PDA

View Full Version : Πόσες μέρες ?



Anritsu
10/03/2006, 20:42
Μόλις χτες περασα τις εξετασεις και έβγαλα δίπλωμα για μοτοσυκλέτα .Δηλαδη δεν εβγάλα ακομα , αλλα θα περιμενω καπου 23 ημερολογιακές μερες για να το παραλάβω .Ασε που ακούω πως υπαρχει ελλεψη στα ροζ χαρτάκια των διπλώματων . Ξερεις κανεις σίγουρα να μου πει σε περιπτωση ατυχηματος , αν και το εχω ασφαλισμενο το μηχανακι , τι ισχυεί ? Η ημερομηνια επιτυχιας στις εξετασεις ή η ημερομηνια στο διπλώμα ? Αν ειναι να περιμένω κανα μηνα ... θα σκάσω σαν σαμπρελα .Και οι μπατσοι σε κανα ελεγχο θα με λυπηθούν η θα με στείλουν κανα δικαστήριο ?:confused:

adam_tsouk
10/03/2006, 20:58
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


sorry ρε φιλαρακι που γελάω!

Αλλα.... ΕΛΕΙΨΗ ΑΠΟ ΡΟΖ ΧΑΡΤΙ???


Για κλαματα θα ειναι λεμε!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



BTW, Καλορίζικο..... :wave2:

FestoNero
10/03/2006, 21:17
Σε περιπτωση ατυχηματος δεν σε καλυπτει η ασφαλεια σου.:(
Ισως να καταφερεις κατι αν πεις οτι δεν το εχεις μαζι, και το εχεις ξεχασει καπου.
Το διπλωμα θα λεει οτι ισχυει απο την ημερομηνια που εξεταστηκες.

Anritsu
10/03/2006, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
Το διπλωμα θα λεει οτι ισχυει απο την ημερομηνια που εξεταστηκες.
Θες να πεις πως η ημερομηνία έκδοσης θα είναι αυτης τής εξετασης ? Αν είναι ετσι , οτι και να μου συμβει (χτύπαω ξύλα) είμαι θεωρητικά ΟΚ .Εγω φοβαμαι μηπως αυτοι στο Υπουργειό πιασουν το χάρτι μου στα χέρια τους σε ενα μήνα πχ , κοτσάρουν την τοτε ημερομηνία , και το μεταξυ εχει γινει κανα σκηνικό και μετά τρέχω και δεν φτάνω . Θα πάρω τηλ να ρωτήσω . Θανκς ανυγουει :eyepop:

Anritsu
10/03/2006, 22:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


sorry ρε φιλαρακι που γελάω!

Αλλα.... ΕΛΕΙΨΗ ΑΠΟ ΡΟΖ ΧΑΡΤΙ???


Για κλαματα θα ειναι λεμε!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



BTW, Καλορίζικο..... :wave2:

ΓΚΡΙΧΕΛΑΝΤ
Ευχαριστώ . Και ομώς είναι αληθινό .Δεν λες καλα που πήρα μεταχειρισμένο και γλίτωσα αυτο το πραμα το μεγάλο το άσπρο , που παλιά λέγαμε πινακίδα ! Διπλη πίκρα θα επαίρνα ..

sotpag
10/03/2006, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Μόλις χτες περασα τις εξετασεις και έβγαλα δίπλωμα για .....................Και οι μπατσοι σε κανα ελεγχο θα με λυπηθούν η θα με στείλουν κανα δικαστήριο ?:confused:




μπορεις να παρεις βεβαιωση απο το μηχανολογικο (και καλα για δικαστηριο αν σου κανουν νουμερα )
που μετρα κανονικα και για ασφαλεια ( αν και δεν σου ζητουν διπλωμα) και για οποιαδιποτε χρηση:wave2: :wave2:

SUPERMARIO
11/03/2006, 00:22
σε περιπτωση ατυχηματος θα παρεις το διπλωμα μολις εκδοθει θα πας στο δικαστηριο,θα το δειξεις και θα φυγεις.
αυτο γιατι;
-γιατι στο διπλωμα αναγραφεται η ημερομηνια της ημερας που εγινε η εξεταση και οχι της εκδοσης.

-σαν νεος οδηγος να ξερεις οτι σε καθε παραβαση που θα κανεις στους βαθμους ποινης σου θα ειναι +3.

-καλες βολτες:wave2:

Akatanomastos
11/03/2006, 02:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Αλλα.... ΕΛΕΙΨΗ ΑΠΟ ΡΟΖ ΧΑΡΤΙ???

:wave2:

mporei kallista na xrimopoieithei to koloxarto gnostis xartoviomixanias (softex) sto poli zouzounistiko rozaki

ti SOFTEXa more?

AFROPANTELOS
11/03/2006, 10:07
ΕΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΕΔΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΡΟΖ ΧΑΡΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΤΗΣ ΒΑΣΙΛΙΣΑΣ ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ - ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΙΣΧΥΕΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΑΠΕΥΘΗΝΣΟΥ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΟΔΗΓΩΝ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ - ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΗ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

adam_tsouk
11/03/2006, 10:15
άσε που (χτυπα ξυλο) μέχρι να φίνει δικαστήριο θα έχει γίνει μπλε το ροζ χαρτί!

ειχα περάσει 2-3 πιστιρικάς και απλά κοιτάζανε αν έχεις δίπλωμα και αυτό ήταν αθώωση.....:winka:

Anritsu
11/03/2006, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFROPANTELOS
[BΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΙΣΧΥΕΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΑΠΕΥΘΗΝΣΟΥ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΟΔΗΓΩΝ ΝΑ ΣΟΥ ΒΓΑΛΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΠΙΤΥΧΟΥΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: [/B]
Δεν υπάρχει τέτιοιο χαρτι απο την σχολή . Ρωτησα .

SUPERMARIO
11/03/2006, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Δεν υπάρχει τέτιοιο χαρτι απο την σχολή . Ρωτησα .



σκασε καμια 100ε και θα σου δωσουν μεχρι και χαρτι παν/μιου




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: