PDA

View Full Version : Οδήγηση υπό βροχή



Carlos.1on2
15/03/2006, 22:09
Καλώς ή κακώς υπάρχουν και αυτές οι μέρες στο χρόνο.Μέρες που ρίχνει τα κέρατα του ο γ@μώκαιρος.
Και φυσικά πήγα με τη μηχανή στη δουλειά. Και φυσικά ήμουν σα τη μύγα μέσα στο γάλα γιατί , εκτός από κάποια παπιά που είναι αναγκασμένα λόγω δουλειάς να κυκλοφορούν τέτοιες μέρες , είδα ελάχιστες μηχανές να κυκλοφορούν . Και το λέω γιατί ήμουν ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ στο δρόμο. Και στη δουλειά μου χρησιμοποιώ μηχανή .
Και ρωτάω :Πού είναι όλοι αυτοί οι οποίοι έχουν και μηχανή και κατέχουν και το άθλημα???? Γιατί το να κυκλοφορείς ξεκράνωτος με τουλάχιστον CBR600RR όταν έχει ήλιο και πας για καφέ , πάει να πει ότι το κατέχεις το άθλημα.
Ή μήπως το κατέχουν για μερικές ( οκ ,τις περισσότερες ) μέρες του χρόνου και τις υπόλοιπες , όταν έχει κρύο ,βρέχει , χιονίζει, βραδιάζει ή και γω δεν ξέρω τι , το ξεχνούν ??
Μήπως οι περισσότεροι είναι αναβάτες του 5μηνου?( Μάιος-Σεπτέβριος)
Ο έχων την ανάγκη για βόλτα και ανεμελιά , την έχει όλο το χρόνο , καθημερινά στις μετακινήσεις του και κυρίως εντός πόλης, όταν οι υπόλοιποι οδηγοί τετράτροχων πήζουν και βρίζουν τον οποιοδήποτε βρίσκεται μπροστά τους και δεν περνά με κόκκινο για να περάσουν και αυτοί .
Αυτή την ανάγκη ,δε τη νιώθουν όταν βρέχει ? Θα μου πεις βέβαια γιατί να βραχεί όταν μπορεί και μουσική να ακούει και τσιγάρο να ανάψει και να γελά με αυτούς που περνούν από νερολακούβα και σηκώνουν τα πόδια τους για να μαζέψουν όσο το δυνατόν λιγότερο νερό . Σε αυτή την περίπτωση όμως δε μιλάμε για ''καλή'' , ''αγαπημένη'', ''μοναδική '' και τα συναφή. Μιλάμε για παροδική και εφήμερη αγάπη ανάλογα με τον καιρό που μας βολεύει . :sun: :sun: :sun:
Αυτά.

H.A.Balafoutre
15/03/2006, 22:42
+1

Προσωπική μου άποψη είναι πως τη διαφορά την κάνουν οι υαλοκαθαριστήρες.

crs-k
15/03/2006, 22:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
+1

Προσωπική μου άποψη είναι πως τη διαφορά την κάνουν οι υαλοκαθαριστήρες.


Πως τους βαζουν αυτους ρε παιδια? :confused:

Και γεμιζε το κρανος ολη την μερα σημερα ... :( :sick:


:lol: :rotflmao: :lol:

zolotas
15/03/2006, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos.1on2
για ''καλή'' , ''αγαπημένη'', ''μοναδική '' και τα συναφή. Μιλάμε για παροδική και εφήμερη αγάπη ανάλογα με τον καιρό που μας βολεύει . :sun: :sun: :sun:
Αυτά.

....ελα ρε σαλονικα........:smilea: ..........καλα τωρα το καταλαβες??μονο παπιες κυκλοφορουν αλλα τι σε μελλει??? το ειχα γραψει σε αλλο ποστ περι καλοκαιριου και καφετεριας..........

Carlos.1on2
15/03/2006, 22:57
Το ήξερα αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω. Έχω δει και 1150GS στην Τριανδρία για 4 μήνες ακίνητο. Μου το είπαν τα ποντίκια που μασούλαγαν τα τακούνια από τα λάστιχα

zoropatra
15/03/2006, 22:57
δεν καταλαβαινω τον λογο,ενω βρεχει να βγαλω την μηχανη εξω........το οτι παω με το τουτου οταν βρεχει και οταν δεν βρεχει σε δουλειες δεν σημαινει οτι δεν ειμαι μοτοσυκλετιστης!!!!!
τον μοτοσυκλετιστη κατα την γνωμη μου θα τον κρινεις απο αλλα πραγματα......

και εχω καταλαβει πως οσοι δεν εχουν τουτου το παιζουν μοτοσυκλετιστες.....αλλα αν τους ρωτησεις που ειναι τα διοδια δεν ξερουν να σου πουν!!!!!:winka:

Carlos.1on2
15/03/2006, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Πως τους βαζουν αυτους ρε παιδια? :confused:

Και γεμιζε το κρανος ολη την μερα σημερα ... :( :sick:


:lol: :rotflmao: :lol:

Δε τους βάζεις στο κράνος. Τους κρατάς στη μπαγκαζιέρα και όταν πέσεις τους χρησιμοποιείς για να δεις το μ@λ@κ@ που σε έριξε

wild_cat/anima
15/03/2006, 23:00
μερικές φορες δεν είναι θέμα επιλογής ....

πχ να σκάσω λεει σε meeting με τον διευθυντή του γραφείου που δουλευω με τζινάκι, επιγονατίδες, μποτίτσες μοτο και αδιαβροχα .....!!!


πολύ γέλιο !
υπάρχει dressing code που όσο κι αν γουστάρω την οδήγηση στη βροχή , με φρενάρει στις περισσότερες περιπτώσεις!




μήπως να αρχίσω να οδηγω με ταγιερακι και γοβίτσα ???:sick: :sick: :sick: :wacko: :sick: :hypnotize :uplate:

Carlos.1on2
15/03/2006, 23:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
δεν καταλαβαινω τον λογο,ενω βρεχει να βγαλω την μηχανη εξω........το οτι παω με το τουτου οταν βρεχει και οταν δεν βρεχει σε δουλειες δεν σημαινει οτι δεν ειμαι μοτοσυκλετιστης!!!!!
τον μοτοσυκλετιστη κατα την γνωμη μου θα τον κρινεις απο αλλα πραγματα......

και εχω καταλαβει πως οσοι δεν εχουν τουτου το παιζουν μοτοσυκλετιστες.....αλλα αν τους ρωτησεις που ειναι τα διοδια δεν ξερουν να σου πουν!!!!!:winka:

Τι είναι τα διόδια???

zolotas
15/03/2006, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos.1on2
Το ήξερα αλλά δεν ήθελα να το πιστέψω. Έχω δει και 1150GS στην Τριανδρία για 4 μήνες ακίνητο. Μου το είπαν τα ποντίκια που μασούλαγαν τα τακούνια από τα λάστιχα

:lol: :lol: .........και οταν βγαινεις εκτος να δεις τι ωραια..τρεις κι ο κουκος..........τελος παντων καθενας κανει οτι γουσταρει ...no problem........μη χαλιεσαι στην τελικη.....

Carlos.1on2
15/03/2006, 23:04
Πάντως σε ενάμισι χρόνο έχω 30000 χλμ. Κ πολλά από αυτά υπό βροχή προσπαθώντας να βγάλω το γ@μω ευρό από την τσέπη.όταν μου το ζητάνε

zoropatra
15/03/2006, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos.1on2
Τι είναι τα διόδια???

εχεις τουτου?

crs-k
15/03/2006, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
δεν καταλαβαινω τον λογο,ενω βρεχει να βγαλω την μηχανη εξω........το οτι παω με το τουτου οταν βρεχει και οταν δεν βρεχει σε δουλειες δεν σημαινει οτι δεν ειμαι μοτοσυκλετιστης!!!!!
τον μοτοσυκλετιστη κατα την γνωμη μου θα τον κρινεις απο αλλα πραγματα......

και εχω καταλαβει πως οσοι δεν εχουν τουτου το παιζουν μοτοσυκλετιστες.....αλλα αν τους ρωτησεις που ειναι τα διοδια δεν ξερουν να σου πουν!!!!!:winka:



Πας καλα ρε καμενε? :lol:

Διπλα-διπλα ειναι στην πυλωτη!

Σ' οποιο θελω μπαινω ή καβαλαω! :D

Και μαλιστα ο δρομος για την δουλεια μου εναι σχετικα ανοικτος, μιας και το 70% ειναι Αττικη Οδος! :winka:


Αλλα ΔΕΝ παω με τ' αμαξι ρε και σκουριαζει το κακομοιρο ... :sick:

"Αει φτυσ' τα ποδαριασ'", που θα μου πεις οτι ειστε Μοτοσυκλετιστες κι εσεις που οταν δειτε συννεφακι, μπαινετε στο κουτακι ... :mad: :a22:


:lol: :rotflmao: :lol:

Carlos.1on2
15/03/2006, 23:06
Γιατί να χαλαστώ? Αυτοί πήζουν. ΄΄Οπως είπες.....καθαρά προσωπικό θέμα

zoropatra
15/03/2006, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Πας καλα ρε καμενε? :lol:

Διπλα-διπλα ειναι στην πυλωτη!

Σ' οποιο θελω μπαινω ή καβαλαω! :D

Και μαλιστα ο δρομος για την δουλεια μου εναι σχετικα ανοικτος, μιας και το 70% ειναι Αττικη Οδος! :winka:


Αλλα ΔΕΝ παω με τ' αμαξι ρε και σκουριαζει το κακομοιρο ... :sick:

"Αει φτυσ' τα ποδαριασ'", που θα μου πεις οτι ειστε Μοτοσυκλετιστες κι εσεις που οταν δειτε συννεφακι, μπαινετε στο κουτακι ... :mad: :a22:


:lol: :rotflmao: :lol:

μαλλον χρηστο μου ξεχνας οτι ηρθα απο πατρα με βροχη στο δελεαρ για καφε και ξανα παλι πατρα .........

Carlos.1on2
15/03/2006, 23:09
Α3 του '05 , 1.6 FSI. μη με κάνεις να το πιάνω στο στόμα μου τώρα που μπαίνει η ΆΝΟΙΞΗ.

zoropatra
15/03/2006, 23:12
και επειδη δεν καταλαβατε καλα.......
εγω για μεσα στην πολη εχω το παπι και το τουτου......η μηχανη βγαινει μονο για εκδρομες......
δεν γουσταρω να κυκλοφορω την μηχανη μεσα στην πολη και να ειναι συνεχεια η θερμοκρασια στους 100!!!!
και δεν θελω επισης να χαραμιζω τα χλμ.της μοτο μεσα στην πολη!!!!
ολα αυτα δηλαδη σημαινουν οτι δεν ειμαι μοτοσυκλετιστης?

crs-k
15/03/2006, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
μαλλον χρηστο μου ξεχνας οτι ηρθα απο πατρα με βροχη στο δελεαρ για καφε και ξανα παλι πατρα .........


Και τοτε γιατι στην δουλιτσα παμε με τ' αυτοκινητακι ? Εεεε ? :D

Για να μην λερωθει αυτο τοοοοο .... :rolleyes:

Πως το λεμε? :confused:


Ελα μωρε, αυτο που το βρισκεις και στα περιπτερα ... :p


Ααα! Ναι! το "Ζ" ... :a22:



:lol: :rotflmao: :lol:

tifoefs
15/03/2006, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από wild_cat/anima
μερικές φορες δεν είναι θέμα επιλογής ....

πχ να σκάσω λεει σε meeting με τον διευθυντή του γραφείου που δουλευω με τζινάκι, επιγονατίδες, μποτίτσες μοτο και αδιαβροχα .....!!!


πολύ γέλιο !
υπάρχει dressing code που όσο κι αν γουστάρω την οδήγηση στη βροχή , με φρενάρει στις περισσότερες περιπτώσεις!




μήπως να αρχίσω να οδηγω με ταγιερακι και γοβίτσα ???:sick: :sick: :sick: :wacko: :sick: :hypnotize :uplate:

Στειλε φωτο να σε κανουμε γουολπεϊπερ !!!

οεοεοεε !!

:D

crs-k
15/03/2006, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
και επειδη δεν καταλαβατε καλα.......
εγω για μεσα στην πολη εχω το παπι και το τουτου......η μηχανη βγαινει μονο για εκδρομες......
δεν γουσταρω να κυκλοφορω την μηχανη μεσα στην πολη και να ειναι συνεχεια η θερμοκρασια στους 100!!!!
και δεν θελω επισης να χαραμιζω τα χλμ.της μοτο μεσα στην πολη!!!!
ολα αυτα δηλαδη σημαινουν οτι δεν ειμαι μοτοσυκλετιστης?


Αν κινεισαι, εστω και με το παπι, δεν λεει κανεις τιποτα ... :nono:

Αλλιως εισαι, αλλα του "γλυκου νερου" (ή καιρου) ... :D


:lol: :rotflmao: :lol:

Carlos.1on2
15/03/2006, 23:19
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από wild_cat/anima
μερικές φορες δεν είναι θέμα επιλογής ....

πχ να σκάσω λεει σε meeting με τον διευθυντή του γραφείου που δουλευω με τζινάκι, επιγονατίδες, μποτίτσες μοτο και αδιαβροχα .....!!!


πολύ γέλιο !
υπάρχει dressing code που όσο κι αν γουστάρω την οδήγηση στη βροχή , με φρενάρει στις περισσότερες περιπτώσεις!




μήπως να αρχίσω να οδηγω με ταγιερακι και γοβίτσα ???:sick: :sick: :sick: :wacko: :sick: :hypnotize :uplate: [/QUO

Να δω ταγιεράκι εφαρμοστό και γοβίτσα σε μηχανή και την επόμενη μέρα θα κάνω σούζα με χειροποίειτο Alain Edmonds με καστόρ λεπτομέρειες

McGyver
15/03/2006, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Πως τους βαζουν αυτους ρε παιδια?

Και γεμιζε το κρανος ολη την μερα σημερα ...

Καλά ρε Χρήστε, ΔΕ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΑ για το κράνος :mad: ;!;!;!

crs-k
15/03/2006, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Καλά ρε Χρήστε, ΔΕ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΑ για το κράνος :mad: ;!;!;!


ΔΕΝ τολμω να το πω ... :sad:

Carlos.1on2
15/03/2006, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
και επειδη δεν καταλαβατε καλα.......
εγω για μεσα στην πολη εχω το παπι και το τουτου......η μηχανη βγαινει μονο για εκδρομες......
δεν γουσταρω να κυκλοφορω την μηχανη μεσα στην πολη και να ειναι συνεχεια η θερμοκρασια στους 100!!!!
και δεν θελω επισης να χαραμιζω τα χλμ.της μοτο μεσα στην πολη!!!!
ολα αυτα δηλαδη σημαινουν οτι δεν ειμαι μοτοσυκλετιστης?

Γουστάρω!!!! Αλλά πόσες μέρες κυκλοφορείς στην πόλη και πόσες πας βόλτα????

McGyver
15/03/2006, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
ΔΕΝ τολμω να το πω ... :sad:

Τον ΕΧΑΣΕΣ;;;

Κρίμα ρε, δεν έχω κι άλλον να σΕ δώκω...

McGyver
15/03/2006, 23:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Κρίμα ρε, δεν έχω κι άλλον να σΕ δώκω...

Στην επόμενη παραγγελία μου απ' έξω θα φέρω πολλούς περισσότερους :winka: ...

wild_cat/anima
15/03/2006, 23:27
έχω κυκλοφορήσει και έτσι !!!!
:D :cool: (ήμουν μικρό ακόμα ......)



πολλά ατυχήματα εκείνη τη μέρα !
:D :D

crs-k
15/03/2006, 23:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Στην επόμενη παραγγελία μου απ' έξω θα φέρω πολλούς περισσότερους :winka: ...




Δεν φταιω εγω γαμωτ ... :(
Το περασαν για "υλικο συσκευασιας" και μου το πεταξαν ... :sick:


:lol: :rotflmao: :lol:




Ναι! Ναι! Θελω δυο! :a8:

Carlos.1on2
15/03/2006, 23:29
έβρεχε εεε???

zoropatra
15/03/2006, 23:30
ρε δεν πανα λετε οτι θελετε........εγω γουσταρω το τουτου μεσα στην πολη.........εξαλου εδω στην πατρα δεν εχουμε την κινηση την δικη σας!!!!


ρε χρηστο εσυ εισαι μοτοσυκλετιστης οχι επειδη πας με την μηχανη στην δουλεια αλλα με αυτα που βλεπουμε οτι κανεις!!!.....το προβλημα ειναι με αυτους που το παιζουν.....μοτοσυκλετιστες!!!!!!

McGyver
15/03/2006, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Δεν φταιω εγω γαμωτ ...
Το περασαν για "υλικο συσκευασιας" και μου το πεταξαν ...

:a9: :a9: :a9:



Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ναι! Ναι! Θελω δυο!

Note taken :winka: !

:beer: :beer: :beer:

:wave2:

zoropatra
15/03/2006, 23:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos.1on2
Γουστάρω!!!! Αλλά πόσες μέρες κυκλοφορείς στην πόλη και πόσες πας βόλτα????

βολτα παω καθε κυριακη......με την λεσχη.

Carlos.1on2
15/03/2006, 23:35
Κίνηση ξεκίνηση......στο φανάρι περιμένεις στην ουρά????

Απλώς την επόμενη φορά που θα πας βόλτα φρόντισε να βάλεις.......uniroyal....ξέρεις......τα βροχολάστιχα,για καλύτερο κράτημα

Vstrommer71
15/03/2006, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
μαλλον χρηστο μου ξεχνας οτι ηρθα απο πατρα με βροχη στο δελεαρ για καφε και ξανα παλι πατρα .........
Nαι,ναι....
Και στα ψιλοβροχα ερχεσαι στη λεσχη με τ΄αμαξι:mad:
Θα σε βγαλω στη σεντρα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:beer: :beer: :D :D :D :D :D


Μπα'ι'δεγουε'ι' που λεμε σε απλα ελληνικα,δεν εχω καν διπλωμα ουτε οδηγαω τουτού.Τα μεταφορικα μου μεσα ειναι το Vstrom και το Innova για δουλεια!!!

crs-k
15/03/2006, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Nαι,ναι....
Και στα ψιλοβροχα ερχεσαι στη λεσχη με τ΄αμαξι:mad:
.........................


Στην Λεσχη με τ' αμαξι ???? :eek: :eyepop: :uplate: :hypnotize


Στην Λεσχη με τ' αμαξι :a029:
Στην Λεσχη με τ' αμαξι :a029:
Στην Λεσχη με τ' αμαξι :a029:


:lol: :rotflmao: :lol:

Carlos.1on2
15/03/2006, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Nαι,ναι....
Και στα ψιλοβροχα ερχεσαι στη λεσχη με τ΄αμαξι:mad:
Θα σε βγαλω στη σεντρα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:beer: :beer: :D :D :D :D :D




ΙΕΡΟΣΥΛΕΕΕΕΕ!!!!!!!:nono: :nono: :nono:

Vstrommer71
15/03/2006, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Στην Λεσχη με τ' αμαξι ???? :eek: :eyepop: :uplate: :hypnotize


Στην Λεσχη με τ' αμαξι :a029:
Στην Λεσχη με τ' αμαξι :a029:
Στην Λεσχη με τ' αμαξι :a029:


:lol: :rotflmao: :lol:
Ναι,το χειμωνα το καναμε αχαικη λεσχη αυτοκινητιστων:lol: :lol:

Vstrommer71
15/03/2006, 23:56
Η αληθεια ειναι οτι και ο Θανασης εχει και σε καποια σημεια καποιο δικιο.Δεν ειναι απαραιτητο να εχεις μηχανη για να λες και καλα οτι εισαι μοτοσυκλετιστης.Πρεπει λιγο και να το εχεις λιγο μεσα σου.Και σαφως δεν μπορεις να αποκλεισεις αυτον που χρησιμοποιει το αμαξι στα δυσκολα απο το να αγαπαει το μηχανακι του!:nono:

Carlos.1on2
16/03/2006, 00:04
Συμφωνώ και επαυξάνω. Κ εγώ τη γκόμενα δε τη βγάζω βόλτα με το μηχανάκι όταν έχει ψόφο , ούτε πάω στα μπουζούκια χειμώνα καιρό με το Suzuki.

Αλλά τώρα που δεν έχω ούτε γκόμενα ούτε λεφτά για μπουζούκια την χαίρομαι κάθε μέρα όλη μέρα:beer: :beer: :beer:

zoropatra
16/03/2006, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Ναι,το χειμωνα το καναμε αχαικη λεσχη αυτοκινητιστων:lol: :lol:

δεν καταλαβα ρε γιαννη.πρεπει σονι και καλα να γινω μουσκεμα για να πω οτι ειμαι μοτοσυκλετιστης?

Vstrommer71
16/03/2006, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
δεν καταλαβα ρε γιαννη.πρεπει σονι και καλα να γινω μουσκεμα για να πω οτι ειμαι μοτοσυκλετιστης?
Και βεβαια οχι.Συζητηση κανουμε,και λιγο πλακα.Ο καθενας με τις αποψεις του,να ακουγομαστε:cool:
Μακρια απο μας οι αποκλεισμοι,ολοι αγαπαμε τα μηχανακια!

zoropatra
16/03/2006, 00:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Και βεβαια οχι.Συζητηση κανουμε,και λιγο πλακα.Ο καθενας με τις αποψεις του,να ακουγομαστε:cool:

το ξερω ρε γιαννη.......απλα καποιοι ειναι τοσο πολυ μοτοσυκλετιστες που δεν μπορουν να μιλησουν με ημιμοτοσυκλετιστες........:lol: :lol: :lol: :lol:

Vstrommer71
16/03/2006, 00:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
το ξερω ρε γιαννη.......απλα καποιοι ειναι τοσο πολυ μοτοσυκλετιστες που δεν μπορουν να μιλησουν με ημιμοτοσυκλετιστες........:lol: :lol: :lol: :lol:
Εγω δεν εχω κανενα προβλημα να μιλησω με τον οποιονδηποτε για το οτιδηποτε.Το μονο που με χαλαει ειναι ο ξερολισμος που εσχατως ειναι της μοδας εν Ελλαδι:winka:

SUPERMARIO
16/03/2006, 01:16
θα τρελαθουμε; τι ταμπελες ειναι αυτες ρε παιδια.σε λιγο θα μετραμε το ποσοστο οδηγησης; σημερα πηρα το αυτοκινητο για 10km. αυριο την μηχανη 15km.
ααα!!! αυριο θα ειμαι περισσοτερο μοτοσυκλετιστης απο σημερα.


στο κατω-κατω μαγκια του καθενα να κυκλοφορει με οτι γουσταρει...και ναι οταν βρεχει θα παρω (οχι παντα) και το αυτοκινητο.

εξαλλου την μηχανη γουσταρω να την χαιρομαι και διαολε στην βροχη δεν την χαιρομαι.

τα πηρα τωρα λεμε:a22:

lampros_fazer
16/03/2006, 02:26
Ψιλοάσχετο, για τη βροχή πήρα ένα σπρει απωθητικό βροχής κατάλληλο για τη ζελατίνα του κράνους της wurth.
Κάνει δουλειά,το νερό κυλάει και δεν μένουν σταγόνες στη ζελατίνα.

(100ml-13 e)

H.A.Balafoutre
16/03/2006, 02:28
Άντε ρε, εγώ έθεσα τον προβληματισμό, εγώ θα δόσω και την λύση, οέο.

Για υαλοκαθαριστήρες δεν είπα?

Ε ορίστε. Ο πρωταθλητής ξέρει.


41078

GST
16/03/2006, 07:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos.1on2
Καλώς ή κακώς υπάρχουν και αυτές οι μέρες στο χρόνο.Μέρες που ρίχνει τα κέρατα του ο γ@μώκαιρος.
Και φυσικά πήγα με τη μηχανή στη δουλειά. Και φυσικά ήμουν σα τη μύγα μέσα στο γάλα γιατί , εκτός από κάποια παπιά που είναι αναγκασμένα λόγω δουλειάς να κυκλοφορούν τέτοιες μέρες , είδα ελάχιστες μηχανές να κυκλοφορούν . Και το λέω γιατί ήμουν ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ στο δρόμο. Και στη δουλειά μου χρησιμοποιώ μηχανή .
Και ρωτάω :Πού είναι όλοι αυτοί οι οποίοι έχουν και μηχανή και κατέχουν και το άθλημα???? Γιατί το να κυκλοφορείς ξεκράνωτος με τουλάχιστον CBR600RR όταν έχει ήλιο και πας για καφέ , πάει να πει ότι το κατέχεις το άθλημα.
Ή μήπως το κατέχουν για μερικές ( οκ ,τις περισσότερες ) μέρες του χρόνου και τις υπόλοιπες , όταν έχει κρύο ,βρέχει , χιονίζει, βραδιάζει ή και γω δεν ξέρω τι , το ξεχνούν ??
Μήπως οι περισσότεροι είναι αναβάτες του 5μηνου?( Μάιος-Σεπτέβριος)
Ο έχων την ανάγκη για βόλτα και ανεμελιά , την έχει όλο το χρόνο , καθημερινά στις μετακινήσεις του και κυρίως εντός πόλης, όταν οι υπόλοιποι οδηγοί τετράτροχων πήζουν και βρίζουν τον οποιοδήποτε βρίσκεται μπροστά τους και δεν περνά με κόκκινο για να περάσουν και αυτοί .
Αυτή την ανάγκη ,δε τη νιώθουν όταν βρέχει ? Θα μου πεις βέβαια γιατί να βραχεί όταν μπορεί και μουσική να ακούει και τσιγάρο να ανάψει και να γελά με αυτούς που περνούν από νερολακούβα και σηκώνουν τα πόδια τους για να μαζέψουν όσο το δυνατόν λιγότερο νερό . Σε αυτή την περίπτωση όμως δε μιλάμε για ''καλή'' , ''αγαπημένη'', ''μοναδική '' και τα συναφή. Μιλάμε για παροδική και εφήμερη αγάπη ανάλογα με τον καιρό που μας βολεύει . :sun: :sun: :sun:
Αυτά.


για να καταλαβω ....τι θελεις να πεις ;

να περνει ο κοσμος τα μοτοσακα του βρεξει - χιονισει ;
---------------------------------------------------------------------
να μας δειξεις ποσο γαματος μηχανοβιος εισαι;
---------------------------------------------------------------------
η να βρεις αγοραστη για το Α3 , μιας και σου ειναι αχρηστο στο γκαραζ;
---------------------------------------------------------------------



:rolleyes:

MOZART
16/03/2006, 08:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos.1on2
Πάντως σε ενάμισι χρόνο έχω 30000 χλμ. Κ πολλά από αυτά υπό βροχή προσπαθώντας να βγάλω το γ@μω ευρό από την τσέπη.όταν μου το ζητάνε
Kαι εγω το εχω μισο χρονο και εχω κανει 10000χιλ δηλαδη θα εχουμε τα ιδια χιλιομετρα σε εναμιση χρονο και δεν θα οδηγησω ποτε σε βροχη αν δεν με πιασει στο δρομο.Τι θες να πεις οτι εισαι παραπανω μοτοσυκλετιστης η οτι αν ειχες κανενα σκουτερ 250 δεν θα το προτιμουσες απο το να εχεις ενα 1000 μεσα στην πολη.
Καλο θα ηταν να μας ποσταρεις καμια φωτογραφια απο καμια εκδρομουλα σου και οχι να μας το παιζεις εξυπνος επειδη κανεις τουμπα αριστοτελους με 1000 σε βροχη.
Α ξεχασα το σκουτερ μου εχει 38000χιλ και δεν εχω αυτοκινητο.
Ελα το σαββατο να ξεκινησουμε για Αθηνα με τη μηχανη σου.500 χιλιομετρα θα κανουμε και μαλλον θα βρεχει στον δρομο:wave2:

Cpt. Haddock
16/03/2006, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Στην επόμενη παραγγελία μου απ' έξω θα φέρω πολλούς περισσότερους :winka: ...

Είχα ζητήσει κι εγώ κάποτε...

:sad:

:a13:



:wave2:

Gandalf dr685sm
16/03/2006, 09:03
Επειδή πολύ συζήτηση έχει γίνει και εδώ και σε άλλα μέρη , για το πόσο "μοτοσυκλετιστής" είσαι , όταν στην βροχή και το χιόνι , προτιμάς το τουτού ή τα ΜΜΜ απο το δίτροχο... να πώ τα εξής...


- Σε πόσους αγώνες μοτοσυκλέτας , που γίνονται και σε ασφαλές περιβάλλον , έχετε δεί , αγωνιζόμενους να μπανιάρονται με τις μηχανές τους κάτω απο την βροχή , όταν γίνεται μπουρίνι;
Μάλιστα στην περίπτωση που βρέχει και μπορούν να κινηθούν , νομίζω θα έχετε δεί οτι προσαρμόστηκε και κανόνας που αλλάζουν μηχανές για βρόχινες συνθήκες. Και τονίζω... ΣΕ ΑΣΦΑΛΕΣ ΜΕΡΟΣ... πίστα, γαρ...
Πείτε μου πόσοι απο εσάς τώρα, θεωρείτε εαυτούς καλύτερους απο τους πάνω , και που κυκλοφορείτε σε σύγκριση με τα παραπάνω. Επίσης τι λάστιχα είναι αυτά που έχετε και αν αλλάζετε τις ρυθμίσεις για να το κάνετε..

- Έχετε ποτέ ενημερωθεί για το τι πρόσφυση έχει το ελαστικό σας, κατά την πορεία του , στην φθαρμένη άσφαλτο που διανύουμε καθημερινά;

- Πόσοι απο εσάς, πάνε στις δουλειές τους , πλήρως εξοπλισμένοι (δερμάτινη φόρμα, μπότες, αδιάβροχα..κοκ) καθώς μια πτώση στην βροχή είναι κατά 50-60% πιθανή;

- Πόσοι απο εσάς έχετε φάει τούμπα σε χιόνι/μαύρο πάγο/νερό σε λακκούβα, για να διαπιστώσουν ΠΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟ ΕΙΝΑΙ, να οδηγείς μηχανή , εσκεμμένα στην βροχή;

Να μην ακούω περί συγκρίσεων τώρα... Είναι γελοίο και μόνο σαν γραφή το να το βλέπεις. Η μηχανή , είναι δίτροχο , ευάλλωτο σε καιρικές συνθήκες και κατά επέκταση ο αναβάτης του. Αν το οδηγήσεις , σε άσχημες καιρικές συνθήκες (και δεν μιλώ για κρύο, αλλά για καταιγίδες και χιόνια) απλά προσθέτεις ενα σημαντικό ποσοστό πιθανοτήτων να σου συμβεί κάποιο ατύχημα.

Gandalf

BELZEBOYLIS
16/03/2006, 09:04
Ααααααα...... ΠΡΩΤΗ φόρα είδα τόσα πολλά αυτοκίνητα σε έκθεση μοτοσικλέτας !!!!!

(Ήταν Σάββατο και το πήγαινε για βροχή ....εντάξει έβρεξε κιόλας) .....



:wave2: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :wave2:

Cpt. Haddock
16/03/2006, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Ααααααα...... ΠΡΩΤΗ φόρα είδα τόσα πολλά αυτοκίνητα σε έκθεση μοτοσικλέτας !!!!!

(Ήταν Σάββατο και το πήγαινε για βροχή ....εντάξει έβρεξε κιόλας) .....



:wave2: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :wave2:

Χθες να δεις πόσα είχε!!!!



και το δικό μου εκεί ήταν... :sick:

crs-k
16/03/2006, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Επειδή πολύ συζήτηση έχει γίνει και εδώ και σε άλλα μέρη , για το πόσο "μοτοσυκλετιστής" είσαι , όταν στην βροχή και το χιόνι , προτιμάς το τουτού ή τα ΜΜΜ απο το δίτροχο... να πώ τα εξής...
.................................


Το θεμα ξεκινησε απο πλακα και ΜΗΝ παμε να το κανουμε Διαμαχη ... :wacko:

ΔΕΝ μιλαμε για ακραιες καιρικες συνθηκες! :nono:

Οταν βρεθεις σ' αυτες, απλως προσπαθεις να ΕΠΙΒΙΩΣΕΙΣ!

Στην Ελλαδα ομως και ΠΟΛΥ περισσοτερο στο Λεκανοπεδιο της Αττικης, οι ακραιες συνθηκες, ειναι ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ!

Το κερδος του να πας στην δουλια με την μηχανη, με ελαφρια βροχη ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ (λογω των μποτιλιαρισματων)!
Το μονο που χρειαζεται ειναι λιγο παραπανω ΠΡΟΣΟΧΗ.


Προσωπικα, απολαμβανω την οδηγηση με ψιχαλα και ομιχλη, σε επαρχιακους δρομους και ΠΟΛΛΕΣ φορες την επιδιωκω... :cool:

Carlos.1on2
16/03/2006, 09:34
Καταρχήν καλημέρα.
Κανείς δεν είπε πως όποιος χρησιμοποιεί το αυτ/το του όταν βρέχει είναι λιγότερο δικυκλιστής από αυτόν που κυκλοφορεί με τη μηχανή όλη μέρα. Εκτός και αν άλλα λέμε και άλλα καταλαβαίνουμε.
Το είπαμε και προηγουμένως. Είναι καθαρά προσωπική επιλογή του καθενός και γούστο και μαγκιά του να παίρνει το αυτ/του όποτε γουστάρει.
Το ακαδημαϊκής φύσης ερώτημα που έθεσα ήταν : Που Είναι Ολες Αυτές Οι Μηχανές , Που Βγαίνουν Για Καφέ Στην Παραλία Οταν Έχει Ηλιο , Τον Υπόλοιπο Καιρό????????


πουουουου??????

οεο

Αμέσως να τα πάρετε και να αρχίσετε τουε αφορισμούς.

Υ.Γ. 1 Για τον φίλο που προτείνει αυθημερόν Αθήνα , θα ερχόμουν άνετα αν δεν αγόραζα τα εισητήρια για Ιταλία.

Υ.Γ. 2 Πάω να πλύνω τα πιάτα

Gandalf dr685sm
16/03/2006, 09:37
Μα βρε φίλε...


ΑΚΡΑΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ, είναι πάντα υπαρκτές στην Αθήνα (οχι στην Αττική γενικά)... μιας και η άσφαλτος είναι ανυπαρκτη σαν πρόσφυση , και τα αυτοκίνητα, θυμίζουν κάτι απο συγκρουόμενα σε lunapark , και γενικώς , η κατάσταση είναι πολύ επικίνδυνη και ακραία... ακόμα και με ψιλόβροχο... ειδικά δε, αν πατήσεις και καμιά διαγράμμιση, παίρνεις πρώτο βραβείο , για καλλιτεχνικό και τεχνικό πρόγραμμα , ολίσθησης με δίτροχο...

Επαρχία και γενικά , Αττική προς τα έξω απο το κέντρο και τα γύρω του μέρη , είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα...


Αλλά δεν παύουν να είναι πιο επικίνδυνα απο οτι είναι με στεγνό δρόμο...

Απο εκεί και πέρα, όπως έχει χιλιο-ειπωθεί, είναι επιλογή του καθενός για το πως θα κινηθεί.


Gandalf

crs-k
16/03/2006, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
................
ΑΚΡΑΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ, είναι πάντα υπαρκτές στην Αθήνα (οχι στην Αττική γενικά)... μιας και η άσφαλτος είναι ανυπαρκτη σαν πρόσφυση , και τα αυτοκίνητα, θυμίζουν κάτι απο συγκρουόμενα σε lunapark , και γενικώς , η κατάσταση είναι πολύ επικίνδυνη και ακραία...
...............


Αυτα εννοειτε οτι ειναι η "βαση" απ' οπου ξεκιναμε, μιας και τα αντιμετωπιζουμε καθε μερα και τα ΞΕΡΟΥΜΕ.

Μιλαμε για την επιβαρυνση (αυτης) της καταστασης, απο την βροχη.

Vstrommer71
16/03/2006, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Μα βρε φίλε...


ΑΚΡΑΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ, είναι πάντα υπαρκτές στην Αθήνα (οχι στην Αττική γενικά)... μιας και η άσφαλτος είναι ανυπαρκτη σαν πρόσφυση , και τα αυτοκίνητα, θυμίζουν κάτι απο συγκρουόμενα σε lunapark , και γενικώς , η κατάσταση είναι πολύ επικίνδυνη και ακραία... ακόμα και με ψιλόβροχο... ειδικά δε, αν πατήσεις και καμιά διαγράμμιση, παίρνεις πρώτο βραβείο , για καλλιτεχνικό και τεχνικό πρόγραμμα , ολίσθησης με δίτροχο...

Επαρχία και γενικά , Αττική προς τα έξω απο το κέντρο και τα γύρω του μέρη , είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα...


Αλλά δεν παύουν να είναι πιο επικίνδυνα απο οτι είναι με στεγνό δρόμο...

Απο εκεί και πέρα, όπως έχει χιλιο-ειπωθεί, είναι επιλογή του καθενός για το πως θα κινηθεί.


Gandalf
A,και να μην ξεχναμε οτι η Ελλαδα ειναι η ευρωπαικη χωρα με 300 μερες το χρονο ηλιοφανεια!Και γιατι δηλαδη,ισα ισα εχει πλακα να οδηγεις στη βροχη με τη μηχανη,ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ με καλα λαστιχα και εξοπλισμο.Κατα τα αλλα το ποσο ασφαλεις ειναι ο οδηγοι αυτοκινητων στη βροχη,το ειδαμε.Δεν εχουν αφησει κολωνα ατρακαριστη.Οπου δε,εχει και καμμια στροφη αστα να πανε.Ολο και καποιο ΙΧ εχει βγει εξω.Σημασια στις ασχημες καιρικες συνθηκες δεν ειναι ΤΙ οδηγεις αλλα ΤΙ ΜΥΑΛΟ ΚΟΥΒΑΛΑΣ για να το οδηγησεις:beer:

Carlos.1on2
16/03/2006, 09:54
Για τον φίλο που ζήτησε φωτο . Βγαίνοντας για Λιβυκο πέλαγος. Sorry που δεν έχω πιο πρόσφατη. Δεν έχω ψηφιακή


41100

Carlos.1on2
16/03/2006, 09:57
Σκατά. Δε βγήκε. Την άλλη φορά

Vstrommer71
16/03/2006, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos.1on2
Για τον φίλο που ζήτησε φωτο . Βγαίνοντας για Λιβυκο πέλαγος. Sorry που δεν έχω πιο πρόσφατη. Δεν έχω ψηφιακή
Βρες πιο κατω στο Forum το pixresizer και
μικρυνε την φωτο σε ογκο αρχειου για να εμφανιστει ολοκληρη,τωρα φαινεται μονο μια γραμμη

Gandalf dr685sm
16/03/2006, 09:58
δεν αντιλέγω...

Απλά η διαφορά είναι οτι αν σου συμβεί , με αυτοκίνητο , πληρώνεις λαμαρίνα ενώ με μηχανή , πληρώνεις ορθοπεδικό και γύψο...

Για αυτό και προσωπικά , προτιμώ , αυτή την πιθανότητα να γυψαριστώ, να την μειώνω όσο μπορώ. Όταν λοιπόν βρέχει (οχι πάει να βρέξει αλλά βρέχει κανονικά) , και γενικά χιονίζει, ρίχνει χαλάζι (έχεις φάει σε μέγεθος στραγαλιού στο κράνος;...εκεί να δείς) προτιμώ την λαμαρίνα γύρω μου, για να μειώσω την πιθανότητα να πάρω αναρρωτική άδεια.


Gandalf

icet
16/03/2006, 09:59
Σημασια στις ασχημες καιρικες συνθηκες δεν ειναι ΤΙ οδηγεις αλλα ΤΙ ΜΥΑΛΟ ΚΟΥΒΑΛΑΣ για να το οδηγησεις

Και πως μπορεις να ξέρεις φίλε μου τι μυαλό κουβαλάει ο διπλανός οδηγός τουτού ή ο από πίσω σου και ότι δεν θα σε περάσει για ατρακάριστη κολώνα;

Vstrommer71
16/03/2006, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από icet
Και πως μπορεις να ξέρεις φίλε μου τι μυαλό κουβαλάει ο διπλανός οδηγός τουτού ή ο από πίσω σου και ότι δεν θα σε περάσει για ατρακάριστη κολώνα;
Μετα απο απο αρκετααα χρονια οδηγησης μαθαινεις και προβλεπεις!Αυτο για μενα ειναι η ουσια και εκει βελτιωνεσαι με τον καιρο!

Carlos.1on2
16/03/2006, 10:14
Για τον φίλο που ζήτησε φωτο . Βγαίνοντας για Λιβυκο πέλαγος. Sorry που δεν έχω πιο πρόσφατη. Δεν έχω ψηφιακή


41104

Carlos.1on2
16/03/2006, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
Βρες πιο κατω στο Forum το pixresizer και
μικρυνε την φωτο σε ογκο αρχειου για να εμφανιστει ολοκληρη,τωρα φαινεται μονο μια γραμμη


Καμία βοήθεια ακόμα??

Vstrommer71
16/03/2006, 11:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos.1on2
Καμία βοήθεια ακόμα??
Πηγαινε στο "Προτασεις και σχολια"-"Resizing φωτογραφιων",κατεβασε απο το link το Pixresizer,εγκατεστησε το και μεσω αυτου μικραινεις τις φωτο σου για να μπορουν να περαστουν στο μηνυμα σου:smilea:

bartlal
16/03/2006, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Στην επόμενη παραγγελία μου απ' έξω θα φέρω πολλούς περισσότερους :winka: ...

δεν παραγγελν'ς και για μενα 1? pleaseeeee.... :rolleyes:


:beer: :beer: :beer:

:wave2:

bartlal
16/03/2006, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Ψιλοάσχετο, για τη βροχή πήρα ένα σπρει απωθητικό βροχής κατάλληλο για τη ζελατίνα του κράνους της wurth.
Κάνει δουλειά,το νερό κυλάει και δεν μένουν σταγόνες στη ζελατίνα.

(100ml-13 e)

φρονιμο ειναι να ΜΗΝ βαζεις χημικα στην ζελατινα του κρανους. αλιωνουν την αντοχη του και κατα προεκταση μειωνουν τον σκοπο που υπαρχουν...
:beer: :beer: :beer:
:wave2:

lampros_fazer
16/03/2006, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
φρονιμο ειναι να ΜΗΝ βαζεις χημικα στην ζελατινα του κρανους. αλιωνουν την αντοχη του και κατα προεκταση μειωνουν τον σκοπο που υπαρχουν...
:beer: :beer: :beer:
:wave2:

Το ξέρω.
To πήρα όμως επειδή είναι κατάλληλο για ζελατίνα κράνους και είναι από σοβαρή εταιρία...αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση να το έβαζα..

michael110
16/03/2006, 14:45
Λοιπόν, για να ξέρω, εγώ θα πάω από Ο.Α.Κ.Α. στην έκθεση από Κατεχάκη και το παπί είναι ακόμη στο στρώσιμο και δεν θέλω να το ζορίζω.
Άσε που σαν νέος αν βρέχει δεν έχω την κατάλληλη εμπειρία για τέτοιο δρόμο βρεγμένο!
Να πάρω το κουτί και να πάω ή θα με γιουχάρουν στην έκθεση, μόλις πάω να το παρκάρω;
:a35:

zephyr1
16/03/2006, 14:58
:a25: :a25: :a25: Μ' αρεσει αυτη η συζητηση.:a46: :a46: :a46:

Carlos.1on2
16/03/2006, 15:08
Εάν κρίνω ....Michael από την εικόνα σου.....

Αλοίμονο!!!Σημασία έχει εσύ πως νιώθεις και όχι τι νομίζουν οι άλλοι για σένα .

Απλως φρόντισε να στρώσεις γρήγορα τη πάπια.:wave2: :wave2:

michael110
16/03/2006, 15:12
Τη στρώνω, τη στρώνω!!!

Η εικόνα δεν έχει και πολλή σχέση. Είμαι τρελός με F1, αλλά προτιμώ να οδηγάω δίτροχο :a013:

Άλλωστε το Corolla Station Wagon, δεν μοιάζει και πολλή με F2005!!!

SUPERMARIO
16/03/2006, 20:08
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos.1on2
[B]
Αμέσως να τα πάρετε και να αρχίσετε τουε αφορισμούς.
-----------------------------------------------------------------------


οουυυυ!!! 666, οουυυυυ!!! 666





Υ.Γ. 2 Πάω να πλύνω τα πιάτα
-------------------------------------------------------------------------------


μπορεις να ερθεις και μια απο το δικο μου;:rotflmao: :rotflmao:

Carlos.1on2
16/03/2006, 22:19
Υ.Γ. 2 Πάω να πλύνω τα πιάτα
-------------------------------------------------------------------------------


μπορεις να ερθεις και μια απο το δικο μου;:rotflmao: :rotflmao: [/B][/QUOTE]


Αν πληρώνεις τις βενζίνες αύριο το απόγευμα θα είμαι κάτω.

Αλλος έχει άπλυτα πιάτα??????????

SUPERMARIO
16/03/2006, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Carlos.1on2

Αν πληρώνεις τις βενζίνες αύριο το απόγευμα θα είμαι κάτω.

Αλλος έχει άπλυτα πιάτα??????????
--------------------------------------------------------------------


μπα! δεν λεει.τωρα ειδα οτι εισαι απο θεσ/νικη. :wave2:

θα τα κανω μονος μου.:sick:

Carlos.1on2
16/03/2006, 22:43
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από SUPERMARIO
--------------------------------------------------------------------


μπα! δεν λεει.τωρα ειδα οτι εισαι απο θεσ/νικη. :wave2:

θα τα κανω μονος μου.:sick: [/QUO



Γαμώτο!!


Ήταν η μοναδική μου ελπίδα για να πάω στην έκθεση

zephyr1
17/03/2006, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k


Το κερδος του να πας στην δουλια με την μηχανη, με ελαφρια βροχη ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ (λογω των μποτιλιαρισματων)!
Το μονο που χρειαζεται ειναι λιγο παραπανω ΠΡΟΣΟΧΗ.


Προσωπικα, απολαμβανω την οδηγηση με ψιχαλα και ομιχλη, σε επαρχιακους δρομους και ΠΟΛΛΕΣ φορες την επιδιωκω... :cool:


Συμφωνο απολυτα.

Πιστευω (πρατω) οτι με τον καταληλο εξοπλισμο & την αναλογη ΠΡΟΣΟΧΗ σου προσφερει πολυ περισσοτερη εμπειρια οδηγικα.

Περισσοτερη κλιση σωματος λιγοτερη κλιση μοτοσυκλετας,πολυ πιο ελεγχομενη αισθηση στο φρεναρισμα,εννοω οτι ολες οι αντιδρασεις ειναι πολυ πιο Flow with it.(φτανει να ειναι & οι συνθηκες ασφαλτου αναλογες).Τεταμενη ΠΡΟΣΟΧΗ λογω των συνθηκων.!Προσωπικα οδηγω στο 100% των ικανοτητων μου σε βροχη και αυτο με κανει ζωντανο και......ΖΩΝΤΑΝΟ.

Με λιγα λογια θελω να πω οτι οσοι εχουν μονο μηχανη ας απολαυσουν αυτες της βροχερες μερες & ας κερδισουν οτι μπορουν απ την εμπειρια αυτη.
Και οσοι εχουν τουτου, ας απολαυσουν αυτες της βροχερες μερες & ας κερδισουν και αυτοι οτι μπορουν (με της μηχανες τους φυσικα).:smokin:


Παιδια μην παρεξηγηθω και εγω :sun: θελω αλλα και τωρα περναω καλα με το μηχανακι μου:rotflmao: :a09:
πολυ βροχα φαγαμε

zolotas
17/03/2006, 00:40
.....παντως λογικο το βλεπω να μην κυκλοφορουν μοτο με βροχη(αλλο οταν πας ταξιδι και πρεπει να φτασεις)..........ειναι σαν να περπατας πανω σε σκατ*........οποτε αστο καλυτερα......για ελληνικους Τρομους παντα ε ......

ptc
08/11/2023, 20:15
Εχει αυριο στο Lidl το παρακατω σπρει-απωθητικο βροχης. Εχει χρησιμοποιησει κανεις κατι τετοιο στη ζελατινα της μηχανης του;

447888

Coyote.V
08/11/2023, 20:21
Όχι αλλά σίγουρα θα κάνει δουλειά. Επειδή περνάω με σπρέι σιλικόνης κάποια σημεία της μηχανής και μάλλον αυτό το προϊόν είναι κάτι ανάλογο, στην ζελατίνα είναι επιβεβαιωμένο ότι γλιστράει το νερό. Πρέπει όμως να την ξαναπερνάς μετά από κάθε βρέξιμο ή κάποιες μέρες μετά.

ptc
08/11/2023, 20:27
Οτι θα κανει δουλεια ειμαι σιγουρος κι εγω. Αυτο που με προβληματιζει ειναι μηπως ειναι ακαταλληλο για το υλικο της ζελατινας μιας και ειναι σχεδιασμενα για γυαλι αυτα.
Φοβαμαι μηπως κανει καμια ζημια στη ζελατινα δλδ. :hmm:

Edit: Βλεπω παντως οτι το Rain X εχει ειδικο προϊον για πλαστικα (https://www.skroutz.gr/s/16534618/Rain-X-Plastic-Water-Repellent-500ml.html?product_id=51548088&sponsored=shelf) που ειναι διαφορετικο απο το κλασικο (https://www.skroutz.gr/s/16534559/Rain-X-Rain-Repellent-500ml.html?product_id=51548087&sponsored=shelf).

Coyote.V
08/11/2023, 20:36
Δεν νομίζω να κάνει ζημιά γιατί σίγουρα θα ψεκάζουν και τα φανάρια που είναι πλαστικά, το λάστιχο του παρμπρίζ που στεγανοποιεί και διάφορα άλλα σημεία που θα μπορούσε να στάξει.
Αν ήταν καθαριστικό για αφαίρεση κολλημένων εντόμων τότε θα ανησυχούσα. Κοίτα προδιαγραφές.

McGyver
09/11/2023, 13:53
Edit: Βλεπω παντως οτι το Rain X εχει ειδικο προϊον για πλαστικα (https://www.skroutz.gr/s/16534618/Rain-X-Plastic-Water-Repellent-500ml.html?product_id=51548088&sponsored=shelf) που ειναι διαφορετικο απο το κλασικο (https://www.skroutz.gr/s/16534559/Rain-X-Rain-Repellent-500ml.html?product_id=51548087&sponsored=shelf).

Πολύ καλό το Rain-X, το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό στη ζελατίνα του κράνους.

ptc
09/11/2023, 22:50
Πολύ καλό το Rain-X, το χρησιμοποιώ εδώ και καιρό στη ζελατίνα του κράνους.

Χρησιμοποιείς αυτό για τα πλαστικά να φανταστώ;

Tsber
21/11/2023, 10:14
Τσεκάρετε το προϊόν γύρω στο 8:48 - Visio Dry:


https://www.youtube.com/watch?v=fXmuXNvkQgA&ab_channel=BennettsBikeSocial

Tsber
21/11/2023, 10:15
Και για τους ΠΟΛΥ μερακλήδες :tooth:


https://www.youtube.com/watch?v=E15HI65yONs&ab_channel=CarCleaningGuru

Αποτέλεσμα γύρω στο 13:25