PDA

View Full Version : πως να τους πείσω ?



wild_cat/anima
02/03/2006, 09:21
οι δικοί κυκλοφορουν με scooters και παπάκια για μετακινήσεις εντός πόλης (όχι αθήνα ).
έχουν αγοράσει λοιπόν εκείνα τα κράνη -καπελακια και δε θέλουν με τίποτα να καταλάβουν οτι σε καμιά περίπτωση κάτι τέτοιο δε τους προστατευει. έχω δοκιμάσειτα πάντα και μυαλό δε βάζουν !
μιλάμε για ανθρώπους 55+++που έχουν την νοοτροπια οτι για μικρή απόσταση δεν προκειται να πάθεις τίποτα !
τους έχω μιλήσει με το καλο με αναλύσεις επί αναλύσεων για το τι μπορεί να συμβει και ποσο επικίνδυνο είναι το "καπελακι",
τους έχω μαλώσει σαν να ναι παιδακια , τους χτύπησα μέχρι και το φιλότιμο όταν τους είπα οτι κι γω ένα τέτοιο θα πάρω για μέσα στην αθήνα !!!
η απάντηση που πήρα ήταν "εσύ έχεις μεγάλη μηχανή ,με το παπί σιγα μη φορέσουμε κράνος ".
τι να κάνω ???:confused:

MOZART
02/03/2006, 09:25
NA Τους δωσεις τη δικη σου μηχανη παρεα με το κρανος και εσυ να παρεις μια καινουργια;)

McGyver
02/03/2006, 09:27
Τι να πω ρε 'σύ Βανέσσα...

"You can't teach an old dog new tricks", όπως λένε...

:(

Όσο για το τι να κάνεις, κάνε καμιά προσευχή, κανένα τάμα να 'ναι καλά και πάντα όρθιοι...

Cpt. Haddock
02/03/2006, 09:27
:confused: :confused: :confused:

Δύσκολη υπόθεση.... οι γονείς ΔΕΝ ακούνε και όσο μεγαλώνουν γίνονται χειρότεροι από μικρά παιδια...

Επίσης έχουν συνεχώς τη λογική οτι εμείς (τα "παιδιά") μπορεί να πάθουμε κάτι ενώ αυτοί (οι "μεγάλοι") δεν εχουν πρόβλημα

:sick:

MIKE_16V
02/03/2006, 09:33
Γινε μακαβρια και δειξε τους φωτογραφιες απο το νετ με ανοιγμενα κεφαλια και σπασμενα σαγονια απο τετοια κρανη :hypnotize :uplate:


Α επισης κανε τους τα κρανη δωρο.... αυτος ηταν ο τροπος που εκανα τον δικο μου πατερα να φοραει "κανονικο" κρανος στις ελαχιστες μετακινησεις που κανει με παπι στην αθηνα.

:wave2:

koutroulis
02/03/2006, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Γινε μακαβρια και δειξε τους φωτογραφιες απο το νετ με ανοιγμενα κεφαλια και σπασμενα σαγονια απο τετοια κρανη :hypnotize :uplate:


Α επισης κανε τους τα κρανη δωρο.... αυτος ηταν ο τροπος που εκανα τον δικο μου πατερα να φοραει "κανονικο" κρανος στις ελαχιστες μετακινησεις που κανει με παπι στην αθηνα.

:wave2:


και να εξαφανίσες τα κράνη γιογιο από το σπίτι ώστε να φορέσουν τα νέα!

kxIII
02/03/2006, 09:41
Απείλησέ τους ότι θα πετάξεις το κράνος σου και θα φοράς ένα ίδιο με το δικό τους.
:p

Λεωνίδας
02/03/2006, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από kxIII
Απείλησέ τους ότι θα πετάξεις το κράνος σου και θα φοράς ένα ίδιο με το δικό τους.
:p
Το έκανε ήδη αυτό :sick:

620
02/03/2006, 10:03
Pes tous na foresoun to kranos.Pare ena ropalo skas tous mia sta dontia kai meta pes tous EIDATE TI ENOW ??????

madtank
02/03/2006, 10:10
ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟΥΣ ΚΡΑΝΗ ΜΕ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ Ε.Ε ΧΡΕΩΣΕΤΑ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΤΑΞΕΤΑ

ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ... :wave2:

$py
02/03/2006, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Τι να πω ρε 'σύ Βανέσσα...

"You can't teach an old dog new tricks", όπως λένε...

:(

Όσο για το τι να κάνεις, κάνε καμιά προσευχή, κανένα τάμα να 'ναι καλά και πάντα όρθιοι...


+1


Dyskola ta pramata. Ama einai kai se eparxia akoma pio dyskola. Fantazome oti enas akoma logos einai oti tha ntreponte na foresoun kanoniko kranos.

mystique
02/03/2006, 11:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Α επισης κανε τους τα κρανη δωρο.... αυτος ηταν ο τροπος που εκανα τον δικο μου πατερα να φοραει "κανονικο" κρανος στις ελαχιστες μετακινησεις που κανει με παπι στην αθηνα.

:wave2:



+1000

:wave2:

wild_cat/anima
02/03/2006, 11:23
[


Α επισης κανε τους τα κρανη δωρο.... αυτος ηταν ο τροπος που εκανα τον δικο μου πατερα να φοραει "κανονικο" κρανος στις ελαχιστες μετακινησεις που κανει με παπι στην αθηνα.

:wave2: [/B][/QUOTE]


δηλαδή πρέπει να αγοράσω 4 κράνη ??????:uplate: :hypnotize :sick:

μήπως ξέρετε κανένα μαγαζί να πουλάει χοντρική ??????:eyepop:

Λεωνίδας
02/03/2006, 11:27
Χρέωσέ τα στην πιστωτική τους :lol:

MIKE_16V
02/03/2006, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από wild_cat/anima
[


Α

δηλαδή πρέπει να αγοράσω 4 κράνη ??????:uplate: :hypnotize :sick:


μήπως ξέρετε κανένα μαγαζί να πουλάει χοντρική ??????:eyepop: [/B][/QUOTE]

4 γονεις εχεις:lol: :lol: :lol:

Φτηνα κρανη αμα ψαχτεις θα βρεις.

MIKE_16V
02/03/2006, 13:01
Ασχετο ....

πριν απο λιγο ημουν μοναστηρακι για κατι ανταλακτικα.. ερχετε που λες ενας αλλοδαπος και λεει θελω ενα φτηνο κρανος... του δινει ενα ο μαγαζατορας ενα κρανος που εκανε 5 ευρω :hypnotize

Και του λεει το φιλαρακι του, ελα μωρε για να μην σε γραφουν θα το φορας οταν βρεις λεφτα παιρνεις ενα καλυτερο:confused:

Ελαντα 2006:evil: :evil:

FestoNero
02/03/2006, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από MIKE_16V
Ασχετο ....

πριν απο λιγο ημουν μοναστηρακι για κατι ανταλακτικα.. ερχετε που λες ενας αλλοδαπος και λεει θελω ενα φτηνο κρανος... του δινει ενα ο μαγαζατορας ενα κρανος που εκανε 5 ευρω :hypnotize
Και του λεει το φιλαρακι του, ελα μωρε για να μην σε γραφουν θα το φορας οταν βρεις λεφτα παιρνεις ενα καλυτερο:confused:
Ελαντα 2006:evil: :evil:
5 Ευρω;;;;; Να παρω καμια 50αρια!!!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Παρε τους κρανη τυπου τζετ. Και ομοια με τα μουφα ειναι και πολυ καλυτερη προστασια θα εχουν και θα σου βγει και πιο φτηνα... :wave2:

zoropatra
02/03/2006, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


Επίσης έχουν συνεχώς τη λογική οτι εμείς (τα "παιδιά")
τι εισαι εσυ???? :eek: :eek: :a53: :a53: :a53: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: