PDA

View Full Version : προς κατοχους (και πρωην) hornet S



b_bong12
22/03/2006, 10:35
Πως αντιμετωπιζετε τον ηχο των πλαϊνων fairing που ενωνονται με το ντεποζιτο?Προσπαθησα να τα σφιξω αλλα στις υψηλες στροφες χαλαρωσαν και παλι και μου χαλανε την ηλεκτρονικη μελωδια του κινητηρα. :p

Επίσης εδω και 2 μερες η εξατμιση βγαζει μια μποχα απο τα καυσαερια.Δεν ειμαι σιγουρος οτι η μυρωδια ηταν εκει πριν.Ελεγξα το λαδι και η σταθμη ειναι αναμεσα απο την κατω και πανω γραμμη.Μηπως να συμπληρωνα λιγο λαδακι??

power hornet
25/03/2006, 10:13
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΔΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΑΛΑ ΑΜΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΣΙΜΠΑΕΙ ΛΑΔΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ Η ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΕΝΑΙ ΜΑΜΑ?ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΛΑΝΕΙ?ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΒΡΩΜΑ ΕΚΤΟΣ ΜΗΠΩΣ ΑΛΑΞΕΣ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ?ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΑ MOTUL TA 15-50 300V ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΟ ΛΑΔΙ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΑ ΛΑΔΙΑ.

b_bong12
27/03/2006, 09:33
To λαδακι ειναι ενταξει.Ρωτησα και μου ειπε ο μηχανικος οτι λογω υψηλης εξωτ. θερμοκρασιας, καιγεται ο υαλοβαμβακας :dizzy:

Ισχυει κατι τετοιο??

power hornet
27/03/2006, 14:10
ΠΟΙΑ ΥΨΗΛΗ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ?ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΖΕΣΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ?ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΥΑΛΟΒΑΜΒΑΚΑ ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΑΚΡΑΠΟΒΙΤΣ ΒΡΟΜΑΓΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΕΝΤΑΜΗΝΟ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΨΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ.ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΨ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΑ Η ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΣΟΥ Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ.ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΡΠΑΞΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΚΟΥΛΑ ΑΠΟ ΤΝ ΜΕΣΑ ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΕΞΑΤΜΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΕΙ ΓΙΑΥΤΟ ΒΡΩΜΑΕΙ?ΓΙΑ ΚΟΙΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΑ ΜΕΡΙΑ.

Sabre
27/03/2006, 14:34
Μήπως παίζει κάτι με την βενζίνη που έβαλες? σε παλίοτερο thread διάβασα για ανάλογο.

SF
27/03/2006, 14:36
Αν ήταν έτσι απλά βρε παιδιά, όλα τα hornet θα είχαν βρωμίσει τον τόπο! Κάτι έχει η βενζινη σου μάλλον... O μηχανικός σου τι λέει?

b_bong12
27/03/2006, 14:50
τι να πω βρε παιδια
ο μηχανικος ειπε για υαλοβαμβακα
Τωρα περι βενζινης δεν ξερω.
και γιατι αρχισε να μυριζει τωρα??
οσον αφορα την εξωτ. θερμοκρασια, Larisa ειχαμε για κανα 2μερο μια 20αρα C.Και σημερα εξω εχει 23C.
Δεν ξερω.Το αφηνω και βλεπουμε.Σημερα βεβαια[μετα απο πλυσιμο(χθες)] το πρωι δεν μυριζε.
Σας μπερδεψα ε?
Ειδωμεν-ειδωμεν

Sabre
27/03/2006, 14:51
Καμιά φορά όταν έβαζα ΣΙΕΛ racing power turbo charged high octane και δεν σημαζέυεται βενζίνη μύριζε ολίγον....
Η Βρρρρρρρρρρρ απο την άλλη δεν μύριζε τόσο. είτε απλή είτε ενισχυμένη.Για βενζίνη το κόβω...

b_bong12
27/03/2006, 15:42
προτιμω την εκο.
Αν δεν βρω,βαζω βρ και μετα shell

jkkaa
18/07/2006, 20:19
για τσεκαρε το φιλτρο αερα μηπως ειναι βουλωμενο