PDA

View Full Version : ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΣΤΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΣΤΑ ΠΑΤΗΣΙΑ..;



Daedalus
07/03/2006, 02:24
Καλημέρα/Καλησπερα σε ολους..


Έχει να πει κανείς καμιά καλή κουβέντα για κάποιον μηχανικό στην ευρύτερη περιοχή των Πατησίων;;

Έχω ακούσει για τον Σ. Μυλωνά (Ν. Φιλαδέλφεια) ο οποίος δουλεύει πολύ με AFRICA και TRANSALP. Έχει κάποιος προσωπική εμπειρία;;

Απο ηλεκτρολόγο είμαι κομπλέ (Φ. Πολύχρονος) απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιος αντίστοιχου "βεληνεκούς" ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ στην περιοχή που να ασχολείται με μηχανικά μέρη..

Το σύνδρομο του εκκεντρικού τρελού επιστήμονα δεν με πειράζει (όσοι ξέρουν τον Φώτη θα αντιλαμβάνονται τι εννοώ!)....
:alien: :alien: :alien:

THNX
:beer:

Daedalus
07/03/2006, 22:57
Εεεεε...παιδία με το συμπάθιο κιόλας..αλλά μήπως να το επισπεύδαμε λιγάκι;;
Λεω τώρα!!
Κάτι τρέχει με τον Mεριν τελευταία και αποφάσισα να μην τον ξανακαβαλήσω μέχρι να βρω τον λόγω που μου βραχυκυκλώνει τα μπουζί του πίσω κυλίνδρου...

βάζω πιο συχνά μπουζί απο ότι βενζίνη...:eyepop:

κάντε την θυσία και πείτε κάτι, γιατί αρχίζει και οριμάζει η ιδέα στο μυαλό μου να αλλάξω τίτλο στο post και να το κάνω...«Ερωτώντας στο γάμο του καραγκιόζη» ή «Σύνδεση με Καΐρο» ή «DSL 384 3+3 (πήρα)» και αλλά τέτοια χαριτωμένα....

Εεε..ευχαριστώ!:D

nassosxlvbros
08/03/2006, 05:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daedalus
Εεεεε...παιδία με το συμπάθιο κιόλας..αλλά μήπως να το επισπεύδαμε λιγάκι;;
Λεω τώρα!!
Κάτι τρέχει με τον Mεριν τελευταία και αποφάσισα να μην τον ξανακαβαλήσω μέχρι να βρω τον λόγω που μου βραχυκυκλώνει τα μπουζί του πίσω κυλίνδρου...

βάζω πιο συχνά μπουζί απο ότι βενζίνη...:eyepop:

κάντε την θυσία και πείτε κάτι, γιατί αρχίζει και οριμάζει η ιδέα στο μυαλό μου να αλλάξω τίτλο στο post και να το κάνω...«Ερωτώντας στο γάμο του καραγκιόζη» ή «Σύνδεση με Καΐρο» ή «DSL 384 3+3 (πήρα)» και αλλά τέτοια χαριτωμένα....

Εεε..ευχαριστώ!:D

το μηχανακι σου δεν εχει αναγκη απο μηχανικο...αλλα απο το φακιν μανουαλ ανοιξε το και κανε τα σερβις μονος σου...η να στο δωσω δε σιντι να το χεις...:wave2:
χμμμ τα κοιταξες αν εχουν σπινθηρα;αν οχι,μαλλον πας για ηλεκτρονικη....
αν ναι τοτε κανα καθαρισμα στα καρμπυρατερ...

:beer:

adam_tsouk
08/03/2006, 09:31
Λ. Ηρακλείου (δεν θυμάμαι νούμερο γμτ) ΣΟΥΛΤΑΤΗΣ

Τεό κ Σάμης (στο ίδιο ύψος με τον Σουλτάτη) ΠΑΝΔΗΣ.


Και οι δύο πολύ καλοί μηχανικοί, εγώ πάω στον 2ο.

ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ ε;
'

Daedalus
08/03/2006, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
το μηχανακι σου δεν εχει αναγκη απο μηχανικο...αλλα απο το φακιν μανουαλ ανοιξε το και κανε τα σερβις μονος σου...η να στο δωσω δε σιντι να το χεις...:wave2:
χμμμ τα κοιταξες αν εχουν σπινθηρα;αν οχι,μαλλον πας για ηλεκτρονικη....
αν ναι τοτε κανα καθαρισμα στα καρμπυρατερ...

:beer:


Χαχα!

Και «Φάκιν Μάνουαλ» ΕΧΩ…

σε CD ΕΧΩ..

στο σκληρό ΕΧΩ..

τυπωμένο σε Α5 ΕΧΩ…..

Και σπινθήρα ΕΧΩ!

Και καθαρό καρμπυρατέρ…(πριν από 4500Km κατέβηκε)

Ηλεκτρονική...(χμμμ)...ελπίζω ο,τι ΕΧΩ


Μηχανικό της προκοπής;;;;;…ΔΕΝ ΕΧΩ!!! (ούτε πίσω κύλινδρο):wacko:


Γι’ αυτό το λόγω σύντροφοι και συνοδοιπόροι ελεήστε τον μονοκύλινδρο…GIMME A NAME!!!


ΤΗΝΧ ΝΑΣΣΟ…:beer:

Υ.Γ. Το μπουζί βγαίνει βραχυκυκλωμένο από καύσιμο, χωρίς λάδια…Ανορθωτής έχει αλλαχθεί ήδη μια φορά (πέρσι) και η μπαταρία μου φορτίζεται off the bike μια στο 2μηνο…κάποιος δεν έχει κάνει κάτι καλά στη όλη ιστορία, γι αύτο θέλω την γνώμη κάποιου που επιβεβαιωμένα είναι αξιόπιστος.. :alien:

GyPsy
08/03/2006, 10:09
Μπαφέτης,Λιοσίων 63 μια χαρά μηχανικός που ξέρει απο Africa. :beer: :beer:

dirtbird
08/03/2006, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daedalus
Χαχα!

Και καθαρό καρμπυρατέρ…(πριν από 4500Km κατέβηκε)


Φλοτέρ (στο λεκανάκι του καρμπ) σωστά ρυθμισμένο έχεις? Βελόνα φλοτέρ safe and sound έχεις?

KeLeYTiS
08/03/2006, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από GyPsy
Μπαφέτης,Λιοσίων 63 μια χαρά μηχανικός που ξέρει απο Africa. :beer: :beer:

Δουλευα εκει απο την μερα που τελειωσα το σχολειο μεχρι που πηγα φανταρος την περιοδο 98-99

Δεν θα το σχολιασω ....

zephyr1
08/03/2006, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Δουλευα εκει απο την μερα που τελειωσα το σχολειο μεχρι που πηγα φανταρος την περιοδο 98-99

Δεν θα το σχολιασω ....

Πες πες.:smokin:

Daedalus
08/03/2006, 20:37
Adam Tsouk , thanχ…εγώ μένω Κ. Πατήσια, (δουλευω Παιανια) και δεν με χαλαει να πηγαίνω και λίγο μακρύτερα (απο Πατήσια) αν αξίζει τον κοπο..από τον ΠΑΝΔΗ μπορεί να πάω καμια βόλτα...να του πώ οτι τον σύστησες εσύ;; Αν ναι τί.. «Απο τον Αδάμ με το Ζ750» ;;


Οι τρείς τελίτσες του KeleYTiS γαμώ τις αποτρεπτικές ειναι οπότε...δεν θα παρω..παρα αυτα thnx για το ενδιαφέρων GyPsy Man…και σένα KeleYTiS για τις τελίτσες!!:wave2:


Dirt Bird...noted thanx…γι’αυτο ψάχνω μηχανικό, μπάς και με χει βρει καμιά στραβή σαν και δαύτη..not confident at all για τέτοιο troubleshooting...:sad:


Zephyr1 θα συμφωνήσω μαζί σου...ΠΕΙΤΕ ΠΕΙΤΕ!!..αν έχει να αποδώσει κανείς τελίτσες (...) εκεί που πρέπει καλό θα κάνει...τουλάχιστον να ξέρουμε όλοι τι να αποφεύγουμε... :a13: (ρουφ!)


Παιδιά σας ευχαριστώ όλους...η πληροφορία ρέει σιγά σιγά...δεν μπορεί..τοσο κόσμο έχει εδώ μέσα...όλο και κάποιος θα μένει στην περιοχή, και του φούστη, δεν μπορεί όλοι οι μηχανικοί εδώ γύρω να βαράνε την πασαβιόλα....:a022:..

adam_tsouk
08/03/2006, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daedalus
Adam Tsouk , thanχ…εγώ μένω Κ. Πατήσια, (δουλευω Παιανια) και δεν με χαλαει να πηγαίνω και λίγο μακρύτερα (απο Πατήσια) αν αξίζει τον κοπο..από τον ΠΑΝΔΗ μπορεί να πάω καμια βόλτα...να του πώ οτι τον σύστησες εσύ;; Αν ναι τί.. «Απο τον Αδάμ με το Ζ750» ;;


Πάμε 3 άτομα με Ζ εκεί και πήγαινε και ο αδερφός μου την Άφρικα.

Σου στέλνω ΠΜ


:wave2:

KeLeYTiS
08/03/2006, 21:41
Mενω απο την μερα που γεννηθηκα Πατησια και καλο μαστορα δεν εχω βρει....μπορει να υπαρχει εδω γυρω (μακαρι δηλαδη) αλλα εγω δεν εχω βρει για αυτο πλεον προσπαθω οτι μπορω να το κανω μονος μου...

Τι να πω

Για συμφωνιες για μια κολληση σε μποτα των 60 ευρω και μιας μερας δουλειας οπως μου ελεγε καποιος μαστορας και στο τελος πληρωσα 230 ευρω για την ιδια δουλεια και κρατησε το μηχανακι 10 μερες?

Για εξαερωση πισω φρενου και οταν εφυγα απο εκει ενω δεν ηθελε (αλλος μαστορας) να το φτιαξει μου εκλεψε τα ολοκαινουρια τακακια που ειχα βαλει και μου τα αλλαξε με λιωμενα?

Για εξαερωση παλι σε αλλο μαστορα (εχω προβλημα με την κολοεξαερωση) πισω παλι φρενου και οταν εφυγα απο εκει ειχε ξεχασει να σφιξει την πισω βαλβιδα της δαγκανας με αποτελεσμα να μου ξεβαψει ολη η ζαντα?

Για κρατημα της μηχανης μου (πριν χρονια) για κυλινδροπιστονο και αφου ειχαμε συμφωνησει σε ολα πηγαινα καθε βδομαδα για 2 μηνες να δω αν ειναι ετοιμη αλλα τιποτα,μετα ειχα εναν ξαφνικο θανατο στην οικογενεια μου και το μηχανακι θα σκεφτομουν? Αφου πηγα μετα απο κανα 4μηνο να παρω το μηχανακι μου λοιπον νομιζοντας οτι θα το εχουν φτιαξει μου λεγαν μ@λ@κιες οτι και καλα το πεταξαμε...
Με τα πολλα μου το φεραν σε χειροτερη κατασταση απο πριν γρατζουνισμενο και με πραγματα να λειπουν μου κρατησαν την αδεια λεγοντας οτι δεν τους την εδωσα ποτε (ενω θυμαμαι οτι μου την ζητησαν) και καναν την παπια για την πινακιδα που ελειπε ωσπου και καλα δια μαγειας την βρηκαν...

Ολοι αυτοι στα Πατησια και κατω πατησια....

Ε να τους βρασω λοιπον μακαρι να υπαρξει καποιος καλος μαστορας στην περιοχη μου και να τον βρω και εγω ....μεχρι τοτε (να τον βρω ) το προσπαθω μονος μου και αν το κανω πο@ταν@ το μηχανακι τουλαχιστον θα εχω την χαρα οτι το καταφερα μονος μου .....

Ουφ :mad:

Daedalus
22/03/2006, 20:18
Update…1

1.Μηχανικος Βρέθηκε! Ακόμα δεν έχω καβαλήσει βέβαια :sad: , οπότε δεν μπορώ να πω εντυπώσεις...απο το τηλέφωνο που τα λέμε, συνεννοούμαστε πάντως.

2. Το Keihin έκανε τα ιαματικά λουτρά του, καθαρίσθηκαν τα jetakia του, τα διαφράγματα του...όλα οκ, και επέστρεψε στη θέση του. (σύμφωνα με τα λεγόμενα του mech ΠΟΛΥ ΜΠΙΧΛΑ παρα το Gunk που έιχε φάει :yuck: )

3. Ο πίσω κύλινδρος αναστήθηκε...Ρυθμίστηκε to carb και δουλεύει το μοτέρ “ρολόι”…(παίζεται) :D

4. Στη διάρκεια του troubleshooting ο mech παρατήρησε πως κάτι παίζει και με το διακόπτη της βενζίνης και συγκεκριμένα με το σωληνάκι της υποπίεσης που φεύγει απο μπροστά. Το υποψιάστηκε γιατί το ρελαντί δεν είναι σταθερό (όχι τρομερές διακυμάνσεις αλλα παίζει λίγο πάνω κάτω). Βλαμμένο σωληνάκι αποκλείστηκε οπότε, αφαίρεσε τον διακόπτη για τα περαιτέρω (δεν ξέρω αν δοκίμασε να ρουφήξει απο την έξοδο της υποπίεσης με τον διακόπτη στο OFF όπως γράφει το manual, και μαλακία που δεν τον ρώτησα).

Τέλος πάντων, αφαίρεσε τον διακόπτη, το κάλυμμα του (μπροστά 4 βίδες), και σύμφωνα πάντα με τα λεγόμενα του, το διάφραγμα που έχει εκεί μέσα, μας έχει αφήσει χρόνους. Επικοινώνησε με τον γνωστό “ακατονόμαστο” αντιπρόσωπο της ΧΟΝΤΑ και του είπαν τα εξής, α) υπάρχει διακόπτης καινούργιος κομπλέ γύρω στα 150Eu (αντε γειά :wave2: :mad: ), β) Πιθανόν να υπάρχει και το εμπρός κάλυμα σαν assy με διάφραγμα και ελλατήριο γύρω στα 50+Eu (αυτό επιβεβαιώνεται και το Haynes Manual). Σημειωτέων, το fuel tap cover assy υπάρχει μόνο για το 600, στο 650 πετάς τον ΟΟΛΟ το διακόπτη και παίρνεις καινούργιο!! (φοβερά πράματα :a31: - εκτός βέβαια και αν το βελτίωσαν σε τέτοιο βαθμό που πλέον δεν σπάει δεν χαλάει)

Ερωτώ λοιπόν και ολοκληρώνω γιατί έχετε και με άλλα posts να ασχοληθείτε

i) Το www.bikebandit.com έχει cover assy 30$ για ΤΑ600 ‘89 (μάλλον είναι το ίδιο), μίση τιμή από τον ακατονόμαστο. ΞΕΡΕΙ κάποιος κανένα ευρωπαϊκό site με HONDA ανταλλακτικά;; Καλό το bandit αλλα λίγο μακριά...

ii) ΞΕΡΕΙ κάποιος που μπορώ να βρω μεταχειρισμένο cover assy ή fuel tap στην Αθήνα;;


iii) ΞΈΡΕΙ κάποιος το P/N της Honda για cover assy ή fuel tap

iv) και τέλος ΞΕΡΕΙ κάποιος κάτι άλλο που θα έπρεπε να ξέρω και εγώ;;;;


THNX που φτάσατε ως εδώ.. :wave2: και

ΜΑΝΥ ΜΑΝΥ ΤΗΝΧ αν κάνετε και κάνα reply…

P.S. KeleYTiS με τί μ@λ@κες έχεις μπλέξει ρε φίλε;; :confused: Να γράψεις κάνα σενάριο το χεις σκεφτεί;; εχω τίτλο... “Τα τακάκια...τ’ φάγε η μαρμάνκα”...Tιν τούτοι ρεε...

Daedalus
22/03/2006, 20:31
XL600V

4-Fuel Tap Cover Assy (δίαφραγμα ελλατήριο)

2-Fuel Tap Assy


42001

nassosxlvbros
22/03/2006, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daedalus
XL600V

4-Fuel Tap Cover Assy (δίαφραγμα ελλατήριο)

2-Fuel Tap Assy



χμμμ...χμμμμ...και ξανα χμμμμ....ο διακοπτης πρεπει να ειναι παραπλησιος απο Bros...αν κανει στο σπειρωμα τοτε εχω κατι για σενα....;)

...θα μου πεις που μπαινει η υποπιεση; οεο;...λεπτομερειες....:smilea:

adam_tsouk
22/03/2006, 21:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
Ολοι αυτοι στα Πατησια και κατω πατησια....




έχω ακούσει πολλά...

ευτυχώς έχω δει λίγα...... :rolleyes:

Daedalus
22/03/2006, 22:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
χμμμ...χμμμμ...και ξανα χμμμμ....ο διακοπτης πρεπει να ειναι παραπλησιος απο Bros...αν κανει στο σπειρωμα τοτε εχω κατι για σενα....;)

...θα μου πεις που μπαινει η υποπιεση; οεο;...λεπτομερειες....:smilea:

ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ;;;; Φρεσκαδούρα είμαι με 16 replies και θες και λεπτομέρειες;;;

Προβλέπω ΦΩΤΙΑ και ΤΣΕΚΟΥΡΙ να σκανε στο κεφάλι μου -βλέπε oldman και τη δαμόκλειο σπάθη- , για να μην πω ΠΙΣΣΑ και ΠΟΥΠΟΥΛΑ!! (και με την πίσσα οκ, λιγο πολύ “όλοι την έχουμε γευτεί”, αλλά με τα κολοπούπουλα μπορεί να πάθουμε καμία ζημιά!!!)

Παρ’ αυτά φορώ το κράνος μου, το corduraki, τον κροκόδειλα και προχωρώ...

Σωληνάκι υποπίεσης το Νο 7 πάει και κολλάει εκεί που είναι το βελάκι στο Νο 4

Με τον διακόπτη στο OFF δεν πρέπει να περνάει τίποτα από εκεί , για check ρουφάς με μία σύριγγα αν περνάει με TAP OFF problem, αν δεν περνάει με TAP ON problem..είναι φτιαγμένο έτσι ώστε να περνάει καύσιμο μόνο όταν δουλεύει το μοτέρ (ρουφάει η υποπίεση) μετατοπίζει το διαφραγματάκι (που είναι μέσα στο 4) και..voila περνάει το “ζουμί”…το λήγω όμως γιατί α) βλέπω oldman έρχετε τρέχοντας με δάδα, tomahawk και αλαλαγμούς!! και β) ΜΟΥ γ@μ@ω το post!!:lol:

Nassoman many thnx for the offer!…θα ρωτήσω τον mech και θα σου κάνω pm αυριο..:a013:



P.S.
Το γαμάτο είναι οτι το Haynes λεει ότι κάθε 6000Km βγάζεις το Νο6 για καθάρισμα (λειτουργεί σαν υποτυπώδες φίλτρο βενζίνης –yeah sure) και ότι πρέπει να αντικαταστήσεις το o-ring (Νο1) με καινούργιο...Μια φορά πάω να το κάνω by-the-book και δεν γ@μιέτ@ι είπα να το αλλάξω...ΕΦΑΓΑ τον κόσμο.......ZERO…...ΤΙΠΟΤΑ και ΠΟΥΘΕΝΑ...ούτε ο “ακατανόμαστος” δεν είχε...και ερωτώ, στα εξουσιοδοτημένα, εφόσον δεν έχει ούτε ο “ακατανόμαστος” πώς το αλλάζουν ΚΑΘΕ φορά;;; (ΜΟΟΥΑΧΑΧΑ Νο1)...σιγά μην το αλλάζουν...είμαι σίγουρος πως ούτε καν το ανοίγουν, αφού σύμφωνα με τα Reliability Reports που συντάσσει κάθε εξουσιοδοτημένος (ΜΟΟΥΑΧΑΧΑ Νο2) δεν χρειάζεται!! Φεύγω Τρέχοντας.....:wave2:

Daedalus
23/03/2006, 00:59
No Worries....ΕΥΡΗΚΑ!!!

ΙΔΟΥ... (http://www.cmsnl.com/search.php?model_id=6623&partsPage=4)

"COVER SET/COCK" το ονομάζει το CMSNL.COM ...τι είναι και τούτο πάλι, TAP ο ένας COCK ο άλλος..αποφασίστε ρεεε...

Αυτή η μ@λ@κι@ είναι το "cover assy" (photo below), στο δικό μου έχει χαλάσει το κινούμενο του διαφράγματος (2ο πάνω σειρά)

Βρήκα και ένα "repair kit" εδώ (http://shop.wemoto.com/pictures.dyn?u=/pictures/hl/b584d.jpg&i=5834416&a=3690453) 11,63λιριά αλλα δεν τρελλάθηκα κιόλας :sick:

Μάλλον την γλύτωσα την 150ρα...ούφ...:a08:


42027

nassosxlvbros
23/03/2006, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daedalus
No Worries....ΕΥΡΗΚΑ!!!

ΙΔΟΥ... (http://www.cmsnl.com/search.php?model_id=6623&partsPage=4)

"COVER SET/COCK" το ονομάζει το CMSNL.COM ...τι είναι και τούτο πάλι, TAP ο ένας COCK ο άλλος..αποφασίστε ρεεε...

Αυτή η μ@λ@κι@ είναι το "cover assy" (photo below), στο δικό μου έχει χαλάσει το κινούμενο του διαφράγματος (2ο πάνω σειρά)

Βρήκα και ένα "repair kit" εδώ (http://shop.wemoto.com/pictures.dyn?u=/pictures/hl/b584d.jpg&i=5834416&a=3690453) 11,63λιριά αλλα δεν τρελλάθηκα κιόλας :sick:

Μάλλον την γλύτωσα την 150ρα...ούφ...:a08:



μμμαιστα...ιστορια μου αμαρτια μου....μωρεεε καταργησε τονα τον κιαρατα και βαλε απο Bros ρωτα το μαστορα αν γινεται και βαλε ενα φιλτρο εμποριου να τελειωνεις...ελα το by pass λεμεεεε...
:beer:

kapeos
23/03/2006, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Λ. Ηρακλείου (δεν θυμάμαι νούμερο γμτ) ΣΟΥΛΤΑΤΗΣ

Τεό κ Σάμης (στο ίδιο ύψος με τον Σουλτάτη) ΠΑΝΔΗΣ.


Και οι δύο πολύ καλοί μηχανικοί, εγώ πάω στον 2ο.

ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ ε;
'


Από προσωπική εμπειρία μιλάω......

















αλλά αν πας στον 2ο..........








δοκίμασε να κάνεις service μόνος σου.......και θα δεις τη μοτο σου να πηγαίνει πιο γρήγορα :lol: :sun:

Daedalus
24/03/2006, 01:14
Problems Solved!!

Με λύπη διαπιστώνω πως σωστός μηχανικός στα Πατήσια είναι είδος υπο εξαφάνιση...:confused: ... μια και ο μηχανικός που τελικά έδωσε λύση στο πρόβλημά μου είναι στη Ν. Ιωνία! :)

Σάββας Μυλώνας και ως επι το πλείστον ασχολείται με Transalps και Africas..χωρίς πλάκα 4-5 μηχανάκια είχε, όταν πήγα σήμερα να πάρω το δικό μου, όλα TAs και ATs..Μια χαρά μου φάνηκε, αν και δεν ξέρω τίποτα για το πώς εργάζετε :sad: (το πήγα δεν δούλευε, το πήρα δούλευε..black box ο τύπος)

Anyway, για να ολοκληρώσω και την ιστορία, βρέθηκε τελικά το cover assy στον "ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟ" 45Eu, και αλλα 80 Eu πήγε o καθαρισμός των Carbs..

Ο Μέριν έχει 42500Km, και δείτε παρακάτω σε τι κατασταση βγήκε το υποπίεσης ...ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΝΑΑ (με το συμπάθιο!)

Περαστικά...

Και THNK U ALL!!!! :beer: :beer: :beer:

P.S. Με το μηχανάκι OFF εδω και 15 μέρες έχασα 700Km απο τη ζωή μου :eyepop: ...χμμμ...παω να κάνω καμιά βόλτα..:wave2: :uplate:

(Υποπίεση μετά απο 42500Km)


42135

Daedalus
24/03/2006, 01:18
Και μια "Οικογενειακή" αναμνηστική φώτο...


42136

nassosxlvbros
24/03/2006, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daedalus
Και μια "Οικογενειακή" αναμνηστική φώτο...

ωραιοςςςςςς αντε καλες βολτες!!!

:beer: :beer:

DimChios
24/03/2006, 16:42
Daedalus δυστυχώς μόλις είδα το Post σου και δεν γλίτωσες την ταλαιπωρια να ψάχνεις!
ΣΑΒΒΑΣ ΜΥΛΩΝΑΣ!!! Ο ΕΝΑΣ αν όχι ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ειδικά για τέτοια μηχανάκια! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΛΕΜΕ!!!
Εγω δεν τον εχω χρησημοποιήσει ακόμα γιατί δεν μου έχει τύχει κάτι σοβαρό! Ναι,ναι τον έχω για τα δύσκολα και μή γελατε! ΑΜΕΤΡΗΤΟΙ ΟΜΩΣ φίλοι με Africa κάτι ξέρουν!
Εχω άλλο μηχανικό πάλι στη Ν. ΙΩΝΙΑ ο οποίος είναι επίσης πολύ καλός αλλά ο ΣΑΒΒΑΣ είναι σε άλλο επίπεδο λέμε!
Χαίρομαι που κατέληξες εκεί!
:wave2: