PDA

View Full Version : ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ Vstrom;



TSIK
03/03/2006, 13:47
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΤΡΙΚΑΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ TRANSALP 600 1197 KAI UELV NA PARV VSTROM 650. EGKRINETE;

BELZEBOYLIS
03/03/2006, 13:51
OXI

MIKE_16V
03/03/2006, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
OXI

Το ιδιο ηθελα να απαντησω και εγω:lol: :lol: :lol:

ΟΧΙ

BIG BLACK
03/03/2006, 13:55
Σε αυτό το site που μπήκες τι περιμένεις να ακούσεις?Πάρτο σήμερα γιατί το τριήμερο θα έχει υπέροχο καιρό.
Ο παραπάνω κύριος που είπε όχι ας επιχειρηματολογήσει την άποψή του.[Όχι ότι θα ακούσουμε]

LIBYKOS
03/03/2006, 13:55
Γιατί ρε παιδιά, τι σας έκανε το v-strom;
Μια χαρά μηχανή είναι!!!!

the_passenger
03/03/2006, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
OXI


+1

;)

Για την ακρίβεια σε καμία άλλη μηχανή δεν θα βρείς το συνδυασμό που έχεις τώρα...

TSIK
03/03/2006, 14:00
ΑΠΟ ΤΗΝ TRANSALP EIMAI ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΦΡΕΝΑ!!
ΤΟ ΣΑΒ/ΚΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΝΥΜΦΑΙΟ. ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΓΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ

BELZEBOYLIS
03/03/2006, 14:00
Πάντως το transalp του 1197 το αγοράζω κολλητά ....Συλλεκτικό κομμάτι λέμε!!!



Τι σου έκανε το μηχανάκι και θες να το δώσεις ;;;; Να άλλαζες κατηγορία να πω οκ...να πας στα 1000 ....


:wave2:

BIG BLACK
03/03/2006, 14:08
Εκτός πό χώμα το vstrom υπερτερεί παντού.Πλαίσιο, αναρτησεις, φρένα, γεωμετρια και φυσικά σε ιπποδύναμη.

costas81
03/03/2006, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από TSIK
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΤΡΙΚΑΛΑ ΕΧΩ ΜΙΑ TRANSALP 600 1197 KAI UELV NA PARV VSTROM 650. EGKRINETE;
Φιλε καλο το transalp αλλα αλλη φαση το strom!
Παρτο μια βολτα και θα καταλαβεις!
Και μετα θα τρεξεις να το παρεις!
Αν δεν βαριεσε ανατρεξε σε προηγουμενο θεμα που ενα παιδι εδωσε το tra και πηρε sttrom να δεις τι γραφει!

TSIK
03/03/2006, 14:17
COSTA81 ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΞΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ!!!!;

LIBYKOS
03/03/2006, 14:21
Για δες εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=16105&highlight=trans%2A+%2Astrom%2A)

LIBYKOS
03/03/2006, 14:23
Και εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=8244&highlight=trans%2A+%2Astrom%2A)

TSIK
03/03/2006, 14:28
ΟΚ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΑΝ ΚΑΙ ΜΠΕΥΡΔΕΥΤΙΚΑ ΛΙΓΟ. ΑΝ ΣΑΣ ΦΕΡΕΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΡΙΚΑΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΜΠΥΡΑ!

costas81
03/03/2006, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από TSIK
COSTA81 ΠΟΥ ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΞΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ!!!!;

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=17759

Bil
03/03/2006, 15:20
ΌXI βέβαια...
Τι V-Strom και πράσιν'άλογα...
Όλο προβλήματα βγάζει και γέμισε και ο τόπος... Και η κουτσή Μαρία V-Strom έχει...:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
03/03/2006, 15:23
Δεν έχω πρόβλημα με το Storm αλλά με την Ελληνική αντιπροσωπία,
μην πάρεις Suzuki...

Σε αντιπροσώπευση αυτήν την στιγμή η καλύτερη είναι η Yamaha...

BELZEBOYLIS
03/03/2006, 15:36
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=19392


Και αν ψάξεις θα βρεις και άλλα.... κάτι για σκουριές ακούστηκαν.... :D :D

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=18506

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=18001

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=18503

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=16428

athandim
04/03/2006, 10:10
:rolleyes:

Δηλαδή μιλάμε για τόοοοσο χάλια μηχανάκι ;;
Ούτε ένα (αρ. 1) καλό πια δεν έχει αυτό το V-strom;;

Βelzevoylis τί προτείνεις; Μήπως να τα πουλήσουμε ομαδικά τα μπάζα μας και να ψάξουμε όλοι για μτχ. ΤΑ δεκαετίας, να βρούμε την υγειά μας;

Σοβαρά τώρα : Τα προβλήματα που έχουν γραφεί εδώ δείχνουν όχι άριστη ποιότητα κατασκευής (π.χ. σκουριές, λεβιές ταχυτήτων, κοπάνημα μπροστινού συστήματος σε λακούβες με λίγα χλμ) και φυσικά δεν τα αμφισβητώ...

Όμως....η μηχανή εξακολουθεί να υπερτερεί, έναντι του ανταγωνισμού (λέγε με Τransalp) παντού, πλην άνεσης σε κίνηση σε χώμα.

Τsik η δική μου συμβουλή είναι να διαβάσεις Ολα τα thread που βρίσκονται σε αυτή την ενότητα, για να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα. Οκτώ σελίδες είναι..αφιέρωσε ένα δίωρο και θα δεις πόσο θα βοηθηθείς. Θα βρεις πολύ θετικά πράγματα, καθώς και τα συνήθη προβλήματα του μοντέλου (μερικά από τα οποία παραθέτει ο φίλος belzevoylis) και θα βγάλεις άκρη....

Και εγώ αυτό είχα κάνει.......:beer: :beer:

Tropeas
04/03/2006, 10:17
Πολύ σωστή τοποθέτηση απο Athandim. +++
και τα υπέρ και τα κατά (βάλε και στα κατά την ελληνική αντιπροσώπευση)

BELZEBOYLIS
09/03/2006, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
:rolleyes:

Δηλαδή μιλάμε για τόοοοσο χάλια μηχανάκι ;;
Ούτε ένα (αρ. 1) καλό πια δεν έχει αυτό το V-strom;;

Βelzevoylis τί προτείνεις; Μήπως να τα πουλήσουμε ομαδικά τα μπάζα μας και να ψάξουμε όλοι για μτχ. ΤΑ δεκαετίας, να βρούμε την υγειά μας;

Σοβαρά τώρα : Τα προβλήματα που έχουν γραφεί εδώ δείχνουν όχι άριστη ποιότητα κατασκευής (π.χ. σκουριές, λεβιές ταχυτήτων, κοπάνημα μπροστινού συστήματος σε λακούβες με λίγα χλμ) και φυσικά δεν τα αμφισβητώ...

Όμως....η μηχανή εξακολουθεί να υπερτερεί, έναντι του ανταγωνισμού (λέγε με Τransalp) παντού, πλην άνεσης σε κίνηση σε χώμα.

Τsik η δική μου συμβουλή είναι να διαβάσεις Ολα τα thread που βρίσκονται σε αυτή την ενότητα, για να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα. Οκτώ σελίδες είναι..αφιέρωσε ένα δίωρο και θα δεις πόσο θα βοηθηθείς. Θα βρεις πολύ θετικά πράγματα, καθώς και τα συνήθη προβλήματα του μοντέλου (μερικά από τα οποία παραθέτει ο φίλος belzevoylis) και θα βγάλεις άκρη....

Και εγώ αυτό είχα κάνει.......:beer: :beer:


Δεν ξέρω αν είναι τόσο χάλια το μηχανάκι ....Σε καμία περίπτωση δεν θα σας πρότεινα να το πουλήσετε !! Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να δώσεις ένα καλό και αξιόπιστο μηχανάκι, για ένα άλλο της ίδιας κατηγορίας !!!
Στο θέμα της σύγκρισης ...Εγώ προσωπικά θυσιάζω άλογα και τεχνολογία χάρη της αξιοπιστίας !!! Ένα ταξιδιάρικο μηχανάκι ΔΕΝ πρέπει να βγάζει προβλήματα !!! Τι να τα κάνω τα 100 άλογα και τα 1200 κυβικά , αν είναι να μείνω από μπαταρία ή απο πρόβλημα στα ηλεκτρικά ή για όνομα του θεού από πρόβλημα λογισμικού , σε κάποιο κωλοχώρι....( το παράδειγμα δεν αφορά τα στορμ , για να μην έχουμε αντιπαραθέσεις ...)
Οπότε , το βασικό ερώτημα παραμένει !!! Αφήνεις ένα δοκιμασμένο αξιόπιστο μηχανάκι για ένα άλλο, της ίδιας κατηγορίας το οποίο όμως δεν έχει την ίδια πορεία στον χρόνο( με άλλα λόγια : που δεν έχει αποδείξει την αξιοπιστία του ) ;;;;

deminio11
09/03/2006, 11:19
ego proteino na pas na to kaneis ena test kai vgaleis mia gnomi gia to Vstrom alla kai opoio allao exeis sto nou sou!!!

Opos exo pei kai se alla post pou exo kanei to vstrom den exei kai toooooooooosa polla provlimata opos theloun na ta parousiasoun merikoi !!!!!!

Ego pistevo oti ola ta modela olo kai kati exoun apo psegadi!!

Edo olokliri MERCEDES A CLASS eixe ferei toubes otan protovgike

diladi logo aftou tou peristatikou den prepei na ebistevetai kaneis mercedes kai oute einai axiopista ?

ELEOS KIRIOI

as vgaloupe ligo tis paropides kai as koitaxoume ligo pio sfairika

Vezouvios
09/03/2006, 12:25
Συμφωνω με τον φιλο παραπανω,εαν και ειμαι παθων αλλα αυτα τυχαινουν και στα καλυτερα τα σπιτια.......
Το τεστ ιν κανεις δεν μπορει να ειναι σιγουρος για κανενα μηχανακι ειτε αυτο ειναι bmw suzuki honda.
Ποιος μου λεει εμενα οτι αν δωσω το stroma και παρω bmw δεν θα μου βγαλει κανενα προβλημα οποιο και εαν ειναι αυτο..
Μπορει να στο πει κανεις αυτο???
Δεν νομιζω...

costas81
09/03/2006, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
Συμφωνω με τον φιλο παραπανω,εαν και ειμαι παθων αλλα αυτα τυχαινουν και στα καλυτερα τα σπιτια.......
Το τεστ ιν κανεις δεν μπορει να ειναι σιγουρος για κανενα μηχανακι ειτε αυτο ειναι bmw suzuki honda.
Ποιος μου λεει εμενα οτι αν δωσω το stroma και παρω bmw δεν θα μου βγαλει κανενα προβλημα οποιο και εαν ειναι αυτο..
Μπορει να στο πει κανεις αυτο???
Δεν νομιζω...

Εξω απο την δουλεια μου σημερα εσκασε ενα bmw GS!Κουκλα ειναι η μηχανη δεν μπορω να πω!Πηγα και την κοιταζα απο κοντα!λοιπον σκουριες σε λαιμο δισκοπλακες τιμονο αναρτησεις πλαισιο!
Αυτο σε παραθεση με τις σκουριες που λενε ολοι οτι βλεπουν στο strom!
Ολα εχουν σχεση με το ποσο το προσεχεις ποσο το βλεπει ο ηλιος και η βροχη και πολλα αλλα!Μην πιανουμε την μια δυο περιπτωσεις και κρινουμε ολα τα μοντελα!
Γιατι τα bmw δεν ειναι αξιοπιστα?Αλλα στα τοσα που εχουν πουληθει ολο και σε καποιο θα παρουσιαστει κατι!
Ετσι και στο stroma μας ετσι και σε ολα τα μηχανακια μας!
Η θελουν να μας πουν οτι στα ΤΑ δεν εχει παρουσιστει κανενα προβλημα?

TSIK
10/03/2006, 07:10
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΙΟΗΘΗΣΑΤΕ ΑΡΚΕΤΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗΝ TRANSALP. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΩΧΗΜΕΝΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ, ΑΛΛΑ ΟΙ ΧΑΡΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΝΤΑΙ!! Η ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ V STROMER ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΤΑΕΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ!! ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ON OFF ΚΑΙ ΑΠΕΧΘΑΝΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΧΩΜΑΤΙΝΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ. ΜΑ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ON OFF ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΑΡΕΙΣ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΒΟΥΝΩΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΥΣΗΣ ΤΟΤΕ ΤΙ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙΣ. ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΤΟ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΠΧ ΜΙΑ TDM.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ ΑΡΚΕΤΑ. ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΛΑΤΡΕΙΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΙΑΔΡΟΜΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΔΑΣΗ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ.!! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΒΑΛΙΑ ΚΑΛΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΤΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ V STROM;

Vezouvios
10/03/2006, 07:23
tsik Eipes.............
ΑΛΛΑ ΟΙ ΧΑΡΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ...

To transalp τα κανει αυτα??
Αυτο δεν ειναι transalp einai KTM..
Mαλλων το παρεξηγεισες το θεμα...
Σε πληροφορω λοιπον οτι και το vstrom παταει σε χωμα,αλλα με προσοχη..
Απλα το TRA υπερτερει στο απειροελαχιστο λογω του τακουνιου που εχει στα λαστιχα.
Για περπατα σε αμμο η σε χαλικι με το τρανσ να σε δω και γω....

Αν εισουν στην εκδρομη που καναμε τα vstrom sτον ολυμπο θα εβλεπες που μπηκαν τα stromia και θα αναιρουσες αυτα που εγραψες παραπανω....

TSIK
10/03/2006, 07:35
ΒΕΖΟΥΒΙΕ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΤΟ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΟ ΤΟΝ ΕΧΩ ΓΥΡΙΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΙΝΔΟ. ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ Η ΨΥΧΗ ΤΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΓΥΑΛΙΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΑΙΝΩ ΓΙΑ ΜΟΣΤΡΑ!

Psilouris DL650
10/03/2006, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vezouvios
tsik Eipes.............
ΑΛΛΑ ΟΙ ΧΑΡΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ...

To transalp τα κανει αυτα??
Αυτο δεν ειναι transalp einai KTM..
Mαλλων το παρεξηγεισες το θεμα...
Σε πληροφορω λοιπον οτι και το vstrom παταει σε χωμα,αλλα με προσοχη..
Απλα το TRA υπερτερει στο απειροελαχιστο λογω του τακουνιου που εχει στα λαστιχα.
Για περπατα σε αμμο η σε χαλικι με το τρανσ να σε δω και γω....

Αν εισουν στην εκδρομη που καναμε τα vstrom sτον ολυμπο θα εβλεπες που μπηκαν τα stromia και θα αναιρουσες αυτα που εγραψες παραπανω....

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΧΑΛΑΡΑ, ΑΛΛΩΣΤΕ Η' ΕΙΝΑΙ ΟΝ ΟFF Η' ΟΧΙ.
ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΨΗΛΟ ΑΝΧΩΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΖΑΝΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΥΤΕΣ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΧΕΡΙ. ΠΑΝΤΩΣ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ "SUPER".:a25: :a25:

BELZEBOYLIS
10/03/2006, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από TSIK
ΒΕΖΟΥΒΙΕ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ. ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΤΟ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΟ ΤΟΝ ΕΧΩ ΓΥΡΙΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΙΝΔΟ. ΘΕΛΩ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ Η ΨΥΧΗ ΤΗΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΓΥΑΛΙΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΑΙΝΩ ΓΙΑ ΜΟΣΤΡΑ!





+100000 :beer: :beer: :wave2: