PDA

View Full Version : Bmw Gs1200



Tigas
02/03/2006, 00:38
Επειδή το CBR με έχει σκίσει στα έξοδα(1100ε/χρόνο λάστιχα)
υπάρχει μια σκέψη να πάρω το GS1200 αλλα αυτό που θέλω να ρωτήσω απο αυτόυς που το έχουν

1.Αν καιει πολυ βενζίνη εντός αττικής γιατί έχω και ένα sh που θα φύγει παρέα και αυτό μάλλον

2.Ο Μitsos1 και o Badboy που το κάνανε test ride μου είπαν ότι είναι πολύ μεγάλο ψοφίμι.
Εντάξει τα παιδιά δέν το συγκρίνανε με κανένα ss αλλά τονίσανε και οι 2 την απουσία δύναμης.

3.Είναι εύκολο στο στριψιμο και στην κίνηση εντός Αθήνας

4.Έχει βγάλει προβλήματα το μηχανάκι.

5.Κόστος ανταλλακτικών, αν δυστυχώς έχει φάει ΄'χύμα'' κανείς να ξέρουμε γιατί και η τούμπα μέσα είναι

Τέλος κάτι τιμές που το έχω δει 13800 δέν παίζουν, εμένα δέν με ενδιαφέρουν τα θερμ.γριπ κτλ κτλ

Thanks:wave2:

powerphot
02/03/2006, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Επειδή το CBR με έχει σκίσει στα έξοδα(1100ε/χρόνο λάστιχα)
υπάρχει μια σκέψη να πάρω το GS1200 αλλα αυτό που θέλω να ρωτήσω απο αυτόυς που το έχουν
Thanks:wave2:

Ρώτα τον "nikoskkk" θα σε κατατοπίσει πλήρως.:wave2:

Xlitos
02/03/2006, 01:59
1.Γενικά δεν καιει πολύ

2.όση δύναμη περιμένεις απο ένα on-off 1000.Εννοείτε πως θα ξενερώσεις μετά το cbr,άλλο το ένα άλλο το άλλο..

3.πανευκολο στις στροφές σε σημείο να λες ''τι πάλευα τόσο καιρό με το cbr''.Στην πόλη καλούτσικα..

4.πολλά και διάφορα..αλλά το πιο πιθανό να σου κάτσει μόνο η χαρτογράφηση του ψεκασμού που λύνεται με μια απλή επίσκεψη στο συνεργειο

5.don't worry..


για την τιμή ακόμα και μεταχείρα είναι ακριβό...δεν πέφτει η τιμή του..

stavrouliasp
02/03/2006, 08:44
Pantws to ABS an kai kanei kati parapanw kalo einai na to baleis...

BILL VUZAS
02/03/2006, 15:47
ΦΙΛΕ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ 6 ΜΗΝΕΣ ΤΟ GSX R1000 K5.ΕΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ GS ΘΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΠΡΟ ΕΚΠΛΗΞΕΩΣ.ΕΥΚΟΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΡΑΤΗΜΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΦΡΕΝΑ.ΞΕΧΝΑΣ ΤΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ "ΝΕΑ" ΜΟΝΤΕΛΑ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΕΞΑΜΗΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΑΞΙΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗΣ ΜΙΑΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ.ΣΧΕΔΟΝ ΤΖΑΜΠΑ ΤΑ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙ Η ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΤΗΣ GS.ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΕΞΟΔΑ ΕΝΟΣ ΣΟΥΠΕΡ ΣΠΟΡΤ.ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΜΕ ΚΑΘΑΡΑ 210 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ 200 ΧΙΛ.ΜΕ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ.ΕΧΕΙ ΣΚΛΗΡΗ ΚΑΙ ΣΦΙΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ,Θ`ΕΛΕΓΑ ΟΠΩΣ ΤΑ SS.ΘΑ ΣΟΥ ΦΑΝΕΙ ΟΤΙ ΟΔΗΓΕΙΣ ΤΟ CBR ΜΕ ΟΡΘΙΑ ΘΕΣΙ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΤΕΡΟ ΜΕΤΑΞΟΝΙΟ.ΘΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΜΑΛΑΚΑ ΓΕΙΤΟΝΑ ΣΟΥ ΟΔΗΓΟΝΤΑΣ ΤΗΝ BMW.TA SS ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΜΕΣΟΥ ΕΛΛΗΝΑ.ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΑΝ ΟΙ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΘΑΥΜΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΜΠΟΞΕΡ.ΟΙ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ,ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΗ ΚΑΛΗ ΘΕΣΙ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΡΝΗΘΕΙΣ ΒΟΛΤΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΚΡΙΒΗ.ΑΛΛΑ ΕΑΝ Η GS ΚΑΝΕΙ 15000,ΤΑ SS ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΑΝ 5000.ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΗΣ.

katsai
02/03/2006, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Επειδή το CBR με έχει σκίσει στα έξοδα(1100ε/χρόνο λάστιχα)
υπάρχει μια σκέψη να πάρω το GS1200


:a24: :a29:
:a31: :a31: :a31:
:a41:
:a56:

Tigas
03/03/2006, 00:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xlitos
4.πολλά και διάφορα..αλλά το πιο πιθανό να σου κάτσει μόνο η χαρτογράφηση του ψεκασμού που λύνεται με μια απλή επίσκεψη στο συνεργειο



Τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
Μόλις με έκανες να το ξεχάσω το GS και το είχα ερωτευτεί λέμε:rolleyes:

Εγώ στα Honda και στα Yamaha μόνο λάδια άλλαζα και ειδικά στα Honda δέν ήξερα την λέξη πρόβλημα.

Όταν λές αρκετά προβλήματα τι εννοεις μηχανικά, τριγμοι απο πλαστικά ?????????

Xlitos
03/03/2006, 03:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι
Μόλις με έκανες να το ξεχάσω το GS και το είχα ερωτευτεί λέμε:rolleyes:

Εγώ στα Honda και στα Yamaha μόνο λάδια άλλαζα και ειδικά στα Honda δέν ήξερα την λέξη πρόβλημα.

Όταν λές αρκετά προβλήματα τι εννοεις μηχανικά, τριγμοι απο πλαστικά ?????????

όχι.Βασικά ο κινητήρας δεν θα κάνει κιχ ποτέ..παιδικές ασθένειες όπως είχαν π.χ τα fazer k v-strom..κάθε χρόνο εμφανίζονταν και μια.

τσέκαρε κι εδώ.. http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=1095&st=0

Αλλά άσχετα με όλα αυτά που έτσι κι αλλιώς μπορεί να αποκτήσεις ένα υγιέστατο GS...έχεις όρεξη κάθε 1000Km να συμπληρώνεις λάδια σε καινούργιο μηχανάκι;

Antonio
20/03/2006, 08:29
Συγνώμη γιατί δεν κατάλαβα.....
Στο GS θέλει συμπλήρωμα λάδια κάθε 1000km.????

stavrouliasp
20/03/2006, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Antonio
Συγνώμη γιατί δεν κατάλαβα.....
Στο GS θέλει συμπλήρωμα λάδια κάθε 1000km.????

....mallon o filos mas ennoei alla mhxanakia (blepe ktm....). kanw la8os..?