PDA

View Full Version : R1 Vs Busa...



DEMINIO
05/04/2004, 20:28
Είχα ενδοιασμό.. στα ανέκδοτα ή στις διαμάχες;;; :look:

Τελικά, εδώ... :evil:

Κατεβάστε το...
R1 Vs Busa (http://www.uponone.com/videos.php?id=673) :eyepop:

:lol: :lol: :lol:

Θάνος
05/04/2004, 21:16
Το R1 πηγαίνει με 190 mph ... περασμένα 300 χλμ/ώρα δηλαδή και τον περνάει η hayabusa σαν σταματημένο... :sick:

μας κρύβουν κάτι ή εγώ δεν το κατάλαβα;

idi
05/04/2004, 22:01
oxi re paidia den itan busa itan to fazer moy, perasa toso grygora pou me perase gia busa... :lol: :lol: :lol: :lol:














leme kamia malakitsa na perna i wra

swtos
06/04/2004, 10:04
Νικόλα που είσαι ωρέ ψυχή?
Ντάξ, το βόιδι είναι πιο γρήγορο απ' το R1, αλλά πολύ γρήγορα περνάει ρε παιδί μου .....

Στείλε μου το email σου

NLS
06/04/2004, 11:59
εμ... 305 ο R1 και ο άλλος φαινόταν να είναι με +80

DUKASII
06/04/2004, 12:27
TO VIDEAKI..THA DEITE OTI ..OTAN PERNAEI TO BUSA O R1 EXEI KLEISEI TO GAZI!

dela
06/04/2004, 12:42
Κλείσεις δεν κλείσεις το γκάζι το τεθωρακισμένο καταπίνει
ΕΥΚΟΛΑ οτιδήποτε κινείτε σε αυτά τα χιλιόμετρα....

ΜΠΟΡΕΓΑ...

DUKASII
06/04/2004, 12:44
EGO LEO TI EIDA..
OTI OSO O DEXIS KARPOS..KOITAEI PRO TA PANO...BUSA DE BLEPOYME!

dela
06/04/2004, 12:59
Μπορεί να την είδε ο Busas ότι :confused: :confused: μάλιστα πόσο είναι το R1 μπροστά 1 χιλιόμετρο πχ για να δούμε σε πόση ώρα θα το μαζέψω για να του πω :wave2: :wave2: :wave2:

...μην τα ισοπεδώνουμε και όλα θέλει και κάποιο σεβαστό χρόνο
για να το μαζέψει..... :lol: :lol: :lol:

..λες τελικα να ηταν αυτο ποιος ξερει ειναι και αυτο μια εκδοχη...

DUKASII
06/04/2004, 13:08
oti to suzuki einai pio grigoro...einai gegonos...
ego apla ti eida eipa...

alitheia..poio einai pio grigoro to kartothlefono ths suzuki..h to alo to yperokeanio to prasino to zx12;;;

dela
06/04/2004, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
oti to suzuki einai pio grigoro...einai gegonos...
ego apla ti eida eipa...

alitheia..poio einai pio grigoro to kartothlefono ths suzuki..h to alo to yperokeanio to prasino to zx12;;;


Έλα μου ντε ποιο είναι ποιο γρήγορο?

Δεν έχω οδηγήσει κανένα από τα δυο άρα δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη
αποψη αλλά νομίζω ότι ποιο γρήγορο είναι το busa αλλά σε τελική πρέπει να είναι μπροστά το ZX12 ...

periklisk
06/04/2004, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
oti to suzuki einai pio grigoro...einai gegonos...
ego apla ti eida eipa...

alitheia..poio einai pio grigoro to kartothlefono ths suzuki..h to alo to yperokeanio to prasino to zx12;;;

yperokeianio eeee???? Gia des metaksonia kaster trail kai meta mou les.....

to exeis odhghsei????? 8a xezeis panw sou gia kana xrono!!!!!

no offense etsi plakitsa kanoume......


:lol: :lol: :lol: :lol:

nimbus
06/04/2004, 14:55
:sun: :sun: :sun:

DUKASII
06/04/2004, 15:10
TO EXO ODHGHSEI! OXI MIA..ALA POLLES FORES!

NLS
06/04/2004, 15:13
milaber?

periklisk
06/04/2004, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
TO EXO ODHGHSEI! OXI MIA..ALA POLLES FORES!
NA SE ROTHSO KAI EGO KATI TORA;;;

ESY....XEREIS NA ODIGAS MOTOSYKLETA;;;OYRT..POY EMATHES KAI TI EINAI TO METAXONIO KAI TO KASTER!
RE TI EXOYME PATHEI...


MILABER????? GIA KSANADES!!!!! :lol: :lol: :dizzy: :uplate: :hypnotize

DUKASII
06/04/2004, 15:22
TESPA..

periklisk
06/04/2004, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
TESPA..


xexexe!!!! ntaks den peirazei!!!!:lol: :lol:

VAL-MPARIERINO
06/04/2004, 15:31
ΤΟ DVD ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΤΟ ΜΕ ΤΟΝ GHOSTRIDER ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΕΝΑ BOYZA 415 ΜΟΥΛΑΡΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥΖΑΡΕΙ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΕΙΔΗ ΜΑΖΕΨΕΙ 320-34ΟKhm:eyepop:
ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΑ ΤΕΤΟΙΟ;;;

NLS
06/04/2004, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
xexexe!!!! ntaks den peirazei!!!!:lol: :lol:

ναι χαίρεσαι εσύ τώρα επειδή την είπε σε ΣΕΝΑ και όχι στον milaber

ωραίος

NLS
06/04/2004, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από VAL-MPARIERINO
ΤΟ DVD ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΤΟ ΜΕ ΤΟΝ GHOSTRIDER ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΕΝΑ BOYZA 415 ΜΟΥΛΑΡΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥΖΑΡΕΙ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΕΙΔΗ ΜΑΖΕΨΕΙ 320-34ΟKhm:eyepop:
ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΑ ΤΕΤΟΙΟ;;;

αξίζει αυτό να το έχουμε τελικά; να το πάρω;

DUKASII
06/04/2004, 15:34
AYTO DEN EINAI BUSA....F-16 EINAI ...

KAI NTAX...DE SOYZARE AKRIBOS....EIXE ENA BOYNALAKI EKEI KAI SIKOTHIKE H MPROSTA GIA 10 METRA...


TI PRAMA OMOS KAI AYTO E;;PREPEI NA EISAI LIGO AROSTOS..NA PHGENEIS ETSI...MESA STH KINHSH...299 SYNEXEIA LEEI..NA DO TA ANTANAKLASTIKA MOY...

DUKASII
06/04/2004, 15:40
PARTO RE EXEI PLAKA NA DEIS POSO ANETA PAEI TO PALIKARI ME 300 XILIOMETRA....

periklisk
06/04/2004, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
ναι χαίρεσαι εσύ τώρα επειδή την είπε σε ΣΕΝΑ και όχι στον milaber

ωραίος

den thn eipe se mena etsi den einai dukas?????

DUKASII
06/04/2004, 15:58
OPOS KATALABES..ALON EIDA:eyepop: OTI APANTHSE....EIPA OTI EIPA..
EINAI POY DE BLEPO KAI KALA..

periklisk
06/04/2004, 16:16
xexe!!! den trela8hka..... alla kapoios paei na spirei th dixonoia.... axem..... onomata de leme upoloipseis den 8igoume kai ta resta!!!!!


:lol: :lol:

DUKASII
06/04/2004, 16:21
EXEI TOYS LOGOYS TOY....


NOUMERO ENAAAAAAA NOYMERO ENAAAAAAAAAAA....:lol: :lol:

periklisk
06/04/2004, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
EXEI TOYS LOGOYS TOY....


NOUMERO ENAAAAAAA NOYMERO ENAAAAAAAAAAA....:lol: :lol:


:lol: :lol: to kaname to postaki mpaxalo pali!!!!

gmakris
08/04/2004, 09:32
Το busa μονο ευθεια παει.... τι να το κανεις οταν ολη η απολαυση ειναι στις στροφες?
Ασε που το νεο R1 δεν παιζεται (To busa 5 χρονια το ιδιο ειναι...)

BILL VUZAS
12/04/2004, 18:41
G MAKRH....KATALAVAME...RI EXEIS...!
STA 250 POSA MPOFOR ΑΕΡΑ ΕΧΕΙ?ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΧΟΙΝΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΜΝ ΣΕ ΠΑΡΕΙ Ο ΑΕΡΑΣ?ΜΕ ΤΙΣ ΛΑΚΟΥΒΙΤΣΕΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ???ΑΕΡΑ ΠΑΤΕΡΑ?:

NLS
12/04/2004, 19:50
οκ μη μαλώνετε

και τα δυο μια μαλακία για κάποιους που νομίζουν ότι είναι κάτι άλλο είναι

επίσης για κάποιους που αδιαφορούν:

- για τη ζωή τους
- τη ζωή των γύρω τους
- το έταιρο μισό όταν έχουν (να ξεκινήσουμε από τον τουρλωμένο κώλο που προσφέρετε στα φανάρια στους 50άρηδες "δείτε έχω ξέκωλο" ακόμα και αν αυτή είναι η γυναίκα σας ή η αδερφή σας που την πήγατε μια βόλτα και να φτάσουμε μέχρι την αδιαφορία για το πόσο άνετα είναι εκεί πίσω στον περιστερώνα, αν τη βρίσκει με αυτό και αν είναι cool όταν αποφασίζετε να μάθετε αν το αυτί σας ακουμπά στην άσφαλτο χωρίς να πέσετε)

και μετά... φταίνε οι δρόμοι

"α τα καημένα τα παιδιά"

δεν μας χέζετε λέω γω

άντε και Χριστός Ανέστη!

DEMINIO
12/04/2004, 20:58
:nono: :nono:

Γιατί έτσι γουστάρουμε
να αδιαφορούμε ρε νλσ...
Γουσταίρνουμε να έχουμε το ξέκωλο behind μας...
Και ενίοτε γουσταίρνουμε να ξύνουμε τ' αφτιά μας, πολύ όμως.....

Και βέβαια καημένα παιδιά....:nono:
Δηλαδή, δεν κατάλαβα, τι είναι μούλικα;;;:eek: :nono:

Άντε και Αληθώς Ανέστη!

NLS
12/04/2004, 23:26
φίλε μου κανένα πρόβλημα

απλά για μένα δεν θα είναι ΠΟΤΕ καημένα παιδιά και η μόνη μου ελπίδα θα είναι να μην έχουν πάρει κανένα στο λαιμό τους όταν η μαλακία τους σκοτώσει (ή ακόμα χειρότερα η π... τύχη, τους σώσει αλλά πάρουν άλλο στο λαιμό τους)

μπορεί να τύχει εξωτερικός παράγοντας ή οτιδήποτε (μπορεί να το πάθω και ο ίδιος - δεν το ξέρουμε) το θέμα είναι ότι τα χλωρά είναι λίγα και πάντα θα τα παίρνουν μαζί τους τα ξερά

λυπάμαι, αλλά αν κάποιος γίνει κιμάς (κυριολεκτικά ε - έχετε δει ποτέ; ) επειδή πήγαινε με 280 στα... αγαπημένα του στροφιλίκια που ε όλως τυχαίως είναι δημόσιος δρόμος, ε μάλλον τον έτρωγε ο πωπάκος του και όχι ο τάδε γεράκος όσο μαλακία και αν έκανε (και δεν λέω υποχρεωτικά για την περίπτωση την πρόσφατη)

no problemo ξαναλέω, απλά όπως εσείς "γουστάρετε" (είναι γαμώ τις επιχειρηματολογίες, δεν λέω), έτσι και εγώ γουστάρω να θεωρώ μαλακία το θέμα (και κάποιους - όχι όλους - της συγκεκριμένης φιλοσοφίας, μαλάκες και τους ίδιους)

σόρυ δεν τον βλέπω χώρο προπόνησης τον χώρο, ούτε μέσω ξεσκίσματος το μέσο - όσο μπορείς να το κάνεις χωρίς να κλαίει κανείς οκ (με ασφάλεια, χωρίς υπερβολές, βλέπε πχ. γιαγιά αρκούδα), μετά είναι απλά μαλακία - και άλλο να κάνεις την μαλακία 1-2 φορές (που όλοι έχουμε ξεφύγει) άλλο να το έχεις τρόπο ζωής

σόρυ εγώ το να πάω στη δουλειά μου δεν είναι ειδική Ε1, ούτε το να πάω να δω τη διαδρομή μέχρι την Αγ. Άννα, αγώνας Isle of Man

κανένα πρόβλημα όμως όσο δεν με αφορά το θέμα

NLS
12/04/2004, 23:30
α και κάτι άλλο πιο απλό για όλα τα... "νιονιά"

αυτά τα επαναστατικά του κώλου (με μηχανές αρκετών χιλιάδων ευρώ όμως), τα έχω και λίγο χεσμένα - κάτι σαν έφηβοι που ποτέ δεν κατάφεραν να το ξεπεράσουν μου κάνει

άσε δεν εννοούσαν εσάς βρε στα τραγούδια

φιλικά το λέω και ανέλπιδα στο να δώσει κανείς βάση στο τι λέω

Θάνος
13/04/2004, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
και τα δυο μια μαλακία για κάποιους που νομίζουν ότι είναι κάτι άλλο είναι

επίσης για κάποιους που αδιαφορούν:

- για τη ζωή τους
- τη ζωή των γύρω τους
- το έταιρο μισό όταν έχουν (να ξεκινήσουμε από τον τουρλωμένο κώλο που προσφέρετε στα φανάρια στους 50άρηδες "δείτε έχω ξέκωλο" ακόμα και αν αυτή είναι η γυναίκα σας ή η αδερφή σας που την πήγατε μια βόλτα και να φτάσουμε μέχρι την αδιαφορία για το πόσο άνετα είναι εκεί πίσω στον περιστερώνα, αν τη βρίσκει με αυτό και αν είναι cool όταν αποφασίζετε να μάθετε αν το αυτί σας ακουμπά στην άσφαλτο χωρίς να πέσετε)

και μετά... φταίνε οι δρόμοι

"α τα καημένα τα παιδιά"

δεν μας χέζετε λέω γω

άντε και Χριστός Ανέστη!

Ρε συ NLS γιατί δεν λες απλά ότι δεν γουστάρεις τίποτα άλλο εκτός από ψευτοεντούρο να τελειώνει η ιστορία; Προσπαθείς να μας πείσεις ότι όποιος παίρνει sport μηχανάκι είναι ανεγκέφαλος που τους έχει όλους χεσμένους και βγαίνει στους δρόμους για να σκοτωθεί;

Παρεμπιπτώντος εσύ δεν έλεγες μετά τη βόλτα στην Αγία Άννα ότι βγαίνοντας στην εθνική μέτρησες την τελική σου στα 186 χλμ/ώρα; Πιστεύεις δηλαδή ότι αν το μηχανάκι σου εκείνη την ώρα έβγαζε παραπάνω δεν θα το πήγαινες; Πιστεύεις μήπως ότι την ώρα εκείνη αν συνέβαινε κάτι σε σένα και τον συνεπιβάτη σου θα είχες καλύτερη τύχη από αυτά που περιγράφεις παραπάνω;; Το μηχανάκι σου το έχω οδηγήσει και μου φάνηκε φτερό στον άνεμο. Απορώ πώς βγαίνεις και πας ταξίδι μ'αυτό και πολύ περισσότερο πώς πήγαινες με 186 χλμ/ώρα μ'αυτό... και ύστερα μιλάς για τους άλλους...

Πρέπει να καταλάβεις επίσης ότι τα on off δεν είναι τα πιο άνετα μηχανάκια στον κόσμο. Και αν κάνεις 7-8 εκατοντάδες συνεχόμενα χιλιόμετρα με κανένα street μηχανάκι θα τη νιώσεις τη διαφορά στη μέση σου.

hornet
13/04/2004, 10:32
Το προβλημα ρε νικο ειναι πως καλο θα ειναι σε αυτα που λες να μην δωθει πολυ βαση διοτι μαλλον θα αποπροσανατολισεις παρα θα πληροφορησεις-προειδοποιησεις.
Αλλα απο την αλλη καταλαβαινω οτι προσπαθεις να πεις στους νεους πως η "ζωη" δεν ειναι μετα τα 200 η 300+ και να μην κυνηγανε να δουν αυτα τα νουμερα ντε και καλα για να ειναι "in".
Σε αυτο συμφωνω απολυτως (ασχετα αν ειμαι αμαρτωλος).
Αλλα και εσυ ρε παιδακι μου μην τα ισοπεδωνεις ολα
Οι διαφορετικες μηχανες σχεδιαστηκαν για διαφορετικους σκοπους.Δηλαδη εαν παρεις ενα sport touring βλεπε ΧΧ η VFR(αααχχχ καημος :( ) θα ταξιδευεις ανετοτατα με 160 χλμ εκει που καποια ον οφφ θα αρχισουν να ειναι κουραστικα ολιγον τι.Δεν μιλαω για περισσοτερα αστο.

idi
13/04/2004, 10:49
egw pali pistevw oti o NLS zhlevei ta niata mas.:beer:


(opws egw zilevw ta paidia poy spoydazoyn....aaaaaaax):bigcry:

nimbus
13/04/2004, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
egw pali pistevw oti o NLS zhlevei ta niata mas.:beer:


(opws egw zilevw ta paidia poy spoydazoyn....aaaaaaax):bigcry:

ΑΝΤΑΛΛΑΖΟΥΜΕ IDI?:winka: ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ Η ΠΑΛΙΟΣΧΟΛΗ:sun: ΑΜΑ ΠΙΑ:eyepop: ΜΠΑΦΙΑΣΑ:hypnotize :confused:
ΑΣ ΕΙΝΑΙ...:sad:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ:wave2:

idi
13/04/2004, 11:17
nimbus molis 4 misi xronia doulevw kai idi varethika

kai fysika allazoume

sxoli-kafe-party-ekdromes-ksylo stis ekloges-araliki kai agios o theos. HEAVEN on earth

(diavasma? ti einai ayto?):beer:

nimbus
13/04/2004, 11:25
idi ΑΠΟΤΕΛΩ ΕΞΑΙΡΕΣΗ.:) :p
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?
ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΣΧΟΛΗ, ΔΟΥΛΕΥΑ ΗΔΗ ΚΑΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΣΥΝΔΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ. ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 5 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΟΛΑ:uplate: :hypnotize ΓΙΑΤΙ ΞΥΠΝΑΓΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΙΣ 6.00 ΤΟ ΠΡΩΙ. ΣΤΙΣ 8.00 ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΣΙΝΑ.
ΣΤΙΣ 5.00 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ, ΕΙΧΑ ΜΑΘΗΜΑ ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑ. TO dna ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΠΥΡΑΥΛΟΣ:sick:
ΩΣΟΤΟΥ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΜΑ, ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ, ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ, ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΜΟΥ, ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΩΩΩΩΩΩ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΙΝΕΤΑΙ.
ΑΠΟ ΤΑ 20 ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ:wave2: :sun:
ΑΥΤΑ:sun:

idi
13/04/2004, 11:44
oti den mas skotonei mas kanei pio dynatoys


keep walking opws leei kai o johny:wave2:

NLS
13/04/2004, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Ρε συ NLS γιατί δεν λες απλά ότι δεν γουστάρεις τίποτα άλλο εκτός από ψευτοεντούρο να τελειώνει η ιστορία; Προσπαθείς να μας πείσεις ότι όποιος παίρνει sport μηχανάκι είναι ανεγκέφαλος που τους έχει όλους χεσμένους και βγαίνει στους δρόμους για να σκοτωθεί;

Παρεμπιπτώντος εσύ δεν έλεγες μετά τη βόλτα στην Αγία Άννα ότι βγαίνοντας στην εθνική μέτρησες την τελική σου στα 186 χλμ/ώρα; Πιστεύεις δηλαδή ότι αν το μηχανάκι σου εκείνη την ώρα έβγαζε παραπάνω δεν θα το πήγαινες; Πιστεύεις μήπως ότι την ώρα εκείνη αν συνέβαινε κάτι σε σένα και τον συνεπιβάτη σου θα είχες καλύτερη τύχη από αυτά που περιγράφεις παραπάνω;; Το μηχανάκι σου το έχω οδηγήσει και μου φάνηκε φτερό στον άνεμο. Απορώ πώς βγαίνεις και πας ταξίδι μ'αυτό και πολύ περισσότερο πώς πήγαινες με 186 χλμ/ώρα μ'αυτό... και ύστερα μιλάς για τους άλλους...

Πρέπει να καταλάβεις επίσης ότι τα on off δεν είναι τα πιο άνετα μηχανάκια στον κόσμο. Και αν κάνεις 7-8 εκατοντάδες συνεχόμενα χιλιόμετρα με κανένα street μηχανάκι θα τη νιώσεις τη διαφορά στη μέση σου.

Δηλαδή αυτό κατάλαβες από όσα διάβασες; Τι να πω. Έτσι για να γραφτεί και η μεριά μου να πω ότι ΔΕΝ έχει σχέση τι γουστάρω και τι όχι και ταυτόχρονα δεν θα έπρεπε να ισχύει και για εσάς. Επίσης για να γραφτεί και η μεριά μου να επαναλάβω αυτό που θα ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ πιο πάνω και έχω ήδη γράψει, ότι δεν θεωρώ όλα τα άτομα με τέτοιες μηχανές ανεγκέφαλα. Επίσης για να τα γράφουμε και όλα, όταν παίρνουμε απαντήσεις στο στυλ του deminio, μάλλον ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΜΑΙ (αλλά τι να πεις από έναν άνθρωπο με ίνδαλμα... τον Ντέμη - χοχοχο αυτό ήταν προσπάθεια για χιούμορ).

Εγώ είπα ότι ΠΗΓΑ με 186, όχι ότι πήγαινα. Η λεπτή διαφορά ήταν ότι εγώ το έκανα, προσφυμφωνημένα με τον GMakris ακριβώς για να με μετρήσει (ας το επιβεβαιώσει) και μάλιστα σε μια τεράστια ευθεία (που είμαι σίγουρος ότι με 300 μοιάζει με δρομάκι) όπου πίστεψε με (και νομίζω ΤΟ ΞΕΣ ΚΑΛΑ) είχα την ώρα να δω τι θα κάνει μέχρι και το 37ο αυτοκίνητο πιο μπροστά μου.

Δεν θα συζητήσω αν είναι φτερό στον άνεμο ή όχι, μια μηχανή 192 κιλά (ήμουν και γεμάτος βενζίνη) + 2 άτομα + πράγματα... πάντως επίσης ο GMakris επειδή ήταν από πίσω στο R6, μπορεί να σας πει αν έδειχνα έτσι φτερό ή όχι (και το λέω επειδή ΜΟΝΟΣ του έτυχε και έκανε σχόλιο ακριβώς για αυτό το θέμα αν θυμάται). Τέσπα αυτό ας το σταματήσουμε εδώ γιατί δεν είναι διαξυφισμός για τη μηχανή μου.

!? Δεν κατάλαβα τα περί άνεσης. Ναι τα on-off δεν είναι τα πιο άνετα... ναι έχω κάνει αρκετά συνεχή χιλιόμετρα (ως πισινός όμως) σε στριτ οπότε άσε τα ακούω βερεσέ. Το πιο άνετο για 100άδες είναι ένα BMW Κ-τάδε, ένα goldwind (αλλά δεν είναι μηχανή), ένα mega-scooter (όσο και αν αηδιάζω που το λέω). ΑΛΛΑ μην λέμε και ότι θέλουμε... που είναι... άνετο να είσαι σαν το έβρυο επί 4 ώρες! Ε δεν ξέρω, εμένα ΔΕΝ με βολεύει να είμαι σαν έβρυο... άμα εσένα σε βολεύει, εγώ περισεύω... α και αφού δεν έχετε προβλήματα με τη μέση ΜΗ φοράτε κορσέδες οι ταξιδιάρηδες και οι "ταξιδιάρηδες" άλλη φορά... δεν χρειάζεστε.

Τέσπα πάλι ξεφύγαμε από το θέμα πάντως - το οποίο όμως δεν έχω και διάθεση να συνεχίσω (ήδη είπα ότι είχα να πω), όποιος με κατάλαβε που με διάβασε ας με κατάλαβε... όποιος όχι, στα balls μου (εξάλλου είδαμε και από "επίδειξη" αντίδρασης μέλους εδώ, ότι και όποιος δεν κατάλαβε, αντίστοιχα στα balls του εγώ και ο υπόλοιπος κόσμος - απλά εύχομαι να μην παίρνουν τέτοια άτομα και άλλους στο λαιμό τους).

Αυτά. Α και hornet ευχαριστώ γιατί ναι χοντρικά εσύ με έπιασες.

Θάνος
13/04/2004, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
Δηλαδή αυτό κατάλαβες από όσα διάβασες; Τι να πω. Έτσι για να γραφτεί και η μεριά μου να πω ότι ΔΕΝ έχει σχέση τι γουστάρω και τι όχι και ταυτόχρονα δεν θα έπρεπε να ισχύει και για εσάς. Επίσης για να γραφτεί και η μεριά μου να επαναλάβω αυτό που θα ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ πιο πάνω και έχω ήδη γράψει, ότι δεν θεωρώ όλα τα άτομα με τέτοιες μηχανές ανεγκέφαλα. Επίσης για να τα γράφουμε και όλα, όταν παίρνουμε απαντήσεις στο στυλ του deminio, μάλλον ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΟΜΑΙ (αλλά τι να πεις από έναν άνθρωπο με ίνδαλμα... τον Ντέμη - χοχοχο αυτό ήταν προσπάθεια για χιούμορ).

Εγώ είπα ότι ΠΗΓΑ με 186, όχι ότι πήγαινα. Η λεπτή διαφορά ήταν ότι εγώ το έκανα, προσφυμφωνημένα με τον GMakris ακριβώς για να με μετρήσει (ας το επιβεβαιώσει) και μάλιστα σε μια τεράστια ευθεία (που είμαι σίγουρος ότι με 300 μοιάζει με δρομάκι) όπου πίστεψε με (και νομίζω ΤΟ ΞΕΣ ΚΑΛΑ) είχα την ώρα να δω τι θα κάνει μέχρι και το 37ο αυτοκίνητο πιο μπροστά μου.

Δεν θα συζητήσω αν είναι φτερό στον άνεμο ή όχι, μια μηχανή 192 κιλά (ήμουν και γεμάτος βενζίνη) + 2 άτομα + πράγματα... πάντως επίσης ο GMakris επειδή ήταν από πίσω στο R6, μπορεί να σας πει αν έδειχνα έτσι φτερό ή όχι (και το λέω επειδή ΜΟΝΟΣ του έτυχε και έκανε σχόλιο ακριβώς για αυτό το θέμα αν θυμάται). Τέσπα αυτό ας το σταματήσουμε εδώ γιατί δεν είναι διαξυφισμός για τη μηχανή μου.

!? Δεν κατάλαβα τα περί άνεσης. Ναι τα on-off δεν είναι τα πιο άνετα... ναι έχω κάνει αρκετά συνεχή χιλιόμετρα (ως πισινός όμως) σε στριτ οπότε άσε τα ακούω βερεσέ. Το πιο άνετο για 100άδες είναι ένα BMW Κ-τάδε, ένα goldwind (αλλά δεν είναι μηχανή), ένα mega-scooter (όσο και αν αηδιάζω που το λέω). ΑΛΛΑ μην λέμε και ότι θέλουμε... που είναι... άνετο να είσαι σαν το έβρυο επί 4 ώρες! Ε δεν ξέρω, εμένα ΔΕΝ με βολεύει να είμαι σαν έβρυο... άμα εσένα σε βολεύει, εγώ περισεύω... α και αφού δεν έχετε προβλήματα με τη μέση ΜΗ φοράτε κορσέδες οι ταξιδιάρηδες και οι "ταξιδιάρηδες" άλλη φορά... δεν χρειάζεστε.

Τέσπα πάλι ξεφύγαμε από το θέμα πάντως - το οποίο όμως δεν έχω και διάθεση να συνεχίσω (ήδη είπα ότι είχα να πω), όποιος με κατάλαβε που με διάβασε ας με κατάλαβε... όποιος όχι, στα balls μου (εξάλλου είδαμε και από "επίδειξη" αντίδρασης μέλους εδώ, ότι και όποιος δεν κατάλαβε, αντίστοιχα στα balls του εγώ και ο υπόλοιπος κόσμος - απλά εύχομαι να μην παίρνουν τέτοια άτομα και άλλους στο λαιμό τους).

Αυτά. Α και hornet ευχαριστώ γιατί ναι χοντρικά εσύ με έπιασες.

Νομίζω διαθέτω αρκετή αντίληψη. Αν κατάλαβα λάθος, μπορεί να τα είπες λάθος.

Για την δική σου περίπτωση βρίσκεις πολλά ελαφρυντικά και δεν αμφιβάλω ότι ισχύουν. Το ίδιο ισχύουν όμως και για τους άλλους όταν με την κατάλληλη μοτοσυκλέτα πηγαίνουν πολύ παραπάνω.

Αν ήθελα την 100% άνεση που προσφέρουν μοτοσυκλέτες τύπου goldwing ίσως σκεφτόμουν στα λεφτά αυτά να πάρω ένα αυτοκίνητο γιατί η οδηγική απόλαυση που προσφέρουν οι δύο τροχοί έχει μάλλον θυσιαστεί υπέρ της άνεσης αυτής.

Τα αν είναι φτερό στον άνεμο ήταν δική μου εντύπωση κατεβαίνοντας από το tdm που οδηγούσα τότε και ανεβαίνοντας στο BMW. Δεν αμφιβάλλω ότι εσύ το έχεις συνηθίσει και σου φαίνεται ασφαλές, ούτε αμφιβάλλω ότι είναι για τις επιδόσεις του. Το ανέφερα για να σου πω ότι το ίδιο ισχύει και για τις μοτοσυκλέτες που μπορεί να έχουν πολύ μεγαλύτερες δυνατότητες.

Τα περί άνεσης τα ακούω επίσης βερεσέ. Όταν αναφέρομαι σε street δεν αναφέρομαι σε sport και σε εμβρυική στάση. Θεωρώ street το δικό μου για παράδειγμα και έτη φωτός μπροστά σε θέμα άνεσης από οποιοδήποτε on off. Απόδειξη μιας και ανέφερες τους καρσέδες ότι από τότε που άλλαξα το tdm και την on off στάση, τον ξεφορτώθηκα δια παντός.

By the way, συζήτηση κάνουμε μη στραβώνεις. Αν λέμε ό,τι θέλουμε και μετά στα balls μας τι νόημα έχει να γράφουμε εδώ;

DEMINIO
13/04/2004, 21:30
Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν.....

Επειδή δεν είμαι απ' αυτούς που θα κάτσω τώρα να γράψω 22 σελίδες να σου απαντήσω σε όλα όσα λες, (δεν μ' αποσχολεί κιόλας), θα εστιάσω μόνο σε ένα, που είναι και ο λόγος που αναφέρθηκα στην πάρτη σου.:
Μην αναφέρεσαι άσχημα και προκλητικά για ανθρώπους που έπαθαν, από πράγματα ή καταστάσεις που εσύ δεν κατανοείς!! Το ότι εσύ δεν γουστάρεις κάτι, δεν σου δίνει και το δικαίωμα να σχολιάζεις τόσο αρνητικά και προκλητικά άλλους που έχουν αντίθετη άποψη!! Σου λέω τόσο απτά, πως αναφερόμενος σε κάποιον που σκοτώθηκε ή τραυματίστηκε ή ο,τιδήποτε έπαθε με τον α'-β' τρόπο, μιλάς και λες καλά να πάθει-α το μαλάκα- ας πρόσεχε κι ένα κάρο άλλες μαλακίες, είναι τουλάχιστον ερειστικό, και να εύχεσαι να μην φτάνει στα αυτιά (ή στα μάτια) κάποιου που να είναι πιο άμεσα εμπλεκόμενος!!! Τότε δεν θα έχεις και πολύ χρόνο για να εξηγήσεις τις ηλίθιες απόψεις σου!!

NLS
13/04/2004, 21:36
δεν στραβώνω με σένα, στραβώνω (δηλ. είχα ήδη στραβώσει) με το θέμα το οποίο και άνοιξα (χαλώντας το thread, R1 vs busa, για κάτι ΜΑΛΛΟΝ πιο σοβαρό να συζητηθεί) και στραβώνω και με την αντιμετώπιση κάποιων η οποία σε ελεύθερη... μετάφραση ήταν κάπως έτσι:

"αδιαφορώ αν η αδερφή μου ή η γυναίκα μου ή η μάνα μου προσφέρει θέαμα πουτάνας όταν την πάω μέχρι την φίλη της στην Καλιθέα, αδιαφορώ αν οι παραπάνω με που ανέβουν σκέφτονται πότε θα κατέβουν και περισσότερο απ'όλα αδιαφορώ αν θα γίνω πελτές, αδιαφορώ αν θα κάνω καμιά γριούλα ή κάμια κοπέλα με 2 παιδιά πελτέ πριν γίνω εγώ, αδιαφορώ αν κάνω πελτέ την γκόμενα μου που η μάνα της δεν τη γέννησε για να την κάνω εγώ πελτέ, εξάλλου ο μπαμπάς της δεν θα μπορεί να με γαμήσει άμα είμαι και γω πελτές, γενικά αδιαφορώ γιατί δηλώνω ότι έχω μπαλάκια που εσείς δεν έχετε και γι'αυτό γκρινιάζετε (μέχρι εκεί φτάνει το νιονιό του) - α και (κερασάκι) αν κάποιος έχει αυτή μου τη φιλοσοφία και γίνει πελτές (από μόνος του κατά πάσα πιθανότητα), τότε δεν έχει σημασία, απλά: 'α το καημένο το παιδί' (που πήγαινε με 220 σε δρόμο για 80), 'α τον κωλόγερο' (που δεν μπορεί να δει σφαίρα αφού εκπυρσοκροτήσει ο άχρηστος), 'α την κωλολακούβα' (ρε μαλάκα αυτή εκεί ήταν, αν δεν πήγαινες με 315 θα την είχες δει) κλπ."

αυτούς λοιπόν για να το ξανακαπακώσω το θέμα τους έχω ΚΑΡΑ χεσμένους (όσο εκείνοι εμένα δηλαδή) και ξαναεύχομαι να μην πάρει η μαλ... ε φιλοσοφία ζωής τους κανέναν άλλο στο λαιμό...

όποιος γουστάρει 300άρες, ή να έχει την οριμότητα να πάρει πάρει την μηχανή της 300άρας και να την έχει για να δοκιμάζει στην πίστα και όλο τον άλλο καιρό (οκ εκτός από καμιά "παρασπονδία" στιγμιαία) να πηγαίνει σαν ΑΝΘΡΩΠΟΣ ανάμεσα σε ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ και με ΔΕΔΟΜΕΝΟΥΣ δρόμους κλπ. ή αν δεν μπορεί να κρατηθεί να έχει την μεγάλη για εκεί που είπαμε και ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ (ας πάρει παπί) για την καθημερινότητα του (γιατί αν η καθημερινότητα του τύπου ΕΙΝΑΙ η 300άρα, τότε αυτός έχει συμβόλαιο αυτοκτονίας ή δολοφονίας εν δυνάμει)...

(το μόνο που λυπάμαι είναι ότι θύμησα λίγο άφρο σε κάποια σημεία - γμτ...) :yuck:

milaber
13/04/2004, 21:39
Νικόλα, ταυτίζονται οι απόψεις μας περί του θέματος απόλυτα!
Μαζί σου!
:wave2:


(το μόνο που λυπάμαι είναι ότι θύμησα λίγο άφρο σε κάποια σημεία - γμτ...)
Ρε γαμώτο και εγώ το παθαίνω τελευταία...
...και άλλα παιδιά...
...μας έχει αρρωστήσει όλους ο άρρωστος!
:mad:

NLS
13/04/2004, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από DEMINIO
Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν.....

Επειδή δεν είμαι απ' αυτούς που θα κάτσω τώρα να γράψω 22 σελίδες να σου απαντήσω σε όλα όσα λες, (δεν μ' αποσχολεί κιόλας), θα εστιάσω μόνο σε ένα, που είναι και ο λόγος που αναφέρθηκα στην πάρτη σου.:
Μην αναφέρεσαι άσχημα και προκλητικά για ανθρώπους που έπαθαν, από πράγματα ή καταστάσεις που εσύ δεν κατανοείς!! Το ότι εσύ δεν γουστάρεις κάτι, δεν σου δίνει και το δικαίωμα να σχολιάζεις τόσο αρνητικά και προκλητικά άλλους που έχουν αντίθετη άποψη!! Σου λέω τόσο απτά, πως αναφερόμενος σε κάποιον που σκοτώθηκε ή τραυματίστηκε ή ο,τιδήποτε έπαθε με τον α'-β' τρόπο, μιλάς και λες καλά να πάθει-α το μαλάκα- ας πρόσεχε κι ένα κάρο άλλες μαλακίες, είναι τουλάχιστον ερειστικό, και να εύχεσαι να μην φτάνει στα αυτιά (ή στα μάτια) κάποιου που να είναι πιο άμεσα εμπλεκόμενος!!! Τότε δεν θα έχεις και πολύ χρόνο για να εξηγήσεις τις ηλίθιες απόψεις σου!!

οκ δυο-τρια απλά πράγματα:

- ποιές καταστάσεις "δεν κατανοώ" μπορείς να μου πεις; (μπας και κατανοήσω) ή δεν έχεις και συ χρόνο που ειρωνεύεσαι για τον δικό μου;

- δεν έβρισα κανέναν συγκεκριμένο που τραυματίστηκε ή έπαθε τίποτα (ίσως εκτός από τον τυπά με τη σούζα-μαλακία μπροστά μου τις προάλλες), έβρισα μια "φιλοσοφία" (μαλακίες φιλοσοφία, αλλά δεν ξέρω και πως να το λέω)

- είμαι εμπλεκόμενος με τέτοιο συμβάν σε ανθρώπους που με αφορούν (δεν έχεις την πολυτέλεια μόνο εσύ, αν εννοείς εσένα) και όμως εξακολουθώ να το λέω

- και εγώ τις δικές σου σταμάτης-γαρδέλης-εξελιγμένος απόψεις, ηλίθιες τις θεωρώ μην το κάνουμε θέμα και για τους δυο το ίδιο ισχύει

DEMINIO
13/04/2004, 22:20
Καλά.. τα άλλα δεν τα σχολιάζω, είναι "κλασσική" διαμάχη.. και βαριέμαι τώρα :uplate: :p



Αλλά..:mad:

είμαι εμπλεκόμενος με τέτοιο συμβάν σε ανθρώπους που με αφορούν
για αυτό και μόνο, θα έπρεπε να αντιλαμβάνεσαι πως δεν εκφράζονται αρνητικά, του στυλ
και μετά... φταίνε οι δρόμοι

"α τα καημένα τα παιδιά"

δεν μας χέζετε λέω γω

πρώτα είναι ο ανθρώπινος παράγοντας, κι επομένως η λύπη, και πολύ μετά ο θυμός...

Στη τελική μην τα ισοπεδώνουμε κι όλα... Δεν είναι αδιαφορία και γενικότερα όπως τη βλέπεις εσύ... Δεν είμαστε και παιδιά πλέον (όχι όλοι δηλαδή..).
Είναι πολύ πιο απλό να κατανοήσεις πως υπάρχουν και διαφορετικές απόψεις (όπως και για άλλα θέματα, έτσι και) για τη ζωή...

Θάνος
14/04/2004, 00:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
οκ μη μαλώνετε

και τα δυο μια μαλακία για κάποιους που νομίζουν ότι είναι κάτι άλλο είναι

επίσης για κάποιους που αδιαφορούν:

- για τη ζωή τους
- τη ζωή των γύρω τους
- το έταιρο μισό όταν έχουν (να ξεκινήσουμε από τον τουρλωμένο κώλο που προσφέρετε στα φανάρια στους 50άρηδες "δείτε έχω ξέκωλο" ακόμα και αν αυτή είναι η γυναίκα σας ή η αδερφή σας που την πήγατε μια βόλτα και να φτάσουμε μέχρι την αδιαφορία για το πόσο άνετα είναι εκεί πίσω στον περιστερώνα, αν τη βρίσκει με αυτό και αν είναι cool όταν αποφασίζετε να μάθετε αν το αυτί σας ακουμπά στην άσφαλτο χωρίς να πέσετε)

και μετά... φταίνε οι δρόμοι

"α τα καημένα τα παιδιά"

δεν μας χέζετε λέω γω

άντε και Χριστός Ανέστη!

Τώρα τι σχέση είχαν όλα αυτά με το εν λόγω videάκι κανείς δεν ξέρει!

Ποιος σε προκάλεσε και επιτέθηκες με τόση εμπάθεια στις συγκεκριμένες μηχανές, στους οδηγούς και τους συνεπιβάτες τους επίσης κανείς δεν ξέρει...

Τι ακριβώς ήθελες να πεις μέσα από όλο αυτό το παραλήρημα μόνο εσύ ξέρεις.

Όσο για τις δήθεν εξαιρέσεις.. μάλλον τις αναφέρεις για να κρατήσεις τα προσχήματα.. δεν κολλάνε με το όλο ύφος...

Το γεγονός ότι χαρακτηρίζεις πουτάνες, έστω και ως θέαμα τις συνοδηγούς στις συγκεκριμένες μηχανές θα το αφήσω ασχολίαστο για να μην το μετανιώνω...

Θα μπορούσαμε όλοι να μιλάμε το ίδιο άσχημα και προσβλητικά για ό,τι δεν γουστάρουμε, αλλά ξέρεις κάτι;

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ!

milaber
14/04/2004, 02:02
Mιας και μιλάμε για "καγκούρικες" ταινιούλες...
...το dvd του moto αυτού του μήνα το είδε κανένας;

Αυτό με τον Ghost Rider λέω!

Εκεί να δεις Νίκο σκηνικά να σου πέσουν τα μαλλιά, από ένα τύπο που βάζει σε κίνδυνο όχι μόνο τη δική του ζωή, αλλά και μιας ολόκληρης πόλης!

Παρ' όλα αυτά είναι διασκεδαστικό!

:winka: :D :winka:

nimbus
14/04/2004, 02:08
ΚΑΛΗΜΕΡΑ :wave2:
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΜΑΓΚΕΣ ΜΟΥ, ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΑΣ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΔΙΑΘΕΣΗΣ, ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΩ:D
ΟΛΟΙ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΔΙΚΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΣΑΣ:winka:
ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ, ΛΕΤΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ. Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΕΓΙΝΕ ΠΙΣΤΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΤΕΙΝΕΙ ΝΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΛΩ ΣΑΣ.:nono:
ΟΙ "ΔΗΘΕΝ" ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ. ΓΥΡΟ ΜΑΣ, ΜΑΚΡΥΑ ΜΑΣ, ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ, ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ, ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ. ΛΙΓΟ ΘΕΜΑ ΧΗΜΕΙΑΣ, ΛΙΓΟ...ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣ ΤΟ.:evil:
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ, ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ, ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΥΣ "ΔΗΘΕΝ" ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑΝ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΜΕ:D
ΕΝΑΣ ΔΗΘΕΝ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΒΑΛΑ SPORT TOURING, STREET, ON OFF Ή ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ. ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ, ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ(ΟΠΟΙΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ...)ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΜΕΣΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ. ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ, ΕΞΥΨΩΝΕΤΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ.:uplate: ΟΛΟΙ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ ΒΕΒΑΙΑ, ΟΤΙ ΟΙ "ΔΗΘΕΝ" ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΣΦΑΛΗ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ, ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΙΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ. ΤΑ ΚΕΝΑ ΤΟΥΣ. ΤΟ ΨΕΥΤΙΚΟ ΚΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥΣ. ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ. ΤΟ ΕΚΡΥΨΑΝ ΚΑΛΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΡΟΥΝ ΟΙ "ΕΞΥΠΝΟΙ" ΚΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ.:winka:
ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ:wave2:
:sun:

milaber
14/04/2004, 02:11
Κι έλεγα τόση ώρα γιατί δεν γράφει κάτι ο φιλόσοφος...

Με απόζημίωσες!

:D

nimbus
14/04/2004, 02:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Κι έλεγα τόση ώρα γιατί δεν γράφει κάτι ο φιλόσοφος...

Με απόζημίωσες!

:D


:p :sun: :)

Θάνος
14/04/2004, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ΕΝΑΣ ΔΗΘΕΝ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΒΑΛΑ SPORT TOURING, STREET, ON OFF Ή ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ. ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ, ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ(ΟΠΟΙΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ...)ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΜΕΣΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ.

Ξέρεις κάτι ρε συ nimbus;

Νομίζω και ο νίκος nls μάλλον κάτι παρόμοιο ήθελε να πει...

Μετά από 14 ώρες δουλειάς όμως δεν είχα τη διάθεση να ψάχνω για κρυμμένα νοήματα ανάμεσα στα μπινελίκια που τους έχωνε...

Σήμερα που ξύπνησα με κέφι το είδα αλλιώς!

:sun:

nimbus
14/04/2004, 09:16
ΚΑΛΗΜΕΡΑ:wave2: ΒΡΕ ΤΗΑΝΟΟΟΟ:sun:
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ:sun:

NLS
14/04/2004, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DEMINIO
Αλλά..:mad:

για αυτό και μόνο, θα έπρεπε να αντιλαμβάνεσαι πως δεν εκφράζονται αρνητικά, του στυλ
πρώτα είναι ο ανθρώπινος παράγοντας, κι επομένως η λύπη, και πολύ μετά ο θυμός...

Στη τελική μην τα ισοπεδώνουμε κι όλα... Δεν είναι αδιαφορία και γενικότερα όπως τη βλέπεις εσύ... Δεν είμαστε και παιδιά πλέον (όχι όλοι δηλαδή..).
Είναι πολύ πιο απλό να κατανοήσεις πως υπάρχουν και διαφορετικές απόψεις (όπως και για άλλα θέματα, έτσι και) για τη ζωή...

πρώτα βέβαια αλλά πες μου το εξής, δεν είναι ανθρώπινος παράγοντας όταν ο Χ δικός μου ή δικός σου συγχωρεμένος, είναι και δολοφόνος; επίσης ακόμα και αν δεν είναι (γιατί δεν πήρε κανένα μαζί), δεν είναι αυτοκτονία; δηλ. τι λέμε; α τον καημένο που ανέβηκε στην ταράτσα και βούτηξε; φταίει που δεν είχε τέντες από κάτω;

καταλαβαίνεις τι εννοώ - τέσπα δεν το πάω πιο πέρα

υπάρχουν άπειρες διαφορετικές απόψεις, αλλά αυτές που πάνε προς εκείνη τη συμπεριφορά για την οποία γκρινιάζω και έχω... παραλήρημα κατά κάποιους "ενοχλημένους", είναι αυτές ακριβώς που ΔΕΝ δείχνουν ότι ο άλλος δεν έχει μεγαλώσει - και όταν είσαι "ανήλικο" στο μυαλό καλό είναι να μην σου βάζουν καραμπίνα στα χέρια - λάθος;

NLS
14/04/2004, 09:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Τώρα τι σχέση είχαν όλα αυτά με το εν λόγω videάκι κανείς δεν ξέρει!

Ποιος σε προκάλεσε και επιτέθηκες με τόση εμπάθεια στις συγκεκριμένες μηχανές, στους οδηγούς και τους συνεπιβάτες τους επίσης κανείς δεν ξέρει...

Τι ακριβώς ήθελες να πεις μέσα από όλο αυτό το παραλήρημα μόνο εσύ ξέρεις.

Όσο για τις δήθεν εξαιρέσεις.. μάλλον τις αναφέρεις για να κρατήσεις τα προσχήματα.. δεν κολλάνε με το όλο ύφος...

Το γεγονός ότι χαρακτηρίζεις πουτάνες, έστω και ως θέαμα τις συνοδηγούς στις συγκεκριμένες μηχανές θα το αφήσω ασχολίαστο για να μην το μετανιώνω...

Θα μπορούσαμε όλοι να μιλάμε το ίδιο άσχημα και προσβλητικά για ό,τι δεν γουστάρουμε, αλλά ξέρεις κάτι;

ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ!

το βάζω εδώ ως επανάληψη και δείγμα argumentative συζήτησης

α τις εξαιρέσεις τις έκανα και συγκεκριμένες (άμα θες σου δείχνω κι άλλους), τώρα το αν κολάνε ή όχι και γιατί τις είπα (με ξέρετε φαίνεται να έχω συχνά διάθεση πολιτικής τούμπας), άσε να το ξέρει αυτός που τις έβγαλε από το πληκτρολόγιο του

άσχημα και προσβλητικά; εγώ; α όχι η ΠΡΑΞΗ; ΕΓΩ που την αναφέρω... α οκ :) ναι οκ... τώρα είμαστε οκ (φταίει το δάχτυλο που δείχνει)

ναι δεν είχε άμεση σχέση με το thread (το είπα) αλλά μου ήρθε όταν είδα το βίντεο και την εν μέρη θεοποίηση μιας κατάστασης

NLS
14/04/2004, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Mιας και μιλάμε για "καγκούρικες" ταινιούλες...
...το dvd του moto αυτού του μήνα το είδε κανένας;

Αυτό με τον Ghost Rider λέω!

Εκεί να δεις Νίκο σκηνικά να σου πέσουν τα μαλλιά, από ένα τύπο που βάζει σε κίνδυνο όχι μόνο τη δική του ζωή, αλλά και μιας ολόκληρης πόλης!

Παρ' όλα αυτά είναι διασκεδαστικό!

:winka: :D :winka:

το έχω και ναι σε κάνει να θες να το δεις όλο

η απορία είναι η εξής - αν κάπου εκεί ο τύπος γινόταν κιμάς ή εκτόξευε κανέναν αμέριμνο 15 μέτρα πέρα σε κομάτια... θα την έβαζαν να διδαχθούμε; όχι ε; εκεί χαλάει το σενάριο

NLS
14/04/2004, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ΚΑΛΗΜΕΡΑ :wave2:
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΜΑΓΚΕΣ ΜΟΥ, ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΑΣ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΔΙΑΘΕΣΗΣ, ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΩ:D
ΟΛΟΙ ΕΧΕΤΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΔΙΚΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΣΑΣ:winka:
ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ, ΛΕΤΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ. Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΕΓΙΝΕ ΠΙΣΤΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΤΕΙΝΕΙ ΝΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΛΩ ΣΑΣ.:nono:
ΟΙ "ΔΗΘΕΝ" ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ. ΓΥΡΟ ΜΑΣ, ΜΑΚΡΥΑ ΜΑΣ, ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ, ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ, ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ, ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ. ΛΙΓΟ ΘΕΜΑ ΧΗΜΕΙΑΣ, ΛΙΓΟ...ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΠΕΣ ΤΟ.:evil:
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ, ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ, ΤΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ, ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΥΣ "ΔΗΘΕΝ" ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑΝ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΜΕ:D
ΕΝΑΣ ΔΗΘΕΝ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΒΑΛΑ SPORT TOURING, STREET, ON OFF Ή ΚΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ. ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ, ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ(ΟΠΟΙΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ...)ΟΧΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΜΕΣΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ. ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ, ΕΞΥΨΩΝΕΤΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ.:uplate: ΟΛΟΙ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ ΒΕΒΑΙΑ, ΟΤΙ ΟΙ "ΔΗΘΕΝ" ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΣΦΑΛΗ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ, ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΙΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ. ΤΑ ΚΕΝΑ ΤΟΥΣ. ΤΟ ΨΕΥΤΙΚΟ ΚΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥΣ. ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ. ΤΟ ΕΚΡΥΨΑΝ ΚΑΛΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΡΟΥΝ ΟΙ "ΕΞΥΠΝΟΙ" ΚΑΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ.:winka:
ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ:wave2:
:sun:

σωστά τα λες - με ένα λάθος

όλοι είμαστε λίγο πολύ από αυτό που αναφέρεις

ακόμα και εγώ γουστάρω αν δεν την δώσω ακόμα να την κάνω 55 στον τροχό (αν και δεν έχει φοβερό νόημα), έτσι γιατί ένα κομάτι μου θέλει να περνάει τα άλλα με ίδια κυβικά και είδος και ναι ακόμα και ο τύπος με το rat bike πάλι να γυρίσουν κεφάλια ΚΑΠΟΥ ψάχνει...

το θέμα είναι τι μέτρο βάζεις

όταν η προσπάθεια αναγνώρισης και αυτοαναγνώρισης φτάνει στο να είσαι κίνδυνος για σένα ή τους άλλους (γιατί κάτι τέτοια μου μοιάζουν σαν να παίρνει κάποιος ένα πιστόλι και να βγαίνει στην Ομόνοια και να λέει "κοίτα πως θα πετύχω τον στόχο απέναντι χωρίς να ακουμπήσει κανέναν η σφαίρα (αλβανό χεχεχε)"... ναι αν είναι καλός θα το πετύχει 2-3 φορές αυτό... και μια όχι)

τέσπα το βαρέσαμε μέχρι θανάτου το θέμα - ελπίζω να βάλει ΛΙΓΟ μυαλό σε κάποιους (όχι εκ μέρους του "πάνσοφου NLS" που ήθελε να διδάξει ξέρω γω) και να έχουν ένα μέτρο - πριν... :bawl:

nimbus
14/04/2004, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
σωστά τα λες - με ένα λάθος

όλοι είμαστε λίγο πολύ από αυτό που αναφέρεις

ακόμα και εγώ γουστάρω αν δεν την δώσω ακόμα να την κάνω 55 στον τροχό (αν και δεν έχει φοβερό νόημα), έτσι γιατί ένα κομάτι μου θέλει να περνάει τα άλλα με ίδια κυβικά και είδος και ναι ακόμα και ο τύπος με το rat bike πάλι να γυρίσουν κεφάλια ΚΑΠΟΥ ψάχνει...

το θέμα είναι τι μέτρο βάζεις

όταν η προσπάθεια αναγνώρισης και αυτοαναγνώρισης φτάνει στο να είσαι κίνδυνος για σένα ή τους άλλους (γιατί κάτι τέτοια μου μοιάζουν σαν να παίρνει κάποιος ένα πιστόλι και να βγαίνει στην Ομόνοια και να λέει "κοίτα πως θα πετύχω τον στόχο απέναντι χωρίς να ακουμπήσει κανέναν η σφαίρα (αλβανό χεχεχε)"... ναι αν είναι καλός θα το πετύχει 2-3 φορές αυτό... και μια όχι)

τέσπα το βαρέσαμε μέχρι θανάτου το θέμα - ελπίζω να βάλει ΛΙΓΟ μυαλό σε κάποιους (όχι εκ μέρους του "πάνσοφου NLS" που ήθελε να διδάξει ξέρω γω) και να έχουν ένα μέτρο - πριν... :bawl:

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΒΡΕ ΝΙΚΟ?
ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΕΤΣΙ. ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΒΛΕΠΕΙΣ:winka: ΣΤΟΥ ΝΟΥ ΣΑΣ ΤΟΝ ΒΥΘΟ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΠΙΟ ΑΠΛΑ. ΠΙΟ ΡΟΜΑΝΤΙΚΑ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ.
ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ? ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΚΑΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ. ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ. ΜΕ ΗΡΕΜΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΟΤΙ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ. ΤΩΡΑ, ΤΟ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ, ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ.
ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ, ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΤΑΣΗ ΝΑ ΑΠΟΔΗΚΝΙΕΤΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΕΥΡΕΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΣΑΣ.
ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ? ΕΙΜΑΙ ΘΗΒΩΝ, ΣΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΙΠΛΑ, ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟ ΑΡΣΕΝΙΚΟ, ΚΑΙ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ, ΚΑΝΕΙ ΣΟΥΖΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΚΟΝΤΡΑΡΙΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΣΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ. ΓΙΑ ΠΙΟ ΗΛΙΘΙΟ ΛΟΓΟ? ΚΙ ΟΤΑΝ ΕΦΑΓΕ ΤΟΥΜΠΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΚΑΤΣΕ Η ΣΟΥΖΑ, ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ? ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ Η ΜΑΓΕΙΑ... ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ, ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΤΟΥ. ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ...ΥΠΟΤΙΜΑΕΙ ΤΗΝ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΤΟΣΟ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΤΟΥ, ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.:sun:

NLS
14/04/2004, 10:19
οκ δεκτό - σε μας είναι πιο ανεπτυγμένη η βλακεία :) - είναι θέμα τεστοστερόνης μάλλον

όχι ότι δεν το έχω δει και σε σας

στο κάτω κάτω και μεις έχουμε να χτυπάμε σε σας την χαριτωμενιά σε κόντρα με την ίδια την πρακτικότητα ή την ουσία (απόδειξη εσύ η ίδια, που προτίμησες το DNA απέναντι σε σαφώς καλύτερες επιλογές, υποθέτω απλά επειδή σου έβγαλε μια συμπάθεια) - αλλά μην ξεφεύγουμε από το θέμα, μια και τουλάχιστον αυτό δεν είναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ...

Θάνος
14/04/2004, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
υπάρχουν άπειρες διαφορετικές απόψεις, αλλά αυτές που πάνε προς εκείνη τη συμπεριφορά για την οποία γκρινιάζω και έχω... παραλήρημα κατά κάποιους "ενοχλημένους", είναι αυτές ακριβώς που ΔΕΝ δείχνουν ότι ο άλλος δεν έχει μεγαλώσει - και όταν είσαι "ανήλικο" στο μυαλό καλό είναι να μην σου βάζουν καραμπίνα στα χέρια - λάθος;

Τώρα μη μου πεις ότι σε πείραξε το παραλήρημα... χα! αυτό κι αν είναι πια...

Αν εγώ είχα sport μηχανάκι, έστω κι αν ήμουνα από τους "καλούς" οδηγούς, ξέρεις όχι από τους "δολοφόνους"... η συνεπιβάτισσα μου θα έδειχνε διαφορετικά πάνω στη μηχανή; Νομίζω ότι αυτή η άποψη σου δεν έχει εξαιρέσεις ή κάνω λάθος; Αν αυτό δεν είναι προσβλητικό τότε τι είναι;

Όταν χρησιμοποιείς τέτοια γλώσσα μάλλον θα πρέπει να περιμένεις κάτι αντίστοιχο στις απαντήσεις, αν και πάλι κομψός ήμουνα.

Όσο για την argumentative συζήτηση έχεις δίκιο... η πληθωρική σου επιχειρηματολογία ισοπεδώνει τα πάντα:


Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
"αδιαφορώ αν η αδερφή μου ή η γυναίκα μου ή η μάνα μου προσφέρει θέαμα πουτάνας όταν την πάω μέχρι την φίλη της στην Καλιθέα, αδιαφορώ αν οι παραπάνω με που ανέβουν σκέφτονται πότε θα κατέβουν και περισσότερο απ'όλα αδιαφορώ αν θα γίνω πελτές, αδιαφορώ αν θα κάνω καμιά γριούλα ή κάμια κοπέλα με 2 παιδιά πελτέ πριν γίνω εγώ, αδιαφορώ αν κάνω πελτέ την γκόμενα μου που η μάνα της δεν τη γέννησε για να την κάνω εγώ πελτέ, εξάλλου ο μπαμπάς της δεν θα μπορεί να με γαμήσει άμα είμαι και γω πελτές, γενικά αδιαφορώ γιατί δηλώνω ότι έχω μπαλάκια που εσείς δεν έχετε και γι'αυτό γκρινιάζετε (μέχρι εκεί φτάνει το νιονιό του) - α και (κερασάκι) αν κάποιος έχει αυτή μου τη φιλοσοφία και γίνει πελτές (από μόνος του κατά πάσα πιθανότητα), τότε δεν έχει σημασία, απλά: 'α το καημένο το παιδί' (που πήγαινε με 220 σε δρόμο για 80), 'α τον κωλόγερο' (που δεν μπορεί να δει σφαίρα αφού εκπυρσοκροτήσει ο άχρηστος), 'α την κωλολακούβα' (ρε μαλάκα αυτή εκεί ήταν, αν δεν πήγαινες με 315 θα την είχες δει) κλπ."

ας μην το τραβήξουμε άλλο, το έχουμε ξεχειλώσει... άλλωστε έστω κι έτσι θεωρώ ότι συνεννοηθήκαμε τελικά.

άντε καλημέρα.:smilea:

NLS
14/04/2004, 10:40
καλημέρα

idi
14/04/2004, 11:28
wraia twra poy ta vrikame, kairos na ypenthimisw ston filo NLS oti ta on-off einai koyrastika kai i thesi idigisis tous einai orthopaidika avoli. ta street (oxi ss) einai idanika se ayto to tomea anekathen.

IDI-ka de ta Z1000/750 EINAI DASKALOI STH ARISTI THESI ODHGHSHS:beer: :beer:

NLS
14/04/2004, 11:33
πειράζει που μόλις έκατσα στα Ζ ένοιωσα να μην κάθομαι φυσιολογικά;

προσωπική παρατήρηση είναι και δεν ξέρω τίποτα σχετικό με ορθοπεδική

idi
14/04/2004, 11:45
oute egw kserw alla meta apo taksidi me street kai antistixo me on-off (transalp) den ypirkse thema sygrisis

me to fazer moy ta taksidia einai safos pio ksekourasta

tespa KALHMERA :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

kai kalo pasxa 2005 sti nimbus:wave2:

nimbus
14/04/2004, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
oute egw kserw alla meta apo taksidi me street kai antistixo me on-off (transalp) den ypirkse thema sygrisis

me to fazer moy ta taksidia einai safos pio ksekourasta

tespa KALHMERA :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

kai kalo pasxa 2005 sti nimbus:wave2:

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ:wave2: :sun: :sun: :wave2:

xifias
01/05/2004, 03:07
Θεμα συνηθειας ειναι ολα.Εγω ειχα στρεετ μηχανακια μεχρι που πηρα το freewind.Το χω κατι μηνες τωρα και ετυχε να παρω το zzr 600 του αδελφου μου για βολτα, μηχανη που στο παρελθον καβαλαγα και γουσταρα.

μιλαμε εφαγα ενα ξενερωμα.... κατεβηκα στο πενταλεπτο...

Τωρα που καλομαθαμε, να αρχισουμε τα σκυψιματα και τις μετανειες?ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

Ορθιος σαν τον κολοκοτρονη ρε... ετσι γουσταρω

Μαγκας στην πολη, μαγκας στις στροφες, και χωματοδρομοο εχω, και συνεπιβατη να γουσταρει το τοπιο...

Στην εθνικη βεβαια τον πινουμε κανονικα...Αλλα οπως ειπα ολα μια συνηθεια ειναι.

Εγκω παντως στριτ ντε τελει πια

milaber
01/05/2004, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από xifias
Εγκω παντως στριτ ντε τελει πια

Τελικά μάλλον έχω πρόβλημα...
Εγκώ πάντως τα τέλει όλα!

:alien: :alien: :alien:

ALEX1980
23/07/2004, 15:27
εχω το BLACKBIRD(μοντελο 1998)με ram-air και διπλα τελικα ελευθερα.τωρα οποιος θελει ας μιλησουμε για τελικες.

RapidShade
10/08/2004, 23:40
σας πληροφορώ ότι

1. Εγώ προσωπικά που είμαι λίγο Μινιμαλ
κατάσταση από άποψη ύψους... στα 210 όρθιος, στα 250 αν έχω πέσει η ζελατίνα
με καλύπτει μια χαρα....

2. Σχετικά με το topic: R1 vs Busa (τα +300cc παραπάνω του Βούζα σας λένε κάτι ή
να κάνω και κακά?) Και εν τέλει, όντως ο τύπος κλείνει το γκάζι... αλλα και να ΜΗΝ
το κλείνει, δοκίμασε να στρίψεις με το
διαβήτη (R1) και με το 30μετρο σκοινί από
το γαιδούρι που 'ναι δεμένο στον πλάτανο
...

Δεν λέω φυσικά... 1 τετραγωνικό χλμ
του είναι υπεραρκετό για 90 μοίρες στροφή...
:rotflmao: :rotflmao:

Best Regards

PS. Καλα να μαστε!

RapidShade
10/08/2004, 23:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από xifias
Θεμα συνηθειας ειναι ολα.Εγω ειχα στρεετ μηχανακια μεχρι που πηρα το freewind.Το χω κατι μηνες τωρα και ετυχε να παρω το zzr 600 του αδελφου μου για βολτα, μηχανη που στο παρελθον καβαλαγα και γουσταρα.

μιλαμε εφαγα ενα ξενερωμα.... κατεβηκα στο πενταλεπτο...

Τωρα που καλομαθαμε, να αρχισουμε τα σκυψιματα και τις μετανειες?ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

Ορθιος σαν τον κολοκοτρονη ρε... ετσι γουσταρω

Μαγκας στην πολη, μαγκας στις στροφες, και χωματοδρομοο εχω, και συνεπιβατη να γουσταρει το τοπιο...

Στην εθνικη βεβαια τον πινουμε κανονικα...Αλλα οπως ειπα ολα μια συνηθεια ειναι.

Εγκω παντως στριτ ντε τελει πια

Δεκτό...

πάντως το freewind είναι λίγο ντροπή
ακόμα και στην πόλη...
TDM, V-Strom, ακόμα και Africa μακράν
υπερτερούν κατ' εμέ....

το μονοκύλινδρο είναι λίγο θέμα...
αν και είναι το πιο οικονομικό
για να το αποκτήσεις από ότι
θυμάμαι από τιμές...

Cheers!

:beer: :beer:

idi
11/08/2004, 00:21
ρε αυτο το ποστ εχει "βρωμησει" που το θυμηθηκατε:lol: :lol: :lol: ειχα ξεχασει οτι υπαρχει!!!!

BILL VUZAS
11/08/2004, 10:25
M`ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΑ ΠΡΟΤΕΡΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΤΟΥ ΑΓΝΩΟΝΤΑΣ Η ΜΗ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΑ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ.ΑΥΤΗ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΗΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ,ΓΕΜΑΤΗ ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑ.
ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΓΙΑ ΔΥΟ ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ ΟΠΩΣ ΤΟ ΧΑΓΙΑΜΠΟΥΣΑ ΚΑΙ ΤΟ R1, ΙΣΩΣ ΤΟ R1 NA ΣΟΥ ΔΩΣΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΜΩΣ.ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΑΓΙΑΜΠΟΥΣΑ.ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΑΓΙΑ,ΣΤΡΙΦΤΕΡΟ ΤΟ R1.ΕΥΕΛΙΚΤΟ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΟ R1 ΤΑΞΙΔΙΑΡΙΚΟ ΤΟ ΧΑΓΙΑ.Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.ΣΕ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΒΟΛΤΑΣ ΤΑΧΥΤΕΡΟ ΣΤΑΘΕΡΟΤΕΡΟ ΤΟ ΧΑΓΙΑ.ΜΟΝΟ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΥΠΕΡΤΕΡΗ ΤΟ R1.TO ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΟ ΧΑΓΙΑ ΛΟΓΩ ΜΕΓΑΛΗΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΙΣ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ.ΟΙ ΛΑΣΤΗΧΑΔΕΣ ΤΡΙΒΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥΣ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΧΑΓΙΑΜΠΟΥΣΑ.
ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ,ΕΧΕΙ ΓΙΝΗ ΤΟ ΧΑΓΙΑΜΠΟΥΣΑ ΠΛΕΟΝ ΚΛΑΣΙΚΟ,
6 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ.(ΠΟΛΛΗ ΣΠΑΝΙΟ ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.)

milaber
13/08/2004, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ρε αυτο το ποστ εχει "βρωμησει" που το θυμηθηκατε:lol: :lol: :lol: ειχα ξεχασει οτι υπαρχει!!!!

Όντως ρε Γιώργο!

:lol: :lol: :lol:

r1akias
24/08/2004, 06:16
8a symfwnisw me ton filo vuza.

Polloi exoun 3exasei to pws vlepei o ka8e an8rwpos mia mixani (akomi kai ena sygkekrimmeno montelo). Den simainei oti an kapoio yperterei se kapoious tomeis oti einai ayto pou mas kerdizei.

Proswpika milwntas, eimai erwteymenos me to R1 tou 00'. Mou aresoun kai alla mixanakia (CBR, GSX-R etc), alla ayto to R1 einai gia emena. Mou aresei i emfanish tou, i 8esi odigisis, to moter tou, ta xarakthristika tou. Ti na kanoume twra... Yparxoun kai kollimata.