PDA

View Full Version : FI led CBR 600 Fi 2001



killbill
15/03/2006, 15:52
Kalhmera se olous,

Tha ithela thn gnomh sas.
Exo parei to mhxanaki 4 meres htes entelos xafnika proi mou anavosvine to FI led, Phgainontas sto synergeio emeine stathera anameno ,kleinontas th mhxanh apo to kleidi kai eno xanabala brosta den xana-anapse.

Sth test volta apo ton anthropo tou synergeiou den paratirithike tipota, episis kykloforo 2 meres tora kai den exo dei kamia diafora sto mhxanaki kai to FI den exei xana-anapsei (anavei mia fora prin valeis brosta kai sveinei katefthian).

Mou eipan pos borei na htan kati entelos tyxaio kai eite apo ygrasia se kapia fysa, sprei ktlp. logo service, giati einai poly evaisthito kai na mhn anysyxo. An to xanakanei mono na to pao na to psaxoume.

Gia pes te kamia gnomh kai seis!!!

Filos episis me CBR 1100 XX tou exei ginei afto kai to FI den exei xana-anapsei edo kai xronia me kanena problem sth mhxanh

Ti lete mhpos prepei na pao na kano reset ston egkefalo??? h na to afiso na do pos tha paei???

Efxaristo ek ton proteron gia ti voitheia

sniper
16/03/2006, 14:11
Μην αγχωνεσαι και πολύ... μπορεί όντως να άναψε απο υγρασία....

Το FI ανάβει όταν κάτι δεν πάει καλά στο ηλεκτρικό κύκλωμα...

Αν σου ανάψει ξανά.... το πας σε εξουσιοδοτημένο να σου πούνε....

ronin1
24/07/2006, 01:18
και μενα μου έκανε το ίδιο 3-4 φορές σε διάστημα 2 εβδομάδων.

στην πρώτη φορά υπέθεσα μάπα βενζίνη, αλλά μετά ψιλοχέστηκα κ το πήγασε εγκέφαλο...

δεν έδειξε κωδικό βλάβης άρα το μοτέρ οκ...

μου έκαναν καθαρισμό στις φύσες κ σπρευ κ από τότε κομπλέ...μάλλον απο υγρασία ή κάποια φύσα δεν έκανε επαφή καλά ...

anwrimos
11/08/2006, 15:52
παιδια και εγω με ενα 600 fs αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα πριν κανα διμηνο. αναβε το fi και πολλες φορες εριχνε αισθητα το ρελαντι στις 500στρ/λεπτο. το εκανε παντα κρυο. καθαρισα μπεκ και συστημα αναφλεξης στο service αλλα εξακολουθει και λεω να το ψαξω περισσοτερο γιατι μου την ψιλοσπαει το θεμα. εννοειται πηγα σε εξουσιοδοτημενο αλλα.... καμια ιδεα?

sniper
11/08/2006, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από anwrimos
παιδια και εγω με ενα 600 fs αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα πριν κανα διμηνο. αναβε το fi και πολλες φορες εριχνε αισθητα το ρελαντι στις 500στρ/λεπτο. το εκανε παντα κρυο. καθαρισα μπεκ και συστημα αναφλεξης στο service αλλα εξακολουθει και λεω να το ψαξω περισσοτερο γιατι μου την ψιλοσπαει το θεμα. εννοειται πηγα σε εξουσιοδοτημενο αλλα.... καμια ιδεα?

Αν πήγες σε αξουσιοδοτημένο θα σου έλεγαν και τι πρόβλημα υπάρχει αφου υπάρχει κωδικοποίηση στα ανάματα του FI LED για να σου λέει τι πρόβλημα υπάρχει....

Αλλες ιδέες δεν υπάρχουν.... :rolleyes:

anwrimos
11/08/2006, 15:57
στην αρχη μου ειπαν οτι ισως περναγανε πολλα ρευματα απο την μπαταρια και θα επρεπε να την αλλαξω. την μετρησα και ηταν οκ. μετα οτι τους ελειπε το τεστερ για να το συνδεσουν και τελος εγιναν αυτα που προανεφερα.τι να πω...:confused:

sniper
11/08/2006, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από anwrimos
στην αρχη μου ειπαν οτι ισως περναγανε πολλα ρευματα απο την μπαταρια και θα επρεπε να την αλλαξω. την μετρησα και ηταν οκ. μετα οτι τους ελειπε το τεστερ για να το συνδεσουν και τελος εγιναν αυτα που προανεφερα.τι να πω...:confused:

σε εξουσιοδοτημένο του έλειπε το τεστερ.......


χλωμό αλλά.....


πήγαινε και σε άλλο...

anwrimos
11/08/2006, 16:01
μαλλον αυτο θα κανω οταν ανοιξουν με το καλο και τελειωσει και η εξεταστικη. παντως στο δρομο μολις ζεσταθει δεν παρουσιαζει κανενα προβλημα. ευχαριστω πολυ παντως!!:beer: