PDA

View Full Version : ΠΙΣΤΑ ΣΕΡΡΩΝ



AXL954
07/03/2006, 22:13
Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω, μιας και δεν έχω πάει ποτέ (απαράδεκτο), ποιά είναι η διαδικασία για να πάει κάποιος για ένα track day στις Σέρρες. Και εννοώ, μεταφορά μοτοσυκλέτας, κόστος πίστας κλπ. Θα χρειαστώ και 2ο ζευγάρι λάστιχα? Βλέπω πολλά παιδιά από το forum που ανεβαίνουν και θα ήθελα επ' ευκαιρίας να "κλέψω" λίγο από τις εμπειρίες και τις γνώσεις τους.

Ευχαριστώ

dbandit
07/03/2006, 22:21
Aν εχεις καινουργια δεν θα εχεις προβλημα να πας να μπεις στην πιστα κ να γυρισεις.

Αληθεια ποσο να εχει για τρακ ντεη?

Ας πει καποιος που εχει παει.

AXL954
07/03/2006, 22:35
Μόλις έκανα ένα γρήγορο ψάξιμο στο forum και μπήκα στο site του anemosclub.gr. Από ότι είδα διοργανώνει track day 01-02/04. Το κόστος είναι 110? για χρήση πίστας και για τις δύο μέρες και περιλαμβάνει δύο ελαφριά γεύματα. Επίσης υπάρχει κόστος 25? ανά άτομο διαμονή στο ξενοδοχείο Ελπίδα (αν θυμάμαι καλά).
Από ότι είδα κάποια μαγαζιά κάνουν και προσφορές στα λάστιχα. Δυστυχώς εγώ έχω καινούργια μεν αλλά racetech δε απότε μάλλον θα πάω για αλλαγή. Αυτό που δεν ξέρω όμως είναι το κόστος μεταφοράς της μηχανής.
Με αυτά και με άλλα το κόστος το υπολογίζω στα 600? για ένα ΣΚ.
Πολλά λεφτά ρε παιδιά αλλά φαντάζομαι ότι πρέπει να είναι ΟΛΑ τα λεφτά.

dbandit
07/03/2006, 22:54
Φανταζομαι στα 600 βαζεις κ τα λαστιχα ετσι?

Xlitos
08/03/2006, 00:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από AXL954

Πολλά λεφτά ρε παιδιά αλλά φαντάζομαι ότι πρέπει να είναι ΟΛΑ τα λεφτά.

Αν είναι λεει;..μετά απλά θα το λυπάσαι να το βάζεις Μέγαρα και θα ψάχνεις ευκαιρία πότε να ξανανέβεις.Έχω να μπω απο πέρσυ και ήδη μετράω τις ώρες και τα λεπτά μέχρι την 1η Απρίλη!

Xlitos
08/03/2006, 00:51
...


39920

Xlitos
08/03/2006, 00:53
..........//


39921

Θάνος
08/03/2006, 01:38
Να πω κι εγώ την δική μου ταπεινή γνώμη επειδή ακούω συνέχεια να εκθειάζεται η πίστα των Σερρών και να πέφτει πολύ σνομπαρία στα Μέγαρα...

Ωραία η πίστα των Σερρών. Πολύ ωραία μάλιστα. Εκπληκτική άσφαλτος, άπλα, ωραία ατμόσφαιρα πίστας που σε εμπνέει να μπεις και να μείνεις εκεί για πάντα!

Από την άλλη όμως...

Είναι γρήγορη πίστα. Πολλά τα χιλιόμετρα, μεγάλες ευθείες, απλωτές στροφές, ανοιχτές παρατεταμένες...

Με λίγα λόγια είναι ένα επίπεδο πάνω από τα Μέγαρα και όχι για να ξεκινήσεις. Πολλοί που δεν έχουν μπει ποτέ πίστα πηγαίνουν μία φορά Σέρρες και μετά δεν μπορούν λένε στα Μέγαρα γιατί τη βρίσκουν πολύ λίγη και άθλια και δεν ταιριάζει στο μεγαλείο τους...

Εγώ λέω αν δεν γράψεις μερικές εκατοντάδες γύρους στα Μέγαρα που είναι σφιχτή πίστα, να μάθεις πώς να πηγαίνεις από τη δυνατή επιτάχυνση στα δυνατά φρένα, τις γρήγορες εναλλαγές σώματος, τα πολλά ανεβοκατεβάσματα, τις σφιχτές στροφές... τις γραμμές για να μπορέσεις να στρίψεις... τότε τι πας να κάνεις στις Σέρρες;

Βρίσκω τα Μέγαρα το καλύτερο σχολείο για γρήγορη οδήγηση πριν πας να τελικιάσεις το μηχανάκι στις Σέρρες. Έχει πάααααρα πολύ ψωμί αυτή η μικρή πιστούλα για να πεις ότι θέλεις το κάτι παραπάνω.

Δηλαδή να πω ότι τα Μέγαρα δεν μου κάνουν και θέλω από Σέρρες και πάνω... ποιος είμαι ο Μπούστας;

Και το πρόβλημα της ασφάλτου που ισχυρίζονται αρκετοί ας το πούνε όταν δούνε πώς γίνεται το λάστιχο τους φυτίλια σε 3-4 trackdays...

Xlitos
08/03/2006, 02:16
Θάνο σε άλλο ποστ κάποιος έγραψε ότι οι περισσότεροι δεν μπαίνουμε πίστα για χρόνους αλλά για την εμπειρία και να περνάμε καλά και να μαθαίνουμε κτλ...Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί το γυρίζεις στο ''ποιος είμαι ο Μπούστας;'' και στο ''τέλειωσες τα Μέγαρα για να πας Σέρρες κτλ κτλ?'' Ο καθένας όπου κάνει κέφι..

Τώρα για το που μαθαίνεις καλύτερα αυτό δεν το ξέρω,θα ζητήσω γνώμες από 2-3 εκπαιδευτές του CSS που μάλλον ξέρουν καλύτερα.Πάντως ΑΝ θυμαμαι καλά είχα ακούσει ότι αναγκάστηκαν να αρχίσουν μαθήματα στα Μέγαρα για διευκόλυνση των Αθηναίων και όχι γιατί η πίστα είναι καλή ή γιατί είναι σχολείο..

Θάνος
08/03/2006, 02:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xlitos
Θάνο σε άλλο ποστ κάποιος έγραψε ότι οι περισσότεροι δεν μπαίνουμε πίστα για χρόνους αλλά για την εμπειρία και να περνάμε καλά και να μαθαίνουμε κτλ...Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί το γυρίζεις στο ''ποιος είμαι ο Μπούστας;'' και στο ''τέλειωσες τα Μέγαρα για να πας Σέρρες κτλ κτλ?'' Ο καθένας όπου κάνει κέφι..

Τώρα για το που μαθαίνεις καλύτερα αυτό δεν το ξέρω,θα ζητήσω γνώμες από 2-3 εκπαιδευτές του CSS που μάλλον ξέρουν καλύτερα.Πάντως ΑΝ θυμαμαι καλά είχα ακούσει ότι αναγκάστηκαν να αρχίσουν μαθήματα στα Μέγαρα για διευκόλυνση των Αθηναίων και όχι γιατί η πίστα είναι καλή ή γιατί είναι σχολείο..

Ήθελα να πω ότι υπάρχουν και αυτοί που μπαίνουν για το κέφι τους, αλλά το παρέλειψα γιατί τους θεωρώ μειοψηφία. Οι περισσότεροι μπαίνουν για να πιέσουν αλλά και να βελτιώσουν την οδήγηση τους. Αυτό είναι και το κυρίως νόημα. Η διασκέδαση βέβαια συνοδεύει το πακέτο...

Πάντως έχοντας πάει και στις δύο πίστες και με αρκετούς γύρους στα Μέγαρα, μπορώ να έχω νομίζω μία καλη άποψη άσχετα με τι πιστεύουν οι εκπαιδευτές...

edit: Είμαι αντίθετος στην ολοκληρωτική ισοπέδωση των Μεγάρων από αυτούς που χαρακτηρίζουν μόνο τις Σέρρες πίστα, οι οποίοι συνήθως είναι άνθρωποι που δεν έχουν μπει καν στα Μέγαρα... τουλάχιστον πάνω από μία φορά...

nassosxlvbros
08/03/2006, 04:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Να πω κι εγώ την δική μου ταπεινή γνώμη επειδή ακούω συνέχεια να εκθειάζεται η πίστα των Σερρών και να πέφτει πολύ σνομπαρία στα Μέγαρα...

Ωραία η πίστα των Σερρών. Πολύ ωραία μάλιστα. Εκπληκτική άσφαλτος, άπλα, ωραία ατμόσφαιρα πίστας που σε εμπνέει να μπεις και να μείνεις εκεί για πάντα!

Από την άλλη όμως...

Είναι γρήγορη πίστα. Πολλά τα χιλιόμετρα, μεγάλες ευθείες, απλωτές στροφές, ανοιχτές παρατεταμένες...

Με λίγα λόγια είναι ένα επίπεδο πάνω από τα Μέγαρα και όχι για να ξεκινήσεις. Πολλοί που δεν έχουν μπει ποτέ πίστα πηγαίνουν μία φορά Σέρρες και μετά δεν μπορούν λένε στα Μέγαρα γιατί τη βρίσκουν πολύ λίγη και άθλια και δεν ταιριάζει στο μεγαλείο τους...

Εγώ λέω αν δεν γράψεις μερικές εκατοντάδες γύρους στα Μέγαρα που είναι σφιχτή πίστα, να μάθεις πώς να πηγαίνεις από τη δυνατή επιτάχυνση στα δυνατά φρένα, τις γρήγορες εναλλαγές σώματος, τα πολλά ανεβοκατεβάσματα, τις σφιχτές στροφές... τις γραμμές για να μπορέσεις να στρίψεις... τότε τι πας να κάνεις στις Σέρρες;

Βρίσκω τα Μέγαρα το καλύτερο σχολείο για γρήγορη οδήγηση πριν πας να τελικιάσεις το μηχανάκι στις Σέρρες. Έχει πάααααρα πολύ ψωμί αυτή η μικρή πιστούλα για να πεις ότι θέλεις το κάτι παραπάνω.

Δηλαδή να πω ότι τα Μέγαρα δεν μου κάνουν και θέλω από Σέρρες και πάνω... ποιος είμαι ο Μπούστας;

Και το πρόβλημα της ασφάλτου που ισχυρίζονται αρκετοί ας το πούνε όταν δούνε πώς γίνεται το λάστιχο τους φυτίλια σε 3-4 trackdays...


εχμ...νταξει οκ η πιστα στις Σερρες...αλλα ρε παιδια,δεν ειναι κοντα....:cry: οποτε απο το να ρισκαρεις σε τυπου λιμανακια και αλλου τετοιου ειδους "πιστες" τα Μεγαρα ειναι θεικα...κι αν σε ,μερικους φαινεται "λιγη" μαλλον θα εχουν ρεκορ πιστας κατω του Μπουστα...(0,58'136)....:lol:

AXL954
08/03/2006, 06:45
Xlitos οι φωτογραφίες με έφτιαξαν:)

Θάνο θα συμφωνήσω μαζί σου σε γενικές γραμμές. Και εγώ είμαι αντίθετος με την ισοπέδωση των Μεγάρων. Άλλωστε και εγώ στα Μέγαρα πηγαίνω. Αλλά κακά τα ψέματα, δεν μπορείς να συγκρίνεις την ποιότητα οδήγησης που μπορεί να σου προσφέρει μια πίστα με πλάτος αρκετό να χωρέσει ταυτόχρονα στην στοφή 2-3 μηχανάκια με ασφάλεια, με μεγαλύτερες αμμοπαγίδες στις στροφές (αχρείαστες να' ναι), με καλύτερη ποιότητα ασφάλτου. Αλλά το καλύτερο από όλα για μένα είναι ότι όλα αυτά τα απολαμβάνεις χωρίς τον τρελό πανικό των Μεγάρων
:(

Επίσης δεν πιστεύω πως οι Σέρρες στερούντε τεχνικής, απλά αντί για φρένα (Μέγαρα) δουλεύεις περισσότερο το γκάζι. Σίγουρα βέβαια θέλει ΠΟΛΥ προσοχή γιατί εκεί δεν θα φύγεις με τα ίδια χιλιόμετρα. Επίσης δεν πιστεύω πως στο εξωτερικό πχ Αγγλία, Γαλλία, Ιταλία, Ισπανία που έχω πάει και έχουν κάτι πίστες που μόλις τις είδα πήγα να βάλω τα κλάματα, όλοι εκεί είναι Μπούστες ούτε ότι τους λείπει η εμπειρία των δικών μας Μεγάρων.

Stabak
08/03/2006, 07:57
Δεν καταλαβαίνω γιατί συγκρίνετε 2 διαφορετικά πράγματα... άλλο η Πάχη και άλλο Σέρρες, η κάθε μια προσφέρει κάποια στοιχεία που είναι στην κρίση του καθενός να εκτιμήσει και να προσδιορίσει...

ακόμα είναι και θέμα μηχανής, στησίματος, συμπεριφοράς που ενισχύει κάποια έναντι της άλλης....

Κατ'εμε αν υπήρχαν Σερρες στην Αθήνα θα την διάλεγα από τα Μέγαρα για κάποιους λόγους που "νομίζω" ότι ξέρω και όχι "ακούω" και "μου λένε"...

Καλό είναι πριν ο καθένας μας κάνει τιν ηδείμονα να τις έχει δοκιμάσει και τις 2 και όχι μονο μια φορά και με διαφορετικές συνθήκες...

AXL954
08/03/2006, 09:14
Φίλε Stabak

Δεν διαφωνώ, καλά τα λες. Δεν νομίζω όμως ότι μιλάμε για ανόμοια πράγματα αφού και οι δύο είναι πίστες ασφάλτινες και φιλοξενούν μοτο και αυτοκίνητα. Άρα η σύγκριση είναι μοιραία. Όμως όπως και να το κάνουμε πιστέυω πως όλοι θα προτιμούσαμε να΄είχαμε παντού (λέμε τώρα), πίστες σαν τις Σέρρες.
Δεν καταλαβαίνω όταν λες "σε διαφορετικές συνθήκες". Δηλαδή να πάω να τρέξω με βροχή για να δω σε ποια θα πέσω πιο γρήγορα? Πιστεύω ότι οι περισσότεροι θέλουν να οδηγούν σε ιδανικές συνθήκες όσο ουτοπικό και αν φαίνεται. Και κάτω από αυτές τις συνθήκες σίγουρα οι Σέρρες πλεονεκτούν.
Συμφωνώ επίσης στο ότι πριν πείς κάτι, επειδή το άκουσες, πρέπει πρώτα να δοκιμάσεις για να έχεις και ιδία γνώμη, όμως οι διαφορές είναι τόσο προφανείς, που για έναν από εμάς που καβαλάει μηχανή και έχει κάνει και μερικά track day στα Μέγαρα, να είναι δυνατή μια πρώτη εκτίμηση της κατάστασης.

Stabak
08/03/2006, 09:29
axl αν τα κριτιρια ειναι να έχει άσφαλτο και να υποδέχεται μηχανές/αυτοκίνητα τότε ναι είναι ίδια πράγματα, ... αλλά δεν είναι έτσι....

Έχουν διαφορετική σχεδίαση, πλάτος, ποιότητα, υπηρεσίες, κλπ κλπ που τις καθιστουν διαφορετικές

το θεμα απόστασης δεν είναι επίσης κριτίριο εκτίμησης, έτσι δεν είναι; όπως και πολλά άλλα πράγματα επιλογής...

Ο καθένας κρίνει γιατί του αρέσει και για ποιούς λόγους...

όσο για τις συνθήκες που λέω είναι θεματα, ελαστικών, μηχανής, κιλών κλπ κλπ για να μην πω για τους αέρηδες και τις ομίχλες...

Πρόσεξε δεν υπερτερώ έναντι κάποιας ούτε διαλέγω, απλά αναγνωρίζω τι θέλω από την καθε μια και επιλέγω πράγμα που δεν δέχομαι να το κάνει ένας μονο και μόνο για προσωπικούς λόγους...

Οι πίστες μια χαρα ειναι εμείς τι κάνουμε με δαύτες ειναι το θέμα....

AXL954
08/03/2006, 09:47
Οι πίστες μια χαρα ειναι εμείς τι κάνουμε με δαύτες ειναι το θέμα....


Θα συμφωνήσω μαζί σου Stabak. Αυτή νομίζω ότι είναι και η ουσία τελικά.

Όμως ρε παιδιά, ξέρει κανείς να μου πεί πως θα φορτώσω την μηχανή για Σέρρες (αν υπάρχει ειδικό πρακτορείο, κόστος κλπ) μιας και αυτός είναι ο λόγος που άνοιξα το θέμα αρχικά?

Ευχαριστώ

idi
08/03/2006, 09:51
εγω γουσταρω καλυτερα Μεγαρα παρα Σερρες (προσοχη: δεν ειπα οτι ειναι καλύτερη ειπα γουσταρω)

γιατι οπως ειπε και ο Θανος τα χιλιομετρα που μαζευεις θελεις δε θελεις ειναι λιγοτερα και αρα οι πιθανότητες σοβαρου ατυχήματος μειώνονται

για να ευχαριστηθείς στις Σερρες πρεπει να πας ΤΑΠΑ (αν το μηχανακι σου δεν ειναι 1000ρι SS.... γιατι νταξ αυτα πανε και με μισο γκαζι καλα)

σε καθε αλλη περιπτωση γυριζεις "ορθιος" στο 80% της πιστας

ασε που οι αναρτήσεις "τα παίζουν" (ζεσταίνονται) πολυ ευκολα στις Σερρες.... εκει βλεπεις τις αδυναμίες της ανάρτησης/πλαισιου/φρενων κτλ απο τους πρωτους γυρους

οπως και να εχει στα Μεγαρα περισσότερο με ενοχλεί η υποδομή (πχ στις εξόδους δεν υπαρχει αρκετος χωρος ασε που ειναι γεματο πετρες κτλ)... ΠΑΡΑ ΤΟ ΟΔΟΣΤΡΩΜΑ, που σε τελικη ανάλυση συγχωρεί μερικα λαθη ενω το απόλυτο ΔΕ-ΓΛΥΣΤΡΑΩ-ΜΕ-ΤΙΠΟΤΑ οδόστρωμα στις Σερρες ΟΧΙ


συμπερασματικα:
αμα εχετε μικρη εμπειρία και μηχανη οτιδήποτε αλλο εκτός απο 1000+ cc--->... καλυτερα στα "φτωχα Μεγαρα".

Ειδικα τα γυμνα μηχανακια βρισκονται στο ιδανικο απο αποψη χαραξης πιστας

αμα εχετε εμπειρεια μεγαλη και μηχανη τουμπανη--->Σερρες

καλα γυρολογια σε ολους :D

Tropeas
08/03/2006, 09:51
Όσοι έχουν "εγκεφαλικό" πρόβλημα πρόσφυσης και έχουν ακούσει για Μέγαρα, σίγουρα θα προτιμούσαν Σέρρες , για να είναι περισσότερο σίγουροι.

Ισχύει αυτό Θάνο ή μόνο σε ορια και μεγάλες κλήσεις φαίνεται η διαφορά της πρόσφυσης της μιας με την άλλη?

Stabak
08/03/2006, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
[B]
οπως και να εχει στα Μεγαρα περισσότερο με ενοχλεί η υποδομή (πχ στις εξόδους δεν υπαρχει αρκετος χωρος ασε που ειναι γεματο πετρες κτλ)... ΠΑΡΑ ΤΟ ΟΔΟΣΤΡΩΜΑ, που σε τελικη ανάλυση συγχωρεί μερικα λαθη ενω το απόλυτο ΔΕ-ΓΛΥΣΤΡΑΩ-ΜΕ-ΤΙΠΟΤΑ οδόστρωμα στις Σερρες ΟΧΙ


συμπερασματικα:
αμα εχετε μικρη εμπειρία και μηχανη οτιδήποτε αλλο εκτός απο 1000+ cc--->... καλυτερα στα "φτωχα Μεγαρα".

Ειδικα τα γυμνα μηχανακια βρισκονται στο ιδανικο απο αποψη χαραξης πιστας

αμα εχετε εμπειρεια μεγαλη και μηχανη τουμπανη--->Σερρες



Πρόσεξε πως διαμορφώνεις γνώμες idi, χωρίς να θέλω να κάνω αντιπαράθεση μαζί σου δίνεις και συμπεράσματα που μπορώ να στα αντικρούσω για πλάκα...

Το θέμα είναι αυστηρώς προσωπικό και πολλοί μπορείτε να πείτε πως κουβέντα απλά κάνουμε αλλά καλό είναι ο καθεις μας να διαμορφώνει άποψη μόνος του.

idi
08/03/2006, 10:13
kids do not try this at home :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ειπαμε ειναι δικες μου θεσεις δε θελω να διαμορφώσω τιποτα

anyway εχεις δικιο επρεπε να συμπληρώσω "καντε εστω μια δοκιμη της πιστας μονοι σας και μην ακουτε τον καθένα (εμενα) γιατι ειπαμε... ο καθενας εχει μια αποψη"

Stabak
08/03/2006, 10:22
Ξέρεις γιατί στο λέω, γιατί ισχυρίζονται πολλοί ότι στις Σέρρες είναι πολλά τα χιλιόμετρα (και συμφωνω μέσα μου στην 13 και 3-4 ας πουμε) αλλά αν θα πέσεις που οι περισσότερες πιθανότητες να πέσεις είναι για Σέρρες στην 5 και στην 10 και στα Μεγαρα στην 1, 6,7,8-9 είναι ή από highsiding ή από μπροστινό και δεν έχει τον παράγοντα των χλμ στην μέση άσε που ένα βιαιο πέταγμα σου προκαλεί περισσότερες ζημιές από ένα σουρσιμο...

απλά ένα παράδειγμα λέω...

έιναι πολλές οι παράμετροι....
για μενα είναι πλύ πιο εύκολο να πέσεις στα Μεγαρα από ότι στις Σέρρες αλλά ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ που εκεί θέλω να καταλήξω ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΠΙΣΤΑΣ, ΜΗΧΑΝΗΣ κλπ κλπ....

fazerakis
08/03/2006, 10:33
Σε αυτό το ποστ διάβασα μεγάλες μ....ιες αλλά και πολλά σωστά. Συνοπτικά θα πω και εγώ τη γνώμη μου.

Τα Μέγαρα ΕΙΝΑΙ καλό σχολείο αλλά όχι οτι δεν θα μπορούσε η άσφαλτος να είναι ισια χωρίς σαμαράκια. (Η πρόσφυση είναι μια χαρα) Στις Σέρρες απλά η πρόσφυση είναι περισσότερο από μια χαρά.

Οι Σέρρες είναι για όλα τα μηχανάκια και ακόμα περισσότερο για τα 600άρια και όχι τα χιλιάρια εκτός αν σε ενδιαφέρει μόνο η ευθεία.

Οι αναρτήσεις λιώνουν στις Σέρρες τα φρένα λιώνουν στα Μέγαρα.

ΟΙ ΣΕΡΡΕΣ Είναι ΠΙΣΤΑ τα μέγαρα είνα ασφαλτοστρωμένο χωράφι όμως αν τα δεις στην τελική.
Στις Σέρρες έχει υποδομή (λειτουργική και όχι για μόστρα)

Στις Σέρρες θα μπεις μια φορά στη Κ13 και θα ξεχάσεις οτι υπάρχουν τα Μέγαρα.

Στις Σέρρες μέχρι να καταλάβεις πόσα χλμ/ω σηκώνει η Κ1, Κ2 θα σου πάρει καίρό αλλά όταν πιάσεις το νόημα κάθε γύρος είναι ένα ταξίδι καβάλα στο Freedom
:eyepop:
Μόνο και μόνο με τη φωτό που βάλατε ανατρίχιασα με αναμνήσεις.
Θέλω να πάω ξανά και ξανά. Μήπως να μετακομίσω!!!!:lol:

fazerakis
08/03/2006, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από AXL954
Όμως ρε παιδιά, ξέρει κανείς να μου πεί πως θα φορτώσω την μηχανή για Σέρρες (αν υπάρχει ειδικό πρακτορείο, κόστος κλπ) μιας και αυτός είναι ο λόγος που άνοιξα το θέμα αρχικά?

Ευχαριστώ

Το καλύτερο θα ήταν να πάρεις στην πίστα να ζητήσεις τον Ολύμπιο. Έχει ένα γνωστό που ανεβοκατεβαίνει Αθηνα-Σέρρες με φορτηγό και μπορεί να σε εξυπηρετήσει (περίπου 80Ευρο πανω κατω)

Το άλλο είναι με τρένο αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ και ξέρω ότι δεν μπορείς να είσαι στο ίδιο τρένο με τη μηχανή (μπορεί να κάνω και λάθος). :confused:

Runner Ducati
08/03/2006, 10:44
Οσον αφορα το θεμα ιπποδυναμης, δεν τιθεται θεμα για της Σερρες, εδω θα διαφωνησω δηλαδη οτι εκτος απο 1000ρι ειναι καλυτερα στα Μεγαρα, το αντιθετο μαλιστα πισυευω στα πολυκοσμικα trackdays... και επειδη εχω μπει και στις 2 πιστες με Μονστερ 48 αλογων, μπορω να πω οτι ειδικα στα προκαθορισμενα trackdays οπου υπαρχει αρκετος κοσμος μεσα, τα μηχανακια με μικρη ιπποδυναμη πανε καλυτερα αναλογικα στο χρονομετρο στις Σερρες αλλα και καλυτερα στην ευχαριστηση στην οδηγηση, ο λογος ειναι οτι η Σερρες δεν εχουν "γωνιες" για στροφες οπως τα Μεγαρα, αλλα ολες οι στροφες ειναι παρατεταμενες, και ειναι των 100-130 χλμ αναλογα το μηχανακι και τον αναβατη, αρα οποιαδηποτε καθαρα σουπερσπορτ μοτοσυκλετα ακομα και 125 μπορει να πηγαινει αερα μεσα γιατι εκτος την Κ1 μετα την μεγαλη ευθεια και καπως στην Κ10 δεν χρειαζεται πραγματικα δυνατα φρενα καπου αλλου, πας με την φορα εκει, φορτωνεις καποια χλμ και πας συνεχεια με αυτα... και δεν νομιζω οτι υπαρχει πλεον μοτοσυκλετα που δεν πηγαινει εστω 160 χλμ/ωρα, και με σαφεστατα κυριως το ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ του φαρδους της πιστας που μπορει καποιος να κρατα τα χλμ και να προσπερνα με την ποιοτητα της ασφαλτου απο παντου Σερρες, αυτο σημαινει οτι στα Μεγαρα οι αδυναμες μοτοσυκλετες σε trackday με 20-30 μηχανακια μεσα, εαν θελουν να μην γινει καμια στραβη πρεπει να μενουν πισω απο τις μεγαλες 1000αρες με αναβατες που πανε "αργα" , αλλωστε δικαιωμα τους ειναι, μιας και οι στροφες ειναι "γωνιες" στιγμιαιες και πολυ στενα οποτε η προσπεραση περιεχει τρακο πολλες φορες, οποτε για αυτον που γουσταρει να πηγαινει "ταπα" γιατο μηχανακι που εχει και τα προσωπικα του ορια, στα Μεγαρα με τα trackday με πολυ κοσμο ΔΕΝ το ευχαριστιεται οπως στις Σερρες...

ΟΜΩΣ, οι 2 πιστες ειναι εντελως διαφορετικες μεταξυ τους και ετσι οπως βρισκονται αυτη την στιγμη προσφερουν διαφορετικο ρολο, προσωπικα μου αρεσουν και οι δυο πιστες εξισου οσον αφορα την χαραξη γιατι εχουν να μαθουν πολλα και διαφορετικα πραγματα τον αναβατη...
Τα Μεγαρα εχουν και το πλεονεκτημα των μικροτερων ταχυτητων και οι συνεπειες της πτωσεις ειναι ως συνηθως λιγοτερες.... ΕΙΝΑΙ ΣΧΟΛΕΙΟ-εκπαιδευτικη πιστα για εκμαθηση οδηγησης, γιατι βρισκεται και πιο κοντα και στο ειδος των στροφων επαρχιακου δικτυου και στο ποσοστο της προσφυσης, αρα ειναι καλη για εκπαιδευτικη πιστα...

σε αυτον ομως που θελει να μαθει "racing" οδηγηση και θελει να κινειται στο "οριο", σε επιπεδο trackday με κοσμο δεν βοηθα η πιστα των Μεγαρων για τα παραπανω, μιας και χανεται πολυ απο την ευχαριστηση... ειδικα με μικρες αδυναμες μοτοσυκλετες, και οχι μονο...
ΜΟΝΟ εαν ανοιγε σχεδον καθε μερα και
πηγαιναμε ο καθενας την στιγμη που θα θελαμε με ελαχιστο κοσμο μεσα, τοτε θα εδινε και αλλες συγκινησεις, και σε μικρες μοτοσυκλετες....

ΠΙΣΤΑ για να νιωσει καποιος και να παραμυθιαστει με "racing" οδηγηση ειναι μονο η Σερρες και δεν χρειαζεται 1000αρι εκει, πραγματικα το πιστερω οτι ακομα και με ενα RS125 το διασκεδαζεις αφανταστα και παει καποιος γρηγορα εκει για ολους τους παραπανω λογους... απλα στις Σερρες πιστευω θελει μοτοσυκλετα να μην εχει περιορισμους σε κλισεις απο μαρσπιε-εξατμισεις κλπ, και να εχει ΚΑΛΕΣ αναρτησεις.

Προσωπικη αποψη, δεν ξερω εαν την εδωσα να γινει αρκετα κατανοητη.

sporky
08/03/2006, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis


Στις Σέρρες θα μπεις μια φορά στη Κ13 και θα ξεχάσεις οτι υπάρχουν τα Μέγαρα.



Θα ψήφιζα την Κ5




Τα μέγαρα έχουν "ένταση" 2-3η πάνω κάτω, οι σέρρες θέλουν ροή και καθαρές γραμμές

Τώρα αν συγκρίνουμε τις δύο πίστες, ισχύει το γνωστό: η βούρτσα και η $%^&#$
s..
:winka:

anco
08/03/2006, 18:16
Μεγαρα πιστα για καρτ.....

hornet
09/03/2006, 08:55
Παιδια περα απο τις σωστες γνωμες που εχουν γραφτει ...υπαρχει και ενας παραγοντας ο οποιος ειναι αδιαμφισβητητος και ειναι αποσταση της αθηνας απο τις σερρες...δεν λεω καλη αυτη η πιστα στις σερρες αλλα η αποσταση ειναι μεγαλη και απαγορευτικη!

Δεν λεω οτι αυτο κανει τα μεγαρα καλυτερη πιστα απλα ειναι μια αληθεια

Εαν κανουμε δηλαδη μια συγκριση ναι η πιστα σερρων ειναι καλυτερη αλλα η πιστα μεγαρων ειναι κοντιτερα και αυτο εχει ως αποτελεσμα οτι και ναναι η πιστα των σερρων η πιστα μεγαρων ειναι καλυτερα απο τα ολοτελα

kinhsh
10/03/2006, 04:51
Στην πιστα των Σερρων μπορεις να απολαυσεις στροφες χωρις να τρομαξεις τον εαυτο σου με αποτομα φρεναρισματα που εχουν συνεχεια τα μεγαρα που ερχεσαι απο ευθειες και στριβες σε στροφες μικρης διαρκειας και ολες σχεδον στραμπουληχτες. Ελεος αυτος που τα σχεδιασε θεωρησε οτι οι Ελληνες οδηγοι ειχαν βαρεθει την οδηγηση ροης και επρεπε να ανεβασουν επιπεδο με δυσκολες στροφες. Βλεπω τις περισσοτερες πιστες του παγκοσμιου και τις χαιρομαι με ροη ,Σπα,Λαγκουνα σεκα κλπ.Εδω θελαμε τα πονηρα εσακια,λες και μας περισσευουν τα λεφτα για να λιωσουμε τα φρενα,να καταστρεψουμε απο το ζορι τα πιρουνια και να λιωσουμε μοτερ και λαστιχα απο το τερμα γκαζι που σηκωνουν τα μεγαρα μολις βγεις απο τις στροφουλες τους.
Γιατι σε αυτο το θεμα και οι Σερρες δεν ειναι τελεια απο ροη,ζηταει και αυτη πολλα απο το μοτερ. Οι πιστες στην ελλαδα που το εισοδημα ειναι χαμηλο επρεπε να σχεδιαστουν ετσι που ο αναβατης να βρισκεται πλαγιασμενος πολυ ωρα ωστε ουτε πολυ γκαζι να θελουν ουτε πολλα φρενα.Και τοτε το κοστος θα επεφτε χαμηλα σε φθορες.

sniper
10/03/2006, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
.......Οι πιστες στην ελλαδα που το εισοδημα ειναι χαμηλο επρεπε να σχεδιαστουν ετσι που ο αναβατης να βρισκεται πλαγιασμενος πολυ ωρα ωστε ουτε πολυ γκαζι να θελουν ουτε πολλα φρενα.Και τοτε το κοστος θα επεφτε χαμηλα σε φθορες.

Μια οβάλ δηλαδή;

Η πίστα είναι πίστα και όποιος μπαίνει μέσα το κάνει για να δοκιμάσει τον εαυτό του και το μηχανάκι του. Οποιοδήποτε το κόστος....


:smokin:

kinhsh
10/03/2006, 14:58
Το τερμα γκαζι και τερμα φρενο το κανει κανεις και στο δημοσιο δεν χρειαζεται να παει πιστα.Τα πλαγιασματα ομως δεν μπορει να τα κανει στο δημοσιο.

alexo
15/03/2006, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
Το τερμα γκαζι και τερμα φρενο το κανει κανεις και στο δημοσιο δεν χρειαζεται να παει πιστα.Τα πλαγιασματα ομως δεν μπορει να τα κανει στο δημοσιο. στον δρομο μπορει να γινουν και τα πλαγιασματα αρκει να υπαρχουν οι καταληλες συνθηκες....
Ομως στην πιστα τα λαθη συγχωρουνται και γιαυτο οσοι θελουν να γινουν καλυτεροι οδηγοι μπορουν χωρις να ρισκαρουν ,να το κανουν μαθαινοντας και δοκιμαζοντας λιγο-λιγο: τις τεχνικες , τις ιδεες , τις ρυθμισεις των αναρτησεων και τι ρολο παιζουν σε διαφορες συνθηκες( μιας και εχουν την δυνατοτητα μεσω των συνεχων επαναληψεων να παρατηρησουν πιο ευκολα αλλαγες), τα ελαστικα (πως ερχεται ο σωστος συνδιασμος θερμοκρασιας-πιεσης),θεση οδηγησης,στησημο μοτοσυκλετας,αυτοσυγκεντρωση ,φυσικη κατασταση,ευρεση της ιδανικης γραμης και αλλα πολλα που δεν γινονται στον δρομο γιατι θα σου παρει πολλα χρονια να τυχουν ολα αυτα ταξιδευοντας για Ναυπακτο (απο Μπραλο Λιδορικι και επιστροφη απο Ιτεα-Δεσφινα-Λειβαδια) η για Λεωνιδιο-Γερακι-Σπαρτη-Τριπολη,η για Νεμεα-Βυτινα-Δημητσανα,η για τον γυρο β.Ευβοιας...
Ετσι λοιπον αυτοι που δεν θελουν να ρισκαρουν με την ζωη τους στον δρομο ,μπορουν να μπουν και να το κανουν πολυ πιο ευκολα και αμεσα ειτε στα μεγαρα ειτε στις σερρες...
:a013: :a013:

nktR
19/03/2006, 18:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από AXL954
Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω, μιας και δεν έχω πάει ποτέ (απαράδεκτο), ποιά είναι η διαδικασία για να πάει κάποιος για ένα track day στις Σέρρες. Και εννοώ, μεταφορά μοτοσυκλέτας, κόστος πίστας κλπ. Θα χρειαστώ και 2ο ζευγάρι λάστιχα? Βλέπω πολλά παιδιά από το forum που ανεβαίνουν και θα ήθελα επ' ευκαιρίας να "κλέψω" λίγο από τις εμπειρίες και τις γνώσεις τους.

Ευχαριστώ

Καλησπέρα AXL 954 και σε όλους

Είναι μεταφορέας στην Αγ. Άννης στα πρακτορεία και την αφήνεις από την προηγούμενη μέρα την φορτώνει και την επόμενη είναι πίστα. Στοιχίζει 80 ευρώ και μόλις βρώ το όνομα και το τηλ. του θα στο γράψω σε πόστ. Χρειάζεσαι μόνο ένα ζευγάρι λάστιχα με σωστές πιέσεις (όχι πολύ χαμηλές γιατί τρως ελαστικά χωρίς λόγο)
32-32 το λιγότερο αναλόγως το μοντέλο και την ιπποδύναμη.
π.χ. το δικό μου GSXR 750 ΄03 κατασκευαστής προτείνει 36-36
και το δούλεψα 32-33 με σωστό δούλεμα ελαστικού ("ρυτίδα έντονη" και όχι πολλούς "κόμπους και μαλλιά") και από χρόνο
ξεκίνησα από 1.32.6 έως 1.27.3 χωρίς κανένα πρόβλημα για δύο συνεχόμενες μέρες και είχαν ακόμα γόμα για μισή μέρα ακόμη ίσως και παραπάνω. Αλλά παίζουν και άλλα πράγματα ρόλο για το σωστό δούλεμά τους όπως σωστή ρυθμισμένη ανάρτηση, πρός Θεού όχι σκληρή όπως λαλακίζονται και διατυμπανίζουν οι διάφοροι κοκορολόγοι ειδικοί μηχανικοί αγωνιζόμενοι και μη,
αλλά προοδευτικά αργή ρύθμιση και τι κιλά είσαι είναι βασικό καθώς και να μην οδηγείς μπροσθόβαρα δηλ. να μη φορτίζεις το μπροστινό σου μέσα στη στροφή καθώς και να εκτείνεις το σώμα σου στο τέρμα της θέσης της σέλας σου για την αποφόρτιση του μπροστινού συστήμστος και με την τάση προοδευτικού ανοίγματος γκαζιού.
Σε κούρασα. Στην ουσία λοιπόν. Τα έξοδα για 2 μέρες:
80 μεταφορικά, 50Χ2=100 χρήση πίστας 2μέρες, 25Χ2=50 διαμονή 2 μέρες με πρωϊνό (ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ ΧΟΤΕΛ), 10Χ2=20 φαγητό (ΤΡΥΦΩΝΑΣ σούπερ) ξέρει ο Ολύμπιος και τα εισητήρια αναλόγως με τι θα ανέβεις. Αν βρείς αμάξι με τρέιλερ ή μπορείτε να ανεβείτε οδικώς με έξοδα 160 ευρώ ή και να το φορτώσετε αμάξι και τρέιλερ στο τρένο για Θεσσαλονίκη, δρομολόγια κάθε μέρα 12βράδυκαι φτάνει 6.00 π.μ. και κάνεις 85 χλμ. και είσαι πίστα ξεκούραστος χωρίς να κινδυνεύεις οδηγώντας βράδυ στην εθνική με κόστος πηγαινε-έλα ~ 210 ευρώ με τον ύπνο, γλυτώνεις και μία διαμονή ξενοδοχείο και να ταξιδευετε σε κουκέτα του τρένου με κρεββάτια, το καλύτερο εμείς αυτό κάνουμε γιατί κοιμάσαι και είσαι ξεκούραστος το πρωί και μπαίνεις πίστα.
Αυτά ελπίζω να βοήθησα.
Εμείς θα ανέβουμε 28, 29,30 Απριλίου και 1 Μαίου που είναι αργία
και είναι η μοναδική ημερομηνία που είναι ανοικτή η πίστα για το κοινό.
Ελπίζουμε να σας δούμε πάνω.

*ΟΣΟ ΠΑΙΔΙΑ,ΠΙΣΤΑ ΜΕ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΗ ΓΡΗΓΟΡΗ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΣΕ ΛΑΘΗ ΟΔΗΓΗΣΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΣΤΑΡΑ ΤΟΝ ΣΕΡΡΩΝ.

ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΛΕΝΕ: ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΡΩΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΡΩΝ ΤΟΥΣ ΛΕΩ:
ΑΠΟ ΤΟ 1998 ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ Η ΠΙΣΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΟ 2000 ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ,ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΚΑΘΕ Σ,Κ ΜΕ ΚΟΣΤΟΣ ΧΡΗΣΗΣ 7000 ΔΡΧ. ΓΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΓΚΡΟΥΠ, ΕΜΠΑΙΝΕΣ ΚΑΙ ΕΒΓΑΙΝΕΣ ΟΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΗΘΕΛΕΣ, ΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΑΣΦΑΛΤΟ ΠΡΟΣΦΥΣΗ ΚΛΠ ΚΑΙ ΖΗΤΑΝΕ ΤΩΡΑ 50-70 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΡΙΑ ΕΙΚΟΣΑΛΕΠΤΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝΕ ΣΤΡΩΣΕΙ ΚΑΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΠΟΥ ΤΟ 2000 ΚΡΙΘΗΚΕ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΓΩΝΑ ΜΟΤΟ ΤΟ 1999 Η 2000 ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΕΙΧΑΝ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ 16ΠΤΩΣΕΙΣ ΟΔΗΓΩΝ ?
ΞΕΦΤΙΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΡΓΑ, 50-70 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ, ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΚΟΝΟΜΙΣΟΥΝΕ ΜΕ ΕΠΙΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΟΝΟΜΑΤΕΟΙ. ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕΡΡΕΣ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΜΗ ΚΟΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

Φιλιά και να είσαστε πάντα καλά γιατί κάποιος σας περιμένει και όχι μόνο
:sun:

AXL954
19/03/2006, 20:31
Καλησπέρα σε όλους,

Φίλε nktR, μετά από πολλές μέρες επιτέλους διάβασα και ένα ποστ που ουσιαστικά λύνει πολλές μου απορίες. Σίγουρα μπήκα σε κάποιο δρόμο.Σε ευχαριστώ και ελπίζω να καταφέρω, από πλευράς δουλειάς, να ανέβω πάνω τις μέρες που ανέφερες.

nktR
19/03/2006, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από AXL954
Καλησπέρα σε όλους,

Φίλε nktR, μετά από πολλές μέρες επιτέλους διάβασα και ένα ποστ που ουσιαστικά λύνει πολλές μου απορίες. Σίγουρα μπήκα σε κάποιο δρόμο.Σε ευχαριστώ και ελπίζω να καταφέρω, από πλευράς δουλειάς, να ανέβω πάνω τις μέρες που ανέφερες.

Να είσαι καλά και θα τα πούμε πάνω

nktR
19/03/2006, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από ancogsxr
Μεγαρα πιστα για καρτ.....

σωστά αλλά και για supersport 400, 2 χρονα 250
και γενικά μοτο έως 80 ίππους τίποτα παραπάνω

nktR
19/03/2006, 22:17
[i]

γιατι οπως ειπε και ο Θανος τα χιλιομετρα που μαζευεις θελεις δε θελεις ειναι λιγοτερα και αρα οι πιθανότητες σοβαρου ατυχήματος μειώνονται
D [/B]

παιδιά θα σας πω την αποψή μου.
Από τότε που μπήκα Σέρρες το 1999 δεν θέλω να ξαναμπώ Μέγαρα
παρά μόνο και με τα βίας (λόγω παρέας) με το VFRάκι 400 που έχω για τα καθημερινά χλμ. Θα του βάλω πολυεστερικά για να κάνω την πλάκα μου με την παρέα μου Μεγαρα.
Και κυρίως οι περισσότερες πτώσεις είναι με τεράστια διαφορά στα Μέγαρα.
Τρομοκρατούν διάφοροι πα**άρηδες που δουλεύουν τον κόσμο ότι στις Σέρρες επειδή η πίστα είναι γρήγορη γίνονται πτώσεις.
Λάθος μεγάλο. Στις γρήγορες πίστες λιγότερο κινδυνεύεις από πτώση γιατι δεν πιέζεις τη μοτό να κάνεις λάθος από φρένα ή να μπείς με παραπάνω χλμ. σε μια στροφή. Πτώση από το 1999 που πηγαίνω δεν έχω και αυτό γιατί η πίστα είναι απίστευτη που με κρατάει στη πρίζα έως και σήμερα.
ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ.
Παιδιά πρέπει οπως και δήποτε να πάτε έστω και μία φορά Σέρρες για να καταλάβετε τι παίζεται.
Ξεχάστε ότι παπαρίες έχετε ακούσει και ανεβείτε να "αρρωστήσετε". !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ο κουμπάρος μου άσχετος μοτοσυκλετιστής (κολλημένος με αυτοκίνητα) τον μύησα στη μοτό CBR 600 FS κόκκινο (του έχω βάλει και φωτό στο site στη κατηγορία ΔΡΑΣΗΣ δείτε κόκκινο-μαύρο CBR 600 FS δείτε DIMITRIS ΤΟ ΟΓΔΟΟ ΘΑΥΜΑ !!!!) ΔΕΙΤΕ

http://www.moto.gr/users_phgal/preview.php?offset=25&category=1&sortby=RATE&submit=OK

κουλός και άσχετος όπως έλεγε για τον εαυτό του και πραγματικά στο δρόμο πήγαινε όρθιος στην κυριολεξία
ήρθε μαζί μας, 2 μήνες είχε τη μηχανή και δεν είχε την αίσθηση του μοτοσυκλετιστή, αφού του είπαμε 2 πράγματα το πως θα οδηγήσει και μας παρακολούθησε τι κάναμε σε μισή ώρα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ Ο ΚΟΥΛΟΣ ΞΕΚΟΥΛΑΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΞΥΝΕ ΠΑΝΤΟΥ !!!!!
Αυτό που ακολούθησε όταν βγήκε ήταν ΠΑΡΤΥ !!!!
ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ από τη χαρά και αυτός και εμείς και από τότε δεν χάνει ευκαιρία για παρεϊστικο τράκ ντέι.
Αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχει αλλάξει 2 600 σάρια και τι πήρε ?
GSXR 750 '05 και έχει ξετρελαθεί.
Γι αυτό σας λέω μην ακούτε κανέναν η πίστα είναι απίστευτη με απίστευτη χάραξη, πρόσφυση και ασφάλεια που από τον 3 κιόλας γύρο ξύνεις για πλάκα. Φανταστείτε φτάνεις στο σημείο να μαζεύεις το γόνατο στις στροφές γιατί όσο αρχίζεις και ρίχνεις χρόνο από την απίστευτη κλίση που παίρνεις σε ενοχλεί (θα το δείτε μόλις αρχίσετε σιγά - σιγά να ακολουθήτε κάποιον γρήγορα ή όταν σας περάσει κάποιος γρήγορος)
Σου έρχεται να ξύσεις και τ΄ "αφτιά" σου τόσο αίσθηση ασφάλειας έχεις.
Αυτά τα υπόλοιπα ΠΡΕΠΕΙ να τα δείτε και μόνοι σας.
Και όπως είπαμε μην ακούτε κανένα που θέλει να σας ψαρώσει...
Κάτι από στρατό μου θυμίζει αυτό το φοβοψάρωμα....
Μη μασάτε τίποτα και θετική ενέργεια σε ότι κάνετε για να έχετε και τη δική σας γνώμη.
Καλα χλμ

alexo
19/03/2006, 23:08
Συμφωνω και εγω απολυτα με τον nktR και απο τι συμπεραινω απο τα λεγομενα του ειναι απο τους "παλιους" της παχης . Πρεπει σιγουρα να εχουμε ειδωθει εκει παλια (πριν το 2000) που εκλεισε το παγοδρομιο... και τελευταια μου εισοδος ηταν οταν κατεστρεψα το R6 μου πεφτοντας στην κ8(πιο γρηγορη στροφη της πιστας )χανοντας μπροστινο στην κορυφη, εκει ακριβως που"γυαλιζε" ,οπως και σε καθε κορυφη αλλωστε. Τοτε λοιπον, για κακη μου τυχη (βλακεια μου μαλλον)φορουσα το μαμακισιο κοστουμι ( εχοντας το πολυεστερικο σπιτι).Πεφτοντας το μηχανακι χτυπησε κατω με τοση δυναμη αναπηδησε στον αερα, και απο οτι μου λενε αυτοι που εβλεπαν απο τα πιτς τοτε,σκαει μια μετην μουρη μια με την ουρα και μια μετο ντεποζιτο φτανοντας λιγο πριν την ασφαλτο της Κ9 μπροστα στα ματια αυτων που νομιζαν οτι παρακολουθουσαν καποιο stand απο ταινια. Κατα την διαρκεια αυτης της πορειας της μοτοσυκλετας εγω εκανα εξερευνηση του διαστηματος.. εχασα τον κοσμο για μερικα δευτρολεπτα..και κατεληξα ξαπλα στα χαλικια.
Μετα απο τον απολογισμο, οτι μονο το μικρο μου δαχτυλακι δε δουλευε καλα και αιμορραγουσε στον κομπο, επιστρατευσα τους φιλους μου οχι για να μαζεψουν χορτα αλλα τα κομματια της μηχανης μου.
Γεμισαμε λοιπον δυο μεγαλες μαυρες σακκουλες σκουπιδιων με ανταλλακτικα και με εμενα να οδηγω το οχημα του mad max γυρισαμε σπιτι .
Ναι, τσουλουσε αλλα δυσκολευτηκε να παρει μπρος...
Μετα απο αυτην την εμπειρια λοιπον εχω να πω οτι ΛΑΤΡΕΥΩ την Παχη (οχι το λιμανακι της αλλα την πιστα της)οπως λατρευω και καθε πιστα μικρη η μεγαλη και επιθυμω με καθε ευκαιρια (οικονομικη και αργιας)να βρισκομαι εκει.
Σιγουρα καποια πλεονεκτει εναντι αλλης,αλλα ολες εχουν τις ιδιαιτεροτητες τους και εξαλλου αυτο ειναι ολο το νοημα...να προσαρμοζεσαι και να οδηγεις.. να γινεσαι καλυτερος συναντωντας προκλησεις.
Ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα..
Ελπιζω αν δεν ανεβω στις 25 Σερρες να τα πουμε σιγουρα Πρωτομαγια
ps1:τοτε δεν υπηρχε σαμαρακι στην εισοδο της Κ8 και δεν σε "εκοβε"
ps2:καλο ειναι και το λιμανακι της παχης
ps3: το πραγματικο και το μονο μειονεκτημα της παχης (ασχετα απο το οδοστρομα που ειναι "αναλωσιμο")ειναι οτι ειναι απελπιστικα δεξιοστροφη...

Runner Ducati
19/03/2006, 23:08
εεπππ... βρηκα ωραια φωτο μιστερ (nkt) :cool: ...

ασε ρε με την παλιοπιστα (σερρες)... που θα μας πεις οτι κραταει κιολας...

μαλλον εχεις χρονια να μπεις Μεγαρα γιαυτο τα λες αυτα...

:lol: :lol:

:beer: :beer:


41505

alexo
19/03/2006, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
εεπππ... βρηκα ωραια φωτο μιστερ (nkt) :cool: ...

ασε ρε με την παλιοπιστα (σερρες)... που θα μας πεις οτι κραταει κιολας...

μαλλον εχεις χρονια να μπεις Μεγαρα γιαυτο τα λες αυτα...

:lol: :lol:

:beer: :beer:

παλιοπιστα η Σερρες???:confused:
ειπαμε η ασφαλτος ειναι "αναλωσιμο" και απλως πρεπει να λαμβανεται υποψιν στη κριτικη μας. Αλλου ειναι το θεμα..
Φανταστειτε τις Σερρες με την ασφαλτο της Παχης το 2000, και την Παχη με την ασφαλτο των Σερρων οταν ανοιξε...
Τι θα λεγαμε τοτε?

nktR
19/03/2006, 23:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo


Να είμαστε όλοι καλά και να βρεθούμε πάνω

alexo
19/03/2006, 23:39
Φανταστειτε τις Σερρες με την ασφαλτο της Παχης το 2000, και την Παχη με την ασφαλτο των Σερρων οταν ανοιξε...
Τι θα λεγαμε τοτε?

Runner Ducati
19/03/2006, 23:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
παλιοπιστα η Σερρες???:confused:
ειπαμε η ασφαλτος ειναι "αναλωσιμο" και απλως πρεπει να λαμβανεται υποψιν στη κριτικη μας. Αλλου ειναι το θεμα..
Φανταστειτε τις Σερρες με την ασφαλτο της Παχης το 2000, και την Παχη με την ασφαλτο των Σερρων οταν ανοιξε...
Τι θα λεγαμε τοτε?

ελααα... δεν θελω τετοια...

αστειευομαι με τον nktR :p ...

:rotflmao: :beer: :beer:

alexo
19/03/2006, 23:47
Θα λεγαμε (..νε) ουφ πολλα φρενα ..
πολυ μικρη ευθεια...(και δεν μπορουμε να απογειωσουμε το θηριο μας)..αυτες οι αμυγδαλιεςς..μας αποσπουν την προσοχη!..ο καφες νεροζουμι..
Και τοσα χρονια που φλερταραμε τις πουλαδες στους δρομους δεν κοιταγαμε τι ειχε κατω για ασφαλτο και παραπονιομασταν για τα λαστιχα..
Γιατι δεν λει τωρα κανεις πιο λασιχο κραταει καλλυτερα στην Κ1-Κ2 στις Σερρες? :(

nktR
20/03/2006, 00:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
εεπππ... βρηκα ωραια φωτο μιστερ (nkt) :cool: ...

ασε ρε με την παλιοπιστα (σερρες)... που θα μας πεις οτι κραταει κιολας...

μαλλον εχεις χρονια να μπεις Μεγαρα γιαυτο τα λες αυτα...

:lol: :lol:

:beer: :beer:

http://www.bikepics.com/pictures/468931/


σε βρήκα και εγώ...
η αγαπημένη μου φωτό...
όλα κάτω αγόρι μου
και με προσπεράσεις από εξωτερική στα πυραυλοκίνητα
1000 RR, GSXR RRRR, CBRRRRR, R1 RRRRRRR με το
Μονστεράκι σου που δεν έχει ούτε τα μισά άλογα
από τα κτήνη των παγκόσμιων
το χέρι οκ ?
θα καταφέρεις να ανέβεις ?
http://www.bikepics.com/pictures/468931/ :beer:

παιδιά καληνυχτίζω γιατί αύριο 7.00 π.μ. δουλειά
φιλιά τα λέμε αυριο

Θάνος
20/03/2006, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexo
Σιγουρα καποια πλεονεκτει εναντι αλλης,αλλα ολες εχουν τις ιδιαιτεροτητες τους και εξαλλου αυτο ειναι ολο το νοημα...να προσαρμοζεσαι και να οδηγεις.. να γινεσαι καλυτερος συναντωντας προκλησεις.

Συμφωνώ 100%!

Εντέλει καλύτερος γίνεται κανείς με συνεχή εξάσκηση. Και συνεχής εξάσκηση δεν γίνεται ανεβαίνοντας μία φορά το χρόνο στις Σέρρες.

Όποιος βλέπει την πίστα σαν χώρο εξάσκησης και όχι σαν μιας φοράς το χρόνο διασκέδαση, τότε οι Σέρρες δεν κάνουν. Είναι μακριά τελεία και παύλα.

Δεν υπάρχει καμμία τρομοκρατία. Η Πάχη είναι μία πιστούλα με τις ιδιαιτερότητες της που για εκείνους που θέλουν να εξασκηθούν και να κάνουν και το κέφι τους 15-20 φορές το χρόνο, κάνει μια χαρά τη δουλειά της. Οι υπόλοιποι που δεν καίγονται και τόσο, μπορούν να ανεβαίνουν μία φορά το χρόνο στις Σέρρες.

Διαφωνώ με όλους όσους χαρακτηρίζουν την Πάχη πίστα για καρτ ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο. Εγώ βλέπω τον κόσμο να μπαίνει μέσα και να γουστάρει και να περνάει καλά και να γίνεται καλύτερος. Βλέπω και τους αγωνιζόμενους να γυρίζουν με τα χιλιάρια σε ασύλληπτους χρόνους την ώρα που άλλοι γκρινιάζουν ότι δεν βολεύονται με τα 400άρια τους. Είναι όλα θέμα κεφιού και διάθεσης.

Ό,τι αρέσει στον καθένα. Δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης.

nktR
20/03/2006, 12:54
[i]Ό,τι αρέσει στον καθένα. Δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης. [/B]

Συμφωνώ. Αντιπαράθεση δεν υπάρχει απλώς πολλές γνώμες μαζί βγάζουν καλύτερο αποτέλεσμα

fazerakis
20/03/2006, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος

Ό,τι αρέσει στον καθένα. Δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης.

Αν μου επιτρέπεις Θάνο θα έλεγα οτι αξίζει να θυσιάσεις 4 από τις 15 φορές στα Μέγαρα και να πας 1 στις Σέρρες.
Όταν πας θα καταλάβεις γιατί κάποιοι είναι τόσο ισχυρογνώμονες στο θέμα. :winka:
Έχω πάει ήδη 2 φορές φέτος Μέγαρα αλλά περιμένω πως και πως να ανέβω πάνω θυσιάζοντας αναγκαστικά μερικά Track Days στα Μέγαρα.
Παρεπιπτόντως φεύγω την Παρασκευή για Motorsport weekend στις Σέρρες με αφορμή την έναρξη του Moto GP 2006. Όσοι πιστοί προσέλθετε. :beer:

Θάνος
20/03/2006, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerakis
Αν μου επιτρέπεις Θάνο θα έλεγα οτι αξίζει να θυσιάσεις 4 από τις 15 φορές στα Μέγαρα και να πας 1 στις Σέρρες.
Όταν πας θα καταλάβεις γιατί κάποιοι είναι τόσο ισχυρογνώμονες στο θέμα. :winka:
Έχω πάει ήδη 2 φορές φέτος Μέγαρα αλλά περιμένω πως και πως να ανέβω πάνω θυσιάζοντας αναγκαστικά μερικά Track Days στα Μέγαρα.
Παρεπιπτόντως φεύγω την Παρασκευή για Motorsport weekend στις Σέρρες με αφορμή την έναρξη του Moto GP 2006. Όσοι πιστοί προσέλθετε. :beer:

Έχω πάει Σέρρες. Δεν έχω καμμία απολύτως αντίρρηση ότι πρόκειται για φοβερή πίστα. Σαφώς και αν έχεις να διαθέτεις 500-600€ μία φορά το χρόνο αξίζει να την επισκέφτεσαι.

Από κει και πέρα όμως πρέπει να είμαστε και λίγο ρεαλιστές... Αν απαξιώσουμε τα Μέγαρα η εναλλακτική για τους Αθηναίους είναι οι γνωστές διαδρομές ή το γκαράζ...

nktR
20/03/2006, 16:39
Ο κουμπάρος μου άσχετος μοτοσυκλετιστής (κολλημένος με αυτοκίνητα) με μοτό CBR 600 FS κόκκινο (του έχω βάλει και φωτό στο site στη κατηγορία ΔΡΑΣΗΣ δείτε κόκκινο-μαύρο CBR 600 FS δείτε DIMITRIS ΤΟ ΟΓΔΟΟ ΘΑΥΜΑ !!!!) ΔΕΙΤΕ

http://www.moto.gr/users_phgal/prev...E&submit=OK

κουλός και άσχετος όπως έλεγε για τον εαυτό του και πραγματικά στο δρόμο πήγαινε όρθιος στην κυριολεξία
ήρθε μαζί μας, 2 μήνες είχε τη μηχανή και δεν είχε την αίσθηση του μοτοσυκλετιστή, αφού του είπαμε 2 πράγματα το πως θα οδηγήσει και μας παρακολούθησε τι κάναμε σε μισή ώρα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ Ο ΚΟΥΛΟΣ ΞΕΚΟΥΛΑΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΞΥΝΕ ΠΑΝΤΟΥ !!!!!
Αυτό που ακολούθησε όταν βγήκε ήταν ΠΑΡΤΥ !!!!
ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ από τη χαρά και αυτός και εμείς και από τότε δεν χάνει ευκαιρία για παρεϊστικο τράκ ντέι.
Αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχει αλλάξει 2 600 σάρια και τι πήρε ?
GSXR 750 '05 και έχει ξετρελαθεί.



επίσης
http://www.bikepics.com/pictures/544991/

και
http://www.bikepics.com/pictures/544992/

έχει κάνει μεγάλη πρόοδο για τις ελάχιστες ώρες πτήσεις σε πίστα

*είναι η δεύτερη φορά που μπήκε σε πίστα μετά από τις Σέρρες(πρώτη φορά) και είχε να μπεί από τον Απρίλιο 2004 !!!!

stako
20/03/2006, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
επίσης
http://www.bikepics.com/pictures/544991/

και
http://www.bikepics.com/pictures/544992/

έχει κάνει μεγάλη πρόοδο για τις ελάχιστες ώρες πτήσεις σε πίστα

*είναι η δεύτερη φορά που μπήκε σε πίστα μετά από τις Σέρρες(πρώτη φορά) και είχε να μπεί από τον Απρίλιο 2004 !!!!

Βλέπω έχει και το καλύτερο μηχανάκι που κυκλοφορεί στον πλανήτη! Ευγε!

Τα πλαστικά που φοράει τι είναι?????

nktR
20/03/2006, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Βλέπω έχει και το καλύτερο μηχανάκι που κυκλοφορεί στον πλανήτη! Ευγε!

Τα πλαστικά που φοράει τι είναι?????

Δεν θα το πιστέψεις αλλά είναι πολυεστερικά που έχουμε παραγγείλει και εγώ 750 Κ3 το προηγούμενο με 350 ευρώ
όλα και φτερό μπροστά special price στον "Πέρφεκτ" κ. Φίλιππα
πολύ καλός και τίμιος άνθρωπος, Τριπτολέμου στην Ιερά οδό από Πειραιώς αριστερά πριν τις γραμμές πάλι αριστερά τηλ. 210 3414139 και φινίρισμα βαφή Μάνος πάλι special price 300 απλό 350 σε ματ και χαίρεσαι τη μοτό σου στο χρώμα που θες χωρίς ανγχος και με τα γνήσια αγρατζούνιστα κρεμασμένα
*Στα υπόψιν δεξιό γνήσιο φερινγκ κόστος 680 ευρώ και με 700 μάξιμουμ είσαι μεόλα τα μέρη έτοιμος και βαμμένος.
Αυτά τα ολίγα

stako
21/03/2006, 08:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
Δεν θα το πιστέψεις αλλά είναι πολυεστερικά που έχουμε παραγγείλει και εγώ 750 Κ3 το προηγούμενο με 350 ευρώ
όλα και φτερό μπροστά special price στον "Πέρφεκτ" κ. Φίλιππα
πολύ καλός και τίμιος άνθρωπος, Τριπτολέμου στην Ιερά οδό από Πειραιώς αριστερά πριν τις γραμμές πάλι αριστερά τηλ. 210 3414139 και φινίρισμα βαφή Μάνος πάλι special price 300 απλό 350 σε ματ και χαίρεσαι τη μοτό σου στο χρώμα που θες χωρίς ανγχος και με τα γνήσια αγρατζούνιστα κρεμασμένα
*Στα υπόψιν δεξιό γνήσιο φερινγκ κόστος 680 ευρώ και με 700 μάξιμουμ είσαι μεόλα τα μέρη έτοιμος και βαμμένος.
Αυτά τα ολίγα

Αααα, perfect ε? Τον ξέρω, έφτιαξαν πρόσφατα 3 κοστούμια κάτι φίλοι, κι εγώ εκεί θα πάω από ότι φαίνεται! :)

Σαν πολλά δεν είναι 350 για τη βαφή? Φαίνεται βέβαια πάρα πολύ καλή δουλειά. Μου είπε φίλος για 200 τελική τιμή για βαφή. Anyway, θα δείξει!

Thanks για τις πληροφορίες!

:wave2:

stavrobeis
23/03/2006, 15:22
Γεια σας ρε παιδια....
Μπορω να πω ταπεινα οτι το θεμα ξεφυγε απο την αρχικη ερωτηση?

Και εγω μπηκα να μαθω πληροφοριες για τις πιστες και κατεληξα να διαβαζω διαμαχη μεταξυ πιστών....

Τελος παντων, αφου ειδα οτι ξερετε αρκετα για το θεμα, ρωταω καποια πραγματα και ελπιζω να παρω απαντησεις.

1. Δεν εχω παω ποτε σε πιστα
2. Μενω Θεσ.νικη, οποτε δεν με νοιαζουν τα Μεγαρα
3. Εχω ενα FZ6 - 2005

Οποτε ρωταω....

1. Καθε ποτε μπορω να πηγαινω στις Σερρες, οποτε θελω ή υπαρχουν ειδικες μερες μαζι με άλλους, οπως αυτες που αναφερονται?
2. Σαν ατομο που δεν εχω ξαναπαει, ομολογω πως με τρομαξατε, τι καψιμο τα λαστιχα, τι σπασμενα πλαστικα, τι 200 χλμ στις στροφες κτλπ.
Δηλαδη αν παρω το μηχανακι οπως ειναι δεν παω? Πρεπει να βαλω αλλα πλαστικα, αλλα λαστιχα κτλπ.
Σκεφτειτε οτι την αρχικη ερωτηση την εκανε καποιος που δε ξερει σαν και εμενα.....Εγω λεω οτι αν θα παω θα ξεκινησω χαλαρα λογω ελλειψης εμπειριας...
Καταλαβαινω φυσικα οτι τα αλλαγμενα πλαστικα , ειναι για να αποφυγω τα εξοδα απο ενδεχομενη πτωση....

Παντως ετσι που τα παρουσιαζεται τολμω να πω οτι ψιλοφοβηθηκα να σκεφτω να παω...Νομιζω πως θα με κοιτανε στραβα τυποι με χιλιαρια , και θα με σπρωχνουν στις στροφες να πεσω κατω......:D :dizzy:

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις :beer:

fazerakis
23/03/2006, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrobeis
Γεια σας ρε παιδια....
Μπορω να πω ταπεινα οτι το θεμα ξεφυγε απο την αρχικη ερωτηση?

1. Καθε ποτε μπορω να πηγαινω στις Σερρες, οποτε θελω ή υπαρχουν ειδικες μερες μαζι με άλλους, οπως αυτες που αναφερονται?
2. Σαν ατομο που δεν εχω ξαναπαει, ομολογω πως με τρομαξατε, τι καψιμο τα λαστιχα, τι σπασμενα πλαστικα, τι 200 χλμ στις στροφες κτλπ.
Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις :beer:



1. Μπορείς να πας οποιαδήποτε μέρα εκτός από τισ μέρες που υπάρχει κάποιο Event (πχ, οργανωμένο Track Day, Αγώνας κτλ)

http://www.serrescircuit.gr/index.php?option=displaypage&Itemid=70&op=page&SubMenu=

2.Μην τρομάζεις καθόλου.

3.Πίστεψέ με, με το Fazer μπορείς να κάνεις πολύ κόσμο με SS να κλάψει.(μια αναρτησούλα θα βοηθούσε βέβαια)

4.Είσαι πολύ τυχερός που μένεις Σαλόνικα γιατί μπορείς να πας οποιαδήποτε μέρα ακόμα και καθημερινή και να γυράς μόνος σου χωρίς να ανησυχείς για κανέναν μέχρι να γίνεις αστέρι και να τους πατάς όλους.
:beer:

Πάρε και μια φωτό από Fazer στις Σέρρες να γουστάρεις

http://www.moto.gr/myuploads/gal_1079.jpg

stavrobeis
23/03/2006, 16:49
Thnks re Fazerakis

, με εφτιαξες!

Απο οτι διαβασα θελει στολη εεε?
Εγω με κορτνουρα παντελονι μπουφαν και μποτα οχι ομως 100% αγωνιστικη (με πιανεις...) δεν?

nassosxlvbros
23/03/2006, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrobeis
Thnks re Fazerakis

, με εφτιαξες!

Απο οτι διαβασα θελει στολη εεε?
Εγω με κορτνουρα παντελονι μπουφαν και μποτα οχι ομως 100% αγωνιστικη (με πιανεις...) δεν?


εεμ ναι...:smilea: χωρις πετσια μη το σκεφτεις να πας ακομα κι αν σε αφηναν....:nono:

stavrobeis
24/03/2006, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
εεμ ναι...:smilea: χωρις πετσια μη το σκεφτεις να πας ακομα κι αν σε αφηναν....:nono:

Ο.Κ., αλλα θέλω να πω πως υπαρχουν κορτνουρες πολυ καλυτερες σε ποιοτητα και ασφαλεια απο δερματινες στολες αμφιβολου ποιοτητας....(π.χ κορτνουρα με 700 Ε και στολη με 300).
Τελος παντων, το κανα και στον εξοπλισμο Post, αν ξερει κανεις ενοικιασεις στολων η τι τιμες παιζουν...ας βοηθεισει...Βιαζομαι!!!
(Για Θεσσαλονικη παρακαλώ)

Ευχαριστω! :smokin: