PDA

View Full Version : Η ατυχια μου την εφερε πισωπλατα,το δινω το μωρο μου...



G5-KTM
06/03/2006, 19:23
Παιδια η ατυχια μου την εφερε πισωπλατα,Πριν ενα περιπου μηνα πηρα μετα απο οικονομιες 2 χρονων ενα ΚΤΜ LC4
2006 ,το φτιαχνω κουκλι με χουφτες αυτοκολητα οπως το ονειρευομουν.Δεν εχω κανει καλα καλα 300χλμ (ουτε πινακιδες δεν εχω )και Πριν μερικες μερες η κολητη της μανας μου βλεπει το γιο της σε πολυ ασχημη κατασταση και με 1 σπασμενα ποδι χερι,απο πτωση
με την μηχανη...Τι να πεις? με στο παιχνιδι ειναι το ξερουμε ολοι καλα... η μανα μου ομως σοκαρισμενη μου ζητα
να δωσω την μηχανη αμεσως,παρακαλωντας με κλαιγωντας να μην την φερω ποτε στην θεση της φιλης της...
Ρε παιδια πιστευετε οτι μπορω να κανω κατι για να κρατησω το μωρο μου...γιατι εγω δεν βλεπω,μια μανα εχουμε ολοι...
τι να πω δεν ειμαι σιγουρος ουτε γιατι γραφω το post,για συμπαρασταση φανταζομαι...οπως λεει και ο κατανας παντα ορθιοι!

darxun
06/03/2006, 19:47
Τώρα η μητέρα σου είναι σοκαρισμένη από το συμβάν, γι'αυτο θα επιμείνει στην γνώμη της.
Εσύ όμως για να ικανοποιήσεις την επιθυμία της μητέρας σου - έστω και προσωρινά - αλλά και να μη χάσεις το μηχανάκι σου, που τόσο κόπο έκανες να το αποκτήσεις, κράτα το λίγες μέρες στο γκαραζ σου λέγοντας ότι θα το πουλήσεις και όταν δεις ότι σιγά σιγά το ξεπερνάει το ξαναβγάζεις και ούτε γάτα ούτε ζημιά.
σωστος????

G5-KTM
06/03/2006, 20:06
σωστος μαγκα,αλλα το θεμα ειναι οτι με εβαλε να υποσχεθω οτι θα το "πεταξω"...εγω δεν απαντησα και καλα...αλλα δεν ειναι κατι που θα περασει...ειμαι σιγουρος.
Μικρος ειχα φυγει με το 125crm μου 2 φορες πανω απο αυτοκινητο και τετοιο πραγμα δεν ειχα αντιμετοπισει...αλλα τωρα ειναι αλλη φαση.

Ειναι η πρωτη φορα που μου ζητα κατι και με παρακαλαει να την ακουσω...ευχαριστω παντως.Νομιζω οτι για την περιπτωση μου ειναι μονοδρομος...:(

mirrorofsorrow
06/03/2006, 20:20
Πολύ δύσκολη η θέση σου φίλε μου. Το τελευταίο πράγμα που θέλουμε είναι να πληγώνουμε τους γονείς μας και γενικά άτομα που αγαπάμε.

Μην της υποσχεθείς οτι θα δώσεις την μηχανή, υποσχέσου της οτι θα κάνεις το πάν ωστε η μάνα σου να είναι πάντα ήσυχη. Πως θα γίνει αυτό; Πες της οτι θα κάνεις οτι περνάει απο το χέρι σου να την δώσεις την μηχανή. Πρέπει να της δώσεις ν ακαταλάβει όμως οτι κάτι τέτοιο θα πάρει χρόνο μιας και δεν διατίθεσαι να δώσεις κάτι που ονειρευόσουνα τόσα χρόνια, κάτι στο οποίο έσκασες όλες σου τις οικονομίες, για μια μπουκιά ψωμί.

Πες της οτι μόλις βρείς την κατάλληλη προσφορά θα το δώσεις.

Το θέμα είναι οτι ποτέ δεν θα την βρείς γιατί τα χρήματα που θα ζητάς, 16.000 ευρώ ας πούμε γι απαράδειγμα, δε στα δίνει κανείς. ;) :lol: :lol: :)

Καλή τύχη σου εύχομια και καλή ανάρωση στο παιδί που χτύπησε.

G5-KTM
06/03/2006, 20:28
παντως αν την αγοραζει κανεις 16.000 την δινω ευχαριστως!!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

G5-KTM
06/03/2006, 20:29
πλακα στην πλακα ,μια καινουργια μηχανη πως την πουλας? αγγελεια στην χρυση ευκαιρια? σε εμπορο? τι επιλογες υπαρχουν?

J.R
06/03/2006, 20:34
φιλε πιστευω οτι η γνωμη μας δεν ειναι αυτη που πρεπει να ρωτησεις..πρεπει να αποφασισεις μονος σου αν θες πραγματικα το μηχανακι σου. εμενα αν ημουν 100% σιγουρος δεν μπανα κατεβεναι και ο θεος
(ποιος?) και να μου λεγε φερτη θα του λεγα παρε τα @##@$ μου!οποτε δες μεσα σου αν εισαι σιγουρος οτι θες να την κρατησεις και θα τη βρεις την ακρη να κουμανταρεις και τη μανα σου.:wave2:

mirrorofsorrow
06/03/2006, 20:36
Απλά κάνεις τα πάντα. Πας στον έμπορο που στην πούλησε και αν δεν μείνεις ευχαριστημένος απο την προσφορά του, παίρνεις σεί όσα καταστήματα έχεις υπόψιν σου.

Ταυτόχρονα εγγράφεσαι σε όλα τα φόρουμ βάζοντας αμέτρητες αγγελίες και το ίδιο κάνεις και στις γνωστές φυλλάδες.

Δεν μπορεί, όλο και κάποιος θα ενδιαφερθεί. Αλλά το θέμα είναι οτι γιατί κάποιος ν απάρει μια μηχανή με 300 χιλιόμετρα και όχι ολοκαίνουρια. Εκεί πολύ μεγάλο ρόλο παίζει η τιμή που θα την προσφέρεις. Πόσα χρήματα δηλαδή είσαι διατεθιμένος να χάσεις απο την πωληση αυτή.

G5-KTM
06/03/2006, 20:43
θα το ξαναπω για να μην με παρεξηγησετε,ειμαι ακριβως το αντιθετο απο "μαμακιας",το θεμα ειναι οτι ΠΡΩΤΗ φορα η μανα μου, μου ζητα κατι σοβαρο,και αισθανομαι οτι δεν εχω το δικαιωμα να μην το κανω,παντοτε την ειχα γραμμενη και ποτε δεν την ακουγα αλλα τωρα...ισως νιωθω ασχημα για τις μ******ες της εκανα μικρος και το θεωρω κατι σαν υποχρεωση εστω μια φορα που μου ζητα κατι να το κανω...και ας με γ******

Παιδια ζητω συγνωμη,γιατι το θεμα που σας εχω βαλει ειναι λιγο γελοιο...η μαλλον το κανω γελοιο με αυτα που λεω,αν με "διαβαζα" εγω θα ελεγα " οκ ρε φιλε τι μας πριζεις τοτε...?" .Οπως και να εχει ευχαριστω για την συμπαρασταση.

G5-KTM
06/03/2006, 20:47
δεν εχω ιδεα απο τιμες και αξιες...ενδεικτικα και μιλωντας παντα γενικα, σε μια μηχανη που εχει 9000e που 8α επρεπε να στοχευω?
καθαρα παο την εμπειρεια και αυτα που βλεπετε στον χωρο...

makis206
06/03/2006, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
Παιδια ζητω συγνωμη,γιατι το θεμα που σας εχω βαλει ειναι λιγο γελοιο...η μαλλον το κανω γελοιο με αυτα που λεω,αν με "διαβαζα" εγω θα ελεγα " οκ ρε φιλε τι μας πριζεις τοτε...?" .Οπως και να εχει ευχαριστω για την συμπαρασταση.

Προσωπικά πιστεύω οτι όλοι μας κάποτε μπορεί να βρεθούμε σ'αυτή τη θέση και το τελευταίο που όλοι μας θα θέλουμε να αποφύγουμε, θα είναι να στεναχωρήσουμε τους ανθρώπους που αγαπάμε.

Σαν συμπαράσταση λοιπόν σε σένα θα σου πω αυτό που θα έκανα εγώ. Θα προσπαθούσα με κάθε τρόπο να κάνω τους ανθρώπους μου να νιώσουν οτι η ωριμότητα και η υπευθυνότητά μου, θα κάνουν τα πάντα ώστε να μην τους φέρουν ποτέ σ'αυτή τη δυσσάρεστη θέση. Θα άφηνα τη μηχανή παρκαρισμένη όσο το δυνατόν περισσότερο και θα την χαιρόμουν μόλις ένιωθα πως δεν αντέχω άλλο μακρυά της. Όταν έφευγα απ'το σπίτι με τη μηχανή θα έκανα ένα τηλέφωνο στους δικούς μου για να τους καθησυχάσω ότι έφτασα καλά. Ότι τέλος πάντων θα τους έκανε να ανησυχούν όσο το δυνατόν λιγότερο για μένα.

Με λίγα λόγια θα έκανα ότι περνάει απ'το χέρι μου για να μην αφήσω τους δικούς μου ανθρώπους να νιώσουν ποτέ την ψυχή τους στο στόμα. Όσο τουλάχιστον θα είχα την δυνατότητα να το κάνω..

Κι όλα αυτά γιατί δέχομαι απόλυτα την ανησυχία που τους βασανίζει για μένα, αλλά απ'την άλλη σέβομαι και τον κόπο και την υπομονή για τη μέρα που κατάφερα να αποκτήσω κάτι που τόσο αγαπώ. Τη μηχανή μου που μοιράστηκα τόσα μαζί της και που κάθε φορά που κάθομαι πάνω της μου υπόσχεται όλο και περισσότερες ευχάριστες στιγμές...

Είσαι σ'ένα δίκοπο μαχαίρι το καταλαβαίνω, αλλά εσύ και μόνο εσύ είσαι αυτός που θα φροντίσει να μην κόψει κανέναν σας.

:beer: :beer:

tifoefs
06/03/2006, 21:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
Παιδια η ατυχια μου την εφερε πισωπλατα,Πριν ενα περιπου μηνα πηρα μετα απο οικονομιες 2 χρονων ενα ΚΤΜ LC4
2006 ,το φτιαχνω κουκλι με χουφτες αυτοκολητα οπως το ονειρευομουν.Δεν εχω κανει καλα καλα 300χλμ (ουτε πινακιδες δεν εχω )και Πριν μερικες μερες η κολητη της μανας μου βλεπει το γιο της σε πολυ ασχημη κατασταση και με 1 σπασμενα ποδι χερι,απο πτωση
με την μηχανη...Τι να πεις? με στο παιχνιδι ειναι το ξερουμε ολοι καλα... η μανα μου ομως σοκαρισμενη μου ζητα
να δωσω την μηχανη αμεσως,παρακαλωντας με κλαιγωντας να μην την φερω ποτε στην θεση της φιλης της...
Ρε παιδια πιστευετε οτι μπορω να κανω κατι για να κρατησω το μωρο μου...γιατι εγω δεν βλεπω,μια μανα εχουμε ολοι...
τι να πω δεν ειμαι σιγουρος ουτε γιατι γραφω το post,για συμπαρασταση φανταζομαι...οπως λεει και ο κατανας παντα ορθιοι!

Ρε φιλε ασε τις κλαψες !!

Ανηλικο εισαι ;;

Αν ναι κανε οτι σε λεει η μανα σου.

Αν οχι μη μας σπας τους ορχεις με λαλακιες βραδυατικα ! Τραβα σε κανα ψυχιατρο εδω δεν ειμαστε κοινωνικοι λειτουργοι !

Αντε μπραβο !

:wave2:

crazykiller
06/03/2006, 22:04
Τι να σου πω τώρα????

Δεν είναι το θέμα το πόσο "μαμάκιας" ή όχι είσαι.
Το θέμα είναι αν θα είσαι ευτυχισμένος χωρίς το μωρό σου...
Και ακόμα χειρότερα αν θα είσαι ευτυχισμένος με την επιλογή που θα κάνει άλλος για σένα αν τον αφήσεις.

Κάνε αυτα που σου λέει ο makis206 είναι πολύ σωστά. Πάρε και παντελόνι στον εξοπλισμό σου, πάρε και καλά γάντια, πάρε και μπότες.(θεωρώ αυτοννόητο ότι έχεις μπουφάν και κράνος)

Πρόσπάθησε να την πείσεις, αντί να σπυ πουλήσει την μηχανή για να μην φοβάται, να σου πάρει τον εξοπλισμό που θα φοράς ΠΑΝΤΑ.

Αν της δώσεις αυτή την υπόσχεση τι θα σου πει?
Αν της υποσχεθείς πως θα φοράς ΠΑΝΤΑ τον εξοπλισμό σου, τι θα σου πει?
Το παλικάρι που χτύπησε είχε τον απαραίτητο εξοπλισμό???

Αυτό από μόνο του είναι ένα καλό επιχείρημα.


Στη χειρότερη άσε την λίγο στο γκαράζ πριν την δώσεις να δεις πως θα νιώθεις χωρίς μηχανή. Και πάνω που δεν θα αντέχεις άλλο κάνε την μια βόλτα, και μετά έλα πες μου αν θα την δώσεις ποτέ για χατήρι του ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ.

G5-KTM
06/03/2006, 22:08
Μαλλον εχεις δικιο,σας επρηξα...
Με το θεμα θα δω τι θα κανω...
Εισαι εντιπωσιακα αγενης παντως...αν το θεμα δεν σου κανει κεφι η σε ενοχλει μπορεις απλα να μην το διαβασεις ;)

zolotas
06/03/2006, 22:09
φιλε ολες οι μαναδες μας περνουν εναν γολγοθα απο την στιγμη που θα καβαλησουμε μια μηχανη.........αλλα και για καθε αλλη επιλογη μας στη ζωη .......ασχετα αν δεν μας το λενε καταμουτρα.

επειδη ετυχε ενα σοβαρο γεγονος εσυ βαλθηκες να το πουλησεις......μεσα απο τον διαλογο θα βρεις την ακρη ,εσυ εισαι αυτος που πρεπει να την πεισεις ...........

βρες λοιπον τα καταλληλα επιχειρηματα ............

αν κανεις πισω τωρα μια ζωη θα λακιζεις και δεν ειναι εγωιστικο αυτο

και υπαρχουν και πιο σοβαρα πραγματα στη ζωη απο μια μοτο......δλδ τοτε τι θα κανεις??:confused:

G5-KTM
06/03/2006, 22:15
μαγκες το θεμα δεν ειναι η "μαμα", μπορει να ηταν θειος, φιλος ,κοπελα.Για μενα το θεμα ειναι οτι καποιος που με αγαπαει μου ζηταει κατι για πρωτη φορα,και αισθανομαι υποχρεωμενος για πρωτη φορα να του δειξω οτι τον σεβομαι...
ακουγεται γελοιο?ειναι γελοιο δεν ξερω.
ισως δεν επρεπε καν να το θεσω σε ποστ...

By the way να πεις στην μαμα σου να σου παρει εξοπλισμο? lol αν και καταλαβαινω τι ηθελες να πεις...

οπως και να εχει σας ευχαριστω ολους!

zolotas
06/03/2006, 22:20
πλακα κανεις???? ενοειτε οτι το θεμα ειναι η μαμα........

αν ηταν η κοπελα ,ο θειος ,ο μητσος ο κολλητος:a12:

ποσο ετων εισαι ρε φιλε?? ....γιατι δεν μας τα λες καλα:hypnotize

SUPERMARIO
06/03/2006, 22:22
μπορα ειναι και θα περασει.περιμενε να ξεχαστει λιγο το θεμα και απο την μερια σου να εισαι πολυ προσεχτικος (οχι μονο στον δρομο) αλλα και στον παραγοντα ψυχολογια.να κρατας την μητερα σου παντα ''εκτος ανησυχιας'' οσο μπορεις με απλα πραγματα οπως να ειδοποιεις παντα οτι εφτασες καλα,να σε βλεπει να φευγεις με το κρανακι σου και το μπουφαν σου κ.τ.λ
ελπιζω να την κρατησεις αφου την θελεις τοσο πολυ και τα ματια σου 159.765.124:eyepop: :eyepop: :eyepop:

adam_tsouk
06/03/2006, 22:24
εγώ πάλι το πρόβλημα το είχα με τον πατέρα μου... :rolleyes:


Αλλά να ξέρεις πως η μάνα σου θα το ξεπεράσει (εκτός και αν η φίλη της είναι τόσο ηλίθια που τη ζαλίζει συνέχεια):rolleyes:

4 μήνες πριν πάρω το δικό μου είχα τον αδερφό μου στο ΚΑΤ από σοβαρό τρακάρισμα με το παπί. Απλά ανέβαλα την αγορά της δικιάς μου.... :winka:

sonic22
06/03/2006, 22:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από J.R
δεν μπανα κατεβεναι και ο θεος
(ποιος?) και να μου λεγε φερτη θα του λεγα παρε τα @##@$ μου
kai an sou elege "ok... ferta" ti tha ekanes?

ajizei i mixani gia dio @##@$

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

itan ena efxaristo dialima.. :D :D

zolotas
06/03/2006, 22:34
βλεπεις οτι γραφονται και θα γραφτουν πολυ χειροτερες περιπτωσεις απο την δικη σου............και τελος αν την δωσεις θα εισαι χαρουμενος τωρα και χαλια αργοτερα.........και θα ψαχνεις παλι να αγορασεις μοτο

DONT DO IT MAN!!!!!

G5-KTM
06/03/2006, 22:43
ειστε ωραιοι ολοι,και για μια ακομη φορα ευχαριστω!
το DON'T DO IT MAN ηταν πολυ καλο.Αυτο που καταλαβαινω παντως ειναι οτι εγω οταν λεω "το μωρο μου" μαλλον δεν το εννοωε με ολη την εννοια...οπως εσεις!
Γιατι αν ηταν ετσι η συζητηση δεν θα υπηρχε.
Καλο βραδυ παιδια

SUPERMARIO
06/03/2006, 22:43
τωρα που το ξανασκεφτηκα πουλησε την να παει στο δ....λο.επικινδυνα πραγματα αυτες οι μηχανες.απαπαπα!!!:a53:


-πεντε χιλιαρικακια εισαι;:a13: :a13: :a05: :a05:




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sonic22
06/03/2006, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Θα προσπαθούσα με κάθε τρόπο να κάνω τους ανθρώπους μου να νιώσουν οτι η ωριμότητα και η υπευθυνότητά μου...

sorry palikari... ipokrinese oti ise o rouvas kai san na min eftane auto exeis foresei stin fwto tou/sou kai pertikali afane berouka...

:wacko: :look: :wacko:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kai gia na pw kai kati edos thematos...

se olous kata kairous mas tin exei pesei to sigenoloi gia tin mixani...
alloi eimastan pio tixroi kai eixame ligotero prijimo kai alloi pio atixoi

alloi pali eixan kai sovara atiximata na epivarinoun tin thesi tous...

to thema einai oti tin zwi mas tin zoume emeis...
ipeuthina kai oso kalitera boroume...

den se jerw arketa gia na sou pw perissotera...
:beer: :wave2: :beer:

zolotas
06/03/2006, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
τωρα που το ξανασκεφτηκα πουλησε την να παει στο δ....λο.επικινδυνα πραγματα αυτες οι μηχανες.απαπαπα!!!:a53:


-πεντε χιλιαρικακια εισαι;:a13: :a13: :a05: :a05:




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:lol: και πλειστηριασμος θα γινει τωρα........5200Ε:a36:

για το θεμα..........μαλλον εχεις λαθος αποψη για το φορουμ .......νομιζεις οτι νοιαζομαστε μονο για την μοτο μας και τιποτα αλλο.....ΛΑΘΟΣ

απλα η μοτο ειναι ενα μεσο που δινει την δυνατοτητα να επικοινωνουμε και να συζηταμε για διαφορα θεματα ............σοβαρα και μη:a01:

G5-KTM
06/03/2006, 22:58
φιλε στα 17-18 μου εχω κανει 2 αεροπλανικα αλλα superman πανω απο αυτοκινητο με τις τοτε μηχανες μου και φανταζεσαι τοτε που ημουν πιτσιρικας το πρηξιμο!

Τωρα δεν εχω καν πρηξιμο...δεν μου ειπε κανεις μην παρεις μηχανη γιατι δεν θα ειχε νοημα ...το μονο που εγυνε ειναι οτι η μητερα μου μου ζητησε πολυ σοβαρα να την δωσω, τοσο απλα ουτε πρηξιματα ουτε γκρινιες ουτε τιποτα...
..τα πρηξιματα τα αντιμετωπιζεις σχετικα ευκολα,γιατι σου σπανε τα νευρα και αντιδρας.Τις ηρεμες αλλα σοβαρες κουβεντες ομως...σε κιλανε στον τοιχο.

Παιδια θα ηθελα να παρακαλεσω να την κλεισουμε την συζητηση.
Για πολλοστη φορα ευχαριστω!

G5-KTM
06/03/2006, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
:lol: και πλειστηριασμος θα γινει τωρα........5200Ε:a36:

για το θεμα..........μαλλον εχεις λαθος αποψη για το φορουμ .......νομιζεις οτι νοιαζομαστε μονο για την μοτο μας και τιποτα αλλο.....ΛΑΘΟΣ

απλα η μοτο ειναι ενα μεσο που δινει την δυνατοτητα να επικοινωνουμε και να συζηταμε για διαφορα θεματα ............σοβαρα και μη:a01:

για καλο το ειπα ;) σας γουσταρω!

SUPERMARIO
06/03/2006, 23:12
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
[B]:lol: και πλειστηριασμος θα γινει τωρα........5200Ε:a36:

5350:a25:

zolotas
06/03/2006, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
,αλλα το θεμα ειναι οτι με εβαλε να υποσχεθω οτι θα το "πεταξω"...εγω δεν απαντησα και καλα...αλλα δεν ειναι κατι που θα περασει...ειμαι σιγουρος.


μιλας ο ιδιος οτι θα σε πρηξει.........τωρα μην τα γυρνας ....

makis206
06/03/2006, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
sorry palikari... ipokrinese oti ise o rouvas kai san na min eftane auto exeis foresei stin fwto tou/sou kai pertikali afane berouka...

Δηλαδή συγνώμη για να καταλάβω κιόλας.

Ο Ρουβάς δεν έχει δικαίωμα στις απόκριες ;;; :look: :look:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer:

Alx 84
06/03/2006, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από darxun
Τώρα η μητέρα σου είναι σοκαρισμένη από το συμβάν, γι'αυτο θα επιμείνει στην γνώμη της.
Εσύ όμως για να ικανοποιήσεις την επιθυμία της μητέρας σου - έστω και προσωρινά - αλλά και να μη χάσεις το μηχανάκι σου, που τόσο κόπο έκανες να το αποκτήσεις, κράτα το λίγες μέρες στο γκαραζ σου λέγοντας ότι θα το πουλήσεις και όταν δεις ότι σιγά σιγά το ξεπερνάει το ξαναβγάζεις και ούτε γάτα ούτε ζημιά.
σωστος????




Κι εγώ έτσι θα έκανα. Τώρα άν εσύ υποσχέθηκες και έχεις σκοπό να το δώσεις τότε, όπως λές είναι μονόδρομος. Η επιλογή και πάλι δική σου.

LanosXR125
06/03/2006, 23:38
file sinolika exw 51 ramata sto kefali mou exw fai panw apo 34 wres xirourgio sto kefali kai kathe fora pou allazei o kairos den sikonwmai apo to krebati giati ponane ola mou ta kokkala!! exw akoma to XR!! fantasou auta na ta pathene filos mou !! tha eixa parei to 650 to Dalara!! auto pou thelw na sou pw einai afou den tin plirwse i mama tin mixani kai den plirwnei tipota i den se sintirei tote mporeis na apofigeis sto na s,prw3eis ti mixani !!!! apla me ligi ipomoni!!!! an pali to exeis dei toso psixologika ena exw na pw .........5500E:wave2:

naxiotis
07/03/2006, 00:07
ΦΙΛΑΡΑΚΟ:wave2: ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΚΗΔΕΙΕΣ ΑΔΕΡΦΩΝ:sad: ΑΝ ΑΚΟΥΓΑΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΑΛΑΚΙΕΣ ΤΟΥΣ:a31: ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΔΩ .:a9: ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΛΟΙΠΟΝ:a019: :a25: :a25: :a30: :a30: :a30: :a22: :a22: :a22:

Alx 84
07/03/2006, 02:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
[B]:lol: και πλειστηριασμος θα γινει τωρα........5200Ε:a36:

5350:a25:

5350 ένα
5350 δύο
5350 τρία.

5350!!!!!! Πουλήθηκε στον κύριο!!!!!!!!:lol: :wave2:

billgeo
07/03/2006, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Ρε φιλε ασε τις κλαψες !!

Ανηλικο εισαι ;;

Αν ναι κανε οτι σε λεει η μανα σου.

Αν οχι μη μας σπας τους ορχεις με λαλακιες βραδυατικα ! Τραβα σε κανα ψυχιατρο εδω δεν ειμαστε κοινωνικοι λειτουργοι !

Αντε μπραβο !

:wave2:

:a06: :a31: :a06:

billgeo
07/03/2006, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από naxiotis
ΦΙΛΑΡΑΚΟ:wave2: ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΚΗΔΕΙΕΣ ΑΔΕΡΦΩΝ:sad: ΑΝ ΑΚΟΥΓΑΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΑΛΑΚΙΕΣ ΤΟΥΣ:a31: ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΔΩ .:a9: ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ ΛΟΙΠΟΝ:a019: :a25: :a25: :a22: :a22: :a22:

+1

:beer: :a19: :a013:

sonic22
07/03/2006, 13:57
min ipotimate pote tin dinami tis enoxis pou borei na emfisisei i ellinida mana!!

ellinida mana roulzzzz!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΚΡΗΤΙΚΟΣ
07/03/2006, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sonic22
min ipotimate pote tin dinami tis enoxis pou borei na emfisisei i ellinida mana!!

ellinida mana roulzzzz!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ρε οταν ημουνα μικρος και εκανα καμμια μαλακια που μετα μαθαινε η μανα μου ελεγα απο μεσα μου "καλυτερα να με σαπισει στο ξυλο,παρα να αρχισει την κλαψα"
Μιλαμε για πολυ ΕΝΟΧΗ...

Και που να ειναι Κρητικια μανα...εκει να δεις τι γινεται...
Ε Billgeo???

SUPERMARIO
07/03/2006, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
5350 ένα
5350 δύο
5350 τρία.

5350!!!!!! Πουλήθηκε στον κύριο!!!!!!!!:lol: :wave2:

δεν ειναι δικαιο αυτο...:bawl: :bawl: :a11: :a26: :a30: :a02: :a018:

ktm640lc4
07/03/2006, 15:29
Μπορεις να πας να παρεις ενα γαμαουα κρανος (δεν θα το καταλαβει ετσι και αλλιως), και να την πεισεις πως εσυ οδηγας συνετα και οχι σαν κανιβαλος, πραγμα δυσκολο με το μηχανακι που πηγες και αγορασες. :p

Μην το δωσεις.

Βεβαια οσοι ειναι εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια ξερουν, λεει μια παροιμια.

Οποτε κανε οτι θες. Μονο προσοχη στους δρομους, ξεκιναει η εποχη του μαλακα. Το νου μας.

saki_tsan
07/03/2006, 16:13
Ολα οσα σου λενε τα παιδια ειναι σωστα! Μη βιαστεις να πουλησεις το εργαλειο! :nono: Μηχανη δε ξαναγοραζεις ευκολα και σιγουρα θα ξαναθελησεις! Δε λεω,σεβασμος στη μανα και σε καταλαβαινω απολυτα αλλα οχι και να δωσεις το καμαρι σου που πηρες με ιδρωτα! Προσπαθησε απλα να εχεις την επιθυμια της μητερας σου να σε βλεπει παντα ορθιο καλα μεσα στο καφαλι σου την καθε στιγμη... Κ σορρυ γιατι ειπες να τη σταματησουμε τη κουβεντα..! Προσοχη και καλα να ειμαστε παντα! :beer: :wave2:

Υ.Γ Παντως ρε παιδια το να μπαινει καποιος στο φορουμ,να βλεπει οτι υπαρχει ενα ομορφο κλιμα και να ανοιγει τη καρδια του πιστευοντας οτι θα βρει μερικους φιλους να μιλησει για καποιο θεμα που τον απασχολει (εστω κι αν δεν ξερει κανεναν) και καποιοι μορτηδες ν'αρχιζουν να τον κραζουν και να τον ντροπιαζουν ειναι πολυ καφρικο... :mad: :a06: :mad: Αν βρισκετε ενα θεμα βαρετο,γελοιο,η οτιδηποτε αλλο μπορειτε πολυ απλα να μην απαντησετε... Απο που παιρνετε δηλαδη εσεις το δικαιωμα να μιλατε περισσοτερο απο καποιον αλλον?! Τα φορουμ δημιουργουνται για αυτον τον λογο,τη συζητηση...

billgeo
07/03/2006, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από saki_tsan

Υ.Γ Παντως ρε παιδια το να μπαινει καποιος στο φορουμ,να βλεπει οτι υπαρχει ενα ομορφο κλιμα και να ανοιγει τη καρδια του πιστευοντας οτι θα βρει μερικους φιλους να μιλησει για καποιο θεμα που τον απασχολει (εστω κι αν δεν ξερει κανεναν) και καποιοι μορτηδες ν'αρχιζουν να τον κραζουν και να τον ντροπιαζουν ειναι πολυ καφρικο... :mad: :a06: :mad: Αν βρισκετε ενα θεμα βαρετο,γελοιο,η οτιδηποτε αλλο μπορειτε πολυ απλα να μην απαντησετε ... Απο που παιρνετε δηλαδη εσεις το δικαιωμα να μιλατε περισσοτερο απο καποιον αλλον?! Τα φορουμ δημιουργουνται για αυτον τον λογο,τη συζητηση...

+1

bartlal
07/03/2006, 17:22
επειδη ξερω τον tifoefs (και το χιουμορ του) και ειμαι σιγουρος οτι στη προσπαθεια του να κανει τον προβληματισμενο G5-KTM να παρει την αποφαση μονος του, χωρις να αφηνει αλλους να τον επηρεαζουν, πιστευω οτι ηταν μια ατυχη στιγμη και εκφραση των λεγομενων του.

αν παλι κανω λαθος, ας με ανακαλεσει ο ιδιος ο τιφοεφς. :winka:


@ G5-KTM: πραγματικα δεν ξερω ποιο θελεις πιο πολυ: τη μηχανη που με πολυ ιδρωτα καταφερες να αποκτησεις, ή την μητερα σου να την κανεις χαρουμενη (σημερα με τις μηχανες, αυριο με το κοψιμο του καπνισματος που μπορει να ζητησει) αλλα καποιες φορες, πρεπει να κανουμε πραγματα τα οποια, ΚΑΙ δειχνουμε οτι σεβομαστε, ΚΑΙ τα φτερα μας ανοιγουμε για να κινηθουμε μπροστα... :D

ΔΕΝ θα σου πω εγω τι θα κανεις τελικα, απλα ολοι μας (λιγο ως πολυ) εχουμε τετοιου ειδους καλοπροαιρετες γκρινιες. απλα, προσεχουμε για μας εχουν! :winka:

:beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:

ΥΓ: καλες αποφάσεις!!!

LanosXR125
07/03/2006, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
5350 ένα
5350 δύο
5350 τρία.

5350!!!!!! Πουλήθηκε στον κύριο!!!!!!!!:lol: :wave2:

Eixa pei prwtos 5500 den metraei!!

tifoefs
07/03/2006, 18:50
Λοιπον επειδη την βγηκα στο προβληματισμο του συμφουριτη και πικραθηκε μαζυ με κανα δυο αλλους που ασχοληθηκαν με το θεμα και επειδη νομιζω οτι καλο ειναι να σας πω και γω τη γνωμη μου χωρις να κανω το παλληκαρι περισσοτερο λυπημενο, θα σας εξηγησω γιατι του εγραψα αυτα που σας πειραξαν.

Θεωρω χαζομαρα αφου πηρε την αποφαση του να ρωταει ΟΛΟΥΣ εδω στο φορουμ τη γνωμη τους τι να κανει για να ικανοποιησει τα συναισθηματα της φαμιλιας του.

Οταν εισαι ενηλικος και παιρνεις μια αποφαση τι σχεση εχει η γκρινια μιας μανας η μιας φιλης η οπουδηποτε τεσπα ;;;

Επισης αν θελει υποστηριξη για να κρατησει το μπρα μπρα του ας τολεγε απ' την αρχη !

Εδω γραφει τοπικ "χανω το μωρο μου" λες και προκειται να αποβαλλει κανα βρεφος ! Και μετα τι θελει δλδ ;;
Να του αγορασουμε τη μηχανη ;; η να του δωσουμε κανα φιλακι μπας και συνελθει ;;

Η δικια μου αποψη εστω και αν πειραξε κανα δυο παραμενει η ιδια.

Δεν ειμαστε γιατροι εδω για οικογενειακες συμβουλες !
Αν ειναι κανα 2 λογω επαγγελματος ας τον βοηθησουν μη κοψει και τιπτα φλεβες και λεει οτι εφταιγα εγω....

Αυτα...

:smokin:

adam_tsouk
07/03/2006, 18:52
παλιάνθρωπε!





:lol: :lol: :lol:

wild_cat/anima
07/03/2006, 18:54
file mou mi dosis to mixanaki !!!!
ki i dikia mou mamaka ta idia leei ,
mexri pou eskase kapia stigmi stin antiprosopia tis bmw gia na di tin 316 ke na mou tin paragili gia na poulisi to moto .
ke kathe fora ta idia exoume "poula to na paris ena autokinitaki "


mexri pou kapia stigmi gia na me pisi me estile pesxesi se kapion pou ixe pesi me moto ke ixe aniksi to kefali tou 3 fores , ek ton opion kamia de forouse kranos !!!!


to mono pou mporoume na kanoume ki go ke oli mas ine na tous apodiknioume kathe fora pou bgenoume mia volta , na girname zontani ke artimelis !!!

AFROPANTELOS
07/03/2006, 19:18
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΚΗΔΕΨΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟΥ 21 ΕΤΩΝ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΜΟΤΟ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ - Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΜΟΤΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΗΡΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ -ΕΚΕΙΝΟΣ ΟΜΩΣ ΚΑΒΑΛΗΣΕ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥΤΟΥ ΚΑΙ ΣΕ 200 ΜΕΤΡΑ ΠΗΓΕ ΝΑ ΒΓΑΛΗ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΨΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΤΟ - ΘΕΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

the_passenger
07/03/2006, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFROPANTELOS
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΚΗΔΕΨΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟΥ 21 ΕΤΩΝ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΜΟΤΟ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΧΩΡΙΣ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ - Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΟΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΜΟΤΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΗΡΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ -ΕΚΕΙΝΟΣ ΟΜΩΣ ΚΑΒΑΛΗΣΕ ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥΤΟΥ ΚΑΙ ΣΕ 200 ΜΕΤΡΑ ΠΗΓΕ ΝΑ ΒΓΑΛΗ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΨΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΤΟ - ΘΕΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

+1

SUPERMARIO
07/03/2006, 20:03
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από wild_cat/anima
[B]file mou mi dosis to mixanaki !!!!
ki i dikia mou mamaka ta idia leei ,
mexri pou eskase kapia stigmi stin antiprosopia tis bmw gia na di tin 316 ke na mou tin paragili gia na poulisi to moto
--------------------------------------------------------------------------



να σου δωσω το τηλεφωνο της μητερας μου μπας και την ψησει η δικη σου η μητερα να μου αγορασει και εμενα μια bmw;

:D :wave2: :D

wild_cat/anima
07/03/2006, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από wild_cat/anima
[B]file mou mi dosis to mixanaki !!!!
ki i dikia mou mamaka ta idia leei ,
mexri pou eskase kapia stigmi stin antiprosopia tis bmw gia na di tin 316 ke na mou tin paragili gia na poulisi to moto
--------------------------------------------------------------------------



να σου δωσω το τηλεφωνο της μητερας μου μπας και την ψησει η δικη σου η μητερα να μου αγορασει και εμενα μια bmw;

:D :wave2: :D

auto pou niotho otan anigo to gkazaki tis mpoumpous mou de tho alazo oute me to akribotero kouti!!!
m aresoun ta koutia alla ............









san ti mixani mou , tipota ston kosmo !!!

adam_tsouk
07/03/2006, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από wild_cat/anima
auto pou niotho otan anigo to gkazaki tis mpoumpous mou de tho alazo oute me to akribotero kouti!!!



γκουχγκουχferrariγκουχουγκουγκουχ



:lol: :lol: :lol:

SUPERMARIO
07/03/2006, 20:25
ferrari? σαν να ακουσα το ονομα ferrari.μπα!!! η ιδεα μου θα ηταν.:rotflmao: :rotflmao:

SUPERMARIO
07/03/2006, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από wild_cat/anima
auto pou niotho otan anigo to gkazaki tis mpoumpous mou de tho alazo oute me to akribotero kouti!!!
m aresoun ta koutia alla ............
san ti mixani mou , tipota ston kosmo !!!
------------------------------------------------------------------------



-εγω την μηχανη την εχω βαπτιση ''λουιτζη''.:D



-τελος,καλο ειναι να υπαρχουν και τα δυο.:wave2:

tsoukas77
07/03/2006, 20:29
Οσους αγαπω,θελω να τους βλεπω ευτυχισμενους.Θελω να ειναι υγιεις,αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να τους στερησω την ευτυχια για καποια ανησυχια μου.
Η ζωη ειναι για να την ζεις,οπως νομιζεις οτι σε κανει ευτυχισμενο.-

wild_cat/anima
07/03/2006, 20:30
me 1 2litro a3 ime ok !!!!
:D :D :D :D



(ke me ti mpoumpou mou etsi !!!
:winka: )

wild_cat/anima
07/03/2006, 20:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
Οσους αγαπω,θελω να τους βλεπω ευτυχισμενους.Θελω να ειναι υγιεις,αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να τους στερησω την ευτυχια για καποια ανησυχια μου.
Η ζωη ειναι για να την ζεις,οπως νομιζεις οτι σε κανει ευτυχισμενο.-
σωστός !
;)

tifoefs
07/03/2006, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
Οσους αγαπω,θελω να τους βλεπω ευτυχισμενους.Θελω να ειναι υγιεις,αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να τους στερησω την ευτυχια για καποια ανησυχια μου.
Η ζωη ειναι για να την ζεις,οπως νομιζεις οτι σε κανει ευτυχισμενο.-

Συμφωνω !

Αλλα αν ολη την ωρα καποιος θε να κανεις τους αλλους ευτυχισμενους θα ειναι μονιμα δυστυχισμενος γιατι δε κανει ποτε κατι για τη παρτη του.

Και ο εγωισμος δεν ειναι αρρωστια. Επιθυμια ειναι και μοναδικοτητα.

:beer:

tifoefs
07/03/2006, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
παλιάνθρωπε!





:lol: :lol: :lol:


Αγκκκρρρρρρρρρρρρρρρρ !!

:lol: :lol: :lol: :lol:

saki_tsan
07/03/2006, 21:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Λοιπον επειδη την βγηκα στο προβληματισμο του συμφουριτη και πικραθηκε μαζυ με κανα δυο αλλους που ασχοληθηκαν με το θεμα και επειδη νομιζω οτι καλο ειναι να σας πω και γω τη γνωμη μου χωρις να κανω το παλληκαρι περισσοτερο λυπημενο, θα σας εξηγησω γιατι του εγραψα αυτα που σας πειραξαν.

Θεωρω χαζομαρα αφου πηρε την αποφαση του να ρωταει ΟΛΟΥΣ εδω στο φορουμ τη γνωμη τους τι να κανει για να ικανοποιησει τα συναισθηματα της φαμιλιας του.

Οταν εισαι ενηλικος και παιρνεις μια αποφαση τι σχεση εχει η γκρινια μιας μανας η μιας φιλης η οπουδηποτε τεσπα ;;;

Επισης αν θελει υποστηριξη για να κρατησει το μπρα μπρα του ας τολεγε απ' την αρχη !

Εδω γραφει τοπικ "χανω το μωρο μου" λες και προκειται να αποβαλλει κανα βρεφος ! Και μετα τι θελει δλδ ;;
Να του αγορασουμε τη μηχανη ;; η να του δωσουμε κανα φιλακι μπας και συνελθει ;;

Η δικια μου αποψη εστω και αν πειραξε κανα δυο παραμενει η ιδια.

Δεν ειμαστε γιατροι εδω για οικογενειακες συμβουλες !
Αν ειναι κανα 2 λογω επαγγελματος ας τον βοηθησουν μη κοψει και τιπτα φλεβες και λεει οτι εφταιγα εγω....

Αυτα...

:smokin:

Εγω παντως δεν ειπα οτι ειπα για να προσπαθησω να υποδειξω στον οποιονδηποτε το πως να απανταει στους αλλους... Λογικο ειναι να μην συμφωνουν ολοι με ολους και να υπαρχουν και αρνητικες απαντησεις απο καποιους.. Απλως ο τροπος σου δεν ηταν και ο καλυτερος απεναντι σε καποιον που δεν τον ηξερες και απο χθες,σκεψου πως θα αντιδρουσες αν σου το εκανε καποιος αυτο εσενα... Παρ'ολα αυτα δεν εχω σκοπο να ανοιγω διαμαχες τωρα (ο γραπτος λογος καμια φορα φερνει παρεξηγησεις)... Θελω να πιστευω πως στο φορουμ γινονται συζητησεις μεταξυ ΦΙΛΩΝ που μοιραζονται το ιδιο παθος... :beer:

Alx 84
07/03/2006, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
δεν ειναι δικαιο αυτο...:bawl: :bawl: :a11: :a26: :a30: :a02: :a018:

Δεν είναι δίκαιο που το πουλάμε σε εσένα; :confused:

Βλέπω όμως ενστάσεις από τον LanosXR125 που έδωσε τιμή 5500. Βρείτε τα μεταξύ σας!!!!:rotflmao:

afrotwin
07/03/2006, 23:28
gia ka8iste re:mad:
ego giati den rotisa tin mama mou an 8a paro mixani?:uplate:
ke oute mou ipe pote giati tin pira

diladi pote tis den m'agapise?:cry:
den ine mana afti re

ala pote den ine arga
8a tin rotiso tora

manoula kala ekana pou alaksa 15 mixanes?:ninja:

oxi ?:hypnotize

sta apaftaria mou
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

lipon ego gia kalo ke gia kako exo ma8i ena tragoudi sta pedia mou
pigeni se ri8mo plakiotikou vals
ke leei ta eksis

miteraaaaaa
8a sou fitepso mia sferaaaaaaaaaaaaa
anamesa sta dio sou matiaaaaaaaaaaa
san 8a kimase ena proiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

miteraaaaaaaaaaaaaa
8a ksekiliaso ton pateraaaaaaaaaaa
ke 8a me xosoune mia meraaaaaaaaaa
va8ia mesa stin filakiiiiiiiiiiii

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

FestoNero
08/03/2006, 00:59
G5-KTM μην τη δωσεις τη μηχανη..
Αν αυτο ειναι αυτο που ηθελες, αυτο που θες και αυτο που θα θες, σκεψου ποσο μιζερος θα εισαι μετα..;)
Κανε αυτο που ειπαν οι προηγουμενοι..
Ασε λιγο χρονο να περασει, να γινει καλυτερα και το παιδι, να ηρεμησει η μανα του, να ηρεμησει και η δικια σου..
Μην παρεξηγεις τον tifoefs, εχει κροιτσφεντ-γιακομπ απο το μαντρι....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:beer: :beer:
:wave2: :wave2:

tifoefs
08/03/2006, 01:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από saki_tsan
Εγω παντως δεν ειπα οτι ειπα για να προσπαθησω να υποδειξω στον οποιονδηποτε το πως να απανταει στους αλλους... Λογικο ειναι να μην συμφωνουν ολοι με ολους και να υπαρχουν και αρνητικες απαντησεις απο καποιους.. Απλως ο τροπος σου δεν ηταν και ο καλυτερος απεναντι σε καποιον που δεν τον ηξερες και απο χθες,σκεψου πως θα αντιδρουσες αν σου το εκανε καποιος αυτο εσενα... Παρ'ολα αυτα δεν εχω σκοπο να ανοιγω διαμαχες τωρα (ο γραπτος λογος καμια φορα φερνει παρεξηγησεις)... Θελω να πιστευω πως στο φορουμ γινονται συζητησεις μεταξυ ΦΙΛΩΝ που μοιραζονται το ιδιο παθος... :beer:

Μα αν δεν ητανε φιλος δε θα τουλεγα και τιπτα !

:beer:

nassosxlvbros
08/03/2006, 04:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
Παιδια η ατυχια μου την εφερε πισωπλατα,Πριν ενα περιπου μηνα πηρα μετα απο οικονομιες 2 χρονων ενα ΚΤΜ LC4
2006 ,το φτιαχνω κουκλι με χουφτες αυτοκολητα οπως το ονειρευομουν.Δεν εχω κανει καλα καλα 300χλμ (ουτε πινακιδες δεν εχω )και Πριν μερικες μερες η κολητη της μανας μου βλεπει το γιο της σε πολυ ασχημη κατασταση και με 1 σπασμενα ποδι χερι,απο πτωση
με την μηχανη...Τι να πεις? με στο παιχνιδι ειναι το ξερουμε ολοι καλα... η μανα μου ομως σοκαρισμενη μου ζητα
να δωσω την μηχανη αμεσως,παρακαλωντας με κλαιγωντας να μην την φερω ποτε στην θεση της φιλης της...
Ρε παιδια πιστευετε οτι μπορω να κανω κατι για να κρατησω το μωρο μου...γιατι εγω δεν βλεπω,μια μανα εχουμε ολοι...
τι να πω δεν ειμαι σιγουρος ουτε γιατι γραφω το post,για συμπαρασταση φανταζομαι...οπως λεει και ο κατανας παντα ορθιοι!


....μερικοι ανθρωποι μπορει να "βλεπουν κατι" που εμεις δεν καταλαβαινουμε....αδερφε,κανε υπομονη,κουβεντιαστε το ηρεμα,βεβαιωσε ΠΡΩΤΑ ΕΣΕΝΑ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ "ΠΑΡΕΚΤΡΕΠΕΣΑΙ"και αστο στο γκαραζ μεχρι να περασει η μπορα...προβληματισου και λιγο μαζυ της....και ελα στη θεση της...να ανατρεφεις τοσα χρονια ενα παιδι και να το εχεις σακατεμενο...ειναι πικρα....εδω εχουμε χασει τοσα φιλαρακια...
μετα βεβαιωσε τη μανα σου οτι θα εισαι προσεκτικος μεσα στο μπουρ@ελο που ζουμε και πορεψου....
εκτος κι αν της το ξεκοψεις οτι αυτος εισαι,μηχανες γουσταρεις, απο αυτες θα πας,νοικιασε και μεινε και μονος σου, και πες της να σε ξεγραψει...εχεις τα αντερα να της το πεις;.....
ααα,και μην της λες οτι οι μηχανες ειναι συγχρονες,παπαριες περι νεας τεχνολογιας κλπ και ακινδυνες (και καλα)ασε δεν ειναι ηλιθια...(ποιος ειναι;)...θαθελες να στα λεει αυτα ο γιος σου;:nono:

...βεβαια παιζει και ο πολεμος με τα ιδια της τα οπλα: κλαψα αυτη; μουρμουρα εσυ....κι οποιος αντεξει....βαλε κι ενα φιλο σου να της πει πως θα το ριξεις στα "σκληρα" και να δεις για ποτε σηκωνεις την Hellinmoto μαζυ με το κτιριο....:lol:

δε ξερω αν εγινα σαφης ε;







ΜΗΝ ΤΟ ΔΩΣΕΙΣ!!!:wave2:

makis206
08/03/2006, 07:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
miteraaaaaa
8a sou fitepso mia sferaaaaaaaaaaaaa
anamesa sta dio sou matiaaaaaaaaaaa
san 8a kimase ena proiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

miteraaaaaaaaaaaaaa
8a ksekiliaso ton pateraaaaaaaaaaa
ke 8a me xosoune mia meraaaaaaaaaa
va8ia mesa stin filakiiiiiiiiiiii

Έχω σπάσει το κεφάλι μου να θυμηθώ πως πάει το Πλακιώτικο το βαλς.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer:

cityfly
08/03/2006, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Έχω σπάσει το κεφάλι μου να θυμηθώ πως πάει το Πλακιώτικο το βαλς.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer:


εγώ πάλι προσπαθώ να θυμηθώ ένα άλλο του πανούση με ηλεκτροσόκ και κάτι τέτοια

dras.
08/03/2006, 10:42
file G5-KTM me kathe sevasmo ego
tha to afina na to xehasi to peristatiko i an
den to xehnouse tha poulaga tin mihani 500 euro kai to ipolipo poso tha to zitaga apo tin mana mou

Nefeli
08/03/2006, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dras.
file G5-KTM me kathe sevasmo ego
tha to afina na to xehasi to peristatiko i an
den to xehnouse tha poulaga tin mihani 500 euro kai to ipolipo poso tha to zitaga apo tin mana mou


Γιωργάκη εγώ αν ήμουν μάνα σου θα σου τα έδινα

:rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Nefeli
08/03/2006, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
gia ka8iste re:mad:
ego giati den rotisa tin mama mou an 8a paro mixani?:uplate:
ke oute mou ipe pote giati tin pira

diladi pote tis den m'agapise?:cry:
den ine mana afti re

ala pote den ine arga
8a tin rotiso tora

manoula kala ekana pou alaksa 15 mixanes?:ninja:

oxi ?:hypnotize

sta apaftaria mou
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

lipon ego gia kalo ke gia kako exo ma8i ena tragoudi sta pedia mou
pigeni se ri8mo plakiotikou vals
ke leei ta eksis

miteraaaaaa
8a sou fitepso mia sferaaaaaaaaaaaaa
anamesa sta dio sou matiaaaaaaaaaaa
san 8a kimase ena proiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

miteraaaaaaaaaaaaaa
8a ksekiliaso ton pateraaaaaaaaaaa
ke 8a me xosoune mia meraaaaaaaaaa
va8ia mesa stin filakiiiiiiiiiiii



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εδώ και μερικές μέρες έλεγα που είσαι?????????????????????

Ναι να σε αναγνωρίζω………………………..

Δηλ. ο άνθρωπος που δεν τον ξέρεις, πως θα το πάρει αυτό που του λες????????????????

:nono:

BELZEBOYLIS
08/03/2006, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
εγώ πάλι προσπαθώ να θυμηθώ ένα άλλο του πανούση με ηλεκτροσόκ και κάτι τέτοια


Θα βραχυκυκλώσω το σεσουάρ
το σεσουάρ του κομμωτηρίου
να πάθει εγκεφαλικό
επεισόδιο η μανούλα μου
η μανούλα μου, η μανούλα μου, η μανούλα μου
Μαμά !!!
:wave2: :wave2: :D :wave2: :lol:

dras.
08/03/2006, 11:29
Nefeli
tote tha zitousa kai kati parapano :p

Nefeli
08/03/2006, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από dras.
Nefeli
tote tha zitousa kai kati parapano :p

ααααααααααααααα χάσου ζουζουνάκι

:nono:

cityfly
08/03/2006, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Θα βραχυκυκλώσω το σεσουάρ
το σεσουάρ του κομμωτηρίου
να πάθει εγκεφαλικό
επεισόδιο η μανούλα μου
η μανούλα μου, η μανούλα μου, η μανούλα μου
Μαμά !!!
:wave2: :wave2: :D :wave2: :lol:


:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

lammadin
08/03/2006, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
φιλε στα 17-18 μου εχω κανει 2 αεροπλανικα αλλα superman πανω απο αυτοκινητο με τις τοτε μηχανες μου και φανταζεσαι τοτε που ημουν πιτσιρικας το πρηξιμο!

Τωρα δεν εχω καν πρηξιμο...δεν μου ειπε κανεις μην παρεις μηχανη γιατι δεν θα ειχε νοημα ...το μονο που εγυνε ειναι οτι η μητερα μου μου ζητησε πολυ σοβαρα να την δωσω, τοσο απλα ουτε πρηξιματα ουτε γκρινιες ουτε τιποτα...
..τα πρηξιματα τα αντιμετωπιζεις σχετικα ευκολα,γιατι σου σπανε τα νευρα και αντιδρας.Τις ηρεμες αλλα σοβαρες κουβεντες ομως...σε κιλανε στον τοιχο.

Παιδια θα ηθελα να παρακαλεσω να την κλεισουμε την συζητηση.
Για πολλοστη φορα ευχαριστω!

Παλικαρι ακομα και να την πουλησεις τωρα το πολυ σε 6-7 μηνες παλι καβαλα θα εισαι.Εχεις το μικροβιο μεσα σου...
(καταλαβαινεις τι εννοω).Θα χασεις λεφτα και χρονο...

συνεχισε να κανεις αυτο που θες απλα την επομενη φορα που θα καβαλισεις εχε στο μυαλο σου τα λογια της μανας σου και κανε οτι περναει απ'το χερι σου για ναμην επαληθευτουν οι φοβοι της.

:wave2:

G5-KTM
08/03/2006, 20:45
"Θα πεθανω που θα πεθανω....
τουλαχιστον ας πεθανω κανωντας κατι που γουσταρω..." ...lammadin μαρεσεις!

nassosxlvbros
08/03/2006, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
"Θα πεθανω που θα πεθανω....
τουλαχιστον ας πεθανω κανωντας κατι που γουσταρω..." ...lammadin μαρεσεις!

χεχεχε
καταλαβαμε...
σκιζεσαι να το δωσεις....
:lol: :lol: :lol:

:beer: :beer:

προσεχε εκει εξω... ενα "κανονακι" εχουμε...

kinhsh
08/03/2006, 23:08
Eγω νομιζω οτι το κτμ αυτο το 660 δεν ειναι ; Τοσο αδυναμο μηχανακι δεν δημιουργει κινδυνους σοβαρους.Οποτε η προταση μου ειναι να μην πουληθει.

LanosXR125
09/03/2006, 00:09
to pio korifeo to eipe o tifoefs!!!!!!!<<Εδω γραφει τοπικ "χανω το μωρο μου" λες και προκειται να αποβαλλει κανα βρεφος !>>:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:
alla to basiko pou thelw na pw einai oi eiparxei ena topic edo mesa pou leei !!!<<Mipws den zitaw polla telika>>> pigene file mou kai diavase to tha pareis stadar tin swsti apofasi!!!!!!!!!1

jennik
09/03/2006, 01:37
Και εμενα γνωμη μου ειναι να μην το δωσεις το οχημα.
Γιατι πρεπει να καταλαβεις εσυ την μητερα σου και οχι
εκεινη εσενα?
Γιατι πρεπει να κανεις εσυ εκεινη να ειναι χαρουμενη οτι εκανες τελικα αυτο που πρεπει, και οχι να κανει αυτη αυτο που πρεπει
και να σου δειξει εμπιστοσυνη?
Αν σου λεει οτι τα αυτοκινητα ειναι πιο
ασφαλη, απλα πες της να δει ειδησεις να δει ποσοι σκοτωνονται
με αυτα...
Οι μανες ειναι μανες και τους χρωσταμε πολλα, αλλα εμεις αποφασιζουμε για την ζωη που ζουμε.
Και στην τελικη, και να το δωσεις το μηχανακι παλι αργοτερα θα ξαναπαρεις, οποτε μη σε παιρνει τοσο απο κατω...

ktm640lc4
09/03/2006, 09:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από G5-KTM
"Θα πεθανω που θα πεθανω....
τουλαχιστον ας πεθανω κανωντας κατι που γουσταρω..." ...lammadin μαρεσεις!


Εγω λεω μετα απο αυτη την δηλωση να το δωσεις τελικα το μηχανακι.

Παρε ενα αυτοκινητο καλυτερα.:D

G5-KTM
09/03/2006, 11:53
:D εχω και ενα a3 αρα... λεω με το κτμακι να πηγαινω σιγα σιγα μεχρι το περιπτερο!:rotflmao: :rotflmao:

tifoefs
09/03/2006, 13:24
Εχει χωμα μεχρι εκει ;

:confused:

Leipsippos
09/03/2006, 13:31
Δυστυχως για σενα εχεις δωσει δικαιωμα να σε φοβουνται και θα συνεχισει να σε πρηζει η μανα σου. Το θεμα ειναι τι θες να κανεις εσυ. Αν δεν το νοιωθεις δωστη οσο ειναι ακομα καιρος και πιανει χρηματα. Αν οχι κρατα την, μην την δωσεις και μετα κατηγορεις την μητερα σου οτι σε εβαλε να την δωσεις, ειναι χειροτερο. Μποριες να μην την εχεις για καθημερινη χρηση και να τους καθυσυχαζεις οταν εχεις παει βολτα οπως προτειναν τα παιδια.

Gandalf dr685sm
09/03/2006, 14:10
εγώ παιδιά θα φανώ λίγο εριστικός εδώ....
Γιατί πρέπει να απαρνηθώ κάτι που στο κάτω κάτω της γραφής και αίμα έφτυσα να το πάρω αλλά και με ικανοποιεί εμένα προσωπικά σαν αντικείμενο;
Γιατί να πρέπει να ικανοποίησω την οικογένεια μου, την γυναίκα μου ή άλλους , επειδή εκείνοι νιώθουν ανασφάλεια , βλέποντας με πάνω σε ενα δίτροχο;...

Το τι θα κάνεις , είναι μια απόφαση που πρέπει να πάρεις μόνος σου , ζυγίζοντας καταστάσεις και τις συνθήκες που επικρατούν στο γύρω χώρο σου, καθώς ο μόνος που θα έχει άμεσες επιπτώσεις απο την πώληση ή μια πτώση με την μηχανή σου , θα είσαι εσύ και κατά επέκταση οι υπόλοιποι γύρω σου, ακόμα και αν ΄κάποιος μέσα σε αυτούς είναι η μητέρα σου ή το παιδί σου.

Αν γουστάρεις να την έχεις , να πηγαίνεις 100 μέτρα και αναστροφή και πίσω... γούστο σου και ευθύνη σου.

Κάποιοι θα πουν τώρα τι μπορεί να γίνει αν κάποιος μείνει ανάπηρος απο πτώση και επιβαρρύνει τους άλλους, γύρω του... σοβαρά μιλάνε τώρα;... Θα έχω χάσει την ευκολία κίνησης ή και ακόμα την ομαλή ζωή μου , και θα είναι εκείνοι , που θα δυστυχούν;

Είπαμε ... Ενήλικοι είμαστε σε όλα... σε γούστα αλλά και ευθύνες... και βάση αυτών πάντα παίρνουμε αποφάσεις... και οχι επειδή έτσι θέλουν οι άλλοι , όποιοι και αν είναι αυτοί.


Gandalf

Leipsippos
09/03/2006, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
εγώ παιδιά θα φανώ λίγο εριστικός εδώ....
Γιατί πρέπει να απαρνηθώ κάτι που στο κάτω κάτω της γραφής και αίμα έφτυσα να το πάρω αλλά και με ικανοποιεί εμένα προσωπικά σαν αντικείμενο;
Γιατί να πρέπει να ικανοποίησω την οικογένεια μου, την γυναίκα μου ή άλλους , επειδή εκείνοι νιώθουν ανασφάλεια , βλέποντας με πάνω σε ενα δίτροχο;...

Το τι θα κάνεις , είναι μια απόφαση που πρέπει να πάρεις μόνος σου , ζυγίζοντας καταστάσεις και τις συνθήκες που επικρατούν στο γύρω χώρο σου, καθώς ο μόνος που θα έχει άμεσες επιπτώσεις απο την πώληση ή μια πτώση με την μηχανή σου , θα είσαι εσύ και κατά επέκταση οι υπόλοιποι γύρω σου, ακόμα και αν ΄κάποιος μέσα σε αυτούς είναι η μητέρα σου ή το παιδί σου.

Αν γουστάρεις να την έχεις , να πηγαίνεις 100 μέτρα και αναστροφή και πίσω... γούστο σου και ευθύνη σου.

Κάποιοι θα πουν τώρα τι μπορεί να γίνει αν κάποιος μείνει ανάπηρος απο πτώση και επιβαρρύνει τους άλλους, γύρω του... σοβαρά μιλάνε τώρα;... Θα έχω χάσει την ευκολία κίνησης ή και ακόμα την ομαλή ζωή μου , και θα είναι εκείνοι , που θα δυστυχούν;

Είπαμε ... Ενήλικοι είμαστε σε όλα... σε γούστα αλλά και ευθύνες... και βάση αυτών πάντα παίρνουμε αποφάσεις... και οχι επειδή έτσι θέλουν οι άλλοι , όποιοι και αν είναι αυτοί.


Gandalf
Ναι μεν, αλλα μην το βλεπεις ΜΟΝΟ ετσι, μπορει καποιος να εξαρταται οικονομικα απο τους γονεις του, και μια αποφαση τετοια να φερει πολλα προβληματα σε αλλα επιπεδα. Οι γονεις , ειδικα στην Ελλαδα , εχουν αυτο το κακο. Δεν ξερεις τι συμφεροντα παιζονται σε καθε σχεση.
Εχω φιλο που δεν τολμαει να πει οχι στον πατερα του. Καβαλησε την μηχανη μου μια μερα, με κρανος , να παμε στο περιπτερο και εγινε χαμος μολις το εμαθε ο πατερας του. Φροντισε να τον καρφωσει "καλοθελητρα" γιετονισσα. Η φαση ηταν οτι αντι να υπερασπιστει τον εαυτου στον πατερα του και να τα χωσει και στην γιετονισσα που τον εδωσε, ζηταγε και συγγνωμη. Ειχα μεινει καγκελο ακι ενοιωθα και υπυθυνος οτι δημιουργησα προβλημα στο παιδι. Βλεπεις εμενε στον πατερα του, ο οποιος του πληρωνε το μεταπτυχιακο, θα του επαιρνε και καινουριο αμαξι σε 4-5 μηνες. Εκει τι κανεις ; Μιλας; Μιλαμε για 25 χρονων μαντραχαλο, με δουλεια, 1,95μ που εριχνε 1μιση κεφαλι στον πατερα του. Οχι για κανα 16χρονο.
Εξαρταται παντα τι θελει ο καθενας και τι προτεραιοτητες εχει.

afrotwin
09/03/2006, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefeli
Εδώ και μερικές μέρες έλεγα που είσαι?????????????????????

Ναι να σε αναγνωρίζω………………………..

Δηλ. ο άνθρωπος που δεν τον ξέρεις, πως θα το πάρει αυτό που του λες????????????????

:nono:

me pistotiki?:look:
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

G5-KTM
09/03/2006, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
εγώ παιδιά θα φανώ λίγο εριστικός εδώ....
Γιατί πρέπει να απαρνηθώ κάτι που στο κάτω κάτω της γραφής και αίμα έφτυσα να το πάρω αλλά και με ικανοποιεί εμένα προσωπικά σαν αντικείμενο;
Γιατί να πρέπει να ικανοποίησω την οικογένεια μου, την γυναίκα μου ή άλλους , επειδή εκείνοι νιώθουν ανασφάλεια , βλέποντας με πάνω σε ενα δίτροχο;...

Το τι θα κάνεις , είναι μια απόφαση που πρέπει να πάρεις μόνος σου , ζυγίζοντας καταστάσεις και τις συνθήκες που επικρατούν στο γύρω χώρο σου, καθώς ο μόνος που θα έχει άμεσες επιπτώσεις απο την πώληση ή μια πτώση με την μηχανή σου , θα είσαι εσύ και κατά επέκταση οι υπόλοιποι γύρω σου, ακόμα και αν ΄κάποιος μέσα σε αυτούς είναι η μητέρα σου ή το παιδί σου.

Αν γουστάρεις να την έχεις , να πηγαίνεις 100 μέτρα και αναστροφή και πίσω... γούστο σου και ευθύνη σου.

Κάποιοι θα πουν τώρα τι μπορεί να γίνει αν κάποιος μείνει ανάπηρος απο πτώση και επιβαρρύνει τους άλλους, γύρω του... σοβαρά μιλάνε τώρα;... Θα έχω χάσει την ευκολία κίνησης ή και ακόμα την ομαλή ζωή μου , και θα είναι εκείνοι , που θα δυστυχούν;

Είπαμε ... Ενήλικοι είμαστε σε όλα... σε γούστα αλλά και ευθύνες... και βάση αυτών πάντα παίρνουμε αποφάσεις... και οχι επειδή έτσι θέλουν οι άλλοι , όποιοι και αν είναι αυτοί.


Gandalf

καταρχην οσο αφορα εμενα δεν εχει "πρεπει να ακους" ειναι θεμα αποφασης...*να ειχα ακουσει και ποτε...

"λεω με το κτμακι να πηγαινω σιγα σιγα μεχρι το περιπτερο" δεν νομιζω οτι με κτμ γινεται να πηγαινεις αργα αργα...απλα δεν παει...
Πιστευω παντως οτι με πεισατε,θα κανω εφεδιες στην μανα με εξοπλισμους super safe και τετοια για να ηρεμησει!;)

sniper
09/03/2006, 14:42
Γεννηθήκαμε και θα πεθάνουμε χωρίς δική μας επιλογή. Το πως θα ζήσουμε στο ενδιάμεσο είναι δική μας επιλογή.

Λεωνίδας Βασ. Σπάρτης (όχι ο Afrotwin :D )

Gandalf dr685sm
09/03/2006, 15:08
Leipsippos:

Δεν θα κρίνω την επιλογή του φίλου σου, καθώς δεν είμαι σε θέση΄να το κάνω... ούτε με αφορά στην τελική...

Απλά μιλάω για τον εαυτό μου , σαν προσωπική γνώμη , και απο εκεί και πέρα, αν είδες παροτρύνω τον φίλο μας, να πάρει την ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΑΠΟΦΑΣΗ, μιας και οι συνθήκες και περιστάσεις ανά άνθρωπο διαφέρουν...

Για μένα πάντως , (και μιλώ αποκλειστικά για μένα), έκοψα τοςυ ομφάλιους λώρους με την οικογένεια στον οικονομικό τομέα απο τα 17 μου, καθώς δεν ήθελα να μου πληρώνουν τίποτα αλλά και να μην με ελέγχουν δια μέσου αυτού του πράγματος.

Αλλά όπως είπες, κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και έχει άλλες προτεραιότητες...

Για τον΄φίλο μας, εδώ...

Σου εύχομαι καλή τύχη σε ότι και αν αποφασίσεις να εφαρμόσεις...


Gandalf

tsoukas77
09/03/2006, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Συμφωνω !

Αλλα αν ολη την ωρα καποιος θε να κανεις τους αλλους ευτυχισμενους θα ειναι μονιμα δυστυχισμενος γιατι δε κανει ποτε κατι για τη παρτη του.

Και ο εγωισμος δεν ειναι αρρωστια. Επιθυμια ειναι και μοναδικοτητα.

:beer:

Οταν αγαπας καποιους και θες να τους κανεις ευτυχισμενους,γινεσαι και εσυ ευτυχισμενος με την ευτυχια τους!!!
Αντιστοιχα,και εκεινοι θελουν εσενα ευτυχισμενο οποτε...

tifoefs
09/03/2006, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
Οταν αγαπας καποιους και θες να τους κανεις ευτυχισμενους,γινεσαι και εσυ ευτυχισμενος με την ευτυχια τους!!!
Αντιστοιχα,και εκεινοι θελουν εσενα ευτυχισμενο οποτε...

Αμαν ! Και μετα ηρθε ο ερωτας !!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: