PDA

View Full Version : ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟΣ



tsiki
20/03/2006, 08:40
ΠΑΙΔΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΠΑΙΖΕΙ ΜΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ "ΕΥΚΑΙΡΙΑ"(ΤΟ ΒΑΖΩ ΣΕ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΣ) ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΣΤΟς ΜΟΥ ΕΜΠΟΡΟΣ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗ Ο ΕΙΣΑΓΩΓΕΑΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΕΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ.ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΗΝ VSTROM 650 (ΓΝΩΡΙΖΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕ ΛΕΕΙ) ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥς ΦΟΡΟΥΣ 6.000 ΕΥΡΩ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΣΗ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ 5-6 ΜΟΝΤΕΛΑ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ, ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΕΙΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΕΡΔΟΣ.ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ.ΑΥΤΗ ΟΛΗ Η ΦΑΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΜΥΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΜΠΟΡΟΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΝ ΤΟ ΜΑΘΟΥΝ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥ(ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΝΤΙΠΡΩΣΟΠΟς ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΦΟΔΙΑΖΕΙ ΟΛΟΥΣ).ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟΥ Κ.Λ.Π. ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ (ΠΕΡΑ ΑΠΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑΧΩ ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ).ΜΗΠΩς ΘΑ ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΙΜΑΤΑ ΜΕ ΕΦΟΡΕΙΑ ΚΛΠ?

micmic
21/03/2006, 16:47
Μπλεξίματα αν γίνει κανονικός εκτελωνισμός δε θα έχεις, αλλά λίγο είναι να μην έχεις εγγύηση ?

Αφού το έχει ξανακάνει όπως λέει, για ζήτα τα στοιχεία δυο-τριών "τυχερών" για να μιλήσεις μαζί τους και να σου πουν τις εμπειρίες τους...

tsiki
21/03/2006, 18:01
ΕΠΙΚΑΛΕΙΤΕ ΠΛΗΡΗ ΜΥΣΤΙΚΌΤΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΊΝΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΑΛΥΣΊΔΑΣ ΑΞΕΣΟΥΑΡ-ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΏΝ ΜΟΤΟ ΣΤΗ ΒΟΡ.ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΜΑΘΟΥΝ ΟΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΜΟΤΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ ΜΟΝΟ VSTROM 650 MOY EIΠΕ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ 2000ΕΥΡΩ ΚΑΤΩ ΣΤΙΣ 6000 ΔΗΛΑΔΗ.ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΡΙΣΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΤΕΘΗΜΕΝΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΓΙΑ 2000ΕΥΡΩ.Ο ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟΣ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ...

Nitse4
17/04/2006, 20:25
tsiki τι εγινε τελικα το εκλεισες ? περιμενουμε νεα σου.

tifoefs
17/04/2006, 22:51
Καλυτερα να μη το παρεις...

Αν δεν εχει εγγυηση μυριζει η δουλεια απατη...

:smokin:

Nitse4
18/04/2006, 09:59
Τι θα παθει το μηχανακι?. ιαπωνας ειναι και ψιλοπροβληματακι να βγαλει 2000e κερδος ειναι πολυ καλα.tsiki περιμενουμε μια ενημερωση.

grigoris_a
12/06/2006, 14:58
Δεν καταλαβαινω που βλεπετε να βρωμαει η
δουλεια βρε παιδια.Ουτως η αλλως τα εισαγωγης ειναι πιο φτηνα απο τα αντιπροσωπειας.Αλλοι τα πουλαν 6900.Πιστευω ειναι θεμα του ποσο θελει να βγαλει ο καθενας.Οσο για την εγγυηση εφοσον θα ειναι εισαγωγη απο Ευρωπη δεν θα εχει κανενα προβλημα.Και αν σας πω δλδ. οτι εγω βρηκα να αγορασω το TDM900 με ABS στα 9000 ευρω(αντιπροσωπειας-μετρητα) τι θα πειτε?