PDA

View Full Version : ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ !!!!!!!!



TheDreamMachine
21/03/2006, 09:45
Φίλοι μου καλημέρα.


ΖΗΤΑΩ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΧΑΡΗ.

Ο αδελφός της γυναίκας μου αφού του τα είχα κάνει τσουρέκια για τα εργαλεία αυτά, αγόρασε πρίν 20 μέρες ένα TDM 900 Μαύρο με Remus Titanium και μαύρη καρίνα.

Εχτές ΔΕΥΤΕΡΑ 20 ΜΑΡΤΙΟΥ μεταξύ 20:00 - 20:30 το βράδυ του το κλέψανε κάτω απο το σπίτι στη Λαμπρινή.

Τα στοιχεία της μηχανής είναι.
ΙΟΤ 300
ΜΑΥΡΗ (μιλάμε για πέννα μηχανή)
ΜΑΥΡΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΙ ΚΑΡΙΝΑ
REMUS TITANIUM εξατμίσεις (με προστατευτικά αντανακλαστικά)
ΜΑΥΡΗ ΣΧΑΡΑ ΧΩΡΙΣ ΒΑΛΙΤΣΑ.

Στο τηλέφωνο 6947 616719 περιμένω οποιαδήποτε πληροφορία ότι ώρα κι αν είναι.

Ευχαριστώ όσους βοηθήσουν.

Γιάννης

catmaster
21/03/2006, 09:53
Οχι ρε γαμωτη παλι με τα τσογλανια...:confused: :confused:

Ρε φιλε ευχομαι να το βρεις το μοτορι.
Το ειχες κλειδωμενο - συναγερμο - κουκουλα ?
Μιλαμε για μεγαλο θρασος να σου παρουν κατι κατω απο το σπιτι σου.

Καλη τυχη απο εμενα.

$py
21/03/2006, 09:56
:a023: :mad: :a023:

koutroulis
21/03/2006, 09:59
έχουν πολύ θράσος τα καθάρματα


8 το απόγευμα

δεν θα πιάσουν έναν???



υπομονή ρε φίλε

ελπίζω να βρεθεί

makis206
21/03/2006, 10:09
Πάλι τα ίδια με τα καθίκια..

Εύχομαι να πιάσουν οι ευχές μου σε σένα και οι κατάρες μου σ'αυτούς..

Alx 84
21/03/2006, 10:56
Κρίμα...:sad: :sad: Ούτε να το χαρεί δε πρόλαβε το παλικάρι. Αϊ στο διάλο πια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

super_toto
21/03/2006, 11:04
Με αυτά που βλέπω (κι ακούω) νομίζω ότι καλά κάνω που βάζω τις κλειδαριές ακόμα και όταν πάω για καφέ. Κρίμα φίλε μακάρι να την βρει το παλικάρι αλλά σε αυτές τις περιπτώσεις το καλύτερο είναι να έχεις κάποιον γνωστό στην σωστή θέση...

XTMPAM
21/03/2006, 11:09
ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕ!!ΚΡΙΜΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!ΜΟΥ ΧΟΥΝΕ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΕΡΩ!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΝΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ!!
ΖΟΥΓΚΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ :sad: :sad:

m1ke
21/03/2006, 11:15
Χθες πρέπει να βγήκαν παγανιά. :(
Έκλεψαν και ενός συναδέλφου το φάζερ μεταξύ 10:00 και 11:00 έξω από το γραφείο του, στην Κυψέλης μπροστά από το θέατρο ΚΑΠΠΑ.
Απίστευτο θράσος. :mad:

zeli
21/03/2006, 11:37
:uplate: :uplate: :uplate: ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΑ ΠΑΤΗΣΙΑ ΚΛΕΨΑΝΕ ΕΞΩ ΑΠ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΑΧ-1 ΤΟΥ ΓΕΙΤΟΝΑ .

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ:eyepop: :eyepop: :confused: :confused:

catmaster
21/03/2006, 16:03
Θα αρχισω να κυκλοφορω με κανα κουμπουρι μου φαινεται...
:mad: :mad: :mad: :mad: :confused: :confused: :a016: :a016:

TheDreamMachine
22/03/2006, 09:34
Φίλοι μου κατ'αρχήν θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους ευαισθητοποιήθηκαν και δείξανε ακόμα και έμπρακτα την αγωνία και την θέληση τους να βρεθεί η μηχανή , ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΡΑΣΤΕΣ.

Μέσα απο πολλές πληροφορίες αυτές τις 2 ημέρες (μιλάμε για πολύ ξενύχτι και νηστεία και άπειρα χιλιόμετρα) μάθαμε πάρα πολλά για το συγκεκριμένο θέμα.

Όσον αφορά την μηχανή μας είναι πολύ πιθανό να βρίσκεται κάπου στις περιοχές : Αιγάλεω - Κορυδαλλού - Ελευσίνας και ίσως να είναι και η ίδια με την οποία χτυπήσανε μια τσάντα στην Θηβών στο ύψος του JUMBO.

Όσον αφορά γενικότερα τις κλοπές μηχανών ? ? ?

Διαβάστε και θα καταλάβετε . . .

Απο Θεσσαλονίκη -λέει- κατεβαίνει κάθε 2 μήνες νταλίκα , η οποία φορτώνει καμμιά 30αριά μηχανές και επιστρέφει πίσω .

Στους Ρωσσοπόντιους στο Μενίδι και στους Ρώσσους στην Αγ.Βαρβάρα και την Ελευσίνα , όποιος έχει ακόμα και αποδείξεις ότι η μηχανή του είναι εκεί , μισθώνει ΣΤΡΑΤΟ και πάει να πολεμήσει για να την πάρει, γιατί οι ΤΣΕΟΙ ούτε απο τις Λεοφώρους που περνάνε περιμετρικά δεν τολμούν να πάνε.
(αυτό μας το είπε πλήρωμα περιπολικού κοντά στην Ελευσίνα).

ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.

Εγώ το μόνο που έχω να πώ για όλα αυτά είναι ότι αμα πετύχω ποτέ στον δρόμο κάποιον που η μηχανή του να δείχνει ότι είναι κλεμμένη ..... ΤΗΝ Γ@ΜΗΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.


Και να μή ξεχάσω .....

Επειδή ανθρώποι είμαστε και σφάλματα κάνουμε και λόγω του ότι ακόμα και στις δύσκολες φάσεις μας είμαστε σε θέση να συγχωρούμε , λαμβάνοντας φυσικά σοβαρά υπόψη ότι ΙΣΩΣ και να διαβαστεί αυτό το μύνημα απο κάποιους που μπορεί κάτι να ξέρουν για το συγκεκριμένο περιστατικό , δηλώνουμε το εξής.

Μέχρι την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2006 , ακόμα και ο ίδιος που την έκλεψε να την φέρει πίσω , θα λάβει αμοιβή 1.000 €.

Απο την Παρασκευή και μετά......
................................................... Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ !!!

ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΑΡΓΑ Η ΓΡΗΓΟΡΑ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ.
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ.

Motoulis
22/03/2006, 09:48
Πρόσεξε τους κομπιναδόρους που δεν το έχουν δεί καν το μηχανάκι σου και λένε οτι το έχουν για να σου φάνε τα λεφτά......
Γι΄αυτο τον λόγο σημαδεύεται τις μηχανές σας σε ένα κρυφό σημείο που μόνο αν κάποιος την έχει μπορεί να το δεί.......
Καλή τύχη μακάρι να την βρείς.

super_toto
22/03/2006, 09:52
Επειδή είναι μεγάλη πίκρα να σου τρώνε το μηχανάκι (ήδη με έχουν ζώσει τα φίδια τώρα που μιλάμε) θα πω το εξής.
Αν το μηχανάκι το έχουν φάει τίποτα πιτσιρικάδες για να κάνουν την πλάκα τους τότε υπάρχει ελπίδα να το βρείς παρατημένο κάπου.
Αν όμως το έχουν φάει επαγγελματίες κλεφτρόνια τότε ο μόνος τρόπος να το βρείς (και άν) είναι να έχεις κάποιο καλό κονέ στην αστυνομία. Μην νομίζεις ότι δεν ξέρουν ποιοί τα κλέβουν και πού τα πάνε.
Το λέω επειδη έχει τύχει σε φίλο να του φάνε το παπί και επειδή ήξερε τον κατάληλο άνθρωπο του το βρήκαν σε 4 μέρες (και να φανταστείς ότι το μηχανάκι ήταν σε μάντρα προς πώληση ήδη πρίν το βρούνε)
Παραπάνω δεν θέλω να πω αλλά έτσι είναι δυστυχώς

catmaster
22/03/2006, 09:57
Τι ειπες ρε φιλε τωρα??:eek: :eek:

Δηλαδη οι μπατσοι ξερουν και στα #ρχιδια τους??
Γενικα εχουν ακουστει παρα πολλα εδω μεσα και εξω ..
Απο τα απλα κωλοκλεφτρονια (μου φαγανε το carb του KDX πριντο πουλησω) που ψυριζουν κατοπιν παραγγελιας μεχρι και οτι ενα φορτηγακι που κυκλοφορει Αθηνα και γραφει κατι για επισκευες η μεταφορες μοτο και σηκωνει ολοκληρα τα μηχανακια...

Το θεμα ειναι αλλο ...

ΜΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ??ΧΑΜΠΑΡΙ ΚΑΝΕΝΑΣ??

Εναν Θεε μου δωσε μου να τον πετυχω εν ωρα "εργασιας" να τον στειλω στο δημιουργο του...Ουτε τα μυρμηγκια δε θα βρουν να φανε...
Κολοκοσμος ρε π#υστη μου

TheDreamMachine
22/03/2006, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Motoulis
Πρόσεξε τους κομπιναδόρους που δεν το έχουν δεί καν το μηχανάκι σου και λένε οτι το έχουν για να σου φάνε τα λεφτά......
Γι΄αυτο τον λόγο σημαδεύεται τις μηχανές σας σε ένα κρυφό σημείο που μόνο αν κάποιος την έχει μπορεί να το δεί.......
Καλή τύχη μακάρι να την βρείς.



MESA EISAI !!!

super_toto
22/03/2006, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Τι ειπες ρε φιλε τωρα??:eek: :eek:

Δηλαδη οι μπατσοι ξερουν και στα #ρχιδια τους??

Γιατί, μήπως είναι το μόνο που γράφουν στα @ρχίδια τους ?? Αυτό ίσως είναι το μικρότερης σημασίας.
Πάντως αν θες την γνώμη μου δεν αξίζει για ένα μηχανάκι να μπλέξεις σε μια ιστορία που δεν θα ξέρεις την κατάληξή της.

zolotas
22/03/2006, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Μην νομίζεις ότι δεν ξέρουν ποιοί τα κλέβουν και πού τα πάνε.


αυτο ξαναπεστο.........και γω ξερω περιστατικο οπου ηξερε τον κλεφτη και την ξαναπηρε πισω.........και αλωνιζουν εξω οι μπασταρδοι.

παντως η μονη λυση ειναι να ψαχτεις και να βρεις μονος σου τα κλεφτρονια γιατι αν περιμενεις απο police καηκες .......μονο αν κανουν καμια μπουκα και την παρατησουν ........

αλλα η αθηνα ειναι και μπαχαλο ,τρεχα γυρευε δλδ..........αλλα αποτι διαβασα με τις νταλικες ....χεσε μεσα πολυχρονη απο οπου και να ειμαστε.

και γω ευχομαι αν τυχει σε καποιον το σκηνικο και ειναι στο καταλληλο μερος να τον στειλει αδιαβαστο

TheDreamMachine
23/03/2006, 10:10
Την μηχανή την είχε με κλειδωμένο τιμόνι και immobiliser.
Ανέβηκε στο σπίτι του αδερφού του στις 20:00 και 21:00 κατέβηκε και ......

Πάντως είμαι πολύ κοντά στο να την βρώ.

Ηδη εχτές βράδυ είχαμε εξελίξεις στο θέμα και μάλιστα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ.

Βέβαια τώρα πλέον εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να βρεθεί μόνον η μηχανή του φιλαράκου μου , αλλά ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΕ.

Μάλιστα για παν ενδεχόμενο , μαζί με όλα τα άλλα κουβαλάω και μια mini ψηφιακή μαζί μου για να δείτε φωτογραφίες και να γελάσετε.

Θα σας ενημερώσω

Gandalf dr685sm
23/03/2006, 10:18
εγώ θα σου πώ μόνο να προσέχεις, καθώς αν είναι συμμορία, σίγουρα είναι και "πακεταρισμένοι"....

Αν την βρείς και μπορείς να την πάρεις , χωρίς "πολλά-πολλά" , κάντο ... αν όμως δείς , να μαζεύεται κόσμος , πάρε αστυνομία και κάτσε στην άκρη... μάλιστα βάλε και ενα λουκέτο δικό σου επάνω της και μην πας πουθενά...αλλά μην προκαλέσεις κιόλας...

Δεν είναι μήνας που παλικάρι που αντιστάθηκε , να του πάρουν την μηχανή στο φανάρι, τον πυροβόλησαν στο πόδι ...στα Κ.Πατήσια αυτό.

Gandalf

catmaster
23/03/2006, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheDreamMachine
Την μηχανή την είχε με κλειδωμένο τιμόνι και immobiliser.
Ανέβηκε στο σπίτι του αδερφού του στις 20:00 και 21:00 κατέβηκε και ......

Πάντως είμαι πολύ κοντά στο να την βρώ.

Ηδη εχτές βράδυ είχαμε εξελίξεις στο θέμα και μάλιστα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ.

Βέβαια τώρα πλέον εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να βρεθεί μόνον η μηχανή του φιλαράκου μου , αλλά ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΕ.

Μάλιστα για παν ενδεχόμενο , μαζί με όλα τα άλλα κουβαλάω και μια mini ψηφιακή μαζί μου για να δείτε φωτογραφίες και να γελάσετε.

Θα σας ενημερώσω


Τι ψηφιακη και μαλ@κιες..
Ριξε ενα κονε να μαζευτουμε με τιποτα καμινετα ..


ΣΚΙΣΤΟΥΣ ΤΙΣ ΜΑΝΕΣ!!!

:a016: :a016: :a016: :a015: :a015: :a023: :a023: