PDA

View Full Version : Αγορά Ducati ST4s



srigatos
13/03/2006, 16:53
Καλησπέρα,

Είμαι κάτοχος TDM 900 και θέλω (μετα από 3 χρονια) να το γυρίσω σε sport touring. Έχω καταλήξει στο st4s αλλά επειδή δεν έχω ακούσει τίποτα γι'αυτη (καλά ή ασχημα) θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζει κάποιος.
Έψαξα σε κάποια forum και βρήκα 2-3 άτομα που έλεγαν ότι τους άφησε η μπαταρία τον πρώτο χρόνο, ξεβιδωνόντουσαν τα feiring, και ψιλοπροβλήματα με συμπλέκτη. Ισχύουν κάτι τέτοια;

ruyjin
13/03/2006, 17:03
χωρις να θελω να "ευλογησω τα γενια μου", ως κατοχος VFR, γιατι δε κοιτας ενα VFR και θες να τρεχεις με το st4s
ειχα ακουσει κι εγω για κατι προβληματα

απο κει και περα αν σου αρεσει το st4s τοτε τι να πω, παρτο

αλλα λεπτομεριες δε ξερω σορρυ

φιλικα
:wave2:

GST
14/03/2006, 07:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
χωρις να θελω να "ευλογησω τα γενια μου", ως κατοχος VFR, γιατι δε κοιτας ενα VFR και θες να τρεχεις με το st4s
ειχα ακουσει κι εγω για κατι προβληματα

απο κει και περα αν σου αρεσει το st4s τοτε τι να πω, παρτο

αλλα λεπτομεριες δε ξερω σορρυ

φιλικα
:wave2:

σορρυ ρε νασο αλλα αυτο κανεις ..."ευλογησω τα γενια μου",

ειναι σαν να μπαινω εγω στα vfr που δεν ξερω τιποτα και να λεω ...εγω δεν ξερω να σου πω για vfr αλλα παρε st4.....

stavrouliasp
14/03/2006, 08:54
Mporei na kanw kai la8os, alla to st4 den exei antikatasta8ei apo to st3...?:confused: Exw thn entupwsh oti mono kati teleutaia stockatzidika kukloforoune twra pou ta dinoun kai se polu kaluterh timh. Auto fusika 8a prepei na to labeis upoyh sou otan 8a skefteis gia th metapwlhsh...

GST
14/03/2006, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrouliasp
Mporei na kanw kai la8os, alla to st4 den exei antikatasta8ei apo to st3...?:confused: Exw thn entupwsh oti mono kati teleutaia stockatzidika kukloforoune twra pou ta dinoun kai se polu kaluterh timh. Auto fusika 8a prepei na to labeis upoyh sou otan 8a skefteis gia th metapwlhsh...

δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα κανεις λαθος!

το st3 κυκλοφορει αν δεν κανω λαθος με το κινητηρα του 1000ds αλλα δεν ειναι ξεροκάμπανο ...

το st4 s αν δεν κανω λαθος φοραει το κινητηρα του 996 και σε στοκ πωλειται η εκδοση st4...

κανενας αλλος να μας πει αυτα που εχει ακουσει:confused:

srigatos
14/03/2006, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
χωρις να θελω να "ευλογησω τα γενια μου", ως κατοχος VFR, γιατι δε κοιτας ενα VFR και θες να τρεχεις με το st4s
ειχα ακουσει κι εγω για κατι προβληματα

απο κει και περα αν σου αρεσει το st4s τοτε τι να πω, παρτο

αλλα λεπτομεριες δε ξερω σορρυ

φιλικα
:wave2:

Ήταν και το VFR στις αρχικές μου σκέψεις αλλά το st4s είναι περισσότερο τουριστικό και επειδή για πόλη έχω ένα εντουράκι και κινούμε, θα το ήθελα αποκλειστικά για ταξίδια (συνήθως δικάβαλος και φορτωμένος). Συν ότι το st4s είναι πιο δυνατό.

GST και εγώ το ίδιο ξέρω ότι έχει μοτέρ απο 996 (πολυ δυνατότερο από st3).

tools
14/03/2006, 10:45
εγω εχω ακουσει οτι ο foggy ηθελε να παρει το desmosedici για να κυνηγαει το rossi...:rotflmao: εγγυρο λεμε...αλλα τελικα πηρε vfr γιατι δεν χαλαει,δεν καιει,κ ειναι κ v4...

επισης,εχω ακουσει οτι μου αρεσει πολυ το st4.
αλλα αυτο,λενε,δεν εχει σημασια.
σημασια εχει να αρεσει σε σενα...

ruyjin
15/03/2006, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
σορρυ ρε νασο αλλα αυτο κανεις ..."ευλογησω τα γενια μου",

ειναι σαν να μπαινω εγω στα vfr που δεν ξερω τιποτα και να λεω ...εγω δεν ξερω να σου πω για vfr αλλα παρε st4.....

Γιωργο ηξερα οτι θα ακουστει ασχημα γι αυτο προλαβα και ειπα αυτο για τη γενιαδα :D
τελωσ παντων

εγω απλα επειδη δε μπορουσα να ξερω τι ακριβως θελει ο Stefanos (srigatos) απλα εριξα στην κουβεντα και το VFR περισσοτερο για να ανοιξω συζητηση και οχι για να τον παρακινησω για VFR

εξαλλου μετα ειπε πως θελει κατι πιο τουρισταδικο απο το VFR γι αυτο κοιταει το st4

αυτα για να μην παρεξηγουμε
ευχαριστω που με ακουσατε :lol:

:wave2:

srigatos
15/03/2006, 14:38
Μάλλον με βλέπω για φέτος να μένω τελικά με το TDM. Τουλάχιστον είμαι σίγουρος ότι δε θα έχω προβλήματα με το υπάρχων μηχανάκι (30.000 χλμ και δεν έχει βγάλει τίποτα). Φέτος δεν έβγαλε και καμία εταιρεία ανανεωμένο st, εκτός από fjr που είναι υπερβολή. :nono: :nono:

Thanx πάντος για τη βοήθεια.

Multi-Duc
15/03/2006, 14:52
τι να πει κανεις.....


:wave2: