PDA

View Full Version : Bάψιμο



dvamv
02/03/2006, 14:51
Καλησπερα

Αγορασα απο τον Αντωνη ενα RT 850 του 99 αλλά δεν μου αρέσει και πολυ το χρώμα (πρασινο-φυστικί) + κατι γρατσουνιες και σκέφτομαι να το αλλάξω σε ασημί ή ανθρακί
Ο Αντωνης και ολοι οι εξουσιοδοτημένοι της bmw ζητάνε καπου στα 650,00 ενω εξω παιζει καπου στα 450,00
Υπαρχει καποιος φιλος που να εχει κανει παρομοια αλλαγή ωστε να προτεινει καποιον καλό μπογιατζή:D

Φιλικά

Δήμος

RTnick
02/03/2006, 23:18
Κατ'αρχάς καλορίζικο :beer: καλοτάξιδο και πολλά ασφαλή χιλιόμετρα :wave2:

Άντε ρε μεγάλε να γίνουμε πολλοί να πίνουμε και καμιά :beer:

Δυστηχώς δε μπορώ να βοηθήσω σε θέμα βάψιμο, αλλά μπορώ να ρωτήσω ένα φίλο που είχε παρόμοια κατάσταση.

Επανέρχομαι και πάλι καλορίζικο :beer:

Καμμιά photo ?

BMW1150
03/03/2006, 09:21
Καλοριζικο και καλοταξιδο......
Κοιτα φιλε στον Παναγιωτοπουλο εβαψα το ρεζερβουαρ απο το GS που εχω και να σου πω την αληθεια δεν εχω μεινει καθολου ικανοποιημενος.....συμφωνω οτι δεν ευθυνεται ο κ Αντωνης αφου τα δινει σε αλλον αλλα και τα 200 ευρω που πληρωσα δεν ειναι και λιγα....(ειχε και ενα μικρο βουλιαγμα απο πτωση).....θα σου προτεινα να κοιταγες αλλου για βαψιμο.....

Ευχομαι καλα και πολλα χιλιομετρα.....

dvamv
03/03/2006, 13:37
Παιδια ευχαριστώ για τις ευχές,

Μακαρι να γινουμε αρκετοι να παμε καμμια βολτα
Πριν αρκετα χρονια (98-99) οταν ειχα το F650 με το bmwclub ειχαμε κανει αρκετά ταξιδακια....μετα χαθηκα εγώ αλλαξαν τα προσωπα απο οτι εμαθα.......

οποτε κανονιστει κατι ειμαι μεσα..

Τωρα για το βαψιμο....μαλλον θα κοιταξω αλλου γιατί τους καθρεπτρες που μου εβαψε ο αντωνης οταν το παρελαβα. ηταν ορατη η διαφορά με το υπολοιπο μηχανακι...απλά το σκεφτομουνα λογω του οτι ο αντωνης (bmw) εχει τον κωδικό του χρωματος ωστε να καθοδηγησει τον μπογιατζή (ετσι φανταζομαι)

Δήμος

lord_dimos76
03/03/2006, 14:54
ΓΙΑ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ ΤΟΥ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΜΗ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ.ΔΙΑΛΕΓΕΙΣ ΧΡΩΜΑ,ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ (ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ...) ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ,ΤΟΝ ΔΙΝΕΙΣ (ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ...) ΣΤΟΝ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΦΑΝΑΡΤΖΗ ΚΑΙ ΟΚ.ΕΤΣΙ ΕΒΑΨΑ ΕΓΩ ΤΗ ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ ΣΤΗ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΜΗΧΑΝΗ.
ΑΠΛΩΣ,ΕΧΕ ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΟΤΙ Η BMW ΕΧΕΙ ΔΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΧΡΩΜΑΤΩΝ,ΟΠΟΤΕ ΖΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΤΟΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ.ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ.