PDA

View Full Version : ΕΟ Κορίνθου-Πατρών



Tigas
16/03/2006, 00:33
Αυτός λοιπόν ο δρόμος ο κορυφαίος απο άποψη ασφάλειας που σύμφωνα με στατιστικά σκοτώνεται 1 άνθρωπος κάθε μέρα
ήταν στα σχέδια της τότε κυβέρνησης το 2002 να φτιάξει
νέο με τουνελ διάζωμα μες τη μέση κτλ κτλ σαν τους ηλίθιους του άλλους τους ευρωπαίους δηλαδή.

Ήρθε λοιπόν η νέα τάξη πραγμάτων εν έτη 2005 που λεει ότι ο δρόμος είναι κορυφαιος και δέν χρειάζεται παρα μόνο μια διαπλάτηνση 24 μέτρων και είναι τζαμάουα, μπορεί άνετα και να γίνει F1 κάτι σάν το Μόντε Κάρλο :lol:
και αυτό όχι σε όλο το μήκος της έτσι μήν είμαστε και σπάταλοι

Άντε να δούμε :cry: :cry: :cry:

makis206
16/03/2006, 07:50
Δεν τα συζητάμε φέτος αυτά !:nono:

Έχουμε μια Γιουρο:a03:ον να οργανώσουμε ! :lol:


Άστα να πάνε συνάδελφε.:beer: :beer:

AFTER
16/03/2006, 07:56
Παιδια οχι οτι θα με χαλαγε νεος δρομος, αλλα πιστευω με μια διαπλατυνση, διαζωμα και ΝΕΑ ΚΑΛΗ ΑΣΦΑΛΤΟ θα ηταν μια χαρα, καμια σχεση τουλαχιστον με τωρα

megatim
16/03/2006, 09:30
Και λιγότερες τυφλές στροφές.

Και ανανεωμένες πινακίδες ορίου ταχύτητας.

Και ανανεωμένες πινακίδες χιλιομετρικής απόστασης.

Και 2 βενζινάδικα ακόμα.

Και 2 σταθμοί οδικής βοήθειας.

Και χημικές τουαλέτες.

Και σήμανση πριν τους χώρους στάθμευσης.

Και και και και ....

Αλλά τι θα πάρουμε, οεο;

:rolleyes:

akaposto
16/03/2006, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR


...κάτι σάν το Μόντε Κάρλο :lol:
...

εύκολαααα :bigcry: :bigcry: :bigcry:

koutroulis
16/03/2006, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δεν τα συζητάμε φέτος αυτά !:nono:

Έχουμε μια Γιουρο:a03:ον να οργανώσουμε ! :lol:





προτεραιότητες!!!


τα χάλια μας!!

wild_cat/anima
16/03/2006, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
Και λιγότερες τυφλές στροφές.

Και ανανεωμένες πινακίδες ορίου ταχύτητας.

Και ανανεωμένες πινακίδες χιλιομετρικής απόστασης.

Και 2 βενζινάδικα ακόμα.

Και 2 σταθμοί οδικής βοήθειας.

Και χημικές τουαλέτες.

Και σήμανση πριν τους χώρους στάθμευσης.

Και και και και ....

Αλλά τι θα πάρουμε, οεο;

:rolleyes:
να σου φτιάξω ένα καφεδακι να ξυπνήσεις ???:p

$py
16/03/2006, 10:15
As ksekinisoun prota kleinontas tis lakouvares pou exei kai meta vlepoume... (ti tyfla mas)

:mad:

lampros_fazer
16/03/2006, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR


Εγώ γιατί πιστεύω οτι δεν θα γίνει ούτε αυτό?:sad: Ή έστω και να γίνει θα έχω φτάσει τα 40?:mad: :sad:

adam_tsouk
16/03/2006, 21:20
ρε ειμαστε για κλαμματα......


ουδεν σχολιο......


:mad:

tifoefs
17/03/2006, 02:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Εγώ γιατί πιστεύω οτι δεν θα γίνει ούτε αυτό?:sad: Ή έστω και να γίνει θα έχω φτάσει τα 40?:mad: :sad:

Ετσι ητανε παντα !

Εγω που τα περασα διαφορα δεν ειδα !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kinhsh
17/03/2006, 02:25
Παρ οτι χρησιμοποιω συχνα αυτο το δρομο και θελω να τον δω να βελτιωνεται,πιστευω οτι με την διαπλατυνση που σχεδιαζουν θα ειναι ενταξει.Απλα το θεμα ειναι ποτε θα γινει η διαπλατυνση εκει κρινεται η κυβερνηση,εχουν περασει 2 χρονια και δεν εγινε τιποτα αυτο να βλεπουμε. Γιατι εγω νομιζω οτι εργα μονο επι Σημιτη ειδαμε η κανω λαθος;

LittleJohn
17/03/2006, 03:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
Γιατι εγω νομιζω οτι εργα μονο επι Σημιτη ειδαμε η κανω λαθος;

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao:

Πολύ καλό,,, το καλύτερο που άκουσα φέτος...:lol: :lol: :wave2:

koutroulis
17/03/2006, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao:

Πολύ καλό,,, το καλύτερο που άκουσα φέτος...:lol: :lol: :wave2:


έργα μόνο επί ...





εκλογών έχω δει


όπως τώρα που θυμούνται όλοι να ρίξουν άσφαλτο στους δρόμους



:wave2:

lampros_fazer
18/03/2006, 23:56
Το ΜΟΤΟ γραφει οτι αν τα έργα ξεκινήσουν το 2007 αναμένεται να ολοκληρωθούν το 2012...:ZZZ: :ZZZ: Δλδ σαν να λέμε 2015...:ZZZ: :ZZZ: :( :rolleyes:

Vstrommer71
19/03/2006, 00:10
ΡΕ ΑΣΤΑΔΙΑΛΑ ΠΑΛΙΟΕΛΛΗΝΕΣ!ΕΔΩ Η ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΣΑΣ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΠΟ ΠΑΤΡΑ ΕΩΣ ΚΟΡΙΝΘΟ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΖΑΜΠΑ ΕΝΤΟΥΡΟ ΣΕ ΑΣΦΑΛΤΟ,ΕΞΑΣΚΕΙΤΕ ΤΙΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΣΑΣ ΣΤΟ ΠΑΤΙΝΑΖ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΩΝΑΖΕΤΕ????ΝΤΡΟΠΗ ΡΕΕΕΕ!!!!

Tigas
23/03/2006, 18:37
Η άσφαλτο απο την Κόρινθο μέχρι την Πάτρα εκτός απο 1-2 συνεχομένων χιλιομέτρων μετά την Ακράτα δέν είναι καθόλου κακής ποιότητας ούτε έχει λακούβες α λ λ α δέν έχει διαζωμα στη μέση και κάνουν επικίνδυνες προσπεράσεις και αυτοκίνητα αλλά και φορτηγά σε ένα δρόμο που χωράνε δύσκολα 2 ιχ δίπλα δίπλα και βέβαια αυτο που γράφει ένας φίλος περι βενζινάδικων πόσο δίκιο έχει. :mad:

kinhsh
23/03/2006, 19:11
Tελευταια φορα που εκανα τη διαδρομη Κορινθος-πατρα ειδα και γω οτι η ασφαλτος απο προσφυση ειναι πολυ καλη και μπορω να πω οτι η διαδρομη αυτη για τον αυτοκινητιστη ειναι πιστα τελεια.Και αυτο ακριβως σκεφτονται πολλοι με τα συχρονα αμαξια και πηγαινει ο ενας απο το ρευμα 130 και ο αλλος απεναντι 140 και γινεται η ζημια. Με λιγα λογια ο δρομος μπριζωνει τους οδηγους να πανε γρηγορα.

dresg
26/03/2006, 22:01
KAI MHN ΞEXNAME OTI OOOOOOOTAAAAAAAN ΓINOYN AYTA ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ ΚΙ ΕΝΑ ΚΑΠΕΛΟ ΣΤΑ ΔΙΟΔΙΑ,ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ.

lampros_fazer
26/03/2006, 23:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από dresg
KAI MHN ΞEXNAME OTI OOOOOOOTAAAAAAAN ΓINOYN AYTA ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ ΚΙ ΕΝΑ ΚΑΠΕΛΟ ΣΤΑ ΔΙΟΔΙΑ,ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ.

Δυστυχώς (απόλυτα) σωστός...:( :mad:

GeorgeFZR
27/03/2006, 00:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
Tελευταια φορα που εκανα τη διαδρομη Κορινθος-πατρα ειδα και γω οτι η ασφαλτος απο προσφυση ειναι πολυ καλη και μπορω να πω οτι η διαδρομη αυτη για τον αυτοκινητιστη ειναι πιστα τελεια.Και αυτο ακριβως σκεφτονται πολλοι με τα συχρονα αμαξια και πηγαινει ο ενας απο το ρευμα 130 και ο αλλος απεναντι 140 και γινεται η ζημια. Με λιγα λογια ο δρομος μπριζωνει τους οδηγους να πανε γρηγορα.


Τι παει να πει "μπριζωνει τους οδηγους να πανε γρηγορα"???

Κα8ε χρονο "φευγουν" εκατονταδες αν8ρωποι απο τροχαια ατυχηματα. Εγω τι φταιω που ερχομε απο την αντι8ετη πλευρα και ο Senna απο την Ανω ραχουλα με περνει παραμαζωμα με το super duper Rallye του?. Πρωτα απο ολα φταει η νοοτροπια του νεο-ελληνα οδηγου,που νομιζει οτι κανει χρονομετρημενα δοκιμαστικα...πανω στα κεφαλια α8ωων.

kinhsh
27/03/2006, 02:20
Σωστα τα λες αλλα σκεψου οτι εμεις εχουμε μηχανες και ξεδινουμε απο ταχυτητα.Αυτοι που εχουν αμαξια καπου θελουν να ξεδωσουν και ξεδινουν στην Κορινθου -Πατρων

downhill
27/03/2006, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
Σωστα τα λες αλλα σκεψου οτι εμεις εχουμε μηχανες και ξεδινουμε απο ταχυτητα.Αυτοι που εχουν αμαξια καπου θελουν να ξεδωσουν και ξεδινουν στην Κορινθου -Πατρων

Κι εγώ φίλε μου,έχω μια "χράπα χρούπα" (κυνηγετικό όπλο για όσους δε γνωρίζουν),να βγω στο δρόμο,να ξεδώσω και να κάνω εκπαίδευση;Ας πάνε οι οδηγοί σε μια πίστα,να ξεδώσουν.Οι δημόσιοι δρόμοι δεν είναι πίστες για να κάνουν μαγκιές και να θέτουν τους υπόλοιπους σε κίνδυνο.