PDA

View Full Version : 1ος Αγώνας Πρωταθλήματος Supermoto



Electra
10/03/2006, 14:52
H IRON TEAM μετά από έγκριση της ΕΘΕΑΜ οργανώνει τον 1ο αγώνα Πρωταθλήματος ''SUPER MOTΟ'' που θα διεξαχθεί στις 18-19 Μαρτίου 2006 στην πίστα που θα διαμορφωθεί στο χώρο του Παλαιού Αεροδρομίου του Ελληνικού.



Για περισσότερες πληροφορίες:

www.ironteam.gr

http://www.ironteam.gr/news/1regulations2006.shtml



:beer:

sugar
14/03/2006, 16:20
tha eisai mesa?

Electra
14/03/2006, 17:04
Στα paddock ναι!
Στον αγώνα όχι :( -σε αυτόν τουλάχιστον-

Δεν έχω μηχανή φέτος! Θα έτρεχα με ένα CRF 450 αλλά πουλήθηκε... (no money, no honey)

(Το πιθανότερο όμως να αγοράσω ένα CRM 250άρι για το βουνό, που τα πράγματα -ακόμα- είναι πιο ελεύθερα και πιο συναρπαστικά, για τα ελληνικά δεδομένα)





:beer:


(Δεν είναι το κατάλληλο thread αυτό για να το αναφέρω αλλά...... Ο ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΚΑΤΗΦΟΡΟΟΟΟ!!!! Είδατε συμμετοχές στο 1ο αγώνα motocross???):bawl: :bawl:

STOYBI
14/03/2006, 21:45
Electra
Δεν είναι το κατάλληλο thread αυτό για να το αναφέρω αλλά...... Ο ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΚΑΤΗΦΟΡΟΟΟΟ!!!! Είδατε συμμετοχές στο 1ο αγώνα motocross???)

Τον εχει παρει τον κατηφορο πολλα χρονια τωρα κουκλα μου !!!:rolleyes:

Απλα πολλοι αγωνες τωρα πια αρχιζουν να βλεπουν πατο...:rolleyes:

sugar
15/03/2006, 11:02
min to vazete kato tha erthoun kai kaliteres meres.to 3000 einai konta :bigcry: exei vgi kapoios eksoteriko gia agona?ego pantos ta eida ola otan to 1994 pou eixaame apoxi apo tous ellinikous agones taxititos piga kai etreksa stin italia kai sigekrimena sto mugelo.SOK.empiria apo tis liges.meta apo ekei den ithela tipote allo GEMISA kai etsi stamatisa tin aimodosia.pote den mporesa omos na to apovalo kai etsi to 2001 ksekinisa na kano vouno.kainouria arxei me allo stil odigisis monopatia aniforokatifores alli texniki.kai etsi mporo akoma na gemizo tis mpataries mou.:sun:


40917

Electra
15/03/2006, 15:12
Όσοι και αν είμαστε, όσο και αν φωνάξουμε, δε θα δούμε αλλαγή!
Ας κάνουμε αυτό που μας ευχαριστεί όπου και όπως μπορούμε και ας ξεχάσουμε πρωταθλητισμούς και βλακείες. Εδώ στην Ελλάδα όλα για το χρήμα γίνονται και πως καταφέρνουν πάντα και δεν υπάρχουν χρήματα, δε ξέρω! Μάλλον ξέρω, αλλά τί να λέμε τώρα?

Μόλις είδα συμμετοχές, πάντως, του πρώτου αγώνα SM.
Με 150, 100 και 60 ευρώ που έχει πάει το κόστος συμμετοχής..... Άστα να πάνε.


Να πω ότι έχει και θέαμα......:sick:



Οι αγώνες στην Ελλάδα είναι σπορ των πλουσίων!!!
:rolleyes:

sniper
15/03/2006, 16:03
Η αγώνες ανά τον ΚΟΣΜΟ είναι για αυτούς που μπορούν να διαθέσουν χρήμα και χρόνο.... (δεν ξέρω αν λέγονται πλούσιοι)

Από κει και πέρα..... λείπουν οι υποδομές στην χώρα μας για να μπορέσουν να βρεθούν χορηγοί που θα ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΟΥΝ τα ταλέντα και τελικά να ανθίσει το σπορ....

Κια για να γίνει αυτό θα πρέπει να γίνει μεθοδικά και με συνέπεια...
Αλλά στην χώρα της κακομοιριάς και της αρπαχτής τίποτα δεν γίνεται.... :smokin:

DUKASII
16/03/2006, 13:59
ΜΟΛΙΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ακυρώθηκε..

το λόγο δεν τον ξέρω ακόμα..

wild_cat/anima
16/03/2006, 14:02
λόγω κάποιων συγκυριών ο αγώνας δε θα πραγματοποιηθεί .
δεν γνωρίζω αν αναβαλλεται ή αν ακυρώνεται.
λογικά σύντομα θα ενημερωθει και το site της ironteam , ώστε να έχετε πληρέστερη ενημέρωση.

Electra
16/03/2006, 14:43
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Αθήνα 16 Μαρτίου 2006

Ο αγώνας SUPERMOTO που ήταν προγραμματισμένος για το Σαββατοκύριακο 18 & 19 Μαρτίου στο αεροδρόμιο του Ελληνικού, αναβάλλεται.

Μετά από μάταιες προσπάθειες μίας εβδομάδας, στάθηκε αδύνατο να εξασφαλισθεί η άδεια λειτουργίας αθλητικού χώρου για το αεροδρόμιο του Ελληνικού. Είτε δια της ευθείας είτε δια της πλαγίας οδού, οι αρμόδιοι δήλωναν αναρμόδιοι στην αίτησή μας και στα ερωτήματά μας. Στέκονταν απαθείς εφευρίσκοντας υπεκφυγές όταν τους θέταμε νέες αιτήσεις και ερωτήματα πάντα σύμφωνα με όσα προβλέπει η σχετική νομοθεσία.

Η διαδικασία έκδοσης άδειας είναι συγκεκριμένη και εμείς επιθυμούσαμε να κινηθούμε νόμιμα. Όμως όλοι οι δρόμοι ήταν κλειστοί και με τρόπο που πλέον είναι σαφές ότι κάποιοι είχαν δώσει σχετική οδηγία για να κλείσουν.

Υπάρχει ένα έντονο παρασκήνιο πίσω από το πως ξεκίνησε να ζητείται αυτή η άδεια με λάθη και άστοχες ενέργειες κάποιων. Ας καταφέρουν αυτοί οι κάποιοι να παραμείνουν κρυμμένοι πίσω από το δάχτυλό τους, όπως και αυτοί που τους προστατεύουν. Η υπομονή τελείωσε και θα χρησιμοποιήσουμε όλα τα μέσα για να αποκαταστήσουμε την οικονομική και ηθική ζημιά που έχουμε υποστεί.

Ο επόμενος αγώνας του πρωταθλήματος SUPERMOTO θα οργανωθεί, όπως ήταν προγραμματισμένος στις 8, 9 Απριλίου.




...και θα συμφωνήσω και με τα λόγια του sniper!



:beer:

mxnews
17/03/2006, 01:09
otan persi kai proprersi kai anti propersi eimastan 3 kai o koukos sto S1 World Championship stin Athina , sthin Kriti kai sta Megara
.......................emeis fteme gia thn katantia ..........mas

mxnews
17/03/2006, 01:12
any way μετα απο καθε Αγωνα S1 World Championship και ΜΧ1 Θα σας στελνω photos και σχολια

OldMan
17/03/2006, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από mxnews
otan persi kai proprersi kai anti propersi eimastan 3 kai o koukos sto S1 World Championship stin Athina , sthin Kriti kai sta Megara
.......................emeis fteme gia thn katantia ..........mas

Ενώ όταν το '83, '84, '85, '86 κ.λ.π. είμασταν από 130 έως 170 αγωνιζόμενοι σε ΚΑΘΕ Πανελλήνιο Αγώνα Enduro, είδαμε ΜΕΓΑΛΗ προκοπή !!! :lol: :rotflmao: :lol:

Υ.Γ.
Μάλλον δεν κατάλαβες ΤΙ είπε παραπάνω ο Sniper ...

:wave2: :beer: :wave2:

mxnews
17/03/2006, 11:38
....το 83,84,85 ,86 κτλ οταν τους αγωνες τους εκανε η ΛΕΜΟΤ και βρισκαμε την Εκκινηση με χαρτες για να μην μας συλλαβουν για μεταφορα καυσιμων -Αργος για οποιον θυμαται.......... και ετσι περιμεναμε να παμε μπροστα !!!!!??????
Το Αγωνιστικο Enduro ,MX η Supermoto ειναι ακριβο σιγουρα .....το να στηριζεις μερικους αγωνες δεν ειναι ......γιατι τα 10 ευρο για το αγωνα δεν σε σωζουν ....σωζουν ομως τον Οργανωτη ....... και οταν ο οργανωτης σωθει θα φερει και Bοηθεια.........για ολους ...... και ας κανει λαθη ....λαθη δεν κανει μονο οποιος δεν κανει τιποτα :smilea:


41223

OldMan
17/03/2006, 11:43
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Βρίσκεις ότι είναι το σωστό μέρος να αναλύσουμε γιατί γ@μιότανε η ΕΛΠΑ (και κείνο το γέρικο @ρχίδι ο Ίκαρος - καθώς και οι συνεχιστές του...) ???

mxnews
17/03/2006, 11:54
γιατι να μην ειναι????? και καλα τωρα που θελουν να κανουν 3 ομοσπονδιες αγωνες ειναι καλυτερα ??? η ο Τυφο..... με τον ΜΟΘ καναν καλους αγωνες ?? με τις κορδελες για σημανση ??
Τελος παντων δεν ειναι αναγκη να τσαντιζομασται ..... απλα μου αρεσουν οι αγωνες και δεν με νοιαζει ---πια--- ποιος τον κανει
:)

fazerakis
22/03/2006, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από mxnews
γιατι να μην ειναι????? και καλα τωρα που θελουν να κανουν 3 ομοσπονδιες αγωνες ειναι καλυτερα ??? η ο Τυφο..... με τον ΜΟΘ καναν καλους αγωνες ?? με τις κορδελες για σημανση ??
Τελος παντων δεν ειναι αναγκη να τσαντιζομασται ..... απλα μου αρεσουν οι αγωνες και δεν με νοιαζει ---πια--- ποιος τον κανει
:)

Αν αρχίσουν οι ομοσπονδίες και δiοργανώνουν αγώνες να είσαι σίγουρος ότι το κοινό (αγωνιζόμενοι) θα βρεθούν. Τουλάχιτον στην ταχύτητα γιατί να πας σε Track Day αν μπορείς να τρέξεις έναν αγώνα μια κυριακή για το χαβαλέ.
Φανταστείτε 3-4 διαφορετικα Club Racing Cups με λιγότερο έμπειρους αναβάτες. R6 Cup, ZX6 Cup, Naled Cup, StockSport Cup και πολλά άλλα.
Το Πανελλήνιο είνιαι πανελλήνιο και εκεί θα πηγαίνουν οι καλύτεροι αφού έχουν πάρει κανα κυπελάκι σε Club Cup.

Στο ΜΧ και Enduro εν ξέρω τι γίνεται αλλά φαντάζομαι οτι είναι καλύτερα από την ταχύτητα και το SM.

Το θέμα με τις άδειες των πιστών είναι βαρύ και αν θέλουν κάποιοι δεν πρόκειται να γίνει αγώνας ούτε στις Σέρρες.

Αλλά θα γίνω γραφικός, χωρίς άλλες δυο σοβαρές πίστες....

Electra
23/03/2006, 16:38
:cool:


42096

OldMan
23/03/2006, 16:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από mxnews
η ο Τυφο..... με τον ΜΟΘ καναν καλους αγωνες ?? με τις κορδελες για σημανση ??

:mad: :D :mad:

Σεμνάααααα με τις κορδέλες !!!!

(2 τεπόζιτα "τρώγαμε" για 50 χλμ σήμανσης, από το "σταμάτα - ξεκίνα").

:beer: :beer: :beer:

mxnews
23/03/2006, 17:32
δεν λεω καλα ηταν τοτε αλλα ειχα βαρεθει να εχω μαζι μου 3 πακετα τσιγαρα και 3 αναπτηρες γιατι ποτε δεν ηξερες ποσες ωρες θα εισαι στο βουνο :lol:

mxnews
23/03/2006, 21:25
some photos for SM funs


42113

mxnews
23/03/2006, 21:26
kai alli mia


42115

Electra
23/03/2006, 21:45
...και άλλη μια (εκτός από το να ακούμε.... να βλέπουμε και λίγο Τσαλίκη -Φώτη όμως-) :D

:beer: :beer:


42119

mxnews
23/03/2006, 22:50
ARAD ROMANIA 2004 S1 WORLD CHAMPIONSHIP :evil: :eyepop:


42123

Electra
25/03/2006, 17:06
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ, ΜΕΓΑΡΑ 2005 :D


42296