την παρασκευή 28/4.πάρε κανένα τηλ στο μαγαζί που αγόρασες τη μηχανή γιατί εγώ αν δεν έπαιρνα να δω τι τρέχει και δε μου στέλνουν τα χαρτιά ακόμα θα τα περίμενα...τώρα αν εννοείς χαρτιά το φάκελο που μου έστειλε η μοτοδυναμική δεν ξέρω τι να σου πω.αυτά...
άντε καλά χιλιόμετρα να έχουμε!
:wave2: :wave2:

H.A.Balafoutre
05/05/2006, 14:24
Καλοτάξιδο fazerά.