PDA

View Full Version : Synergio KTM



Competition
12/04/2004, 21:43
Onliners kalispera kai xronia polla!
Prin 3 meres pou lete agorasa tin proti mou mixani! Ena KTM 620 Supercompetition tou 98', mes tin kaula to moto den to sizitao!!!
tin kyriaki lipon to vradi kathos giriza apo doulia eimai stin kapodistriou 100xlm me pempti kai to moto svini...kano stin akri nomizontas pos einai venzini....gia na min polilogo i manivela meta den katevene me tipota, oloi lene pos exi kollisi kai exo apogoiteuti an kseri kapios kana kalo synergio gia KTM kai an kapios exi idea ti mpori na einai as apantisi. Please!

Spazz
13/04/2004, 20:54
.....παιζει οντως να εχει κολλησει.δ=:( συνεργειο για ΚΤΜ?????θα σε γδυσουν!! ξερω εναν που φτιαχνει και KTM στην πευκη.ειναι καλος παντως.αμα θες να σου πω που ακριβως ειναι...........κριμα παντως ε....

dimi750
14/04/2004, 10:47
θεοφιλοπούλου 4 μεταξύ καληρόης και βουλιαγμένης.
βρες τον Παντελή ,πολύ εντάξει παιδί.
Εμένα με κάλυψε όταν είχα μπλέξει με άλλα συνεργεία και μου
άλλαξε κυλίνδρους στο 950 με εγγύηση μέσα σε δυο μέρες όταν οι
άλλοι για μία βίδα μου λέγανε 2 μήνες.

Competition
14/04/2004, 17:37
krima de les tipota!!! spazz
alla ti na kano, tha to ftiakso kai meta pios me pianei!!!
thanks pantos guys pou apantisate

mou eipe enas filos na to pao sto Sokrati sto pagkrati
tha doume...avrio tha ksero:confused:

CU kai pali thanks!!!:wave2:

dez
15/04/2004, 11:21
Εγω παντως πηγαινω στο Θωμα στην Κυμης (εξουσιοδοτημενο συνεργειο διπλα σε Ελλινμοτο store). Ουτε θα σου πιασει τον κολο, ουτε ενα μηνα θα κανει, ειναι καλο παιδι και καλος μαστορας ... ολ αυτα βεβαια ειναι προσωπικη αποψη.

Alki_Viades
15/04/2004, 12:54
Ωπα, εδω πρεπει να επεμβω: Το πρωτο service το εκανα στον τυπο στην Κυμης, απεναντι απο hellinstore (το οποιο ειναι και ακριβο) και 2000χλμ μετα μου χτυπησε ρουλεμαν στροφαλου. Κοιταξα λοιπον το user manual και ειδα το εξης: Εαν στην αλλαγη λαδιων δεν γινει σωστη εξαερωση του συτηματος λιπανσης, τοτε....



.
.
.
.
...
.
.
.
.
.
..
μαντεψτε..
.
.
..
.
.
...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
....
ΧΤΥΠΑΕΙ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΣΤΡΟΦΑΛΟΥ!!!!!!!!

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Y.Γ. Για τον Καριμαλη (hellinservice 001, θεοφιλοπούλου 4 μεταξύ καληρόης και βουλιαγμένης) εχω και εγω ακουσει πολυ καλα λογια, τουλαχιστον οσον αφορα την ποιοτητα της δουλειας του.

Spazz
15/04/2004, 13:44
alki viades μαντεψε!!!!!!!!!!!κι εγω το ιδιο επαθα .........αρπαξαν τα ρουλεμαν στροφαλου μαλλον απο αυτη τη μαλακια που εκαναν και σε εσενα!!!!!!!!!μιλαμε απο τα χειροτερα συνεργει που παιζουν πρεπει να ειναι!!!!!!!!!!μακρια φιλε dez οσο ειναι καιρος!!!!!

alki viades εμενα ομως εκτος απο αυτο εβαλαν στραβα το φιλτρο αερος και μαλιστα χωρις λαδι...........και αυτα σε μηχανακι που ειναι καθε σ/ στο χωμα!!!!!!


μαντεψε κι εσυ τι εγινε!

ρουφηξε μεσα στον κυλινδρο χωματα..............ευτυχως ομως και το πιστονι και ο κυλινδρος δεν επαθαν τιποτα!αλλιως............


τα παλικαρια εκει μιλαμε ειναι για τα μπαζα!
σε αποζημιωσαν εσενα?εμενα μονο τα ανταλλακτικα μου εδωσαν τσαμπα ......τσιμουχες ρουλεμαν στροφαλου και φλαντζες γενικης.την εργασια (το εφτιαξα σε αλλον) δεν την πληρωναν οι μαλακες!!!!:mad:

Alki_Viades
15/04/2004, 14:08
Φιλε το θυμαμαι το ποστ σου για το φιλτρο, μιλαμε πρεπει να εισαι πολυ ασχετος και στ'αρ%^*ια σου να το κανεις αυτο... O μονος λογος που πηγα τον Δουκα στην Κυμης για το 1ο service ηταν οτι μου το συστησαν στο 003 στην Βουλιαγμενης απ'οπου τον πηρα . Μαλιστα ο τυπος οταν τον ρωτησα γιατι να μην τον παω στον Καριμαλη που ειναι και κοντα (μενω Δαφνη) μου ειπε, εμμεσως πλην σαφως, πως ο Καριμαλης ειναι ασχετος!!!!

Οταν χτυπησε το ρουλεμαν πηγα στον Φαμπιατο (Χαμοστερνας και Αργυρουπολεος) ο οποιος αποδειχτηκε πολυ σωστος και δεν ξαναειχα κανενα προβλημα απο τοτε (7000χλμ). Τελικα μονο τα λαδια και τα φιλτρα τους πληρωσα, καμια 30αρα Ευρω αν θυμαμαι καλα, ημουν ομως χωρις μηχανη 3 εβδομαδες... :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Competition
15/04/2004, 22:22
paidia de ksero ti lete, alla ego telika to piga sto Sokrati sto pagkrati o poios fenete oraios (tha deiksi...)
Oso gia to moto....
To mpistoni komeno sti mesi, o kylindros les kai to varages me kalemi kai fantazeste ta ypoloipa....na sas po kai ti timi.....:bigcry:
mono ta antalaktika 1.960,00!!! europoula
+ 200 ergasia (arketa kala).

zito i europi

Alki_Viades
15/04/2004, 23:43
Φιλε πραγματικα κριμα, δεν μπορω καν να φανταστω τι σημαινει να εχεις μηχανη τρεις μερες και μετα να παθαινεις τετοια ζημια :sad: Οτι εγινε εγινε ομως, στη θεση σου θα προσπαθουσα να μαθω αν το συγκεκριμενο προβλημα (ή αλλα σοβαρα) το βγαζει η μηχανη, αν οχι τοτε σφιγγεις τα δοντια, το φτιαχνεις και με σωστη συντηρηση θα το χαιρεσαι πολυ καιρο...

DUKASII
16/04/2004, 08:31
KRIMA RE FILE GIA TH ZHMIA....ALA...


OI TIMES MOY FANHKAN OLIGON TI TSIMPHMENES..KAI ANYSHXHSA!
EGO EXO BREI ENA SAIT ...http://www.ktmax.de/indexa.htm...


KAI MPORO NA SOY PO..OTI ME TA LEFTA POY LES...TO KANEIS 700cc!!!
GIA RIXE MIA MATIA...RIXTOUS KAI KANA E-MAIL..[APANTANE AMESOS KAI SE ENHMERONOYNE GIA OOOOOOOTI KAI AN TOUS ROTHSEIS!!!]

EPISHS DES AN MPOREIS NA KANEIS MIA PARAGELIA KAI NA GLITOSEIS TA MISA LEFTA!!!
ELPIZO NA SE BOITHISA!

Julius
16/04/2004, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Competition
paidia de ksero ti lete, alla ego telika to piga sto Sokrati sto pagkrati o poios fenete oraios (tha deiksi...)
Oso gia to moto....
To mpistoni komeno sti mesi, o kylindros les kai to varages me kalemi kai fantazeste ta ypoloipa....na sas po kai ti timi.....:bigcry:
mono ta antalaktika 1.960,00!!! europoula
+ 200 ergasia (arketa kala).

zito i europi

Re file ti einai auta pou les, peires to mixanaki prin treis meres kai sou kolise kai ta ekane ola poutana kai pas na to friakseis me dika sou xrimata???????

apo pou to peires? apo idioth? apo magazi? yparxoun nomoi poy se prostatevoun file akoma kai gia metaxirismena apo idiotes, pigene sto INKA na deis ti mporeis na kaneis.

Episeis, to motosako pou peires einai AGONISTIKO, thelei kathe proponish-agona rythmisma valvides kai allagma ladia, kathe 5.000-7.000 service anartiseis kai kathe 15.000 allagi rouleman strofaloy, kai vevaia den prepei na to pigeneis tsita gazi gia parapano apo merika xiliometra (poly liga). Theoreis oti sta 6 xronia leitoyrgias toy oloi oi prohgoumenoi idioktites ta tirousan auta???????

re ti pate kai agorazete reeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Me syxoreis gia to yfos mou alla mou fenete oti ta ithele kai esena o kolos sou.

oti xriasteis steile pm, exo kai ego ena kalo synergeio (ekana thn idia douleia sto diko mou prin apo 5 xronia peripoy) alla einai marya sou (Leoforos Thibon - Peiraias)

DUKASII
16/04/2004, 09:03
TOY AGAPH.....


1461

Competition
17/04/2004, 11:03
tha do to site, thanks
pantos oi times autes einai gia na ginei "660cc" de ksero an einai pio akriva apo to 620 alla logika...
anyway tha doume ti lene kai oi germanoi
thanks:eyepop: