PDA

View Full Version : Έχει κανείς καμμιά ιδέα?



kxIII
15/03/2006, 11:56
Δευτέρα απόγευμα.
Φεύγω από το γραφείο χαρούμενος που άλλη μια Δευτέρα τελείωσε.

Πλησιάζω την Λεμονιά (ER-6n κίτρινο :) -σωστός Idi?-) αφοπλίζω το συναγερμό και βάζω μπροστά να ζεσταίνεται το πυραυλάκι. Κουμπώνω το μπουφάν, βάζω το κράνος και τα γάντια καβαλάω, κουμπώνω πρώτη και βρίσκομαι μπρούμητα :( .

Χμμμ...

Είχα ξεχάσει την κλειδαριά του δισκόφρενου.

Τελοσπάντων. Σηκώνω την μικρή, μόνο μία μικρή γρατζουνιά στο αριστερό μπροστινό πλαστικό. Τίποτα άλλο που να φαίνεται.

Δεν πειράζει σκέφτομαι, μακάρι όλες οι σούπες να είναι τέτοιες.

Τα περίεργα αρχίζουν τώρα. Βάζω μπροστά να φύγω και συνηδητοποιώ πως μόνο η πρώτη κουμπώνει. Στο ανέβασμα χωρίς κανένα χαρακτηριστικό
ήχο, μπαίνει νεκρά χωρίς όμως να "φαίνεται" στο ταμπλό. Κατεβάζω το stand και η μικρή σβήνει λες και έχει ταχύτητα.

Μπας και έχει κανείς καμμιά ιδέα για το τί μπορεί να έχει παιχτεί?

Εννοείτε πως η μικρή είναι στον γιατρό και η περηφάνεια μου έχει δεχτεί τρομερό πλήγμα για την γελοία σούπα :(

McGyver
15/03/2006, 12:01
Αδερφέ λυπάμαι αφ' ενός για το πέσιμό σου και αφ' ετέρου που δεν μπορώ να σε βοηθήσω στο πρόβλημά σου...

Για να μην ξεχάσεις άλλη φορά το λουκέτο στο δισκόφρενό σου όμως, ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=12614)...

:wave2:

idi
15/03/2006, 12:03
νομιζω "εχει παρει" λιγο ο λεβιες ταχυτητων

makis206
15/03/2006, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από kxIII
Εννοείτε πως η μικρή είναι στον γιατρό και η περηφάνεια μου έχει δεχτεί τρομερό πλήγμα για την γελοία σούπα :(

Μη στεναχωριέσαι κι όλα θα φτιάξουν. Μικροπταισματάκια είναι που μας στεναχωρούν για μικρό χρονικό διάστημα αλλά στο τέλος όλα φτιάχνουν.

Ας είσαι εσύ πάντα καλά και η μικρή σου θα σου ξαναχαμογελάσει σύντομα.:winka:

:beer: :beer:

catmaster
15/03/2006, 12:09
Περαστικα στην κουκλα σου ρε φιλε.
Στην καλυτερη αυτο που λεει ο idi.
Στην χειροτερη (δυσκολο) ...ασε θα σου πει ο γιατρος μη σου λεω μλκιες.

Ευχομαι να μην εχει τιποτα.Ριξε ενα post οταν μαθεις.

:wave2:

kxIII
15/03/2006, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
νομιζω "εχει παρει" λιγο ο λεβιες ταχυτητων

Ρε Idi αν την έβλεπες, δεν θα καταλάβαινες τίποτα. Όλα μια χαρά, αλλά...
Thnx anyway...

ΥΓ
Από τιμές τί παίζει για Kawasaki? Ρωτάω γιατί από την Yamaha (XT600) είχα παράπονα. Προς όποιον έχει εμπειρία και όχι μόνο τον Idi

kxIII
15/03/2006, 12:15
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη. Να είστε καλά πάντα...

saki_tsan
15/03/2006, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Για να μην ξεχάσεις άλλη φορά το λουκέτο στο δισκόφρενό σου όμως, ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=12614)...

:wave2:

Φιλε McGyver :a18: :a20: :a18: απιστευτη η ιδεα σου και πολυ ευκολη να την εφαρμοσεις!! Τελικα πολυ καλη η επιλογη του ψευδονυμου σου... :a013:

McGyver
15/03/2006, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από saki_tsan
Φιλε McGyver απιστευτη η ιδεα σου και πολυ ευκολη να την εφαρμοσεις!! Τελικα πολυ καλη η επιλογη του ψευδονυμου σου...

Thanx αδερφέ!

:beer: :beer: :beer:

Αν θες και κάτι πιο πολύπλοκο, δες εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=12716) ...

:wave2:

bartlal
15/03/2006, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Thanx αδερφέ!

:beer: :beer: :beer:

Αν θες και κάτι πιο πολύπλοκο, δες εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=12716) ...

:wave2:

να απαντησω κατα βρωμιαρη ή να το αφησω? :winka:


:beer: :beer: :beer:

McGyver
15/03/2006, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
να απαντησω κατα βρωμιαρη ή να το αφησω?

Άσε, απαντάω εγώ...

Έχει εκφρασθεί (παρά του Θανάση) η άποψη πως το κράτημα του μπροστινού φρένου πατημένου με την πατέντα μου προκαλεί ζημιά στις τσιμούχες της τρόμπας του φρένου...

USE AT YOUR OWN RISK!

:beer: :beer: :beer:

:wave2:

bartlal
15/03/2006, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Άσε, απαντάω εγώ...

Έχει εκφρασθεί (παρά του Θανάση) η άποψη πως το κράτημα του μπροστινού φρένου πατημένου με την πατέντα μου προκαλεί ζημιά στις τσιμούχες της τρόμπας του φρένου...

USE AT YOUR OWN RISK!

:beer: :beer: :beer:

:wave2:

ουτε τη χαρα να γινω κακος δεν μΕ αφηνεις... :sad:




:lol: :lol: :lol:

adam_tsouk
15/03/2006, 15:34
Μπραβο ρε, αλλο ενα τοπικ το κανατε ###τανα πριν προλαβει αν παρει καμμια απαντηση!





Λοιπόν, τσέκαρε μήπως έχει φύγει από τη θέση της η φίσα (τι σκατα είναι εκεί) της νεκράς στο σταντ

αν έχει συμβεί κάτι τέτοιο (βασικά πιστεύω ότι είναι το πιο πιθανό) άμα σκύψεις θα μπορείς να δεις το καλωδιάκι.

ΑΝ πάλι δε το βρεις πήγαινε στο μηχανικό.

Ελπίζω να είναι κάτι τόσο απλό.

Και περιμένουμε νέα.. :winka:


:wave2:

kxIII
17/03/2006, 08:53
Την πήρα χτες το απόγευμα.

Ο άνθρωπος μου εξήγησε τί είχε γίνει, αλλά επαιδή είμαι ψιλοάσχετος δεν θα το μεταφέρω σωστά οπότε δεν έχει νόημα.
Ούτε χρήματα δεν μου πήρε.
Από ότι μου είπε ήταν 10 λεπτά υπόθεση.

Μπράβο του.

Τελοσπάντων αδέρφια η μικρή μου χτες γύρισε σπίτι αφού ξενοκοιμήθηκε 3 βράδια.

Όλοι καλά...

Καλημέρα σας!!!

makis206
17/03/2006, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από kxIII
Την πήρα χτες το απόγευμα.
Ο άνθρωπος μου εξήγησε τί είχε γίνει, αλλά επαιδή είμαι ψιλοάσχετος δεν θα το μεταφέρω σωστά οπότε δεν έχει νόημα.
Ούτε χρήματα δεν μου πήρε.
Από ότι μου είπε ήταν 10 λεπτά υπόθεση.
Μπράβο του.
Τελοσπάντων αδέρφια η μικρή μου χτες γύρισε σπίτι αφού ξενοκοιμήθηκε 3 βράδια.
Όλοι καλά...
Καλημέρα σας!!!

Είδες πόσο απλό ήταν ;:winka:

Εκπέμπουμε θετική ενέργεια τελικά εμείς οι μηχανάκηδες. :lol:

Ας είναι το τελευταίο πράγμα που σε στεναχώρησε !

:beer: :beer: