PDA

View Full Version : ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΟΤΕΡ



motomaniac
14/03/2006, 21:42
ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΤΕ ΤΙ ΕΠΑΘΑ!:( ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΚΟΖΑΝΗ ΜΕ ΤΟ ER ΚΟΙΤΑΩ ΛΑΔΙΑ ΠΑΡΑΦΛΟΥ ΟΛΑ ΟΚ. ΦΕΥΓΩ ΠΑΩ ΜΕ ΤΕΡΜΑ (ΠΑΝΤΑ) ΓΚΑΖΙ ΣΑΛΛΟΝΙΚΗ, ΑΡΑΖΩ 2 ΜΕΡΕΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΑΩ (ΠΑΛΙ ΤΕΖΑ) ΣΕΡΡΕΣ.ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΙ ΕΚΕΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΦΕΥΓΩ. ΕΛΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΟΙΤΑΩ ΛΑΔΙΑ ΚΛΠ. ΠΕΡΙΠΟΥ 5 ΧΛΜ ΕΞΩ ΑΠΟ ΣΕΡΡΕΣ ( ΚΑΙ ΕΝΩ ΠΑΓΩΜΕΝΗ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΑ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΕΡΜΑ) ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΜΟΟΟΟΟΟΜ ΚΑΙ ΣΒΗΝΕΙ ΠΑΤΑΩ ΜΙΖΑ , ΓΥΡΝΑΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΓΥΡΝΑΕΙ. ΩΧ ΛΕΩ. ΚΕΝΗ ΕΒΓΖΕ , ΕΒΓΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΕΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΩ ΣΤΑ ΤΡΕΝΑ (ΣΗΜ. ΟΣΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΩΝ ΣΕΡΡΩΝ, ΠΕΡΑΣΑ ΣΧΕΔΟΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΣΠΡΩΧΟΝΤΑΣ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ) ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΒΕΡΟΙΑ (ΠΑΤΡΙΔΑ) ΜΕ ΤΟ ΤΡΕΝΟ. Η ΝΕΚΡΟΨΙΑ ΕΔΕΙΞΕ ΜΙΑ ΜΠΙΕΛΑ ΒΑΡΕΜΕΝΗ:sick: :bigcry: ΚΑΙ ΚΟΥΖΙΝΕΤΑ ΣΤΡΟΦΑΛΟΥ ΚΑΙ ΜΠΙΕΛΑΣ ΦΑΓΩΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΛΑΔΙ ΜΕΣΑ. ΤΩΡΑ Η ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΒΙΑΣΤΙΚΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΑΤΑΚΙ ΜΑΥΡΙΣΜΕΝΟ Η ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΕΚΑΨΕ 2 ΛΙΤΡΑ ΛΑΔΙ!!! ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΦΙΤΡΑ ΦΛΑΤΖΕΣ ΛΑΔΙΑ ΚΛΠ ΤΟΡΝΙΡΙΣΜΑ Ο ΣΤΡΟΦΑΛΟΣ ΓΙΑ ΞΑΝΑΖΥΓΙΣΤΕΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΣΤΟΡΙΚΑ 750Ε. ΚΑΛΗΣΑΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ.......ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΑΛΙ...:)

adam_tsouk
14/03/2006, 22:09
:uplate:


κατι δεν έπιασα;


δηλαδη έμεινες απο λαδια;

καμμια "διαρροή";

πως εξαφανιστηκαν 2 lt λαδι;
(ποιο ER? )

ο μηχανικός πως το εξήγησε;

motomaniac
14/03/2006, 22:26
ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΓΩ ΡΕ ΦΙΛΕ???ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙΝΕ ΛΑΔΙ ΑΜΑ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΜΟΤΟΡΙΑ ΑΛΛΛΛΑ??? ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΓΩ ΑΛΑΑΑΑ....ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑ ΚΟΖΑΝΗ ΚΕΡΚΥΡΑ ΠΑΝΤΟΥ ΤΑΠΑ (ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΜΕ ΤΟ ΚΩΛΟ ER-5 500) KAI DEN EIXA TETOIO PROBLHMA. ΔΙΑΡΡΟΗ ΕΙΧΕ ΕΛΑΧΙΣΤΗ (ΔΑΚΡΥΖΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΣΤΑΓΟΝΑ ΤΟ ΜΗΝΑ). ΤΑ ΛΑΔΙΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΣΤΟ ΜΑΚΙΝ ΑΠΟ'ΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ, ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΕΙΔΑ ΣΑΝ ΠΙΣΣΑ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ. Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΛΑΔΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕ...:( :mad: :( :bigcry: :bigcry:

koutroulis
15/03/2006, 10:24
μαμημένα ευροπουλα



ποιο κλαρί τα κάνει ρε φούστη????



ακου 750!!!

φατα μουτρα
15/03/2006, 11:11
οταν λες τορνύρισμα ο στροφαλος τι εννοείς????? οι στροφαλοι γενικά ΔΕΝ επισκευάζονται αξιόπιστα

zzr2005
15/03/2006, 18:00
φίλε είπες ότι τσέκαρες λάδια αλλά δεν διευκρίνησες πόσα km είχε κανεις με τα λάδια...επίσης φίλτρο λαδιού είχες αλλάξει???
να κάψει τόσο λάδι είναι λίγο δύσκολο...θα κάπνιζε σαν τσιμινιέρα κ θα το είχες καταλάβει.....
μπορεί για κάποιο λόγο να έμεινες στιγμιαία απο πίεση λαδιού και να έγινε η ζημιά....
φυσικά ένα μηχανάκι 500 κυβικών να το πηγαίνεις τέζα συνέχεια δεν είναι κ ότι καλύτερο....φυσικό είναι άμα δουλεύει το μηχανάκι στα κόκκινα συνέχεια να σου βγάλει πρόβλημα.....πολύ περισόσότερο αν είναι κρύο όπως είπες....
ποτέ στα κόκκινα με κρύο μηχανάκι...βασικός κανόνας....

adam_tsouk
15/03/2006, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
φίλε είπες ότι τσέκαρες λάδια αλλά δεν διευκρίνησες πόσα km είχε κανεις με τα λάδια...επίσης φίλτρο λαδιού είχες αλλάξει???
να κάψει τόσο λάδι είναι λίγο δύσκολο...θα κάπνιζε σαν τσιμινιέρα κ θα το είχες καταλάβει.....
μπορεί για κάποιο λόγο να έμεινες στιγμιαία απο πίεση λαδιού και να έγινε η ζημιά....
φυσικά ένα μηχανάκι 500 κυβικών να το πηγαίνεις τέζα συνέχεια δεν είναι κ ότι καλύτερο....φυσικό είναι άμα δουλεύει το μηχανάκι στα κόκκινα συνέχεια να σου βγάλει πρόβλημα.....πολύ περισόσότερο αν είναι κρύο όπως είπες....
ποτέ στα κόκκινα με κρύο μηχανάκι...βασικός κανόνας....


ΟΣΑ κυβικά και να είναι άμα το πηγαίνεις τέζα κάποια στιγμή υθα κλατάρει.
(απλά τα 1000ρια δεν μπορείς να τα πας παντού και πάντα τέζα):D


Αλλά ας συνεχίσουν το σπαμ οι αστειατορες....:ZZZ:

motomaniac
20/03/2006, 17:50
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ? ΛΑΔΙ ΔΕΝ ΕΚΑΙΓΕ ΕΜΦΑΝΩΣ (ΔΗΛ.ΠΟΛΥ). ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΡΙ ΤΕΖΑ.....ΠΑΝΤΑ ΤΕΖΑ ΑΛΛΑ ΟΝΤΩΣ ΕΧΩ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΤΡΟΦΑΛΛΟ.....ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΠΟΙΟΤΟΙΚΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ....ΦΙΛΤΡΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑΞΕΙ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΟΛΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ, ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΡΥΘΜΙΣΤΟΥΜ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ (ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΡΥΘΜΙΣΜΑ).ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΙΘΑΝΩΣ ΘΑ ΣΤΡΩΝΩ...:) :) :) :) :) ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ,ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΒΑΛΑΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.... ΕΕΕΕ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ CB250N '78 ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ...ΝΑΙ....ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ ΜΟΤΕΡ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΕΖΑ...ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΟ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ JOE BAR TEAM ΝΑ ΠΟΥΜΕ... :smilea: :smilea:

motomaniac
20/03/2006, 17:53
ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΙΑΡΡΟΗ ΤΟ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ (ΝΟΜΙΖΩ) ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΔΑΚΡΥΑ:bawl: :bawl: :bawl: ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΗ...ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ... ΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΞΕΡΩ..ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΛΑΚΑΣ.

DUKASII
21/03/2006, 08:03
η γνώμη μου...φτιαχτο..(εγγύηση δεν εχει??δε σε καλύπτει??)

ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΤΟ.

η περιπτωσή σου ...ειναι απο αυτες που θα πρεπει να σε οδηγήσει σε ενα TETΡΑΚΥΛΙΝΔΡΟ ΕΝ ΣΕΙΡΑ..γιατι η σχεση σου με το γκαζι..η πρεπει να μειωθει..πραμα δύσκολο ..οποτε παρε ενα τετοιο που αντεχει σιγουρα περισσότερο και σιγουρα εχει το παραπανω γκαζι ωστε να μην χρειάζεται να του πινεις το αιμα...(στη ουσια τα λαδια..:uplate: ) και να εχεις τετοια αποτελέσματα.


παντως το ΤΕΖΑ σε κρυο μοτερ...δεν ειναι και το καλύτερο ...

επισης εχω μια απορία...

το μηχανακι το ειχες στρώσει??η ΤΕΖΑ απο 0 κμ και οτι γινει?

:confused:

zzr2005
22/03/2006, 09:26
ΚΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ....
πούλα το σε κανα μαγαζί ....μην το πουλήσεις σε κανένα ταλαίπωρο που μάζεψε δύο φράγκα να πάρει μηχανάκι και τα φάει στα συνεργεία....(γιατί προφανώς από όσο μας περιγράφεις την οδηγική σου συμπεριφορά του έχεις πιει το αίμα)....
οπότε πούλα το σε μαγαζί που ούτως ή άλλως είναι κλέφτες...:wave2:

motomaniac
22/03/2006, 14:09
ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ
ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΣΤΡΩΣΑ ΕΓΩ. ΟΔΕΥΩ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΕ ΑΝΤΑΛΑΓΗ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙ(ΦΥΣΙΚΑ) ΑΛΛΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΘΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΩΡΑ ΝΕΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΤΑ ΓΕΝΙΚΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΙΔΕΜΑ ΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ.....ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΜΠΙΕΛΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΟΛΛΑΝΔΙΑ.....ΤΕΛΟΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΤΟ ΚΑΒΑΛΗΣΩ ΣΟΡΡΥ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΣΑΝ ΝΕΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ