PDA

View Full Version : Τι σημαίνει για εσάς το Forum?



Σελίδες : [1] 2

bikersonly
14/04/2004, 08:21
Δηλαδή τι είναι αυτό που σας έκανε να γίνεται μέλη και να συμμετέχεται σε αυτό?Και τι είναι αυτό που σας κέρδισε και συνεχίζεται και συμμετέχεται ενεργά και συχνά?

1. Απλά για χαβαλέ?
2. Παρέα στην δουλειά?
3. Ανταλλαγή απόψεων και ιδεών και γενικά βοήθεια σε θέματα γύρω από τις μοτό?
4. Απλά για γνωριμίες με άλλα άτομα?
5. Για μαζικές εκδρομές?
6. Για ενημέρωση?
7. Από απλή περιέργεια?


Σίγουρα θα υπάρχουν και άλλοι λόγοι.Σίγουρα κάποιος θα έγινε μέλος για 2-3 από τους παραπάνω λόγους.Αλλά ο σημαντικότερος λόγος για εσάς ποιος είναι?

Προσωπικά αυτά τα 2 χρόνια έχω περάσει από όλα τα παραπάνω στάδια!Πλέον νιώθω ότι απλά συμμετέχω.Μου έχουν λείψει οι παλιές συζητήσεις για διάφορα θέματα εντός και εκτός μοτό.Τώρα σε κάθε ποστ που θα μπει για οποιοδήποτε θέμα, όσο σοβαρό και αν είναι είναι σίγουρο ότι θα γυρίσει σε έναν ηλίθιο και ανούσιο χαβαλέ τις περισσότερες φορές και σχεδόν πάντα από τα ίδια άτομα που λειτουργούν σαν παρέες-κλίκες απαντώντας ο ένας στον άλλο.Δυστυχώς παρατηρώ ότι μερικοί απλά βλέπουν κάτω από το avatar τους τον αριθμό των απαντήσεων τους και θέλουν απλά να τον μεγαλώσουν.Άλλοι κάνουν συνέχεια αυτοπροβολή του εαυτού τους.Τα ποστ που αξίζουν πλέον είναι ελάχιστα.Και ακόμα πιο λίγα αυτά που θα σωθούν από ηλίθιο χαβαλέ.Και εγώ κάπου κάπου έχω κάνει ηλίθιο χαβαλέ.Αλλά μέχρι ένα σημείο.Το καθημερινό και τα ίδια και τα ίδια κουράζει.Τεσπα ξέφυγα από το θέμα μου.Εγώ προσωπικά πρωτογράφτηκα από απλή περιέργεια και παρέα στην δουλειά.Μετά γνώρισα και τα υπόλοιπα και πέρασα από όλα τα στάδια.

Θα ήθελα να απαντήσετε όσοι απαντήσετε αληθινά.

nimbus
14/04/2004, 08:36
ΚΑΤ'ΑΡΧΑΣ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΙΧΑΛΗ:wave2:
ΔΕΝ ΞΕΦΥΓΕΣ! ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ:winka: ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΟ ΕΘΕΣΕΣ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ:) Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΑΦΗ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ...
Η NIMBUS,ΈΝΙΩΣΕ ΤΗΝ ΥΠΕΡΤΑΤΗ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΞΕΙ ΑΠΟΨΕΙΣ.
ΞΕΡΕΙΣ ΜΙΧΑΛΗ, ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.
ΙΣΩΣ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ. ΩΣΤΟΣΟ, ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΠΩ, ΟΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΙΓΟΣΤΟ ΚΑΙΡΟ, ΠΟΥ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΑΥΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ, ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ. ΕΝΤΟΥΤΟΙΣ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΟΙΝΑ ΣΗΜΕΙΑ. ΑΥΤΟ ΕΝ ΜΕΡΗ ΜΕ ΘΛΙΒΕΙ ΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕ ΧΑΡΟΠΟΙΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑ. ΚΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΙ ΕΠΕΙΤΑ, Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΘΕΛΩ ΤΟΥ, ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΡΕΕΣ ΤΟΥ, ΑΝ ΜΗΝ ΤΙ ΑΛΛΟ. Η ΔΥΣΑΡΕΣΤΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ, ΟΤΙ Ο ΧΑΒΑΛΕΣ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΥΒΕΡΝΟΧΩΡΟ ΚΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΞΕΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΑΧΩΡΙΣΤΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΣΕΒΑΣΜΟΣ. ΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ , ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ Η ΑΠΑΡΗΓΟΡΗΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΙ ΕΚΕΙ, ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΣ. ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΙΣΗ. ΔΥΣΧΕΡΕΙΑ...
ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ. ΑΙΩΡΕΙΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΕΙΝΕΙ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙ ΝΕΕΣ ΦΙΛΙΕΣ. ΑΥΤΟ, ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ. ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΟΔΟΞΟ.
Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ, ΔΕΝ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΜΟΝΑΧΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΣΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΗΧΑΝΗ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΚΤΕΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΣΕΒΑΣΤΑ ΚΙ ΑΞΙΟΛΟΓΑ.

:sun:

almalibera
14/04/2004, 08:43
Προσωπικα εγω ξεκίνησα να γραφω σε αλλο φορουμ. Πολυ πιο απλο (τοσο απλο που τους πιο πολλους τους κουραζε) πολυ πιο χυμα. Εκει δεν εβλεπες των αριθμων των απαντησεων, ουτε ποιος το διαβαζει, ουτε ποσοι το εχουν διαβασει...κλπ...Εμπαινες-σε ενδιέφερε-απανταγες!
Ετσι βρέθηκα σε μια παρεα μοτ/στών που με καλοδέχτηκαν ΟΛΟΙ, που γραφοντουσαν κατα καιρους θεματα σοβαρα (καμια φορα αρκετα σοβαρα), θεματα χαβαλε, κανονιζοντουσαν βολτες, καφεδες, εκδρομες και βοηθεια προς συνανθρώπους μας (ειτε αυτο λεγεται μαζωξη για αιμοδοσια-ειτε να τρεχουμε στα νοσοκομεια για ηθικη υποστήριξη για ατομα που καμια φορα δεν τα ήξερα καλα καλα...:eek: ). Ολα αυτα καποτε με γεμιζαν και εβλεπα το φορουμ σαν μια μικρη κοινωνια. Και οπως καθε κοινωνια ειχε τα διαφορα στρωματα της και τις ποικιλες ιδεες της αλλα ολοι ειμασταν ΜΑΖΕΜΕΝΟΙ, ήμασταν παρεα πολυυυυ μεγαλη. Οχι κολλητιλικια αλλα παρεα με ολους!
Αυτο σημαινει για μενα το φορουμ.

Φευγοντας απο εκεινο το φορουμ και ερχομενη εδω στην αρχη μου φανηκαν παρομοια τα πραγματα μη σου πω και καλυτερα.
Και ετσι έμεινα...
Συνδιαζε ολα τα παραπανω που παραθετεις: χαβαλε, παρεα στην δουλεια, μαζικες βολτες, ανταλλαγη αποψεων, βοήθεια σε τεχνικα θεματα...
Απο περιεργεια οχι! Για γνωριμίες ουτε. Αυτες αν ειναι θα ρθουν απο μονες τους.

Το "κακο" ειναι οτι εκει που καποτε υπηρχε 1 φορουμ και γραφανε ελαχιστοι τωρα εχουν γινει τοσα πολλα που οι μοτ/στες εχουν κατα καποιο τροπο "χωριστει" σε ομαδες και καμια φορα ξεχνανε οτι ειμαστε ολοι ίδιοι!
Επισης οταν σε ενα φορουμ η ζυγαρια αρχιζει και τεινει προς ενασημειο μονο (πχ στον χαβαλε ή στις βολτες) αρχιζει και χανει το ενδιαφερον του και κατα συνεπεια καποια απο τα μελη του.

Αυτα...

(τελικα βγηκε μεγαλουτσικο)

:)

nimbus
14/04/2004, 08:50
ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ.
ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΗΤΑΝ "ΔΗΘΕΝ" ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ. ΒΕΒΑΙΑ, ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ. ΣΩΣΤΑ?
ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΡΩΤΑΓΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΓΡΑΦΑ ΣΥΧΝΑ ΈΩΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΚΕΙ? ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ.
ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ'ΧΕΙ, ΕΒΛΕΠΑ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΟ, ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑΝ. ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕ. ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΚΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΑΛΛΩΣΤΕ...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ:wave2:

bikersonly
14/04/2004, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
1. ΩΣΤΟΣΟ, ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΠΩ, ΟΤΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΙΓΟΣΤΟ ΚΑΙΡΟ, ΠΟΥ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΑΥΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ, ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΩΝΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ. ΕΝΤΟΥΤΟΙΣ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΟΙΝΑ ΣΗΜΕΙΑ. ΑΥΤΟ ΕΝ ΜΕΡΗ ΜΕ ΘΛΙΒΕΙ ΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕ ΧΑΡΟΠΟΙΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΣΗΜΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑ

2. ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ. ΑΙΩΡΕΙΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΕΙΝΕΙ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙ ΝΕΕΣ ΦΙΛΙΕΣ. ΑΥΤΟ, ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ. ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΟΔΟΞΟ.
Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ, ΔΕΝ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΜΟΝΑΧΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΣΟ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΗΧΑΝΗ, ΑΛΛΑ ΕΠΕΚΤΕΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΣΕΒΑΣΤΑ ΚΙ ΑΞΙΟΛΟΓΑ.



ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΒΡΕ ΘΟΔΩΡΑ!!! :wave2:

Καταρχήν για το 1. έχω να πω ότι υπάρχουν και άλλα πράγματα κοινά εκτός μοτό.Απλά είναι δύσκολο να τα βρεις πλέον και να θέλεις μέσα από το Forum.Πολλά παιδιά έχουν κοινά ενδιαφέροντα και ταιριάζουν μεταξύ τους για αυτό έχουν γίνει και πολλές φιλίες πραγματικές!Μέσα από κάποιο ποστ έβλεπαν κοινά ενδιαφέροντα και σε συναντήσεις έβλεπαν ότι ταιριάζουν, πραγματικά όμως.

Για το 2ο έχω παρατηρήσει ότι στις συναντήσεις είμαστε αρκετά "μουδιασμένοι".Παλίοτερα δεν υπήρχε αυτό το μούδιασμα.Όποτε βρισκόμασταν λειτουργούσαμε σαν παρέα λες και γνωριζόμασταν χρόνια.Ποιος θα ξεχάσει το καλοκαίρι που παίζαμε βόλευ στην παραλία καμιά 10αριά άτομα και άλλα τέτοια αντίστοιχα.Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό.Μάλλον γιατί έχουμε αναλωθεί σε ανούσια ποστ.Ενώ παλιότερα έψαχνες να γνωρίσεις αυτόν που σε βοήθησε σε ένα ποστ, που σε έκανε να γελάσεις που αντάλλαξες απόψεις κτλ κτλ.
:winka:

bikersonly
14/04/2004, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
Ολα αυτα καποτε με γεμιζαν και εβλεπα το φορουμ σαν μια μικρη κοινωνια. Και οπως καθε κοινωνια ειχε τα διαφορα στρωματα της και τις ποικιλες ιδεες της αλλα ολοι ειμασταν ΜΑΖΕΜΕΝΟΙ, ήμασταν παρεα πολυυυυ μεγαλη. Οχι κολλητιλικια αλλα παρεα με ολους!
Αυτο σημαινει για μενα το φορουμ.


Επισης οταν σε ενα φορουμ η ζυγαρια αρχιζει και τεινει προς ενα σημειο μονο (πχ στον χαβαλε ή στις βολτες) αρχιζει και χανει το ενδιαφερον του και κατα συνεπεια καποια απο τα μελη του.



Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ! :winka: :wave2:

almalibera
14/04/2004, 08:59
.Για το 2ο έχω παρατηρήσει ότι στις συναντήσεις είμαστε αρκετά "μουδιασμένοι". Οταν οι συναντησεις γινονται γιατι δεν εχεις κατι καλυτερο να κανεις τοτε ναι χανουν το νοημα τους

nimbus
14/04/2004, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
.Για το 2ο έχω παρατηρήσει ότι στις συναντήσεις είμαστε αρκετά "μουδιασμένοι". Οταν οι συναντησεις γινονται γιατι δεν εχεις κατι καλυτερο να κανεις τοτε ναι χανουν το νοημα τους

ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΜΟΥΔΙΑΣΜΕΝΟΙ. ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΕΣ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΝ. ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΤΟΥΣ? Ε? ΤΟΥΣ ΠΕΡΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΥΣ Η ΜΠΑΛΑ?:)

Μικρή Λουλού
14/04/2004, 09:07
ΕΜΕΝΑ ΚΑΤ ΑΡΧΑΣ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ Ο ΧΤΜΠΑΜ ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ...
ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΣΑΝ ΜΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ,ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΑΝΤΑΛΛΑΞΕΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ,ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΟΣΜΟ,ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΙΣ..!!
ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΤ ΕΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΠΟΥ,ΑΛΛΑ ΤΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ..ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΡΕΥΜΑΤΑ..
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΙΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ..!!
ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ "ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΠΑΣ,ΚΑΙ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΑΦΗΣΕΙΣ"....ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΣ..!!


:wave2: :wave2: :smokin: :smokin:

tifozif1
14/04/2004, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Θα ήθελα να απαντήσετε όσοι απαντήσετε αληθινά.

Επειδή μ'αρέσει η ιστιοπλοοία :smokin: :smokin: :smokin:

nimbus
14/04/2004, 09:18
...ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΘΛΙΒΕΙ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΛΥΟΥΜΕ ΟΧΙ ΝΑ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΜΕ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟΥΜΕ.:) Η ΚΟΥΒΕΝΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ Ή ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΚΕΙ. ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΝΤΕΣ, ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΕΑ, ΝΑ "ΚΟΛΛΗΣΟΥΝ" ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ. ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΛΕΓΟΜΕΝΕΣ "ΚΛΙΚΕΣ".
ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ.
ΒΑΣΙΚΑ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ, ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΕΙΤΕ ΓΙΝΟΥΝ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ, ΕΙΤΕ ΟΧΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ ΑΛΛΩΣΤΕ.
ΘΥΜΑΣΑΙ ΑΡΤΕΜΗ ΠΩΣ ΓΝΩΡΗΣΤΗΚΑΜΕ?
ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΗΡΘΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΠΕΡΣΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΗΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕΣ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ. ΑΠΟΔΗΧΤΗΚΕ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΛΗ ΜΟΥ. ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΧΡΟΝΟΣ:sun:
H NIMBUS ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΕΙ:beer:

bikersonly
14/04/2004, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto

1. ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΤ ΕΜΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΠΟΥ,ΑΛΛΑ ΤΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ..ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΡΕΥΜΑΤΑ..

2. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΙΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ..!!



Στο 1ο Θανάση συμφωνώ απόλυτα.Σίγουρα μετράει περισσότερο το να σε κρατήσει το forum.

Στο 2ο μάλλον έχει χαθεί αυτό το κοινό σημείο αναφοράς το οποίο φυσικά είναι η μοτό!Το θέμα είναι μεν να πας για καφέ π.χ αλλά να πας και βόλτα με την μοτό.Αυτός είναι μοτοκαφές που λέμε.Δηλαδή βρισκόμαστε, τα λέμε, πίνουμε το καφεδάκι μας και μετά πηγαίνουμε όλοι μαζί και την βόλτα μας με τις μοτό! Οι τελευταίοι συχνοί καφέδες που κανονίζονται έχουν την μορφή απλά καφέ.Απλά να βρεθούν κάποια άτομα τις περισσότερες φορές τα ίδια.Είναι σαν να στέλνω ΠΜ σε 2-3 άντε 5 άτομα για καφέ.Μπαίνει μεν σαν ποστ αλλά όλα είναι προκαθορισμένα.Δηλαδή θα πάμε εκεί την τάδε ώρα για καφέ και μετά σπίτια μας. :winka: Και όποιος θέλει ακολουθεί.
Πιστεύω να με καταλαβαίνεις πως το λέω.

almalibera
14/04/2004, 09:24
to nimbus

Για να ειμαι ειλικρινης δεν καταλαβαινω τι εννοεις...
Αλλα επειδη διαβαζουν κι αλλοι σταματω εδω και σου υπενθυμίζω οτι για αλλο λογο εφυγες εσυ απο εκει που εφυγες και για αλλο λογο εγω.
Οι γνωριμιες ομως παραμενουν..

nimbus
14/04/2004, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera


ΣΩΣΤΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ! ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΦΥΓΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ. ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΦΥΓΑ. ΣΥΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ, ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ "ΔΗΘΕΝ" ΕΚΕΙ...
ΝΑ ΜΙΑ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΟΤΟ.GR ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΣΥ, ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ. ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.

nimbus
14/04/2004, 09:32
ΣΩΣΤΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ! ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΦΥΓΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ. ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΕΦΥΓΑ. ΣΥΝ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ, ΑΛΛΑ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ "ΔΗΘΕΝ" ΕΚΕΙ...
ΝΑ ΜΙΑ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΟΤΟ.GR ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΣΥ, ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΔΙΑΝΟΙΑ. ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.

bikersonly
14/04/2004, 09:36
Θα ήταν καλύτερο να μην συγκρίνουμε ή φωτογραφίζουμε forum.Δεν έχει νόημα.Το καθένα έχει τον χαρακτήρα του και για αυτό το επιλέγει ο καθένας. :winka: :wave2:

NLS
14/04/2004, 09:58
ωραία μέρα σήμερα

:rolleyes:

Julius
14/04/2004, 10:11
Να πω και εγώ την γνώμη μου ως μέλος του moto.gr και έχοντας παρακολουθήσει την πορεία του στον χρόνο.

Το forum είναι το μέσω, και είναι απλά ένα ελεύθερο βήμα για οποίον έχει γίνει μέλος στο site.

To παλαιότερο forum είχε περσότερο χαβαλέ, το νέο δεν έχει, το παλαιότερο forum είχε περισσότερη ποιότητα, είχε περισσότερη σοβαρότητα, είχε περσότερο αλάτι, ποιο χαρούμενα χρώματα,….. κλπ Συγνώμη αλλά αυτά είναι παπαριές και διαφωνώ απόλυτα, γιατί πολύ απλά Ο ΚΟΣΜΟΣ που είναι online και γράφει ΕΙΝΑΙ το forum, εάν έχεις όρεξη για χαβαλέ το forum έχει χαβαλέ, καπάκι έχεις την ανάγκη να γράψεις ένα σοβαρό post (ότι μπορεί να θεωρηθεί σοβαρό τεσπα) το forum είναι σοβαρό.
Εάν ασχοληθείς με τον μαλάκα ο μαλάκας θα ασχοληθεί μαζί σου, εάν βρίσεις θα σε βρίσουνε και εάν εκφυλίσεις το σοβαρό θέμα κάποιου κάποια στιγμή θα γίνει το ίδιο με το δικό σου σοβαρό θέμα.

Πάντα θα υπάρχουν άτομα τα οποία δεν συμφωνούμε, πάντα θα υπάρχουν άτομα που μοναδικό πράγμα που θα έχουν να πούμε είναι ο χαβαλές και καμία ουσία για του υπόλοιπους, πάντα θα υπάρχουν άτομα που μπήκανε γράψανε, και μετά χάθηκαν, αυτό σημαίνει ελεύθερο βήμα, αυτό σημαίνει κοινωνία (έστω και διαδικτυακή)

Η άποψη μου είναι οτι τον σεβασμό και την ουσία και τον χαβαλέ δεν τα απαιτείς, τα επιδιώκεις και τα κερδίζεις.

code
14/04/2004, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Να πω και εγώ την γνώμη μου ως μέλος του moto.gr και έχοντας παρακολουθήσει την πορεία του στον χρόνο.

Το forum είναι το μέσω, και είναι απλά ένα ελεύθερο βήμα για οποίον έχει γίνει μέλος στο site.

To παλαιότερο forum είχε περσότερο χαβαλέ, το νέο δεν έχει, το παλαιότερο forum είχε περισσότερη ποιότητα, είχε περισσότερη σοβαρότητα, είχε περσότερο αλάτι, ποιο χαρούμενα χρώματα,….. κλπ Συγνώμη αλλά αυτά είναι παπαριές και διαφωνώ απόλυτα, γιατί πολύ απλά Ο ΚΟΣΜΟΣ που είναι online και γράφει ΕΙΝΑΙ το forum, εάν έχεις όρεξη για χαβαλέ το forum έχει χαβαλέ, καπάκι έχεις την ανάγκη να γράψεις ένα σοβαρό post (ότι μπορεί να θεωρηθεί σοβαρό τεσπα) το forum είναι σοβαρό.
Εάν ασχοληθείς με τον μαλάκα ο μαλάκας θα ασχοληθεί μαζί σου, εάν βρίσεις θα σε βρίσουνε και εάν εκφυλίσεις το σοβαρό θέμα κάποιου κάποια στιγμή θα γίνει το ίδιο με το δικό σου σοβαρό θέμα.

Πάντα θα υπάρχουν άτομα τα οποία δεν συμφωνούμε, πάντα θα υπάρχουν άτομα που μοναδικό πράγμα που θα έχουν να πούμε είναι ο χαβαλές και καμία ουσία για του υπόλοιπους, πάντα θα υπάρχουν άτομα που μπήκανε γράψανε, και μετά χάθηκαν, αυτό σημαίνει ελεύθερο βήμα, αυτό σημαίνει κοινωνία (έστω και διαδικτυακή)

Η άποψη μου είναι οτι τον σεβασμό και την ουσία και τον χαβαλέ δεν τα απαιτείς, τα επιδιώκεις και τα κερδίζεις.



:beer:

συμφωνώ και συνηπογράφω!!

:wave2:

afrotwin
14/04/2004, 10:35
agapiti sinan8ropoi stamatiste na 8etete orous simperiforas epikinonias ke alon oron atomikis krisis ke apolafste tin polifonia tin polisilektikotita ke ola afta ta omorfa pou sin8etoun aftin tin mikri kinonia
ke katalavete oti opos iparxi o ka8e enas apo emas edo etsi iparxoun ta panta
osi 8elete oliklirotika ka8estota ke edo sto forum na katalavete oti afto ine adinato se la8os topo to psaxnete
gia afto afiste ton ka8e ena na ine o eaftos tou na ekfrazete opos ekinos pistevi oti ine sosto ke an i simperifora tou ine enoxlitiki iparxi panta to peri8orio gia afton

ke i apantisi olon sto arxiko erotima ine giati idame fos ke mpikame
ke pername kala ke goustaroume
filosofia 8eli
diladi an mpikame gia xavale i gia na antalaksoume apopsis gia to pleksimo imaste polites defteris katigorias?

ke gia na gino pio safis i pio sosti apantisi sto arxiko erotima ine
aoua

nimbus
14/04/2004, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Να πω και εγώ την γνώμη μου ως μέλος του moto.gr και έχοντας παρακολουθήσει την πορεία του στον χρόνο.

Το forum είναι το μέσω, και είναι απλά ένα ελεύθερο βήμα για οποίον έχει γίνει μέλος στο site.

To παλαιότερο forum είχε περσότερο χαβαλέ, το νέο δεν έχει, το παλαιότερο forum είχε περισσότερη ποιότητα, είχε περισσότερη σοβαρότητα, είχε περσότερο αλάτι, ποιο χαρούμενα χρώματα,….. κλπ Συγνώμη αλλά αυτά είναι παπαριές και διαφωνώ απόλυτα, γιατί πολύ απλά Ο ΚΟΣΜΟΣ που είναι online και γράφει ΕΙΝΑΙ το forum, εάν έχεις όρεξη για χαβαλέ το forum έχει χαβαλέ, καπάκι έχεις την ανάγκη να γράψεις ένα σοβαρό post (ότι μπορεί να θεωρηθεί σοβαρό τεσπα) το forum είναι σοβαρό.
Εάν ασχοληθείς με τον μαλάκα ο μαλάκας θα ασχοληθεί μαζί σου, εάν βρίσεις θα σε βρίσουνε και εάν εκφυλίσεις το σοβαρό θέμα κάποιου κάποια στιγμή θα γίνει το ίδιο με το δικό σου σοβαρό θέμα.

Πάντα θα υπάρχουν άτομα τα οποία δεν συμφωνούμε, πάντα θα υπάρχουν άτομα που μοναδικό πράγμα που θα έχουν να πούμε είναι ο χαβαλές και καμία ουσία για του υπόλοιπους, πάντα θα υπάρχουν άτομα που μπήκανε γράψανε, και μετά χάθηκαν, αυτό σημαίνει ελεύθερο βήμα, αυτό σημαίνει κοινωνία (έστω και διαδικτυακή)

Η άποψη μου είναι οτι τον σεβασμό και την ουσία και τον χαβαλέ δεν τα απαιτείς, τα επιδιώκεις και τα κερδίζεις.

ΚΙ ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩΩΩΩΩΩ:wave2: :beer: ΚΑΛΗΜΕΡΑ:sun:

bikersonly
14/04/2004, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius

1. Το forum είναι το μέσω, και είναι απλά ένα ελεύθερο βήμα για οποίον έχει γίνει μέλος στο site.

2. To παλαιότερο forum είχε περσότερο χαβαλέ, το νέο δεν έχει, το παλαιότερο forum είχε περισσότερη ποιότητα, είχε περισσότερη σοβαρότητα, είχε περσότερο αλάτι, ποιο χαρούμενα χρώματα,….. κλπ Συγνώμη αλλά αυτά είναι παπαριές και διαφωνώ απόλυτα, γιατί πολύ απλά Ο ΚΟΣΜΟΣ που είναι online και γράφει ΕΙΝΑΙ το forum.

3. Η άποψη μου είναι οτι τον σεβασμό και την ουσία και τον χαβαλέ δεν τα απαιτείς, τα επιδιώκεις και τα κερδίζεις.

1. Δεν είπε κανείς το αντίθετο.

2. Νανά ένα μήλο!Ε τι είπα ρε Γιώργο εγώ?Ο κόσμος είναι το Forum.Ποιος είναι?Άσε που εγώ δεν μίλησα για ποιότητα ή οτιδήποτε άλλο.ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ!!Δεν ζήτησα να συμφωνήσει κανείς μαζί μου.Και ούτως ή άλλως το ποστ για άλλο λόγο το έβαλα.Και αλλού πήγε.Και ναι δεν μου αρέσει έτσι όπως είναι.Και γουστάρω τον χαβαλέ πολύ!Και το ξέρεις.Πρώτος εγώ στον χαβαλέ.Αλλά ΧΑΒΑΛΕ!Όχι γιούργια και δεν γαμιέ βάζω και μια φατσούλα που γελάει και όλα καλά έκανα χαβαλέ.Ίσως να είναι λάθος μου να το συγκρίνω με παλιά.Αλλά είναι και αναπόφευκτο.Θα μου πεις και δίκιο θα έχεις "Ε ρε μάγκα μην συμμετέχεις αν δεν το γουστάρεις, όπως έκαναν και τόοοσοι άλλοι"Δεν θα έχεις άδικο να μου το πεις αλλά δεν είναι και το ζητούμενο αυτό πιστεύω.Απλά αυτή η διαδικτιακή παρέα που συμμετέχω εδώ και 2 χρόνια κάπου δεν μου αρέσει τελευταία.Είτε καφές λέγεται αυτό είτε συμμετοχή σε ποστ.Ούτε να αλλάξω κάτι προσπαθώ, ούτε μπορώ.Αν θέλεις μαζί με ΑΛΛΕΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ πέταξα και εγώ άλλη μία με αυτό το ποστ!Δεν έγινε και τίποτα.Έγινε?

3. Τώρα αυτό δεν το κατάλαβα.Σωστό είναι αλλά μάλλον άσχετο.

Και τέλος δεν χρειάζεται να πω κάτι εγώ ή κάποιος άλλος.Το βλέπεις και μόνος σου πόσα μέλη δεν συνεχίζουν πλέον να γράφουν και να συμμετέχουν γενικά.Και άμα τους ρωτήσεις θα σου πουν και τον λόγο.Απλώς εγώ πριν σταματήσω απλά το αναφέρω. :winka:

almalibera
14/04/2004, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
.Πρώτος εγώ στον χαβαλέ.Αλλά ΧΑΒΑΛΕ!Όχι γιούργια και δεν γαμιέ βάζω και μια φατσούλα που γελάει και όλα καλά έκανα χαβαλέ..

Και τέλος δεν χρειάζεται να πω κάτι εγώ ή κάποιος άλλος.Το βλέπεις και μόνος σου πόσα μέλη δεν συνεχίζουν πλέον να γράφουν και να συμμετέχουν γενικά.Και άμα τους ρωτήσεις θα σου πουν και τον λόγο.Απλώς εγώ πριν σταματήσω απλά το αναφέρω. :winka:


Ετσι ακριβώς..

DUKASII
14/04/2004, 10:55
GIA MENA TO FORUM SHMENEI PAREA!
KAI ME TH PAREA...TA KANEIS OLA...
TSAKONESE ,KANEIS XABALE ,PROBLHMATIZESE,KTL....OLA ME TO KAIRO TOYS..KAI O KOLIOS TON AYGOYSTO!



APO OLA OSA EXO DEI EDO MESA.....PRAGMATIKA TIPOTA DE ME EXEI XALASEI!

ELPIZO NA PARAMEINOYME PRAGMATIKOI KAI NA EIMASTE OLOI MIA ''PAREA''!

:smokin: :smokin: :smokin:


NA SAS PO TORA ;;;;;


























MPORO NA TO XALASO KAI AYTO TO POST ME LIGO ...ASXHMO XABALE...KAI NA GINOYME OLOI PALI KOLOS;;

E;;;;:confused: :confused:

afrotwin
14/04/2004, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
GIA MENA TO FORUM SHMENEI PAREA!
KAI ME TH PAREA...TA KANEIS OLA...
TSAKONESE ,KANEIS XABALE ,PROBLHMATIZESE,KTL....OLA ME TO KAIRO TOYS..KAI O KOLIOS TON AYGOYSTO!



APO OLA OSA EXO DEI EDO MESA.....PRAGMATIKA TIPOTA DE ME EXEI XALASEI!

ELPIZO NA PARAMEINOYME PRAGMATIKOI KAI NA EIMASTE OLOI MIA ''PAREA''!

:smokin: :smokin: :smokin:


NA SAS PO TORA ;;;;;


























MPORO NA TO XALASO KAI AYTO TO POST ME LIGO ...ASXHMO XABALE...KAI NA GINOYME OLOI PALI KOLOS;;

E;;;;:confused: :confused:


neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
ti 8a imaste edo to mikro spiti sto livadi?
i kamia ekpompi sines8imatikis prosegkisis ton anagkon tis egkimonousas ginekas ston 21 eona..............
:lol: :lol: :lol:

bikersonly
14/04/2004, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII

1. GIA MENA TO FORUM SHMENEI PAREA!
KAI ME TH PAREA...TA KANEIS OLA...
TSAKONESE ,KANEIS XABALE ,PROBLHMATIZESE,KTL....OLA ME TO KAIRO TOYS..KAI O KOLIOS TON AYGOYSTO!

2. ELPIZO NA PARAMEINOYME PRAGMATIKOI KAI NA EIMASTE OLOI MIA ''PAREA''!

3. NA SAS PO TORA ;;;;;
MPORO NA TO XALASO KAI AYTO TO POST ME LIGO ...ASXHMO XABALE...KAI NA GINOYME OLOI PALI KOLOS;;

E;;;;:confused: :confused:

Έλα ρε Σπυράκο!Που είσαι?

1. Σωστός.ΠΑΡΕΑ!

2. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία!! Τι να παραμείνουμε?

3. Ε ώρα του είναι.Αρκετά άντεξε.χαχα!!Έχεις όλο το ελεύθερο πάντως.Μην μου καταπιεστείς κι όλας.

Julius
14/04/2004, 11:10
Δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο νιώθεις θιγμένος και μου απαντάς προσωπικά?!?!?.

Επίσης ρε Μιχάλη σε αυτή την απάντηση σου θα ήθελα να μου ξεκαθαρίσεις δύο πράγματα γιατί οκ, αυτονόητα μερικά πράγματα αλλά από λογική συνέχεια πάσχουμε.

Εμείς είμαστε το forum, εμείς διαμορφώνουμε τον χαρακτήρα του κλπ («να να ένα μήλο»), εδώ έρχεται και κολλάει η συνέχεια… δηλαδή θεωρείς ότι εσύ είσαι το forum αλλά δεν έχεις μερίδιο ευθύνης για την «κατάσταση» (όπως λες) που έχει φτάσει στο forum που αυτή την στιγμή διαβάζεις. Ε? ή ότι αυτοί που θεώρησαν ότι η παλιά καλή παρέα έχει διαλυθεί και πάει και ζούμε με τις αναμνήσεις και άντε γεια είσαι σοβαροί και τους ενδιαφέρει η παρέα ή για το forum ή απλά πέρασαν την φάση τους και τώρα βρίσκονται σε άλλη?

Τώρα νομίζω ότι θα κατάλαβες που κολλάει το #3 και για ποιο λόγο δεν σχολιάζω την τελευταία σου παράγραφο.

bikersonly
14/04/2004, 11:11
Α!Και κάτι ακόμα.Αφού είναι ελεύθερα τα πράγματα και ο καθένας κάνει ότι του καυλώσει ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ FORUM και δεν καταπιεζόμαστε τότε ΜΗΝ ξανακούσω κανέναν να λέει γιατί γαμάει ο καθένας το κάθε ποστ.Χαβαλέ κάνει μωρέ δεν τρέχει μία.Ε τι να καταπιεστεί?Και να τα βγάλει αλλού?Όχι!Να τα βγάλει εδώ μέσα!

Υ.Γ Ακόμα δεν έχετε δει να γαμάνε ποστ.Πιστέψτε με! Αλλά αφού σας αρέσει τόσο πολύ ο "ΧΑΒΑΛΕΣ" καμία αντίρρηση!Ίσως να είμαι εγώ ο ξενέρας μωρέ.

DUKASII
14/04/2004, 11:18
SE PISTEYO RE!


KRATA GERA RE XENEROTE...O XABALES DE THA PETHANEI!:confused: :confused: :smokin: :smokin:


XENEROTOS EISAI;;;POIES MEEEEEREEEEEES;;;

Julius
14/04/2004, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Α!Και κάτι ακόμα.Αφού είναι ελεύθερα τα πράγματα και ο καθένας κάνει ότι του καυλώσει ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ FORUM και δεν καταπιεζόμαστε τότε ΜΗΝ ξανακούσω κανέναν να λέει γιατί γαμάει ο καθένας το κάθε ποστ.Χαβαλέ κάνει μωρέ δεν τρέχει μία.Ε τι να καταπιεστεί?Και να τα βγάλει αλλού?Όχι!Να τα βγάλει εδώ μέσα!

Υ.Γ Ακόμα δεν έχετε δει να γαμάνε ποστ.Πιστέψτε με! Αλλά αφού σας αρέσει τόσο πολύ ο "ΧΑΒΑΛΕΣ" καμία αντίρρηση!Ίσως να είμαι εγώ ο ξενέρας μωρέ.


Kαι μετά θίχτηκες όταν διάβασες την λέξη παπαριές στο post μου (που δεν αναφερόταν και σε εσένα αποκλειστικά)


Τελικά μου άρεσε αυτό που έγραψα «Τον σεβασμό και την ουσία και τον χαβαλέ δεν τα απαιτείς, τα επιδιώκεις και τα κερδίζεις».

bikersonly
14/04/2004, 11:27
Ρε Γιώργο δεν νιώθω θιγμένος.Απλά σου απάντησα προσωπικά γιατί σχολίασα αυτά που έγραψες.Τίποτα παραπάνω.

Είμαι και εγώ ένα κομμάτι του forum ¨οπως και όλοι οι υπόλοιποι που συμμετέχουν.Τώρα το μερίδιο ευθύνης που λες δεν το καταλαβαίνω.Εγώ ας πούμε επειδή έχω μερίδιο ευθύνης για αυτό ακριβώς γράφω αυτά που γράφω και επισημαίνω μια κατάσταση που ΕΓΩ βλέπω και ΕΜΕΝΑ δεν μου αρέσει σε μερικά σημεία.Αλλιώς θα έλεγα δεν γαμιέ και δεν τρέχει κάστανο.Θα γάμαγα κάνα ποστ και εγώ για "χαβαλέ" και όλα καλά ή θα σταμάταγα να συμμετέχω κτλ κτλ
Απλά βαρέθηκα σε πολλά ποστ που αλλιώς ξεκινάνε να καταλήγουν με τις γνωστές μαλακίες και τις φατσούλες με τα χαμόγελα.

Άκρη δεν πρόκειται να βρούμε οπότε τι να λέμε.Λάθος μου το συγκεκριμένο ποστ.

bikersonly
14/04/2004, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
SE PISTEYO RE!


KRATA GERA RE XENEROTE...O XABALES DE THA PETHANEI!:confused: :confused: :smokin: :smokin:


XENEROTOS EISAI;;;POIES MEEEEEREEEEEES;;;

Λοιπόν Σπυράκο!

Δευτέρες είμαι ξενέρωτος επειδή ξεκινάει η εβδομάδα.Αλλά γιατί υπάρχει το forum?Με καμιά 12αριά μαλακίες σε ποστ θα έρθω στα ίσα μου! :lol:

Τρίτες πάλι γενικά δεν γουστάρω ρε παιδί μου.Βάλε καμιά 12αριά πάλι.

Τετάρτες αρχίζω να έρχομαι στα ίσια μου.Αλλά τι να το κάνεις?Έχω μείνει και ρέστος...οπότε πιάσε καμιά 20αριά ποστ έτσι από τα καλά! :lol:

Πέμπτες εξαρτάται πως έχω ξυπνήσει.Αλλά δεν βάζεις καμιά 12αριά πάλι κάβα?:lol:

Παρασκευή είμαι ΟΚ!Αλλά τι θέμα να κουβεντιάσεις Παρασκευιάτικα?Κανονίζεις για το ΣΚ!Οπότε καμιά 12αριά απαιτούνται πάλι!:lol: :lol:

NLS
14/04/2004, 11:39
όχι δεν είναι "λάθος" το ποστ - πρώτη φορά ακούω τέτοια λέξη για ποστ

το ζουμί είναι ότι το ύφος πράγματι άλλαξε, έχει γίνει πιο πολυσυλεκτικό το φόρουμ, έχει εντάξει μέσα πιά τον τυπικό χρήστη που αντί να μπει στο #hellas ή στο MSN περνάει από δω τη βόλτα κλπ. - επίσης γίναμε ψιλοπολλοί με αποτέλεσμα κάποιοι να εκτοπιστούν μέσα στον όγκο που δεν μπορούν να παρακολουθήσουν (και γιατί να το κάνουν) και αντιθέτως άλλοι που δεν λένε και τίποτα να είναι οι φαινομενικοί πρωταγωνιστές

το θέμα είναι πόσο ενοχλείται κάποιο από αυτό, πόσο μπορεί να είναι μέρος αυτής της νέας κατάστασης και πόσο θέλει

συμβαίνουν αυτά το λέω εκ πείρας μια και βρέθηκα σε πολλές ιδρύσεις φόρουμ αλλά έχω και αρκετά χρόνια δικό μου οπότε το έργο το έχω ξαναδεί

πάντως θυμίζει πάντα η κατάσταση το στέκι που είχες νεαρός και το έχουνε κάνει κώλος κατά τη γνώμη σου - εκεί ή αλλάζεις στέκι ή βάζεις το "βάρος" σου (όντας το στέκι σου ξέρεις τα παλιά γκαρσόνια και τον ιδιοκτήτη) και προσπαθείς να δεις αν γίνεται να ξαναπάρει δρόμο που σου αρέσει - αν όχι, βλέπεις αν το ανέχεσαι έστω έτσι

μην τα δραματοποιούμε - όλα τα κοινωνικά κάπως έτσι είναι... η νέα δουλειά, ο γάμος κλπ. - αλλιώς ξεκινάν, αλλιώς συνεχίζουν και βλέπεις τι κάνεις

bikersonly
14/04/2004, 11:44
Ρε Νικόλα με έστειλες εντελώς!!Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που είπες.Ειδικά αυτό το " έχει εντάξει μέσα πιά τον τυπικό χρήστη που αντί να μπει στο #hellas ή στο MSN περνάει από δω τη βόλτα κλπ " πολύ σωστό! :beer:

afrotwin
14/04/2004, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
όχι δεν είναι "λάθος" το ποστ - πρώτη φορά ακούω τέτοια λέξη για ποστ

το ζουμί είναι ότι το ύφος πράγματι άλλαξε, έχει γίνει πιο πολυσυλεκτικό το φόρουμ, έχει εντάξει μέσα πιά τον τυπικό χρήστη που αντί να μπει στο #hellas ή στο MSN περνάει από δω τη βόλτα κλπ. - επίσης γίναμε ψιλοπολλοί με αποτέλεσμα κάποιοι να εκτοπιστούν μέσα στον όγκο που δεν μπορούν να παρακολουθήσουν (και γιατί να το κάνουν) και αντιθέτως άλλοι που δεν λένε και τίποτα να είναι οι φαινομενικοί πρωταγωνιστές

το θέμα είναι πόσο ενοχλείται κάποιο από αυτό, πόσο μπορεί να είναι μέρος αυτής της νέας κατάστασης και πόσο θέλει

συμβαίνουν αυτά το λέω εκ πείρας μια και βρέθηκα σε πολλές ιδρύσεις φόρουμ αλλά έχω και αρκετά χρόνια δικό μου οπότε το έργο το έχω ξαναδεί

πάντως θυμίζει πάντα η κατάσταση το στέκι που είχες νεαρός και το έχουνε κάνει κώλος κατά τη γνώμη σου - εκεί ή αλλάζεις στέκι ή βάζεις το "βάρος" σου (όντας το στέκι σου ξέρεις τα παλιά γκαρσόνια και τον ιδιοκτήτη) και προσπαθείς να δεις αν γίνεται να ξαναπάρει δρόμο που σου αρέσει - αν όχι, βλέπεις αν το ανέχεσαι έστω έτσι

μην τα δραματοποιούμε - όλα τα κοινωνικά κάπως έτσι είναι... η νέα δουλειά, ο γάμος κλπ. - αλλιώς ξεκινάν, αλλιώς συνεχίζουν και βλέπεις τι κάνεις

ax vre nikola ti orea pou ta les
:lol: :lol: :lol:

nimbus
14/04/2004, 12:08
ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ, ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥΣ ΔΕΔΟΜΕΝΑ. ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?:confused: ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΤΕ...:p

DUKASII
14/04/2004, 12:13
DE MAS TO EXIGEIS LIGO KALYTERA KAI SE EMAS TOYS LIGOTERO EXYPNOYS TI AKRIBOS ENNOEIS KAI TI AKRIBOS ROTAS;;
GIATI EGO DE KATALABA TIPOTA..

KAI NAI TO EXO KOITAXEI AYTO..DE GINETAI TIPOTA!!

Loudovikos
14/04/2004, 12:26
Εγω πάντως είμαι ευτυχισμένος γιατι βρήκα φίλους
να παίζουμε μπάλα μιας και στο σχολείο τα άλλα παιδιά
δεν με έπαιζαν ποτέ!! :wacko: :wacko:

nimbus
14/04/2004, 12:28
...ΛΕΩ ΟΤΙ, ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΣΚΟΥΝ ΕΠΗΡΟΗ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ. ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ? ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ, ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΚΑΠΟΥ, ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΝ. ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΕΚΦΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ. ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ...ΑΥΤΟ ΛΕΩ.

bikersonly
14/04/2004, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
...ΛΕΩ ΟΤΙ, ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΣΚΟΥΝ ΕΠΗΡΟΗ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ. ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ? ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ, ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΚΑΠΟΥ, ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΝ. ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΕΚΦΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ. ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ...ΑΥΤΟ ΛΕΩ.

Βρε Θοδώρα τώρα μπερδεύτηκα εγώ!
Γενικά το λες ή έχει να κάνει με το forum? :confused:

DUKASII
14/04/2004, 12:32
TO EXEIS DEI EDO MESA;;KAI AN APANTHSEIS THETIKA...MPOREIS SE PARAKALO GIA NA MHN XANABAZO ALO POST ME EROTHSH PALI..POIA /POIOS TO EXEI PATHEI AYTO TO KAKO...

AN MOY PEIS OTI FOBATE KAPOIOS NA PEI TH GNOMH TOY ....PES MOY KAI POIOS EINAI E;;

GyPsy
14/04/2004, 12:32
...να δειτε που θα το γυρισουμε στο
"Τι ημουνα για σενανε,τι εισουνα για μενανε"


LET IT BE REEEEEEEE!!!!!!!

Julius
14/04/2004, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
Ρε Γιώργο δεν νιώθω θιγμένος.Απλά σου απάντησα προσωπικά γιατί σχολίασα αυτά που έγραψες.Τίποτα παραπάνω.


OK! giati ypethesa oti piraxtikes kai den yphrxe logos oute prothesh tetoia.

nimbus
14/04/2004, 12:36
ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΣΥΝΑΝΤΑΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ...

DUKASII
14/04/2004, 12:39
EIPES KATI APLA GIA NA TO PEIS..KAI MOLIS SOY ZHTHSAME NA TO EXHGHSEIS..TO GYRISES STA MANO KAI STA MAKE UP ....


EIPA KAI EGO..

nimbus
14/04/2004, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
EIPES KATI APLA GIA NA TO PEIS..KAI MOLIS SOY ZHTHSAME NA TO EXHGHSEIS..TO GYRISES STA MANO KAI STA MAKE UP ....


EIPA KAI EGO..

ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΖΗΤΙΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΥΣ"ΣΑΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ"... Ε ΤΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕΣ?
:mad:

DUKASII
14/04/2004, 12:54
SE MIA APO TIS GA@#@#@S[ NEYRIASE KAI ETSI..]
EROTHSEIS POY EXO KANEI....


ASTO RE THODORA.....GIATI THA KANO KAI ALOYS DIAXORISMOYS GIA NA SE TSANTISO KIALO...

nimbus
14/04/2004, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
SE MIA APO TIS GA@#@#@S[ NEYRIASE KAI ETSI..]
EROTHSEIS POY EXO KANEI....


ASTO RE THODORA.....GIATI THA KANO KAI ALOYS DIAXORISMOYS GIA NA SE TSANTISO KIALO...

ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ!!!:winka:

DUKASII
14/04/2004, 13:00
PALI DEN APANTAS ...


GYNAIKES....

hornet
14/04/2004, 13:06
Τελικα αφου θελετε λιγο απο ολα και τελικα η κατασταση ειναι λιγο απολα ,



γιατι γκρινιαζετε;

Τωρα αυτο τι να πω:

"ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ, ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥΣ ΔΕΔΟΜΕΝΑ. ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΑΥΤΟ? ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΤΕ...


...ΛΕΩ ΟΤΙ, ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΣΚΟΥΝ ΕΠΗΡΟΗ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ. ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ? ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ, ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΚΑΠΟΥ, ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΝ. ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΕΚΦΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ. ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ...ΑΥΤΟ ΛΕΩ."

Το αν μερικοι ανθρωποι αφηνουν τους εαυτους να τους εκμεταλλευονται με τον τροπο που περιγραφεις και αυτο το κανουν επειδη το θελουν τοτε τι να εξηγησουμε;


Παντως εχω την εντυπωση σημερα πως ξυπνησατε με γκρινια!

nimbus
14/04/2004, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Τελικα αφου θελετε λιγο απο ολα και τελικα η κατασταση ειναι λιγο απολα ,



γιατι γκρινιαζετε;

Τωρα αυτο τι να πω:

"ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ, ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥΣ ΔΕΔΟΜΕΝΑ. ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΑΥΤΟ? ΠΟΛΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΕΤΕ...


...ΛΕΩ ΟΤΙ, ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΣΚΟΥΝ ΕΠΗΡΟΗ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ. ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ? ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ, ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΚΑΠΟΥ, ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΙΩΘΟΥΝ. ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΕΚΦΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ. ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΝ...ΑΥΤΟ ΛΕΩ."

Το αν μερικοι ανθρωποι αφηνουν τους εαυτους να τους εκμεταλλευονται με τον τροπο που περιγραφεις και αυτο το κανουν επειδη το θελουν τοτε τι να εξηγησουμε;


Παντως εχω την εντυπωση σημερα πως ξυπνησατε με γκρινια!

ΣΩΣΤΑ ΣΤΑΘΗ.
ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΟΥΝ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΒΛΑΚΕΙΑ, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΤΕ? ΤΟΥΣ ΓΥΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΑΦΟΥ ΤΟΥΣ ΤΑ ΧΩΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ, Ή ΑΠΛΑ ΤΟΥΣ ΔΕΧΕΣΑΙ, ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?

bikersonly
14/04/2004, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ΣΩΣΤΑ ΣΤΑΘΗ.
ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΟΥΝ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΒΛΑΚΕΙΑ, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΤΕ? ΤΟΥΣ ΓΥΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΑΦΟΥ ΤΟΥΣ ΤΑ ΧΩΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ, Ή ΑΠΛΑ ΤΟΥΣ ΔΕΧΕΣΑΙ, ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ?

Δεν μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένη λίγο?Έτσι όπως τα γράφεις εννοείς ότι γίνεται αυτό που λες μέσα στο forum.Με συγκεκριμένα άτομα.Τα/Το οποίο κάνει βλακεία και δεν το έχει συνειδητοποιήσει ακόμα.Και μάλιστα σκέφτεσαι τι να κάνεις όταν το συνειδητοποιήσει!Έχω μπερδευτεί πολύ... :confused:

nimbus
14/04/2004, 13:24
γενικα μιλαω βρε μιχαλη. κακος μπερδευτηκες

hornet
14/04/2004, 13:24
Χαχαχαχαχαχ αμα το καταλαβουν σιγουρα εχουν κανει ενα βημα μπροστα οποτε δεν τους γυρνας την πλατη απλα τους λες μπραβο και εις ανωτερα και προσεξε μην το ξανακανεις!:winka:

LIFE IS SIMPLE!

DUKASII
14/04/2004, 13:32
GAMIESTAI OLOI........


ALA GENIKA MILAO......


..MH PAREXIGITHEI KANEIS ....KAI MHN ANAROTITHEI KANEIS ...KAI MPERDEYTOYME E;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nimbus
14/04/2004, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
GAMIESTAI OLOI........


ALA GENIKA MILAO......


..MH PAREXIGITHEI KANEIS ....KAI MHN ANAROTITHEI KANEIS ...KAI MPERDEYTOYME E;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΩΡΑΙΑ ΜΙΛΑΣ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ:D ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΜΟΥ? ΑΥΤΟ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΡΣΕΝΙΚΟ?:mad:

DUKASII
14/04/2004, 13:48
ME KANEI AYTH H BARBATILA POY MYRIZO EDO KAI ENA MHNA POY EXO NA KANO MPANIO.....

KATALABES XRYSH MOY;

nimbus
14/04/2004, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ME KANEI AYTH H BARBATILA POY MYRIZO EDO KAI ENA MHNA POY EXO NA KANO MPANIO.....

KATALABES XRYSH MOY;

:lol: :lol: :lol:
δεν αμφιβαλλω καθολου!

illuminatios
14/04/2004, 15:21
Γεια παλιάνθρωποι!
Μπήκα τυχαία για να ανταλλάξω κάνα ωραίο τόπο προορισμού.
Σχέτικα γρήγορα έγιναν κάποιες συναντήσεις και γνώρισα κόσμο από κοντά.
Ξενέρωσα όταν οτιδήποτε λεγόταν κατέληγε από δυο τρεις σε προσωπικό χαβαλέ με πάντα το ίδιο θέμα...
Αλλά μέσα από το forum με θαυμαστή περιοδικότητα γνωρίζω ένα -για τα γούστα μου- ωραίο άτομο κάθε 30-40 μέρες οπότε σε έναν χρόνο καμιά δεκαριά ....δεν είναι άσχημα!
Μπήκα λοιπόν τυχαία ,κάνω από χαβαλέ μέχρι εριστικά και πικρόχολα σχόλια...δεν μπαίνω μόνο από τη δουλειά μου,γουστάρω,μπορώ και χωρίς forum αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να πάψω να μπαίνω!
Αντε κουλομαρίες!

periklisk
14/04/2004, 18:44
Το κάνατε το ποστάκι μπαχαλέ ολέ πάλι!!!!

Μιχάλη και οι 7 λόγοι που ανέφερες παίζουν το ρόλο τους!!! Το ποιος είναι πιο σημαντικός εξαρτάται.....

ο 8ος λόγος είναι η φιλικότητα και η ελευθερία του λόγου που δύσκολα συναντάς και η περισσότεροι σέβονται (υπάρχουν και οι μ@@$@#ες βέβαια!!!!)

Αντε γεια φορουμίτισσες και φορουμίτες!!!!!

milaber
14/04/2004, 20:12
Εγώ τυχαία είχα πληκτρολογήσει moto.gr να δω αν υπάρχει τέτοια σελίδα...
...και μετά από κανά εξάμηνο (:( ) ανακάλυψα και το forum!

Για εμένα είναι τόπος συνεύρεσης πολλών και διαφορετικών ατόμων με κοινό σημείο την αγάπη για την Μηχανή και από εκεί πιάστηκα και άρχισα.
Έτσι είναι μια κοινωνία μικρή (και ίσως κολλημένη)...

Σαν τον illuminatio είχα ξενερώσει (Μιχαλιό ειδικά με εσένα που με είχες αποπάρει στο πρώτο μου post! :wave2: ) αλλά πέισμωσα και αποζημιώθηκα!
Μόνο οι γνωριμίες με τα άθλια μούτρα σας πιστεύω αξίζουν πολλά!
(μόνο να σας έβλεπα και ποτέ από κοντά ρε παιδιά!)

Δεν με βλέπω πάντως να σταματάω να μπαίνω...
Είναι τρελλοί αυτοί οι "μηχανόβιοι", πως να το κάνουμε!

:D :winka: :D

:wave2: :wave2: :wave2:

jimbar
14/04/2004, 21:03
Την καλησπέρα μου.

Μπήκα για πρώτη φορά στο Moto.gr το 92 ως Jim_Doc αλλά ποτέ δεν είχα γράψει κάτι.
Μετά, ως συνήθως, και έχοντας ξεχάσει τον κωδικό μου, γράφτηκα ως JimBar το 93.

Για να είμαι ειλικρινής το Forum δεν το έχω «γνωρίσει» από την αρχή και γι’ αυτό δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για την όλη πορεία του. Όμως μπορώ [έστω και στις λίγες εβδομάδες που γράφω / διαβάζω / συμμετέχω] να σας πω, την δική μου άποψη. Για μένα το Moto.gr είναι μια «άλλη» ευχάριστη παρέα την ώρα εργασίας μου, όπως και μια ωραία ευκαιρία στο να γνωρίσεις άτομα που μοιράζονται το «δικό σου» πάθος : την μοτοσικλέτα.

Κάποια από αυτά τα παιδιά [δεν είναι κακοπροαίρετη η λέξη], είχα την τύχη [και ίσως και ατυχία γι’ αυτούς] να τους γνωρίσω και να ανταλλάξουμε κάποιες απόψεις σε θέματα που δεν ήτανε ΜΟΝΟ για μοτοσικλέτες. Αυτό με έκανε να συμπαθήσω μερικά παιδιά περισσότερο και άλλους, όπως είναι φυσικό, λιγότερο. Δεν μπορούνε πάντα να ταιριάξουν τα χνότα όλων. Από κάποια παιδιά εκτίμησα το ότι, αν και λίγους μήνες στον μοτοσικλετιστικό χώρο, μπορέσανε να μοιρασθούνε κάποιες «γνώσεις» μαζί μου ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΝΟΜΠΑΡΟΥΝ την απειρία μου. Με άλλους μιλήσαμε για άλλα πράγματα πιο … συναισθηματικά και με άλλα άτομα απλά ένα «Γεια είμαι ο τάδε… εσύ; Χάρηκα φίλε που σε βλέπω από κοντά και είσαι όρθιος. Πάντα έτσι και πάντα καλά …».

Ναι κάποια πράγματα σίγουρα με χαλάνε αλλά από την άλλη μπορώ να τα παραβλέψω. Όντας όμως «νέοπας» εντός του Site, και με πρωτεύον ενδιαφέρον στα άτομα με το ίδιο πάθος, ώστε και να μπορέσω να μάθω μέσω αυτών, αλλά και να μεταφέρω σε άλλους «νέους» τις εμπειρίες και γνώσεις μου, δυστυχώς για με δεν μπορώ να διαχωρίσω άτομα τα οποία μου μίλησαν «κάπως» ή «χάλασαν» το post μου με τον «χαβαλέ» τους. Μπορώ όμως να τους γράψω ένα PM [όπως το έκανα σε κάποιο άτομο] και να τους πω την άποψή μου σχετικά με την συμπεριφορά τους απέναντί μου. Αποτέλεσμα; Εκτιμήθηκε η άποψή μου και εγώ σέβομαι την δική του. Δεν λέω ότι εγώ δεν υπήρξα ποτέ «ωμός» στην ζωή μου διότι, όπως ο κάθε ένας μας, κουβαλώ και εγώ έναν σταυρό που μπορεί εκείνη την στιγμή να επηρεάσει το γράψιμό μου. Άλλωστε θεωρώ βλακεία να γράφει κάποιος εκ του «ασφαλούς» [δηλαδή πίσω από κάποιο πληκτρολόγιο] και όταν είναι σε παρέα να είναι πιο … «ανθρώπινος». Από την άλλη, εγώ λέω ότι ΔΕΝ αξίζει σε κανέναν να «μπει» στο περιθώριο μόνο και μόνο γιατί κάνει «χαβαλέ». Πιστεύω ότι, αν όντως θέλουμε, όλοι κάτι έχουμε να δώσουμε στους άλλους και φυσικά να πάρουμε. Αυτό πιστεύω. Δεν υποχρεώνω κανέναν να γίνει «φίλος» μου αν πιστεύει ότι δεν έχει κάτι το αξιόλογο να «λάβει» από το άτομό μου.

Άρα, μέσω του Forum σου δίνετε η ευκαιρία να γνωρίσεις κάποια άτομα με τα οποία θα πεις δυο κουβέντες. Μέχρι χθες κάναμε δυο βόλτες [που λέει ο λόγος] και δεν γνώριζα ότι «ο τάδε» ή «η τάδε» ήτανε γονιός. Εκτίμησα το ότι μου το είπανε και, δεν είπα «ρε συ τι μαλακίες λέει, αφού εδώ ήρθαμε ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ για να μιλήσουμε για ΜΟΤΟ και να πιούμε δυο μπύρες…» Ανθρώπινο είναι και έτσι το θεωρώ.

Αντιθέτως, αν αύριο ΔΕΝ μπορεί [το άτομο αυτό, όποιο και να είναι φυσικά] να δώσει το παρόν σε κάποια εκδρομή, θα το καταλάβω και θα το σεβαστώ. Θα μπορέσω να του πω την επομένη, μπροστά από κάποιο καφέ, το πώς ήτανε και το τι «έχασε» [πάντα κατ’ εμε]. ΔΕΝ είμαι ο καλός Σαμαρείτης ή κάποιος Άγιος. Απλά, μην έχοντας τους γονείς μου έχω την τάση να βοηθώ τρίτους. Και μην νομίζετε ότι το κάνω από καλοσύνη [αν και υπάρχει μια μικρή δόση]. ΜΑΛΑΚΑΣ είμαι. Απλά το κάνω για μένα. Για να νιώσω λίγο άνθρωπος. Μέχρι φυσικά εκεί που με «παίρνει» και που δεν «παραπατάνε» τα δικαιώματά μου, ή ακόμα, δεν με «εκμεταλλεύονται». Αν αντιληφθώ κάτι τέτοιο, τότε κόβω μαχαίρι την σχέση μου με το άτομο αυτό. Και είμαι ο πο&$#της πολύ κωλοεγωιστής. Όμως, μέχρι να γίνει αυτό του έχω δώσει «άλλη» μία ευκαιρία να τον γνωρίσω καλύτερα, μπας βρε αδερφέ και έκανα λάθος εγώ. Αν δεν το επιθυμεί, τότε ξεκόβω χωρίς πλέων να του δώσω άλλη ευκαιρία.

Από την άλλη, θέλω ενοποιών σας να ομολογήσω το εξής. Πραγματικά [και το εννοώ], αν πιστεύετε ότι έχω [όπως ίσως κάποιοι άλλοι] ευθύνη για την «κακή κατάσταση» του Site [όπως τουλάχιστον εγώ κατάλαβα σαν παράπονο από μερικούς στα παραπάνω μηνύματά τους και εύχομαι να κατάλαβα λάθος], τότε δηλώνω υπεύθυνα ότι αν μου ζητηθεί θα αποχωρίσω από το Site, χωρίς καμία παρεξήγηση. Πραγματικά. Όσο για την παρέα που βρήκα στο Forum; Χαίρομαι πραγματικά γι’ αυτές τις γνωριμίες που έχω κάνει.

Αυτή είναι η άποψή μου.
Φιλούμπες σε όλες & όλους
Εγώ

afrotwin
14/04/2004, 23:50
agapite jim edo ine elada
mia elada gemati elines
ti simeni elinas?
pia ine i taftotita tou elina?
ti simeni na ise elinas?
kseri kanis arage?
merika apo ta stixia pou exoume san pliopsifia pia ine?
ziliarides?
kseroles?
imimorfomeni?
egoistes?
perifani? (kanis elinas den kseri oti i perifania ine elatoma oloi nomizoun pos ine proterima)
imaste 10.000.000 8eoi opos ipe kapios?
afto pou se pligoni stous elines ti ine?
afto pou aporiptis stous elines ti ine?
ti ine afto pou se kani apodekto apo tous elines?
an analisis antikimenika tin fili mas ke krinis kosmika tous elines ti anakaliptis?

ego exo na po oti to parel8on epidiknioi fovera talanta gia tous elines an skeftis oti se olo ton kosmo oi giatroi orkizonte ton orko tou ipokrati fovero...........
sxesi me simera?

to proto 8eatro ston kosmo isos vriskete stin knoso
o protos plakostrotos dromos ston kosmo vriskete stin knoso
to proto poliorofo ktisma ston kosmo vriskete stin knoso
(ke as lene oi romeoi oti proti afti eftiaksan diorofa)
kapia sxesi olon afton me simera?

nomizo oti afou dosame ta fota se olon ton kosmo sxedon san protopori ksafnika giname ena vima piso apo tous evropeous
tora arxisame na ksepername ti katastasi opou to aftokinito ine kinoniko statous pou i germanoi as poume to exoun kseperasi isos ke 10 xronia prin ante 5. afto ine ena aplo ere8isma gia na arxisoume na anarotiomaste pou stekomaste os fili ke mesa apo aftin tin diadikasia isos mporesis giati iparxoun afta ta stixia stous tade an8ropous i ta tade stixia stous dina an8ropous
mporo na sou po ke afto os ere8isma oti an dia8etis tin stixiodi noimosini pos antidras enanti kapiou mi noimon atomou. ke min sou fenete parakseno afto pou leo oli kseroume oti ke noimosini pi8ikou an exis mporis na ginis proedros tis amerikis as poume.iparxoun poli tetioi anamesa mas ego tous exo onomasi atoma gia tin dieonisi tou idous eksiperetoun mono afto ton skopo ke iparxoun ke se afto to forum afta ta atoma den exoun ti na poun stin ousia oute tous apasxoli idietera kapios provlimatismos pera apo tin epiviosi ke omos exoun mia tripa sto kefali to gnosto stoma ke to xrisimopioun askopa
ti kanis me aftous tous an8ropous?
pou den exoun tipota na poun pou ta idanika tous exoun na kanoun me to pos fenonte ke oxi pioi ine pou exoun mono egoismo apo amina ke kamposa klise na lene stis diskoles stigmes pou ine provlepsimoi ke aniari xoris fantasia ti les se aftous?

sinexia pio kato

periklisk
15/04/2004, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimbar
Την καλησπέρα μου.

Από την άλλη, θέλω ενοποιών σας να ομολογήσω το εξής. Πραγματικά [και το εννοώ], αν πιστεύετε ότι έχω [όπως ίσως κάποιοι άλλοι] ευθύνη για την «κακή κατάσταση» του Site [όπως τουλάχιστον εγώ κατάλαβα σαν παράπονο από μερικούς στα παραπάνω μηνύματά τους και εύχομαι να κατάλαβα λάθος], τότε δηλώνω υπεύθυνα ότι αν μου ζητηθεί θα αποχωρίσω από το Site, χωρίς καμία παρεξήγηση. Πραγματικά. Όσο για την παρέα που βρήκα στο Forum; Χαίρομαι πραγματικά γι’ αυτές τις γνωριμίες που έχω κάνει.

Αυτή είναι η άποψή μου.
Φιλούμπες σε όλες & όλους
Εγώ

Γεια σου ρε Τζιμάρα!!!! Τι να φύγεις ρε αλήτη τσαντάκια μηχανόβιε????? Τώρα θα φύγεις που κάνουμε και παρεΐτσα????? Ποιος λέει μαμακίες για το φίλο μου να τον τσακίσω?????

afrotwin
15/04/2004, 00:16
pou edo ise ke 8a dis xoris epixirimata 8a sxoliasoun me logia tou tipou pios nomizis oti ise esi ke les afta pou les. katalavenis oti an den nomizoun oti ine kapioi den mporoun na milisoun ke eki ine olo to zoumi tis ipo8esis sto oti nomizoun diladi simperenoun oti ine afti pou ine apo kapio ere8isma apo ton kinoniko perigiro tous
afto den ine ena provlima?
pistevis oti mporis na epikinonisis me tetia atoma pou pistevoun oti ine kapioi i kati simantiko ke oti kseroun kalitera apo sena akoma ke otan den mporoun na to ekfrasoun tin apantisi se otidipote pou kirios den tous apasxoli........ afto to telefteo ine ligo periergo ala prospa8ise na to katalavis giati ine to kirio sistatiko stin psixosin8esi tou sinan8ropou elina
an katalaves mexri tora ti leo isos mporesis na vris apantisis se ola afta pou simvenoun ke se afto to forum
i lisi pia ine?
sigoura oxi o aforismos oute i apoxorisi prepi na to skeftese os eksis an itan oloi ikanoi na katalavoun o xristos den 8a itan enas ala poli afto simeni oti i poli den mporoun na katalavoun ke vevea oti oi ligi i o enas den ine o xristos
apla den agorazis tipota apo kanenan ke oute poulas tipota se kanenan i gnosi ine mia dinami pou an den ine gnosi sto sinolo tis ke ine mono ena komati apo aftin 8a apovi poli katastrofiki gia kapio atomo xoris sinesi
episis esi apo tin ama8ia ti na agorasis
mia lisi ine na kseris oti o logos tou adai den exi varos otan kapios xrisimopioi to stoma tou san tripa oti ke na leei den se agkizi ke esi mono na apaksiois mporis i na ise 8etikos me to an8ropino stixio ke na antimetopizis me xioumor tous an8ropous tetiou idous prosopika xrisimopio to deftero giati i apaksiosi exi perisoteri plaka otan xrisimopioite apo adais. pistevo oti an8ropos tis diki sou eves8isias pou xrisimopioi tin kalosini me kaloproereto tropo gia na prosegkisi alous an8ropous dixnoun kalo ke ipomonetiko an8ropo omos min zitas apo olous to idio prospa8ise na ise apo tous spanious an8ropous pou litourgoun me anidiotelia ke aferese tous entonous sines8imatismous apo tis vlepsis sou ke tis praksis sou. ine sigouro oti poli den se vlepoun etsi ke mikropsixa xlevazoun teties ekdilosis psixis apo atoma ke ne to kano ke ego afto ala otan ekfrazete ipervolika apo kapion ke me antimetopises ke esi otan milages me pola ipokoristika sta grafomena sou kati to opio den anexome apo andra se andra ke ipirxan poli apo afto to filo se post opou anaferosoun me afton ton tropo (pros 8eou min arxisis pali tis signomes) afto se oti afora tin diki mou antimetopisi pros esena
ke pistevo esi isos na katalaves pros ti ofilete i kaloproereti gia mena ke xioumorodis antimetopisi mou se merika atoma
afta ke min perimenis apo olous ta idia

see ya jimbar
:wave2:

Spazz
15/04/2004, 00:39
εγω δεν θυμαμαι πως το βρηκα.αλλα οι περισσοτεροι απο εδω μου φανηκατε κυριλε ατομα και αραξα.

τι να σημαινει ?ε γνωριζεις καποια ατομα που γουσταρουν αυτο που γουσταρεις κι εσυ και ανταλλαζεις αποψεις λες καμια μαλακια πας καμια βολτα μαζι τους κτλ κτλ..απλα!



ασχετο τωρα αυτο και μην παρεξηγηθω κι ολας αλλα αυτα περι γκει και ουστ ρε γκει ειναι καπως γαμησε τα και ξενερωνω να τα ακουω απο ατομα που φαινονται μια χαρα!θα πειτε ελα ρε για πλακα τα λεμε μεταξυ μας δεν μας ενοχλουν οι ομοφυλοφιλοι και τετοια ........αλλα αν ησουνα ο ιδος και τα διαβαζες πως θα σου φαινοταν???????για πε....


ρε.. δεν ειμαι ομοφυλοφιλος ......

periklisk
15/04/2004, 00:49
Ακριβώς όπως το είπες φίλε Spazz..... για πλάκα τα λέμε και μεταξύ μας..... Τουλάχιστον εγώ δεν έχω πρόβλημα με τους γκέι αρκεί να κάθονται φρόνιμα και να μην προκαλούν....

Γιατί τους δουλεύουμε θα μου πεις..... εεεεε κάτι έπρεπε να βρούμε....

Electra
15/04/2004, 11:45
Εγώ το forum το έμαθα από το Μιχάλη και αρχικά έμπαινα μόνο από τη δουλειά!!
Συμφωνώ πως το αρχικό ήταν super! Λίγες λεπτομέρειες υπήρχαν για τον καθένα! Γνωριζόμασταν εξ ολοκλήρου μέσα από τη κουβέντα και τη πλάκα που γινόταν, αλλά γενικώς δέν έχω παράπονα γιατί η τεχνολογία προχωράει και κάπως πρέπει να εξελιχθεί και το florum εδώ πέρα:eek:
Ως επί το πλήστον έμπαινα για κουβεντούλα και χαβαλέ! Όμως με το καιρό και ανάλογα με τις μοτοσυκλετιστικές μου και κοινωνικές μου ανάγκες με ενδιέφεραν και άλλα θέματα :beer:
Δέν είμαι άτομο που μιλάω πολύ και δέν έχω σκοπό να κάνω ρεκόρ στα post. Είμαι του στυλ να γράφω όταν θέλω και όταν έχω κάτι να πώ. Παρ' όλα αυτά μπορεί να είμαι συνεχώς online και να γουστάρω να διαβάζω:evil: !!!

Απ' ότι βλέπω όμως τώρα τελευταία μερικοί το παίρνουν πολύ προσωπικά το θέμα moto.gr/forums και το σχετίζουν με υπαρξιακά προβλήματα και διαμάχες που ούτε face to face δέ θα γίνονταν (γιατί θα κατέληγε σε ξύλο)...
Είπαμε ότι θίγουμε και σοβαρά θέματα εδώ αλλά να έχουμε και μια αυτοσυγκράτηση!!!!!
Μή παίρνετε και προπάντων μή καταλήγετε το κάθε post σε οικογενειακή βεντέτα!!!!:cry:

Χαλαρώστε λιγοοοοο:smokin: :smokin:

Φιλάκια και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!:rotflmao: :rotflmao:

tatoo23
15/04/2004, 15:37
vasika symfono me tin electra polla themata poy syzitame kataligoyn se tsakomoys metaksy mas de ksero an ginetai gia xavale alla an ginetai sta sovara einai megali malakia koylarete paides just make fun

tatoo23
15/04/2004, 15:39
eipes kali xronia i ta matia moy kanoyn :eek:
vre electra it is APRIL :sun:

afrotwin
15/04/2004, 16:08
ti enoite na koularoume re pedes?
diladi na imaste andrikela pou apla periferonte kapou stin gi?
ama den kanoume tin plaka mas den diafonisoume den doume ta 8emata tis zois mesa apo ton dialogo tin diafonia ke tin antalagi apopseon ti 8a katantisoume?

ke tespa sas leo oti otan pe8anoume (xtipa ksilo)
8a fxaristi8oume coolarisma isixia ke an pis gia tin dieta?
skeleti 8a ginoume apo tin dieta

gia afto tora pou imaste zontani as efxaristi8oume tin fasaria ton 8orivo tin tsantilaas ektonosoume ta asxima pou exoume mesa mas min ka8omaste gerontia se kanena pagkaki ke skeftomaste gamoto giati den ipa afto tou duca i to alo tou nls ke na skeftome ti 8a ixe gini an tou to ixa pi

re ante apo do pou 8elete cool ginane ke i elines cool:lol:
oust ama 8elete coolarista pragmata anafte ta gara sas ke tripi8ite me tis velones sas edo goustaroume entasi antalagi piron (me tin kali enia) den 8a xi8i ke ema....:lol: :lol:

idi
15/04/2004, 22:44
nai re filarakia eimaste oloi

kalytera apo na vrizomaste



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :winka:

periklisk
15/04/2004, 22:56
Ναι ναι!!!:beer: :beer:

Άντε να τελειώσω και γω (42 μείναν γμτ!!!!!!) και να μαζευτούμε να κάνουμε κανα ντου!!!!

milaber
16/04/2004, 00:26
Φυσικά και να γίνεται τέτοια πλακίτσα ρε παιδιά!

Αν δεν είχαμε και την πλάκα, τι θα κάναμε;

Και δεν πιστεύω ούτε ο Γιώργος, ούτε ο Περικλής να παρεξηγούνται (εγώ πάντως σίγουρα όχι)!

Το πρόβλημα αρχίζει όταν έχεις να κάνεις με κομπλεξικούς ανθρώπους...

:D :D :D

periklisk
16/04/2004, 02:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Ευτυχώς δεν θα πει τίποτα...

Μελαγχολική μέρα όμως σήμερα... :(

Άντε ρε γαμώτο και με έχουν επηρρεάσει όλα αυτά τα ατυχήματα που έχω ακούσει τις τελευταίες μέρες... και έχω να κάνω και χιλιόμετρα το Σάββατο και μ'έχει πιάσει κόμπος στο στομάχι από σήμερα μ'αυτά που ακούω...

Γι'αυτό και επειδή έχω μαυρίσει, έβαλα μαύρο στο avatar μέχρι να ισιώσω...

Άσε μελαγχολική δε λες τίποτα......:sad:

Όλοι όσοι τα διαβάσαμε επηρρεαστήκαμε......

Αφού έχεις να κάνεις χιλιόμετρα κοίτα να ξεκουραστείς για να έχεις καθαρή σκέψη...... άσε τις κακή διάθεση στην άκρη (που δικαιολογημένα έχεις) και ταξίδεψε προς τον προορισμό σου....

Ένα δε μπορώ να χωνέψω ρε γμτ!!!! Ο μην τον πω πάλι πες τρόμαξε πες φοβήθηκε πες ότι θες έκανε τον κινέζο... ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΤΙΠΟΤΑ???? ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΔΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ??????:mad: :(

NLS
16/04/2004, 07:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Ευτυχώς δεν θα πει τίποτα...

Μελαγχολική μέρα όμως σήμερα... :(

Άντε ρε γαμώτο και με έχουν επηρρεάσει όλα αυτά τα ατυχήματα που έχω ακούσει τις τελευταίες μέρες... και έχω να κάνω και χιλιόμετρα το Σάββατο και μ'έχει πιάσει κόμπος στο στομάχι από σήμερα μ'αυτά που ακούω...

Γι'αυτό και επειδή έχω μαυρίσει, έβαλα μαύρο στο avatar μέχρι να ισιώσω...

άστα, διάφορα ακούω... μέχρι και η 1200GS είχε το πρώτο της θύμα (! - και μην κάνει κανείς καμιά πλάκα τώρα) μια και ένας γνωστότατος (http://www.bmworlando.com/home.htm) αμερικάνος έμπορος που έχει γυρίσει τον κόσμο με μηχανή, σκοτώθηκε... στο προαύλιο της εταιρίας του μια και κάπως έσπασε το κεφάλι του... τι να πει κανείς... να ξαναθυμηθώ τις δυσειδεμονίες περί δίσεκτου; (πάντως το 1992 δεν το ξεχνάω)

τι σκατά...

(ΕΣΥ φρόντισε και κάτι που χρωστάτε btw)

nimbus
16/04/2004, 08:58
ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ, ΘΑ ΕΛΕΓΑ...
ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΙΕΙ ΚΑΝΕΙΣ 10 ΚΙΛΑ ΑΫΠΝΙΑ, ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!
ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ, ΟΛΑΚΕΡΟΣ ΠΟΤΑΜΟΣ ΠΟΥ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΝΟΥ. ΚΑΙ ΣΙΓΟΚΑΙΕΙ ΒΑΣΑΝΙΣΜΕΝΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ, Ο ΠΟΤΑΜΟΣ...:sick:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!:sun:

milaber
16/04/2004, 13:39
ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΗ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ, ΘΑ ΕΛΕΓΑ...
ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΙΕΙ ΚΑΝΕΙΣ 10 ΚΙΛΑ ΑΫΠΝΙΑ, ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!
ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ, ΟΛΑΚΕΡΟΣ ΠΟΤΑΜΟΣ ΠΟΥ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΝΟΥ. ΚΑΙ ΣΙΓΟΚΑΙΕΙ ΒΑΣΑΝΙΣΜΕΝΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ, Ο ΠΟΤΑΜΟΣ...

Αυτό για την αϋπνία ξαναπέστο...

Καλημέρα και από εμένα!

:alien: :alien: :alien:

Θάνος
16/04/2004, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
(ΕΣΥ φρόντισε και κάτι που χρωστάτε btw)

:dizzy: meaning...?

NLS
16/04/2004, 14:02
o gmakris

Θάνος
16/04/2004, 14:06
α..

7Tolis
20/11/2014, 18:40
Γιατι 6 χρόνια εμεινα χωρίς μηχανή και ηθελα να δω τι γίνεται τι κυκλοφορεί που βρισκόμαστε τι παίζει και γενικά να μπω σε mood μηχανάκι.Σιγά σιγά παίρνει μορφή παρέας λόγω κυριακάτικων εξορμήσεων και κλίκοκρικου κικος κικου κρικρικρίκου.

daz
20/11/2014, 19:00
Ρε Indiana jones, για πες πως πάνε και οι ανασκαφές στην Αμφίπολη.

amyroukai
20/11/2014, 19:06
Ρε Indiana jones, για πες πως πάνε και οι ανασκαφές στην Αμφίπολη.

Είναι στανταράκι τάφος, ο ένοικος χρωστάει ΕΝταΦΙΑ για πολλά πολλά έτη και ακούγεται ότι πάει για κατάσχεση από το υπουργείο πολιτισμού το πράγμα.



Η σοβαρή απάντηση είναι όλα του πρώτου ποστ εκτός του #2

7Tolis
20/11/2014, 19:32
Ρε Indiana jones, για πες πως πάνε και οι ανασκαφές στην Αμφίπολη.
Όλα πάνε βάσει σχεδίου. Όσον αφορά την ανασκαφή, αν δέις ποιοι έχουν γράψει, πιθανότατα να μην βρεις πρόσφατα posts τους πλην μερικών. Είμαστε κύτταρα σε έναν ζωντανό οργανισμό.. Ανανέωση λέγεται και αυτό είναι καλό. Έτσι πιστεύω δηλαδή.

Pan (dvs)
20/11/2014, 19:39
Όλα πάνε βάσει σχεδίου. Όσον αφορά την ανασκαφή, αν δέις ποιοι έχουν γράψει, πιθανότατα να μην βρεις πρόσφατα posts τους πλην μερικών. Είμαστε κύτταρα σε έναν ζωντανό οργανισμό.. Ανανέωση λέγεται και αυτό είναι καλό. Έτσι πιστεύω δηλαδή.

Τι πιστευεις παναθεμα σε.Ετσι που το πας σε λιγο θα βρεις την Ατλαντιδα.

daz
20/11/2014, 20:44
Όλα πάνε βάσει σχεδίου. Όσον αφορά την ανασκαφή, αν δέις ποιοι έχουν γράψει, πιθανότατα να μην βρεις πρόσφατα posts τους πλην μερικών. Είμαστε κύτταρα σε έναν ζωντανό οργανισμό.. Ανανέωση λέγεται και αυτό είναι καλό. Έτσι πιστεύω δηλαδή.

Επίσης η ανασκαφή σου βεβαιώνει το γεγονός ότι η ιστορία επαναλαμβάνεται. Το 2004 μιλούσαν για τους παλιούς που δεν γράφουν πια, για post count κτλ κτλ. :lol:

Η συζήτηση του δούκα με τη την nimbus στις σελίδες 3 και 4 μπορεί να σταθεί από μόνη της σαν απάντηση από πολλούς νομίζω, στο ερώτημα που τέθηκε στο αρχικό πόστ.
Δλδ τα μέλη του μοτο.γρ απαντούν ον τοπικ, κάνοντας αυτό που έκαναν πάντα. :lol:

Pan (dvs)
20/11/2014, 20:51
Η ιστορια επαναλαμβανετε.Απλα αλλαζουν οι ημερομηνιες.

EVI
21/11/2014, 01:43
τους ειχα ξεχασει τους μισους .... ενα δακρυ κυλησε .... οχι ενταξη ειμαι :beer:

skylaros
21/11/2014, 10:28
Εγώ πάλι είδα ότι από τότε κάποιοι έγραφαν πολύ ωραία, κάποιοι έγραφαν λες και είχαν χτυπήσει mdma με τσίπουρα (το θολωμένο μου μυαλό :p) και μερικοί είχαν προσωπικά μεταξύ τους (τώρα αν είχαν υπάρξει και αφορμές άλλου τύπου δε γνωρίζω)

Bob_o_mastoras
21/11/2014, 12:30
Aπο τα fora της αρχαιοτητος ετσι ηταν τα πραγματα μαλλον... (χωρις το mdma :p) :lol::lol:

periklisk
01/12/2014, 15:56
τους ειχα ξεχασει τους μισους .... ενα δακρυ κυλησε .... οχι ενταξη ειμαι :beer:

εντάξει ε? χμμμ καλα

EVI
02/12/2014, 03:13
εντάξει ε? χμμμ καλα

τωρα λιγο σΚιαχτικα που ειδα να γραφεις δον Περι....αλλα....οκ το αντεξα και αυτο :bawl::beer:

EVI
02/12/2014, 03:15
και μερικοί είχαν προσωπικά μεταξύ τους (τώρα αν είχαν υπάρξει και αφορμές άλλου τύπου δε γνωρίζω)

μονο αγαπη!


:bawl:

periklisk
02/12/2014, 09:20
τωρα λιγο σΚιαχτικα που ειδα να γραφεις δον Περι....αλλα....οκ το αντεξα και αυτο :bawl::beer:

ninjaaaa :ninja:

:rotflmao::a9:

gcrook
02/12/2014, 09:42
ninjaaaa :ninja:

:rotflmao::a9:

Περικληηηηη τα φλοκια μου στη μαπα σου μωρη κουλατζα. :D:D:D

periklisk
02/12/2014, 10:00
Περικληηηηη τα φλοκια μου στη μαπα σου μωρη κουλατζα. :D:D:D

στα ψεκάζω με νεφελοψεκαστήρα μωρή σαλαμάνδρα :a029:

gcrook
02/12/2014, 10:04
στα ψεκάζω με νεφελοψεκαστήρα μωρή σαλαμάνδρα :a029:

Ακουσε φλοκια και μπουκαρε η παλιογλιμουτσα. :p

Julius
02/12/2014, 10:11
μονο αγαπη!

:bawl:


ninjaaaa :ninja:

:rotflmao::a9:


Περικληηηηη τα φλοκια μου στη μαπα σου μωρη κουλατζα. :D:D:D


Μαλακες το ξέρετε ότι εάν δεν πάρετε ΚΤΜ θα μείνετε μοτοσυκλετιστικά ανήλικοι έτσι??? :lol:

Περικλάκο σε πέτυχα στο σύνταγμα on foot, πήγα να σε πατήσω με το scooter αλλά πέρασα απο κάτω ρε. :cry:

periklisk
02/12/2014, 10:12
Ακουσε φλοκια και μπουκαρε η παλιογλιμουτσα. :p

φισφιρικο χαϊδοκωλη :D