PDA

View Full Version : Μηπως δε ζηταω πολλα..;



lammadin
05/03/2006, 04:13
Σας εχει τυχει ποτε να οδηγατε τη μηχανη σας χαλαρα για αρκετη ωρα και χωρις να το καταλαβετε να πιασετε τον εαυτο σας να σκεφτεται κατι αλλο η να φιλοσοφει τη ζωη γενικα..;

Πριν μερικες μερες το επαθα εγω...

Εκει που οδηγουσα και ειχα για τα καλα χαθει στις σκεψεις μου,για το τι ακριβως ψαχνει ενας ανθρωπος στη ζωη και για το αν ποτε θα νιωσει ικανοποιημενος με αυτα που εχει καταφερει και που κατεχει γενικα,σε ενα φαναρι πατωντας φρενο ενιωσα εκεινο το «τουπ» στο πισω μερος του κρανους που κανει ο συνοδηγος οταν δεν προλαβαινει να κρατησει το κεφαλι του και χτυπαει μπροστα.Γυριζω και βλεπω την κοπελια μου να μου χαμογελαει μεσα απο το κρανος της...
Κολλησα εκει για λιγο και την κοιτουσα καταματα...Μεχρι που με ρωτησε : «τι θες;»
Συνδιαζοντας την ερωτηση της με τις προηγουμενες σκεψεις μου προσπαθησα χωρις να το καταλαβω να βρω τι μου λειπει απο τη ζωη μου και αν ηθελα τιποτα αλλο...
Ματαια....τα δευτερολεπτα κυλουσαν και εγω ειχα χαθει στα ματια της χωρις να μπορω να βρω εστω και ενα πραγμα που να μου λειπει....
Τα κορναρισματα των οδηγων πισω μου στο φαναρι κατεστρεψαν αυτην την τελεια στηγμη.Βιαστηκα εβαλα πρωτη και σηνεχισα το δρομο μου.
Τα χερια μου σταθερα στο τιμονι της μηχανης μου.Τα ματια μου στο δρομο και στο μυαλο μου η φραση: «Δε θελω τιποτα αλλο,τα εχω ολα εδω»...

Δεν της εχω πει ακομα αυτο που σκεφτηκα εκεινη τη μερα,αλλα δε μπορω να κρατησω αλλο μεσα μου,το καταθετω εδω...Με μια απορια:Υπαρχουν κι αλλοι στον κοσμο που νιωθουν γεματοι;Που κρατοντας στα χερια τους τη μοτο τους και στην καρδια τους την κοπελα τους δεν τους λειπει τιποτα..;

Μηπως δεν ειμαι καλα..;Μηπως εχω αρχισει να μεγαλωνω...;

Alx 84
05/03/2006, 12:40
Χμμ. Δε νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην περίπτωσή σου. Αν σε καλύπτουν αυτά που έχεις ,δεν υπάρχει λόγος να τρώγεσαι και να αναζητάς κάτι παραπάνω (μην είμαστε και εγωιστές).

Καλά να περνάς. Πάντα τέτοια!!!!!!!!:wave2:

LanosXR125
05/03/2006, 13:01
File mou lene oti panw sti mixani niwtheis eleutheria!!!! oti problima kai na exeis osa gramatia kai na xrwstas ,oses kliseis kai na exeis faei, kai otidipote allo apo tin stigmi pou pas mia bolta me ti mixani ta 3exnas ola!! Auto einai to xarisma twn mixanoviwn!! Se antithesi me tous autokinitades pou kai na theloun na ta 3exasoun exoun ti kinisi kai to radiofono pou tous to thimizei!!

Live like a Rider

SUPERMARIO
05/03/2006, 13:14
για χιουμορ:πως καταφερες με μπουφαν,κρανος να γυρισεις πανω στη μηχανη και να κοιταξεις καταματα τον συνεπιβατη.μιλαμε για στροφη 180 μοιρες.:rotflmao: :rotflmao:

και σοβαρα τωρα:απο τα ωραιοτερα κειμενα που εχω διαβασει στο forum:a10:

ronin1
05/03/2006, 13:49
αυτό λέγεται ολοκλήρωση....

νιώθεις ότι τα έχεις όλα...

απολαμβάνεις την βόλτα με το εργαλείο σου παρέα με την αγάπη σου...έχεις την υγεία σου ...είσαι μαι χαρά φίλε μου...

έτσι εύχομαι να νιώθουμε όλοι μας ...

να μαστε καλα΄...
:beer: :wave2:

ronin1
05/03/2006, 13:51
και κάτι ακόμα ...

γιατί το κρατάς μέσα σου?

πες το στην κοπέλα σου γυναίκα σου (δε ξέρω τί σου είναι)

να το νιώσει και κείνη...

tifoefs
05/03/2006, 14:03
Καλα να παθεις !!

Εξελισσεσαι σε ανθρωπο !

:beer: :beer: :beer:

Innersense
05/03/2006, 19:30
Δεν έχεις μεγαλώσει... αντίθετα έχει καταφέρει να μείνεις παιδί...

Μπράβο ρε φιλαράκι...

giorgosxt
05/03/2006, 19:43
Αυτό φίλε μου είναι μια πολύ σπάνια αρρώστια του Ελληνα που λέγετε ικανοποιηση από την ζωή.Την εχουν πολύ λιγοι και είναι κολλιτική για τον συντροφό σου.

Συγχαριτήρια φίλε μου.Αν και τα συγχαριτήρια είναι λίγο στην περίπτωση αυτή.:wave2:

Μπράβο σε ζηλέυω:wave2:

J.R
05/03/2006, 20:40
ισως αυτο ειναι το τελειο συναισθημα που θα μπορουσες να νιωσεις!διαβαζοντας αυτα που ειπες προσπαθησα να το φανταστω και μου "ακουστηκε" μεσα στο κεφαλι μου το υπερτατο!μια χαρα εισαι και οπως ειπε και ο ronin1 μοιρασου το και με την κοπελα σου. εγω προσθετω... πες το στη γυναικα οσο πιο γρηγορα γινεται, τωρα που ειναι φρεσκο για να "πεταξετε" μαζι!!!!!:wave2: :beer:

AFROPANTELOS
05/03/2006, 20:49
ΦΙΓΟΥΡΑ ΞΩΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΙΑΡΙΚΗ ΣΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΦΕΓΚΑΡΙΟΥ ΑΝΘΙΖΕΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΟΛΗ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΞΟΔΕΨΕ ΠΑΡΑΦΟΡΑ ΓΥΡΕΥΟΝΤΑΣ ΜΙΑΝ ΑΛΛΗ - ΖΗΣΕ ΑΥΤΟ ΜΑ ΜΗΝ ΠΑΨΗΣ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

zolotas
05/03/2006, 20:56
αντε και γαμπρος τοτε και καλους απογονους!!!!:smilea: :beer:

zolotas
05/03/2006, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από lammadin
Ματαια....τα δευτερολεπτα κυλουσαν και εγω ειχα χαθει στα ματια της χωρις να μπορω να βρω εστω και ενα πραγμα που να μου λειπει....


μαλλον εισαι κουλ τυπος .........αλλα εγω βαριεμαι την ρουτινα ,το p.c.,.την γυναικα (οταν εχω),τους μλκες που μου τα πριζουν, και με χαλαει η μπυρα τελευταια......μηπως πρεπει να αρχισω τα σκληρα?:confused: :confused:

lammadin
05/03/2006, 22:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
μαλλον εισαι κουλ τυπος .........αλλα εγω βαριεμαι την ρουτινα ,το p.c.,.την γυναικα (οταν εχω),τους μλκες που μου τα πριζουν, και με χαλαει η μπυρα τελευταια......μηπως πρεπει να αρχισω τα σκληρα?:confused: :confused:

Ναι φιλε μου ειναι καιρος να παρεις ενα super sport και να αρχισεις τις γρηγορες βολτες...
Οπως εχει πει και καποιος μεγιστος εδω μεσα,
η ταχυτητα ειναι το πιο "σκληρο"...:wave2:

zolotas
05/03/2006, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από lammadin
Ναι φιλε μου ειναι καιρος να παρεις ενα super sport και να αρχισεις τις γρηγορες βολτες...
Οπως εχει πει και καποιος μεγιστος εδω μεσα,
η ταχυτητα ειναι το πιο "σκληρο"...:wave2:

κοιτα .......μηχανη δεν ανεφερα οποτε εισαι οφ-σαιντ.........και ειρωνας:a39: ...........εγω φταιω που σου ευχηθηκα κιολας.......:a29:

lammadin
05/03/2006, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
κοιτα .......μηχανη δεν ανεφερα οποτε εισαι οφ-σαιντ.........και ειρωνας:a39: ...........εγω φταιω που σου ευχηθηκα κιολας.......:a29:

Φιλε με παρεξηγησες δεν ηθελα να φανω ειρωνας...

με συγχωρεις....:(

zolotas
05/03/2006, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από lammadin
Φιλε με παρεξηγησες δεν ηθελα να φανω ειρωνας...

με συγχωρεις....:(

ελα ρε πλακα κανω:smilea: ........παντως και ss να παρω παλι τα ιδια ......πασχω απο ελλειψη γυναικας μαλλον:cool: αυτην την εποχη.......αλλα δεν τρεχει τιποτα......:a10:

sonic22
05/03/2006, 23:59
einai stin fisi tou anthrwpou na koitaei pada pros ta panw kai na vlepei pada auta pou den exei kai oxi auta pou exei...

exoume kanei tis zwes mas toso periplokes, pou anousia pragmata dilitiriazoun oti kalo exoume...

tha borousa na to sinexisw alla tha arkestw se auta...

1. o exthros tou kalou einai to kalitero
2. einai to pio ipoulo paixnidi tis miras, na ektimas pragmatika auto pou exeis mono otan to xaseis...

theorise ton eauto sou tixero pou to katalaves kai apolause to oso to exeis!

:beer: :wave2: :beer:

p.s. egw tha sou pw na min peis tipota stin kopela sou, ginaika sou...
kalitera dije tis auta pou aisthanese kai astin na anakalipsei kai auti moni tis ti itheles na peis...

zolotas
06/03/2006, 00:06
αστα να πανε φιλε sonic....σωστος εισαι........

mystique
06/03/2006, 09:44
an to na min eisai kala
simenei ola osa egrapses....

e! tote na gineis pote kala!!! :winka:


:sun: :sun: :sun: :sun:

:wave2:

tsoukas77
06/03/2006, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22

1. o exthros tou kalou einai to kalitero


Οντω,ισχυει αυτο.
Ισχυει ομως και το οτι ο εχθρος του καλυτερου,ειναι το τωρινο καλο.Δεν ρισκαρουμε να πετυχουμε το καλυτερο,με τον φοβο μην χασουμε αυτο που εχουμε τωρα.

TasosDuc
08/03/2006, 15:20
Καλα ρέ αθεόφοβε ,δέν έβαλες μυαλό? Όσες φορές είχες αφερεθεί και σκεφτόσουν διάφορα με το ΙΧ ,είχες στουκάρει.Παλι τα ίδια κανεις και με το μοτό? Δεν τα σκέφτεσαι αυτά καλύτερα στην ηρεμία του καναπέ σου ή σε καμοιά καφετέρια?
Μην εχουμε αλλα καμοια ώρα.....?
Φιλικά ο Κουμπαρούλη σου.....:wave2:

Cpt. Haddock
08/03/2006, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από LanosXR125
File mou lene oti panw sti mixani niwtheis eleutheria!!!! oti problima kai na exeis osa gramatia kai na xrwstas ,oses kliseis kai na exeis faei, kai otidipote allo apo tin stigmi pou pas mia bolta me ti mixani ta 3exnas ola!! Auto einai to xarisma twn mixanoviwn!! Se antithesi me tous autokinitades pou kai na theloun na ta 3exasoun exoun ti kinisi kai to radiofono pou tous to thimizei!!

Live like a Rider

Ελευθερία...

Χιλιοειπωμένο κλισέ...

Και να ρωτήσω... Αν είσαστε στην πηγμένη Κηφισίας, Β.Σοφίας, Συγγρού και περνάτε ανάμεσα από τα - ακινητοποιημένα- αυτοκίνητα με το μυαλό σας στον πρώτο παπάρα που θα αλλάξει λωρίδα ή θα ανοίξει την πόρτα, νιώθετε ελευθερία;

Ναι, αν έχεις μηχανή πας πιο γρήγορα... Δεν πήζεις στην κίνηση

Αλλά την πραγματική ελευθερία σου την δίνει η έννοια της αυτοκίνησης, με ότι όχημα και να είναι... Αρκεί να την αποζητάς και θέλεις να τη νιώσεις.

Αρκεί να φεύγεις, αρκεί να ταξιδεύεις

Ακόμα και με το μυαλό πολλές φορές


:smokin:

sonic22
08/03/2006, 15:36
i eleutheria capten einai sxetiko pragma...

pote den eimaste edelos eleutheroi...

apla iparxoun vathmoi eleutherias (6 gia tin akrivia stin mixaniki:D :rotflmao: :D )

toulaxiston me tin mixani exoume perisoteri wra na to sizitisoume to thema enw perimenoume tous "pigmenous" na ftasoun. :D :D

Cpt. Haddock
08/03/2006, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
i eleutheria capten einai sxetiko pragma...

pote den eimaste edelos eleutheroi...

apla iparxoun vathmoi eleutherias (6 gia tin akrivia stin mixaniki:D :rotflmao: :D )

toulaxiston me tin mixani exoume perisoteri wra na to sizitisoume to thema enw perimenoume tous "pigmenous" na ftasoun. :D :D

Όλα σχετικά είναι Sonic... και τα πιο πολλά είναι υποκειμενικά και θέμα οπτικής γωνιάς



(μη μου θυμίζεις τώρα ΣΑΕ και βαθμούς ελευθερίας... :sick: )

:wave2: :beer:

lammadin
08/03/2006, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22

toulaxiston me tin mixani exoume perisoteri wra na to sizitisoume to thema enw perimenoume tous "pigmenous" na ftasoun. :D :D

Ετσι-ετσι...

Παντως κατι ακομα που κανει τη διαφορα μεταξι μοτο και ΙΧ ειναι οτι στη μοτο για καποιο λογο που δεν εχω καταλαβει ακομα(που θα μου παει ομως...) μπορω να σκεφτω πιο καθαρα και πιο γρηγορα.οδηγαω περιπου 9 χρονια αυτοκινητο,τετοια διαυγεια πνευματος δεν ειχα νιωσει ποτε...
Ισως γιατι απαλαχτηκα απο το αγχος του μποτιλιαρισματος,δεν ξερω...

Cpt. Haddock
08/03/2006, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από lammadin
μπορω να σκεφτω πιο καθαρα και πιο γρηγορα

Είναι ΑΝΑΓΚΗ να σκέφτεσαι πιο καθαρά και πιο γρήγορα...

Έχεις πολύ λιγότερα περιθώρια διόρθωσης απ' οτι σε ένα αυτοκίνητο

lammadin
08/03/2006, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από TasosDuc
Καλα ρέ αθεόφοβε ,δέν έβαλες μυαλό? Όσες φορές είχες αφερεθεί και σκεφτόσουν διάφορα με το ΙΧ ,είχες στουκάρει.Παλι τα ίδια κανεις και με το μοτό? Δεν τα σκέφτεσαι αυτά καλύτερα στην ηρεμία του καναπέ σου ή σε καμιά καφετέρια?
Μην εχουμε αλλα καμια ώρα.....?
Φιλικά ο Κουμπαρούλης σου.....:wave2:

Μην τρελενεσαι κουμπαρε εχω παθει και εχω μαθει...(νομιζω...)
τα ματια μου 14 που λενε...

(Υ.Γ:πως το επαθες και απαντησες σε εναν ταπινο V-stromer εσυ ενας ducatisti... :smilea: :D )

TasosDuc
09/03/2006, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από lammadin
Μην τρελενεσαι κουμπαρε εχω παθει και εχω μαθει...(νομιζω...)
τα ματια μου 14 που λενε...

(Υ.Γ:πως το επαθες και απαντησες σε εναν ταπινο V-stromer εσυ ενας ducatisti... :smilea: :D )

Eipa na riksw gia ligo to epipedo mou kai na apantisw....:D :D :D
Anyway ,kala ta les filarako.
Kai oxi 14...............1014

x-rider
09/03/2006, 13:18
μια χαρα εισαι


το δυσκολο ειναι αυτο που αισθανεσαι να το διατηρησεις

οτι και να γινει

και αυτο ειναι που σου ευχομαι !




:sun: :beer: :beer: :wave2:

lammadin
09/03/2006, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
μια χαρα εισαι
το δυσκολο ειναι αυτο που αισθανεσαι να το διατηρησεις
οτι και να γινει
και αυτο ειναι που σου ευχομαι !

Σ'ευχαριστω πολυ ρε φιλε ωραια ευχη....
:wave2: :beer:

ktm640lc4
09/03/2006, 15:54
Εμενα μου εχει τυχει κατι ανοιξιατικες μερες εκτος αθηνων, οταν ειμαι με την μηχανη μονος ή με γκομενα, δεν εχει σημασια.

Αναταση ψυχης ρε ανθρωπα.

Μακαρι να νιωθουμε ολοι ετσι, για παντα.


Ωραιος φιλε, ευγε για τη μοιρασια συναισθηματων..........

michael110
09/03/2006, 15:56
Παρά το ακατάλληλον της ώρας για τέτοια θέματα, θέλησα να απαντήσω,

Σκέψου πόσο σπουδαίο είναι αυτό το ντουπ στο πίσω μέρος του κράνους σου στο φρενάρισμα και πως είναι να μην υπήρχε...

Μακάρι τέτοιες σκέψεις να σου προκαλεί πάντα η μηχανή σου και ο συνεπιβάτης σου:a013: