PDA

View Full Version : "ΑΝΑΣΤΑΣΗ"(!!!) ΤΡΟΜΠΑΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ...



DimChios
04/03/2006, 17:35
Πρίν από μία βδομάδα πήγα με φίλους σε μια χωμάτινη διαδρομή!
Χαρούμενος που μόλις είχα βάλει και τα καινούρια μου χωμάτινα λάστιχα μου ήρθε η λυπητερή! ΕΜΕΙΝΑ ΑΠΟ ΤΡΟΜΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ!!! Τη δεύτερη μέσα σε ένα χρόνο! :a37:
Την γκαντεμιά μου μέσα λέω και αρχίζουμε με τα παιδιά τη γνωστή πατέντα να απομονώσουμε την τρόμπα και να ενώσουμε απ’ευθείας τα σωληνάκια. (Απίστευτα εύκολη διαδικασία στο Africa) :a09:
Έβαλα μπροστά κι έφυγα και το μόνο που έπρεπε να κάνω ηταν κάθε 100 – 120 χλμ να φουλάρω το ρεζερβουάρ...
Την τρόμπα όλη τη βδομάδα που πέρασε δεν την άλλαξα λόγο οικονομικής στενότητας και είπα να το τραινάρω λίγες μέρες ακόμα μιας και τη δουλειά μου την έκανα μια χαρά μεσ’ τη πόλη.Να επισημάνω οτι ΔΕΝ ΕΙΧΑ (ΩΣ ΣΗΜΕΡΑ) ΠΛΥΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ.... :a31:
Σήμερα λοιπόν ξαναπήγα με ένα φίλο Βαρυμπόμπη!Καλά,το τί λάσπη και νερά βρήκαμε δεν το συζητώ...όπου λασπολακούβα και μέσα είμασταν τα γουρούνια! :a08:
Τελειώνουμε λοιπόν και πάω τη μηχανή για πλύσιμο.Που μου ήρθε κι εμένα? Μάλλον επειδή είναι Σάββατο!!! :a25:
Βάζω μπροστά να φύγω και..... ΑΚΟΥΩ ΤΗΝ ΤΡΟΜΠΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!! :eyepop: Μπά,λέω, ιδέα μου είναι! Έχεις την εντύπωση βρωμερό σκουλίκι οτι θα γλιτώσεις τα 180 ευρώ??? :a9: ΚΙ ΟΜΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!!! :a54:
Βγάζω τη φύσα του ρεύματος (την ψιλιάστηκα τη δουλεια), τη φυσάω,ξαναενώνω τα σωληνάκια όπως ήταν και ΕΤΟΙΜΗ!!! :a46:
Συμπέρασμα 1ον: Τσεκάρετε τη φύσα μην έχει πάρει νερά και μη βιαστήτε να βγάλετε άχρηστη την τρόμπα σας!
Συμπέρασμα 2ον: Μάθετε πώς γίνεται η πατέντα σε περίπτωση που μείνετε απο τρόμπα να μήν πληρώνετε κερατιάτικα Express Service! (Εγώ δεν ήξερα τη πρώτη φορά που μου έτυχε)
Συμπέρασμα 3ον: ΤΕΛΙΚΑ ΑΠ’ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΗΜΟΥΝ Κ@#&%*ΡΔΟΣ!!! :a18::beer: :a2: :a5:

FZR1000
05/03/2006, 02:41
αν χτύπαγες την τρόμπα με σφυρί (λαστιχοσφυρο κατά προτίμιση) θα ξεκόλαγε με την μία (99%)! το έχω κάνει πολλές φορές!

DimChios
05/03/2006, 07:03
Το έκανα! Είπαμε όμως οτι το προβλημα ήταν στη φύσα και όχι στην τρόμπα!:nono:
Καλή:sun:

furious
05/03/2006, 14:42
Τα σωληνάκια στην είσοδο και στην έξοδο της τρόμπας την ίδια διάμετρο δεν έχουν; Άρα για να τα ενώσουμε και να παρακάμψουμε την τρόμπα πρέπει να έχουμε πάντα μαζί μας ένα κομματάκι πιο φαρδύ σωληνάκι για να μπουν μέσα τα άλλα από τη μια και την άλλη μεριά και να γίνει η δουλειά, σωστά;

DimChios
05/03/2006, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από furious
Τα σωληνάκια στην είσοδο και στην έξοδο της τρόμπας την ίδια διάμετρο δεν έχουν; Άρα για να τα ενώσουμε και να παρακάμψουμε την τρόμπα πρέπει να έχουμε πάντα μαζί μας ένα κομματάκι πιο φαρδύ σωληνάκι για να μπουν μέσα τα άλλα από τη μια και την άλλη μεριά και να γίνει η δουλειά, σωστά;

Όχι φίλε μου δεν χρειάζεται άλλο σωληνάκι! Ναί, την ίδια διάμετρο έχουν αλλά βγάζεις αυτό που πάει στην τρόμπα από το καρμπυρατέρ και το ενώνεις απ'ευθείας στο φίλτρο! ;)

Y.Γ Σωστά δεν τα λέω ή μήπως τα κρασιά που ήπια με χαλάσανε? :a55: :beer:

caesarsk
07/03/2006, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από furious
Τα σωληνάκια στην είσοδο και στην έξοδο της τρόμπας την ίδια διάμετρο δεν έχουν; Άρα για να τα ενώσουμε και να παρακάμψουμε την τρόμπα πρέπει να έχουμε πάντα μαζί μας ένα κομματάκι πιο φαρδύ σωληνάκι για να μπουν μέσα τα άλλα από τη μια και την άλλη μεριά και να γίνει η δουλειά, σωστά;



Σωστά τα λες.......

stavrogin
10/03/2006, 20:12
Εγω το μονο που μπορω να πω με τις τρομπες ειναι οτι στο bros650 που ειχα,δοκιμασα μεταχειρισμενες σε τιμες απο 50-80 ευρω.Κρατουσαν απο 6 μηνες εως 1 χρονο και ψοφαγαν.Το να περνεις τρομπες μεταχειρισμενες ειναι λυση αναξιοπιστη και στο τελος πιο ακριβη