PDA

View Full Version : τελικά,τι θέλει να ακούσει ο ποιητής?



Latino
13/03/2006, 12:55
Για να ευθημήσουμε και λίγο.

Σήμερα το πρωί, κατεβαίνω την μποτιλιαρισμένη κηφησίας και τσουπ ίσα που ξύνω ένα καθρέπτι αυτοκινήτου. Μιλάμε για ξύσιμο, χωρίς υπερβολές. Δεν είχε πάθει τίποτα, ούτε σπάσει, ούτε γυρίσει. Ακαριαία σταματάω γιατί δεν γουστάρω τα περί "ας την κάνω". Σχεδόν ταυτόχρονα μου κορνάρει κιόλας του στύλ "ε, ο καθρέπτης!!! Σ' αυτό το σημείο μου μπήκαν σκέψεις ότι θα είχα "ενδιαφέρουσα" συζήτηση. Πόδια κάτω, δυο βηματάκια προς τα πίσω και ακολουθεί ο παρακάτω σύντομος απολαυστικός διάλογος:
Auto- τι έγινε εκεί? (με ύφος)
Moto- (αφού τον κουνάω λίγο με το χέρι) Ο.Κ. μια χαρά είναι, δεν έπαθε τίποτα.
Auto- (πάλι με ύφος) πρόσεχε, μπορεί να τον έσπαγες
Moto- Γι' αυτό σταμάτησα, αν τον έσπαγα, δεν θα το άφηνα έτσι (το θέμα)
Auto- Μα δεν προσέχεις λιγάκι, τον χτύπησες!!!!!!!!
Moto- (με ύφος) μα γιατί συνεχίζεις? Τι θα προτιμούσες, να τον χτυπήσω και να φύγω? Αφού βλέπεις οτι σταμάτησα να δω τι έγινε
Auto- (με ύφος μ@λ@κ@ που είπε εξυπνάδα) ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΧΤΥΠΑΓΕΣ!!!!!!
:hypnotize
Moto- (με ύφος απογοητευμένου ΑΡΧΙΜ@λ@κ@) καλά εντάξει!!!

Δηλαδή τι περίμενε να του πω? Είμαι Μ@Λ@Κ@Σ, χίλια συγγνωμη που σας χτύπησα τον καθρέπτη, δε θα επαναληφθεί. Προτείνω λιθοβολισμό στην πλατεία για παραδειγματισμό?
ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!
:wave2: :wave2: :wave2:

BELZEBOYLIS
13/03/2006, 12:59
H βλακεία σου ήταν που δεν συστηθήκατε ........ ( αλά Βέγγος )

Χειραψία – γροθιά στο στομάχι – χτύπημα στον τράχηλο !!!!

Σε περίπτωση που δεν το καταλάβει επαναλαμβάνεις !!!


Αμάν με αυτούς τους υποχόνδριους !!!!!!



:wave2: :lol: :lol: :D

koutroulis
13/03/2006, 13:00
εξαρτάται που θα πέσεις


πριν λίγο καιρό γύρισα και εγώ τον καθρέφτη από ενα ημιφορτηγό

σταματάω και εγώ, δεν μου αρέσει και μενα να την κανω

του λέω φίλε συγνώμη
σου έκανα ζημιά?

κοιτάει τον καθρέφτη

μου λέει οχι, δεν επαθε τίποτα

του ξαναλέω συγνώμη και φευγω

είναι που θα πέσεις!

:wave2:

$py
13/03/2006, 13:35
Emena peirazei pou ama xtypao kana kathrefti mesa sto mpotiliarisma mou aresei na tin kano vlepontas ton xazokoutakia pou kathete sti mesi tou dromou akinitopoiimenos na vrizei???

:D

Λεωνίδας
13/03/2006, 13:45
Εγώ ακούμπησα έναν σήμερα, έκοψα ταχύτητα μετά, έκανα δεξιά, προσπαθούσα να τον ρωτήσω αν έκανα ζημιά αλλά ούτε κοίταζε... Ήταν και ημιφορτηγό φαντάζομαι θα τον έχουν ακουμπήσει χιλιάδες φορές :confused:

Και αυτή ήταν η πρώτη (και τελευταία μάλλον) φορά που σταμάτησα στα δεκάδες "χαϊδέματα" που έχω κάνει μέσα στην κίνηση...

bartlal
13/03/2006, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Emena peirazei pou ama xtypao kana kathrefti mesa sto mpotiliarisma mou aresei na tin kano vlepontas ton xazokoutakia pou kathete sti mesi tou dromou akinitopoiimenos na vrizei???

:D

δεν θελω να παιξω ουτε τον δικηγορο του διαολου ουτε πνευμα αντιρησης, αλλα μηπως αυτες οι συμπεριφορες ειναι που κανουν τους οδηγους αυτ/των πιο εχθρικους?

Σ.Σ.: και εγω εχω αυτοκινητο, και θα τον βρισω τον οδηγο μηχανης που θα την κανει την μαλακια και θα φυγει πονταρωντας στο οτι ειμαι ακινητοποιημενος, ενω αντιθετα αν σταματησει για να δει την κατασταση, και να τον εχει σπασει ακομα, δεν θα του ζητησω τιποτα παρα μονο να του επιστησω την προσοχη...

λεεεεεω εγω τωρα....


:beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:

MIKE_16V
13/03/2006, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Emena peirazei pou ama xtypao kana kathrefti mesa sto mpotiliarisma mou aresei na tin kano vlepontas ton xazokoutakia pou kathete sti mesi tou dromou akinitopoiimenos na vrizei???

:D


Δεν εισαι ο μονος:a01:

BELZEBOYLIS
13/03/2006, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
δεν θελω να παιξω ουτε τον δικηγορο του διαολου ουτε πνευμα αντιρησης, αλλα μηπως αυτες οι συμπεριφορες ειναι που κανουν τους οδηγους αυτ/των πιο εχθρικους?

Σ.Σ.: και εγω εχω αυτοκινητο, και θα τον βρισω τον οδηγο μηχανης που θα την κανει την μαλακια και θα φυγει πονταρωντας στο οτι ειμαι ακινητοποιημενος, ενω αντιθετα αν σταματησει για να δει την κατασταση, και να τον εχει σπασει ακομα, δεν θα του ζητησω τιποτα παρα μονο να του επιστησω την προσοχη...

λεεεεεω εγω τωρα....


:beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:


sostos!!!!

Λεωνίδας
13/03/2006, 14:05
Ε καλά αν τον κατεβάσουμε τον καθρέφτη (χτύπα ξύλο) όλοι πιστεύω θα σταματήσουμε, αλλά για ένα χαδάκι... :rolleyes:

$py
13/03/2006, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
δεν θελω να παιξω ουτε τον δικηγορο του διαολου ουτε πνευμα αντιρησης, αλλα μηπως αυτες οι συμπεριφορες ειναι που κανουν τους οδηγους αυτ/των πιο εχθρικους?

Σ.Σ.: και εγω εχω αυτοκινητο, και θα τον βρισω τον οδηγο μηχανης που θα την κανει την μαλακια και θα φυγει πονταρωντας στο οτι ειμαι ακινητοποιημενος, ενω αντιθετα αν σταματησει για να δει την κατασταση, και να τον εχει σπασει ακομα, δεν θα του ζητησω τιποτα παρα μονο να του επιστησω την προσοχη...

λεεεεεω εγω τωρα....


:beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:


Esena re antirisia dikigoro se valane??? Kane mas ti xari...



:p



Bartal en meri exeis dikio alla gnorizeis ti malakia kykloforei stous dromous. Den leo oti tha spaso ton kathrefti tou allou kai tha fygo.
Sta apla xtipimata omos den aksizei na stamatiseis giati ksereis oti zimia den egine kai den gnorizeis ti mlka tha antimetopiseis. Opote prokeimenou na arxizeis tous tsakomous kai ta klotsompounidia kalytera na tin kaneis.

bartlal
13/03/2006, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Bartal en meri exeis dikio alla gnorizeis ti malakia kykloforei stous dromous. Den leo oti tha spaso ton kathrefti tou allou kai tha fygo.
Sta apla xtipimata omos den aksizei na stamatiseis giati ksereis oti zimia den egine kai den gnorizeis ti mlka tha antimetopiseis. Opote prokeimenou na arxizeis tous tsakomous kai ta klotsompounidia kalytera na tin kaneis.

δεν θα το χοντρυνω θετοντας προβληματισμους τεχνικης φυσης, οποτε πασο...

στο κατω κατω, διαφορετικοι ανθρωποι ειμαστε, με διαφορετικες αντιληψεις, και σιγουρα διαφορετικες πρακτικες!.... :(



:wave2:

bartlal
13/03/2006, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
sostos!!!!

εσυ BELZEBOYLIS, το σωστος το εβαλες για τον δικηγορο του διαολου που εγραψα???

:a22: :a22: :a22: :a22: :a22:





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
13/03/2006, 14:38
Ρε παληκαρια, ΜΗΝ ακουω τρελλα πραγματα ... :sick:

Οταν χτυπαμε καποιον καθρεφτη, ΦΤΑΙΜΕ 100%!

Η συμπεριφορα η ανθρωπινη, ειναι να ΠΑΡΑΔΕΧΤΟΥΜΕ το λαθος μας και να ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ τις οποιες συνεπειες ...

Ακομα και σε παρκαρισμενο που λειπει ο οδηγος, αφηνουμε σημειωμα!


Οτιδηποτε αλλο ειναι "χουλιγκανικη" συμπεριφορα!



Ελατε μονο για μια στιγμη στην θεση του οποιουδηποτε ανθρωπου που παθαινει μια ζημια (καθρεφτη), εστω και μικρη ... :(


Παντως, στις δεκαδες φορες που εχω χτυπησει καποιον καθρεφτη, μετα απο μια ΠΟΛΥ συντομη συνομιλια (οπου και ζηταω συγνωμη φυσικα) εχω φυγει, με την συναινεση του οδηγου φυσικα ...

Ακομα και σε μια περιπτωση που κατεβασα (απο ενα κλεισιμο, ενος στ' αριστερα μου) εναν πανακριβο ηλεκτρικο καθρεφτη απο μια Μερσεντες!
Ο τυπος, ενας 35αρης, μου κανει νοημα να φυγω.
Εγω παω και του λεω να του δωσω τα στοιχεια μου για να τον πληρωθει απ' την ασφαλεια.
Αυτος μου λεει, "Φευγα ρε παληκαρι. Καθε μερα κινδυνευετε εσεις. Αλλωστε εχω μικτη ασφαλεια, κι αν πω οτι τον εσπασε ενας μηχανοβιος κι εφυγε, θα μου τον πληρωσουν αμεσως. ΔΕΝ σας εχουν και σε μεγαλη υποληψη βλεπεις ..."

Αυτο ενα παραδειγμα μονο, για το οτι κυκλοφορουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ και με "κουτια" ... :winka:

Τωρα δεν ξερω πως γινεται και εγω πετυχαινω ΠΑΝΤΑ σε Ανθρωπους, δεν ξερω ...

Αλλα και μ@λ@κας να ειναι, εχει δικιο και ΔΕΝ μας παιρνει για τιποτα! :nono:

$py
13/03/2006, 14:53
Eimai xouligan :bawl:


Crs-k pisteuo an xtypages enan kathrefti, isa isa pou ton akoumpouses xoris na ginei i paramikri zimia kai evgene o odigos kai se arxise sta kantilia tha ginosoun kai esy xouligan.


Ego milisa gia mikres epafes me tous kathreftes pou den epiferei logo na stamatiseis mesa stin kinisi kai na anikseis kouventa.

BELZEBOYLIS
13/03/2006, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
εσυ BELZEBOYLIS, το σωστος το εβαλες για τον δικηγορο του διαολου που εγραψα???

:a22: :a22: :a22: :a22: :a22:







....και για την στάση σου στο θέμα !!


Από την άλλη δεν ανέχομαι ο κάθε κομπλεξικός να βγάζει τα απωθημένα του ,επειδή του έσπασα – ακούμπησα ή ότι άλλο τον καθρέπτη του !!!

Ρε καραγκιόζη, και σταμάτησα ,και ευγενικά ζήτησα συγγνώμη, και να σου πληρώσω την ζημιά προθυμοποιήθηκα ....εσύ τι βρίζεις ;;; Θες να σου πληρώσω και τα νοσήλια ;;;




:a22: :a22: :a22: :a22:

στα μούτρα σου !!!!:wave2: :lol: :rotflmao: :lol: :wave2:

crs-k
13/03/2006, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Eimai xouligan :bawl:


Crs-k pisteuo an xtypages enan kathrefti, isa isa pou ton akoumpouses xoris na ginei i paramikri zimia kai evgene o odigos kai se arxise sta kantilia tha ginosoun kai esy xouligan.


Ego milisa gia mikres epafes me tous kathreftes pou den epiferei logo na stamatiseis mesa stin kinisi kai na anikseis kouventa.


ΔΕΝ αφηνω τετοια περιθωρια ... :winka:

Πολλες φορες εχουν βγει "τσατισμενοι" κι ετοιμοι για "ολα", αλλα η δικη μου σταση (ζητωντας συγνωμη πρωτ' απ' ολα) και συμπεριφορα, εχει παντα μεχρι τωρα σαν αποτελεσμα, να φυγω χωρις καν να χρειαστει να κανω δηλωση ... :D


ΔΕΝ εχεις δικαιωμα οταν φταις, να ζητας και τα ρεστα ή να εισαι επιθετικος! :nono:

bartlal
13/03/2006, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
-Οταν χτυπαμε καποιον καθρεφτη, ΦΤΑΙΜΕ 100%!

-Η συμπεριφορα η ανθρωπινη, ειναι να ΠΑΡΑΔΕΧΤΟΥΜΕ το λαθος μας και να ΑΠΟΔΕΧΤΟΥΜΕ τις οποιες συνεπειες ...

-Οτιδηποτε αλλο ειναι "χουλιγκανικη" συμπεριφορα!

-Αυτο ενα παραδειγμα μονο, για το οτι κυκλοφορουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ και με "κουτια" ... :winka:

-Αλλα και μ@λ@κας να ειναι, εχει δικιο και ΔΕΝ μας παιρνει για τιποτα! :nono:

:a23: :a23: :a23:


:a19:

:a20:

:a18:

koutroulis
13/03/2006, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
ΔΕΝ αφηνω τετοια περιθωρια ... :winka:

Πολλες φορες εχουν βγει "τσατισμενοι" κι ετοιμοι για "ολα", αλλα η δικη μου σταση (ζητωντας συγνωμη πρωτ' απ' ολα) και συμπεριφορα, εχει παντα μεχρι τωρα σαν αποτελεσμα, να φυγω χωρις καν να χρειαστει να κανω δηλωση ... :D


ΔΕΝ εχεις δικαιωμα οταν φταις, να ζητας και τα ρεστα ή να εισαι επιθετικος! :nono:


+1


ένα συγνώμη κόβει τον άλλον όσο μαμακας και να είναι από όποια άγρια διάθεση!



μην ζητάμε και τα ρέστα!



κάθε φορά πάντως που την κάνουμε, χωρίς να αναφέρομαι σε κάποιον συγκεκριμένα, συνηγορούμε στην κακή αντίληψη που έχει ο κόσμος για τους μοτοσυκλετιστές


πως θέλετε μετά να πάρουν στα σοβάρα πορείες και όποια κινητοποίηση

απλά για να το δέσω και με το θέμα της πορείας

$py
13/03/2006, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
ΔΕΝ εχεις δικαιωμα οταν φταις, να ζητας και τα ρεστα ή να εισαι επιθετικος! :nono:


Den zitise kaneis ta resta, giafto kopanontastin tou ta afineis pourmpouar :D

zolotas
13/03/2006, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Latino
Για να ευθημήσουμε και λίγο.



ησουν ατυχος γιατι δεν επεσες σε καμια κοπελια ........ποιος ξερει .......δοκιμασε το μια αλλη φορα εσκεμμενα.....:a01: .......και πες μας τι εγινε .....αγριεψες?:a39:

AFTER
13/03/2006, 21:13
Ε ενταξει....

Θελω να δω τι θα κανατε εσεις οταν με το νεο σας αμαξι που θα το ξεχρεωνατε χρονια, περναγε διπλα σας ο πιτσαδορος που στα τετοια του το παπι, στα τετοια του και οι πιτσες, και χωρις ιχνος ενδειξης οτι πρεπει να προσεχει απο που περναει, περναγε ξυστα βολιδα με το γκριπ κατω απο τον καθρεπτη και μαλιστα γκρινιαζοντας-βριζωντας κιολας μην τον καθυστερησεις και κρυωσει η πιτσα που θα παει στο χαμπουργκεραναθρεμενο φλωρο!

Πρωτα ειμαστε ΑΝΘΡΩΠΟΙ και μετα μοτοσυκλετιστες
Σκαταδες υπαρχουν σε ολα τα κοινωνικα στρωματα, μαλλον δεν προσεχετε πολυ τους ''αδελφους'' μας με τις μοτοσυκλετες που κυκλοφορουν διπλα μας...

zolotas
13/03/2006, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
περναγε διπλα σας ο πιτσαδορος στα τετοια του και οι πιτσες,

κατι πρεπει να γινει μ αυτους...........συνεχεια διπλωμενη μου την φερνει........:confused:

apolon10
14/03/2006, 09:52
η αποψη μου ειναι οτι χωρις τους καθρεφτες ολοι οι μηχανοβιοι θα φθαναμε στη δουλεια μας εως και 5 λεπτα νωριτερα, αρα οι καθρεφτες στα αυτοκινητα επιβαρυνουν το κυκλοφοριακο ασε που ειναι επικινδυνοι για της ακεραιοτητα μας ετσι που εξεχουν σαν κ@υλι@.
Πρεπει να καταργηθουν παραυτα.:D
Περα απο την πλακα, εχω χαιδεψει και εγω καθρεπτες και παντα νιωθω ασχημα που δεν μπορεσα να τους αποφυγω. Νοειται οτι θα κατσω να δω τι εκανα, πλην μιας περιπτωσης που ενω πηγαινα με καμια 40 χλμ/ωρα τα δυο μπροστινα αυτοκινητα, σαν συνεννοημενα, συγκλινουν ευθυγραμισμενα μπροστα μου αφηνοντας ελαχιστο χωρο να περασω (κοινως πηγαν να με κανουν σαντουιτς) και με τη φορα που ειχα χτυπησα τους καθρεπτες και των δυο αυτοκινητων ταυτοχρονα. Σταματησα αρκετα αυτοκινητα παρακατω και λογω κινησης συνεχισα, αν και πιστευω οτι δεν εκανα παραπανω ζημια απο ισως καποια γρατζουνια.
Συμβουλη για κατοχους tdm. Mην ρυθμιζετε το τιμονι πιο κοντα σε σας, γιατι αυτο χαμηλωνει το υψος των αντιβαρων και ερχεται επικινδυνα στο υψος των περισοτερων καθρεπτων αυτοκινητων.
Γενικη παρατηρηση. Με το φρεναρισμα μπρουμιτιζει το εμπρος μερος και παλι υπαρχει μεγαλυτερη πιθανοτητα τα αντιβαρα να φθασουν το υψος των καθρεπτων.

azanka
14/03/2006, 11:02
το ερώτημα είναι τι κάνεις αμα σου την πούν ΧΩΡΙΣ να έχεις αγγίξει τον πολύτιμο καθρέφτη...
αυτό έτυχε σε μένα πρίν δύο μήνες περίπου... ήμουν σταματημένος ανάμεσα στα αυτοκίνητα στην Ηλιουπόλεως, όταν απο τα δεξιά χαριτωμένη ύπαρξη ανοίγει το παράθυρο του getz, και μου κάνει με νάζι: "εεε... τι θα γίνει;"
εγώ απορημένος: "ξέρω 'γω... ότι θές"
εκείνη αγριεμένη: "ε μα θα μου πάρεις τον καθρέφτη! έλεος ρε γ@μώτη μου!!!"
τι κάνεις τότε;;;
εγώ πάντως της έσκασα ένα χαμόγελο, και με το ταπεινό μου σκούτερ της τσαλάκωσα τον καθρέφτη όσο μπορούσα!

morpheus
14/03/2006, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από azanka
το ερώτημα είναι τι κάνεις αμα σου την πούν ΧΩΡΙΣ να έχεις αγγίξει τον πολύτιμο καθρέφτη...
αυτό έτυχε σε μένα πρίν δύο μήνες περίπου... ήμουν σταματημένος ανάμεσα στα αυτοκίνητα στην Ηλιουπόλεως, όταν απο τα δεξιά χαριτωμένη ύπαρξη ανοίγει το παράθυρο του getz, και μου κάνει με νάζι: "εεε... τι θα γίνει;"
εγώ απορημένος: "ξέρω 'γω... ότι θές"
εκείνη αγριεμένη: "ε μα θα μου πάρεις τον καθρέφτη! έλεος ρε γ@μώτη μου!!!"
τι κάνεις τότε;;;
εγώ πάντως της έσκασα ένα χαμόγελο, και με το ταπεινό μου σκούτερ της τσαλάκωσα τον καθρέφτη όσο μπορούσα!

Έτσι ε? Χμμμ να κανονίσουμε να βρεθούμε καμιά φορά... να μου πεις λεπτομέρειες...

Υ.Γ. το αυτοκίνητο ήταν του αδελφού της! :wave2:

cityfly
14/03/2006, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από azanka
το ερώτημα είναι τι κάνεις αμα σου την πούν ΧΩΡΙΣ να έχεις αγγίξει τον πολύτιμο καθρέφτη...
αυτό έτυχε σε μένα πρίν δύο μήνες περίπου... ήμουν σταματημένος ανάμεσα στα αυτοκίνητα στην Ηλιουπόλεως, όταν απο τα δεξιά χαριτωμένη ύπαρξη ανοίγει το παράθυρο του getz, και μου κάνει με νάζι: "εεε... τι θα γίνει;"
εγώ απορημένος: "ξέρω 'γω... ότι θές"
εκείνη αγριεμένη: "ε μα θα μου πάρεις τον καθρέφτη! έλεος ρε γ@μώτη μου!!!"
τι κάνεις τότε;;;
εγώ πάντως της έσκασα ένα χαμόγελο, και με το ταπεινό μου σκούτερ της τσαλάκωσα τον καθρέφτη όσο μπορούσα!


εμένα μου τυχε παρόμοιο περιστατικό όχι με καθρέπτη όμως, περνούσα ανάμεσα στο μπροστά αριστερά φτερό ενός αυτοκινήτου και στον κώλο ενός μικρού φορτηγού, κι αφού πέρασα ξυστά ομολογώ αλλά δεν ακούμπησα ακούω κορνάρισμα και μου γκρίνιαζε ο οδηγός και πώς περνάς έτσι κλπ
του λέω δεν ακούμπησα άρχισε τα αν ακούμπαγες και θα πρεπε να ακουμπήσεις; κλπ αλλά ο τύπος φαινόταν, ήταν πηγμένος και του βγήκε όλη η ένταση εκεί, ε έβλεπε και μένα να περνάω κι αυτός να είναι κολλημένος (φανάρι πέτρου ράλλη με εθνική, σχεδόν 2 λεπτά είναι το κόκκινο εκεί, άμα έχει κίνηση και είσαι με αμάξι και είσα πίσω... άνετα τρως μισή ώρα)
ε στο τέλος του σκασα κι ένα βλέμα του στυλ, α καλά το καψες κι αυτό το λίγο που είχες, κι έφυγα,
αυτό είχε πιο πολύ πλάκα, έμεινε να λέει τις μαλακίες του στον εαυτό του

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gcrook
14/03/2006, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ε ενταξει....

Θελω να δω τι θα κανατε εσεις οταν με το νεο σας αμαξι που θα το ξεχρεωνατε χρονια, περναγε διπλα σας ο πιτσαδορος που στα τετοια του το παπι, στα τετοια του και οι πιτσες, και χωρις ιχνος ενδειξης οτι πρεπει να προσεχει απο που περναει, περναγε ξυστα βολιδα με το γκριπ κατω απο τον καθρεπτη και μαλιστα γκρινιαζοντας-βριζωντας κιολας μην τον καθυστερησεις και κρυωσει η πιτσα που θα παει στο χαμπουργκεραναθρεμενο φλωρο!

Πρωτα ειμαστε ΑΝΘΡΩΠΟΙ και μετα μοτοσυκλετιστες
Σκαταδες υπαρχουν σε ολα τα κοινωνικα στρωματα, μαλλον δεν προσεχετε πολυ τους ''αδελφους'' μας με τις μοτοσυκλετες που κυκλοφορουν διπλα μας...

Φιλε Γιωργο εχω παρατηρησει οτι πολλες φορες εισαι φοβερα απολυτος και εριστικος.
Μην βαζεις επαγγελματιες και ιδιωτες στο ιδιο τσουβαλι κρατωντας επιλεκτικα παραδειγματα της καθημερινοτητας, γιατι αν αρχισω να γραφω εδω μεσα για συναδελφους μοτοσυκλετιστες, και για περιστατικα που μου εχουν τυχει, θα πιασω εργολαβεια το υποφορουμ με τις Ιστοριες του δρομου.

Η μονη διαφορα ενος επαγγελματια και ενος ιδιωτη ειναι οτι οτι ο μεν ειναι δεκα και δεκαπεντε ωρες στο τιμονι και ξερει οτι καθε στιγμη μπορει να ειναι η τελευταια του, ενω ο δε ψαχνει να βρει δικαιολογιες για την μαλακια που τον δερνει, εστω και περιστασιακα.

"Βιαζομουνα μωρε να παω σε επαγγελματικο ραντεβου, και το πατησα λιγο, ε παραλιγο να κανω και μια μαλακια".......σου λεει κατι αυτο απο την καθημερινοτητα σου;

Σκεψου να βιαζεσαι καμια δεκαρια ωρες την μερα.Σε ποσα λαθη ανθρωπινα θα υποπεσεις;Και πως θα σε δουν οι αλλοι οταν εισαι με το τουμπανο και πως οταν εισαι με το χρεπι με την κουτα.

Στα λεω φιλικα επειδη σε ξερω, αλλα καπως πρεπει να κοιταξεις να διορθωσεις τον τροπο που εκφραζεσαι μεσα απο τα γραπτα σου.

gcrook
14/03/2006, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Latino
Για να ευθημήσουμε και λίγο.



Θα μπορουσες εσυ να ζητησεις πρωτος συγνωμη και να τον ρωτησεις κατι πολυ απλο οπως "Μηπως σας εκανα ζημια, θελετε να κανουμε δηλωση"
Εσυ μπορει να ξερεις οτι ο καθρεπτης ειναι ενταξει αλλα εκεινος δεν το ξερει, και επισης φοβαται οτι εσυ μπορεις ανα πασα στογμη να την ΚΟΠΑΝΗΣΕΙΣ.Ειναι πολυ απλο.

Να εισαι σιγουρος οτι απο μονος του θα σου ελεγε οτι ειναι ολα ενταξει και οτι δεν απαιτει κατι παραπανω απο σενα.

Αμα δηλαδη σκουντησεις καποιον στον δρομο κατα λαθος, θα συνεχισεις, η θα πεις εστω και ενα τυπικο συγνωμη.

Απλοι κανονες συμπεριφορας...

$py
14/03/2006, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Αμα δηλαδη σκουντησεις καποιον στον δρομο κατα λαθος, θα συνεχισεις, η θα πεις εστω και ενα τυπικο συγνωμη.

Απλοι κανονες συμπεριφορας...


Bravo re gcrook oreo paradeigma.
Ama skountiseis kapoion se enan dromo fysika kai tha stamatiseis, tha peis sygnomi ktl. ALLA an skountiseis kapoion se mia poreia, se mia synaulia, sto gipedo kai genika se meros pou exei poly kosmo kai pane oloi pera dothe sa palavoi stamatas???

:D

$py
14/03/2006, 14:29
Kai min petaxtei pali o crs-k kai mou pei oti i dikia tou stasi den tou epitrepei na ton akoumpane otan einai pezos...

:p

gcrook
14/03/2006, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Bravo re gcrook oreo paradeigma.
Ama skountiseis kapoion se enan dromo fysika kai tha stamatiseis, tha peis sygnomi ktl. ALLA an skountiseis kapoion se mia poreia, se mia synaulia, sto gipedo kai genika se meros pou exei poly kosmo kai pane oloi pera dothe sa palavoi stamatas???

:D

Μαλιστα...υποστηριζεις δηλαδη οτι οι δρομοι ειναι ενας αχταρμας οπου ολοι κινουνται αναρχα και πεφτει ο ενας πανω στον αλλο....

Οπως στην Ινδια οπου γινεται το ντου και ερχονται απο παντου οχηματα, και αν καποιοι τρακαρουν μεταξυ τους(και δεν τους πατησουν οι διερχομενοι), απλα σηκωνονται και συνεχιζουν χωρις να ανταλλαξουν κουβεντα.

Ο ανθρωπος στα αμαξι ηταν ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟΣ και ο αλλος του χτυπησε τον καφρεφτη, και καθομαστε να δουμε ποιος εχει δικιο και ποιος πρεπει να ζητησει συγνωμη;
ΖΟΥΓΚΛΑ ΓΙΝΑΜΕ!!!!



Θα παθω εγκεφαλικο σημερα δεν την παλευω αλλο:lol:

bartlal
14/03/2006, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Θα παθω εγκεφαλικο σημερα δεν την παλευω αλλο:lol:

μην τρως αλλα απο τα (εναπομειναντα) γλυκα που πηρες μαζι μπας και το σωσεις το εγκεφαλικο! :p :p :p :p

$py
14/03/2006, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μαλιστα...υποστηριζεις δηλαδη οτι οι δρομοι ειναι ενας αχταρμας οπου ολοι κινουνται αναρχα και πεφτει ο ενας πανω στον αλλο....

Ο ανθρωπος στα αμαξι ηταν ΣΤΑΜΑΤΗΜΕΝΟΣ και ο αλλος του χτυπησε τον καφρεφτη, και καθομαστε να δουμε ποιος εχει δικιο και ποιος πρεπει να ζητησει συγνωμη;
ΖΟΥΓΚΛΑ ΓΙΝΑΜΕ!!!!


Θα παθω εγκεφαλικο σημερα δεν την παλευω αλλο:lol:


Oxi oloi oi dromoi, kapoioi kai se ores aixmis. Min ta genikeuoume

:winka:

ZOUGLA HMASTAN, den giname tora!!!!




:uplate:

Latino
14/03/2006, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Θα μπορουσες εσυ να ζητησεις πρωτος συγνωμη και να τον ρωτησεις κατι πολυ απλο οπως "Μηπως σας εκανα ζημια, θελετε να κανουμε δηλωση"
Εσυ μπορει να ξερεις οτι ο καθρεπτης ειναι ενταξει αλλα εκεινος δεν το ξερει, και επισης φοβαται οτι εσυ μπορεις ανα πασα στογμη να την ΚΟΠΑΝΗΣΕΙΣ.Ειναι πολυ απλο.

Να εισαι σιγουρος οτι απο μονος του θα σου ελεγε οτι ειναι ολα ενταξει και οτι δεν απαιτει κατι παραπανω απο σενα.

Αμα δηλαδη σκουντησεις καποιον στον δρομο κατα λαθος, θα συνεχισεις, η θα πεις εστω και ενα τυπικο συγνωμη.

Απλοι κανονες συμπεριφορας...

κάποιοι άνθρωποι έχουν την ικανότητα μόλις δουν το πρόσωπο του άλλου ή ανταλλάξουν δυο κουβέντες μαζί του να τον ψυχολογήσουν σε ένα βαθμό.
εσύ έχεις μάλλον την μαγική ικανότητα να ψυχολογείς και να κρίνεις μέσα απο το γραπτό μου λόγο οτι μάλλον δεν αντέδρασα σωστά και κόσμια ίσως....?!!:confused:
αναφέρω οτι σταμάτησα και αν κατάλαβες το ύφος μου ξεκίνησε μετά απο τα δυο δικά του υφάκια σε ισάριθμες ερωτήσεις.
εγώ έκανα πίσω δείχνωντας διάθεση ευγένιας. ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΠΩ SORRY- όπως βλέπεις ο διάλογος ξεκινάει απο αυτόν επιθετικά.
ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι θα μου έλεγε οτι δεν τρέχει τίποτα. Εσύ γιατί είσαι, δε μπορώ να καταλάβω.

$py
15/03/2006, 10:31
Eiste kai gantemides.

Erxomenos simera stin katexaki upo vroxin mpam pare enan kathrefti enos mikrou fortigou (ligo, oxi poly). Me to pou to xtypao vlepo sto myalo mou ton crs-k kai ton bartal na mou kanoun :nono: :a31: :nono: .
E stamatao kai vlepo mesa sto fortigaki tin oikogeneia Xorafa ( kamia 8aria atoma) kai ton odigo na mou kanei noima, zitontas mou sygnomi.


E ama einai na mou zitane kai sygnomi tha stamatao pio syxna apo edo kai pera, eixate dikio :D ;)

Λεωνίδας
15/03/2006, 10:55
Εγώ απορώ πώς δεν ακούμπησα κανένα στη σημερινή ζούγκλα γ@μ* τις απεργίες τους :a023: :a37: :a015: :mad:

koutroulis
15/03/2006, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Εγώ απορώ πώς δεν ακούμπησα κανένα στη σημερινή ζούγκλα γ@μ* τις απεργίες τους :a023: :a37: :a015: :mad:


μάμησε τα!!!

BELZEBOYLIS
15/03/2006, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
γ@μ* τις απεργίες τους :a023: :a37: :a015: :mad:


:mad: :nono:

banditgr
15/03/2006, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Εγώ απορώ πώς δεν ακούμπησα κανένα στη σημερινή ζούγκλα γ@μ* τις απεργίες τους :a023: :a37: :a015: :mad:

:nono: :confused: ntropi sou aderfe.Oloi aftoi antitheta me esesena apergoun (me kindino tis douleias tous) gia na kataferoun kati pou tha kanei ti zoi sou kaliteri kai pio anthropini.Esi ston mikrokosmo sou to mono pou se noiazei einai pos tha kanoun stin akri ta aytokinita gia na nioseis gamaaoua pou eftases protos sto fanari...eleos.

Cpt. Haddock
15/03/2006, 11:47
:a014: :a014:

$py
15/03/2006, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:a014: :a014:

Domou ena re capten pls

Cpt. Haddock
15/03/2006, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Domou ena re capten pls

Πιάσε!

:a014:

μπυρίτσα; :beer:

$py
15/03/2006, 11:59
:a014: :beer:


Thanks

Λεωνίδας
15/03/2006, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
:nono: :confused: ntropi sou aderfe.Oloi aftoi antitheta me esesena apergoun (me kindino tis douleias tous) gia na kataferoun kati pou tha kanei ti zoi sou kaliteri kai pio anthropini.Esi ston mikrokosmo sou to mono pou se noiazei einai pos tha kanoun stin akri ta aytokinita gia na nioseis gamaaoua pou eftases protos sto fanari...eleos.

Πες μου τώρα ότι έχουν παράπονα οι οδηγοί λεωφορείων / τρόλλεϋ / μετρό / ηλεκτρικού και απεργούν... ή μήπως ότι θα τους κουνήσει κανείς από τις μόνιμες δουλειές τους. Τέλος πάντων, καλά κάνουν και απεργούν, είναι ιερό τους δικαίωμα άσχετα αν συμφωνώ ή όχι.
Το αποτέλεσμα είναι ότι χωρίς μετρό / ηλεκτρικό πήραν όλοι τα κουτιά τους.
Δε θέλω να κάνει κανείς στην άκρη, απλά δε θέλω να πηγαίνουν 4 αυτοκίνητα σε 3 λωρίδες, δε θέλω να αλλάζουν λωρίδες χωρίς φλας, θέλω να σέβονται τις λεωφορειολωρίδες που είναι (με το νόμο) και για εμάς. Πολλά ζητάω;
Και δε μ'ενδιαφέρει αν θα φτάσω πρώτος στο φανάρι, απλά δε θέλω να κάνω από τη διασταύρωση Καλλιρόης / Βουλιαγμένης μέχρι το Καλλιμάρμαρο μισή ώρα :a37:

koutroulis
15/03/2006, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
:nono: :confused: ntropi sou aderfe.Oloi aftoi antitheta me esesena apergoun (me kindino tis douleias tous) gia na kataferoun kati pou tha kanei ti zoi sou kaliteri kai pio anthropini.Esi ston mikrokosmo sou to mono pou se noiazei einai pos tha kanoun stin akri ta aytokinita gia na nioseis gamaaoua pou eftases protos sto fanari...eleos.


γιατί σε αυτό τον ιδανικό κόσμο


οι απεργειες ποτέ δεν έχουν πολιτικό στόχο


μόνο το καλό των εργαζομένων


η άποψη μου πάντα

AFTER
15/03/2006, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Φιλε Γιωργο εχω παρατηρησει οτι πολλες φορες εισαι φοβερα απολυτος και εριστικος.
Μην βαζεις επαγγελματιες και ιδιωτες στο ιδιο τσουβαλι κρατωντας επιλεκτικα παραδειγματα της καθημερινοτητας, γιατι αν αρχισω να γραφω εδω μεσα για συναδελφους μοτοσυκλετιστες, και για περιστατικα που μου εχουν τυχει, θα πιασω εργολαβεια το υποφορουμ με τις Ιστοριες του δρομου.

Η μονη διαφορα ενος επαγγελματια και ενος ιδιωτη ειναι οτι οτι ο μεν ειναι δεκα και δεκαπεντε ωρες στο τιμονι και ξερει οτι καθε στιγμη μπορει να ειναι η τελευταια του, ενω ο δε ψαχνει να βρει δικαιολογιες για την μαλακια που τον δερνει, εστω και περιστασιακα.

"Βιαζομουνα μωρε να παω σε επαγγελματικο ραντεβου, και το πατησα λιγο, ε παραλιγο να κανω και μια μαλακια".......σου λεει κατι αυτο απο την καθημερινοτητα σου;

Σκεψου να βιαζεσαι καμια δεκαρια ωρες την μερα.Σε ποσα λαθη ανθρωπινα θα υποπεσεις;Και πως θα σε δουν οι αλλοι οταν εισαι με το τουμπανο και πως οταν εισαι με το χρεπι με την κουτα.

Στα λεω φιλικα επειδη σε ξερω, αλλα καπως πρεπει να κοιταξεις να διορθωσεις τον τροπο που εκφραζεσαι μεσα απο τα γραπτα σου.

Τωρα ειδα το μυνημα.

Επειδη Γιωργο εχω κανει 2 φορες αυτην την δουλεια(του πιτσαδορου), μπορω πιστευω να πω μερικα πραγματα.
Δυστυχως πεφτει η πλυση εγκεφαλου απο το αφεντικο για γρηγορες παραδωσεις κτλ.
Θυμαμαι και εγω που ετρεχα σαν τρελος, οποτε και καταλαβα οτι το να παρω 300-400δρχ λιγοτερο πουρ μπουαρ τοτε, δεν ηταν και τιποτα.
Τωρα δυστυχως δεν εχω χρονο για να γραψω περισσοτερα, ελπιζω να καταλαβες τι θελω να πω(αν οχι....αντε και .... :lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: )

gcrook
15/03/2006, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Τωρα ειδα το μυνημα.

Επειδη Γιωργο εχω κανει 2 φορες αυτην την δουλεια(του πιτσαδορου), μπορω πιστευω να πω μερικα πραγματα.
Δυστυχως πεφτει η πλυση εγκεφαλου απο το αφεντικο για γρηγορες παραδωσεις κτλ.
Θυμαμαι και εγω που ετρεχα σαν τρελος, οποτε και καταλαβα οτι το να παρω 300-400δρχ λιγοτερο πουρ μπουαρ τοτε, δεν ηταν και τιποτα.
Τωρα δυστυχως δεν εχω χρονο για να γραψω περισσοτερα, ελπιζω να καταλαβες τι θελω να πω(αν οχι....αντε και .... :lol: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: )

Τεσπα δεν ειναι ακριβως ετσι,αλλου ηθελα να σταθω, αλλα δεν θα χαλασουμε τις καρδιες μας τωρα βρε παλιοαρχ***:lol: :lol: :lol: :wave2:

AFTER
15/03/2006, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Τεσπα δεν ειναι ακριβως ετσι,αλλου ηθελα να σταθω, αλλα δεν θα χαλασουμε τις καρδιες μας τωρα βρε παλιοαρχ***:lol: :lol: :lol: :wave2:

ΛΛΟΟΟΟΛΛ
Πολυ πλακα μιλαμε.....:bawl: :lol: :bigcry: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :bawl: :lol:


Γ@μ#$%λη

bartlal
15/03/2006, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Eiste kai gantemides.

Erxomenos simera stin katexaki upo vroxin mpam pare enan kathrefti enos mikrou fortigou (ligo, oxi poly). Me to pou to xtypao vlepo sto myalo mou ton crs-k kai ton bartal na mou kanoun :nono: :a31: :nono: .
E stamatao kai vlepo mesa sto fortigaki tin oikogeneia Xorafa ( kamia 8aria atoma) kai ton odigo na mou kanei noima, zitontas mou sygnomi.


E ama einai na mou zitane kai sygnomi tha stamatao pio syxna apo edo kai pera, eixate dikio :D ;)

δεν ειναι μονο το θεμα αν θα σου ζητανε συγγνωμη, αλλα αν ΕΣΥ ξερεις οτι μετα απο ενα λαθος (λαθος κινηση, λαθος υπολογισμος, λαθος καθρεπτης στο δρομο κλπ) εισαι ΟΚ απεναντι τους. Το αν θα σε βρισουν ή σου πουν συγγνωμη, ειναι το αλλο μισο μιας σωστης παιδειας... :winka:


:beer: :beer: :beer:

:wave2:

$py
15/03/2006, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
δεν ειναι μονο το θεμα αν θα σου ζητανε συγγνωμη, αλλα αν ΕΣΥ ξερεις οτι μετα απο ενα λαθος (λαθος κινηση, λαθος υπολογισμος, λαθος καθρεπτης στο δρομο κλπ) εισαι ΟΚ απεναντι τους. Το αν θα σε βρισουν ή σου πουν συγγνωμη, ειναι το αλλο μισο μιας σωστης παιδειας... :winka:


:beer: :beer: :beer:

:wave2:



Plaka ekana re paliom%$$# (gia na meino sto klima ton proigoumenon)







Exeis dikio :beer: :wave2: :beer:

bartlal
15/03/2006, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Plaka ekana re paliom%$$# (gia na meino sto klima ton proigoumenon)







Exeis dikio :beer: :wave2: :beer:


οκ! δεν το επιασα με την πρωτη! :rolleyes:











.....αρχ^&%&%$#! :lol: :lol:



:beer: :beer: :beer:

:wave2:

adam_tsouk
15/03/2006, 15:45
Μου έχουν χτυπήσει ΑΠΕΙΡΕΣ φορές τον καθρέφτη του κάρου!

μερικές τυχαίνει να γυρνάει ανάποδα!

Μια φορά μου χτύπησε ένας τον δεξί και με πιάσανε τα γέλια γιατί του έλεγα να γυρίσει να τον ισιώσει για να μην τεντώνομαι! :lol:

Το μόνο που κοιτάω είναι αν έσπασε γιατί σε αυτη τη περίπτωση θα πρέπει να τον πληρώσω εγώ στην εταιρεία.
Αλλιώς δεν τρέχει μία.

¨οταν όμως μια φορά ένας μου το χτύπησε και την έκανε, ε, τα πήρα πολύ άσχημα. Είναι η μεγίστη μλκια και δεν παίζει να μην το παρεις χαμπάρι!

koutroulis
15/03/2006, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Μου έχουν χτυπήσει ΑΠΕΙΡΕΣ φορές τον καθρέφτη του κάρου!

μερικές τυχαίνει να γυρνάει ανάποδα!

Μια φορά μου χτύπησε ένας τον δεξί και με πιάσανε τα γέλια γιατί του έλεγα να γυρίσει να τον ισιώσει για να μην τεντώνομαι! :lol:

Το μόνο που κοιτάω είναι αν έσπασε γιατί σε αυτη τη περίπτωση θα πρέπει να τον πληρώσω εγώ στην εταιρεία.
Αλλιώς δεν τρέχει μία.

¨οταν όμως μια φορά ένας μου το χτύπησε και την έκανε, ε, τα πήρα πολύ άσχημα. Είναι η μεγίστη μλκια και δεν παίζει να μην το παρεις χαμπάρι!



κάποτε περνά μία οδηγός και βρίσκει ο καθρέφτης της σε ένα άλλο τουτου και κλείνει

οπότε περνώ εγώ από δεξιά και τσακ τον ανοίγω, να την αφήσω να τεντώνεται τη γυναίκα


μα τι τζεντλεμαν τεσπα!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jo.Da.
15/03/2006, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από koutroulis
κάποτε περνά μία οδηγός και βρίσκει ο καθρέφτης της σε ένα άλλο τουτου και κλείνει

οπότε περνώ εγώ από δεξιά και τσακ τον ανοίγω, να την αφήσω να τεντώνεται τη γυναίκα


μα τι τζεντλεμαν τεσπα!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



:rotflmao: :lol: :bawl: :lol: :rotflmao:
ωραίος ρε μάγκα.μήπως είχες δει από πριν ότι ήταν και ωραίο μωρό?:beer:

koutroulis
15/03/2006, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Jo.Da.
:rotflmao: :lol: :bawl: :lol: :rotflmao:
ωραίος ρε μάγκα.μήπως είχες δει από πριν ότι ήταν και ωραίο μωρό?:beer:


μπα φιλε

ήταν κρίση συνείδησης για την καλή πράξη της ημέρας


ευτυχώς από τότε είμαι καλά


:lol: :lol: :lol: :lol:

$py
16/03/2006, 10:13
Tora pou eipate moro mou thymisate mia fasi pou eimoun stin kolokatexaki, evrexe arketa kai me kleinei mia gyneka odigos toutou.
Afou tin glitosa sto tsak tin plisiazo me diathesi na tis po kana vari galiko, plisiazontas apo ti deksia meria vlepo sto piso kathisma ena panemorfo moro (kanoniko re) na einai sto kathismataki tou gemato xara. E den mou pigene na arxiso na vrizo, tis katharizo to kathrefti tis apo ta nera kai to tholoma, xeretao ton bebi kai efyga.

bartlal
16/03/2006, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Tora pou eipate moro mou thymisate mia fasi pou eimoun stin kolokatexaki, evrexe arketa kai me kleinei mia gyneka odigos toutou.
Afou tin glitosa sto tsak tin plisiazo me diathesi na tis po kana vari galiko, plisiazontas apo ti deksia meria vlepo sto piso kathisma ena panemorfo moro (kanoniko re) na einai sto kathismataki tou gemato xara. E den mou pigene na arxiso na vrizo, tis katharizo to kathrefti tis apo ta nera kai to tholoma, xeretao ton bebi kai efyga.


τωρα τι να σου πω... :mad: :sick: :mad:








:lol: :lol: :lol:

koutroulis
16/03/2006, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Tora pou eipate moro mou thymisate mia fasi pou eimoun stin kolokatexaki, evrexe arketa kai me kleinei mia gyneka odigos toutou.
Afou tin glitosa sto tsak tin plisiazo me diathesi na tis po kana vari galiko, plisiazontas apo ti deksia meria vlepo sto piso kathisma ena panemorfo moro (kanoniko re) na einai sto kathismataki tou gemato xara. E den mou pigene na arxiso na vrizo, tis katharizo to kathrefti tis apo ta nera kai to tholoma, xeretao ton bebi kai efyga.


:D :D :D :D