PDA

View Full Version : καλέ μου άνθρωπε ξέρεις απο jammer?



Motoulis
03/03/2006, 08:38
Ξέρει κανείς αν υπάρχει περίπτωση να βρώ jammer σε μικρό μέγεθος για μηχανή?
Δεν ψάχνω αντιραντάρ (ειδοποίηση) αλλά "μπουρδουκλωτή" σε απλά ελληνικά.

koutroulis
03/03/2006, 08:39
πρόσεχε όμως μη σε πιάσουνε και σε τρέχουνε!!!



στην Ελλάδα αυτά είναι όλα παράνομα!

Motoulis
03/03/2006, 08:44
Είσαι σίγουρος? Πρίν δύο χρόνια ούτε που τα ξέρανε.....υπάρχει νόμος?
Να με πιάσουν πρώτα.....αποφάσισα μετα απο 5 χρόνια νομιμότητας να μην ξανασταματήσω γιατί απλά με αυτα που έχω πληρώσει θα είχα τρίτο μηχανάκι.

koutroulis
03/03/2006, 09:11
ξέρω ότι σε πιάνουνε!!


για νόμο δεν το γνωρίζω στα σίγουρα να στο πω!


πάντως τόσες πολλές κλήσεις????

για ειδοποιητή πάντως που ειχα δει έξω είναι αρκετά μικρό για να το τοποθετήσεις κάπου στη μηχανή (σα πακέτο από τσιγάρα και πιο λεπτό)


καλη τύχη






:wave2:

hornet
03/03/2006, 09:16
Δηλαδη για να καταλαβω ψαχνεις για ECM τεχνικες ...μηπως ψαχνεις και τιποτα chaffs και flares??????:wave2:

Motoulis
03/03/2006, 09:22
2000 118.000 δρχ
2001 145και κάτι ψιλά
2002 460 ευρώ
2003 120ευρώ
2004 340 ευρώ
2005 1,180 ευρώ

σύνολο 2.500 και βάλε
Μ.Ο. 500 και κάτι

Μία για κράνος μέσα στην Κόρινθο Ιούλιο μεσημέρι που πήγαινα για μπάνιο

Μία Ομόνοια με το σκούτερ της γυναίκας μου γιατί........ κάθησε γιατι θα πέσεις .......

Είχα δίπλωμα απεριορίστων κυβικών ενώ το πενηντάρι θέλει "ειδικό" δίπλωμα........
Δεν μου έδιναν άδεια να πάω δικαστήριο και μου πλήρωσε ο Διευθυντής το πρόστιμο για να μην λείψω απο την δουλειά και τα υπόλοιπα φώτο στις εθνικές.
Εσύ τι λές συμφέρει?

koutroulis
03/03/2006, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Motoulis
2000 118.000 δρχ
2001 145και κάτι ψιλά
2002 460 ευρώ
2003 120ευρώ
2004 340 ευρώ
2005 1,180 ευρώ

σύνολο 2.500 και βάλε
Μ.Ο. 500 και κάτι

Μία για κράνος μέσα στην Κόρινθο Ιούλιο μεσημέρι που πήγαινα για μπάνιο

Μία Ομόνοια με το σκούτερ της γυναίκας μου γιατί........ κάθησε γιατι θα πέσεις .......

Είχα δίπλωμα απεριορίστων κυβικών ενώ το πενηντάρι θέλει "ειδικό" δίπλωμα........
Δεν μου έδιναν άδεια να πάω δικαστήριο και μου πλήρωσε ο Διευθυντής το πρόστιμο για να μην λείψω απο την δουλειά και τα υπόλοιπα φώτο στις εθνικές.
Εσύ τι λές συμφέρει?


τι λες ρε πατρίδα!!!


:lol: :lol: :lol: :lol:


μηπως τους πήδη**ς καμια αδερφή και σε έχουν βάλει στο μάτι???


δε συμφέρει!

με το 50αρι είναι από τις μεγαλύτερες μαλακίες που έχω ακούσει!!!


να βάλεις και ένα σκούρο πλαίσιο στη πινακίδα να μη διαβάζεται, στα αμάξια το πρόστιμο είναι μονο 60 ευρω και δεν σε πιανουν για τα υπόλοιπα!!!





:lol: :lol:

makis206
03/03/2006, 09:37
Φίλε μου Μοτούλη !

Δεν ξέρω απλώς αναρρωτιέμαι. Μήπως θα ήταν πιο φρόνιμο να συνετιστείς περισσότερο με τους νόμους και να ξεχάσεις τα τζάμμερς και τα σπάμμερς -σαν εμένα καλή ώρα :lol: - γιατί πολύ φοβάμαι πως άν λέω άν καταφέρουν να σε σταματήσουν κάποια στιγμή, δεν θα σε φτάνουν και τα δυο μηχανάκια που ήδη κατέχεις για να πληρώσεις τα γαμησιάτικα ;

Εννοείται πως δεν σε κατακρίνω, καταλαβαίνω απόλυτα την αγανάκτησή σου απλώς σκέφτηκα οτι ίσως σε βοηθήσω να σκεφτείς και τη νόμιμη πλευρά για το δικό σου το καλό φυσικά.:winka:

:beer: :beer: :beer:

BELZEBOYLIS
03/03/2006, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Motoulis




ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
ΜΕΡΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟ: Ατομικά και κοινωνικά δικαιώματα
ΑΡΘΡΟΝ 7
1. 'Εγκλημα δεν υπάρχει ούτε ποινή επιβάλλεται χωρίς νόμο που να ισχύει πριν από την τέλεση της πράξης και να ορίζει τα στοιχεία της. Ποτέ δεν επιβάλλεται ποινή βαρύτερη από εκείνη που προβλεπόταν κατά την τέλεση της πράξης.


Οπότε ψάξε αν υπάρχει σχετική νομοθεσία και προχώρησε στις αγορές σου !!!

idi
03/03/2006, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Motoulis

Είχα δίπλωμα απεριορίστων κυβικών ενώ το πενηντάρι θέλει "ειδικό" δίπλωμα.......


ANΜΠΙΛΙΒΑΜΠΛ ΣΛΕΩ!!!!!:uplate: :uplate: :hypnotize :dizzy:

sniper
03/03/2006, 10:00
Είχα δίπλωμα απεριορίστων κυβικών ενώ το πενηντάρι θέλει "ειδικό" δίπλωμα........


Ελπίζω να κάνεις πλάκα με αυτό..... Γιατί απλά δεν ισχύει.....

:smokin:

Daemon
03/03/2006, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Δηλαδη για να καταλαβω ψαχνεις για ECM τεχνικες ...μηπως ψαχνεις και τιποτα chaffs και flares??????:wave2:

Καλυτερος τροπος.. ενα ζευγαρακι Sidewinder.. :lol: :lol: :lol:


39389

sniper
03/03/2006, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Καλυτερος τροπος.. ενα ζευγαρακι Sidewinder.. :lol: :lol: :lol:


Chaffs.....

Ρε τι κάνω άμα έχω κέφια :D


39390

Motoulis
03/03/2006, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ελπίζω να κάνεις πλάκα με αυτό..... Γιατί απλά δεν ισχύει.....

:smokin:

ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ σοβαρολογώ γίναμε νούμερο στην Ομόνοια επέμενε ο μπάτσος με έπιασε νευρικό γέλιο και ήθελε να με συλλάβει γιατι είπα στην απελπισία μου "ποσες μαλακίες θα ακούσω ακόμα στην ζωή μου".....ο μικρός μπάτσος (πάνε δύο δύο) του έλεγε ευγενικά να μου την χαρίσει για το δίπλωμα (ήξερε οτι ο άλλος έλεγε πίπες) και τον έστειλε στο περιπολικό ως ανώτερος (ο μεγάλος). Η πλάκα είναι οτι ήθελε να γράψει στο τέλος (και καλα χαριστικά) οτι απλά δεν είχα το δίπλωμα μαζί μου και όχι οτι οδηγούσα χωρίς το "ειδικο" των 50cc. Εγώ δεν δεχόμουν να παραλάβω τέτοια κλήση και στο τέλος μου έγραψε οτι δεν είχα. Δεν πήγα δικαστήριο να τον κάνω ρόμπα λόγω δουλειάς αλλα την κλήση την έχω ακόμα και σήμερα. Οταν πάρω σκάνερ θα την στείλω στο μότο να ανοίξει σελίδα με "μαργαριτάρια" της ελληνικής μπατσαρίας.:wave2:

Motoulis
03/03/2006, 10:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Chaffs.....

Ρε τι κάνω άμα έχω κέφια :D

Δεν μι λέτ υπάρχει και σε κιτάκ για Τράιουμφ (ούχι τις κιλοτς )