PDA

View Full Version : Πώς ξεκολλάνε;



bonepeeler
01/03/2006, 13:34
Πώς ξεκολλάνε από τη ζάντα τα rim stickers;
Έκανα μιά προσπάθεια και γρατζούνισα τη ζάντα.:a7: :a018:

Προσπάθησα με οινόπνευμα και δεν έβγαινε με τίποτα.Μισή ώρα για 3 εκατοστά ταινίας.

idi
01/03/2006, 13:41
να ζεστανεις το αυτοκολλητο με ενα σεσουαρ

bonepeeler
01/03/2006, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
να ζεστανεις το αυτοκολλητο με ενα σεσουαρ


Λες να δουλέψει;

Ρε πούστη γρατζούνισα τη ζάντα ρε γαμώτο.Τώρα το επόμενο αυτοκόλλητο θα είναι και τελικό.

Και με προσοχή να σκεπάσει τη γρατζουνιά.:lol:

AFTER
01/03/2006, 14:05
Γενικη επισκευη και πεταμα δηλαδη?

:lol:

Μην κολλας μωρα,...σιγα.....

Οι βαφιαδες κλεφτες θα γινουνε?.....

:rotflmao:


Οχι αληθεια τωρα....λυπαμαι για την ζαντα σου, αλλα σιγα μωρε, μηπως φαινεται οταν τρεχεις και πατας ολα τα honda?...

:beer:

fire
01/03/2006, 16:28
ροβερτο στειλε ενα πμ στον stako (αν δεν το δει και απαντησει εδω)..ειχαμε παρει μαζι κατι rim stickers αλλα αυτος μετα απο λιγες μερες τις εβγαλε...θα σου πει φανταζομαι πως....

Julius
02/03/2006, 07:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
να ζεστανεις το αυτοκολλητο με ενα σεσουαρ


+1000 o monos sigouros tropos na vgaleis autokolito xoris na xalaseis thn epifania apo kato



prosekse ean einai se vamenh epifania na mhn "kapseis" thn perioxi para poly giati mporei na xalaseis thn mpogia (an kai sthn zanta den nomizo na symvei kati tetoio, perisotero se fairing kai plastika)

stako
02/03/2006, 08:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από fire
ροβερτο στειλε ενα πμ στον stako (αν δεν το δει και απαντησει εδω)..ειχαμε παρει μαζι κατι rim stickers αλλα αυτος μετα απο λιγες μερες τις εβγαλε...θα σου πει φανταζομαι πως....

Τον πρόλαβα! :)

Ροβέρτο εγώ τα έβγαλα μέσα στην πρώτη βδομάδα, δεν μου είχαν κάτσει καλά στο μάτι βλέπεις....... Δεν έκανα τπτ ιδιαίτερο, απλά βρήκα τις άκρες και τα τράβηξα σιγάαααα-σιγάαααααααα. Ίσως βέβαια επειδή εσύ τα έχεις καιρό να έχουν κολλήσει καλύτερα και για αυτό να δυσκολεύεσαι. Οπότε νομίζω αυτό που είπαν τα παιδιά παραπάνω με πιστολάκι είναι το καλύτερο. :beer:

Τώρα έβαλα Marchesini ζαντούλες και ησύχασα! :D

fire
02/03/2006, 09:44
το ειπες και το εκανες βρε θηριο...με γειες...αν θες ανοιξε ενα τοπικ με εντυπωσεις και φωτο για να μην το χαλασουμε εδω...:) :) :)

stako
02/03/2006, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από fire
το ειπες και το εκανες βρε θηριο...με γειες...αν θες ανοιξε ενα τοπικ με εντυπωσεις και φωτο για να μην το χαλασουμε εδω...:) :) :)

Χεχεχεχε, τώρα θα με βρίσεις αλλά............αστειεύομαι ωρεεεεεε!!! :D

Λες αν είχα 2000€ να τα επένδυα σε ζάντες? :) Μάλλον κάποια Σουηδική εταιρεία θα έκανα πιο πλούσια! (Σουηδική δεν είναι η Ohlins???) :D

:beer: :beer: :beer:

DRAKOS1
02/03/2006, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Πώς ξεκολλάνε από τη ζάντα τα rim stickers;
Έκανα μιά προσπάθεια και γρατζούνισα τη ζάντα.:a7: :a018:

Προσπάθησα με οινόπνευμα και δεν έβγαινε με τίποτα.Μισή ώρα για 3 εκατοστά ταινίας.

Βαζεις σε ενα πανι βενζινη και το ακουμπας επανω για 5 λεπτα και μετα ξεκολανε πολυ ευκολα.

bonepeeler
02/03/2006, 23:38
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Τελικά βγήκαν με σεσουάρ,μετα κόπων και βασάνων άλλων.:D

stako
03/03/2006, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Τελικά βγήκαν με σεσουάρ,μετα κόπων και βασάνων άλλων.:D

Τώρα θα με βρίσεις αλλά τώρα μου κατέβηκε, μια και είμαστε κοντά έπρεπε να έρθεις σπίτι που έχω μπρος-πίσω σταντ και θα διευκόλυνε πολύ η φάση....... Τώρα πάει θα μου πεις.....next time αν χρειαστείς εδώ είμαστε ;)