PDA

View Full Version : Εφαγε η μαπα μου χωμα!



jennik
04/03/2006, 12:27
Παιδια μια μικρη συμβουλη απο καποιον που φοραει παντα κρανος!
Μη καβαλατε ποτε μηχανακι ουτε για 200 μετρα χωρις!
Ενα μικρο παραδειγμα και μια φωτογραφια για να σας ταρακουνησω.
Ημουν για καφεδακι με φιλους χθες το μεσημερι. μετα απο καμποση ωρα βαρεμαρας, μου λεει ενας φιλος απο την παρεα. "δωσε μου λιγο το μηχανακι σου (VFR) να το κανω μια βολτα, παρε το του λεω. Καθως εφευγε μου λεει παρε και εσυ το μηχανακι μου (CBR600RR) να το οδηγησεις. οκ του λεω.
Σηκωνομαι βαζω το σακακι, παω να βαλω το κρανος και γυριζει και μου λεει, ρε μη ντυνεσαι εδω ενα κυκλο θα κανουμε και γυρναμε! Και εκανα και εγω τη μαλακια! και αφησα το κρανος...
Λοιπον, στα 200 μετρα με 30-40km επεσα λογω μπλοκαρισματος μπροστινου...
Και μιλαμε φοραω κρανος παντα! Μια φορα δε το εβαλα και εφαγε η μαπα μου χωμα... (στην κυριολεξια!)
Παιδια παντα κρανος!

jennik
04/03/2006, 12:34
Και η φωτογραφια...

Θάνος
04/03/2006, 12:41
Καταρχίν περαστικά σου από το ατύχημα που είχες και εύχομαι να είναι το τελευταίο.

Σχετικά με τη φωτογραφία όμως, έχουμε πει πολλές φορές στο παρελθόν ότι εδώ δεν δημοσιεύουμε φωτογραφίες τραυματισμών. Αίματα, πληγές και τα σχετικά δεν είναι θέαμα για δημοσίευση. Ξέρουμε όλοι τι συμβαίνει άν πέσεις χωρίς κράνος!

Θα πρέπει να αρκεστείς στην περιγραφή...

adam_tsouk
04/03/2006, 18:45
Περαστικά φιλαράκι....




:wave2: :wave2: :wave2:

jennik
04/03/2006, 19:10
Oυπς! sorry Θανο δε το ηξερα.
απλα ηθελα λιγο να ταρακουνισω ωστε να καταλαβουν ποσο
σημαντικο ειναι το κρανος ακομα και οι πιο "δυσκολοι"
Και επειδη η φωτογραφια σου μενει πολυ περισσοτερο στο μυαλο
την εκανα upload.
Sorry και παλι.

Θάνος
04/03/2006, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από jennik
Oυπς! sorry Θανο δε το ηξερα.
απλα ηθελα λιγο να ταρακουνισω ωστε να καταλαβουν ποσο
σημαντικο ειναι το κρανος ακομα και οι πιο "δυσκολοι"
Και επειδη η φωτογραφια σου μενει πολυ περισσοτερο στο μυαλο
την εκανα upload.
Sorry και παλι.

Ναι το κατάλαβα ότι έτσι το σκέφτηκες αλλά το θέμα έχει συζητηθεί αρκετές φορές στο παρελθόν και υπάρχει αυτή η τακτική πλέον. Δεν τρέχει τίποτα.. :wave2:

Alx 84
06/03/2006, 23:20
Περαστικά σου. Αφού το φοράς πάντα το ριμάδι τι το άφησες. Έτσι την πατάμε πάντα. Στη φάση, "έλα μωρέ 2 βήματα είναι"

zolotas
06/03/2006, 23:29
μια -δυο φορες που την εδωσα για βολτα σε φιλο ετρεμε η καρδια μου........γιατι ξερω οτι καπως ετσι γινονται οι στραβες.....π@τανα μοιρα δλδ..........


περαστικα ......αν και δεν ειδα την φωτο.......φανταζομαι:cry:

jennik
06/03/2006, 23:36
Ευχαριστω ρε Alex, τουλαχιστον αυτα τα 2 βηματα ελπιζω να ειναι τα τελευταια χωρις κρανος. ενα απο αυτα που λεω ειναι οτι ατυχηματα που ειναι απλα επιφανειακα καλο ειναι (τροπος του λεγειν...) να συμβαινουν γιατι συνηδειτοποιουμε καποια πραγματα που σε αλλες περιπτωσεις κοστιζουν ζωες...

jennik
06/03/2006, 23:42
Ευχαριστω zolota, και να εισαι σιγουρος οτι κομενες οι δανικες βολτες... Αυτο που μου την εδωσε πιο πολυ ειναι οτι εριξα την μηχανη του φιλου μου και οχι οτι επεσα εγω..

sonic22
06/03/2006, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Θα πρέπει να αρκεστείς στην περιγραφή...
egw tha elega na valoume leuta na plirwnoume enan skitsografo o opoios tha ftiaxnei sta grigora skitsakia me nerotebera twn fwto pou kovonde...

san auta pou vgainoun apo ta dikastiria stin ameriki..

:wacko: :p :wacko:


p.s. fisika kai kanw apla plaka kai fisika kala kanate kai kopsate "aimatires" (kai alles) fwto..
:beer: :wave2: :beer:

Alx 84
06/03/2006, 23:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από jennik
Ευχαριστω ρε Alex, τουλαχιστον αυτα τα 2 βηματα ελπιζω να ειναι τα τελευταια χωρις κρανος. ενα απο αυτα που λεω ειναι οτι ατυχηματα που ειναι απλα επιφανειακα καλο ειναι (τροπος του λεγειν...) να συμβαινουν γιατι συνηδειτοποιουμε καποια πραγματα που σε αλλες περιπτωσεις κοστιζουν ζωες...




Όπως και να έχει την έβγαλες καθαρή με λίγες απώλειες. Το βασικό είναι ότι έμαθες από αυτό (γιατί ξέρω πολλούς που έχουν φάει τα μούτρα τους και δε βάζουν μυαλό).
Τώρα για τη μοτό του φίλου σου, ναι είναι κάπως...:( :(
Περαστικά και πάλι.