PDA

View Full Version : Αγορά Monster 620



mitsos257
17/03/2006, 15:19
Καλησπέρα σε όλο το forum. Γράφω για πρώτη φορά (αν και έχω γραφτεί στο forum εδώ και αρκετό καιρό) για τους προβληματισμούς μου ως προς την αγορά Monster 620 μεταχειρισμένο (2-3 ετών το πολύ).

Αυτή τη στιγμή κυκλοφορώ με ένα XT660X το οποίο είναι πραγματικά απροβλημάτιστο και του πίνω το "αίμα" στις καθημερινές μετακινήσεις.

Ο λόγος που θέλω να αποκτήσω την duc είναι γιατί πάντα μέσα μου είχα μια λατρεία για ιταλικά δίτροχα (και τετράτροχα), και βρισκόμενος σε μία κατάσταση που αν δεν το πάρω τώρα ίσως να μην το πάρω ποτέ, ζητώ την γνώμη των ειδικών μέσα από το forum να με διαφωτίσουν σε θέματα όπως :

- αξιοπιστία κινητήρα (εφόσον γίνονται κανονικά τα service του, θέμα ψύξης)
- τι να προσέξω πριν την αγορά?
- κόστος service
- θέση οδήγησης (έχω ύψος 1.90 και μέχρι τώρα οδηγώ το XT που προανέφερα) - σε μικρά ταξίδια κουράζει?

Αυτά προς το παρών. Αν υπάρχουν και πράγματα/λεπτομέρειες που θα μπορούσαν να φανούν χρήσιμα σε ένα αδαή, όσοι ξέρουν ας με ενημερώσουν ώστε να μπώ κι εγώ επιτέλους στην οικογένεια των ducatisti! :smilea:

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν σας κούρασα με την φλυαρία μου :o

Δημήτρης.

stavrouliasp
17/03/2006, 16:58
Ri3e mia matia sto montela>ducati kai 8a breis arketa pragmatakia...

:wave2:

tsoukas77
17/03/2006, 19:48
Εφοσον λατρευεις την Duc(και καλα κανεις!),μπες στην οικογενεια και τα υπολοιπα θα τα βρουμε στην πορεια!

ΥΓ.Να υποθεσω και Alfista;

mitsos257
20/03/2006, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
ΥΓ.Να υποθεσω και Alfista;

Μάγος είσαι? Αν κρίνω και από το nick σου είσαι και στο alfisti.gr ...

Καλώς βρεθήκαμε κι εδώ :wave2: ;)

tsoukas77
20/03/2006, 19:02
Πρωτα η Duc και μετα η Alfa,αλλα μην το πεις αυτο στο alfisti.gr!!!

Καλως ηρθες...

AFTER
20/03/2006, 19:05
Νομιζω κοντα στο σπιτι μου ειναι η λεσχη, με μια giulieta στον τειχο :wave2:

Alelos
20/03/2006, 20:22
Φιλε Δημητρη,

Πριν μια βδομαδα απεκτησα το δικο μου 620 και πραματικα μαμαει!!

Απο θεμα αξιοπιστιας,κοστος service και λοιπα τι να σου πω δεν ξερω ακομη...

Γενικα στριβει πολυ ωραια,πολυ καλα φρενα και εχει πολυ ελαφρια αισθηση!!
Απο ανεση μια χαρα το βρισκω,η μεγαλυτερη αποσταση που εχω κανει ειναι γυρω στα 150km και μονο ο κωλος μου πονεσε λιγο λογω σελας αλλα δεν βαριεσε νεοι ειμαστε ακομη.!!

Απο επιδοσεις παντως μιας και οδηγεις ΧΤ 660 δεν νομιζω να δεις πολλες διαφορες καλο θα ηταν να τσιμπαγες κανα S2R αλλα ειναι καινουριο και δεν νομιζω να βρεις μεταχειρισμενο και για καινουριο ειναι αρκετα τσιμπημενο...... :sick: :sick: :sick:

Αυτα!!

mitsos257
21/03/2006, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Νομιζω κοντα στο σπιτι μου ειναι η λεσχη, με μια giulieta στον τειχο :wave2:

Αυτή που λές πρέπει να είναι το alfaclub.gr στην Μακρυγιάννη-Μαρούσι.

Φίλε Alelo, ευχαριστώ για τις πληροφορίες που μοιράστηκες μαζί μου μιας και βρισκόμαστε στην ίδια επιλογή μοντέλου.
Προς το παρών δεν θα ήθελα να διαθέσω για μοντέλο παραπάνω από το 620. Μπορεί να μήν έχει διαφορά σε επιδόσεις από το ΧΤ (αν και εύχομαι να έχει!) αλλά ταξιδεύω (όσο μου το επιτρέπει και ο χρόνος) στη Β.Ευβοια (τόπος καταγωγής), οπότε καταλαβαίνεις ότι μετά τα Ψαχνά αυτό που ζητάω στη μηχανή είναι η ανταπόκρισή της σε συνεχής στροφές :D - με το ΧΤ και ψιλοτελειωμένο πίσω λάστιχο το έχωνα με ανάποδα :a09:

620
22/03/2006, 13:00
To 620 einai dikylindro me 63 aloga kai 60 troxo kai to xt monokylindro me 48 aloga kai 44 troxo pistepse me tha deis diafora :)

mitsos257
10/05/2006, 12:09
Γεια σας και πάλι, παιδιά,

Με βλέπω να κλίνω προς 695...

Τελευταία και πάλι ερώτηση και ιδιαίτερα κρίσιμη :

Θέση οδήγησης : λόγω ύψους όπως προανάφερα (1.90) υπάρχει κάποιο θέμα (κυρίως όσο αφορά τα πόδια...)????

Παρακαλώ τη συμβουλή σας...

Ευχαριστώ...