PDA

View Full Version : 1 γυρος on board videο απο Μεγαρα



idi
01/03/2006, 01:04
ναι ειναι το πανεμορφο μηχανακι μου με την αρχοντια μου σε πρωτο πλανο και η καμερα στο μηχανακι του Θανου οπερατερ και σκηνοθετης

ονομα : Idi-thanos.mpg (http://rapidshare.de/files/14389829/Idi-thanos.mpg.html) *
τυπος : MPEG Video
μεγεθος: 14,3 MB
-virus free-
κλοπυραιτ (R) Θανος-idi Ltd 2006


No2
για σενα GTZ750... (http://rapidshare.de/files/21138443/idi-megara-pokermonstudios.mpg.html)
τυπος : MPEG Video
μεγεθος: 11,0 MB
-virus free-
κλοπυραιτ (R) pokermon studios 2006
camera : bonepeeler

* παταμε "FREE" περιμενουμε το Ticketing... γραφουμε τα 3 γραμματα που βγαζει και μετα "download"

Θάνος
01/03/2006, 01:54
Καλά είπαμε να το μικρύνεις αλλά εσύ το ξεπάτωσες!

Τελικά σε είχα μακριά μου... Έπρεπε να σε τραβήξω άλλο ένα γύρο από πιο κοντά...

Next time!

kinhsh
01/03/2006, 02:15
Ωραιο βιντεο και φαινεται οτι ολοι πηγαιναν καλα,δεν υπηρχαν αργοι.
Και για να κανω ενα σχολιο για τα χλμ που εδειχνε το κοντερ ειδα καλα χλμ στην παρατεταμενη εως πολυ καλα και στην στροφη πριν την ευθεια πολυ καλα χλμ.
Και αν ο οδηγος πιεζε οσο στην παρατεταμενη εμπρος απο τα πιτς και στις αλλες θα εβλεπε στην κ1 5 χλμ επανω και στην αριστερη πριν τα πιτς 8 επανω.Στις αλλες σκοτεινιαζε το κοντερ και δεν φαινοταν.Τα λεω σαν χομπιστας που εχω μπει 5 φορες στα μεγαρα. Η δε ασφαλτος πραγματικο γυαλοχαρτο πουθενα στο δημοσιο δεν βρισκεις τετοια ασφαλτο.Απορω γιατι παραπονιουνται για την ασφαλτο καποιοι των μεγαρων.

MIKE_16V
01/03/2006, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
Απορω γιατι παραπονιουνται για την ασφαλτο καποιοι των μεγαρων.


Γιατι εχουν παει στις Σερρες:smilea:

:beer: :wave2: :beer:

stako
01/03/2006, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Καλά είπαμε να το μικρύνεις αλλά εσύ το ξεπάτωσες!

Τελικά σε είχα μακριά μου... Έπρεπε να σε τραβήξω άλλο ένα γύρο από πιο κοντά...

Next time!

Θάνο για ευκολία δεν το κυνηγούσες πολύ με τις ταχύτητες (σε κανά 2 στροφές έφτανε και 4000rpm) ή το 750 τραβάει και από τόσο χαμηλά οπότε its ok??? Αν είναι το δεύτερο τότε μιλάμε για ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά με το δικό μου!!!

Έχεις κοντύνει γρανάζωμα?

Θάνος
01/03/2006, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Θάνο για ευκολία δεν το κυνηγούσες πολύ με τις ταχύτητες (σε κανά 2 στροφές έφτανε και 4000rpm) ή το 750 τραβάει και από τόσο χαμηλά οπότε its ok??? Αν είναι το δεύτερο τότε μιλάμε για ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά με το δικό μου!!!

Έχεις κοντύνει γρανάζωμα?

Εδώ όσοι με βλέπουνε μου τη λένε ότι το δουλεύω ψηλά και δεν ανεβάζω ταχύτητες... :rolleyes: :D

Το γρανάζι το έχω κοντύνει και τραβάει και από χαμηλά. Αλλά και πριν τραβούσε...

stako
01/03/2006, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Εδώ όσοι με βλέπουνε μου τη λένε ότι το δουλεύω ψηλά και δεν ανεβάζω ταχύτητες... :rolleyes: :D

Το γρανάζι το έχω κοντύνει και τραβάει και από χαμηλά. Αλλά και πριν τραβούσε...

Ic........

Πάντως το δικό μου δεν παίζει κάτω από 6000, θέλει τουλάχιστον 7-8000 για να πεις ότι είσαι οκ. Είμαι με το στάνταρ γρανάζωμα προς το παρόν.....

Ψηλά σου λένε? Περίεργο, εκτός και αν μιλάμε για παιδιά που είναι με 1000άρια.

Θάνος
01/03/2006, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Ic........

Πάντως το δικό μου δεν παίζει κάτω από 6000, θέλει τουλάχιστον 7-8000 για να πεις ότι είσαι οκ. Είμαι με το στάνταρ γρανάζωμα προς το παρόν.....

Ψηλά σου λένε? Περίεργο, εκτός και αν μιλάμε για παιδιά που είναι με 1000άρια.

Επειδή η κάμερα πίσω από τη ζελατίνα δεν πιάνει την αίσθηση που έχω εγώ όταν οδηγώ και τα παρουσιάζει πολύ πιο ήρεμα τα πράγματα με αποτέλεσμα να ακούγεται πολύ ο κινητήρας μου λένε συνέχεια άλλαξε τη τη ρημάδα... :blush:

Πάντως για τη χομπίστικη χρήση πίστας που κάνω δεν νομίζομαι να χρειάζομαι περισσότερο γκάζι στις εξόδους για να κατεβάσω και ταχύτητα... και έτσι καλά περνάμε! :D

stako
01/03/2006, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Πάντως για τη χομπίστικη χρήση πίστας που κάνω δεν νομίζομαι να χρειάζομαι περισσότερο γκάζι στις εξόδους για να κατεβάσω και ταχύτητα... και έτσι καλά περνάμε! :D

Στο 750 μάλλον ναι, στο 600...........θα δούμε! :rolleyes:

SF
01/03/2006, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος

... και έτσι καλά περνάμε! :D


ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ρε Θάνο.... Εννοείται! Πότε θα καταλάβουν οι "γλλληγοροι" ότι εφόσον κάνουμε το ΚΕΦΙ μας και ΟΧΙ χρόνους, και τα 600άρια είναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΑ για πολύ γρήγορη οδήγηση και εξαιρετικές εμπειρίες. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για την αλάνα των Μεγάρων.

Α, όσο για τον φίφη τον ήντη, να του πείτε ότι αφού τον έχω και με το CB, γιατί δε το καίει το 1000? Δεν είναι για μηχανάκια αυτό το παιδί... Eίναι γλυκό αγόρι!!
:D:D:D:D:D:D


39129

KaTaNaS
01/03/2006, 16:19
καλά το πόσο μου αρέσει αυτό το νέο τμήμα του φόρουμ δε λέγεται! :a30: :rotflmao:





ΙDI με πόρωσες ρε κωλοζετά γυμνέ αναβάτη "στρίβω με τις πλάτες"


:rotflmao: :lol: :rotflmao:



:wave2:

Runner Ducati
02/03/2006, 23:08
Super λεμε... :beer:

Tigas
03/03/2006, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
Η δε ασφαλτος πραγματικο γυαλοχαρτο πουθενα στο δημοσιο δεν βρισκεις τετοια ασφαλτο.Απορω γιατι παραπονιουνται για την ασφαλτο καποιοι των μεγαρων.

Μήν το λές αυτό υπάρχουν κομμάτια σε δημοσίους δρόμους απόστασης 30λεπτων + που δέν υπάρχει σύγκριση με το μπουρδέλο των Μεγάρων.

Να μου πείς ότι στο δρόμο κινδυνευεις, ότι οδηγείς με άγχος μήν τύχει κάτι κτλ ναι αλλά όχι ότι τα Μέγαρα με τα σαμαράκια, τα νεροφαγώματα, και πολλες φορές τα χωματα και λάδια σε track day είναι και τίποτα της προκοπής, απλά αυτό έχουμε εμεις οι Αθηναιοι πιο ασφαλές χώρο να ευχαριστηθούμε πιο ξένιαστα την μοτοσυκλέτα μας και συμβιβαζόμαστε.

gcrook
03/03/2006, 15:48
Λοιπον το συμμαζεψα λιγουλακι, και βελτιωσα και καπως την ποιοτητα.
Ρε Γιωργο μην ξανακανεις τετοια συμπιεση ρε συ να τα κανεις .wmv 2,1mbps minimum, με το moviemaker.

ENJOY!:beer:
http://rapidshare.de/files/14585195/idi_thanos.wmv.html

idi
03/03/2006, 15:56
xaxaxaxaxa ρε εχεις ωρα να μαλακιζεσαι?

εχω το αρχικο βιντεακι 600 MB αυτος ο γυρος μονο!

επιτιδες το εκανα μικρο για να το δουν πολλοι!!!

gcrook
03/03/2006, 16:00
Απο 600mb 14?
Καντο 150 kb λεω γω να το στελνουμε και με sms:rotflmao:

idi
03/03/2006, 16:11
vms ρε :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

idi
23/05/2006, 00:25
πρόσθεσα ακομα ενα βιντεακι εξαιρετικά αφιερωμένο στον φιλο μου GTZ750:D

paTman_the
23/05/2006, 10:34
re paidia,pos 8a to doume kai emeis pou den exoume premium account kai de goustaroume na plhronoume ntabatzhdes?
balte to se kamia selida h se kanena ftp...

road spirit
23/05/2006, 10:44
δεν χρειαζεται premium. Κλικαρεις στο κουτακι "free", μετα σου ζηταει να πληκτρολογησεις κατι αριθμους που σου βγαζει και κατεβαζεις

paTman_the
23/05/2006, 11:32
nai alla prin sou bgalei to koutaki perimeneis miso lepto. kai kapoies fores (opos mou ekane ksana shmera) sou leei na perimeneis px. 27min . einai ligo spastiko

Λεωνίδας
23/05/2006, 11:37
Αν περάσεις κάποιο όγκο σου λέει να περιμένεις 1 ώρα

kinhsh
23/05/2006, 13:14
Πολυ μεγαλο πλαγιασμα ειδα στην στροφη των πιτς,διαφωνω να πιεζει κανεις αυτη τη στροφη για να τον βλεπουν οι παρευρισκομενοι,ειναι κατηφορικη,οποτε υπερφορτιζει το μπροστινο,εχει λιγα χλμ οποτε η μηχανη δεν εχει καλη ευσταθεια και ειναι για μενα η στροφη που πιεζει παντα ο αρχαριος. Ενω η προηγουμενη της η αριστερη αυτη ειναι στροφη με χλμ που σηκωνει μεγαλυτερο πλαγιασμα απο αυτο που ειδαμε.
Ενταξει δεν ειμαι και ειδικος στα γυρολογια των Μεγαρων ,αλλα λεω μια γνωμη.

Tigas
23/05/2006, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
Πολυ μεγαλο πλαγιασμα ειδα στην στροφη των πιτς,διαφωνω να πιεζει κανεις αυτη τη στροφη για να τον βλεπουν οι παρευρισκομενοι,ειναι κατηφορικη,οποτε υπερφορτιζει το μπροστινο,εχει λιγα χλμ οποτε η μηχανη δεν εχει καλη ευσταθεια και ειναι για μενα η στροφη που πιεζει παντα ο αρχαριος. Ενω η προηγουμενη της η αριστερη αυτη ειναι στροφη με χλμ που σηκωνει μεγαλυτερο πλαγιασμα απο αυτο που ειδαμε.
Ενταξει δεν ειμαι και ειδικος στα γυρολογια των Μεγαρων ,αλλα λεω μια γνωμη.

Στην αριστερή πρίν απο την Κpits έρχεσεαι με ψιλοκλειδωμένο γκάζι και προσπαθείς να φρενάρεις όσο μπορείς πιο όρθιος γιατί είναι πολλά τα χλμ, μήπως δεν θυμάσαι καλά :confused:

gcrook
23/05/2006, 13:25
Ρε μα-ακα Γιωργοοοοοοο,...... θα μαθεις επιτελους να φτιαχνεις βιντεο της προκοπης;
Ακου 11 mb.
Δεν μας το εστελνες σε mail καλυτερα;
:rotflmao:

kinhsh
23/05/2006, 13:32
Εγω νομιζω οτι προλαβαινει να φρεναρει κανεις και ας την παρει τερμα πλαγιασμενος,εγω μεχρι 117 εχω δει σε αυτη οποτε μεχρι τα 50 που εχω εισοδο στην δεξια των πιτς εχω να κοψω 67 χλμ,ε δεν ειναι και πολλα.

idi
23/05/2006, 13:40
το βιντεακι τραβηχτηκε σε ενα χαλαρο track day που "γυριζα" με μοναδικο σκοπο να ..."ξυσω"!! :rotflmao:
εχεις δικιο kinhsh, αμα προσεξες πηγενα και πολυ αργα, αλλα "για να γραφει το βιντεο" και οχι να με δουν, μιας και δεν ηταν πανω απο 5 ατομα εξω που κοιταγαν :beer:

kinhsh
23/05/2006, 13:47
Πανω απο ολα η διασκεδαση δεν μας νοιαζουν οι χρονοι idi
:beer: