PDA

View Full Version : Peri Kalipsis Asfaleias Se E3atmisi



banditgr
17/03/2006, 22:42
Τha ithela an i3ere na mou pei kapios an i asflistikes kaliptoun tis after market e3atmiseis,o logos,o 3adelfos mopu eixai parkarismeno to vtr tou me tis carbon micron e3o apo to spiti tou,dipla tou parkarise enas gitonas to papi tou.Otan o gitonas pige na figei,apo kapoio lathos tou to mixanaki tou epese pano sto teliko tou vtr,kai tou ekane mia megali gratzounia,exei gratzounisei tin ritini,kai exei fagothei kai to carbon.O gitonas fisika to dextike kai tha kanei dilosi stin asfalistiki.To thema einai ti na perimenei apo tin asfaleia?

KaTaNaS
17/03/2006, 22:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
To thema einai ti na perimenei apo tin asfaleia?

στις ακράπες που έχουν κάρμπον πωλείται σαν ανταλλακτικό όλη η επένδυση απο ανθρακόνημα!


ίσως αυτό να μπορεί να αντικατασταθεί και να πληρωθει απο την ασφάλεια, ειδάλως αντικατάσταση! :wave2:

banditgr
17/03/2006, 22:54
nai to thema einai an oi asflistikes kaliptoun tin antikatastasi se after market e3atmisi kai oxi mono tis stock.

wizzy
17/03/2006, 23:11
Θέλει λίγο τύχη να σου πω την αλήθεια. Για αυτούς είναι απλά εξάτμιση. Αν έχει ζημιά πρέπει να την αλλάξουν ότι και να είναι

Θέλουν τσαμπουκά όμως :)

JimmyZ
17/03/2006, 23:26
Κανένα τσαμπουκα δεν θέλει..

Εμένα ότι aftermarket είχα μου το άλλαξαν χωρίς να υπάρξει πρόβλημα..

wizzy
17/03/2006, 23:30
Ναι οτι θα τα αλλάξουν θα το κάνουν. Απλα είναι να μην πέσεις σε κανέναν περιέργο :)

morpheus
18/03/2006, 11:22
Οι ασφαλιστικές καλύπτουν τις ζημιές σε τρίτους που προξένησε ασφαλισμένο οχημα ΜΕΧΡΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΣΟΥ, συνεπώς βλέπει ο πραγματογνώμονας την εξάτμιση και αποφαίνεται αν είναι επισκευάσιμη ή όχι και ανάλογα πληρώνει. Θα την πλήρωνε ακόμα και αν την είχες αφημένη (την εξάτμιση) στο δρόμο και πέρναγε το παπί από πάνω της(*).

Από το ποσό και πάνω (που συνήθως είναι υψηλό, οπότε δεν μας ενδιαφέρει στην περίπτωση) αποζημίωση παίρνεις με δικαστήριο από τον ιδιώτη.

(*) ντάξει τώρα αυτο δεν ξέρω πως μπορεί να γίνει, και μπορει να σε κατηγορούσαν για αβλεψία που προκάλεσε ατύχημα, αλλά λέμε...