PDA

View Full Version : Μετά από κάποιους μήνες...



bikersonly
06/04/2004, 07:13
χωρίς πινακίδα σήμερα έρχεται ένας ζητάς πρωινιάτικα από πίσω μου, ανάβει και την σειρήνα και με διπλαρώνει.
-Μου λέει που είναι η πινακίδα σου?
-Του δείχνω την σέλα χωρίς να του πω τίποτα.
-Μου λέει ΠΟΥ? δεν βλέπω?
-Ε ρε πρωινιάτικα ανοίγω την ζελατίνα του λέω στην σέλα από κάτω.
-Μου λέει και τι κάνει εκεί?
-Πήγα να του πω ότι είναι αδιάθετη σήμερα και κρύωνε :lol: :lol: Αλλά τελικά του λέω μου έχει σπάσει η βάση.
-Μου λέει και γιατί δεν την φτιάχνεις?Ε τον πού@Στη συζήτηση ήθελε πρωινιάτικα.
-Του λέω χτες το βράδυ μου έσπασε.Καλά μου λέει και φεύγει.

Παρόλο που του είπα αν θέλει να την δει δεν μπήκε στον κόπο.Και που ήξερε αν η μοτό μου δεν ήταν κλεμμένη?Ή αν εγώ είχα χαρτιά κτλ κτλ.Παρόλο που βαριόμουν την διαδικασία να του δείξω τα χαρτιά μου και την πινακίδα και ευτυχώς που δεν ήθελε μετά σκέφτομαι κάτσε ρε συ τότε μετά πως απορούμε πως κλέβουν αβέρτα μέρα μεσημέρι?

almalibera
06/04/2004, 07:35
...Καλα...μαλλον βαρεθηκε και αυτος το πολυ μπουρου μπουρου και για αυτο σε αφησε.

Δεν λες παλι καλα που δεν σ'εγραψε...?

bikersonly
06/04/2004, 07:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
...Καλα...μαλλον βαρεθηκε και αυτος το πολυ μπουρου μπουρου και για αυτο σε αφησε.

Δεν λες παλι καλα που δεν σ'εγραψε...?

Γιατί να με γράψει?Τι έκανα? :smokin:

parji
06/04/2004, 07:53
Μιχάλη, θα σου πω κάτι άσχετο αλλά και σχετικό μαζί.
Πριν κανά δυο χρονάκια, είχα πάει στο Αγρίνιο στα κεντρικά της φαρμακαποθήκης που δουλεύω για να δω ένα προγραμματάκι εκεί μαζί με το λογιστή τους. Επειδή είχε κολόκαιρο δε μπορούσα να πάω με τη μηχανή. Αυτοκίνητο δεν έχω και δε κατάφερα να βρω από κάποιον γνωστό. Οπότε αναγκάστηκα να πάω με το σιχαμένο ΚΤΕΛ. Τα γνωστά μας λεωφορεία, στα οποία δε μπαίνω ποτέ. Προτιμώ να πηγαίνω με τα πόδια καλύτερα, επειδή τα έφαγα στη μάπα σα φοιτητής και φαντάρος, αλλά δε μπορούσα να κάνω τίποτε άλλο εκείνη τη μέρα και μπήκα σε ένα από τα σιχαμένα.
Μετά από μερικά χιλιόμετρα έξω από τη πόλη, μας σταματούν οι συνοριακοί φύλακες, των συνόρων Αρτας - Αγρινίου (ναι υπάρχουν τέτοιοι πραγματικά)!!!
Μπαίνουν μέσα στο λεωφορείο και μας λένε να βγάλουμε τις ταυτοτητές μας. Στο βάθος του πούλμαν στη γνωστή μας γαλαρία, καθόταν τρεις ή τέσσερις αλβανοί, οι οποίοι όπως ήταν φυσικό δεν είχαν ταυτότητα. Τους ζητάν λοιπόν οι συνοριακοί τα χαρτιά τους ή τα διαβατηριά τους. Τίποτε οι αλβανοί. Δεν είχαν ούτε χαρτιά ούτε διαβατήρια. Δηλαδή με απλά λόγια είχαν μπει στη χώρα παράνομα. Γυρίζει ο ένας μπάτσος στον άλλο και του λέει. Τι να κάνουμε τώρα με αυτούς εδώ? Να τους κατεβάσουμε από το λεωφορείο?
Σώπα μωρέ, λέει ο άλλος, όρεξη για φασαρίες έχεις? Ποιος τους πηγαίνει τώρα μέχρι το αστυνομικό τμήμα, να τους δηλώσει και και και...αστους να πάνε όσο πάνε και τους πιάνουν οι άλλοι παραπέρα...οχουουου...κατέβα να φύγουμε να πάει και το λεωφορείο στο καλό του...
Ρε τι είναι τούτοι δω? Οι άλλοι μπήκαν παράνομα στη χώρα, μπορεί να είναι εγκληματίες (τι μπορεί, σίγουρα αν έβλεπες τις φάτσες τους) και αυτοί που υποτίθεται ότι μας προστατεύουν και ότι αυτή είναι η δουλειά τους, βαριούνται να τους πάνε μέχρι το τμήμα που είναι δεν είναι 10 χιλιόμετρα απόσταση.
Σα το μπάτσο που σε σταμάτησε σήμερα. Σιγά μη μπουν μωρέ στο κόπο να κάνουν το κάτι παραπάνω. Χεστήκαν για όλους και για όλα...

bikersonly
06/04/2004, 07:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από parji
Σα το μπάτσο που σε σταμάτησε σήμερα. Σιγά μη μπουν μωρέ στο κόπο να κάνουν το κάτι παραπάνω. Χεστήκαν για όλους και για όλα...

Έτσι είναι βρε Κωστή.Σαν τον πατέρα του Pestilence από το Bikenet.Που είδε 2 Ζητάδες και τους ρώτησε να κάνουν κάτι που του χαν κλέψει πριν λίγα λεπτά την μοτό και αυτοί έπιναν το καφεδάκι τους. :mad:

almalibera
06/04/2004, 09:04
"Σα το μπάτσο που σε σταμάτησε σήμερα. Σιγά μη μπουν μωρέ στο κόπο να κάνουν το κάτι παραπάνω. Χεστήκαν για όλους και για όλα...
"

Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Έτσι είναι βρε Κωστή.Σαν τον πατέρα του Pestilence από το Bikenet.Που είδε 2 Ζητάδες και τους ρώτησε να κάνουν κάτι που του χαν κλέψει πριν λίγα λεπτά την μοτό και αυτοί έπιναν το καφεδάκι τους. :mad:


ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΙΑ...........

nimbus
06/04/2004, 09:19
ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΜΑΣΤΕ:D ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ:winka:

niko13g
06/04/2004, 09:21
Εισπράκτορες με όπλα ….
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KAI...

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

SpyrosTDM
06/04/2004, 10:33
ΜΙΧΑΛΗ ΑΝ Ο ΖΗΤΑΣ ΕΙΧΕ ΟΡΕΞΗ ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΚΟΒΕ ΜΙΑ ΚΛΗΣΟΥΛΑ ΤΩΝ 32 ΕΥΡΩ.ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΩ...:D

periklisk
06/04/2004, 11:46
Και εγώ γυρνάω με την πινακίδα κάτω εδώ και κανα 5μηνό.... Μου την έχουν πέσει αρκετές φορές....

Έχεις δίκιο Μιχάλη και οι υπόλοιποι!!! Βαριούνται τη ζωή τους.....

bikersonly
06/04/2004, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Και εγώ γυρνάω με την πινακίδα κάτω εδώ και κανα 5μηνό.... Μου την έχουν πέσει αρκετές φορές....



Βασικά Περικλή εγώ δεν την έχω καθόλου την πινακίδα......... αναπαύεται κάτω από την σέλα.......... :evil:

Αν με σταμάταγε...........θα σταμάταγα............το πιθανότερο να με έγραφε.......οκ λοιπόν θα πλήρωνα τα 32 euroπουλα και άμα ξανασταμάταγα σε μπλόκο.............. :evil:

periklisk
06/04/2004, 13:20
Κάνεις και αλητείες!!!:ninja: χεχε!!! Ούτε καν θα ξεκίναγε κανένας από τη βαρεμάρα που τους δέρνει..... Μέχρι να το βάλουν μπροστά το χάρβαλο έχεις παρκάρει και πίνεις καφέ.....:lol:

Spazz
06/04/2004, 18:30
ρε κι εγω ειχα φαει για πινακιδα δυο φορες.την ,μια την πληρωσα κανονικα.την δευτερη αγοραζω τα παραβολα και τα βαζω στην τσαντα.ελα ομως που ξεχασα να τα παω στην Γ.Α.Δ.Α. κανα μηνα και βαλε!!!τα παω λεω στην κυρια τωρα θα φαω κι αλλο προστιμο?και μου λεει οχι!.....αγαπημενη μου ελλαδα!!


θα σας ελεγα και κατι που λεω εδω και πολυ καιρο και εχω γλυτωσει απειρες κλησεις αλλα αν το πω θα μαθευτει πολυ και μετα δεν θα πιανει!!!βασικα απο τοτε που το λεω δεν εχω φαει κληση ουτε για πινακιδα αλλα γλυτωσα και 200 ε για αντιθετο.......

χεχεχεχε

ireneepi
07/04/2004, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Γιατί να με γράψει?Τι έκανα? :smokin:


Ελα μου ντε...?:smokin:

transalper600
09/04/2004, 15:42
Εχο μηχανή 1 χρονο τώρα!
Εχω κανει 14000klm


και δεν με'χει σταματήσει Κ Α Ν Ε Ν Α Σ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτό ειναι καλό??????????????

Οταν είμουν με παπια είχαν γ...θει να με σταματάνε!


γιατί?????¨????????????????????

milaber
09/04/2004, 15:49
Όντως αυτό με τα παπιά είναι αρκετά περίργο...
Έχω πετύχει μπάτσο να γράφει πακετά (με κλασσικό άθλιο παπί) για κράνος και δίπλα να περνάει ανενόχλητος μετά από λίγο motardας χωρίς κράνος επίσης.
Η πλάκα είναι ότι χαιρετήθηκαν κιόλας!

transalper600
09/04/2004, 16:40
γαμισ...α Θοδωρή ! Εχω πετύχει τέτοια φάση. Ποτέ δε κατάλαβα! Αυτός που έχει το "αθλιο" παπί είναι σίγουρο πως
1. Δεν έχει τα φράγκα να πάρει κάτι άλλο!
2. Κανει τι δουλεία του πακετά σε καψα, βροχη και κρυο γιατι δεν εχει βρει κατι καλύτερο!
και στο κάτω ρε φιλε γιατι να τον φράψεις? Να τον elenkseis NAI ok alla apo ayton tha parei ta frangka?

Grapse ton mesilika me to papi pou den exei idea apo odiki simperifora!
Grapse ton kagkoyra me to papi me piragmeni eksatmisi GIA TIN eksatmisi pou mas spaei ta oumpala!
Grapse ton typa pou paei gia kafe stin paralia me to Varadero xoris kranos , to gialaki tou kai ti gomena

aman pia!!!

milaber
09/04/2004, 23:18
Ολόσωστο σε βρίσκω φίλε μου transalper!

Φαντάσου φρίκη που τρώει ο άνθρωπος όταν τον γράφουν και καλείται να πληρώσει λεφτά πολύ περισσότερα από αυτά που βγάζει σε αρκετές μέρες!

Επίσης το έχω ξαναδηλώσει πως δεν υπάρχουν πιο σπαστικοί και επικύνδινοι οδηγοί από τους 35+ που ξαφνικά αποφάσισαν να το παίξουν "ελεύθεροι και ωραίοι" και πήραν μηχανή (συχνότερα από όλες Varadero) για να χτυπάν πιπίνια...
Χωρίς να πηγαίνουν πίσω και τα καγκούρια...

Spazz
10/04/2004, 12:48
εμενα ενα γνωστο μου με οσο δεν παει αθλιο παπι τον σταματησανε και ειχε παρει κατι παλια μαχαιρια για να τα πουλησει στο μοναστηρακι...........του κανανε δικαστηριο επειδη δεν πιστευαν οτι παει να τα πουλησει...........μηπως πηγαινε για φονο με μαχαιρι για το ψωμι??????? :lol: