PDA

View Full Version : Κίνηση στην Εθνική - Προσοχή !



Nik0s
03/03/2006, 11:22
Πυκνή κίνηση επικρατεί από νωρίς στη λεωφόρο Κηφισού και στο τμήμα της εθνικής οδού Αθηνών-Λαμίας από το ύψος της Πέτρου Ράλλη έως τη Μεταμόρφωση.

Αυξημένη είναι επίσης η κίνηση σε όλο το μήκος της εθνικής οδού Αθηνών-Λαμίας και στα διόδια Σχηματαρίου.

Υπενθυμίζεται ότι σύμφωνα με την αστυνομική διεύθυνση Φθιώτιδας γίνονται έργα σε τμήματα της εθνικής οδού από το 162ο χλμ έως και μετά τη Λαμία, γιαυτό συνιστάται στους οδηγούς να έχουν υπομονή και να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί ενώ τα τμήματα τροχαίας θα λαμβάνουν έκτακτα μέτρα με παρεμβάσεις και εκτροπές αν χρειαστεί ανάλογα με την κίνηση.

Στην εθνική οδό Αθηνών-Κορίνθου η κίνηση είναι λίγο αυξημένη χωρίς προβλήματα. Οι αξιωματικοί της τροχαίας εκτιμούν ότι η έξοδος του τριημέρου θα είναι μεγάλη λόγω και των καλών καιρικών συνθηκών και αναμένεται ότι θα αρχίσει να γίνεται έντονη η κίνηση μετά τη μία το μεσημέρι γιαυτό και έχουν προγραμματιστεί από την τροχαία Αττικής μέτρα.

Από τις 2 θα είναι σε επιφυλακή όλη η δύναμη της τροχαίας ενώ από τις 3 μέχρι τις 10 το βράδυ θα απαγορεύεται η κίνηση των φορτηγών σε όλα τα εθνικά δίκτυα. Παράλληλα έχουν συγκροτηθεί συνεργεία ελέγχου που θα βεβαιώνουν επικίνδυνες παραβάσεις, όπως υπερβολική ταχύτητα, ελιγμοί, αντικανονικό προσπέρασμα και κυρίως μέθη, καθ`όλο το διάστημα του τριημέρου.

Τις ώρες αιχμής, στα εθνικά οδικά δίκτυα η κίνηση θα παρακολουθείται και από αέρος από τα ελικόπτερα της αστυνομίας που θα συντονίζουν τις επίγειες δυνάμεις για παρεμβάσεις όπου χρειάζεται.

Μέτρα από την τροχαία αλλά και από τις άλλες αστυνομικές υπηρεσίες έχουν προγραμματιστεί και εκτός της Αθήνας στο υπόλοιπο οδικό δίκτυο του λεκανοπεδίου και στους χώρους συγκέντρωσης πολιτών όπως είναι τα εμπορικά κέντρα, λιμάνια, σταθμοί τρένων και λεωφορείων, αεροδρόμια κ.λπ.

Σε επιφυλακή η Τροχαία

Σε επιφυλακή θα βρίσκεται από το μεσημέρι η Τροχαία εν όψει του τριημέρου της Αποκριάς και της Καθαράς Δευτέρας για τη διευκόλυνση πεζών και αυτοκινήτων στο κέντρο της Αθήνας και στις εθνικές οδούς καθώς και για την πρόληψη τροχαίων ατυχημάτων.

Ειδικότερα την Καθαρά Δευτέρα θα παραχωρηθεί μία επιπλέον λωρίδα κυκλοφορίας στην εθνική οδό Αθηνών - Κορίνθου στο ρεύμα προς Αθήνα, στο ύψος της Κακιάς Σκάλας από το 53-ο έως το 47-ο χλμ. από τις 2 το μεσημέρι έως τις 10 το βράδι.

Επίσης θα υπάρχει αυξημένη αστυνόμευση σε όλο το εθνικό και επαρχιακό οδικό δίκτυο του λεκανοπεδίου της Αττικής καθώς και σε πολυσύχναστα μέρη του κέντρου και των προαστίων όπως εμπορικά κέντρα, λιμάνια, σταθμοί, αεροδρόμιο κλπ.

Παράλληλα καθ' όλη τη διάρκεια του τριημέρου θα ενταθούν οι έλεγχοι από συνεργεία που έχουν σχηματιστεί από την Τροχαία για την βεβαίωση επικίνδυνων παραβάσεων όπως υπερβολική ταχύτητα και μέθη.

Υπενθυμίζεται ότι σήμερα από τις 3 το μεσημέρι έως τις 10 το βράδι και την Καθαρά Δευτέρα από τις 3 το μεσημέρι μέχρι τις 11 το βράδι θα απαγορεύεται η κίνηση των φορτηγών στα εθνικά δίκτυα. Την Κυριακή τα περιοριστικά μέτρα δεν θα ισχύσουν.


naftemporiki.gr

ruyjin
03/03/2006, 11:31
δελτιο καιρου δεν εχει???

:D


:wave2:

Λεωνίδας
03/03/2006, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
δελτιο καιρου δεν εχει???

:D


:wave2:
Έχει (http://www.meteo.gr/)
:wave2:

catmaster
03/03/2006, 11:58
Κουφ@λες απο το πρωι την πηραν απο τη σημαια και τη καναν..
Αλι σε μας γαμ@ το φελεκι μου με την κ@λοδουλεια μου μεσα....

:a11: :a11: :a11: :a26: :a26: :a016: :a016: :a018: :a018:

rsp
03/03/2006, 12:27
Bλαμμενε ξεχνα τις πλαινες βαλιτσες, με μια θα παμε !!!

Nik0s
03/03/2006, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Bλαμμενε ξεχνα τις πλαινες βαλιτσες, με μια θα παμε !!!


:sad: :sad: :sad:

zephyr1
03/03/2006, 12:31
Παιδακια σημερα πηγα απο λουτσα κεντρο & ξανα πισω & τα ειδα ολα.:hypnotize

Αχ τα νευρα μου.

Προσοχη στους οδηγους ειδικα για αυτους που θα ταξιδεψουν τριημερο.

Ευχομαι σ'ολους καλο δρομο & τα ματια σας 1004.

Καλα να περασετε .
:wave2:

McGyver
03/03/2006, 12:36
Respect to Nik0s...

:beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:

Nik0s
03/03/2006, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Καλα να περασετε & να ειμαστε ολοι εδω την τριτη σε οσους θα φυγουν.
:wave2:


Κάποιος να το σβήσει αυτό ΤΩΡΑ please

παλιο-γκαντέμηδες :mad: :mad: :mad:

bartlal
03/03/2006, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Κάποιος να το σβήσει αυτό ΤΩΡΑ please

παλιο-γκαντέμηδες :mad: :mad: :mad:

:a9: :a9: :a9:

τι επαθες ρε?

Nik0s
03/03/2006, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
:a9: :a9: :a9:

τι επαθες ρε?

Δεν γουστάρω βρε Γιώργο παραμονή εκδρομής να μου εύχονται "να είμαι εδώ την Τρίτη"....

προσοχή ναι

το νου μας ναι

και όλα αυτά...

αλλά μην είμαστε και τόοοοσο πεσιμιστές.

:wave2:

rsp
03/03/2006, 13:31
πσσσττττ φιλε εσυ με το μπουκλε μαλλι, λιγα με το ξαδερφακι μου γιατι θα στις βγαλω τις πορτοκαλι τις μπουκλες μια μια......:lol: :eyepop:

bartlal
03/03/2006, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
πσσσττττ φιλε εσυ με το μπουκλε μαλλι, λιγα με το ξαδερφακι μου γιατι θα στις βγαλω τις πορτοκαλι τις μπουκλες μια μια......:lol: :eyepop:

πλεονεκτη, τις θελεις για σενα, ε? για να παει το χρωμα του μαλλιου σου με το κατεμα σου???? :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

rsp
03/03/2006, 13:38
Μην με τσιγκλας γιατι ζηλευω!! Ο μονος με περτικαλι μηχανακι και να μην εχω βαλει τη περουκα....Αντε και σβηστε το ποστ που ζητησε ο Νικ0ς μην σας παρω τη περουκα...

$py
03/03/2006, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Δεν γουστάρω βρε Γιώργο παραμονή εκδρομής να μου εύχονται "να είμαι εδώ την Τρίτη"....

προσοχή ναι

το νου μας ναι

και όλα αυτά...

αλλά μην είμαστε και τόοοοσο πεσιμιστές.

:wave2:



+1000

:beer:

bartlal
03/03/2006, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Μην με τσιγκλας γιατι ζηλευω!! Ο μονος με περτικαλι μηχανακι και να μην εχω βαλει τη περουκα....Αντε και σβηστε το ποστ που ζητησε ο Νικ0ς μην σας παρω τη περουκα...


:a22: :a22: :a22: :a22: :a22: :a22:

ας προσεχες να ερχοσουν λεδεαρ, ή εστω να εστελνες τον οικογενειακο σου αντιπροσωπο!!! :winka:


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

rsp
03/03/2006, 14:08
Καλα ταξιδια σε ολους και να περασουμε σουπερ!!!!!









Εσενα φουντοτε θα σε πετυχω και θα στα βγαλω τριχα τριχα...

adam_tsouk
03/03/2006, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Πυκνή κίνηση επικρατεί από νωρίς στη λεωφόρο Κηφισού και στο τμήμα της εθνικής οδού Αθηνών-Λαμίας από το ύψος της Πέτρου Ράλλη έως τη Μεταμόρφωση.



To διαπιστώσαμε!


:sick:

bartlal
03/03/2006, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Καλα ταξιδια σε ολους και να περασουμε σουπερ!!!!!









Εσενα φουντοτε θα σε πετυχω και θα στα βγαλω τριχα τριχα...


ΤΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣΣΣΣ, μαζεψε τον γιατι με πειραζει!!! :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

$py
03/03/2006, 16:08
Ante kalo triimero se olous, ta leme apo Triti.

Patra sourxomeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.......




:wave2: :beer: :wave2: :beer:
:wave2: :beer: :wave2: :beer:
:wave2: :beer: :wave2: :beer: