PDA

View Full Version : ΜΙΚΡΗ ΣΤΟΥΚΑ ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ



ΣΤΑΥΡΟΣ
21/03/2006, 09:06
ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΤΟ CBR600F ΚΥΡΙΛΕ ΣΤΗΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΕΝΑ ΠΑΠΙ ME ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΕΣΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΣΕ ΚΡΑΣΠΕΔΟ. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΜΙΚΡΕΣ ΓΡΑΝΤΖΟΥΝΙΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΑ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ , ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΦΛΑΣ, ΚΑΙ ΓΔΑΡΜΕΝΟ ΤΟ ΜΠΟΥΦΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΡΑΝΟΣ. ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΘΕΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΟΤΙ ΜΕ ΕΡΙΞΕ ΚΑΤΩ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΚΑΙ ΠΟΤΕ

koutroulis
21/03/2006, 09:08
αυτό που ξέρω σίγουρα να σου πω είναι

ότι αν η μηχανή είναι μεγαλύτερη από δύο χρόνια, θα πληρώσεις 3%για κάθε χρόνο που την έχεις πέρα των 2

λεφτά λογικά να υπολογίζεις κανα μήνα μετά

καλά ξεμπερδέματα και πάλι καλά που δεν χτύπησες

:wave2:

angels_gr
21/03/2006, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΣΤΑΥΡΟΣ
ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΤΟ CBR600F ΚΥΡΙΛΕ ΣΤΗΝ ΠΕΙΡΑΙΩΣ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΕΝΑ ΠΑΠΙ ME ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΕΣΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΣΕ ΚΡΑΣΠΕΔΟ. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΜΙΚΡΕΣ ΓΡΑΝΤΖΟΥΝΙΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΑ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ , ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΦΛΑΣ, ΚΑΙ ΓΔΑΡΜΕΝΟ ΤΟ ΜΠΟΥΦΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΡΑΝΟΣ. ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΘΕΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΟΤΙ ΜΕ ΕΡΙΞΕ ΚΑΤΩ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΚΑΙ ΠΟΤΕ

Θα σου κάνει δήλωση??? Ελπίζω να κάλεσες τροχαία. Πολλά ακούγονται και είναι καλό να είμαστε καλυμμένοι.

Όταν γίνει η δήλωση, έρχεται ο πραγματογνώμονας της ασφαλιστικής του παιδιού με το παπί, βλέπει τις ζημιές και βγάζει ένα πόρισμα για τι πρέπει να αλλαχθεί. Με βάση αυτή την λίστα πηγαίνεις σε δικό σου συνεργείο, επισκευάζεις την μηχανή και με τα τιμολόγια πηγαίνεις και παίρνεις τα λεφτά σου. Καλό σου τρέξιμο.
:sun:

angels_gr
21/03/2006, 09:12
Επίσης θα πρέπει να γνωρίζεις πως αν η αποζημίωση που ζητάς δεν ξεπεράσει τις 6000 ευρώ τότε τα λεφτά μπορείς να τα πάρεις και από την δική σου ασφάλεια.

catmaster
21/03/2006, 09:25
Παντα ορθιος.:wave2:

Δες λιγο και εδω..

http://library.techlink.gr/4t/article-main.asp?mag=1&issue=28&article=203


:wave2:

koutroulis
21/03/2006, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Θα σου κάνει δήλωση??? Ελπίζω να κάλεσες τροχαία. Πολλά ακούγονται και είναι καλό να είμαστε καλυμμένοι.

Όταν γίνει η δήλωση, έρχεται ο πραγματογνώμονας της ασφαλιστικής του παιδιού με το παπί, βλέπει τις ζημιές και βγάζει ένα πόρισμα για τι πρέπει να αλλαχθεί. Με βάση αυτή την λίστα πηγαίνεις σε δικό σου συνεργείο, επισκευάζεις την μηχανή και με τα τιμολόγια πηγαίνεις και παίρνεις τα λεφτά σου. Καλό σου τρέξιμο.
:sun:


αν αυτός αλλάξει τη δήλωση του ξαφνικά και την κάνει αρνητική

μόνο το πόρισμα της αστυνομίας σε καλύπτει

πάντα πρέπει να φωνάζουμε την τροχαία, αστυνομία κτλ

καλά ξεμπερδέματα

stavrobeis
21/03/2006, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Παντα ορθιος.:wave2:

Δες λιγο και εδω..

http://library.techlink.gr/4t/article-main.asp?mag=1&issue=28&article=203


:wave2:

NA ROTISO KAI EGO....AYTA POY GRAFEI STO ARTHRO (LINK),

SE PIA XORA PLORONONTAI??? KAI META APO POSA XRONIA??:eyepop: