PDA

View Full Version : Τι Τραγουδατε Οταν Κρυβεστε Πισω Απο Το Κρανοσ, Εν Ωρα Δρασησ?



Σελίδες : 1 [2]

milaber
29/04/2004, 00:24
Έτσι...
Έτσι...
Όλοι Τρύπες!

:D

afrotwin
29/04/2004, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Έτσι...
Έτσι...
Όλοι Τρύπες!

:D

paleotera stin a8ina ipirxe ke ena grup i koumpotripes me tragoudisti ton koumpio ala iste mikra den 8a tous kserete

milaber
29/04/2004, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
paleotera stin a8ina ipirxe ke ena grup i koumpotripes me tragoudisti ton koumpio ala iste mikra den 8a tous kserete

Kαλώς τον Αστείο...

nimbus
05/05/2004, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από jtoros
...στη συζήτηση, αλλά θέλω να πω κι εγώ. Καταρχάς Nimbus σε πάω γιατί ακούς και γ....ώ τις μουσικές.
Τώρα μέσα από το κράνος και εν ώρα πόρωσης είτε βγάζω τη γνωστή κραυγή χαράς "ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!", ή τραγουδάω ελληνικά ροκ κομμάτια, με έφεση στα νέα όπως:
Μόνη ξανά δε θα σ' αφήσω....
Να μη μ' αφήσεις μόνο ποτέ...
Περασ' η μπόρα πέρασεεεε

Αλλά πού και πού με πιάνει και μένα το εφηβικό μου και ουρλιάζω με στίχους του Βασίλη, των Τρύπες, των Ξύλινων Σπαθιών και τόσων άλλων που σημάδεψαν την εφηβεία μου.

Thnx for listening...


NA MHN M'AFHSEIS MONO ΞΑΝΑ...

ΤΟ ΛΕΕΙ Η ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥΤΣΑΤΣΟΥ...ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ!ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ:wave2:

jtoros
05/05/2004, 15:18
Καλημέρα και σε σένα. Τι κανει το Ντινάκι; (DNA-άκι)
Ελπίζω να είστε καλά αμφότεροι...

PS: Σταμάτα να φυσάς παλιόκαιρε!!!

nimbus
05/05/2004, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από jtoros
Καλημέρα και σε σένα. Τι κανει το Ντινάκι; (DNA-άκι)
Ελπίζω να είστε καλά αμφότεροι...

PS: Σταμάτα να φυσάς παλιόκαιρε!!!

Η ΝΤΙΝΑ, ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ. ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΑΕΙ...ΤΙ ΑΝΑΓΚΗ ΕΧΕΙ, ΤΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ ΤΗς ΤΑ ΕΧΕΙ, ΤΗς ΒΟΛΤΟΥΛΕς ΤΗς ΚΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ!!! ΒΕΒΑΙΑ, ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΚΙ ΕΓΩ, ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ. NO WORRIES!!!
Ο ΚΑΙΡΟΣ, ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΥΣΑΕΙ ΣΗΜΕΡΑ....ΑΛΛΑ ΥΠΟΦΕΡΤΑ.

ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!!!

kostasfazer
21/07/2004, 22:04
Δεν ξέρω αν πρωτοτυπώ αλά εκτός του τραγουδιού που ποικίλει ανάλογα την διάθεση στα φανάρια το ντεπόζιτο μετατρέπεται σε τουμπελέκι(, και η πλάκα είναι ότι το καταλαβαίνω από τα βλέμματα των διπλανών μου και σταματάω).το ρεπερτόριο είναι αρκετά μεγάλο ξεκινώντας από τσιφτετέλια και σηρτορούμπες μέχρι ζωναραδικο και μπαιντουσκα(θρακιώτικα παραδοσιακά). Πάλι καλά που δεν παίζω συχνά ποντιακά γιατί θα είχα κάνει το ντεπόζιτο νταούλι.:uplate:


3359

Ora_Nihil
21/07/2004, 22:18
Γιοκαρίνη, Μηλιώκα, Μπουλά και λοιπές ειτιές. :lol::lol:

Μπανάκι μανάκι
Μπανάκι μανάκι
Βουλώσανε τα λούκια μου! :lol: :lol: :lol:

antares
22/07/2004, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasfazer
Δεν ξέρω αν πρωτοτυπώ αλά εκτός του τραγουδιού που ποικίλει ανάλογα την διάθεση στα φανάρια το ντεπόζιτο μετατρέπεται σε τουμπελέκι(, και η πλάκα είναι ότι το καταλαβαίνω από τα βλέμματα των διπλανών μου και σταματάω).το ρεπερτόριο είναι αρκετά μεγάλο ξεκινώντας από τσιφτετέλια και σηρτορούμπες μέχρι ζωναραδικο και μπαιντουσκα(θρακιώτικα παραδοσιακά). Πάλι καλά που δεν παίζω συχνά ποντιακά γιατί θα είχα κάνει το ντεπόζιτο νταούλι.:uplate:

:lol: :lol: :rotflmao:

Ωραίο ντεπόζιτο έβαλες στο fazer!!

:rotflmao: :rotflmao:
Ο Αρμάος στο πέρασε;
:rotflmao: :rotflmao:


3382

antares
22/07/2004, 15:44
Πολλά, πολλά...
Είναι σα να ρωτάς "τι μουσική σ' αρέσει;"
Απ' όλα έχει ο μπαχτσές... κυρίως ροκιές, ρέγγε, αρκετός manu chao αλλά και world.
Και κανένα νεοπαραδοσιακό άμα λάχει... Χαϊνηδες κλπ
"κόκκινα χείλη εφίλησα" είναι ένα προσωπικό μου all time classic!
Και στα όπα μου; Όταν πχ έχω φύγει εκδρομούλα; Ε τότες τραβάω και καμιά ιταλική άρια (ότι θυμάμε δηλαδή, στίχοι "αντε γειά") και γουστάρω που γκαρίζω μέσα στο κράνος (μιλάμε για πολύ υψηλή τέχνη, ποιός Παβαρότι και μαλακίες), χωρίς να με ακούει κανείς. Κάνει ωραίο εφέ η φωνή μέσα στο κράνος, με ακούω και λέω, α ρε πούστη μου, χαμένος πήγα!!


:rotflmao: :rotflmao:

kostasfazer
22/07/2004, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από antares
:lol: :lol: :rotflmao:

Ωραίο ντεπόζιτο έβαλες στο fazer!!

:rotflmao: :rotflmao:
Ο Αρμάος στο πέρασε;
:rotflmao: :rotflmao:



Πλάκα πλάκα σκέφτομαι καμία πατέντα για να μπορώ να κουβαλήσω πιο εύκολα το τουμπελέκι όταν πρέπει να πάω να παίζω (παίζω επαγγελματικά) και δεν μπορώ να βρω.
Και καλά το τουμπελέκι το βολεύεις, το νταούλι που να το βάλω ???

kostasfazer
22/07/2004, 22:45
ποιός είναι ο Αρμάος?

antares
23/07/2004, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasfazer
Πλάκα πλάκα σκέφτομαι καμία πατέντα για να μπορώ να κουβαλήσω πιο εύκολα το τουμπελέκι όταν πρέπει να πάω να παίζω (παίζω επαγγελματικά) και δεν μπορώ να βρω.
Και καλά το τουμπελέκι το βολεύεις, το νταούλι που να το βάλω ???

Είδες ρε γαμώτο; Τελικά αγαπάμε τόσο πολύ τη μόστρα στις μοτό μας, που μας γίνεται και λίγο δύσκολη η ζωή! Άμα είχες παπί, ούτε που θα το σκεφτόσουνα, θα φόραγες την πιο γαϊδουρόσχαρα που υπάρχει στην αγορά, και θα έκανες και μετακόμιση.
Αλλά στο faser; (και οποιοδήποτε άλλο... του δικού μου μη εξαιρουμένου).
Ε, ας τα κουβαλάμε στην πλάτη, δεν πειράζει... Μπρος στηv ομορφιά, τι είναι ο κόπος:lol:

Ο Αρμάος... είναι πολύ παλιά ιστορία. Ίσως βέβαια να είναι αυτό ακριβώς, δηλ. ιστορία, δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα.
Πιτσιρικάδες όταν ήμασταν και την ψάχναμε με μουσικές/συγκροτηματάκια κλπ. τον ξέραμε όλοι. Ένα μαγαζί στο κέντρο, Εμ. Μπενάκη νομίζω, δε θυμάμαι καλά. Φτηνά όργανα για αρχάριους, πιο καλά για τους ψαγμένους, έκανε και καμιά ψιλοεπισκευή, ωραία ήταν, έμπαινες στο μαγαζί και αισθανόσουνα πως ανήκεις σε κάτι άλλο, ξεχωριστό, διαφορετικός από τους υπόλοιπους που πέρναγαν απ' έξω. Από 'κει είχε πάρει η μισή Αθήνα το πρώτο της μπάσο, ή κιθάρα, ή οτιδήποτε γούσταρε ο καθένας... Θα κοιτάξω όταν ξαναπεράσω, αν υπάρχει ακόμα, έτσι από περιέργεια.
:wave2:

PALADIN
23/07/2004, 11:09
ego panton re paidia..kikloforo me to 1000 kai ti kithara sti plati..tragoudao oti repertorio nanai me emfasi se rock kai entexno....kai ama merakloso kai poli..stamatao stin akri...vgazo kithara kai vivliaraki me tragoudia kai rixno kai 2 penies...(vgazo kai ta psila tis venzinas!)

tora se kalokairino mode..tragoudame:..to kalokairaki stin akrogialia,

naaaa maaas pareis makriaaaa, na mas pas se peraaa meriiii

ela ilie mou....exei genikotera repertorio giati eimaste filomousoi (oxi den exo mousi)..pos nan to kanoume

nimbus
06/08/2004, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από antares
Πολλά, πολλά...
Είναι σα να ρωτάς "τι μουσική σ' αρέσει;"
Απ' όλα έχει ο μπαχτσές... κυρίως ροκιές, ρέγγε, αρκετός manu chao αλλά και world.
Και κανένα νεοπαραδοσιακό άμα λάχει... Χαϊνηδες κλπ
"κόκκινα χείλη εφίλησα" είναι ένα προσωπικό μου all time classic!
Και στα όπα μου; Όταν πχ έχω φύγει εκδρομούλα; Ε τότες τραβάω και καμιά ιταλική άρια (ότι θυμάμε δηλαδή, στίχοι "αντε γειά") και γουστάρω που γκαρίζω μέσα στο κράνος (μιλάμε για πολύ υψηλή τέχνη, ποιός Παβαρότι και μαλακίες), χωρίς να με ακούει κανείς. Κάνει ωραίο εφέ η φωνή μέσα στο κράνος, με ακούω και λέω, α ρε πούστη μου, χαμένος πήγα!!


:rotflmao: :rotflmao:


ΚΑΙ ΧΑΙΝΙΔΕΣ:winka: ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΣΣΣΣ:wave2: