PDA

View Full Version : Η πρώτη μου σαβούρα...



michael110
03/03/2006, 13:00
Κατ' αρχήν να αναφέρω ότι είχα ποικίλα πράγματα να αναφέρω από την εμπειρία μου γι' αυτό γράφω στις γενικές συζητήσεις.
Αρχίζω περιγράφοντας την σούπα, που δεν είχε συνέπειες στην υγεία μου :) , χθες με το ψιλόβροχο ξεκινάω να πάω από τη σχολή (Πατησίων) στο σπίτι (Καλογρέζα). Το KRISS φόραγε νάυλον λάστιχα. Στην Ηρακλείου (για όσους γνωρίζουν) κοντά στην αντιπροσωπεία της Honda πάω να περάσω αριστερά από ένα σταματημένο ταξί. Μάλλον πάτησα το πίσω φρένο λίγο παραπάνω (δεν μιλάμε για τσαρούχωμα) και όντας κουλός νέος αναβάτης, είπα στο πίσω μέρος να πάει μπροστά!
Φεύγω πάνς από το παπί, σκάω με τον κ...λο κάτω και σέρνομαι λες και ήμουν σε παγοδρόμιο. Το μηχανάκι με λίγη παραπάνω φόρα σταμάτησε με τη βαλίτσα πάνω στην πλάτη μου. Πετάχτηκα πάνω μην με πατήσει κανένας και για να μαζέψω το παπί.
Και βλέπω μια TDM (αν δεν κάνω λάθος) και ένα KAZE R φαρδιά πλατιά. Μάλλον φρέναραν μόλις έπεσα και έπεσαν κι αυτοί.
Τα παιδιά και οι μηχανές τους δεν έπαθαν τίποτα ευτυχώς και αφού είδαν ότι είμαι καλά, συνέχισαν. ('Οχι σαν τους μ@λ@κες με τα αμάξια που αν πάθεις κάτι προσπερνούν κορνάροντας). Ούτε με έβρισαν, ούτε θέλανε να με αφήσουν.
Τέλοσ πάντων το παπί τα είδε όλα και είναι και καινούριο. Σταυρός και καλάμι στράβωσαν και η βάση του τιμονιού τα έπαιξε.:sad:
Κι όλα αυτά από σούπα με 5 km/h. Τι στο καλό ψεύτικα είναι;
Μέχρι το συνεργίο στην Καλογρέζα το πήγα καβάλα το παπί σαν ιστιοπλοϊκό αφού ο μπροστά τροχός έδειχνε αλλού γι' αλλού.
Εγώ ούτε αμυχή. Μακάρι αν είναι να πέφτουμε τόσο να πονάμε πάντα :smilea: :smilea:
Τέλος, το μπροστά φτερό μάζεψε από την άσφαλτο ένα πρασινωπό υγρό που λέγεται λάδια!!! :confused: :eek:
Σίγουρα δεν ήταν δικά μου! Και μπορεί γι' αυτό να έπεσαν κι οι άλλοι.

Πάντα όρθιοι!!!

P.S.: Ποιά ήταν η δική σας πρώτη σαβούρα;

lopi
03/03/2006, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από michael110
Κατ' αρχήν να αναφέρω ότι είχα ποικίλα πράγματα να αναφέρω από την εμπειρία μου γι' αυτό γράφω στις γενικές συζητήσεις.
Αρχίζω περιγράφοντας την σούπα, που δεν είχε συνέπειες στην υγεία μου :) , χθες με το ψιλόβροχο ξεκινάω να πάω από τη σχολή (Πατησίων) στο σπίτι (Καλογρέζα). Το KRISS φόραγε νάυλον λάστιχα. Στην Ηρακλείου (για όσους γνωρίζουν) κοντά στην αντιπροσωπεία της Honda πάω να περάσω αριστερά από ένα σταματημένο ταξί. Μάλλον πάτησα το πίσω φρένο λίγο παραπάνω (δεν μιλάμε για τσαρούχωμα) και όντας κουλός νέος αναβάτης, είπα στο πίσω μέρος να πάει μπροστά!
Φεύγω πάνς από το παπί, σκάω με τον κ...λο κάτω και σέρνομαι λες και ήμουν σε παγοδρόμιο. Το μηχανάκι με λίγη παραπάνω φόρα σταμάτησε με τη βαλίτσα πάνω στην πλάτη μου. Πετάχτηκα πάνω μην με πατήσει κανένας και για να μαζέψω το παπί.
Και βλέπω μια TDM (αν δεν κάνω λάθος) και ένα KAZE R φαρδιά πλατιά. Μάλλον φρέναραν μόλις έπεσα και έπεσαν κι αυτοί.
Τα παιδιά και οι μηχανές τους δεν έπαθαν τίποτα ευτυχώς και αφού είδαν ότι είμαι καλά, συνέχισαν. ('Οχι σαν τους μ@λ@κες με τα αμάξια που αν πάθεις κάτι προσπερνούν κορνάροντας). Ούτε με έβρισαν, ούτε θέλανε να με αφήσουν.
Τέλοσ πάντων το παπί τα είδε όλα και είναι και καινούριο. Σταυρός και καλάμι στράβωσαν και η βάση του τιμονιού τα έπαιξε.:sad:
Κι όλα αυτά από σούπα με 5 km/h. Τι στο καλό ψεύτικα είναι;
Μέχρι το συνεργίο στην Καλογρέζα το πήγα καβάλα το παπί σαν ιστιοπλοϊκό αφού ο μπροστά τροχός έδειχνε αλλού γι' αλλού.
Εγώ ούτε αμυχή. Μακάρι αν είναι να πέφτουμε τόσο να πονάμε πάντα :smilea: :smilea:
Τέλος, το μπροστά φτερό μάζεψε από την άσφαλτο ένα πρασινωπό υγρό που λέγεται λάδια!!! :confused: :eek:
Σίγουρα δεν ήταν δικά μου! Και μπορεί γι' αυτό να έπεσαν κι οι άλλοι.

Πάντα όρθιοι!!!

P.S.: Ποιά ήταν η δική σας πρώτη σαβούρα;


As stravonoun oso 8eloun ta sidera esi eutixos pou den stravoses....:lol:

idi
03/03/2006, 13:20
cool δε παθαινουν τιποτα τα παπια ΕΣΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ

το εχω ξαναγραψει αλλα το ξαναλω αλλη μια

ΤΑ ΚΑΛΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΣΤΑ ΠΑΠΙΑ ΚΑΝΟΥΝ 50 ΑΝΤΕ 60 ΕΥΡΩ.... αν δεν εχετε καντε 5 καφεδες και 3 τυροπιτες οικονομια και τα πηρατε....

τι κανετε με τα κωλοναιλον ρε παιδια???


περαστικα και παντα υγεια μονο αυτο μετραει
:wave2:

michael110
03/03/2006, 13:26
τι κάνετε με τα νάυλον βρε παιδιά;


Και σκεφτόμουν την Παρασκευή να πάω να τα αλλάξω :( !

FestoNero
03/03/2006, 13:29
Αντε βρε, να σε στειλουμε και στη ολυμπιαδα του 2008!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Περαστικα στη παπια!
Κρανος φοραγες ελπιζω!!!
:wave2:

michael110
03/03/2006, 13:35
Κράνος φόραγες ελπίζω

Παντού και πάντα:a013:

sniper
03/03/2006, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από michael110
.....
P.S.: Ποιά ήταν η δική σας πρώτη σαβούρα;


1 έτους... την πρώτη φορά που περπάτησα

:smokin:

michael110
03/03/2006, 13:37
1 έτους την πρώτη φορά που περπάτησα




Καλόόόόό!!!:lol:

sniper
03/03/2006, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από michael110
Καλόόόόό!!!:lol:


Δεν έχει σημασία πότε πέσαμε....

το να είμαστε καλά έχει :D

και να μαθαίνουμε :smokin:

adam_tsouk
03/03/2006, 14:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν έχει σημασία πότε πέσαμε....

το να είμαστε καλά έχει :D

και να μαθαίνουμε :smokin:

ε,. το ΠΟΣΕΣ φορές από κάποια στιγμή και μετά έχει!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


(ενος εσύ ρε; τσ τσ τσ ΄'αργησες,..... γιαυτο πηρες Χόντα; )
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bartlal
03/03/2006, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
ε,. το ΠΟΣΕΣ φορές από κάποια στιγμή και μετά έχει!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
03/03/2006, 15:29
Σου εύχομαι να είναι και η τελευταία.

Νάυλον είναι τα καλσόν, στα λάστιχα νάυλον μπορούν να είναι τα νήματα του σκελετού και ΟΧΙ η γόμα.

(Δεν κάνω τον έξυπνο, την έλεγα και εγώ αυτή τη -whatever- μέχρι που διάβασα προσεκτικότερα στο πλάι):wave2:

lopi
03/03/2006, 17:27
Ego xairomai pou zoume oloi kai autos einai kai o logos pou milame...:beer: