PDA

View Full Version : R 1200 Gs Adventure



dresg
08/03/2006, 18:50
ΟΜΟΡΦΗ ΕΤΣΙ??????
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ.
ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ.


40052

dresg
08/03/2006, 18:51
ΑΛΛΗ ΜΙΑ


40053

dresg
08/03/2006, 18:52
3η ΦΩΤΟ


40054

dresg
08/03/2006, 18:53
4η ΦΩΤΟ


40055

dresg
08/03/2006, 18:55
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΖΑΛΙΖΩ


40056

dresg
08/03/2006, 19:06
ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ................ΑΛΛΗ ΜΙΑ:lol: :lol:


40058

RTnick
08/03/2006, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από dresg
ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ................ΑΛΛΗ ΜΙΑ:lol: :lol:


:lol: :lol: :rotflmao:

lord_dimos76
08/03/2006, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από dresg
ΟΜΟΡΦΗ ΕΤΣΙ??????
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ.
ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ.


...ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΞΤΡΑ!:D


40061

OldMan
08/03/2006, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από dresg
3η ΦΩΤΟ

Πως λέμε: "Πίσω Γορίλα" !!!

(και σταυροκοπιόμαστε...)

:sad: :sad: :sad:

Giannis_L
09/03/2006, 08:33
KOITAΞΤΕ ΕΔΩ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=14414&highlight=1200+adventure)

madtank
09/03/2006, 10:23
πολλη ομορφη!!!!!:D αλλα δεν φτανω να πατησω κατω ρε παιδια καθως η σελα χαμηλομενη ειναι στα 890 εκατοστα το υψος μου 1,76 εκατοστα :mad:

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΔΩ ΠΟΥ Ο ΠΙΟ ΚΟΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ 185 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΒΑΛΚΑΝΙΑ :rotflmao: :rotflmao:

RTnick
09/03/2006, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από madtank
πολλη ομορφη!!!!!:D αλλα δεν φτανω να πατησω κατω ρε παιδια καθως η σελα χαμηλομενη ειναι στα 890 εκατοστα το υψος μου 1,76 εκατοστα :mad:
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΔΩ ΠΟΥ Ο ΠΙΟ ΚΟΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ 185 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΒΑΛΚΑΝΙΑ :rotflmao: :rotflmao:

ΠΕΣ ΤΑ ΡΕ ΦΙΛΕ (ΚΑΙ ΕΓΩ 1,78 ΕΙΜΑΙ) ΚΑΙ Γ@@@ΕΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΗΡΙΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΜΤ :confused: :confused:

madtank
09/03/2006, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από RTnick
ΠΕΣ ΤΑ ΡΕ ΦΙΛΕ (ΚΑΙ ΕΓΩ 1,78 ΕΙΜΑΙ) ΚΑΙ Γ@@@ΕΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΘΗΡΙΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΜΤ :confused: :confused:


Βρε RTnick 1,78 και δεν φτάνεις κάτω!!!!!:confused: στο RT;;;;;;
εκτός και εάν εννοείς οτι σε δυσκολεύει στους χειρισμούς σταματημένο λόγω βάρους όχι λόγω ύψους της σέλας :confused:

RTnick
09/03/2006, 18:41
ναι ναι κάπως έτσι το εννοούσα.

Μερικές φορές αισθάνομαι ότι χρειάζομαι 3-4 πόντους ακόμα :D (σε ύψος εεεεε)

dresg
09/03/2006, 19:06
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ


40140

dio650gs
21/03/2006, 11:19
Είναι ΠΟΛΕΜΙΚΟ μηχάνημα λέμε.
Μετράει άσχημα...:a015: :a016: :a015:

DimChios
21/03/2006, 11:48
Παιδιά πήγα στην έκθεση και το είδα και αρρώστησα! Το Adventure εννοώ,το απλό είναι πολύ όμορφο αλλά ΑΥΤΟ ΜΑΜΑΕΙ!!!
Πώς όμως να το πάρω? 17000+ Ευρώ??? Και το Αfricaνάκι μου που με κοιτάει με παράπονο?Πως θα το αποχωριστώ?
Μιλάμε με το που το είδα και το είχαν στο διπλό stand, ανεβαίνω πάνω και στάθηκα στην όρθια θέση, τη χωμάτινη. Τι ΑΠΟΛΥΤΗ που είναι η άτιμη!!! Είναι βαρύ αλλά το κουμαντάρω εύκολα πιστεύω, 1,79 ύψος έχω αλλά κανένα πρόβλημα με το πάτημα στο έδαφος!Στην ανάγκη βγάζεις λίγο το σώμα σου και όλα ΟΚ! 33 lt ρεζερβουάρ και αμέσως έχει γίνει ΚΤΗΝΟΣ!!!


Τι να λέμε τώρα.... Άσε γιατί όσο περισσότερο το σκέφτομαι μου φαίνεται πως...:rolleyes:



ΥΓ Πάω να πάρω τη γριούλα μου να πάμε καμμιά βόλτα.....

DimChios
21/03/2006, 11:55
...


41645

madtank
21/03/2006, 11:56
[QUOTE][i]

Τι να λέμε τώρα.... Άσε γιατί όσο περισσότερο το σκέφτομαι μου φαίνεται πως...:rolleyes:

ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΞΥΝΕΙΣ ΠΛΗΓΕΣ:bawl: :bawl:

dio650gs
21/03/2006, 12:03
και εγώ στην έκθεση κόλλησα.

Το καβάλησα και δεν ήθελα να κατεβώ.

Πάντως το ταμπελάκι του έλεγε τιμή 15030Ε

george123
21/03/2006, 12:09
xoris tipota omos.
oute kan to abs
me ayta ftanei ta 17.000

madtank
21/03/2006, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από dio650gs
και εγώ στην έκθεση κόλλησα.

Το καβάλησα και δεν ήθελα να κατεβώ.

Πάντως το ταμπελάκι του έλεγε τιμή 15030Ε

AXXXXX TA 15030 EINAI ΤΙΜΗ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ..ΚΟΛΗΣΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΑ EXTRA ΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ... ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 18500 €

DimChios
21/03/2006, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από dio650gs
και εγώ στην έκθεση κόλλησα.

Το καβάλησα και δεν ήθελα να κατεβώ.

Πάντως το ταμπελάκι του έλεγε τιμή 15030Ε

NAI, 15.030 AΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΤΙΣ ΒΑΛΙΤΣΕΣ, ΤΟ ΑΒS ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ Ή ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ! :)

dio650gs
21/03/2006, 14:21
Πο! Πο! και πως θα βρώ τώρα τα 3000Ε? :confused:


Μιας και τα 15000 τα βρίσκω για πλάκα :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

:sad: :sad: :sad: :mad:

dresg
21/03/2006, 20:30
ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΤΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ.
ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΙΓΟ Ν΄ΑΚΟΥΣΩ ΝΕΑ ΤΗΣ(ΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ).

MANOLIKOS
22/03/2006, 08:46
ΠΕΡΙ ΤΙΜΩΝ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΣΜΑ:
15050 ΒΑΣΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ ΜΕ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ 33 ΛΙΤΡΩΝ,ΖΕΛΑΤΙΝΑ,ΚΑΓΚΕΛΑ,ΠΡΟΕΚΤΑΣΗ ΕΜΠΡΟΣΘΙΟΥ ΦΤΕΡΟΥ ΚΑΙ ΧΟΥΦΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ Ο ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΜΕ ΤΑ ΕΞΤΡΑ:
-120 € ΧΡΩΜΙΟ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ
-240 € ΓΚΡΙΠ ΘΕΡΜΑΙΝΟΜΕΝΑ
-160 € ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ
-340 € ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ ΟΜΙΧΛΗΣ
-40 € ΑΣΠΡΑ ΦΛΑΣ
-230 € ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ
-1300 € ABS
-330 € ΒΑΣΕΙΣ ΠΛΑΙΝΩΝ ΒΑΛΙΤΣΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ 17.810
ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕ ΤΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΔΩΡΟ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΙΜΗ ΧΤΕΣ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ...
Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ, ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΡΕΖΕΡΒΑΣ.
ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΛΑΜΠΑΚΙ ΛΑΔΙΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΒΕΙ ΟΤΑΝ Η ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΛΑΔΙΟΥ ΥΠΕΡΒΕΙ ΤΑ 300 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ, ΕΙΔΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΑΝΑΒΑΤΗ ΓΙΑ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ,ΑΠΟΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ...
ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ 150 ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ 2006 ΓΙ'ΑΥΤΟ ΣΠΕΥΣΤΕ ΓΙΑ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ...
ΟΙ ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ ΤΗΣ BMW EINAI ΥΠΟΔΕΕΣΤΕΡΟΙ ΑΥΤΩΝ ΤΗΣ TOURATECH ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΕΙΣ.ΕΠΙΣΗΣ Η ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ TOP CASE ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ.ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ Η ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΑ ΛΥΣΗ ΣΤΗ HEPCO & BECKER.
ΑΦΑΙΡΟΝΤΑΣ ΤΟ ΧΡΩΜΙΟ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ,ΤΑ ΑΣΠΡΑ ΦΛΑΣ,ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ,ΤΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΛΑΙΝΩΝ ΒΑΛΙΤΣΩΝ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΕΝΑ ΣΥΝΟΛΟ 16750 €...ΔΙΟΛΟΥ ΕΥΚΑΤΑΦΡΟΝΗΤΟ ΠΟΣΟ.ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΔΙΛΗΜΜΑ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΦΟΡΤΩΘΩ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ADVENTURE ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ.

stavrouliasp
22/03/2006, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από MANOLIKOS
.........
-120 € ΧΡΩΜΙΟ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ
-240 € ΓΚΡΙΠ ΘΕΡΜΑΙΝΟΜΕΝΑ
-160 € ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΤΑΞΙΔΙΟΥ
-340 € ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ ΟΜΙΧΛΗΣ
-40 € ΑΣΠΡΑ ΦΛΑΣ
-230 € ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ
-1300 € ABS
-330 € ΒΑΣΕΙΣ ΠΛΑΙΝΩΝ ΒΑΛΙΤΣΩΝ
............


.....kala 8a htan an ta extra afairountan apo thn timh opws grafeis parapanw...( -120 & # 8364 ; ). 8a mas ebgaine h mhxanoula gurw sta 12.300e. Dustuxws omws einai ++++++:sad:

:lol:

souniwths
22/03/2006, 16:52
Ρε παιδιά, εγώ γιατί το βλέπω ολίγον άχρηστο το εργαλείο;;;

Με αυτό σε βαρύ terrain δεν πας γιατί απλούστατα είναι το ίδιο πολύ βαρύ και ογκώδες για να χωθεί. Εκτός αν είσαι αυθεντία...Σε συνηθισμένο προς σκληρό terrain πάλι δεν πας γιατί άντε να το κουμαντάρεις (δοκίμασε να κάνεις αναστροφή σε αδιέξοδο χωματόδρομο με αυτό φορτωμένο μπαγκάζια και μετά το συζητάμε...)

Για καθημερινή χρήση δεν είναι γιατί είναι αρκετά φαρδύ και "κολλάει" στην κίνηση, χώρια που όπως και να το κάνουμε καταναλώνει και κάτι παραπάνω.

Ταξιδιάρικο είναι, αλλά για πιο μπερδεμένες καταστάσεις, φεύγεις από Αθήνα και πας ένα Μαρόκο για παράδειγμα...Τότε μόνο ίσως έχεις χρησιμοποιήσει το 30% των δυνατοτήτων του. Δε λέω, και μένα μου κάνει ένα κάτι, αλλά μήπως πρέπει να σκεφτόμαστε και γιατί τα θέλουμε τα μηχανάκια μας;

Εδώ το απλό το 1200gs και είναι πέρα των δυνατοτήτων των περισσότερων που το οδηγούν, πόσο μάλλον το adventure...Πάντως εμένα με Leopard μου μοιάζει!!!
:wave2:

madtank
22/03/2006, 17:42
ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΟΥ.

ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΨΙΝ ΣΟΥ ΟΤΙ ΟΣΟ ΘΗΡΙΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΟΧΡΗΣΤΩ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ TERRΕNΕ ( ΕΔΑΦΟΣ ΕΝΝΟΕΙΣ). ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΧΩΡΙΣ ΤΙΣ ΜΠΑΚΑΖΙΕΡΕΣ ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ...

ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΟΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΜΟΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ...:wave2:

RTnick
22/03/2006, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από souniwths
αλλά μήπως πρέπει να σκεφτόμαστε και γιατί τα θέλουμε τα μηχανάκια μας;

Απλά κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου εδώ:

Μήπως? λέω μήπως πρέπει να σκεφτούμε λίγο το παραπάνω σχόλιο πιο σοβαρά?


:wave2: souniwths από το στόμα μου το πήρες φίλε.

Ντάξει καλόοοο το εργαλείο αλλά ξέρω και γώ μήπως είναι υπερβολή? Θα μου πεις από την άλλη το RT σου ρε φίλε είναι χιλιομετροφάγος και τα μεγαλύτερά σου ταξίδια είναι μέχρι την Χαλκίδα + 80 χ/τρα καθημερινά σπίτι δουλειά, δουλειά σπίτι άντε και κανα καφέ, γιατί δεν έπαιρνες ένα scooter? Σωστό και αυτο. Ναι αλλά εδώ μιλάμε για χώμα.......και δεν ξέρω αν ένας μέσος αναβάτης θα κάνει περισσότερα με το εργαλείο αυτό΄αντί με το 1150 adventure για παράδειγμα. Ο μόνος λόγος για την αγορά του κατά τη γνώμη μου είναι η κ@υλ@ και μόνο.-

Απλά η γνώμη μου

DimChios
23/03/2006, 02:25
Πολλά λέγονται και τα περισσότερα είναι σωστά!
Να σας πώ κι εγώ την προσωπική μου άποψη?
Όταν αγόρασα το Africa και έδωσα το παπί που είχα, απλά ήταν γιατί ήθελα μια ΜΗΧΑΝΗ! Κυβικά δηλαδή και κάμποσο γκάζι.
Από πιτσιρικάς άλλωστε ζήλευα τους άλλους με τα RD 125/250, TDR 250, XT 600 κτλ κτλ....
Μεγαλώνοντας και ωριμάζοντας σε κάποιο βαθμό, γενομένης παράλληλα και της ανάγκης για ταξίδια, κατέληξα οτι πρέπει να πάρω οπωσδήποτε δικύλινδρο...Άρα για να μην τα πολυλογώ κατέληξα σε αυτό!
Σίγουρα ΚΑΙ ο όγκος μιας μοτό ήταν κάτι που με γοήτευε ανέκαθεν!
ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ, ΜΑ ΠΟΤΕ δεν φανταζόμουν οτι θα γούσταρα τόσο και θα έκανα ό,τι κάνω με το Africa!!! Eννοώ χώμα κτλ κτλ...
Σιγά-σιγά λοιπόν και με την λίγη σχετικά εμπειρία μου σε αυτόν τον τομέα, έχω ήδη αρχίσει να έχω απαιτήσεις από το Africa! Aναρτήσεις, θέση οδήγησης και λοιπά σχετικά! Άσε που το γκάζι της αρχίζει και μου φαίνεται "λίγο"! ΕΙΝΑΙ λίγο, το ξέρω, ξέρω όμως και τί μηχανή καβαλάω και δεν είμαι από αυτούς που ζητάνε να πηγαίνουν συνέχεια με 200. Άν ήθελα κάτι τέτοιο θα έπαιρνα Varadero, ή VStrom, ή ένα CBR ας πούμε. ΘΕΛΩ όμως μιά μηχανή όπως το Africa, με καινούριες τεχνολογίες και περισσότερη ιπποδύναμη!!! Αυτό! Να έχει δυνατότητες η μοτό και να με προκαλεί να τις ανακαλύψω! Να μου λέει: "Είμαι έτοιμη για ταξίδι μεγάλο και δύσκολο" κι εγώ να τρώγομαι με τα ρούχα μου και να θέλω να της πιώ το αίμα! Όσο πιό πολλά κάνει, τόσο πιο πολύ θα με κρατάει στην "πρίζα"!!!
Παρ'όλα αυτά όμως δεν το δίνω το Africa ακόμα, κι άν το δώσω πολύ πιθανά να πάρω το 1150 Adventure και όχι το 1200 και αυτό γιατί είναι ακριβό για μένα αυτό τον καιρό και επιπλέον....ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΕΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ AFRICA ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥ (αν και νιώθω να πλησιάζουν!)


Αυτά από μένα!

ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ......... (see
my signature)
v
v
v
v
v
v
v
v
v
v

naxiotis
23/03/2006, 08:35
ΕΤΣΙ.ΕΤΣΙ:a18: :a19: :a23: :a23: :a23: :wave2: :wave2:

thrax
23/03/2006, 08:47
Για μισο λεπτο ρε παιδες.
Πολυ ωραιο το εργαλειο σας οσοι το εχετε και γω θα το θελα αλλα εχω να παρατηρησω το εξης, οχι μονο για το γσ αλλα και για τις υπολοιπες μπεμπες:
Τα μηχανακια αυτα ειναι εργαλεια για ταξίδια και ατελείωτες βόλτες που συνδιάζουν γκαζι, ανεση για 2, χωρους για μετακόμιση και εξοπλισμο αλλα κυρίως και πρωτα απ ολα αξιοπιστια για παντα!
Υποτιθεται οτι το μηχανακι θα βγαλει απειρα χλμ. απροβληματιστα γι αυτο και εχει τετοια τιμη και στην ουσια το μηχανακι το παντρευεσαι συνειδητα, αν και η μεταπωλητικη το αξια θα ειναι παντα ψηλη, αλλα δεν το παιρνεις για να το αλλαξεις σε 3-4-5 χρονια! γιατι χαλιεστε τοσο με τα καινουρια μοντελα και καιγεστε να αλλαξετε το 2ετιας εργαλειο σας δεν μπορω να καταλαβω! Στην ευρωπη κυκλοφορουν μπεμπες 10ετιας και βαλε σαν καινουριες και φανταζομαι οι κατοχοι τους θα χουν φαει τους δρομους με το κουταλι και θα συνεχισουν να τους τρωνε για πολλα χρονια ακομη. Εδω πωλουνται gs kai rt και γω δεν ξερω τι με 10.000 χλμ. για να παρει ο αλλος λεει του 2006.
Εγω λεω να ξερουμε τι παιρνουμε και να μην παρασυρομαστε απο καινουρια χρωματα και νεες χουφτες και να δινουμε 5 - 6 χιλιαρικα για πλακα καθε λιγο, ειδικα οταν μιλαμε για μοντελα BMW
Φιλικα :winka:

dresg
23/03/2006, 20:50
ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΧΩΜΑ.
Η BMW ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΒΑΡΟΣ ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΗΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΡΙΞΕΙ ΣΤΟ <<ΤΑΞΙΔΙ>>.
ΤΟ 1150 ΤΟ ADVENTURE ΣΤΑ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΒΓΗΚΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ,ΕΚΡΙΝΑΝ ΟΤΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΤΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΧΩΜΑ.
ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΟ 1200.

ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ.:)

stavrouliasp
24/03/2006, 06:05
Sumfwnw. Alla ama einai na prosanatolizesai perissotero sthn asfaltinh xrhsh, pare to aplo kai ase ta e3tra kai ta fouskwmata kai ta super duper kagkela kai ta xwmatina elastika kai ola ta sxetika....To mhxanaki einai wraio apo mono tou kai den pisteuw oti ta xreiazetai ola auta...;)

RTnick
24/03/2006, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από thrax
Στην ευρωπη κυκλοφορουν μπεμπες 10ετιας και βαλε σαν καινουριες και φανταζομαι οι κατοχοι τους θα χουν φαει τους δρομους με το κουταλι και θα συνεχισουν να τους τρωνε για πολλα χρονια ακομη.

Για κάνε ένα search www.mobile.de Θα δείς μηχανάκια με 2 και 3000 χιλ/τρα του 2006 να πουλιούνται !!!

Πίστεψε με στην Ευρώπη ειδικά τα μηχανάκια φεύγουν κάθε 2 χρόνια max !!! Λόγω επαγγέλματος (εκτελωνιστής) κάνω πολλές εισαγωγές από εκεί αν και πραγματικά δεν θα διαφωνήσω μαζί σου ότι οι "καλές" μηχανές (honda, yamaha, bmw, suzuki, κλπ. κλπ.) μπορούν να τρώνε τα χιλιόμετρα με το κουτάλι :smilea:

Αυτά

:beer: :beer:

lord_dimos76
24/03/2006, 14:58
ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΗΣ BMW ΤΟ''ΑΝΑΛΩΣΙΜΟ'' ΜΗΧΑΝΑΚΙ.ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΑΝΕ.ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ''ΚΛΑΣΣΙΚΗ'' ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ,ΙΔΙΩΣ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΗΣ.ΕΞΑΛΛΟΥ,ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΜΙΑ ΜΕ BMW 20ΤΙΑΣ,ΔΕ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΛΕΕΙ:ΡΕ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕ ΤΟ ΣΑΡΑΒΑΛΟ,ΚΛΠ!!!

ΟΠΟΤΕ,ΜΗ ΤΡΕΛΕΝΕΣΤΕ!

ΕΞΑΛΛΟΥ,ΠΟΣΟ ΣΑΡΑΒΑΛΟ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ Π.Χ.,ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΧΡΟΝΙΑ?


42183

dresg
24/03/2006, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από lord_dimos76
ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΗΣ BMW ΤΟ''ΑΝΑΛΩΣΙΜΟ'' ΜΗΧΑΝΑΚΙ.ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΤΗΣ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΑΝΕ.ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ''ΚΛΑΣΣΙΚΗ'' ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ,ΙΔΙΩΣ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΗΣ.ΕΞΑΛΛΟΥ,ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΜΙΑ ΜΕ BMW 20ΤΙΑΣ,ΔΕ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΛΕΕΙ:ΡΕ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΗΚΕ ΤΟ ΣΑΡΑΒΑΛΟ,ΚΛΠ!!!

ΟΠΟΤΕ,ΜΗ ΤΡΕΛΕΝΕΣΤΕ!

ΕΞΑΛΛΟΥ,ΠΟΣΟ ΣΑΡΑΒΑΛΟ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ Π.Χ.,ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΧΡΟΝΙΑ?


:a18: :a013:

christos34
25/03/2006, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από lord_dimos76
ΕΞΑΛΛΟΥ,ΠΟΣΟ ΣΑΡΑΒΑΛΟ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΥΤΟ Π.Χ.,ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΧΡΟΝΙΑ?
...πλάκα κάνεις??

rider186
23/06/2006, 20:43
EYTIXOS POU EIMAI "KAI" ELLHNAS, "KAI" 1,86 ....ARA KALH EPILOGH EKANA E...!!!!

RE PAIDIA DEN EINAI EPIXIRIMA TO IPSOS GIA TI SIGEKRIMENI MOTOSIKLETA.....! MIN TRELATHOUME KIOLAS....!!!
OSO GIA TIN MOTOSIKLETA TIS PROSOPIKES MOU ENTIPOSEIS THA SAS TIS PO APO 10 IOYLIOY KAI META...!!!
OTI EINAI GOMENA GERMANIDA...EINAI .....!!!!!!!!!!

RTnick
26/06/2006, 22:02
RE PAIDIA DEN EINAI EPIXIRIMA TO IPSOS GIA TI SIGEKRIMENI MOTOSIKLETA.....! MIN TRELATHOUME KIOLAS....!!

Αν την θες μόνο για ταξίδια οχι βέβαια δεν είναι επιχείρημα αλλααααα αν ειναι και για καθημερινη μετακίνηση στην πολη και παίζεις στο όριο λόγω ύψους ......... εεεεεε γνώμη μου είναι ότι δεν είναι απλά επιχείρημα ...... είναι λόγος για να μην την αγοράσεις καν

Απλά γνώμη μου

rider186
27/06/2006, 06:51
to pragma einai aplo.....!!!

OI KONTOI APAGOREYETAI KAI NA SKEYTOUN NA TIN PAROUN...!!!!EEEEEEEEEEEEEEEE..... MA PIA...!!!!

ZIC HAIL...! APOFASIZO KAI DIATAZO..!

YS: DIMOKRATIKOS POLITIS..!

RTnick
27/06/2006, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από rider186
to pragma einai aplo.....!!!

OI KONTOI APAGOREYETAI KAI NA SKEYTOUN NA TIN PAROUN...!!!!EEEEEEEEEEEEEEEE..... MA PIA...!!!!

ZIC HAIL...! APOFASIZO KAI DIATAZO..!

YS: DIMOKRATIKOS POLITIS..!


ΟΧΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ :confused: ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ... ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ..... ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ..... Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.

εγω απλά τη γνώμη μου είπα :wave2:

rider186
03/07/2006, 01:14
filaraki niko rt.... emena giati mou thimizei i topothetisi sou gia to apolito mixanima tis BMW pou legete "R 1200 GS ADVENTURE".... tin gnosti se olous mas parimia.... "osa den ftanei i alepou.....!!!!!"
apla mallon kati den sou paei stis BMW kai idietera sto sigekrimeno mixanima....!

alitheia ti mixani exeis filarako?

den sou apanto kakoproereta file ok..!


53800

RTnick
03/07/2006, 09:20
apla mallon kati den sou paei stis BMW kai idietera sto sigekrimeno mixanima....!

alitheia ti mixani exeis filarako?

den sou apanto kakoproereta file ok..! [/B]


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


NA ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ...... ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΗΞΕΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ .... ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ.

Το μηχανάκι μου φαίνεται στην φωτό παρακάτω:

:wave2:


53859

rider186
04/07/2006, 16:26
ok filarako...! alla na sou po tin alitheia nikola,an akouga apo kapoion tin topothetisi sou gia tin adventure tha elega mallon oti eisai iaponezos...!
xairomai toulaxiston oti eisai ki esi enas apo mas...!


ys..: eeee...tote to vrika...!!! mallon eisai antiendurakias..!!! e..? xaxaxaaa..!
geia xara. pantos poly omorfi i koukla sou..!

RTnick
04/07/2006, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από rider186
ok filarako...! alla na sou po tin alitheia nikola,an akouga apo kapoion tin topothetisi sou gia tin adventure tha elega mallon oti eisai iaponezos...!
xairomai toulaxiston oti eisai ki esi enas apo mas...!


ys..: eeee...tote to vrika...!!! mallon eisai antiendurakias..!!! e..? xaxaxaaa..!
geia xara. pantos poly omorfi i koukla sou..!

το R 1200 GS Adv είναι ΤΟ απόλυτο μηχάνημα της BMW !!!!!!! (ντάξει μετά το 1200 RT :D ) και δεν είμαι αντί-BMW-δάκιας όπως είδες .... απλά η γνώμη μου είναι επειδή το καβάλησα ότι ....... με ύψος 1,78 όπως εγώ ..... ο οποιοσδήποτε αναβάτης μέσα στην κίνηση θα έχει πρόβλημα.


Απλά η γνώμη μου και τίποτα παραπάνω :wave2:

ΥΓ. Μη μασάς δεν υπάρχει παρεξήγηση:winka:

GSakis
05/11/2006, 00:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από dresg
ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΤΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ.
ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΙΓΟ Ν΄ΑΚΟΥΣΩ ΝΕΑ ΤΗΣ(ΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ).
επειδη ενδιαφερομαι και εγω για ανταλαγη το εχεις ψαξει καθολου ?

dresg
09/11/2006, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από GSakis
επειδη ενδιαφερομαι και εγω για ανταλαγη το εχεις ψαξει καθολου ?

Ελάχιστα την έψαξα γιατί μετά από το test ride που έκανα...προτιμώ το 1150.

GSakis
09/11/2006, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από dresg
Ελάχιστα την έψαξα γιατί μετά από το test ride που έκανα...προτιμώ το 1150.
για το 1 moto adventures -gs bikermeeting που θα γινει στο λουτρακι στις 2-3 δεκεμβριου τη λες? εγω εκλεισα συμετοχη και θα ερθω απο καφαλλονια ελπιζω να ειναι καλο.

Giannis_L
09/11/2006, 23:18
Θα είμαι και εγω εκεί και πολύς άλλος κόσμος !!

dresg
10/11/2006, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από GSakis
για το 1 moto adventures -gs bikermeeting που θα γινει στο λουτρακι στις 2-3 δεκεμβριου τη λες? εγω εκλεισα συμετοχη και θα ερθω απο καφαλλονια ελπιζω να ειναι καλο.


Σίγουρα αξίζει και θα είναι μια πολύ καλή εμπειρία.
Εγώ δεν μπορώ να πω με σιγουριά τίποτα ακόμα για το αν είμαι....:(

GSakis
10/11/2006, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
Θα είμαι και εγω εκεί και πολύς άλλος κόσμος !!
Γιαννη εμεις θα ερθουμαι απο κεφαλλονια αν εχεις κανονισει να πας και ειναι και αλλα παιδια ας ταξιδεψουμαι ολοι μαζι.(ετσι για την γνωριμια διαβασα οτι εισαι απο πατρα).

Giannis_L
21/11/2006, 20:12
Θα είμαστε με χωμάτινα..οπότε υπολόγιζε αναχώριση απο Πάτρα κοντά στις 7 το πρωι !!

:) :)

lord_dimos76
21/11/2006, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
Θα είμαστε με χωμάτινα..οπότε υπολόγιζε αναχώριση απο Πάτρα κοντά στις 7 το πρωι !!

:) :)

ΕΤΣΙ,ΕΤΣΙ...

GSakis
21/11/2006, 22:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
Θα είμαστε με χωμάτινα..οπότε υπολόγιζε αναχώριση απο Πάτρα κοντά στις 7 το πρωι !!

:) :) Δεν θα σε προλαβουμε γιατι το καραβι φτανει κυλληνη στις 8 παρα οποτε πατρα θα ειμαστε γυρο στης 8 -8.15 ισως στο δρομο θα δουμε:confused:

Giannis_L
22/11/2006, 10:07
Στειλε με πμ το κινητο κλπ,γιατι εμεις θα πηγαινουμε αργα..μηπως σας περιμενουμε στα διόδια πριν την Κόρινθο !!

Cpt. Haddock
22/11/2006, 10:09
ρεεε...

μη "πηδάτε" το θρεντ ρε σεις

:wave2: :beer: :wave2:

Giannis_L
22/11/2006, 10:35
Έχεις δίκιο !!

Sorry !! :(

Cpt. Haddock
22/11/2006, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
Έχεις δίκιο !!

Sorry !! :(

:wave2: :beer: :wave2:

wolfpack
27/12/2006, 09:52
Παιδιά Καλημέρα και χρόνια πολλά. Είμαι καινούριος εδώ και θα ήθελα λόγω έλλειψης εμπειρίας σε ταξίδια με μεγάλες μηχανές αλλά και λόγω έλλειψης αντιπροσώπου στο Αγρίνιο όπου ζω και εργάζομαι να με κατατοπίσουν κάποιος ή κάποιοι από εσάς στα παρακάτω:
1) Με ύψος 1,825 88 κιλά και 33 χρόνια στη πλάτη η αγορά και η χρήση μιας Αdventure (ύψος σέλας 89,5) είναι εφικτή; Και δεν εννοώ μόνο να μπαίνω πάνω και να τσουλάει, αλλά ούτε και να κάνω enduro. Kυρίως εννοώ να μπορώ να την κουμαντάρω με δεύτερο άτομο και με αποσκευές, να εκκινώ και να σταματώ (καβαλικεύω - ξεκαβαλικεύω) σε ανηφόρες - κατηφόρες χωρίς πρόβλημα. Οι αναρτήσεις τι sag (Βύθισμα με το αναβάτη σε στάση) έχουν; Αν είναι πρόβλημα υπάρχει κάποια after market σέλα με χαμηλότερο ύψος που θα μπορούσε να το λύσει; Ακόμα τι σημαίνει αυτό που αναφέρεται στο manual "Rider step length unladen 2.000/1960mm". Δεν θα ρωτούσα αν μου ήταν εύκολο να παρατήσω την δουλειά μου και να τρέχω Αθήνα.
2) Ποιά αντιπροσωπεία στην Αθήνα θα μου προτείνατε για αγορά (γιατί έχω διαβάσει τόσα πολλά εδώ μέσα που έχει φοβηθεί το μάτι μου - υπάρχουν άτομα που έχουν χάσει τα λεφτά τους - άλλος που μηχανή δεν είδε - άλλοι που άλλα παρήγγειλαν και άλλα ήρθαν - άλλοι που έχουν πρόβλημα με το service);
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την ανταπόκρισή σας. Καλές γιορτές

Cpt. Haddock
27/12/2006, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από wolfpack
αλλά ούτε και να κάνω enduro.

:wave2: :wave2: :wave2:

Γιατί θες την adventure τότε;

Η "απλή" δεν σου κάνει;

(που είναι και πιο χαμηλή και πολύ πιο ελαφριά)

:beer:

lord_dimos76
27/12/2006, 16:13
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟ!ΤΟ ΑΠΛΟ GS ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΕΙ 100% ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΚΟΣΤΟΣ.ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΧΩΡΙΣ ΤΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΟΓΚΟΥ-ΥΨΟΥΣ ΤΟΥ ADV. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ.
ΟΑΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΣΕΛΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ 1,90 ΠΑΤΑΩ ΚΑΤΩ,ΑΛΛΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΠΑΤΑΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΠΕΛΜΑ!
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ (ΒΑΓΙΑΝΕΛΛΗΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΚΑΛΦΑΡΕΝΤΖΟΣ-MOTOGENESIS) ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΙ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΟΤ/ΤΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ!!!!

OldMan
27/12/2006, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από wolfpack
ούτε και να κάνω enduro.

Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Γιατί θες την adventure τότε;

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

:bigcry:

dirtbird
27/12/2006, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

:bigcry:

Μα..... για Enduro βγάζει την ΗP2


































:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Cpt. Haddock
27/12/2006, 16:23
Κορίτσια...

Ένεκα των ημερών θα είμαι ανεκτικός...

:evil: :smokin:

dirtbird
27/12/2006, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Κορίτσια...

Ένεκα των ημερών θα είμαι ανεκτικός...

:evil: :smokin:


Kαλά, καλά.....


Εγώ λέω να ενημερώσεις και τον Μπαμπινιώτη για την εξέλιξη της λέξης Enduro στην νεοελληνική....

:nono: :nono:

Cpt. Haddock
27/12/2006, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Kαλά, καλά.....


Εγώ λέω να ενημερώσεις και τον Μπαμπινιώτη για την εξέλιξη της λέξης Enduro στην νεοελληνική....

:nono: :nono:


Ρεεεεεεεεεε.

Πάλι τα ίδια; :mad:

DimChios
27/12/2006, 18:21
Καπετάνιε, μη δίνεις σημασία στους σπάμμερς! :cool:









τον καλοπιάνω μιας κι εγώ.... :smokin:






:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

wolfpack
27/12/2006, 20:20
Παιδιά ευχαριστώ αλλά η απλή r 1200 gs δεν με "φτιάχνει" σαν μοτοσυκλέτα οπότε με βλέπω να καταλήγω σε αυτή που με "φτιάχνει" περισσότερο μετά την adventure δηλαδή στην R 1200 R με ψηλά αλεξινέμια και τα σχετικά...(το πρόβλημα στην τελευταία είναι ότι δεν βλέπω στα extra να μπορεί να πάρει σχάρα για να φορτώνω και καμμιά σκηνούλα αλλά ωχ... δεν βλέπω και λαβές για τον συνεπιβάτη, έχει ή δεν φαίνονται;) Ευχαριστώ και πάλι !!!

dresg
07/01/2007, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Μα..... για Enduro βγάζει την ΗP2


































:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


Δικαιολογημένα τα δάκρυα............................από τότε που βγήκε.........................το ζόρι για την καμήλα είναι μεγάλο.

STOYBI
07/01/2007, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από dresg
Δικαιολογημένα τα δάκρυα............................από τότε που βγήκε.........................το ζόρι για την καμήλα είναι μεγάλο.

Sorry..... Ποια ειναι η καμηλα ?? :confused:

dirtbird
07/01/2007, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Sorry..... Ποια ειναι η καμηλα ?? :confused:

Εγώ νομίζω.... ότι κατάλαβα :rolleyes: :rolleyes:

marbell
12/01/2007, 19:45
hellow

exw mia erwthsh:to aplo gs1200 vgazei tous idious ipous me to adventure sto troxo?

Giannis_L
12/01/2007, 19:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από marbell
hellow

exw mia erwthsh:to aplo gs1200 vgazei tous idious ipous me to adventure sto troxo?

Ναι , και το κιβώτιο ίδιο είναι..Στις αναρτήσεις υπάρχει μια μικρή διαφορά,στη ζελατίνα και στα πρόσθετα ηλεκτρονικά !

marbell
13/01/2007, 12:25
opote 8a einai k polu argotero logw ton parananw kilwn tou..stis metrhseis tou moto omws ta vgazoun 86hp to aplo k 93hp to megalo....

Spike
15/01/2007, 14:19
Afieromeno gia autous pou pisteuoun oti i HP2 den...paei....

http://www.youtube.com/watch?v=nsxzwD-WFdE

kai

http://www.youtube.com/watch?v=K6wkjOo90Kg&mode=related&search=



:beer: :beer: :beer:

kername !!!!

:wave2: :wave2: :wave2:

adam_tsouk
16/01/2007, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
Afieromeno gia autous pou pisteuoun oti i HP2 den...paei....

http://www.youtube.com/watch?v=nsxzwD-WFdE

kai

http://www.youtube.com/watch?v=K6wkjOo90Kg&mode=related&search=



:beer: :beer: :beer:

kername !!!!

:wave2: :wave2: :wave2:
ναι καλα, στα βιντεακια με τους καταλληλους αναβατες και την ιδανικη μουσικη ολοι τεζα πανε! :lol: :lol:

δες το βιντεο του κρουκη, θα μας ζηλευε και ο Ροσσι!

:lol:

gemara
14/02/2007, 20:32
Απολαυστικό βιντεάκι της Adventure...

http://specials.bmw-motorrad.com/specials/enduroworld/en/index_frameset.html?content=http://specials.bmw-motorrad.com/specials/enduroworld/en/ontour/china/overview.html

gemara :wave2:

DimChios
15/02/2007, 01:03
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ....

Έχω το 1200 κάνα δίμηνο και έχω κάνει 4000 χλμ!

Γ@Μ@ΕΙ ΛΕΜΕ ΑΛΛΑ....



Κάθε φορά που βλέπω το Adventure στο δρόμο μου τρεχουν τα σάλια! :wacko:

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΒΟΛΤΑ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!

:smokin:





Άραγε σηκώνεται το ίδιο έυκολα με το απλό? :confused: :look:

Spike
26/02/2007, 10:00
Meta apo 32000 xiliometra me tin apli 1200GS kai apo 280 xiliometra me tin 1200GS ADV mporo na sas po ta exis...:

1. To baros tis den fainetai katholou se sxesi me to aplo , to mono problima einai ligo stin kinisi alla oxi otan pernas anamesa sta autokinita alla mono otan kopseis anamesa apo auta katheta... einai kathara thema synitheias.

2. To ferring einai poly kalytero apo tin apli (to kako einai oti gia na to baleis stin apli einai panakribo - 550 euro)

3. I autonomia tis einai poly kali mias kai exei 33 lt ntepozito , tin exo mia ebdomada peripou kai akoma benzini den exo balei alla oute exei paei stin rezerva ...

4. Tora pia me to kainourio tableu o deiktis tis benzinis einai poly pio batos kai den perimeneis na paei mexri tin mesi gia na deis ti exeis kapsei.

5. To antispin (ASC) exei 2 diakoptes (ena ektos dromou kai apenergopoiisis to opoio ginetai en kinisei) . Os tora den exei energopoiithei sto dromo alla molis to stroso tha to psilozoriso gia na do tin leitourgia tou .....

Ayta pros to paron ...

:wave2: :wave2:


79196

madtank
26/02/2007, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
Meta apo 32000 xiliometra me tin apli 1200GS kai apo 280 xiliometra me tin 1200GS ADV mporo na sas po ta exis...:

1. To baros tis den fainetai katholou se sxesi me to aplo , to mono problima einai ligo stin kinisi alla oxi otan pernas anamesa sta autokinita alla mono otan kopseis anamesa apo auta katheta... einai kathara thema synitheias.

2. To ferring einai poly kalytero apo tin apli (to kako einai oti gia na to baleis stin apli einai panakribo - 550 euro)

3. I autonomia tis einai poly kali mias kai exei 33 lt ntepozito , tin exo mia ebdomada peripou kai akoma benzini den exo balei alla oute exei paei stin rezerva ...

4. Tora pia me to kainourio tableu o deiktis tis benzinis einai poly pio batos kai den perimeneis na paei mexri tin mesi gia na deis ti exeis kapsei.

5. To antispin (ASC) exei 2 diakoptes (ena ektos dromou kai apenergopoiisis to opoio ginetai en kinisei) . Os tora den exei energopoiithei sto dromo alla molis to stroso tha to psilozoriso gia na do tin leitourgia tou .....

Ayta pros to paron ...

:wave2: :wave2:

Spike πες μου για την συμπεριφορά του Adventure με αερα σε συγκριση με το απλό.. Εχω ακουσει παραπονακια απο κανα δυο παιδια που συναντησα τυχαια σε μια βολτα στην Επιδαυρο προ εβδομάδων..

Spike
26/02/2007, 17:47
Pros to paron den exo kanena parapono , isa isa pou logo megalyterou megethous timoniou stribei pio aneta. Kai na sou po tin alitheia ektos apo ta katheta xosimata anamesa sta autokinita den mou fenetai katholou i alagi apo tin proigoumeni , kai to mono sigouro einai oti i xrisi pou ekana stin apli tin 1200 itan ektetameni. Tora akoma den tin exo paei xoma tin ADV opos exo paei tin alli alla syntoma tha ginei kai auto, skopeuo na pao kai ego sto Loutraki ... an thelete kanonizoume parea...
Mia simantiki paratirisi apo tin proigoumeni einai i anartisi , i aisthisi pou sou dinei logo megalyteris diadromis einai pio kali kai den se enoxlei stous Ellinikous dromous ....
Oso gia ton aera pou les akoma tis strono alla to test ride pou eixa kanei prin kairo kai pou tin anoixa ligo den eixa kanena problima. To mystiko einai na min bazeis tin zelatina terma mprosta alla 1 i 2 theseis piso... Pes stous filous sou na to dokimasoun kai na sou poun... paizei rolo kai to ypsos tou anabati...

Ayta , oti exo kainourio tha sas enimerono ...

:beer: :beer:

melissos28
27/02/2007, 19:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike

2. To ferring einai poly kalytero apo tin apli (to kako einai oti gia na to baleis stin apli einai panakribo - 550 euro)
:wave2: :wave2:


Symferei na valeis tin proektasi tis Touratech me gyro sta 100 euro.

:wave2:

felter
27/03/2007, 01:28
Τι αμορτισέρ φοράει το Adventure κάτι άκουσα για W.P. ΑΛΗΘΕΥΕΙ ??????????:confused:

el_hymador
27/03/2007, 02:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από felter
Τι αμορτισέρ φοράει το Adventure κάτι άκουσα για W.P. ΑΛΗΘΕΥΕΙ ??????????:confused:


δεν ξερω , παντως αν αναλογιστεις το βαρος που σηκωνει ,δεν ρυθμιζεις αποσβεση αργη - γρηγορη αλλα ζετε - αρασε.

Spike
28/03/2007, 13:22
OXI , den forane pia W.P. ta kainouria GS , katargithike apo tis arxes tou proigoumenou xronou. Mporeis na baleis Ohlins alla kai i diki tou mia xara einai.

felter
02/04/2007, 16:22
ΕΒΑΛΑ OHLINS ΣΤΟ 1100GS ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΜΗΧΑΝΙ
ΤΟ 1200 ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ ΤΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΓΑΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΜΗΝ ΠΕΤΑΜΕ ΤΑ € ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ .

Giannis_L
02/04/2007, 19:10
Οι Ohlins αλλάζουν κατα πολύ τη μοτοσυκλέτα..προς το καλύτερο βέβαια.. Τάδε έφη οι χρήστες !! :)

felter
21/04/2007, 12:59
ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΤΑ Ohlins ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΝΕ ΤΑ ΜΑΜΑ ΑΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ:)

skritikos
22/09/2007, 04:43
Καλημέρα σε όλους,

Έχουν περάσει αρκετές μηχανές από τα χέρια μου, RGV, NSR, CRM, TT, ZXR και τα τελευταία χρόνια έχω ένα TDM 900. Το χρησιμοποιώ καθημερινά για τη διαδορμή Hilton-Κρυονέρι και πίσω (Εθνική οδό στο μεγλύτερο κομμάτι της) όσο και για βόλτες και ταξίδια δικάβαλο.

Είχα πάει στον Παναγιωτόπουλο με φίλο για να δούμε το K1200S που θα αγόραζε και εκεί έγινε το κακό! Είδα στο υπόγειο 3-4 Adventure 1200 μαζεμένα να με κοιτούν και ερωτεύτηκα παράφορα!
Και να φανταστείτε πως εδώ και καιρό και εγώ "ζαχάρωνα" το K1200S!

Είμαι 1.98 οπότε το ύψος δεν είναι πρόβλημα. Πρόβλημα είναι η κίνηση στο μποτιλιάρισμα της Εθνικής όσο και στην περίπτωση που κατεβώ κέντρο για κάποια δουλειά (πολύ σπάνιο). Πόσο εύκολα περνάει στην ευθεία μεταξύ των αυτοκινήτων? Πόσο κακό θα κάνω στον boxer μέσα στην ζέστη και την κόλαση της Αθήνας?


Help, χάνομαι :D :D :D

Σταμάτης

lord_dimos76
25/09/2007, 23:33
ΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΟΤ/ΤΕΣ ΑΝΑΛΟΓΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ-ΚΥΒΙΣΜΟΥ-ΜΑΚΡΟΣ ΤΙΜΟΝΙΟΥ!ΜΗ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ Ο ΜΠΟΞΕΡ,ΑΜΑ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ,ΠΕΡΝΑΣ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ.ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ 1150 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!ΚΟΛΛΑΩ ΟΠΟΥ ΚΟΛΛΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ON-OFF:ΣΤΟ ΠΗΞΙΜΟ!!!

ΖΗΜΙΑ ΣΤΟ ΜΠΟΞΕΡ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ,ΠΡΟΧΩΡΑ ΑΦΟΒΑ!ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΝΑ ΚΑΙΣ ΛΙΓΟ ΛΑΔΑΚΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ 1200 ΦΑΙΝΤΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΞΑΛΕΙΦΘΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ!

DimChios
26/09/2007, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από lord_dimos76
ΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΜΟΤ/ΤΕΣ ΑΝΑΛΟΓΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ-ΚΥΒΙΣΜΟΥ-ΜΑΚΡΟΣ ΤΙΜΟΝΙΟΥ!ΜΗ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ Ο ΜΠΟΞΕΡ,ΑΜΑ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΝΙ,ΠΕΡΝΑΣ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ.ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΟ 1150 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!ΚΟΛΛΑΩ ΟΠΟΥ ΚΟΛΛΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ON-OFF:ΣΤΟ ΠΗΞΙΜΟ!!!

ΖΗΜΙΑ ΣΤΟ ΜΠΟΞΕΡ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ,ΠΡΟΧΩΡΑ ΑΦΟΒΑ!ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΝΑ ΚΑΙΣ ΛΙΓΟ ΛΑΔΑΚΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ,ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ 1200 ΦΑΙΝΤΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΞΑΛΕΙΦΘΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ!



ΠΕΣ ΤΑ ΡΕ ΛΟΡΔΕ!!!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

lord_dimos76
26/09/2007, 20:13
ΓΕΙΑ ΣΟΥ DIM! :wave2: ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!;)

mannet80
12/11/2007, 13:49
το μηχανακι εχει απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΟΥΡΑΚΛΑ!!!


111783

Mexicanos
13/11/2007, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από mannet80
το μηχανακι εχει απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΟΥΡΑΚΛΑ!!!


Είναι να μην το ερωτευτείς?????????????????;)

BMW 1200ADV
13/01/2008, 16:02
ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΤΑ ΞΕΧΝΑΣ ΟΛΑ....ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΑΙ?...ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΑ ΑΠΟ ΨΗΛΑ..


116795