PDA

View Full Version : Αστάθεια V-Strom και παρατηριτικότητα...



Bil
03/03/2006, 16:09
Προ 2-3 μήνες άρχισα να παρατηρώ κάποια αστάθεια στο 650 μου, που αμα τη επιβίβαση κάποιου ελαφρώς υπέρβαρου συνεπιβάτη, γινόταν πάρα πολύ έντονη και τρομακτική, σαν να έχει σκάσει το μπροστά και να πατάω λάδια.
Κοίταξα τα πάντα (ΤΑ ΠΑΝΤΑ όμως...) σε όλο το μπροστινό σύστημα και δεν έβρισκα τίποτα !!!
Μέχρι σήμερα που χαζεύοντας το μωρό μου που τόσο δεν μπορούσα να χαρώ τις προηγούμενες ημέρες έπεσε το μάτι μου στην αριστερή μεριά του υποπλαισίου στην βίδα συγκράτησης με το πλαίσιο και Ω του θαύματος βλέπω οτι είναι έτοιμη να πέσει !!!
Νάτη η αιτία ! Κάθε φορά που έμπενα σε στροφή ή είχα συνεπιβάτη μικρομετατοπίζονταν το υποπλαίσιο (σαν να κουνιέται ο συνεπιβάτης ενα πράγμα) και γιαυτό είχα φρικάρει !
Αμέσως μετά το σφίξιμο.....ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΗΧΑΝΗ !!!
Υποθέτω οτι ευθύνονται οι χωμάτινες βόλτες και όχι οτι ανακάλυψα ενα κουσουράκι του 650 αφού δεν το έχω ξανακούσει πουθενά...
Απλά όσοι λερώνετε τα Strom σας :lol: ρίξτε και καμια ματιά στις βίδες...:look: :wave2:

stavrouliasp
03/03/2006, 16:33
Sugnwmh alla...on-off den eipame oti einai..?:lol:

Bil
03/03/2006, 16:37
Αμέ...
ΟΝ χώμα
OFF υποπλαίσιο..:lol: :lol: :lol:
Άσε μην τα σκαλίζεις αυτά τι είναι on και τι off...:lol:

Tropeas
03/03/2006, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bil
...
Υποθέτω οτι ευθύνονται οι χωμάτινες βόλτες και όχι οτι ανακάλυψα ενα κουσουράκι του 650 αφού δεν το έχω ξανακούσει πουθενά...
Απλά όσοι λερώνετε τα Strom σας :lol: ρίξτε και καμια ματιά στις βίδες...:look: :wave2:

Μην είσαι και πολύ σίγουρος ότι δεν το χεις ξανακούσει... ρίξε ενα ψάξιμο... ;)