PDA

View Full Version : Ομαδα Ζητα



GeorgeFZR
10/03/2006, 00:24
Τι μπορεις να παθεις στα καλα του καθουμενου στο ελλαντα..


Σαββατο πρωι,ο πατερας μου κατεβενει να παρει κατι απο το αμαξι μας,και διαπιστωνει οτι αριστερο φτερο εχει "μπει" μεσα +φαναρι σπασμενο. Καποιος μας τρακαρε!!

Διπλα απο το σπιτι μας εχουμε οικοδομη,και ειχανε ερ8ει καμια 10 φορτηγα να παρουνε το χωμα..Παμε στους εργατες να ρωτησουμε και ολοι κανανε το κινεζο! Περνουμε την αστυνομια να ερ8ει να καταγραψει το γεγονος,+ τον ασφαλιστη μας.


Με τα πολλα εμφανηζετε ο οδηγος του φορτηγου που μας τρακαρε και μας λεει οτι του κανανε λα8ος σημα στην μανουβρα και μας εξησε το αμαξι μας..

Οκ λεμε κανενα προβλημα,ας ξεκινησουμε τα διαδικαστικα με τις ασφαλιστηκες..Ο οδηγος (απο το ονομα μαλλον ρωσοποντιος) μας λεει να κανει δηλωση απο την ασφαλιστικη του ΙΧ, και οχι απο το φορτηγο για να μην βρει το μπελα του απο την εταιρεια του.Ο πατερας μου, του ειπε να περιμενουμε την αστυνομια+τον ασφαλιστη μας και 8α κανουμε οτι μας συνβουλεψουν εκεινοι.

Μετα απο μια ωρα αναμονης, βλεπω ενα Ζητα να σταματα στην γωνια και να μας κοιτα,τον πλησιαζω και του λεω

Ε.εχετε μια κληση για τρακαρισμα?
Ζ Ε?
Ε τρακαραμε λεω,εσας στειλανε?
Ζ Εσυ?
Ε οχι ηταν παρκαρισμενο

Καβαλαει με την μηχανη το πεζοδρομιο και εγω επιστρεφω στο αμαξι οπου με περιμενει ο πατερας μου,και του λεω -πεσαμε σε περιπτωση. γυρναω προς το μερος οπου ειναι ο Ζητας και τον βλεπω στη μηχανη να μας κοιτα. Η αποσταση απο το αμαξι μας μεχρι το σημιο αυτο 9 μετρα
Λεω σε πατερα,παμε εκει γιατι αυτος δεν προκειτε να ερ8ει..
ακολου8ει Διαλογος χωρις υπερβολες και σαλτσες

Ε Καλημερα σας
Ζ Καληνυχτα! (σε εντονο υφος)
Ζ Μαιμουδιαριδες ε μαιμουδιαριδες!
Ε (Σε αυτο το σημειο τα εχω χασει)
Ε Μας τρακαρε το φορτηγο
Ζ Μου παρκαρες εκει ε? Μαιμουδιαρη..και μετα περνεις και εμας τηλεφωνο
Ε Τι εχει το παρκαρισμα Κυριε?
Ζ Εχεις παρκαρει σε γωνια Μαιμουδιαρη
Ε Ποια γωνια Κυριε?
Βγαζει Μπλοκακι και λεει σε πατερα Αδεια Διπλωμα και Ασφαλεια
Τα δινει ο πατερας μου και του λεει ο ζητας..Στο κατασχω εχει ληξει!
Μα το επαγγελματικο μου εχει ληξει Κυριε μου,το ερασιτεχνικο μου ληγει το 2065
Δεν εχει σημασια,στο κατασχω!

Εγω¨Τι σχεση εχει το διπλωμα του πατερα μου?Σας καλεσαμε να καταγραψετε το γεγονος,αν ηταν 8α σας εδινα το δικο μου
Ζ Μαιμουδιαριδες..πηγατε για μαλλι και 8α βγειτε κουρεμενοι!
Ε Τι εννοειτε Κυριε?
Μολις το ακουει φευγει απο την μηχανη και ερχετε κατα πανω μου
Σηκω φυγε να μην σε βλεπω μπροστα μου ρε,ακους που σου λεω
Κανω πισω και συνεχιζει να ερχετε κατα πανω μου
Κατεβηκες να μου το πεξεις εξυπνος ρε,με το τσιγαρακι σου..σηκω και φυγε
Τρομοκρατη8ηκα μην με χτυπησει και εφυγα
Ο πατερας μου με τα χιλια ζορια να προσπα8ει να γλυτωσει το διπλωμα του
Του το αφησε τελικα και του ειπε να παρει παραβολα και να παει τιν τριτη στο τμημα να το δει ο Ζητας
Του λεει ο πατερας μου,μα την δευτερα ειναι κλειστα λογο αργιας,
Δεν με νοιαζει,δικο σου προβλημα
Του λεει ο πατερας μου ,το δικο μου το ειδατε,δεν πρεπει να ελενξετε και τον αλλον οδηγο αν εχει τα χαρτια του?
Που ειναι? Λεει ο Ζητας
Εφυγε λεει ο πατερας μου
Δικο σου προβλημα αυτο,να τα κανονισετε μονοι σας

Με τα πολλα μας αφησε ενα χαρτι καταγραφης γεγονοτος και εφυγε
Τα της ασφαλιστικης τα βρηκαμε με τον οδηγο,αλλα η ολη συμπεριφορα του Ζητα ηταν απαραδεκτη.
Με εχουν σταματησει αρκετες φορες και ποτε δεν ειχα προβλημα,γιατι ξερω οτι οσο τους μιλας στο πλυθηντικο δεν 8α εχεις προβλημα.
Στην προκειμενη περιπτωση ημουν ευγενεστατος,αλλα ο τυπος μαλλον τον χωσανε στο 3μερο υπηρεσια και δεν 8α πεταξε χαρταετο,και την πληρωσαμε εμεις.
Πραγματικα κριμα για αυτη την Ομαδα Ζ,γιατι τους συμπα8ουσα και τους θαυμαζα,,
Γνωριζω οτι ο συγγεκριμενος Αρχιφυλακας ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας

SUPERMARIO
10/03/2006, 00:47
Φιλε μου πραγματικα επαθα πλακα με την συμπεριφορα του Ζητα.σιγουρα ολα τα δαχτυλα δε ειναι ιδια για να τους βαλουμε ολους στο ιδιο καλουπι.

γιατι δεν πηρες τον αριθμο του να πας να κανεις καταγγελια;

saki_tsan
10/03/2006, 01:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
Φιλε μου πραγματικα επαθα πλακα με την συμπεριφορα του Ζητα.σιγουρα ολα τα δαχτυλα δε ειναι ιδια για να τους βαλουμε ολους στο ιδιο καλουπι.

γιατι δεν πηρες τον αριθμο του να πας να κανεις καταγγελια;

Σωστοτατος!! Καταγγελια με τη μια! Τι θα πει δεν πεταξε χαρταετο! Εχουν υποχρεωση να σε σεβονται,ακου μαιμουδιαρηδες..!! :nono: Αν εχεις καποιο στοιχειο καταγγειλε τον τον κ@ριολη!! :mad: Αυτη η καταχρηση εξουσιας πολυ μου τη δινει στα νευρα!

stavrouliasp
10/03/2006, 05:17
:eek: :eek: :eek: :a53: :a53:

dirtbird
10/03/2006, 05:40
Πλάκα κάνεις έτσι?
Αν όχι, κατευθείαν καταγγελία στην υπηρεσία του για εκφοβισμό, επιθετική συμπεριφορά κ.τ.λ. με τον δικηγόρο σου.
Τους πληρώνουμε για να βοηθάνε όχι για να παριστάνουν τους τραμπούκους.:yuck:

DimChios
10/03/2006, 07:17
Tί είπες τώρα??? :eyepop: Πέραν των άλλων, "μαΐμουδιάρη"???? :a26: Ρε μέχρι που μπορεί να καθόμουν να τις φάω (ειδικά αν είχα μάρτυρες) για να τον ξεσκίσω μετά τον μπινέ!!! :a31: Ακους εκεί ρε το τσ@γλ@νι του κερ@τ@!!!

GeorgeFZR
10/03/2006, 07:57
και να παω τι 8α γινει?

Μηπως Απο αρχιφυλακας 8α γινει τροχονομος?

Μηπως 8α απολυθει?? Δημοσιο Foreva

Η μηπως 8α μα8ει τροπους?? Αυτους τους αποκτας απο το σπιτι σου...

Τεσπα, η δικια μου φιλοσοφια ειναι οτι σε αυτη την ζωη ολα ειναι δανεικα και πως οτι κανεις καποια στιγμη θα το υποστεις..

Αλλωστε δεν μου εμεινε και πολυς καιρος που 8α συνεχισω να ζω σε αυτη την χωρα και να πληρωνω τετοιες μουτσουνες
:wave2:

AFTER
10/03/2006, 08:03
Ευαγγελατο και Χιο φιλε μου!
Βγαλτον στα παραθυρα, θα σε παρακαλανε απο τα καναλια!

rsp
10/03/2006, 08:44
Πανω στο χαρτι που σου αφησε θα εχει λογικα και το ονομα του, με αυτο το χαρτι στο διοικητη του τμηματος και καταγγελια για την συμπεριφορα του, και την επομενη φορα μην κανεις πισω, ζητα του ευγενικα το νουμερο του και κατεγγηλε τον μετα.

koutroulis
10/03/2006, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ευαγγελατο και Χιο φιλε μου!
Βγαλτον στα παραθυρα, θα σε παρακαλανε απο τα καναλια!


σωστός

κρά κάνουνε για τέτοια


:lol:

ronin1
10/03/2006, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Tί είπες τώρα??? :eyepop: Πέραν των άλλων, "μαΐμουδιάρη"???? :a26: Ρε μέχρι που μπορεί να καθόμουν να τις φάω (ειδικά αν είχα μάρτυρες) για να τον ξεσκίσω μετά τον μπινέ!!! :a31: Ακους εκεί ρε το τσ@γλ@νι του κερ@τ@!!!


απαράδεκτος ο Ζ, αλλά ακούω συνέχεια τη φράση να τις να με δείρει, με ποιό δι΄καίωμα ρε μάγκες από που κ ως που να σηκώσει χέρι ο οποιοσδήποτε πάνω σου ?
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΧΕΡΙ.....

ktm640lc4
10/03/2006, 10:46
Μην κανεις απολυτως τιποτα.

Δεν θα καταφερεις τιποτα, θα χασεις τα λεφτα σου σε δικαστηρια στο τελος θα αθωωσουν τον μπατσο, Σιγα τι εκανε? μαιμου σε ειπε, και στο τελος τα νευρα σου θα εχουν γινει κουρελια.

Λυπαμαι αλλα ζεις στην ελλαδα.

GeorgeFZR
10/03/2006, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Μην κανεις απολυτως τιποτα.

Δεν θα καταφερεις τιποτα, θα χασεις τα λεφτα σου σε δικαστηρια στο τελος θα αθωωσουν τον μπατσο, Σιγα τι εκανε? μαιμου σε ειπε, και στο τελος τα νευρα σου θα εχουν γινει κουρελια.

Λυπαμαι αλλα ζεις στην ελλαδα.

Σωστα δεν εκανε και τιποτα,αφου δεν τραβηξε και πιστολι να εκπυσοκροτησει παλι καλα:rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

saki_tsan
10/03/2006, 11:05
Tι να μην κανει τιποτα ρε παιδια! Ψωμι απο εμας τρωνε οι μ@λ@κες!! :mad: Να ητανε κανενας τσογλ@νος με προκλητικη συμπεριφορα κτλ,ενταξει,να του την πει,αλλα στα καλα καθουμενα εκει που καθεται με τον πατερα του ο ανθρωπος και περιμενει να λυσει το προβλημα με το χτυπημενο αμαξι του??! Και δαρμενος και πηδηγμενος??? :nono: Να τον καταγγειλει! Και τι θα τον κανουνε,τσους μαρτυρες ειχε (φανταζομαι)!

Stergios69
10/03/2006, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από GeorgeFZR
και να παω τι 8α γινει?

Μηπως Απο αρχιφυλακας 8α γινει τροχονομος?

Μηπως 8α απολυθει?? Δημοσιο Foreva

Η μηπως 8α μα8ει τροπους?? Αυτους τους αποκτας απο το σπιτι σου...


Αλλωστε δεν μου εμεινε και πολυς καιρος που 8α συνεχισω να ζω σε αυτη την χωρα και να πληρωνω τετοιες μουτσουνες
:wave2:

Ναι ρε συ, αλλά αν στείλεις δικηγόρο με μια έγγραφη καταγγελία και μάρτυρες, στο τμήμα, πιστεύω ότι μάλλον θα σκεφτεί δύο φορές πριν ξαναμιλήσει έτσι, καθότι φαίνεται κλασσική περίπτωση θρασύδειλου τυπάκου.

SF
10/03/2006, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από GeorgeFZR
και να παω τι 8α γινει?

Μηπως Απο αρχιφυλακας 8α γινει τροχονομος?

Μηπως 8α απολυθει?? Δημοσιο Foreva

Η μηπως 8α μα8ει τροπους?? Αυτους τους αποκτας απο το σπιτι σου...

Τεσπα, η δικια μου φιλοσοφια ειναι οτι σε αυτη την ζωη ολα ειναι δανεικα και πως οτι κανεις καποια στιγμη θα το υποστεις..

Αλλωστε δεν μου εμεινε και πολυς καιρος που 8α συνεχισω να ζω σε αυτη την χωρα και να πληρωνω τετοιες μουτσουνες
:wave2:


ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ????????

Όχι ρε φίλε! Αυτή η ηττοπαθής στάση μας είναι που τους δίνει τροφή και χώρο. Τα ζώα στο μαντρί ανήκουν.

Πας καρφί στον Διοικητή. Ο "Ζ" έχει παραβεί το ΝΟΜΟ. Ασε τις φιλοσοφίες και πήγαινε στον διοικητή του ζώου...

makis206
10/03/2006, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ????????
Όχι ρε φίλε! Αυτή η ηττοπαθής στάση μας είναι που τους δίνει τροφή και χώρο. Τα ζώα στο μαντρί ανήκουν.
Πας καρφί στον Διοικητή. Ο "Ζ" έχει παραβεί το ΝΟΜΟ. Ασε τις φιλοσοφίες και πήγαινε στον διοικητή του ζώου...

+100.000

Απο πότε τα γαλόνια προσφέρουν και αρχίδια στους άντρες ;

Στον πλυθηντικό και με πολύ ευγένεια είχε την υποχρέωση να σου μιλήσει, το ξέρεις ;

Εγω πάντως δεν θα τον άφηνα έτσι, ούτε καν τη στιγμή που θα μου μιλούσε μ'αυτόν τον τρόπο. Δεν μ'αρέσουνε οι τσαμπουκάδες κι οι τσακωμοί, τους αποφεύγω σαν τον διάολο το λιβάνι, αλλά δεν γουστάρω μαλάκες που θίγουν μ'αυτόν τον αισχρό τρόπο την ανθρώπινη αξιοπρέπεια.
Έλεος δηλαδή...

:beer: :beer:

alximistis
10/03/2006, 12:14
"ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ????????
Όχι ρε φίλε! Αυτή η ηττοπαθής στάση μας είναι που τους δίνει τροφή και χώρο. Τα ζώα στο μαντρί ανήκουν.
Πας καρφί στον Διοικητή. Ο "Ζ" έχει παραβεί το ΝΟΜΟ. Ασε τις φιλοσοφίες και πήγαινε στον διοικητή του ζώου... "

"Ναι ρε συ, αλλά αν στείλεις δικηγόρο με μια έγγραφη καταγγελία και μάρτυρες, στο τμήμα, πιστεύω ότι μάλλον θα σκεφτεί δύο φορές πριν ξαναμιλήσει έτσι, καθότι φαίνεται κλασσική περίπτωση θρασύδειλου τυπάκου."

Ναι... και μετά... ξυπνήσατε...
συγνώμη που είμαι τόσο μα τόσο απόλυτος αλλά δυστυχώς παίδες ζούμε στο... Ελλάντα!
Αυτή είναι η πραγματικότητα!
Όπου και να πας φίλε μου άκρη δεν θα βγάλεις. Το πολύ-πολύ να σου πούνε άμα είναι ευγενικοί ένα εντάξει συμβαίνουν αυτά και θα λήξει το θέμα εκεί.
Μπορώ να σου αναφέρω άπειρα περιστατικά από φίλους γνωστούς αλλά και λίγα δικά μου.
Ξέχασε το...

ktm640lc4
10/03/2006, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από GeorgeFZR
Σωστα δεν εκανε και τιποτα,αφου δεν τραβηξε και πιστολι να εκπυσοκροτησει παλι καλα:rotflmao: :rotflmao:

:wave2:


Αδερφε εννοειται οτι εκανε μαλακια, ειρωνικα το εγραψα οτι μονο μαιμου σε ειπε ο μπατσος.

Αλλα οπως εγραψα, ελλαδα ζεις. Ασχολιαστο.

makis206
10/03/2006, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Αλλα οπως εγραψα, ελλαδα ζεις. Ασχολιαστο.

Αυτό είναι το κακό.. δεν βρίσκεις το δίκιο σου πουθενά και τι σου μένει; Ο Τριανταφυλλόπουλος και τα κανάλια ;;

Μα πρέπει να του κάτσει μια μετάθεση στα Σφακιά του κυρίου αυτού και θα καλοπεράσει μόλις του βάλουνε τη μανιβέλα στον κώλο και του κοτσάρουν και το παρατσούκλι "λατέρνα".

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Γελάω...

απο την αγανάκτηση:alien:

Stergios69
10/03/2006, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
"ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ????????


Αυτή είναι η πραγματικότητα!
Όπου και να πας φίλε μου άκρη δεν θα βγάλεις. Το πολύ-πολύ να σου πούνε άμα είναι ευγενικοί ένα εντάξει συμβαίνουν αυτά και θα λήξει το θέμα εκεί.

Ξέχασε το...
Μα αυτο ακριβώς... Αν ο κύριος έχει 2-3 ΓΡΑΠΤΕΣ καταγγελίες εις βάρος του και πάθει καμιά κράτηση μισθού ή βαθμού μήπως στρώσει;
Αυτή η απάθεια και ''εγώ θα βγάλω το φίδι από την τρύπα'' τον έφτασε εκεί τον ζητα, γιατί σου λέει μέχρι τώρα δεν με πείραξε κανένανα.

Multi-Duc
10/03/2006, 12:47
αυτο που ακουσανε τα αυτια μου, οχι μονο ειναι πρωτοφανες ,εξοργιστικο και απαιτει αμεση καταγγελια , αλλα για να ειμαι ειλικρινης ειναι τοσο χοντρο που δυσκολευομαι ακομα να πιστεψω οτι εγινε οντως.

Τι να πω .....

ktm640lc4
10/03/2006, 12:55
Μπα εγω αμεσως το πιστευω.

Ρε παιδια δεν ειμαστε χτεσινοι. Δυστηχως ζουμε σε μια ''χωρα'' (:lol: :rotflmao:) που δεν λειτουργει τιποτα.

Εγω δεν θα εκανα τιποτα, παντως αν θελει το παλικαρι να το κυνηγησει ας το κανει, οφειλω ομως να γραψω μιας και ειμαι μελος ενος φορουμ και ενδιαφερομαι για τα υπολοιπα μελοι να ΜΗΝ το κανει.


Αν μπορουσε να γινει αυτο που λετε και ο καθενας να παει να κανει καταγγελια οταν συμβαινει κατι τετοιο τωρα θα μιλουσε πολυ καλυτερα η αστυνομια, αλλα το συστημα ενας απο τους λογους που ειναι αργο ειναι ακριβως για να σε αποτρεψει να κανεις τετοιες κινησεις.

Να σε κανει να λες, ''που να τραβιεμαι τωρα'', χεστο.

Τιποτα δεν ειναι τυχαιο.

SF
10/03/2006, 13:04
Ρε σεις αλχημιστή και κατεμ...

Δηλαδή αν σας πλακώσει κάποιος μάγκας στο ξύλο στη μέση του δρόμου, θα γυρίσετε σπίτι σας και θα πειτε κι ευχαριστώ που δε σας σκότωσε? Μόνο και μόνο επειδή "ζούμε στο ελλάντα" και "όλα είναι σκατά"?

Το ΜΙΣΟ μέρος του προβλήματος είναι αυτοί!

Το ΑΛΛΟ ΜΙΣΟ είστε "εσείς" που κρατάτε παθητική στάση.

Έλεος δηλαδή!!!!!!!!!!


Και ΝΑΙ, οι καταγγελίες ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ! Αν δε δούλευαν κι αυτές, θα ήμαστε ήδη εκτός χάρτη...

SF
10/03/2006, 13:06
Κι επι τη ευκαιρία, σύντομα θα ποστάρω ένα "εκπαιδευτικό" ποστ, σχετικό με τα παράπονα προς το κράτος...

ktm640lc4
10/03/2006, 13:21
Αδερφε δεν λεω για καποιον ασχετο που θα γινει τσαμπουκας στο δρομο. Ναι τοτε σε περιπτωση που επιλεξεις να μην πλακωθεις και να τον πας δικαστικα, ναι κανεις καταγγελια και μαλιστα δουλευει μια χαρα.

Εγω και νομιζω και ο ιδιοκτητης του ποστ εγραψε για αστυνομια. Εδω αλλαζει. Το κρατος χεστηκε για τις διαφορες που εχουν οι πολιτες μεταξυ τους οχι ομως και τις διαφορες που εχουν οι πολιτες με την αστυνομια (κρατος).

Μην παραμυθιαζεστε με το νομο. Δεν δουλευει τιποτα εδω. Βεβαια αν εχεις λεφτα και διαθεση το κυνηγας, αν δεν εχεις, οπως το 90% των ελληνων καθεσαι στα αυγα σου και βλεπεις τηλεοραση.

Βεβαια αν εχεις λεφτα και γινει τιποτα τετοιο του λες να παει να γαμηθει πας δικαστηριο πληρωνεις και φευγεις.

SF
10/03/2006, 13:30
Κοίτα, κι εγώ όταν το φιλοσοφώ, αναγνωρίζω ότι ο νόμος 'φτιάχνεται από το κεφάλαιο απλά και μόνο για το εξυπηρετεί' κλπ κλπ και είμαι κι εγώ μάρτυρας της πικρής αλήθειας "η αστυνομία με έχει χεσμένο" κλπ κλπ.

ΑΛΛΑ δε θα σταθώ εκεί. Αλλιώς ...ας αυτοκτονήσω από τώρα.

Και στο κάτω κάτω, μια μια απλή ΔΩΡΕΑΝ καταγγελία συζητάμε. ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ! Ενα κομματι χαρτί και λίγος χρόνος. Έλεος. Για τη γαμωεφορία αφιερώνουμε 100πλάσιο χρόνο, κάθε χρόνο!

Το κράτος δεν είναι ακριβώς αναίσθητο. Είναι συγκλονιστικά αργό και εξωφρενικά ηλίθιο. Αλλά δε μπορώ σε καμία περίπτωση να δεχτώ τέτοιου είδους αντίδράσεις "δε βαριέσαι, δε θα γίνει τίποτα".

Με αυτή τη στάση, και σε 200 χρόνια τα ίδια χάλια θα είμαστε. Δραστηριοποιηθείτε γαμώτο!!! Όχι μόνο μαζικές πορείες και κουραφέξαλα... ΖΗΤΗΣΤΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΔΙΚΙΟ ΣΑΣ ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΩΣ!!!!! Το σύνταγμα και ο νόμος προβλέπουν πολλούς τρόπους.

Gandalf dr685sm
10/03/2006, 13:40
το τι θα μπορεί να γίνει είναι πραγματικά άγνωστο...

Έχει δίκιο ο SF...

Ειδικά αν εκείνη την στιγμή , έπαιρνες τον δικηγόρο σου , μπροστά του, και έλεγες το τι συνέβαινε και ζήταγες οδηγίες για το πως να πράξεις, να είσαι σίγουρος οτι, ναι μεν θα έλεγε διάφορα και θα ούρλιαζε αλλά στην πραγματικότητα, θα είχε πάρει πίσω όλα όσα έλεγε...

Απλά μπορεί να πέρναγε κυκεώνα ο πατέρας σου , με το δίπλωμα του...

Μην ξεχνάς οτι θα έψαχνε και την παραμικρή παρανομία για να σας έκανε μετά την ζωή δύσκολη...

Είναι πραγματικά , εκείνη την στιγμή πόσο θες να το τραβήξεις...

Αν πάντως εκείνη την στιγμή σε χτύπαγε , σε άμυνα , απλά του.....σπας το κεφάλι με μάρτυρες γύρω και το ευχαριστιέσαι...
Ούτως ή άλλως μετά θα προφασιστεί αντίσταση κατά αρχής , οπότε ας έχει και τα σημάδια...


Gandalf

ktm640lc4
10/03/2006, 13:49
Χωρις παρεξηγηση παιδια αυτα τα ελεγα οταν ημουν 18 χρονων.

Τωρα κανω μοκο. Οπως ολοι. Λυπαμαι αλλα ετσι ειναι.

Και ξερεις, αν ημουν εξω ή ημουν ευρωπαιος πολιτης θα το κυνηγουσα. Ποτε ομως στην Ελλαδα. Ποτε των ποτων.

Εχω προσωπικη εμπειρια, γιαυτο.


Τωρα εσεις οτι θετε καντε. (Οποιος βγαινει απο το μαντρι τον τρωνε οι λυκοι)


Φιλικα.

Gandalf dr685sm
10/03/2006, 13:54
Οποιος βγαινει απο το μαντρι τον τρωνε οι λυκοι

μπορεί να μείνεις και μέσα όμως και να σε γ...σει ο τσοπάνης ή να σε πάνε για σφαχτό....

Απλά είναι επιλογή όπως είπες...

Μόκο θα κάνω , μόνο αν έχω κάνει μαλακία.... απο εκεί και πέρα, θα πώ αυτά που πρέπει να πώ , πάντα αναλογιζόμενος τις ευθύνες μου....

Gandalf

ktm640lc4
10/03/2006, 14:05
Ο καθενας εχει την αποψη του.

Σεβαστο.

:wave2:

LittleJohn
10/03/2006, 14:33
Εν μέρη ο ktm640lc ,έχει δίκαιο. Ζούμε σε μιά χώρα που δεν ``λειτουργεί`` τίποτα και που δεν υπάρχει ίχνος παιδείας (κυρίως κρατικής, αλλά όχι μόνο...). Που να ψάχεις να βρείς το δίκιο σου μέσα σε τόσο μπάχαλο? Άσε που 9,9 στις 10, θα βγείς και κουρεμένος...

Από την άλλη είναι και αυτο το --ΓΑΜΩΤΟ``! Υποτίθεται οτί είσαι ένας νόμιμος, νομοταγής, φορολογούμενος πολίτης, κάθε μέρα σε `ξεζουμίζουν`` με τον ένα ή τον άλλο τρόπο ,σέ όλα τα επίπεδα της ζωής σου. Όταν έρθει η ώρα ,ζητάς δικαιωματικά από το κράτος λίγη μέριμνα και αυτό γυρνάει και σε φτύνει κατάμουτρα.

Ε το κερατό μου μέσα! Είναι να μην αγανακτάς?


Τι πρέπει να κάνει αυτός ο άνθρωπος για να βρεί το δίκιο του στο Ελλάντα του 2006`? Πρέπει να κάνει κάτι, ή να κρυφτεί πίσω από το δαχτυλό του και να ``καταπιεί`` άλλον ένα γαϊδαρο? Πραγματικά ΕΓΩ προσωπικά δεν θα μπορούσα να απαντήσω!!!

Προφανώς η περηφάνεια του Έλληνα ,σταματάει στα ``γυροβολιά`` στις πίστες των μπουζουκτσίδικων και στις μούτζες των δρόμων...


---------------------------------------------------------------------------

ktm640lc4
10/03/2006, 14:37
[i]

Προφανώς η περηφάνεια του Έλληνα ,σταματάει στα ``γυροβολιά`` στις πίστες των μπουζουκτσίδικων και στις μούτζες των δρόμων...


--------------------------------------------------------------------------- [/B]



Ετσι ακριβως.

latris mixanis
10/03/2006, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από GeorgeFZR
ακολου8ει Διαλογος χωρις υπερβολες και σαλτσες

Ε Καλημερα σας
Ζ Καληνυχτα! (σε εντονο υφος)
Ζ Μαιμουδιαριδες ε μαιμουδιαριδες!
Ε (Σε αυτο το σημειο τα εχω χασει)
Ε Μας τρακαρε το φορτηγο
Ζ Μου παρκαρες εκει ε? Μαιμουδιαρη..και μετα περνεις και εμας τηλεφωνο
Ε Τι εχει το παρκαρισμα Κυριε?
Ζ Εχεις παρκαρει σε γωνια Μαιμουδιαρη
Ε Ποια γωνια Κυριε?
Βγαζει Μπλοκακι και λεει σε πατερα Αδεια Διπλωμα και Ασφαλεια
Τα δινει ο πατερας μου και του λεει ο ζητας..Στο κατασχω εχει ληξει!
Μα το επαγγελματικο μου εχει ληξει Κυριε μου,το ερασιτεχνικο μου ληγει το 2065
Δεν εχει σημασια,στο κατασχω!

Εγω¨Τι σχεση εχει το διπλωμα του πατερα μου?Σας καλεσαμε να καταγραψετε το γεγονος,αν ηταν 8α σας εδινα το δικο μου
Ζ Μαιμουδιαριδες..πηγατε για μαλλι και 8α βγειτε κουρεμενοι!
Ε Τι εννοειτε Κυριε?
Μολις το ακουει φευγει απο την μηχανη και ερχετε κατα πανω μου
Σηκω φυγε να μην σε βλεπω μπροστα μου ρε,ακους που σου λεω
Κανω πισω και συνεχιζει να ερχετε κατα πανω μου
Κατεβηκες να μου το πεξεις εξυπνος ρε,με το τσιγαρακι σου..σηκω και φυγε
Τρομοκρατη8ηκα μην με χτυπησει και εφυγα
Ο πατερας μου με τα χιλια ζορια να προσπα8ει να γλυτωσει το διπλωμα του
Του το αφησε τελικα και του ειπε να παρει παραβολα και να παει τιν τριτη στο τμημα να το δει ο Ζητας
Του λεει ο πατερας μου,μα την δευτερα ειναι κλειστα λογο αργιας,
Δεν με νοιαζει,δικο σου προβλημα
Του λεει ο πατερας μου ,το δικο μου το ειδατε,δεν πρεπει να ελενξετε και τον αλλον οδηγο αν εχει τα χαρτια του?
Που ειναι? Λεει ο Ζητας
Εφυγε λεει ο πατερας μου
Δικο σου προβλημα αυτο,να τα κανονισετε μονοι σας

Με τα πολλα μας αφησε ενα χαρτι καταγραφης γεγονοτος και εφυγε
Τα της ασφαλιστικης τα βρηκαμε με τον οδηγο,αλλα η ολη συμπεριφορα του Ζητα ηταν απαραδεκτη.
Με εχουν σταματησει αρκετες φορες και ποτε δεν ειχα προβλημα,γιατι ξερω οτι οσο τους μιλας στο πλυθηντικο δεν 8α εχεις προβλημα.
Στην προκειμενη περιπτωση ημουν ευγενεστατος,αλλα ο τυπος μαλλον τον χωσανε στο 3μερο υπηρεσια και δεν 8α πεταξε χαρταετο,και την πληρωσαμε εμεις.
Πραγματικα κριμα για αυτη την Ομαδα Ζ,γιατι τους συμπα8ουσα και τους θαυμαζα,,
Γνωριζω οτι ο συγγεκριμενος Αρχιφυλακας ειναι η εξαιρεση και οχι ο κανονας [/B]


:eek: :hypnotize :eek:

Νομίζω ότι τα παιδιά έχουν δίκιο και πρέπει να πας κάνεις καταγγελία!!
Πρέπει επιτέλους να καταλάβουν ότι δεν είμαστε άβουλα πλάσματα!

PeterMurphy
10/03/2006, 14:46
Oute kan na sebastei ton patera...Zwa mia fora Zwa panta file moy...To palio#@#@# ...ta pira...Poy milas etsi re bine?Akou kei..maimoydiari..

ΚΡΗΤΙΚΟΣ
10/03/2006, 15:12
Κλασσικη περιπτωση ρε!!!Εβαλε μια στολη και του ξαναφυτρωσαν τα αρχιδια που του εκοψε η γυναικα του,η μανα του η δε ξερω και εγω ποιος αλλος...Επρεπε να αντιδρασεις...
Δηλαδη αν ειχες τρακαρει εσυ τον αλλο τι θα σου εκανε???Θα σε σκοτωνε???
Πρεπει κανονικα να σε χαιρετανε οπως χαιρετανε αξιωματικο και να σου μιλανε στον πληθυντικο και ευγενεστατα
Μη ξεχνας οτι ειναι ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΣΟΥ αφου με τα λεφτακια που εσυ βγαζεις και πληρωνεις φορο παιρνει μισθο
Δυστυχως ομως ολα ειναι θεμα παιδειας.Ευτυχως που τυποι σαν και αυτον ειναι η μειοψηφια (πλεον)
Και κατι αλλο.Οταν καποιος Ζ η αστυνομικος φερεται αναλογα,να φερεστε και εσεις αναλογα.Ειδικα αμα ειναι και καποιος μαρτυρας σας εκει
Εγω αυτο κανω τουλαχιστον και στη τελικη αμα ο αλλος νομιζει οτι ειναι μαγκας ας τη βγαλει να τις μετρησουμε(τις μαγκιες μας)
Ουτε τραμπουκος ειμαι,ουτε καφρος απλα απαιτω τα αυτονοητα:Να με αντιμετωπιζουν σαν νοημον ον που ειμαι και να μου φερονται οπως φερομαι και εγω, με σεβασμο και ευγενεια

gerodim
10/03/2006, 15:20
http://www.synigoros.gr/

ktm640lc4
10/03/2006, 15:22
Ειχα σκοπο να μην ξανααπαντησω στο ποστ αλλα....




Παιδια τι λετε τωρα?

Θα μπορουσε να τον πλακωσει στις μαπες τον ανθρωπο και μετα να ισχυριστει οτι εγινε αντισταση κατα της αρχης.

Τι λετε τωρα? Ο μπατσος στο δικαστηριο εχει ατου. Ειναι κρατικο οργανο που λεει παντα αληθεια. Εσυ για να πεις οτι εγινε κατι πρεπει να εχεις μαρτυρες καμια 10αρια και βλεπουμε.


Πατηστε λιγο φρενο γιατι θα βρεθητε προ εκπληξεως λεμε.
Εγω ειμαι παθων.


Over n out.

ktm640lc4
10/03/2006, 15:25
Οσο για τον το υπαλληλικι που ειπε ο φιλος ποιο πανω οι μπατσοι πληρωνουν και αυτοι φορους και απο αυτους παιρνουμε και εμεις μισθους. Οποτε.....ακυρο.

ΚΡΗΤΙΚΟΣ
10/03/2006, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Οσο για τον το υπαλληλικι που ειπε ο φιλος ποιο πανω οι μπατσοι πληρωνουν και αυτοι φορους και απο αυτους παιρνουμε και εμεις μισθους. Οποτε.....ακυρο.


Δηλαδη απο τις κρατησεις των μισθων 30.000 μπατσων πληρωνονται ολοι οι υπολοιποι Ελληνες...Μαλλον το αντιθετο ισχυει...Οταν λεω να αντιδρασει δε λεω να τον πλακωσει αλλα να διεκδικησει τα δικαιωματα που εχει ως ΑΝΘΡΩΠΟΣ...
Και ξαναλεω οτι ευτυχως τετοια παραδειγματα αποτελουν μειοψηφια.
Στην τελικη απο ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ αλλη δημοσια υπηρεσια εχεις παραπονο δεν παιρνεις τηλεφωνο για να διαμαρτυρηθεις αν εχεις δικιο???Δηλαδη με τον μπατσο γιατι να μην κανεις το ιδιο???Μη σε κανει ντα???
Τωρα αμα εσυ εχεις καει στο χυλο και φυσας το γιαουρτι αλλη ιστορια...

P.S. Nothing Personal.Απλη διασταση αποψεων

GeorgeFZR
10/03/2006, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
το τι θα μπορεί να γίνει είναι πραγματικά άγνωστο...

Έχει δίκιο ο SF...

Ειδικά αν εκείνη την στιγμή , έπαιρνες τον δικηγόρο σου , μπροστά του, και έλεγες το τι συνέβαινε και ζήταγες οδηγίες για το πως να πράξεις, να είσαι σίγουρος οτι, ναι μεν θα έλεγε διάφορα και θα ούρλιαζε αλλά στην πραγματικότητα, θα είχε πάρει πίσω όλα όσα έλεγε...

Απλά μπορεί να πέρναγε κυκεώνα ο πατέρας σου , με το δίπλωμα του...

Μην ξεχνάς οτι θα έψαχνε και την παραμικρή παρανομία για να σας έκανε μετά την ζωή δύσκολη...

Είναι πραγματικά , εκείνη την στιγμή πόσο θες να το τραβήξεις...

Αν πάντως εκείνη την στιγμή σε χτύπαγε , σε άμυνα , απλά του.....σπας το κεφάλι με μάρτυρες γύρω και το ευχαριστιέσαι...
Ούτως ή άλλως μετά θα προφασιστεί αντίσταση κατά αρχής , οπότε ας έχει και τα σημάδια...


Gandalf




Gandalf Με καλυψες 1000%

Ευχαριστω για ολες τις γνωμες σας,πραγματικα εκεινη την μερα ενιωσα πολυ μαλακας και αδικημενος,ουτε εκανα κατι παρανομο,ουτε κανας χουλιγκανος ειμαι..
Αν ειχα λεφτα και χρονο για σπαταλη να ειστε σιγουροι οτι δεν 8α καθομουν με σταυρωμενα τα χερια.
Το 8εμα ειναι οτι σε λιγοτερο απο 1 μηνα φευγω για μονιμη εγκατασταση στην Αγγλια,και ετσι αυτα τα μιζερα "τυπακια" 8α παψουν να με απασχολουν.
:wave2:

Stergios69
10/03/2006, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από GeorgeFZR

Το 8εμα ειναι οτι σε λιγοτερο απο 1 μηνα φευγω για μονιμη εγκατασταση στην Αγγλια,και ετσι αυτα τα μιζερα "τυπακια" 8α παψουν να με απασχολουν.
:wave2:
Πόσο σε ζηλεύω... :bigcry: :bigcry: :bigcry:

gcrook
11/03/2006, 00:49
Κριμα ρε Τζωρτζ που δεν κινηθηκες οπως σου ειπε ο SF.Σου ειχα πει οτι κακως τα βλεπεις αρνητικα.
Ουτε θα σου κοστιζε κατι ουτε θα κινδυνευες, και θα εβγαινε και αποτελεσμα.
Το ξερω πολυ καλα(τοσο καλα που δεν θελω να το γραψω εδω μεσα για προσωπικους λογους), οτι σε αυτες τις περιπτωσεις οι συγκεκριμενοι κυριοι περνανε πειθαρχικο, και γενικα αν μαζευτουν καταγγελιες δεν την σκαπουλαρουν τοσο ευκολα.
Μην νομιζετε οτι αν κανετε καταγγελια σε τετοιες περιπτωσεις, το χαρτακι θα καταληξει στο καλαθι των αχρηστων.

Ο συγκεκριμενος αστυνομικος αν κρινω απο την συμπεριφορα του, μπορει να ηταν ηδη στην κοψη του ξυραφιου, η να το ειχαν στην μπουκα οι συναδελφοι του η ο διοικητης του, και να εψαχναν πχ ευκαιρια να τον πηδηξουν.
Αν ρε Γιωργο εσυ και εγω δεν τους δωσουμε αυτη την ευκαιρια, τοτε κατι τετοιοι μαλακες θα συνεχισουν να μας απαυτωνουν κανονικα και με την συγκαταθεση μας.

Υ.Γ Ο πατερας σου εβγαλε ακρη;

GeorgeFZR
11/03/2006, 03:57
Αν και ο ζητας εγραψε και καλα οτι ειχαμε παρκαρει σε γωνια, ο ασφαλιστης που ηρθε στο σημειο δεν διαπιστωσε ευθηνη δικια μας..So το αμαξι ειναι σε φαναρτζηδικο για επισκευη,εγινε φιλικη δηλωση και ολα καλα.

Οσο για τα παραβολα που ζητησε ο Χαζοβιολης απο τον πατερα μου,για το και καλα ληγμενο διπλωμα ο πατερας τον εγραψε εκει που κανει τζιζ:rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

PeterMurphy
11/03/2006, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gerodim
http://www.synigoros.gr/


Sostos re gerodim!Mpes edw k anefere to ,mi to afiseis etsi !De borei i kathe @@ia me stoli na feretai etsi!

FZR600R
12/03/2006, 04:24
Ακριβως επειδη ζεις Greece μπορουσες να αντιδρασεις αναλογως σε τετοιες περιπτωσεις. Μου εχουν κατσει και μενα φασεις με μπατσους αλλα δε λεω ιστοριες γιατι ειναι απιστευτες και χαρακτηριστικες (σχετικα με την δικη μου αντιδραση ).

Παντως μου φανηκε πολυ αστειο το περιστατικο και ενω εχω χοντρες φασεις με αστυν., μου περνα απο το μυαλο οτι μπορει ο Ζ να διεκρινε καποιο στιλακι απο μερους σου... μηπως - λεω μηπως?

Μου θυμιζει κατι σε στιλ.. ..κερατουκλη ε κερατουκλη .

naxiotis
12/03/2006, 09:28
ΑΠΛΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ.Ο ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑΤΙ Η "Ζ" ΔΕΝ ΕΠΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΣΕ ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ.ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΑΙ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ "ΖΗΤΑ".ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!!!!!!ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΚΑΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΙΔΙΑ:nono: ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΤΗΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΤΟΥ "ΟΡΓΑΝΟΥ" ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΡΟΠΟΥΣ Ο "ΚΥΡΙΟΣ".ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΠΕΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΛΗΓΕΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΦΑΙΡΕΣΟΥΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΤΡΕΞΙΜΟ .ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΑΛΛΟ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟ "Ζ" ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΔΡΑΣΗ.ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ:wave2: :wave2: :beer:

GeorgeFZR
12/03/2006, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R
Ακριβως επειδη ζεις Greece μπορουσες να αντιδρασεις αναλογως σε τετοιες περιπτωσεις. Μου εχουν κατσει και μενα φασεις με μπατσους αλλα δε λεω ιστοριες γιατι ειναι απιστευτες και χαρακτηριστικες (σχετικα με την δικη μου αντιδραση ).

Παντως μου φανηκε πολυ αστειο το περιστατικο και ενω εχω χοντρες φασεις με αστυν., μου περνα απο το μυαλο οτι μπορει ο Ζ να διεκρινε καποιο στιλακι απο μερους σου... μηπως - λεω μηπως?

Μου θυμιζει κατι σε στιλ.. ..κερατουκλη ε κερατουκλη .


Τι εννοεις στυλακι φιλε μου? Εχω καλυτερα πραγματα να κανω απο το να το παιζω μαγκας και τσαμπουκας..ειδικα σε αστυνομικους...

Ουτε καγκουρης ειμαι,ουτε και ψευτομαγκακος..Αν ποτε ερ8ω δελεαρ 8α το διαπιστωσεις και μονος σου..Ακους Crooki?:p

GeorgeFZR
12/03/2006, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από naxiotis
ΑΠΛΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ.Ο ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΧΑΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΙΑΤΙ Η "Ζ" ΔΕΝ ΕΠΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΣΕ ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΙΣ.ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΑΙ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ "ΖΗΤΑ".ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!!!!!!ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΚΑΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΙΔΙΑ:nono: ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΤΗΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΤΟΥ "ΟΡΓΑΝΟΥ" ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΡΟΠΟΥΣ Ο "ΚΥΡΙΟΣ".ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΠΕΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΝΕΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΛΗΓΕΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΦΑΙΡΕΣΟΥΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΤΡΕΞΙΜΟ .ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΑΛΛΟ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΣ ΜΕ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟ "Ζ" ΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΔΡΑΣΗ.ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ:wave2: :wave2: :beer:

Ο πατερας μου εχει επισημο χαρτι απο το υπουργειο οτι το διπλωμα του,το ερασιτεχνικο ληγει το 2015

Δεν με πολυενδιαφερει εαν ο Κυριος αυτος ανηκε στην ομαδα Ζ η στην Σ η στη ΑΕΚ και παει λεγοντας..εγω καυτηριασα την συμπεριφορα του..Επισης στη στολη του,μαυρη δερματινη στο δεξι του μπρατσο ειχε το σημα της ομαδας Ζ..ποιος ξερει μπορει να ειχε Kawasaki Z και με μπερδεψε:rotflmao:

:wave2:

SUPERMARIO
12/03/2006, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από GeorgeFZR
Τι εννοεις στυλακι φιλε μου? Εχω καλυτερα πραγματα να κανω απο το να το παιζω μαγκας και τσαμπουκας..ειδικα σε αστυνομικους...

Ουτε καγκουρης ειμαι,ουτε και ψευτομαγκακος..Αν ποτε ερ8ω δελεαρ 8α το διαπιστωσεις και μονος σου..Ακους Crooki?:p




στο δελεαρ πανε μονο τραμπουκοι.να δεις με τι μισος χτυπανε τα κλαμπ σαντουιτς:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ουτε εγω εχω παει αλλα εχω διαβασει σχετικα:wave2:

FZR600R
12/03/2006, 19:29
Αν ποτε ερ8ω δελεαρ 8α το διαπιστωσεις και μονος σου..Ακους Crooki?

Αυτο που ειπες, μου θυμιζει κατι "αν ποτε ερθω σε οργασμο θα σε γαμ...κιολας" - οποτε δεν τρεχει και τιποτα.

Ο Crooki ποιος ειναι - σαν μαιμου ακουγεται.

gcrook
12/03/2006, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR600R

Ο Crooki ποιος ειναι - σαν μαιμου ακουγεται.


Εχε χαρη που ειμαι πονοψυχος αθρωπας, και δεν θα ηθελα να σε δω να υποφερεις.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
12/03/2006, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ????????

Όχι ρε φίλε! Αυτή η ηττοπαθής στάση μας είναι που τους δίνει τροφή και χώρο. Τα ζώα στο μαντρί ανήκουν.

Πας καρφί στον Διοικητή. Ο "Ζ" έχει παραβεί το ΝΟΜΟ. Ασε τις φιλοσοφίες και πήγαινε στον διοικητή του ζώου...

+++++++
Ρε πάτε καλά, μην τον καταγγείλετε και αφήστε τον να το ξανακάνει...

FZR600R
13/03/2006, 02:51
Εχε χαρη που ειμαι πονοψυχος αθρωπας, και δεν θα ηθελα να σε δω να υποφερεις.

:cry:

Alx 84
15/03/2006, 00:42
Ρε τον αληταρά!!!! άκου τρόπος.
Πήγαινε στο τμήμα και σκίστον.

Bil
15/03/2006, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Κι επι τη ευκαιρία, σύντομα θα ποστάρω ένα "εκπαιδευτικό" ποστ, σχετικό με τα παράπονα προς το κράτος...

Θα ληταν πολύ χρήσιμο για όλους. Το ατυχές είναι οτι ενώ υπάρχει πληθώρα δικαιωμάτων του πολίτη και οι νόμιμες διαδικασίες διεκδίκησής τους, δυστυχώς αφενός μεν υπάρχει άγνοια αυτών, αφετέρου δε υπάρχει ηττοπάθεια.
Δεν είναι δοκιχωτισμός να τα βάζεις με το "Κράτος" και τις υπηρεσίες του οταν έχεις δίκιο...:nono:

zzr2005
15/03/2006, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bil

Δεν είναι δοκιχωτισμός να τα βάζεις με το "Κράτος" και τις υπηρεσίες του οταν έχεις δίκιο...:nono:
όχι χάσιμο χρόνου είναι.....!!!!:smilea: :smilea:

zzr2005
15/03/2006, 18:39
όποιος θυμάται κάποια περίπτωση αστυνομικού που πήγε φυλακή επειδή σκότωσε έναν αθώο παρακαλείται να την παραθέσει....

pepenaxos1
18/03/2006, 16:05
Ευτυχώς δεν ειναι όλοι έτσι... :mad: :mad: :mad:
Κανονικά εφόσον δεν φέρθηκε σωστά, καλά θα κάνεις να τον καταγγείλεις όπως θα γινόταν σε οποιονδήποτε δεν κάνει το καθήκον του καλά... Δυο λόγοι εναντιον του ενός

motomaniac
20/03/2006, 18:22
Ο ΣΥΝΗΓΟΡΟΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ ΟΝΤΟΣ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΟΞΥΘΥΜΟΣ ΟΠΟΤΕ @@##$%@!#$@@# ΤΟΝ Π@ΥΣΤΗ. ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΩΝ ΣΕ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΑΣΦΑΛΙΤΕΣ ΕΒΑΛΑΝ ΣΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΞΑΡΑ ΤΟΥΣ 4 ΑΤΟΜΑ ΠΙΣΩ ΣΥΝ ΔΥΟ ΑΥΤΟΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΙΕΠΕ ΤΟ ΑΡΧΙΔΙ "ΡΕΕΕΕ ΑΝΤΕ ΜΠΕΣ ΜΕΣΑ" ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ...ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ.

vstrompanos
22/03/2006, 20:08
emena prosopka den mou kanei entiposh h simperifora tou exw dei kai xhroteres!!!!fantasou oti mou hrthe anapoda se monodromo kai tsakothikame giati den ekana akrh na perasei kai otan katebika apo to amaksi kiriolektika piastikame sta xeria alla to elikse ekei to thema!!!

antonis21
08/06/2006, 21:34
τα ειδα ολα τωρα... σοβαρα μιλας... δεν ξερω αν κρατιομουνα.. και μετα θα με τρεχανε δηλ θα με γαμα...ακου να δεις οι καριοληδες. καλα κανουν και τους γαμανε στο ξυλο... το θεμα ειναι οτι τους περνει ολους η μπαλα και την πληρωνουν και αυτοι που δεν φταινε αστυνομικοι που κανουν απλα την δουλεια τους.. Ο.Υ.Κ φιλε τους κανεις του αλατιου τους ψευτομαγκες ολους αυτους και σου κλανουν και τα αρχι.. λεμε τωρα..

antonis21
08/06/2006, 21:37
τι λες ρε μεγαλε σοβαρα μιλας τωρα... στην ειπε και πηγαινε και αναποδα.. παρακαλαω να μην μου τυχει γιατι την γαμησα.. μετα θα μου γυρισουν τα μυαλα και...

arxaios
08/06/2006, 21:44
Προς Antonis21

Φαίνεται ότι παρά το κράξιμο που έφαγες δεν έβαλες μυαλό άσχετα αν άλλα έλεγες......
Νέος ΧΑΛΑΡΩΣΕ και για τα νευράκια ΞΥΔΑΚΙ !!!!!!!!!!!!!!!
Μη δέρνεις τόσο πολύ πια ΘΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ καημενούλικο..........

antonis21
08/06/2006, 21:45
εχετε δικιο ειμαστε στην ελλαδα και θα μας γαμανε ολοι απο παντου κρατος αστυνομικοι τα παντα... και εμεις δεν θα μιλαμε γιατι χαμενοι θα βγουμε οτι και να κανουμε... :bawl:

antonis21
08/06/2006, 21:46
μου αρεσει που με κραζεις συνεχεια.. το παραλογο που το ειδες πες μου ε αδερφε.. ειπα μακαρι να μην μου τυχει..

antonis21
08/06/2006, 21:48
δεν ξερω εσενα σου αρεσει να σου την λενε καποιοι που φορανε στολη????

antonis21
08/06/2006, 21:54
πολυ ειρωνια αδερφε.. τελος παντων σεβαστη η γνωμη σου.. ισως χρειαζεται λιγο ξυδακι.. νομιζεις οτι επειδη ξερω μια πολεμικη τεχνη γαμα... ολο τον κοσμο... παντα υπαρχει καποιος πιο ικανος απο μενα που μπορει να με κανει αλογο.. αντε στην υγεια σου :beer:

arxaios
08/06/2006, 22:07
Διάβασε μόνος σου αυτά που γράφεις...........
Πολεμικές τέχνες ξέρουν πολλοί εδώ μέσα, αλλά δεν λάνουν διαφήμιση και φιγούρα.
Σίγουρα υπάρχουν 1000 τρόποι να λύσεις τα προβλήματα σου χωρίς να καταφύγεις στη βία.......
Για να στο πω και πιό απλά αν ο χαρακτήρας σου είναι αυτός που ΕΣΥ δείχνεις εδώ μέσα, κακώς ασχολήθηκες με τις πολεμικές τέχνες και ο δάσκαλος που σε ανέλαβε με αυτήν την νοοτροπία που κουβαλάς είναι μεγάλος καραγκιόζης.........

antonis21
08/06/2006, 22:13
το παρατραβας πολυ.. το θεμα τελειωνει εδω δεν με ξερεις και δεν μπορεις να με κρινεις οπως δεν μπορω να σε κρινω κι εγω.. δεν εκανα καμια διαφημηση η επειδηξη..

antonis21
08/06/2006, 22:15
αν εχω δειξει τετοια συμπεριφορα οπως λες του γαμαω κτλ ζητω συγνωμη απο ολους εδω μεσα..

tai
10/06/2006, 08:37
ΕΙΣΑΣΤΕ ΥΠΗΚΟΟΙ ΡΕΕΕΕ


ΔΕ ΣΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΙΤΕΣ



ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΤΕ ΛΙΓΟ ΧΡΌΝΟ , ΣΚΥΒΕΤΕ ΤΟ ΚΕΦΆΛΙ





ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΧΡΌΝΟ Ε!!! ΔΩΣΤΕ ΛΙΓΟ Κ@ΛΟ

:yuck: :yuck: :yuck::yuck: :yuck:

adam_tsouk
10/06/2006, 10:01
πολεμικες τεχνες;


δηλαδη.... θα κατεβεις και θα κανεις...
χα! χου! ιιιιι! ααααα! θα κουνας χερια ποδια και πριν τον πλησιασεις θα βγαλει το κουμπουρι θα σου μπουμπουνισει δυο και θα πει οτι ηταν αυτοαμυνα προς τον τρελο!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


μετα θα αναψει φαρους-σειρηνες κτλ και θα πει οτι κηνυγουσε τον Παλαιοκωστα!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

david
25/06/2006, 13:53
και ομως ολοι οι ζηταδες ιδιοι ειναι φιλε μου!!!ολοι αναιξεραιτως κανουν καταχρηση εξουσιας!!!!Κανονικα πρεπει να μιλαμε στον πληθυντικο και εδω ο αλλος τον λεει μαιμουδιαρη!!!Οχι φιλοι μου,το οτι οδηγουν κι αυτοι μηχανοι δε σημαινει οτι ειναι μηχανοβιοι ,και γαμω τα παιδια!!!Καταγγελια αμεσως!!!!!:mad:

fasma
25/06/2006, 14:37
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΡΗΤΙΚΟΣ
[B]Κλασσικη περιπτωση ρε!!!Εβαλε μια στολη και του ξαναφυτρωσαν τα αρχιδια που του εκοψε η γυναικα του,η μανα του η δε ξερω και εγω ποιος αλλος...



------------------------------------------------------


:a013: :a013:

drade
26/06/2006, 07:35
δεν καταλαβαίνω γιατί θαύμαζες τους ζητάδες, σίγουρα υπάρχουν και ζητάδες που είναι και καλά παιδιά και κάνουν καλά την δουλειά τους αλλα απο προσωπική εμπειρία και απο αυτά που έχω ακούσει από φίλους αστυνομικούς είναι το χειρότερο κομμάτι της ΕΛΑΣ και η αστυνομία έχει συνεχώς προβλήματα μαζί τους.

εγώ θα έκανα καταγγελία 100%

EVI
26/06/2006, 09:05
αυτοι δεν ειναι που τους μαζευουν απο τις αλανες επειδη ειναι κολοπαιδια με μηχανακια και τους κανουν ζηταδες???????????



κολοπαιδια που ξερουν ''κακες παρεες'' και τετοια?

η εινια παραπληροφορηση?



εγω προσωπικα δεν εχω προβλημα μαζι τους


οσες φορες με εχουν σταματησει ηταν οκ


αλλα αν μου μιλαγαν ετσι.............................δε παιζει να μην εκανα φασαρια

rsp
26/06/2006, 13:21
Παρακαλειτε καποιος να βαλει το εικονιδιο που χαρακτιριζει τη μαλακια....(δεν το εχω προχειρο..):rolleyes:


Ελεος τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα....:confused:
Ολοι οι ζηταδες καθικια, ολοι οι Αλβανοι δολοφονοι, ολοι αλλοι μαλακες εκτος απο εμας....


:wave2:

AFTER
26/06/2006, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Παρακαλειτε καποιος να βαλει το εικονιδιο που χαρακτιριζει τη μαλακια....(δεν το εχω προχειρο..):rolleyes:


Ελεος τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα....:confused:
Ολοι οι ζηταδες καθικια, ολοι οι Αλβανοι δολοφονοι, ολοι αλλοι μαλακες εκτος απο εμας....


:wave2:

Ξεχασες να γραψεις για αυτους που εχουν ΚΤΜ!
:a029:

EVI
27/06/2006, 07:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Παρακαλειτε καποιος να βαλει το εικονιδιο που χαρακτιριζει τη μαλακια....(δεν το εχω προχειρο..):rolleyes:


Ελεος τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα....:confused:
Ολοι οι ζηταδες καθικια, ολοι οι Αλβανοι δολοφονοι, ολοι αλλοι μαλακες εκτος απο εμας....


:wave2:



AYTO ΔΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ :beer: :smokin: :lol: :lol:





δεν εχεις αδικο αλλα στο συγκεκριμενο θεμα και οχι να το αναλυουμε γενικα εεε ο μπατσος ηταν απαραδεκτος

στο συγκεκριμενο .....


γιατι στην περιπτωσγ των ΚΤΜ γενικα μιλαμε
:lol: :bigcry: :rotflmao: :lol:



τωρα ...περιμενω την jihad των ΚΤΜ......:lol:

rsp
28/06/2006, 09:04
Ναι δεν πηγαινε για σενα...:beer:

Αλλα τι ηταν αυτο για τα ΚΤΜ??????:evil:

EVI
28/06/2006, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Ναι δεν πηγαινε για σενα...:beer:

Αλλα τι ηταν αυτο για τα ΚΤΜ??????:evil:


ουπς


μου ξεφυγε



:lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

rsp
29/06/2006, 17:56
Μαααλιστα...! Καλα συγχωρησε λογο καλης διαγωγης!!:lol: :lol: :lol: :lol: :beer: