PDA

View Full Version : polu kalo mou fanike to cbr 1000, 2006



drade
20/03/2006, 14:04
loipon stin ekthesi odigisa polla mihanakia ek ton opoiwn to cbr 1000, to r6, kai to r1.
den perimena pote na mou aresei toso polu to cbr. etuhe na einai to prwto mihanaki sto opoio anevika. anti na me tromaxei ligo to 1000ari ss me to pou pire bros kai efuga mou fanike san palios filos. polu euelikto, polu omalo gazi. tin deuteri mera pou piga stin ekthesi gia na odigisew tis ypoloipes mihanes to xanaodigisa kai pragmatika epatha plaka me to kratima. telika prepei na einai alitheia pws gia emas tous metrious anavates to cbr einai to pio axiopoihsimo. ama den ponousan oi karpoi mou (1.90) tha to skeftomoun sovara san epilogi.

to r6 prepei pragmati na einai polu kalo gia tin pista, anarwtiemai omws pia gunaika tha dehtei na katsei ws sunodigos estw kai gia mikri volta.

antithetws to r1 den mou arese, polu neuriko kai me kena ishuos hamila. vevaia se toso mikri pista den boreis na axiologiseis tetoies mihanes... alla to cbr me afise me tis kaluteres entupwseis

koutroulis
20/03/2006, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από drade
ama den ponousan oi karpoi mou (1.90)


ερώτηση

το ότι πονάνε οι καρποί σου τι σχέση έχει με το ύψος


δεν έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο

:wave2:

drade
20/03/2006, 14:09
oso pio psilos eisai toso perrisotero varos peftei stous karpous sou se skufto mihanaki. telwspantwn mono se toso skufto mihanaki me enohloun.

koutroulis
20/03/2006, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από drade
oso pio psilos eisai toso perrisotero varos peftei stous karpous sou se skufto mihanaki. telwspantwn mono se toso skufto mihanaki me enohloun.


OK, ευχαριστώ


δεν ξέρω από σκυφτά και γρήγορα





:wave2:

LittleJohn
20/03/2006, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από drade
ama den ponousan oi karpoi mou (1.90) tha to skeftomoun sovara san epilogi.

[/B]

Αν πάρεις την μοτό ,αυτό θα το ξεπεράσεις σε μία εβδομάδούλα (το πολύ!!)...

Πάρτο, δεν θα χάσεις. Μπορεί να μήν είναι το πιο απόλυτο σούπερσπόρτ και να μήν έχει τα περισσότερα γκάζια (αν και με λίγα έξτρα γίνεται θηρίο από τα λίγα) ,αλλά σίγουρα έχει το πιό αξιοποιήσιμο μοτέρ απ`όλα!!! :evil: :wave2: :wave2: :beer:

drade
21/03/2006, 07:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn
Αν πάρεις την μοτό ,αυτό θα το ξεπεράσεις σε μία εβδομάδούλα (το πολύ!!)...

Πάρτο, δεν θα χάσεις. Μπορεί να μήν είναι το πιο απόλυτο σούπερσπόρτ και να μήν έχει τα περισσότερα γκάζια (αν και με λίγα έξτρα γίνεται θηρίο από τα λίγα) ,αλλά σίγουρα έχει το πιό αξιοποιήσιμο μοτέρ απ`όλα!!! :evil: :wave2: :wave2: :beer:

pws tha ginei auto? ekpaideuontai oi karpoi sou? to hreiazomai kai gia hrisi mesa stin poli.....

asxeto, me kamia plaka sto timoni mipws anevainoun ligo? kati akousa alla ohi epivevaiomena

LittleJohn
21/03/2006, 14:09
Κοίτα, προφανώς γυμνάζονται τα χέρια και οι καρποί και πολύ γρήγορα αποκτούν ``αναισθησία`` στον πόνο...

Εγώ που πήγα από το zx9r (πού ώς γνωστόν έχει πολύ ξεκούραστη θέση οδήγησης και δεν πέφτει βάρος στα χέρια) στο cbr, στην αρχή είδα και έπαθα...Σε βόλτες σταματούσα ανά 15 λεπτά για να ξεμουδιάσω τα χέρια. Σε μία εβδομάδα όμως δεν καταλάβαινα τίποτα, όλα είταν μιά χαρά!

Να σημειώσω΄, πώς και εγώ είμαι 192 ύψος και αρκετά βαρύς. Όποτε μην ανυσηχείς δεν θα έχεις και εσύ κανένα πρόβλημα...
Μην μπείς κάν στην διαδικασία να σηκώσεις τιμονόπλακα ή να βάλεις αποστάτες! Θα χαλάσεις όλη την φιλοσοφία στο στρίψιμο αυτής της μηχανής!


Όπως και να το κάνουμε αυτά τα μηχανάκια, εκ φύσεως δεν είναι για μετακινήσεις καθημερινές εντός πόλεως. Θα σε κουράσει πολύ μέσα στην κίνηση! Εγώ προτείνω το cbr για την κ@ύλα και με 600-700€ παίρνεις και ένα παπί και είσαι καλυμένος για την πόλη!

Tigas
22/03/2006, 21:13
Ώντος το 1000RR είναι το πιο εύκολο χιλιάρι και το πιο άνετο για να μπορέσεις να πάς και μια μακρινή εκδρομή χωρίς να σε κουράσει στα πόδια και να μαλιοτραβιέσαι με τον αέρα, πρίν είχα ένα 600RR στις 2 ωρίτσες επάνω στην μηχανή είχα στραβώσει ολόκλήρος και είμαι και αρκετά πιο κοντός σε σχέση με εσάς.

Το μηχανάκι είναι πανευκολο και σταθερο στα πολλά και το πιο επικίνδυνο σημείο είναι ίσως ότι άν δέν δείς με πόσα πάς στο κοντέρ δέν θα καταλάβεις ότι στριβεις με πολύ παραπάνω χιλιομετρα απο ότι μπορουσες να φανταστεις τον ευτό σου οτι είναι ικανος.

Για την πίστα θέλει αρκετή δουλειά, αλλά για το δρόμο είναι το καλύτερο και το πιο γραμμικό απο το ρελαντί μέχρι τον κόφτη, όπως και το gsx-r βέβαια το τελευταίο έχει το πιο αρκουδόγκαζο που παίζει με διαφορά τεράστια λέμε.

drade
23/03/2006, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR


Για την πίστα θέλει αρκετή δουλειά, αλλά για το δρόμο είναι το καλύτερο και το πιο γραμμικό απο το ρελαντί μέχρι τον κόφτη, όπως και το gsx-r βέβαια το τελευταίο έχει το πιο αρκουδόγκαζο που παίζει με διαφορά τεράστια λέμε.

δεν έχω οδηγήσει gsxr1000 ακομη αν και κάθησα πάνω και μου φάνηκε πολύ μικρό. το μάρσαρα λίγο και όταν ακουσα το γκαζι τρόμαξα με το πως ακούγετι και με το πως ανεβάζει στροφές. αφού ρώτησα τον γνωστό μου άλλαξες τίποτα? μου απάντησε οχι, και μετά είδα και το μαμισιο τελικό.... αλλα εμφανισιακά δεν μου αρέσει το gsxr, σε μαύρο κάτι γίνεται ...

σκέφτεσαι να δώσεις το cbr και να πάρεις κανα gsxaraki????

Tigas
23/03/2006, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από drade
δεν έχω οδηγήσει gsxr1000 ακομη αν και κάθησα πάνω και μου φάνηκε πολύ μικρό. το μάρσαρα λίγο και όταν ακουσα το γκαζι τρόμαξα με το πως ακούγετι και με το πως ανεβάζει στροφές. αφού ρώτησα τον γνωστό μου άλλαξες τίποτα? μου απάντησε οχι, και μετά είδα και το μαμισιο τελικό.... αλλα εμφανισιακά δεν μου αρέσει το gsxr, σε μαύρο κάτι γίνεται ...

σκέφτεσαι να δώσεις το cbr και να πάρεις κανα gsxaraki????

Άμα πάρω μεταγραφή στο Σφακιανάκη μπορεί :D προς το παρών
μόνο Honda και να σου πω την αλήθεια μπήκα στον